جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4543

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال :
همه اتهام ها در حد حرف است

کريم انصاري‌فرد مهاجم تيم فوتبال تراکتورسازي:
به کريمي نياز داريم


دقيقه نود


سوت پايان


 علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال :
 همه اتهام ها در حد حرف است 

 
علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال در مورد آخرين وضعيت پرونده تباني که از سوي باشگاه پرسپوليس مطرح شده است گفت: اين پرونده در حال بسته شدن است. اين هفته قرار است مذاکرات نهايي در کميته پيگيري تخلفات صورت گيرد و اگر لازم باشد کميته انضباطي به اين موضوع ورود کرده و راي دهد. البته همه صحبت ها در حد حرف است که خيلي از آنها مستند و داراي مدرک نيست اما بايد هرچه زودتر اين مساله به طور کامل مورد بررسي قرار گرفته و راي آن صادر شود. در اين پرونده ها بايد کارها دقيق صورت گيرد و آبروي افراد را زير سوال نبرد چون اتهاماتي صورت گرفته و بايد به آنها پاسخ بدهند.

کفاشيان در ادامه در خصوص برنامه ها و اردوهاي آينده تيم ملي فوتبال بزرگسالان تصريح کرد: پيشنهاداتي براي بازي هاي تدارکاتي آينده تيم ملي هم در اروپا و هم در آمريکا داشته ايم و قرار است اين بازي ها با کارلوس کي‌روش بررسي شود و قطعاً با تمام شدن بازيهاي مقدماتي در تمام قاره ها پيشنهادات بهتري هم دريافت خواهيم کرد.

وي در ادامه در خصوص بازي ايران و آمريکا تاکيد کرد: ما دوست داريم اين بازي اگر دو جانبه است يکي در ايران و يکي در آمريکا برگزار شود، طبعاً بازي ديگر ما هم اين گونه خواهد بود اما اينها با تصميم کي‌روش انجام مي شود. البته قرار است قبل از حضور در جام جهاني اردويي را در آمريکا برگزار کنيم که همه اينها به کي‌روش بستگي دارد.

رئيس فدراسيون فوتبال در مورد فهرست جديد نفرات دعوت شده به تيم ملي و اعتراض مسئولان دو باشگاه تراکتورسازي و فولاد به آنها تصريح کرد: کي‌روش در اين خصوص بايد پاسخگو باشد. او قطعاً برنامه اي داشته که طي آن نفرات مد نظرش را دعوت کرده است.

وي در مورد دعوت بازيکن جديد تيم ملي به نام بيت آشور خاطرنشان کرد: همانند گذشته که نفرات برتر بازيکنان مطرح ايراني شاغل در اروپا به اردوهاي تيم ملي دعوت مي‌شدند، همانند اشکان دژآگه، رضا قوچان‌نژاد و دانيال داوري اين بار هم کي‌روش اين بازيکن را دعوت کرده که هماهنگي‌هاي لازم براي حضور او در تيم ملي انجام شده است و اميدواريم او هم مانند قوچان‌نژاد و ديگر بازيکنان براي تيم ملي مثمر ثمر باشد.

رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص اتفاقات بازي پرسپوليس و صباي قم اظهار داشت: اگر با اتفاقات ديدارهاي پرسپوليس مقابل سپاهان و صباي قم برخورد جدي صورت گيرد در ساير بازي ها شاهد اين مسايل نخواهيم بود اما اگر اين اتفاق نيفتد در ادامه هم اين مسايل به وقوع مي پيوندد. من وقتي خبرها را که چک مي کردم ديدم مردم از اين قضيه ناراضي هستند و قطعاً کميته انضباطي بايد با تخلفات برخورد کند.


 کريم انصاري‌فرد مهاجم تيم فوتبال تراکتورسازي:
 به کريمي نياز داريم 

 
کريم انصاري‌فرد مهاجم تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که اين روزها در تيم تراکتورسازي خوب مي‌درخشد و حتي گل‌هاي حساسي را به ثمر مي‌رساند بالاخره پس از مدتي کوتاه به تيم ملي دعوت شد.

وي در اين باره در گفت‌وگو با فارس شرکت کرد که در زير مي‌‌خوانيد.

بالاخره دوباره به تيم ملي دعوت شديد.

- خدا را شکر مي‌کنم که دوباره پيراهن مقدس کشورمان را به عنوان يک ملي‌پوش بر تن مي‌کنم، صد هزار بار خدا را شکر مي‌کنم که اين لطف را به من داشت تا دوباره پيراهن تيم ملي کشورم را بر تن کنم. من هميشه گفته‌ام عزت و ذلت دست خداي بزرگ است، هر اتفاقي که او بخواهد مي‌افتد و فقط وظيفه من تلاش کردن بود که خدا را شکر جوابش را گرفتم.

از مصدوميت علي کريمي خبر داريد؟

- اين هم يک اتفاق بد بود که براي ما افتاد، شما نگاه کنيد تيمي که کريمي را داشته باشد خيلي راحت با تجربه او به هدفش مي‌رسد، ما به وجود علي آقا نياز داريم و انشاء‌الله هر چه زودتر با رفع مصدوميت به تمرينات ما برمي‌گردد، علي آقا بد موقع مصدوم شد ولي مطمئن باشيد با بازگشت او قدرت ما چند برابر خواهد شد.

در پايان اگر حرفي داريد بزنيد؟

- خيلي خوشحالم که نتيجه تلاشم را گرفتم اما هنوز همه چيز تمام نشده، بايد بيشتر تلاش کنيم. مي‌خواهم سال بسيار خوبي را با تراکتورسازي و حتي تيم ملي داشته باشم. از همه آنهايي که پشت سر من بودند مخصوصا دوستانم در تراکتور و هواداران خونگرم تبريزي تشکر مي‌کنم. آنها مطمئن باشند کريم هر روز تلاشش بيشتر از ديروز مي‌شود تا بتواند در تيمي که در آن توپ مي‌زند خدمت کند، در تيم ملي هم کارم بسيار سخت است اما اميدوارم که بتوانم نظر کي‌روش را جلب کنم.


 دقيقه نود 

 فريدون اصفهانيان رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال:

داور ديدار سپاهان - پرسپوليس طبق آئين نامه تنبيه مي‌شود

فريدون اصفهانيان رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: قضاوت درباره مسائل پيش آمده داوري بعد از بازي پرسپوليس با سپاهان زود است ولي طبق آئين نامه کميته محسن قهرماني تنبيه مي شود.وي در جمع خبرنگاران درباره وضعيت محسن قهرماني اظهار داشت: هنوز چيزي مشخص نيست و بايد درباره مسائل رخ داده شفاف سازي شود.

وي در پاسخ به اين سوال که محسن قهرماني تا چه زماني از قضاوت در ليگ محروم است گفت: ايشان به خاطر قضاوت ديدار سپاهان با پرسپوليس طبق آئين نامه تنبيه خواهند شد. همانطور که ما سيستم تشويق داريم به همان نحو داورانمان را جريمه و تنبيه مي کنيم.رئيس کميته داوران درباره احتمال محروميت مادام العمر محسن قهرماني هم تاکيد کرد: فعلا نبايد در اين خصوص قضاوت کرد. رسيدگي به اين مسئله در دستور کار مسئولان ذيربط قرار دارد و کميته انضباطي وارد اين قضيه شده است تا شفاف سازي لازم صورت گيرد.وي همچنين درباره برخورداري بعضي داوران از قضاوت در بعضي از بازي‌ها به خاطر حاشيه‌هاي اخير و برخورد با اين داوران هم گفت: اين عزيزان از داوران خوب کشور ما هستند که روي آنها سرمايه گذاري صورت گرفته. ممکن است يک داور حالش مساعد نبوده و به همين خاطر يک بازي قضاوت نکرده است. به هيچ عنوان داوران ما اين طوري نيستند که بخواهند بهانه بياورند و قضاوت نکنند.

عليرضا کريمي به مدال طلا دست يافت

عليرضا کريمي آزادکار وزن 84 کيلوگرم کشورمان صاحب مدال طلاي ششمين دوره رقابتهاي کشتي آزاد جام ديميتري کرکين روسيه شد.

در اين رقابتها عليرضا کريمي در وزن 84 کيلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 7 بر صفر کشتي گير روس را شکست داد.

وي در دور سوم نيز کشتي گيري از کشور ميزبان را با نتيجه 7 بر صفر مغلوب کرد.کريمي در دور چهارم نيز با نتيجه 9 بر 2 حريف روس خود را مغلوب کرد تا براي کسب مدال طلا به مصاف نماينده آذربايجان برود.

بر اين اساس، ايليا ژومي کايف از آذربايجان در ديدار پاياني مقابل نماينده شايسته کشورمان حاضر نشد، تا عليرضا کريمي صاحب مدال طلاي اين وزن شود.

سرمربي تيم ملي مصاحبه نکرد

موافقت کي‌روش براي انجام بازي با آمريکا

سرمربي تيم ملي فوتبال در مراسم معارفه اسپانسر جديد تيم ملي مقابل پافشاري خبرنگاران براي مصاحبه از خود مقاومت نشان داد و تاکيد کرد که با رسانه‌ها صحبت نمي‌کند.

کارلوس کي روش که در مراسم معارفه اسپانسر جديد تيم ملي فوتبال حضور پيدا کرده بود از مصاحبه با خبرنگاران امتناع کرد. سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال در واکنش به اصرار خبرنگاران براي انجام مصاحبه گفت: من مصاحبه نمي‌کنم. آقاي کفاشيان از من خواست تا با خبرنگاران گفتگويي نداشته باشم.

همچنين درحاليکه علي کفاشيان در بخشي از مصاحبه‌هاي خود از موافقيت کي‌روش براي برپايي اردوي تيم ملي در آمريکا و برگزاري بازي دوستانه با اين کشور خبر داد، سرمربي تيم ملي ايران هم اين موضوع را تلويحا تائيد کرد و رضايت خود براي برپايي اردوي تيم ملي ايران پيش از جام جهاني در برزيل در آمريکا و برگزاري ديدار دوستانه بين دو کشور را اعلام کرد.

جباري در مراسم معارفه الاهلي:

بايد در اروپا بازي مي‌کردم

هافبک ايراني تيم الاهلي قطر که شماره 88 اين تيم را برتن خواهد کرد، گفت: من هنوز کاملا آماده نيستم و براي هماهنگي و انطباق با تيم جديدم به زمان بيشتري نياز دارم.

جباري گفت: خوشحالم که در ليگ قطر و در تيم الاهلي حضور دارم. از باشگاه الاهلي که اين فرصت را به من داد که در ليگ قطر بازي کنم ممنونم.

وي درباره اينکه حضورش در يک ليگ خارجي براي اولين بار مي‌تواند براي او يک نقطه عطف باشد، تاکيد کرد: شرايط به من اين اجازه را نمي‌دهد. در غير اينصورت الان بايد در يک باشگاه اروپايي بازي مي‌کردم.

كشتي جام ديميتري کرکين - روسيه؛

پايان روز نخست با يك مدال طلا و دو برنز براي آزادكاران

در پايان روز نخست مسابقات بين‌المللي كشتي آزاد ديميتري كركين كه در شهر ياكوتسك روسيه برگزار شد، عليرضا كريمي در وزن 84 كيلوگرم صاحب مدال طلا و يونس سرمستي و عبدالله قمي در اوزان 55 و 120 كيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

در وزن 55 کيلوگرم يونس سرمستي به مدال برنز رسيد.

در وزن 120 کيلوگرم عبدالله قمي در ديدار رده‌بندي با نتيجه 7 بر صفر از سد ادوارد خودولايف از روسيه گذشت و به مدال برنز دست يافت.

با قهرماني در کاپ آسيا؛

تيم واترپلوي ايران به رقابتهاي جهاني راه يافت

تيم ملي واترپلوي ايران با پيروزي مقابل سنگاپور، قهرمان سومين دوره رقابتهاي واترپلو کاپ آسيا شد و جواز حضور در رقابتهاي جهاني قزاقستان را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو؛ تيم ملي واترپلوي ايران در پنجمين روز از رقابتهاي واترپلوي کاپ آسيا در سنگاپور مقابل واترپلوييست‌هاي کشور ميزبان با نتيجه 10 بر 6 به پيروزي دست يافت تا ضمن قهرماني در سومين دوره رقابتهاي واترپلو کاپ آسيا، نماينده قاره آسيا براي حضور در رقابتهاي جام جهاني 2014 لقب بگيرد.


 سوت پايان 

 مجيد صالح مربي استقلال :

رسيدن به چهار تيم کار بزرگي بود

مجيد صالح مربي استقلال ضمن تمجيد از عملکرد تيمش در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا گفت: رسيدن به جمع چهار تيم برتر آسيا کار بزرگي بود که ما انجام داديم. رسيدن به اين مرحله با وجود مشکلات بزرگ مالي واقعا سخت بود. کادر فني استقلال تنها 30- 40 درصد از قرارداد سال گذشته‌اش را گرفته و طبيعتا از قرارداد امسال چيزي دريافت نکرده است. در اين مدت قلعه‌نوعي خيلي تلاش کرد تا تيم را جمع کند و از سويي ديگر فشار روي استقلال خيلي بالا بود. در مجموع عملکرد تيم را در ليگ قهرمانان آسيا مثبت مي‌دانم.

کرانچار به مرخصي رفت

سرمربي تيم فوتبال سپاهان اصفهان در تعطيلات ليگ به مرخصي رفت.

با توجه به تعطيلي دو هفته‌اي ليگ تمرينات سپاهان تا روز چهارشنبه تعطيل شد در همين راستا زلاتکو کرانچار سرمربي سپاهان با هماهنگي مسئولان اين تيم مرخصي گرفت و بامداد امروز ايران را به مقصدکرواسي ترک کرد.

سرمربي سپاهان به ديدار خانواده‌اش رفت و او روز پنج‌شنبه به ايران بازمي‌گردد. بدين ترتيب کرانچار در تمرين روز چهارشنبه تيمش را حضور ندارد.

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي:

کريمي از اين هفته تمرين را شروع مي‌کند

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز در مورد پيروزي تراکتورسازي در دو هفته اخير و بالا آمدن اين تيم در جدول رده‌بندي مسابقات گفت: ما بر اساس برنامه‌ها و کارهايي که انجام مي‌دهيم در تمرينات قدم به قدم به سمت بهتر شدن پيش مي‌رويم، در فوتبال شرايط اين طور نيست که موضوعات طبق برنامه جلو برود و هميشه موارد متعددي هست که به عنوان چالش در کار پيش مي‌آيد و پيشرفت کار را مختل مي‌کند، ما سعي مي‌کنيم براي اين اتفاقات مسائل جايگزين در نظر بگيريم و شرايطمان را بهتر کنيم.

سرمربي تراکتورسازي در مورد اينکه ليست تيم ملي اعلام شده و به حضور بازيکناني مثل مجتبي جباري، مهرداد پولادي، سردار آزمون و ... که در تيم‌هاي خود چندان بازي نمي‌کنند و برخي از آنها مصدوم بوده‌اند انتقاد مي‌کنند، خاطر نشان کرد: من در 30 سال گذشته به ياد ندارم که يک زمان ليست تيم ملي اعلام شود و به آن انتقادي صورت نگيرد، نمي‌شود کاري کرد که همه موافق باشند، به هر حال هر کس نظري ندارد و به همين خاطر شايد اختلاف نظرهايي وجود داشته باشد اما به عقيده من همه بايد تسليم نظر سرمربي تيم ملي شويم و به تصميم او توجه کنيم.

جلالي در مورد وضعيت علي کريمي عنوان کرد: شرايط علي کريمي بهتر شده است و او مي‌تواند از اين هفته تمريناتش را آغاز کند.

هافبک پرسپوليس در آستانه جدايي از جمع سرخپوشان

هافبک تيم فوتبال پرسپوليس به دليل نيمکت‌نشيني در پرسپوليس به احتمال فراوان نيم فصل از اين تيم جدا خواهد شد.گفتني است، رضا حقيقي پس از اينکه اعلام شد به دليل شرکت در مراسم عروسي برادرش در يکي از بازي‌هاي پرسپوليس از قصد خود را سه کارته کرده از سوي دايي نيمکت‌نشين شد.

ظاهرا دايي اين موضوع را مورد بررسي قرار داده است و به همين دليل چنين تصميمي گرفته است. از سويي اين تصميم دايي باعث ناراحتي هافبک قرمزپوشان شده و گفته مي شود با اين وضعيت به احتمال فراوان رضا حقيقي در نيم فصل قصد جدايي از پرسپوليس را دارد.

دکتر بيژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال:

تفکر نتيجه‌گرايي دليل بسياري از بداخلاقي‌ها در فوتبال است

دکتر بيژن ذوالفقارنسب کارشناس فوتبال با بيان اين که متاسفانه نتيجه‌گرايي در فوتبال ايران رشد بسياري داشته است، گفت: به دليل همين نتيجه‌گرايي،‌ مديران و مربيان جايگاه ثابتي ندارند و همين ترس از دست دادن موقعيت مي‌تواند موجب رشد حرکات غيراخلاقي و غيرجوانمردانه در فوتبال شود.

وي با ابراز تاسف از اين که نتيجه‌ گرايي در فوتبال ايران بسيار رشد کرده است، گفت: به علت همين نتيجه‌گرايي بسياري از اوقات اخلاق فراموش مي‌شود که لازم است باشگاه‌ها با توجه بيشتر به مسائل فرهنگي و آموزش حرکات جوانمردانه به بازيکنان ، مربيان و مديران فوتبال را هر چه بيشتر پاک کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته