جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4553


مهمترين تغييرات آزمون دستياري 93


امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام تکميل ظرفيت آزمون ارشد


ثبت‌نام بيش از 109 هزار نفر در دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد پيام نور


کمبود فضا براي اسکان دانشجويان تحصيلات تکميلي در کوي


خبر


تابلوي اعلانات


 مهمترين تغييرات آزمون دستياري 93 

 
معاون آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به برگزاري آزمون دستياري سال 93 در ارديبهشت ماه 93 از تغييرات عمده در نحوه پذيرش دستيار پزشکي باليني در دانشگاه هاي علوم پزشکي خبر داد.دکتر سيداميرمحسن ضيايي در گفتگو با مهر افزود:آزمون از منظر اجرايي با آزمون هاي ديگر تفاوتي ندارد و تغيير ويژه اي در اجرا نخواهد داشت اما برخي تغييرات منوط به بعد از برگزاري و نحوه پذيرش اعمال خواهد شد. وي خاطرنشان کرد:با توجه به بررسي هاي صورت گرفته مشخص شده است که زياد بودن امکان انتخاب رشته محل باعث مشکلاتي مي شود.در حال حاضر دستياران امکان انتخاب 100 رشته محل را دارند در حاليکه محدود شدن امکان انتخاب رشته بر اساس علايق يکي از راهکارهاي موثر در اين زمينه است.

ضيايي اظهار داشت:به همين منظور امکان انتخاب رشته محدود مي شود و ميزان تعداد انتخابها در زمان مقتضي به اطلاع دستياران مي رسد. وي اضافه کرد:از سوي ديگر ضريب دروس تغيير خواهد کرد تا در زمان انتخاب رشته فرد با توجه به نمره و ضريب دريافتي انتخاب بهتري انجام دهد. دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي يادآور شد:به طور نمونه فردي که مي خواهد در رشته‌هاي جراحي پذيرش شود دروس اين بخش را با ضريب بالاتري مي خواند و يا کسي که مي خواهد در رشته هاي داخلي تحصيل کند ضريب دروس آن رشته‌ها برايش بالاتر خواهد بود و همين به انتخاب بر اساس علاقه افراد کمک مي کند. به گزارش مهر، پيش از اين آزمون دستياري هر سال در اسفندماه برگزار مي شد که امسال وزارت بهداشت تصميم گرفت زمان برگزاري آزمون را به ارديبهشت تغيير دهد.


 امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام تکميل ظرفيت آزمون ارشد 

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 92 تا امروز، گفت:ظرفيت پذيرش در اين مرحله از تکميل ظرفيت، 10 هزار نفر است.دکتر حسين توکلي در گفت‌و‌گو با (ايسنا)، اظهار کرد:تا کنون 24 هزار و 725 نفر در مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد ثبت‌نام کرده‌اند.

وي افزود:با توجه به اين که برخي از دانشگاه‌ها و موسسات پس از اعلام نتايج نهايي علاوه بر ظرفيت‌هاي مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسي ارشد سال 92 براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت کرده و برخي از موسسات آموزش عالي نيز تقاضاي تکميل ظرفيت در برخي از کدرشته محل‌هاي خود را داشته‌اند، کليه داوطلباني که در جلسه آزمون حاضر بودند در صورتي که در رديف پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي داراي شرايط خاص يا بورسيه نبوده باشند، مي‌توانند نسبت به شرکت در اين مرحله از تکميل ظرفيت اقدام کنند.

وي با اشاره به امکان انتخاب حداکثر 20 کدرشته محل توسط داوطلبان، اظهار کرد:داوطلبان براي ثبت‌نام در مرحله تکميل ظرفيت تا ساعت 24 روز يکشنبه 28 مهر ماه فرصت دارند با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به تکميل فرم تقاضانامه الکترونيکي اقدام کنند.مشاور عالي سازمان سنجش با تاکيد بر اينکه با توجه به تصميمات اتخاذ شده، مصاحبه در دوره‌هاي پرديس خودگردان و مجازي حذف شده است و پذيرش داوطلبان بر اساس نمرات اکتسابي انجام مي‌شود، تصريح کرد:پذيرش دانشجو در هر يک از کدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه بسته به امکانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، در اولين نيمسال تحصيلي ممکن خواهد بود.


 ثبت‌نام بيش از 109 هزار نفر در دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد پيام نور 

 
109 هزار و 558 نفر در آزمون دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد پيام نور (نوبت سيزدهم) ثبت نام کردند. به گزارش مهر، ثبت‌نام از داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در روزهاي يکشنبه 14 تا پنجشنبه 25 مهر انجام شد.آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته پيام نور در روز جمعه 29 آذر ماه در حوزه‌هاي امتحاني مختلف کشور برگزار مي شود.کارت ورود به جلسه و برگ راهنماي مربوط نيز از روز چهارشنبه 27 آذر ماه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده خواهد شد و تمام داوطلبان ثبت‌نام کننده ضرورت دارد در يکي از روزهاي 27 يا 28 آذر ماه براي دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند.


 کمبود فضا براي اسکان دانشجويان تحصيلات تکميلي در کوي 

 مديرکل کوي دانشگاه تهران گفت:حدود 8 هزار دانشجو اعم از مجرد و متاهل در خوابگاههاي دانشگاه تهران مستقر هستند که به دليل افزايش ظرفيت دانشجويان تحصيلات تکميلي، کوي دانشگاه براي اسکان اين دانشجويان با کمبود فضا مواجه شده است. دکتر موسي عنبري در گفتگو با مهر گفت:کوي دانشگاه تهران از دو بخش پرديس پسران و پرديس دختران تشکيل شده است که در اين دو پرديس به ويژه در پرديس پسران تمام دانشجويان تحصيلات تکميلي مستقر هستند.

استقرار برخي از دانشجويان ارشد در خوابگاه‌هاي کارشناسي وي ادامه داد:در پرديس دختران نيز تمام دانشجويان مستقر ، دانشجويان تحصيلات تکميلي هستند اما چون دانشجويان کارشناسي ارشد زياد هستند بخش محدودي نيز از آنها در خوابگاه چمران که ويژه دانشجويان دختر کارشناسي است مستقر شده اند.

استقرار 12 ساختمان خوابگاهي در سطح شهر

مديرکل کوي دانشگاه تهران افزود:حدود 12 ساختمان نيز در سطح شهر وجود دارد که دانشجويان کارشناسي پسر ساکن هستند برخي مواقع برخي از دانشجويان ارشد که شرايط خاصي دارند و يا خود متقاضي هستند مي توانند از خوابگاه‌هاي سطح شهر هم استفاده کنند.

اسکان دانشجويان کارشناسي در داخل کوي غيرممکن است

وي درباره اسکان دانشجويان کارشناسي در داخل کوي گفت:استقرار دانشجويان کارشناسي در داخل کوي ممکن نيست چون ظرفيت دانشگاه در حوزه تحصيلات تکميلي است و هر سال ظرفيت اين دانشجويان افزايش مي يابد درحالي ظرفيت دانشجويان کارشناسي ثابت و شايد رو به کاهش باشد.

اسکان دانشجويان متاهل در سه مجتمع خوابگاهي

مديرکل کوي دانشگاه تهران افزود:همچنين دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري متاهل مي شوند و ما بايد حوزه خوابگاه متاهلي را افزايش دهيم در حال حاضر سه مجتمع غدير،جلال آل احمد و ساختمان شهيد مطهري ساختمان هاي متاهلي دانشگاه تهران هستند.

افزايش ظرفيت تحصيلات تکميلي و کمبود خوابگاه

وي ادامه داد:امسال به علت افزايش ظرفيت در مقطع تحصيلات تکميلي کوي دانشگاه با محدوديت فضا مواجه شد، تراکم دانشجويان تحصيلات تکميلي در خوابگاه‌ها نسبت به سال گذشته افزايش يافته است و اين براي کوي دانشگاه مشکل ايجاد کرده ست .

افزايش دو برابري دانشجويان خارجي کوي

عنبري افزود:همچنين امسال کوي دانشگاه در بخش دانشجويان خارجي، نيز با محدوديت فضا مواجه است چون امسال تعداد دانشجويان خارجي کوي دانشگاه تهران نسبت به سال گذشته دو برابر شده است و در اين بخش هم کوي دانشگاه با مشکلاتي مواجه شده است.

حل مشکل کمبود ظرفيت در نيم سال دوم سال تحصيلي

وي تصريح کرد:مشکل خوابگاهي کوي دانشگاه در نيم سال دوم نسبت به نيم سال اول کاهش مي يابد چون دانشجويان سنواتي خوابگاه ها را تخليه مي کنند و دو ساختمان کوي براي اسکان دانشجويان خالي مي شود.

استقرار 500 دانشجوي سنوات تمام در خوابگاهها

مديرکل کوي دانشگاه تهران افزود:درحال حاضر 500 دانشجوي سنوات تمام دانشگاه در خوابگاه مستقر هستند که مشغول تدارک دفاع از پايان نامه هستند خود هستند.

مشکل دانشجويان دربخش مجردي و متاهلي

وي با اشاره به مشکلات کوي دانشگاه تهران گفت:کوي دانشگاه تهران هم در بخش مجردي و هم بخش متاهلي داراي مشکل است.

عنبري ادامه داد:در بخش مجردي هر سال ظرفيت دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري رو به افزايش است ولي تعداد اتاق هاي کوي محدود است براي همين دانشجويان مشکل دارند که در حوزه مجردي مي توان با افزايش ظرفيت اتاق ها به نوعي مساله را حل کرد ولي در حوزه متاهلي اين کار ممکن نيست.

اسکان حدود 8 هزار دانشجو در خوابگاههاي دانشگاه تهران

وي ادامه داد:در حال حاضر حدود 8 هزار دانشجوي متاهل و مجرد در داخل خوابگاههاي دانشگاه تهران مستقر هستند که نسبت به سال گذشته حدود 600 الي 700 نفر افزايش يافته است.


 خبر 

 معرفي 20 دانشمند برتر ايراني در علوم کشاورزي

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) با معرفي 10 دانشمند برتر ايراني در رشته علوم کشاورزي گفت:مقالات تحقيقاتي اين گروه در 170 مجله معتبر کشور مصوب کميسيون نشريات معتبر وزارت علوم، چاپ و منتشر مي شود.

به گزارش مهر، دکتر جعفر مهراد با اعلام اين خبر افزود:دانشمندان برتر رشته علوم کشاورزي شامل آن دسته از دانشمندان کشور است که مقالات تحقيقاتي خود را در 170 مجله معتبر کشور مصوب کميسيون نشريات معتبر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري چاپ و منتشر مي کنند.

رئيس مرکز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري اظهار داشت:بر اساس تحليل هاي استنادي صورت گرفته دکتر مهدي نصيري محلاتي اولين دانشمند برتر علوم کشاورزي در ISC است.

اين شخصيت علمي در دانشگاه فردوسي مشهد به تدريس و تحقيق اشتغال دارد.رتبه هاي دوم، سوم، چهارم و پنجم را دکتر محمدرضا بي همتا از دانشگاه تهران، دکتر عليرضا کوچکي از دانشگاه فردوسي مشهد، دکتر محمد جعفري از دانشگاه تهران و دکتر حسين ارزاني از دانشگاه تهران در اختيار دارند.

سرپرست ISC خاطرنشان کرد:دکتر حسين آذرنيوند و دکتر حسن احمدي موفق به کسب رتبه هاي ششم و هفتم از دانشگاه تهران شده اند.دکتر محمد جعفر ملکوتي با کسب رتبه 8 افتخار بزرگي را براي دانشگاه تربيت مدرس به ارمغان آورده است.

رتبه نهم به دکتر محمد مقدم از دانشگاه تبريز تعلق دارد.مجددا، دکتر علي نيکخواه و دکتر عبدالمجيد لياقت از اعضاي هيئت علمي و پژوهشگران برجسته دانشگاه تهران رتبه هاي 10 و 11 را از آن خود کرده اند. رتبه هاي 12، 13، و 14 به ترتيب به دکتر محمد حسن راشد محصل (دانشگاه فردوسي مشهد)، دکتر افشين سلطاني (دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان)و دکتر پرويز رضواني مقدم (دانشگاه فردوسي مشهد) تعلق دارد.

وي ادامه داد:دکتر بهمن يزدي صمدي و دکتر محمدرضا نقوي با کسب رتبه هاي 15و 16 وابسته به دانشگاه تهران، دکتر احمد نظامي با کسب رتبه 17 از دانشگاه فردوسي مشهد، دکتر داريوش مظاهري با رتبه 18 از دانشگاه تهران و دکتر عزيزالله عليزاده و دکتر محمد کافي به ترتيب با رتبه هاي 19 و 20 از دانشگاه هاي تربيت مدرس و فردوسي مشهد بر اساس معيارهاي ISC، برجسته ترين دانشمندان علوم کشاورزي شناخته شده اند.

مهراد گفت:از مجموع تعداد بيشماري از دانشگاه هاي کشور که از گذشته به تاسيس رشته کشاورزي به صورت دانشکده يا گروه علوم کشاورزي اقدام کرده اند، در بين 20 دانشگاه معرفي شده تنها 6 دانشگاه در توليد علم در رشته کشاورزي بيش از ساير دانشگاه ها سهم داشته اند.

وي خاطرنشان کرد:دانشگاه تهران با 10 دانشمند، دانشگاه فردوسي مشهد با 6 دانشمند، دانشگاه تربيت مدرس با دو دانشمند و دانشگاه هاي تبريز و دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان هر کدام با يک دانشمند نسبت به ساير دانشگاه ها برجسته تر هستند.

سرپرست ISC گفت:معرفي دانشمندان برتر ISC در رشته علوم کشاورزي تنها مربوط به بخش فارسي مطالعات دانشمندان در دانشگاه هاي کشور است و مطالعات دانشمندان کشور به زبان انگليسي و نشريات معتبر بين المللي در اين معرفي مورد توجه نبوده است. 

ارائه 16 درسنامه براي طب سنتي تا سال آينده

رئيس دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران از تهيه 16 درسنامه در حوزه طب سنتي خبر داد.

دکتر محمدرضا شمس اردکاني در گفتگو با مهر با اشاره به اقدامات جديد آموزشي در حوزه طب سنتي افزود: در اين راستا اقدام به تهيه درسنامه با زبان امروزين پزشکي در حوزه طب سنتي کرديم.

رئيس دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه داد:اين درسنامه شامل 16 درسنامه يا کتاب به عنوان برنامه درسي در اين حوزه خواهد بود که کليه جامعه پزشکي مي‌توانند از آن استفاده کنند.

اردکاني با تاکيد بر اينکه تهيه اين درسنامه در دستور کار قرار دارد، ابراز اميدواري کرد که اين درسنامه تا پايان سال آينده آماده شود.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد:

ارزش‌هاي فرهنگي در جامعه رنگ باخته است

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد با تاکيد بر اينکه سابقه من خطي، جناحي و سياسي نبوده است، گفت:از همان ابتداي فعاليت، تمرين کرديم که به توانمندي‌ها و ارزش‌هاي افراد نگاه کنيم، نه به جريان سياسي.

به گزارش (ايسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمين طه هاشمي در نشست خبري، افزود:بنابراين همه تفکرات سياسي که جزو خانواده نظام و انقلاب هستند، بايد حضور داشته باشند و فعاليت‌ کنند.مگر اينکه بخواهند در مقابل اصول و هنجارهاي اخلاقي جامعه قرار بگيرند.

وي با بيان اينکه نگاه من به مسائل فرهنگي عمدتا نگاهي است که در واحدهاي دانشگاه‌ها جاري است، اظهار کرد:بايد برنامه‌هاي جاري بررسي و نقاط قوت و ضعف آنها مشخص شود و با تشکيل شوراي راهبردي که در دست انجام داريم، برنامه‌هاي فرهنگي دانشگاه متناسب با وضعيت موجود طراحي شود.

امروز دستگاه‌هاي فرهنگي به طور کامل پاسخگوي نياز و مطالبات جامعه نيستند

وي افزود:امروز هم در سطح فرهنگي عمومي و هم در لايه‌هاي خاص مثل محيط دانشگاهي، دستگاه‌هاي فرهنگي به طور کامل پاسخگوي نياز و مطالبات جامعه نيستند، بنابراين مجموعه ارزش‌هاي فرهنگي در جامعه رنگ باخته است، البته به اين معني نيست که جامعه ما متخلق به اخلاق اسلامي نبود، اما انتظاري که از جامعه ايراني و اسلامي ما است، اين است که همه حرکات و رفتارها متناسب با ارزش‌هاي انساني و اسلام مي‌باشد.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد با بيان اينکه دانشگاهي را ايده‌آل و اسلامي مي‌دانيم که به موازات پيشرفت علمي، ارزش‌هاي اخلاقي و انساني نيز در آن ترويج شود، تصريح کرد:وحدت حوزه و دانشگاه، اسلامي شدن دانشگاه‌ها و ...همه هدفشان همين موضوع است که فارغ‌التحصيل دانشگاهي علاوه بر سرآمدي در تخصص خود، از نظر ارزش‌هاي انساني و اخلاقي نيز سرآمد
باشد.

هاشمي با تاکيد بر اينکه در دانشگاه اسلامي، هنر، ارزش‌هاي اخلاقي، توسعه علم و ...جايگاه خودش را دارد، گفت:نمي‌توان اينها را از هم تفکيک کرد و در حالي که به همه مراسمي که در جامعه معنوي ما مصطلح است، احترام مي‌گذاريم و بايد توجه داشت که همه آنچه که براي اسلامي شدن دانشگاه لازم است، مراسم‌هاي مذهبي نيست.منويات مقام معظم رهبري و امام خميني (ره)نيز در اين چارچوب تعريف شده‌اند، بنابراين اگر احساس مي‌کنيم امکان پياده‌سازي اين ديدگاه‌ها فراهم نشده، به اين دليل است که فهم درستي از آنها نبوده يا برداشت اشتباهي شده است و بايد آنها بازيابي کنيم.

هاشمي افزود:زماني که بحث اسلامي شدن دانشگاه‌ها مطرح شد اعلام کردند که دانشجو نبايد در دانشگاه آستين کوتاه بپوشد، اما اين به معناي اسلامي شدن دانشگاه نيست.

وي با بيان اينکه به هيچ وجه توقع اين موضوع نيست که دانشگاه، يک هيات مذهبي خوب باشد، اظهار کرد:وظيفه دانشگاه اين است که دانشجويي تربيت کند که پس از فارغ‌التحصيلي، اگر مريضي به او مراجعه کرد و پول نداشت، نسخه‌اش را پاره نکند.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد:ما بايد خودمان را به جاي جوان بگذاريم و بعد برنامه‌ريزي کنيم. بنابراين برنامه‌هايي که در حوزه فرهنگي پياده مي‌شود، بايد از ميان خود دانشگاهيان بيرون آمده باشد.

ترويج مباحث ديني و اعتقادي در دانشگاه با زبان هنر موثرتر است

هاشمي با بيان اينکه ترويج مباحث ديني و اعتقادي در دانشگاه با زبان هنر موثرتر است، اظهار کرد:اينکه نياز جامعه را به دليل ترس از به ناهنجاري افتادن آن، حذف کنيم، هنر نيست، بلکه هنر اين است که به صورت هنجاري، نيازهاي جامعه را پاسخ دهيم.

وي افزود:مشکلي که جامعه ما را تهديد مي‌کند، اين است که هنر فاخر جاي خود را به برخي هنرهاي زيرزميني و غير ارزشي داده است، البته به اين معني نيست که موسيقي‌هاي جديد فاخر نيست، اما چون مديريت نشده است، برخي ناهنجاري‌ها بروز کرده که بايد مديريت تبديل به هنجار شود.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد با بيان اينکه برنامه‌هاي فرهنگي در صورتي مي‌تواند پاسخگو باشد که از پايه و اساس پژوهشي برخوردار باشد، تصريح کرد:از اين پس در معاونت‌هاي فرهنگي دانشگاه آزاد از کساني استفاده خواهيم کرد که بتوانند از نظر تحقيقاتي و پژوهشي خودشان را بالا بکشند.

تفکر سياسي مانع فعاليت سياسي در دانشگاه نيست

وي با بيان اينکه تفکر سياسي مانع فعاليت سياسي در دانشگاه نيست، تصريح کرد:کساني که در چارچوب ضوابط و قوانين بخواهند فعاليت کنند، کاملا آزادند.اما بايد کارشان دانشگاهي باشد، چرا که اين قشر متفاوت از اقشار ديگر جامعه است.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد با بيان اينکه برنامه‌هاي فرهنگي مثل برنامه‌هاي سياسي نيست که با تغييرات کاملا عوض شود، اظهار کرد:مباحث مربوط به حوزه قرآن مانند معاونت‌هاي قبلي پيگيري مي‌شود، اما يک بازنگري در مجموعه کارهايي که تاکنون صورت گرفته، انجام خواهد شد تا بتواند جاذبه را افزايش دهد.

در برنامه‌هاي فرهنگي از دانشگاهيان نظرسنجي مي‌شود

وي با اشاره به امضاي تفاهم‌نامه‌اي در آينده نزديک بين معاونت فرهنگي و پژوهشي دانشگاه آزاد براي استفاده از بودجه‌هاي پژوهشي در مسائل فرهنگي، تصريح کرد:ما بايد از اينکه در زمينه مسائل فرهنگي به صورت فردي تصميم بگيريم، فاصله گرفته و يک جمع بر اثر نيازها تصميم‌گيري کند.در برنامه‌هاي خود نيز مي‌توانيم از دانشگاهيان نظرسنجي کنيم.

متاسفانه قواعد بازي سياسي هنوز در جامعه نهادينه نشده است

هاشمي همچنين در پاسخ به سوالي درباره علت انتخاب معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد از بين پيشنهادهاي مطرح شده براي وي در دولت جديد، گفت:بعد از مدتي که براي تحصيلات خارج از کشور بودم، طبيعي بود که با تغيير دولت و روي کار آمدن دولت تدبير، اميد و اعتدال، پيشنهادهايي در اين زمينه به من بشود.چرا که من همواره شخصيت سياسي معتدل بوده‌ام، اما متاسفانه قواعد بازي سياسي هنوز در جامعه ما نهادينه نشده و معمولا جريان‌هاي سياسي مي‌گويند که يا با ما باش، يا بر ما.

وي افزود:زماني هم که اين پيشنهادها به من شد، از جناح‌هاي مختلف سياسي حملاتي بود، اما احساس کردم که نبايد به خصوص در جايگاه‌هايي که متعلق به عموم مردم است، وضعيت را سياه و سفيد ببينيم.

از سوي ديگر من عضو هيات علمي دانشگاه واحد تهران مرکز بوده‌ام و بيشتر با قشر دانشگاهي مي‌توانم تعامل برقرار کنم.بنابراين معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد را انتخاب کرده‌ام.

معاون فرهنگي دانشگاه آزاد همچنين با انتقاد از شرکت 55 نفر از دانشگاه آزاد در جشنواره قرآني، گفت:دانشگاه آزاد بزرگترين دانشگاه حضوري جهان است و تعداد دانشجوي بيشتري نسبت به وزارت علوم و بهداشت دارد، بنابراين جاي انتقاد دارد که در جشنواره قرآني تعداد شرکت‌کنندگان اين دانشگاه با وزارت علوم يکسان است.


 تابلوي اعلانات 

 تمديد مهلت ارسال چکيده مقالات به هشتمين کنگره ملي مهندسي عمران

هشتمين کنگره ملي مهندسي عمران 17 تا 18 ارديبهشت ماه 1393 توسط دانشگاه صنعتي نوشيرواني در بابل برگزار مي شود.

به گزارش پايگاه فراخوانهاي علمي پژوهشي کشور (callforpapers.ir) از اصليترين اهداف برگزاري اين کنگره مي‌توان به ايجاد و فراهم نمودن امکاني براي تبادل و انتقال جديد ترين دستاوردها و آخرين تکنولوژيهاي مرتبط با موضوعات هشتمين کنگره اشاره کرد.

از تمامي صاحبنظران، مهندسين و دانش‌پژوهان علاقه‌مند به حوزه‌هاي مهندسي عمران دعوت مي‌گردد جهت ارسال چکيده مقالات خود تا 10 آبان ماه و همچنين جهت ارائه مقالات کامل خود حداکثر تا 30 دي ماه با توجه به محورهاي ذيل اقدام نمايند.

علاقه‌مندان مي توانند جهت کسب اطلاعات تکميلي به اطلاعات کامل کنفرانس مراجعه و يا با دبيرخانه کنگره ارتباط برقرار نمايند.

محورهاي اصلي علمي اين کنگره به شرح زير مي‌باشد:

آسيب‌پذيري و مقاوم‌سازي سازه‌ها، روش‌هاي عددي در مهندسي عمران، فن‌آوري‌هاي نوين در مهندسي عمران، مديريت ساخت، مهندسي ژئوتکنيک، مهندسي زلزله و ديناميک سازه‌ها، مهندسي سازه‌هاي هيدروليکي و دريايي، مهندسي و مديريت منابع آب، نقشه‌برداري، ژئودزي و ژئوماتيک، اخلاق در مهندسي عمران، مهندسي معماري و شهرسازي و...


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته