جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه 12محرم سال 1428 نسخه شماره 2689


كوتاه و خواندني سوت پايان و دقيقه 90

مسابقات فوتبال ليگ برتر
... و اما قصه هفته هفدهم

خداداد عزيزي سرمربي تيم ابومسلم خراسان :
بازي با ذوب آهن از بازي با پرسپوليس سخت تر است

محمود فکري کاپيتان تيم فوتبال استقلال :
اگر به بايرن مونيخ هم ببازيم بايد جواب پس بدهيم


جدول ليگ برتر

دکتر بيژن ذوالفقارنسب سرمربي برق شيراز :
نه مصدوم داريم ، نه محروم ، پرسپوليس را مي بريم


منچستر تا قهرماني فقط 12 برد فاصله دارد

فرهاد مجيدي مهاجم تيم النصر امارات :
مشکلات استقلال را نبايد بزرگ کرد


 كوتاه و خواندني سوت پايان و دقيقه 90 


مسعود اقبالي مربي تيم استقلال :
مس دو بازيکن کليدي خود را ندارد

تيم فوتبال استقلال تهران فردا در ورزشگاه آزادي ميزبان تيم مس کرمان خواهد بود .
استقلالي ها در شرايطي به مصاف مس خواهند رفت که هنوز وضعيت کادر فني اين تيم به روشني مشخص نشده است .
در اين خصوص مسعود اقبالي مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: بدون هيچ گونه حاشيه اي براي ديدار مقابل مس کرمان آماده مي شويم. وي افزود : تمرينات استقلال با طراوات و شادابي بسيار در حال پيگيري است و تمامي بازيکنان نيز در آن شرکت دارند.
وي اضافه کرد: در هر صورت استقلال اين تيم را در کرمان شکست داده، البته مس تيم بسيار خوب و هماهنگي است که در ديدار رفت نيز بسيار سرسختانه بازي کرد. اين ديدار مي تواند بسيار جذاب و تماشاگرپسند باشد، ضمن آن که کسب سه امتياز از آن نيز براي استقلال دشوار خواهد بود.
وي ادامه داد: مي دانيم که تيم کرماني، دو بازيکن کليدي اش را در اختيار ندارد و بر روي نقاط ضعف و قوت مس کار کرده ايم. اقبالي درباره اضافه شدن يک مربي جديد به کادر فني اين تيم نيز گفت: من به هيچ وجه در جريان اين مسايل نيستم و اين بحث ها به مديريت باشگاه مربوط است.
 
محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان :
دفاعي بازي نمي کنيم ، اما امتياز مي گيريم

تيم فوتبال ملوان بندرانزلي که در هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر در انزلي مغلوب سپاهان شد حالا در هفته هفدهم به اهواز خواهد رفت تا مقابل استقلال اهواز قرار گيرد .
در اين خصوص محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان بندر انزلي گفت: به اهواز مي رويم تا روز دشواري را براي استقلال رقم بزنيم. وي افزود : بي ترديد ديدار برابر استقلال اهواز براي ما بسيار دشوار است; اما، هدف ما اين است که شرايط ديدار جمعه را به گونه اي رقم بزنيم که حريف نيز روز سختي را تجربه کند.
وي ادامه داد : در اين ديدار حتي يک امتياز نيز براي ملوان با ارزش است; اما، اين اميد را داريم که با توجه به شرايط بازي فوتبال، اين تلاش ما براي کسب امتياز حتي به پيروزي منجر شود. وي اضافه کرد: تمام فکر ما به ديدار مقابل ميزبان اهوازي و شرايط زمين تيم ميزبان است که مي تواند نتيجه بازي را تغيير دهد.
 در هر صورت تصور نمي کنم شرايط زمين اهواز چندان مساعد باشد. سرمربي ملوان انزلي که به فوتبال تماشاگرپسند عقيده دارد، در اين باره نيز گفت: در ديدار برابر استقلال اهواز نيز بازي بسته اي را انجام نمي دهيم، چرا که باور دارم بازيکنان ملوان سطح تيم ملوان را در نظر مي گيرند و به خوبي بازي خواهند کرد.
  
دلقک  دهاتي در ميلان

رونالدو مهاجم تيم رئال مادريد پس از چهار سال دوري بار ديگر به فوتبال ايتاليا بازگشت; اما، اين بار او به جاي اينتر تيم ميلان را انتخاب کرد ، جايي که بهتر از هر کس ديگري مي داند که مانند قهرمان 1997 در سن سيرو از او استقبال نمي شود.
گفتني است که رونالدو در حالي از رئال مادريد به ميلان پيوسته است که به سبب اضافه وزن و آسيب ديدگي هاي شديد از شرايط آرماني که در بارسلونا و اينتر داشت بسيار فاصله گرفته است. او آخرين روزي که از فوتبال ايتاليا جدا شد را به ياد مي آورد. هواداران خشمگين اينتر که فکر نمي کردند رونالدو به آنها پشت کند تا فرودگاه دنبالش کردند و بازيکن برزيلي با اسکورت پليس به فرودگاه رسيد و به مادريد پرواز کرد. حالا هواداران اينتر رفتار خشن تري نسبت به چهار سال پيش دارند .آنها در ديدار جام حذفي ايتاليا پرچم هايي در دست داشتند که روي آنها به رونالدو لقب حيوان عجيب الخلقه سيرک يا دهاتي دلقک دادند.در اين شرايط مشخص است که فوتبال دوستان بي طرف هم به اين انتقال خوشبين نيستند.

مسابقات هفته هفدهم ليگ برتر
پرسپوليس در شيراز ، استقلال در آزادي

هفته هفدهم مسابقات ليگ برتر باشگاه هاي کشور روز جمعه با انجام 8 بازي دنبال خواهد شد .
برنامه اين مسابقات به شرح زير است :
جمعه 13 بهمن :
سپاهان اصفهان ........................................................... راه آهن
ابومسلم مشهد ................................................... ذوب آهن اصفهان
سايپا .............................................................. فولاد خوزستان
استقلال اهواز ...................................................... ملوان بندرانزلي
پيکان .................................................................. صباباتري
برق شيراز .............................................................. پرسپوليس 
استقلال .............................................................. مس کرمان
پاس ...................................................... فجر شهيد سپاسي شيراز

 

 

  
 پژمان نوري هافبک تيم پرسپوليس :
بايد ببريم

تيم فوتبال پرسپوليس فردا در هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر در شيراز ميهمان تيم برق خواهد بود .
با توجه به شکست تيم پرسپوليس در هفته شانزدهم مقابل تيم ابومسلم ، پژمان نوري هافبک تيم فوتبال پرسپوليس تهران در خصوص اين بازي گفت: برق تيم قوي و منسجمي است، بازي هاي خوبي را انجام داده است و مي تواند براي ما روز دشواري را بسازد.
وي افزود : بايد از تمام فرصت ها استفاده کنيم و اين بازي را ببريم. مطمئنا پيروزي هاي مداوم پرسپوليس سايپاي صدرنشين را نيز متزلزل خواهد کرد.
نوري ادامه داد: تيم فوتبال پرسپوليس در اين ديدار بايد از تمام توان خود استفاده کند.
 
مهدي واعظي دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس :
در شيراز دست و پا بسته نخواهيم بود

مهدي واعظي دروازه بان تيم فوتبال پرسپوليس تهران در ديدار مقابل ابومسلم اشتباهات فاحشي داشت و همين اشتباهات نيز باعث شکست تيم پرسپوليس شد .
وي در خصوص ديدار پرسپوليس مقابل برق شيراز گفت : بازي سختي برابر برق شيراز داريم. تيم هاي شيرازي  قوي و منسجم هستند. برق شيراز نيز نسبت به سال هاي گذشته تفاوت زيادي کرده است; اما، پرسپوليس نيز برابر اين تيم دست و پا بسته نخواهد بود.
وي افزود : اگر پرسپوليس برابر برق شيراز و ساير تيم ها با دقت و جسارت هميشگي اش بازي کند، هيچ مشکلي نخواهيم داشت. اگر صبور باشيم همه مشکلات حل خواهد شد. در حال حاضر نيز پرسپوليس شرايط خوبي دارد و مي تواند بهتر از اين هم باشد.

غيبت حاجي زاده، ماماني و الونگ الونگ
تمرين پرسپوليس بدون مهاجم سوري

تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس تهران صبح ديروز در محل ورزشگاه کارگران برگزار شد و سه تن از بازيکنان اين تيم در اين تمرينات حضور نداشتند.
گفتني است تيم فوتبال پرسپوليس تهران که خود را براي برگزاري ديدار برابر برق شيراز از هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر آماده مي کند، صبح ديروز  تمريناتش را در ورزشگاه کارگران تهران پيگيري کرد.
در اين تمرين بازيکنان در ابتدا و در هواي نسبتا سرد زمستاني زير نظر دنيزلي و نورالدين به گرم کردن بدن هاي پرداختند.
انجام حرکات کششي، نرمش، دويدن به دور زمين و کار با توپ از ديگر برنامه هاي تمرينات ديروز پرسپوليسي ها بود. پس از نيم ساعت تمرين و گرم کردن، بازيکنان با تقسيم شدن به دو گروه قرمز و سفيد به بازي با يکديگر پرداختند.
مصطفي دنيزلي پيش از شروع بازي در وسط زمين دقايقي با بازيکنان به گفت وگو پرداخت.
فرشيد کريمي و مهدي واعظي، دو دروازه بان تيم پرسپوليس نيز زير نظر نورالدين به تمرينات اختصاصي پرداختند.
حاجي زاده، ماماني و الونگ الونگ از غايبان اين تمرين بودند.
الونگ الونگ براي انجام برخي از کارهاي شخصي به سفارت کامرون مراجعه کرده بود، به گفته پزشک پرسپوليس، ماماني دچار سرماخوردگي شده است و حاجي زاده نيز با اجازه دنيزلي در تمرينات حاضر نشده است. همچنين قرار بود بازيکن سوريه اي جديد تيم فوتبال پرسپوليس ديروز در محل تمرينات حاضر شود; اما، به گفته محسن اسکندري سرپرست پرسپوليس اين بازيکن هنوز وارد تهران نشده است.

پرسپوليس و بازيکن جديدش
40 هزار دلار براي مهاجم تيم ملي سوريه

سرانجام تيم فوتبال پرسپوليس موفق شد يک مهاجم به ليست خود اضافه نمايد .
در حاليکه مسوولان پرسپوليس در تلاش بودند تا 3 بازيکن به جمع ليست خود اضافه نمايند ، در نهايت موفق شدند زياد شعبو مهاجم تيم ملي سوريه و باشگاه الجيش را با يک قرارداد 40 هزار دلاري جذب نمايند. گفتني است شعبو که نخستين فوتباليست سوري شاغل در باشگاه هاي ايران خواهد بود.پس از آن که فجر ابراهيم مربي تيم ملي سوريه اين بازيکن را به مديران باشگاه پرسپوليس معرفي کرد، هياتي از اين بازشگاه براي انتقال شعبو به دمشق آمد.
اين مهاجم   26 ساله، فوتبال را با تيم حطين سوريه آغاز و در سال  2000  ميلادي با به ثمر رساندن گل تيمش برابر الجيش در جام باشگاه هاي سوريه، جام را نصيب حطين کرد.بعد از آن، باشگاه الجيش، با عقد قراردادي شعبو را به جمع بازيکنان خود اضافه کرد.وي در مسابقات ليگ سال  2003 لقب آقاي گل و در سال   2004 ميلادي عنوان بهترين فوتباليست سوريه را از آن خود کرد. اين بازيکن که به همراه تيم ملي سوريه در مسابقات مقدماتي قهرماني آسيا در سال   2006 ميلادي شرکت کرده بود، تنها گل سوريه را در ديدار با تيم ملي ايران به ثمر رساند.
 
زياد شعبو مهاجم جديد پرسپوليس :
از انتخاب پرسپوليس خوشحالم

پرسپوليسي ها پس از بررسي فراوان موفق شدند زياد شعبو مهاجم تيم ملي سوريه را به خدمت بگيرند .
اين بازيکن در خصوص چگونگي حضورش در تيم پرسپوليس گفت : بسيار خوشحالم از اين که به عنوان اولين فوتباليست کشورم در باشگاه هاي ايراني بازي مي کنم. اين فرصت خوبي براي کسب تجربه بيشتر با تيمي قدرتمند چون پرسپوليس است.
 
مهرداد اولادي مهاجم تيم پرسپوليس :
خودم هم خبر ندارم

از شواهد و قرائن پيداست که هنوز وضعيت مهرداد اولادي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس در هاله اي از ابهام قرار داشته و اين بازيکن هنوز نمي داند که مي تواند تيمش را همراهي نمايد يا خير .
وي در اين خصوص گفت :  از شرايط آينده فوتبال ام و اين که آيا مي توانم در پرسپوليس بازي کنم يا خير، اطلاعي ندارم. وي افزود : فعلا هيچ چيز در مورد آينده مشخص نيست; نمي دانم اين وضعيت تا کي ادامه پيدا خواهد کرد. از توافقات احتمالي باشگاه الشباب با پرسپوليس هم اطلاعي ندارم. وي اضافه کرد: فعلا در تمرينات پرسپوليس شرکت مي کنم تا آمادگي بدني ام از بين نرود.
وي ادامه داد : مشکلات ايجاد شده در خصوص ادامه حضورم در پرسپوليس وضعيت را مبهم کرده است. بايد دو باشگاه به گونه اي موضوع را با توافق حل کنند.

شايد باقري بازي نکند

تيم فوتبال پرسپوليس باز هم با مشکلات فراوان به شيراز خواهد رفت .
در حاليکه پرسپوليس در بازي مقابل برق شيراز از حضور دو مدافع اصلي خود بي بهره است، احتمال عدم حضور کاپيتان نيز وجود دارد.
گفتني است که ابوالفضل حاجي زاده به دليل مصدوميت و الونگ الونگ به دليل محروميت نمي توانند در بازي پرسپوليس مقابل برق شيراز به ميدان بروند. در چنين شرايطي کريم باقري در اواخر تمرين ديروز دچار آسيب ديدگي نسبتا جدي شد و از احتمال عدم حضور در بازي برابر برق شيراز خبر داد. باقري از ناحيه پشت ساق پا دچار کشيدگي عضله شد و وضعيت نهايي وي امروز مشخص مي شود.

 

 


کادر فني تيم فوتبال اميد تکميل شد
نعيم سعداوي در کنار بگوويچ

فدراسيون فوتبال تمام تلاش خود را انجام مي دهد تا کادر فني تيم اميد را از هر جهت تقويت و شرايطي را فراهم نمايد تا اين تيم بتواند با آمادگي کامل وارد مسابقات انتخابي المپيک 2008 پکن شود . در اين راستا در آخرين تصميم فدراسيون ، نعيم سعداوي نيز به جمع کادر فني تيم فوتبال المپيک ايران اضافه شد. گفتني است که با نظر وينگو بگوويچ، سرمربي تيم المپيک ايران، نعيم سعداوي به جمع مربيان اين تيم اضافه شد و با آغاز دور جديد تمرينات از روز شنبه، در کنار ساير اعضاي کادر فني به فعاليت مي پردازد. سعداوي پيش از اين سابقه همکاري با بگوويچ را در تيم فولاد خوزستان داشته است. بدين ترتيب کادر فني تيم المپيک ايران با حضور بگوويچ، پنجعلي، سلطاني و سعداوي تکميل شد و سرمربي اين تيم اعلام کرد که مربي ديگري به اين جمع اضافه نمي شود.

نادر دست نشان سرمربي تيم مس کرمان :
مرفاوي تحت فشار است

تيم فوتبال مس کرمان فردا در ورزشگاه آزادي ميهمان تيم استقلال است ، در خصوص اين بازي نادر دست نشان سرمربي تيم فوتبال مس کرمان گفت: صمد مرفاوي در استقلال آرامش ندارد و فشار رواني زيادي را تحمل مي کند.
وي افزود : بازي سختي پيش رو داريم. استقلال تيم بزرگي است و در خانه حريف بايد به ميدان برويم; اما ما هم يک تيم با انگيزه هستيم و تدابير ويژه اي را در نظر گرفته ايم و مي خواهيم ناکامي ديدار برابر پاس را جبران کنيم.

تساوي بايرن
کريمي مصدوم بود

در هفته نوزدهم رقابت هاي بوندسليگا تيم فوتبال بايرن مونيخ ميزبان تيم بوخوم بود که در اين مسابقه مردان ماگات نتوانستند کاري از پيش ببرند و به يک امتياز ديدار خانگي بسنده کردند.
علي کريمي، بازيکن ايراني اين تيم در اين ديدار نه در ترکيب اصلي و نه در فهرست ذخيره هاي بايرن حضور نداشت. گفته مي شود، کريمي به دليل کشيدگي عضله ران، اين ديدار را از دست داده است.
بر خلاف آن گفته مي شد اوون هارگريوز، هافبک انگليسي بايرن در اين ديدار پس از ماه ها دوري از ترکيب تيمش مي تواند بازي کند، اين بازيکن هم در فهرست هجده نفره بايرن جايي نداشت.
 
علي پورکياني سرپرست فولاد خوزستان:
در تهران از سايپا امتياز مي گيريم

علي پورکياني سرپرست تيم فوتبال فولاد خوزستان درخصوص ديدار اين هفته فولاد مقابل سايپا در تهران گفت: با گرفتن امتياز از سايپا با اميدواري بيشتري مسابقات ليگ را ادامه خواهيم داد.
وي افزود : پس از تغيير و تحولاتي که در کادر فني داشتيم به نظر مي رسد که شوک روحي لازم بر تيم وارد شده و بازيکنان با انگيزه بالاتري در تمرينات شرکت مي کنند. با تجربه و سابقه درخشاني که ايناسيو دارد مطمئن هستم که فولاد از اين پس بازي هاي بهتري را به نمايش گذاشته و نتايج بهتري را کسب خواهد کرد. بي ترديد با اين وضعيت و با حضور اين مربي با دانش پرتغالي فولاد به آرامش خواهد رسيد.
وي ادامه داد: در حال حاضر فولاد وضعيت بسيار نامناسبي در ليگ داشته و براي خروج از اين بحران بايد تلاش همه جانبه و فراگير انجام دهيم. اکنون شرايط براي اين تلاش همه جانبه فراهم شده و با انگيزه بالايي که در بازيکنان و کادر فني ديده مي شود به خروج از قعر جدول بسيار خوشبين هستم. اميدوارم که با متوقف کردن سايپا در تهران اولين قدم را در اين راه محکم برداريم.

اولين دوره رقابت هاي تکواندو جام باشگاه هاي آسيا
15 تيم خارجي مي آيند

در حالي که 10 روز ديگر اولين دوره رقابت هاي تکواندو جام باشگاه هاي آسيا در تهران آغاز خواهد شد، اعلام آمادگي تيم هاي آسيايي براي حضور در اين مسابقات همچنان ادامه دارد.
در اين راستا چيني ها نيز رسما حضور خود در اين رقابت ها را اعلام کردند.
گفتني است چيني ها که با ترکيبي کامل در نوزدهمين دوره رقابت هاي تکواندو بين المللي جام فجر به ميدان خواهند رفت.
حال با توجه به حضور چين ، جمع تيم هاي خارجي حاضر درمسابقات تکواندو جام فجر به 15 تيم رسيد. پيش از اين تيم هايي از کره جنوبي (2 تيم) قزاقستان، ژاپن، کويت، عمان، افغانستان، پاکستان، فلسطين، عراق، اردن، فيليپين ، امارات  و ارمنستان براي حضور در اين رقابت ها اعلام آمادگي کرده بودند.
رقابت هاي تکواندوجام باشگاه هاي آسيا طي روزهاي 23 و24 بهمن و جام فجر 25 و 26 بهمن ماه درسالن شهيد افراسيابي برگزار خواهد شد.
 
مجتبي جباري مهاجم تيم استقلال :
براي اينکه نترسم بازي کردم

مجتبي جباري پس از يک دوري 8 ماهه در هفته شانزدهم رقابت هاي ليگ برتر به همراه استقلال به اصفهان رفت و در مقابل تيم ذوب آهن بازي کرد .
حال سوالي که مطرح مي شود اين است :
آيا جباري باز هم مي تواند در هفته هاي آينده استقلال را همراهي نمايد و مانند گذشته درخشش داشته باشد ؟
وي در اين خصوص گفت : در حال حاضر از نظر بدني مشکلي ندارم. در مقابل ذوب آهن نيز 15 دقيقه بازي کردم که البته برايم خيلي سنگين بود . اما حضور من به دليل اين بود که ترسم بريزد و براي مسابقه مقابل مس کرمان آماده شوم.
 
محرومان هفته هفدهم ليگ برتر
پرسپوليس الونگ را ندارد ، استقلال کاظمي را

مسابقات هفته هفدهم ليگ برتر باشگاه هاي کشور روز جمعه برگزار خواهد شد ، و در اين راستا سازمان ليگ فدراسيون فوتبال اسامي محرومان هفته هفدهم را به اينگونه اعلام کرده است.
در اين فهرست نام سياوش اکبرپور همچنان به عنوان محروم انضباطي با همان 10 جلسه، اعلام شده است.
اين محروميت در شرايطي است که مهاجم استقلال همراه امير قلعه نوعي، با داريوش مصطفوي جلسه خصوصي داشتند تا محروميت اکبرپور کاهش يابد; اما ظاهرا هنوز تصميمي درباره کاهش اين محروميت گرفته نشده است.
اسامي محرومان هفته هفدهم به شرح زير است:
ابومسلم: مرتضي برگي  زر، محمد منصوري (اخراج از بازي گذشته) و مجيد نورمحمدي (محروم انضباطي)
استقلال: حسين کاظمي و سياوش اکبرپور (محروم انضباطي)
برق شيراز: مهدي کريميان
پرسپوليس: الونگ الونگ (اخراج از بازي گذشته)
ذوب آهن: محمد منصوري
سايپا: احمد مومن زاده و ارشاد يوسفي (محرومان انضباطي)
فجر سپاسي: غلامرضا رضايي
صبا باتري: سعيد بيگي (امير طيري، مربي اين تيم هم به دليل اخراج در بازي گذشته حق نشستن روي نيمکت را ندارد)
مس کرمان: فرزاد حسين خاني و صابر ميرقرباني (اخراج در بازي گذشته)
ملوان انزلي: زمان صيادنورد (اخراج در بازي گذشته) و حسيني (محروم انضباطي)

 

    
 رقابت هاي بدمينتون دهه فجر
تيم هاي افغانستان و قزاقستان وارد اصفهان شدند
 
تيم هاي افعانستان و قزاقستان به منظور شرکت در هفدهمين دوره مسابقات بين المللي بدمينتون گراميداشت دهه فجر، وارد اصفهان شدند.
هفدهمين دوره مسابقات بين المللي بدمينتون دهه فجر از روز جمعه به مدت سه روز در ورزشگاه   17 شهريور اصفهان برگزار مي شود.
17 تيم خارجي براي شرکت دراين مسابقات که در دو بخش مردان و بانوان برگزار مي شود، اعلام آمادگي کرده اند. تيم افغانستان با چهار ورزشکار مرد و تيم قزاقستان با چهار ورزشکار زن و يک سرپرست براي شرکت در مسابقات وارد اصفهان شدند.

برگزاري مسابقات شطرنج قهرماني شهرهاي آسيا در تهران

کنفدراسيون شطرنج آسيا با ميزباني تهران براي برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات شطرنج قهرماني شهرهاي آسيا موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون شطرنج، اين مسابقات با حضور کشورهاي صاحب نام شطرنج در آسيا از   10 تا  20 اسفند درتهران برگزار مي شود.
 
برونو متسو سرمربي تيم ملي امارات :
ما فقط قهرمان مي خواستيم

تيم ملي امارات در ديدار نهايي مسابقات فوتبال جام کشورهاي حوزه عرب خليج فارس ، موفق شد با پيروزي بر تيم عمان مقام قهرماني اين دوره از مسابقات را بدست آورد .
در اين ارتباط برونو متسو مربي فرانسوي تيم ملي فوتبال امارات گفت : کسب عنوان قهرماني رقابت هاي فوتبال جام کشورهاي عرب حوزه خليج فارس تحقق يک آرزو و رويا بود.
وي افزود : تحقق اين آرزو حاصل تلاش چشمگير چند ماه اخير همه دست اندرکاران فدراسيون فوتبال امارات بوده است.
وي ادامه داد : استرس و عصبانيت بازيکنان در ابتداي ديدار باعث شد تا آنان نتوانند فوتبال هميشگي خود را ارايه دهند و اين يک مسئله طبيعي بود زيرا بازي در فينال آن هم برابر يک تيم قوي و منسجمي همانند تيم ملي عمان کمي دشوار است . وي در پاسخ به انتقادهايي که عليه وي در خصوص تاکتيک تيمي امارات در آن ديدار گفت : ما بيشتر به دنبال کسب عنوان قهرماني بوديم تا ارايه يک بازي نمايشي وتماشاگر پسند که با تعويض هاي بجا وهوشياري تمام به آن دست يافتيم. متسو اظهار اميدواري کردکه اين قهرماني پيامد خوبي براي فوتبال امارات داشته باشد وباعث ارتقاي سطح کيفي ليگ اين کشور شود.
 
محمد پنجعلي مربي تيم ملي اميد :
زمان کم است

محمد پنجعلي مربي تيم ملي اميد ايران در خصوص زمان برگزاري مرحله دوم تمرينات اين تيم گفت : مرحله دوم اردوي آمادگي تيم فوتبال اميد ايران از روز شنبه هفته آينده در کمپ تيم هاي ملي با دعوت از حداکثر  25  بازيکن داير خواهد شد.
وي اضافه کرد : با توجه به زمان کم باقي مانده تا آغاز مسابقات فوتبال مقدماتي بازي هاي المپيک  2008 پکن ، بايد از اين مدت کمال استفاده را کرد. وي درباره حضور نعيم سعداوي  به عنوان يکي از اعضاي کادر فني تيم فوتبال اميد ايران گفت:  سعداوي نيز به جمع کادر فني پيوسته است .
 
رونالدو  به ميلان رفت

 رونالدو  بازيکن برزيلي با عقد قراردادي به تيم ميلان ايتاليا پيوست.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از رم ، اين بازيکن برزيلي با عقد قراردادي به مدت 18 ماه ، از تيم رئال مادريد اسپانيا به تيم ميلان ملحق شد. اين خبرگزاري اشاره اي به مبلغ قرارداد رونالدو نکرده است. از زماني که  فابيو کاپلو  هدايت تيم فوتبال رئال مادريد را برعهده گرفته است ، اين مربي کمتر از رونالدو در ترکيب اين تيم استفاده کرده است.
 
غيبت 3 بازيکن مس در مقابل استقلال
 
تيم فوتبال مس کرمان در ديدار هفته هفدهم مقابل استقلال تهران سه بازيکن اصلي خود را به همراه نخواهد داشت.
گفتني است که تيم فوتبال مس کرمان در حالي روز جمعه هفته جاري به مصاف استقلال مي رود که سه بازيکن اصلي اين تيم بنا به دلايل مختلف از همراهي تيمشان محروم هستند.
صابر ميرقرباني و فرزاد حسين خاني به دليل محروميت و ابراهيم تقي پور به واسطه آسيب ديدگي نمي توانند نارنجي پوشان کرماني را در ديدار برابر استقلال تهران همراهي کنند.
 
تغيير در کادر فني فولاد

با حضور مربي جديد در کادر فني تيم فوتبال فولاد خوزستان، اعضاي کادر فني آن تغيير کرد.
گفتني است که ايناسيو، سرمربي تيم فولاد در انتخاب دستيارانش دست به تغيير زده است.
اين مربي سمپايو را به عنوان دستيار اول و فرنيان را به عنوان بدنساز انتخاب کرده است. هر دو مربي اهل پرتغال هستند. ايناسيو از ميان مربيان ايراني فعال در فولاد فقط کوروش بختياري زاده را انتخاب کرده است.
 سرمربي پرتغالي فولاد پس از تغيير در کادر فني، قصد دارد در ترکيب تيم هم تغييراتي ايجاد کند. او از مسوولان فولاد درخواست جذب يک هافبک چپ را کرده است. او از حضور دو بازيکن خارجي جديد استقبال کرده است. فابيو هميل از برزيل و پيتر واردياز از اروگوئه دو بازيکن جديد در نيم فصل دوم هستند که بازيکن اروگوئه اي از دو هفته آينده مي تواند براي تيم جديدش به ميدان برود.
 
نصرتي مقابل فجر بازي نمي کند

تيم فوتبال پاس در هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر ميزبان تيم فجرشهيد سپاسي خواهد بود که براي اين بازي دو مصدوم دارد .
گفتني است که جلال شيرزاد، هافبک چپ پاي اين تيم در جريان بازي مقابل تيم شموشک در جام حذفي از ناحيه رباط پا مصدوم شد و فعلا قادر به حضور در تمرين نيست. ظاهرا رباط صليبي وي دچار پارگي شده است; اما به دليل نامشخص بودن وضعيت شدت مصدوميت، فعلا به دستور پزشک به آب درماني مي پردازد.
 مصدوم ديگر پاس، محمد نصرتي است. اين مدافع هم قبل از شروع نيم فصل دوم مصدوم شد و اينطور که معلوم است هنوز بهبود پيدا نکرده و به بازي فجر هم نمي رسد.
 
فيناليست هاي جام حذفي تکواندو مشخص مي شوند

دور نيمه نهايي جام حذفي تکواندو ايران روز جمعه هفته جاري با انجام دو ديدار برگزار مي شود.
گفتني است که در اين رقابت ها شرکت ملي حفاري ايران تيم اول گروه يک با هيات کرمانشاه از گروه دوم ديدار خواهد داشت. در دومين مبارزه دانشگاه آزاد اسلامي همدان که در گروه دوم صدرنشين شد به مصاف مجتمع فرهنگي و ورزشي جوانه از گروه يک مي رود.
 در پايان دو تيم برتر راهي مرحله نهايي مي شود و دو تيم ديگر ديدار رده بندي را برگزار                                  مي کنند. همچنين هفته پنجم ليگ پومسه نيز جمعه هفته جاري پي گيري مي شود.


  مسابقات فوتبال ليگ برتر
 ... و اما قصه هفته هفدهم 

روز گذشته گفتيم که مسابقات فوتبال ليگ در هفته شانزدهم از نظر فني در اندازه و شان فوتبال ايران نبود .
در واقع بايد گفت ; جايگاه فوتبال ايران با توجه به قدرت ، سابقه و اقتداري که در آسيا دارد بالاتر از اينهاست و تيم هاي حاضر در ليگ بايد شان و جايگاه فوتبال ايران را با بازي هاي خوب همچنان حفظ نمايند .
در اين راستا اميد است در هفته هفدهم تيم هاي حاضر در ليگ از نظر فني نمايش بهتري نسبت به هفته هاي گذشته و هفته شانزدهم داشته باشند .
در اين هفته تيم پرسپوليس در شيراز ميهمان تيم برق خواهد بود .
پرسپوليس به واسطه شکست 4 بر 3 مقابل ابومسلم در شرايطي بحراني به شيراز مي رود. اين تيم در نيم فصل با يک گل در ورزشگاه آزادي برق شيراز را مغلوب کرده است و حالا دنيزلي اميدوار است تا با کسب يک پيروزي ديگر از شرايط بحراني خارج شود . اما برق شيراز نيز با حضور دکتر بيژن ذوالفقارنسب به اين راحتي در برابر پرسپوليس کوتاه نخواهد آمد .
سايپا قهرمان نيم فصل اول ليگ برتر، تيمي است که با کمترين باخت و بيشترين پيروزي شانس زيادي براي کسب عنوان قهرماني دارد .
اما بايد اين واقعيت را پذيرفت که فوتبال سايپا اصلا دلنشين نيست .
در واقع بايد گفت ; سايپا فوتبال زيبايي را ارائه نمي دهد و فقط در انديشه کسب 3 امتياز است که نمونه بارز آن را هفته شانزدهم در برابر تيم فجرشهيد سپاسي ديديم .
در آن ديدار تيم فجر فوتبال بهتري را ارائه داد اما تيم سايپا روي يک ضربه کرنر به يک گل رسيد و 3 امتياز گرفت .
سايپا اين هفته در ورزشگاه خانگي خود ميزبان فولاد خوزستان است. اين بازي به نوعي رقابت بالا و پايين جدول است که با هدفي متفاوت براي 3 امتياز بازي مي جنگند. بي شک فولاد با حضور ايناسيو سرمربي جديد خود به دنبال ارائه نمايش بهتري است تا شايد از انتهاي جدول فاصله بگيرد.
در يکي ديگر از بازي هاي حساس هفته هفدهم ، تيم استقلال روز جمعه در ورزشگاه آزادي ميزبان تيم مس کرمان است.
خيلي ها معتقدند اين بازي فرصت مناسبي براي صمد مرفاوي و مردان استقلال است تا با ارائه يک فوتبال تماشاگرپسند دل مديران استقلال را به دست آورند تا به دنبال جذب مربي خارجي نباشند .
در ديگر بازي هاي هفته هفدهم تيم سپاهان که حالا بهتر از روزهاي اوليه فصل جاري فوتبال بازي مي کند ميزبان تيم راه آهن است .
ابومسلم که هفته پيش موفق شد پرسپوليس را شکست دهد از تيم ذوب آهن پذيرايي خواهد کرد .
استقلال اهواز نيز در انتظار حضور تيم شمالي ملوان است تا با کسب امتياز از اين بازي بار ديگر خود را به جمع تيم هاي بالاي جدول برساند .
پاس که هفته گذشته در کرمان کار بزرگي را انجام داد و 3 امتياز از مس گرفت حالا در ورزشگاه اختصاصي خود ميزبان تيم فجرشهيد سپاسي خواهد بود .


  خداداد عزيزي سرمربي تيم ابومسلم خراسان :
 بازي با ذوب آهن از بازي با پرسپوليس سخت تر است  

تيم فوتبال ابومسلم در هفته هفدهم رقابت هاي ليگ برتر به مصاف تيم ذوب آهن اصفهان خواهد رفت .
در خصوص اين بازي خداداد عزيزي سرمربي تيم فوتبال ابومسلم گفت: خوشبختانه تمرينات بسيار خوبي را طي هفته گذشته پشت سر گذاشته ايم و بازيکنان از لحاظ روحي شرايط بسيار مطلوبي دارند و از هر لحاظ آماده رويارويي با ذوب آهن هستيم.
خداداد با بيان اين که با سيستم متفاوتي مقابل ذوب آهن حاضر خواهيم شد، افزود: هر بازي شرايط خاص خود را دارد و ما نمي توانيم در همه ديدارهايمان از يک سيستم استفاده کنيم، لذا با توجه به شناختي که از ذوب آهن داريم، برنامه هاي خاصي را نيز براي اين ديدار تدارک ديده ايم.
عزيزي ديدار مقابل ذوب آهن را سخت تر از ديدار مقابل پرسپوليس دانست و گفت: ذوب آهن از تيم هاي ريشه دار و با شناسنامه خوب کشور است و از کمربند مياني قدرتمندي سود مي برد.
وي با اذعان به اين که اين تيم مربي کارآمدي دارد و فوتبال را خيلي خوب بازي مي کند، تصريح کرد: البته اين مساله به نفع ماست، چراکه تيم ابومسلم در مقابل اين تيم ها هميشه راحت تر کار مي کند تا تيم هايي که به ضد فوتبال روي مي آورند.


  محمود فکري کاپيتان تيم فوتبال استقلال :
 اگر به بايرن مونيخ هم ببازيم بايد جواب پس بدهيم  

محمود فکري کاپيتان تيم فوتبال استقلال تهران از وضعيتي که استقلال دچار آن شده است ابراز نگراني مي کند .
او که ساليان سال با پيراهن استقلال در ميادين مختلف حضور داشته است حالا بيش از هر زمان ديگر نگران وضعيت استقلال و صمد مرفاوي مي باشد .
او بر اين باور است که صمد مرفاوي مربي موفقي بوده و مي تواند همچنان به عنوان يک مربي تا پايان فصل استقلال را همراهي نمايد .
وي در گفت وگو با سايت باشگاه استقلال در خصوص عملکرد صمد مرفاوي ، حضور يونگ به جمع کادر فني و ... صحبت کرده است ، که مي خوانيد :

  به نظر شما عملکرد مرفاوي مثبت بوده است ؟
- بله! حتي اگر بخواهيم بحث را باز کنيم نيازي به اين که يک سرمربي جديد داشته باشيم احساس نمي شود. تقويت کادر بحث ديگري است که حتما با خواست خود آقاي مرفاوي صورت گرفته. اما، بايد انصاف هم داشت. مگر مرفاوي چه امکاناتي داشته که از او اين همه انتظار دارند؟ از روز اول که تمرينات بدون حضور المپيکي ها و ملي پوشان برگزار شد، چند مهره اصلي تيم هم که مصدوم شدند و يک سري ديگر هم که مي دانيد از مهره هاي اصلي تيم بودند و جدا شدند.

  پس شما به صمد مرفاوي اعتقاد داريد؟
- من از او دفاع مي کنم چون سرمربي تيم است. بعد هم من داخل تيم هستم و مي دانم او چه مشکلاتي را تحمل مي کند. شما که در اردوها و تمرينات نيستيد. يک سري مسائل را هم خبر نداريد يا مي دانيد و بيان نمي کنيد. به هر حال مرفاوي تنها وارد اين عرصه شد. الان ما دنبال يک مهاجم گلزن هستيم اما، او هم که بيايد به زمان نياز دارد و بايد هماهنگ شود. پس من از همين الان بگويم مشکل ما با آمدن يک مهاجم جديد حل نمي شود. درنتيجه فشارها روي ايشان بيشتر مي شود. از طرف ديگر حاشيه ها هم تمامي ندارد. شما نگاه کنيد به سايپا; پول خوب گرفته اند، سر وقت هم پولشان توي حساب است، آرامش هم دارند، کسي هم برايشان حاشيه درست نمي کند، بازي را مي بازند برايشان حرف و حديث در نمي آورند، اينجا ما اگر به بايرن مونيخ و ميلان هم ببازيم همه انتقاد مي کنند. چرا باختيد؟ چرا مساوي کرديد؟چرا شانسي برديد؟يعني چه ؟ باور کنيد اگر هواداران واقعي استقلال بدانند ما با چه مشکلاتي وارد زمين مي شويم و چه مشکلاتي داريم ، مي گويند شما سمبل تعصب هستيد.

  شما چند سال است که در استقلال حضور داريد؟
- سيزده، چهارده سالي مي شود. اين را هم بگويم که در همه اين ساله شرايطي مثل امروز وجود نداشت.

  حتي وقتي کخ مربي استقلال بود؟
- حتي آن زمان هم وضع بهتري داشتيم. در نظر بگيريد که آن سال مشکل ما فني بود.مديريت کاملا يکدست بود و تنها مشکل، ناآشنايي کخ با جو فوتبال ايران بود. ضمن اين که در زمين ناهموار تختي هم نمي توانستيم بازي را مطابق ميل خود پيش ببريم.

  شما از نقش خودتان به عنوان کاپيتان استقلال راضي هستيد؟
- امسال خيلي کمتر از هميشه اين نقش را بازي کردم. اعتقاد دارم که سرمربي تيم خيلي تمايل ندارد که من به عنوان کاپيتان وارد مسائل بازيکنان شوم. هيچوقت از بازوبند سو استفاده نکرده ام .هميشه به مربي احترام گذاشته ام و احترام متقابل هم مي خواهم. به هر حال علاقمندم با نظر سرمربي به آنها در خيلي از مسائل کمک کنم.

  از آقاي مرفاوي چه انتظاري داري؟
- فرض کنيد به دليلي من به عنوان بازيکن قديمي تيم حالا غلط يا درست با بازيکني برخورد مي کنم. به هر حال به عنوان کاپيتان بايد از من حمايت شود. اگر اشتباه کرده باشم بعدا در خفا اين مساله گفته شود. حتما حمايت هاي آقاي مرفاوي مي تواند به من کمک کند.


 جدول ليگ برتر 


  دکتر بيژن ذوالفقارنسب سرمربي برق شيراز :
  نه مصدوم داريم ، نه محروم ، پرسپوليس را مي بريم  

تيم فوتبال برق شيراز در نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر در حالي در ورزشگاه آزادي با نتيجه يک بر صفر مغلوب تيم پرسپوليس شد که در اين ديدار نمايش خوبي را از خود ارائه داد .
حال پس از آن شکست ، شاگردان دکتر ذوالفقارنسب در انتظار حضور سرخپوشان پرسپوليس در ورزشگاه حافظيه هستند تا حقانيت خود را به اثبات برسانند .
در اين ارتباط دکتر بيژن ذوالفقارنسب سرمربي برق شيراز گفت: تيم ما در آمادگي کامل به سر مي برد تا در ديدار خانگي مقابل پرسپوليس به تمام امتيازات بازي دست پيدا کند.
وي افزود : پرسپوليس در حال حاضر روزهايي بحراني را پشت سر مي گذارد. اين تيم در بازي با ابومسلم خراسان در حالي که بازي را برده بود ناگهان چهارگل دريافت کرد و به عبارتي ديگر به اين تيم شوک وارد شد. با اين حال پرسپوليس تيم با اصالتي است و تحت هيچ شرايطي حريف آساني به شمار نمي آيد.
وي ادامه داد : برق شيراز در اين ديدار ميزبان است و بنابراين قصد داريم با استفاده از شرايط ميزباني، تمام امتيازات بازي را از آن خود کنيم. البته همه چيز در روز بازي رقم مي خورد و شرايط مسابقه است که تعيين مي کند کدام تيم برنده از زمين خارج مي شود.
ذوالفقارنسب در پايان گفت: تيم برق شيراز در ديدار روز جمعه خوشبختانه بازيکن مصدوم  و يا محروم ندارد و اين موضوع مي تواند اين خوشبيني را در نزد ما به ايجاد کند که با دست پر از زمين خارج شويم. اميدوارم وضعيت داوري ديدار هم مساعد باشد و بازي خوبي را از هر دو تيم شاهد باشيم.


  منچستر تا قهرماني فقط 12 برد فاصله دارد  

آلکس فرگوسن سرمربي اسکاتلندي باشگاه فوتبال منچستريونايتد به بازيکنانش وعده داده اگر   12 مسابقه ديگر را ببريد، قهرماني از آن شماست.
به نوشته سايت اينترنتي روزنامه ميرور، منچستر   14 مسابقه ديگر پيش رو دارد و فرگوسن به تيمش وعده داده که کسب   12 پيروزي از اين تعداد، چلسي را آتش زده و قهرماني را بعد از چهارسال به اولدترافورد باز خواهد گرداند. گرچه منچستر هنوز در دور برگشت با چلسي و ليورپول ديدار نکرده اما فرگوسن معتقد است صدرنشيني با اختلاف شش امتياز بعلاوه تفاضل گل بهتري که دارند به اين معني است که حتي در صورت باخت در دو ديدار مذکور هم، شانس قهرماني متعلق به اوست.


  فرهاد مجيدي مهاجم تيم النصر امارات :
 مشکلات استقلال را نبايد بزرگ کرد 

 فرهاد مجيدي، بازيکن ايراني تيم النصر امارات در اين فصل نتوانست چندان در تيم خود موفق باشد و به همين دليل در شرايطي که پس از جام جهاني بار ديگر بخت حضور در تيم ملي را پيدا کرده بود، مدتي است شانس پوشيدن پيراهن تيم ملي را از دست داده است. مجيدي اميدوار است تا بتواند بار ديگر به شرايط آرماني بازگردد.
فرهاد مجيدي در گفت وگو با ايسنا، به سوالاتي در مورد آخرين وضعيت خود در تيم النصر و تيم ملي ايران پاسخ داد.

  در مورد آخرين وضعيت خود و تيم النصر امارات بگوييد؟
-  النصر در حال حاضر به دليل تعطيلي مسابقات ليگ و برگزاري ديدارهاي جام خليج فارس در حال آماده سازي است و ما صبح و بعدازظهر تمرين مي کنيم. چرا که بايد براي بازي هاي دور برگشت ليگ که نخستين بازي ما با تيم الشباب است، آماده شويم.

  در اول فصل عده اي باور داشتند زوج شما و برهاني بسيار موفق خواهد شد اما، در عمل اين امر تحقق نيافت. علتش چه بود؟
-  اين موضوع به طور کامل درست است. ما نتوانستيم آن طور که بايد در خط حمله النصر مثمرثمر باشيم و من اميدوارم در آينده بتوانم نسبت به قبل بهتر عمل کنم.

  در مقطعي اختلافاتي ميان شما و هولمان سرمربي النصر به ميان آمد، آيا موضوع اين اختلافات صحت دارد؟
-  بله. اختلاف کوچکي ميان ما وجود داشت که حل شد. جريان از اين قرار بود که پيش از يکي از بازي هاي ليگ سرمربي تيم يک جلسه تمريني در صبح گذاشته بود و من از اين موضوع اطلاع نداشتم و در اين تمرين شرکت نکردم. وي نيز در بازي بعد من را بر روي نيمکت نشاند. پس از اين مساله سرمربي تيم موضوع قرارداد مالي من و باشگاه را به ميان آورد که من نيز به او متذکر شدم اين مساله بين من و مسوولان باشگاه است و بحث مالي و قرارداد من به اين مربي ارتباطي ندارد که اين مشکل طي نشستي با مسوولين النصر و سرمربي تيم برطرف شد و اکنون نيز من با او هيچ مشکلي ندارم و رابطه ما بسيار خوب و عالي است.

  احتمال اين که در پايان فصل به تيم ديگري بپيونديد وجود دارد؟
-  من با النصر قرارداد دو ساله دارم و اميدوارم بتوانم در طول مدت قراردادم نظر مسوولان و هواداران را جلب کنم و براي اين تيم مفيد باشم. در حال حاضر تنها به موفقيت فکر مي کنم و تا پايان قراردادم نمي توانم در مورد ماندن يا رفتن از النصر تصميمي بگيرم.

  پس از جام جهاني و رفتن برانکو بسياري معتقد بودند شما يکي از مهاجمين تيم ملي خواهيد بود اما، فقط در مقطعي کوتاه شما به تيم ملي دعوت شديد. نظرتان چيست؟
-  ببينيد اين آرزوي هر فوتباليستي است که براي تيم ملي کشورش بازي کند و من نيز بدون ترديد از اين قاعده مستثني نيستم و هر زمان که سرمربي تيم ملي صلاح بداند و از من دعوت شود با کمال ميل در خدمت تيم ملي خواهم بود. در حال حاضر فوتبال ما بازيکنان و مهاجمان بسيار خوبي در اختيار دارد و خوشحالم که تيم ملي ايران چنين شرايطي دارد.

  نظرت در مورد تيم استقلال و مشکلات و شرايط اين تيم چيست؟
-  استقلال تيم بزرگي است و ما نبايد شکست و حذف از جام حذفي را براي اين تيم بزرگ کنيم. چرا که استقلال بازيکنان جوان و بسيار خوبي دارد که مي توانند در ليگ برتر يکي از مدعيان اصلي قهرماني باشند و من اميدوارم که هر چه سريع تر مشکلات اين تيم بزرگ حل شود و براي استقلال آرزوي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا و ليگ برتر ايران را دارم.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته