جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه 12محرم سال 1428 نسخه شماره 2689

عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي با ايجاد رقابت سالم موجب ارتقا سطح علمي کشور شده است

طي بخشنامه اي از سوي دکتر جاسبي;
برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه فجر اعلام شد

وزير علوم:
برگزيدگان جشنواره خوارزمي به بنياد ملي نخبگان معرفي مي شوند

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي:
مدل شهريه دانشگاه آزاد اسلامي تا 17 اسفند طراحي مي شود

از سوي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي;
دوازدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني برگزار مي شود


زنگ آفرينش


کوتاه و خواندني


 عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي:
 دانشگاه آزاد اسلامي با ايجاد رقابت سالم موجب ارتقا سطح علمي کشور شده است  

آفرينش : دانشگاه آزاد اسلامي در راستاي گسترش و رشد علمي خدمات بسيار ارزنده و قابل توجهي به سراسر ايران اسلامي کرده است.
احمد ناطق نوري نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي، دانشگاه آزاد را زمينه ساز ادامه تحصيل آحاد مردم به ويژه جوانان کشورمان در مقاطع تکميلي دانست و از مديريت هوشمندانه دکتر جاسبي در اين رابطه تقدير و تشکر کرد.
عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود افزود: اين دانشگاه با کمک يک ميليون توماني امام راحل (ره) فعاليت خويش را آغاز کرد و بزرگ ترين ياريگر دولت در عرصه گسترش آموزش عالي در کشور بوده است.
ناطق نوري گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در بسياري از عرصه هاي علمي، پژوهشي ورزشي نه تنها در کشور بلکه در دنيا صاحب افتخارات متعددي است که اين مايه مباهات است.
نماينده مردم نور و محمودآباد در مجلس شوراي اسلامي به نقش دانشگاه آزاد اسلامي در گسترش آموزش عالي در کشور اشاره و تاکيد کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با ايجاد رقابت سالم در سطح کشور موجب ارتقا سطح علمي در کشور شده است.


 طي بخشنامه اي از سوي دکتر جاسبي;
 برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه فجر اعلام شد 

آفرينش: طي دستورالعملي که از سوي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به کليه واحدهاي دانشگاهي و مراکز آموزشي اين دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد، سياست ها، خط مشي، راهبردها و اولويت هاي اجرايي برگزاري مراسم دهه فجر تبيين شد.
در بخشنامه دکتر جاسبي با اشاره به تقارن ايام ا... دهه مبارک فجر با ماه محرم الحرام آمده است: تلاقي و همزماني ايام محرم الحرام و قيام عاشوراي حسيني با دهه مبارک فجر و سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران، نشانه اي از پيوند عميق و مستحکم نهضت بزرگ حضرت امام(ره) و انقلاب اسلامي با اهداف و آرمان هاي والاي قيام حسيني است که همواره الهام بخش جنبش هاي استقلال طلبانه و آزاديخواهانه بوده و هست.
در ادامه آمده است: اين ايام فرصتي مغتنم، سرمايه اي انديشمند و نعمتي الهي است که مي تواند نمايانگر مکتب و مرام مسلمانان و شيعيان جهان باشد. بنابراين شايسته است تا در ايام سوگواري محرم، دانشگاهيان فرهيخته، دانشجويان عزيز و هيات هاي مذهبي به فلسفه و حکمت قيام عاشورا، ايثار و شهادت با بينشي عالمانه بيشتر توجه نمايند و در مراسم گراميداشت سالگرد پيروزي انقلاب نيز حضوري فراگير و مشارکتي فعالانه داشته باشند و برنامه هايي متناسب با اين ايام پيش بيني نمايند.
بر اين اساس، برگزاري نمايشگاه کتاب از آثار حضرت امام خميني (ره)، تاريخچه انقلاب و زندگاني امام حسين (ع)، برپايي مسابقات کتابخواني از آثار شهيد مطهري، اجراي جلسات سخنراني و پرسش و پاسخ، ميزگردهاي دانشجويي، برنامه ريزي مدون واحدهاي دانشگاهي براي حضور دانشجويان، استادان و کارکنان در مرقد مطهر حضرت امام (ره) و تجديد ميثاق با آرمان هاي مقدس امام، انقلاب و شهدا، اجراي مراسم عزاداري توسط هيات هاي مذهبي دانشجويي، برگزاري سمينارها و ميزگردهاي علمي و فرهنگي و تامين امکانات مورد نياز جهت حضور گسترده و شکوهمند دانشجويان و دانشگاهيان در راهپيمايي 22 بهمن از برنامه هاي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در دهه فجر امسال است.


 وزير علوم:
  برگزيدگان جشنواره خوارزمي به بنياد ملي نخبگان معرفي مي شوند  

مهر: وزير علوم درباره حمايت هاي وزارت علوم از برگزيدگان جشنواره جوان خوارزمي خبر داد که معاون اول رئيس جمهور از وزارت علوم خواسته است   اين امر شامل دو بخش شود. بخش اول حمايت هاي مادي و معنوي از برگزيدگان جشنواره جوان خوارزمي و معرفي آنها به بنياد ملي نخبگان و بخش دوم تسهيلات وزارت علوم براي ورود دانش آموزان برگزيده جشنواره جوان خوارزمي به دانشگاه. وزارت علوم هر دو بخش را جدي خواهد گرفت.
محمد مهدي زاهدي با بيان مطلب فوق، اضافه کرد: وزارت علوم قول مي دهد در هر دو زمينه اقدامات لازم را انجام دهد. بخصوص در بخش ورود به دانشگاه فعاليت هاي وسيع تري انجام دهد تا موجب رضايت اين دانش آموزان فراهم شود.
زاهدي در خصوص محدوديت هايي که براي ورود دانش آموزان برگزيده جشنواره هاي خوارزمي به دانشگاه هاي مطرح وجود دارد، گفت : دانشگاه هاي برتر در رشته هاي مختلف محدوديت هايي دارند و تقاضاي دانش آموزان نيز زياد است و اگر يک مقدار تقاضاي افراد براي ورود به اين دانشگاه ها کم شود، ورود به دانشگاه هاي برتر نيز تسهيل مي شود.
وزير علوم خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون بيشتر دانشگاه هاي کشور در بحث هاي تحقيقاتي خوب عمل مي کنند. نمونه هاي آن نيز موفقيت هاي علمي دانشگاه شهرکرد به عنوان يک دانشگاه نوپا در زمينه سلول هاي بنيادي، دانشگاه کرمانشاه و همدان در بحث شيمي و دانشگاه کرمان در بحث رياضي است. اين طور نيست که بگوييم چون اين دانشگاه ها دور از تهران هستند دانشگاه هاي خوبي نيستند.


 معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي:
 مدل شهريه دانشگاه آزاد اسلامي تا 17 اسفند طراحي مي شود  

 مهر: پس از اينکه تدوين مدل شهريه دانشگاه آزاد اسلامي تا 17 دي ماه ميسر نشد، کميته اي 5 نفره متشکل از مسئولان دانشگاهي و کشوري مدل شهريه دانشگاه آزاد اسلامي را تا 17اسفند ماه طراحي خواهند کرد.
دکتر کريم زارع با بيان اين مطلب افزود: پيش از اين قرار بود مدل شهريه دانشگاه آزاد اسلامي تا 17 دي ماه توسط وزارت علوم طراحي شود اما به دلايلي اين امر ميسر نشد و با تمديد دو ماهه کار طراحي آن به دانشگاه آزاد واگذار شد.
وي اظهار داشت: هيات پنج نفره اي متشکل از دکتر عباسپور رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي، دکتر دانشجو استاندار تهران، دکتر خالقي معاون آموزشي وزارت علوم، رئيس و يا نماينده سازمان مديريت و برنامه ريزي و دکتر ذهبيون رئيس اسبق دانشگاه علم و صنعت و رئيس ستاد دبيرخانه هاي دانشگاه آزاد اسلامي براي طراحي اين مدل تشکيل شده است.
معاون پارلماني دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: اين مدل با توجه ضوابط متکي بر سطح آموزش، رشته تحصيلي و تجهيزات هر دانشگاه معين مي شود.  زارع ادامه داد: از سوي ديگر مجلس شوراي اسلامي نيز در حال بررسي مدلي منطقي براي شهريه دانشجويان دانشگاه هاي غيردولتي به خصوص دانشگاه آزاد است که بتوان از دانشجوياني که امکان پرداخت شهريه ندارند، حمايت کرد.


 از سوي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي;
 دوازدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني برگزار مي شود 

آفرينش: دوازدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني از سوي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي (مرکز فعاليت ها و پژوهش هاي قرآن و عترت) برگزار مي شود.
دکتر فرزانه رئيس مرکز فعاليت ها و پژوهش هاي قرآن و عترت با بيان اين مطلب افزود: دوازدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني امسال در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرري برگزار مي شود و طي آن از برگزيدگان آثار هنري و پژوهش هاي علمي، تجليل به عمل خواهد آمد.
وي افزود: براي برگزاري اين جشنواره آثار متعددي مورد ارزيابي قرار گرفت و آئين نامه و دستور العمل اجرايي اين مسابقات تهيه و به واحدهاي دانشگاهي ارسال شد. در فروردين و ارديبهشت 1384 کار ثبت نام از دانشجويان و ارسال آثار آنان به کانون هاي واحدهاي دانشگاهي انجام و آثار از طريق مناطق به مرکز ارسال شدند.
وي افزود: آثار رسيده به مرکز حاکي از آن بود که شرکت کنندگان در بخش هاي دانشجويي و اساتيد در رشته هاي مختلف هنري، ادبي و قرآني استقبالي چشمگير از اين مسابقات داشته اند. در رشته نمايشنامه نويسي 44 اثر دانشجويي به دبيرخانه مرکز فعاليت ها ارسال شده که پس از داوري 3 اثر برگزيده شد. در بخش اجراي نمايش 18 اثر دانشجويي و يک اثر در بخش اساتيد به دبيرخانه مرکز ارسال شد که در مرحله بازخواني متون 12 اثر به مرحله بازبيني راه پيدا کردند. پس از بازبيني 6 اثر به مرحله نهايي رسيدند که مرحله نهايي آن در مورخ 28 بهمن تا اول اسفند سال جاري برگزار مي شود.
گفتني است در رشته هاي تحقيقات، عکاسي، نرم افزار، داستان نويسي، خط، نقاشي، تذهيب و طراحي نيز آثاري به دبيرخانه ارسال شده اند که در بخش نهايي به رقابت مي پردازند.
دکتر فرزانه در خاتمه تاکيد کرد: تعداد کل آثار ارسال شده به دبيرخانه دوازدهمين جشنواره هنر و ادبيات ديني 1340 اثر در 19 رشته مي باشد. تعداد آثار واصله و شرکت کنندگان در اين دوره نسبت به دوره هاي گذشته رشد چشمگيري داشته است.


 زنگ آفرينش 

   زنگ  آفرينش با شماره تلفن        88909727
    آماده دريافت و انعکاس نظرات ، پيشنهادات و انتقادات    شما عزيزان ميباشد .

جوابيه روابط عمومي شرکت ملي گاز ايران

احتراما ، عطف به مطلب چاپ شده در آن روزنامه مورخ 85/10/26 در ارتباط با " کمبود گاز شهري در شهرک امام حسين شهرستان رباط کريم" بدين وسيله به اطلاع مي رساند مشکل کمبود گاز شهري در شهرک مذکور به دليل افت فشار گاز سراسري در يک مقطع زماني بوده که بلافاصله مشکل مطروحه مرتفع گرديد .

فيروزکوه در انتظار گاز شهري

جهانگير رضايي فيروزکوهي هستم از قائم شهر تماس مي گيرم مطلبي داشتم در مورد زادگاه خودم فيروزکوه که شايد يکي از سردترين شهر هاي  ايران باشد و در مواردي برودت هوا تا 28 درجه زير صفر مي رسد و به قول دوستي که مي گفت : بايد گفت فريزرکوه، جاي تعجب است که تاکنون به اين شهر لوله کشي گاز  نشده ولي طرح اجراي گاز شهري براي فيروزکوه در نظر گرفته شده که انتظار مي رود نسبت به اجراي آن تسريع شود و مردم اين شهر را هم از اين نعمت برخوردار نمايند .
قائم شهر - جهانگير رضايي فيروزکوهي 

آيا واردات برنج خارجي   حمايت از کشاورزان زحمتکش است؟

بي توجهي مسئولان کشاورزي به مشکلات شاليکاران را مي توان باعث افت کيفيت و عدم انگيزه در کار کشاورزي دانست و از طرفي به مهاجرت روستاييان به شهر کمک سرشاري خواهد شد.با اين بي توجهي ديگر کشاورزي يعني برنجکاري هم به سرنوشت چايکاران دچار خواهد شد.در حالي که برنج محصولي است با رنج توليد و به دست مي آيد و هزينه هاي زيادي دربردارد.متاسفانه وقتي کشاورزان ما مي خواهند محصول برنج را عرضه بکنند همواره نگران هستند که چرا بايد وام دار هزينه هاي سنگيني باشند.متاسفانه با توجه به اين همه ناملايمات باز هم به جاي حمايت،شنيده مي شود وزارت کشاورزي صدها تن برنج وارد کرده اند.چرا بايد کشاورزان  چاي کار و برنج کار هميشه در نگراني روزگار بگذرانند و تمام تلاش و آرزوهايشان به باد برود.
بهرحال مسئولان کشاورزي به داد کشاورزان زحمتکش گيلان برسيد.اولا اين زحمتکشان را از چنگ نزول نجات دهيد.ثانيا هنوز محصولات آنان به فروش نرسيده چرا بايد صدها تن برنج وارد کنيد تا اينکه فرياد کشاورزان از بي توجهي مسئولان ذيربط بلند شود.
کشاورزان گيلان مي گويند از وزارت جهاد کشاورزي انتظار داريم تا به مشکل ما رسيدگي کنند.
رشت - سيداکبر خوشحال
 
چرا راي صادره ديوان عدالت اداري موردي اجرا مي شود

حدود يک سال قبل ديوان عدالت اداري رايي مبني بر محق بودن بازنشستگان قبل از 79 براي دريافت مابه التفاوت 12 درصدي سال 81 صادر کرد اما اين راي براي عده اي به اجرا درآمده و حتي مبلغ آن را نيز دريافت کرده اند اما اکثريت از اين حق خود محروم شده و در مراجعاتي که به ديوان داشته اظهار مي دارند که هنوز نوبت شما نرسيده در حاليکه بودند افرادي که بعد از ما دادخواست تسليم کرده و چند روز بعد حق خود را دريافت کرده اند . اگر اين راي حق است براي همه اجرا شود و اگر نيست دوگانه عمل کردن نامي جز تبعيض چه مي تواند داشته باشد .
تهران - حسين زاده

حق شناسي اهالي گلزاران از مديران آب فاضلاب و برق و مخابرات شهرستان رشت

اهالي گلزاران رشت با مراجعه به دفتر سرپرستي روزنامه آفرينش از نحوه سرويس دهي به موقع مديران ادارات مخابرات آب و فاضلاب و برق تشکر دارند و خواستند مراتب تقدير خود را به اين وسيله اعلام کنند و اين اهالي مي گويند از وزراي محترم خواهشمنديم تا اين مديران را مورد تشويق قرار داده تا اينکه اين روش موجب انگيزه خدمتي براي ساير مديران باشد .
رشت - سيداکبر خوشحال


 کوتاه و خواندني 


معاون فرهنگي واحد علوم و تحقيقات:
نمايشگاه «سوگواري فرات بر صراط»   برگزار مي شود

آفرينش: «نمايشگاه سوگواري فرات بر صراط» به عنوان محوري ترين فعاليت دانشجويي مختص دهه سوم ماه محرم در واحد علوم و تحقيقات برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات، دکتر خليل علي محمدزاده، معاون فرهنگي اين واحد با اعلام اين مطلب تصريح کرد: اين نمايشگاه داراي پنج غرفه به هم پيوسته شامل واقعه عاشورا در تاريخ، پدر مهربان، نمايش، پاسخگويي به سوالات و شبهات و نظرسنجي از بازديد کنندگان است.
وي تصميم گيري براي زمان درنظر گرفته شده براي تشکيل اين نمايشگاه را با توجه به شروع نيمسال دوم سال تحصيلي دانشجويان ذکر کرد و گفت: غرفه عاشورا در تاريخ که توسط دو مجري و استفاده از فن آوري هاي نوين آموزشي و انيميشن اجرا مي شود، به واقعه عاشورا در اعصار، حتي پيش از وقوع و تبعات و آثار آن مي پردازد. نمايش «ياليتنا کنا معکم» غرفه ديگري است که براساس وقايع روز عاشورا، رفتار قاتلين با سپاه خاندان امام حسين (ع) را به سبک ترکيبي از شعر و نثر ارائه مي کند.
وي از غرفه مباحثه و پاسخ به شبهات توسط استادان برجسته علوم ديني به علت آزاد بودن بحث و قدرت پاسخگويي بالا به عنوان بخشي جذاب و اثربخش ياد کرد.
دکتر خليل علي محمدزاده، غرفه پدر مهربان که به وسيله تصاوير، افکت هاي صوتي و نمايش اجرا مي شود را بخش پاياني مجموعه خواند و گفت: در اين غرفه به وجود و حضور مقدس حضرت صاحب الزمان (عج)، ارتباط وي با واقعه عاشورا و در کل ارتباط وي با شيعيان دنياي امروز پرداخته مي شود. وي علاوه بر فضاسازي تبليغاتي مناسب، ساير برنامه هاي ماه محرم و دهه فجر در واحد علوم و تحقيقات را زيارت عاشورا صبحگاهي هفته اي دو بار در نمازخانه هاي هفتگانه واحد، مداحي و سخنراني بعد از نماز ظهر و عصر در تمامي دانشکده ها، برپايي نمايشگاه عکس و فيلم نهضت حسيني و انقلاب خميني (ره)، مسابقات اينترنتي خاطره نويسي، شعر، کتابخواني و عکس از طريق وب سايت معاونت فرهنگي به آدرس ir.cans.www و بازديد از حسينيه جماران، موزه عبرت و لانه جاسوسي آمريکا عنوان کرد. معاون فرهنگي واحد علوم و تحقيقات همچنين از بازديد ويژه سخنراني و عزاداري در کل واحد در 16 بهمن ماه و با سخنراني يکي از شخصيت هاي ديني و انقلابي خبر داد.

انجمن فيزيک ايران با صدور بيانيه: 
تداوم برخي روش هاي انعکاس اخبار پيشرفت هاي علمي مي تواند به بي اعتمادي مردم منجر  شود

ايسنا: انجمن فيزيک ايران در بيانيه اي با انتقاد از آنچه که «نحوه انعکاس برخي اخبار مربوط به پيشرفت هاي علمي اخير در کشور» و نيز «رويکرد برخي که به منظور اميدوار کردن مردم دست به پخش اخبار مربوط به کشفيات مختلف داخلي مي زنند که اجتماع علمي ملي و بين المللي آن را تاييد نمي کند، علم و فن آوري را يکي مي گيرند و رشد يا ايجاد فن آوري هاي لازم اما شناخته شده را عين رشد علمي اعلام مي کنند»، از مسوولان و رسانه ها خواست «از هر حرکتي که منجر به غرور کاذب شود،  اجتناب کنند.»
در بيانيه انجمن فيزيک ايران آمده است: سياست هاي چند سال گذشته رسانه هاي عمومي در پخش اخبار علمي به منظور ايجاد اعتماد و اميد در مردم بسيار ارزشمند بوده ولي با کمال تاسف در مواردي، علي رغم نيت خيري که در پس آن نهفته است، نگراني هايي را در جامعه علمي ايران برانگيخته است. انجمن فيزيک ايران نگران است که ادامه اين روش ها منجر به بي اعتمادي مردم به دستاوردهاي علمي داخلي بشود و در نتيجه ياس تاريخي مرتبط با عقب ماندگي علمي را در مردم ما تشديد کند. علم دستاورد مشترک بشريت است، اقوام و ملت ها در طول تاريخ، بسته به شرايط، در رشد اين دستاورد مهم سهيم بوده اند کما اين که جوامع اسلامي در چند قرن اول هجري نقش اساسي در انتقال علوم از ملل مختلف و پيشبرد آن داشته اند.
در ادامه اين بيانيه با اشاره به اين که مفهوم علم و محرک هاي آن در طول تاريخ چند هزار ساله بسيار تحول يافته است، آمده است: مفهوم نوين علم و محک هاي اعتبار علمي مستقل از يک فرهنگ يا يک کشور خاص است، جهاني است و اين اجماع دانش پژوهان و دانشمندان سراسر جهان است که آن را تعيين مي کند، نه رسانه ها و سياستمداران. جامعه علمي در کل و در هر رشته ملاک نهايي درستي و نادرستي کشفيات، اعتبار مفاهيم، اختراع ها و اعتبار نظريه هاي جديد است و شاخص هاي سنجش علم و فن آوري را تعيين مي کند که اين اعتبار و شاخص هاي آن خاص يک کشور يا يک فرهنگ نيست. در بخش ديگري از بيانيه انجمن فيزيک ايران با بيان اين که کشور ما در دوران اخير، پس از مرحله ايجاد اولين نهادهاي علمي در يک صد سال اخير، حرکت گسترده اي را به منظور افزايش کميت و کيفيت در آموزش عالي و مراکز پژوهش شروع کرده، آمده است: رشد کمي و کيفي علمي ما، به خصوص در پانزده سال گذشته، چشمگير بوده و آهنگ آن در دنيا بي نظير; اين مشاهده بر مبناي آمار جهاني علم سنجي است. آمار علم سنجي هنوز گواه بر اين نيست که ما به آستانه رشد علمي پايدار رسيده ايم به خصوص که مفاهيمي مانند اجتماع علمي هنوز در ايران اعتبار کافي به دست نياورده است و نهادهاي علمي تبديل به نهادهاي کارآمد مدني نشده است. از اين جهت است که نهادهاي سياسي يا رسانه يي براي خود نقش تعيين کننده ملاک هاي علمي، ارزش گذاري دانش پژوهان و کار علمي را به عهده گرفته اند.


مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم:
فعاليت سياسي دانشگاه به سمت نظريه پردازي برود

ايسنا: آيين نامه ي تشکل هاي اسلامي به دليل وزانت و استحکام آن مي تواند به عنوان مبنايي براي فعاليت سياسي دانشجويان قرار گيرد.
محسن اسلامي،  مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم تصريح کرد: ما اين آيين نامه را در اختيار تشکل ها قرار داده ايم و تغييري در آن ايجاد نکرده ايم. وي افزود: ما معتقديم عمل کردن طبق آيين نامه مي تواند هم براي دانشجو و هم براي دانشگاه مفيد واقع شود و از مشکلات فعاليت سياسي کم  کند. مديرکل امور فرهنگي وزارت علوم با تاکيد بر اين که مبنا قرار دادن آيين نامه تشکل هاي اسلامي مي تواند باعث در پيش گرفتن رويه ي معتدلي از سوي مديريت دانشگاه ها شود، تصريح کرد: گاهي اوقات در دانشگاهي اشد برخورد و جايي ديگر اقل برخورد با دانشجو را شاهد هستيم; درحالي که وجود آيين نامه مي تواند دلگرمي و بعد رواني براي دانشجو داشته باشد و او با دانستن اين که در چارچوب خاصي حق فعاليت دارد، آرامشي پيدا خواهد کرد. اسلامي درباره اين که آيين نامه تشکل هاي اسلامي گاهي اوقات مبناي برخورد با تشکل ها قرار مي گيرد، گفت: ما بايد وسعت نظر داشته باشيم تا به سمت فضاي ثبات برويم و در اين فضا فعاليت سالم سياسي را تجربه کنيم تا دانشجو احساس نکند به مجرد اين که خطايي انجام مي دهد تنبيه مي شود. وي در پايان با تاکيد بر اين که فعاليت سياسي در دانشگاه بايد به سمت نظريه پردازي برود، خاطرنشان کرد: ما ضمن اين که ايرادي به فعاليت سياسي وارد نمي کنيم، معتقديم فعاليت سياسي در دانشگاه بايد به سمت نظريه پردازي سياسي برود تا جامعه از آن استفاده کند.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري 2
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته