جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4576

کي‌روش:
دنبال انتقام گرفتن از لبنان نيستيم

هشدار دبير ستاد تدارکاتي کميته المپيک:
بي‌پولي، در بازي‌هاي آسيايي به ما لطمه مي‌زند


دقيقه نود


دانستني‌ها


 کي‌روش:
 دنبال انتقام گرفتن از لبنان نيستيم  

 
کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در نشست خبري پيش از بازي تيم ملي فوتبال ايران با لبنان درباره اين مسابقه اظهار کرد: تيم ما در حال حاضر وضعيت خوبي در جدول دارد. ما 10 امتيازي هستيم و با برد خوبي که مقابل تايلند به دست آورديم در صدر جدول هستيم و تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا لبنان را شکست دهيم. من از رسانه‌ها هم تشکر مي‌کنم که اين مسابقه را پوشش مي‌دهند.

به طور کلي مي‌توان گفت هم ايران و هم لبنان هر دو براي صعود از اين گروه مقابل هم مي‌ايستند و قطعا بازي سختي خواهيم داشت. کي‌روش در پاسخ به اين سوال که در اين بازي مي‌خواهيد انتقام شکستي که مقابل لبنان در بيروت پذيرفتيد را بگيريد؟ گفت: من معتقدم در فوتبال کلماتي مانند انتقام، جنگ، دعوا مطرح نيست. اتفاقي که در آن بازي افتاد و شکستي که ما متحمل شديم، مقصرش ما نبوديم. ما در شرايط سختي قرار داشتيم. چندين بازيکن ما به دليل مصدوميت همراه مان نبودند. زمين هم کيفيت مناسبي نداشت. نهايتا اين دلايل هم توجيهي براي آن نتيجه‌ نيست. وي افزود: نگرش ما براي اين مسابقه ارتباطي به آن بازي ندارد و به هيچ وجه به کلمه "انتقام" هم مربوط نمي‌شود. ما در آن مسابقه اجازه داديم لبنان مسابقه را به دست بگيرد و کنترل کند. ما بايد دراين بازي هوشيار باشيم و جنگجويانه‌تر بازي کنيم و با کنترل مسابقه نتيجه‌ را به سود ايران رقم بزنيم. کي‌روش با انتقاد از برنامه‌ريزي مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا و تداخلي که با برنامه‌هاي آماده سازي تيم‌هاي راه يافته به جام جهاني دارد نيز ، اظهار کرد: براي من جاي تعجب دارد که چنين برنامه‌ريزي‌ مي بينم.

تيم‌هاي ژاپن، استراليا، کره جنوبي و ايران از آسيا به جام جهاني راه يافته‌اند، ‌ما چهارمين نماينده آسيا بوديم که به جام جهاني رفتيم و چرا نبايد مانند سه تيم ديگر از مزايايي که آنها دارند بهره نبريم. کي‌روش با انتقاد افزود: در حال حاضر آن سه تيم درگير مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا نيستند، حال چرا ما نبايد از فرصتي که آنها دارند برخوردار باشيم؟ من به هيچ وجه اين موضوع را نمي‌فهمم. هر تيم ديگري مي توانست جاي ايران باشد.

اين تصميم فاقد منطق اوليه است. اگر فيفا چهار سهميه را به قاره آسيا اختصاص داده چرا نبايد همه آنها در يک شرايط براي جام جهاني آماده شوند؟ وي گفت: در عين حال برنامه من براي اين بازي شفاف است. ما با تمام تمرکز به ميدان مي رويم و حواسمان را معطوف به بازي با لبنان که يک مسابقه از مقدماتي جام ملت‌هاي آسياست جلب کرده‌ايم، اما در عين حال همه مي‌دانيم که اين بازي با برنامه‌هاي آماده سازي جهت حضور در جام جهاني تداخل دارد.

ما مقابل لبنان از دو، سه بازيکن جوان استفاده خواهيم کرد تا طراوت بيشتري به تيم تزريق شده و خون جديدي را در رگ‌هاي تيم ملي ايران شاهد باشيم.


 هشدار دبير ستاد تدارکاتي کميته المپيک:
  بي‌پولي، در بازي‌هاي آسيايي به ما لطمه مي‌زند 

 اصغر رحيمي دبير ستاد تدارکاتي بازي‌هاي آسيايي و المپيک در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين که رشته‌هاي مدال آور تعطيل نيستند، اظهار کرد: بي پولي قطعا به ما لطمه مي‌زند. کمتر از يک سال تا افتتاح بازي‌هاي آسيايي زمان داريم. مراسم افتتاحيه بازي‌ها حتي پنج دقيقه‌ هم به تاخير نمي‌افتد. ما فعلا اميدمان بر اين است که فدراسيون‌ها با پولي که از وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک گرفته‌اند در مسابقات خودشان شرکت کنند و تعطيل نشوند! رشته‌هاي واليبال، ووشو، کاراته، تکواندو و کشتي درگير مسابقات هستند. رشته‌هاي مدال آور دارند کار خودشان را مي‌کنند، اما اين کافي نيست و بايد بيشتر به آنها کمک شود. وي با بيان اين که ديگر پولي نداريم، اضافه کرد: هر لحظه که پول به ما بدهند سريع آن را تقسيم خواهيم کرد. افشارزاده اعلام کرده که تا يکي، دو هفته‌ آينده پول مي گيريم و آن را ميان فدراسيون‌ها توزيع خواهيم کرد. ما واقعا نمي‌توانيم استارت بازي‌هاي اينچئون را بزنيم. فدراسيون‌ها اکنون آنقدر بدهکار هستند که نمي‌توانيم از آنها بخواهيم با اعتبار خودشان اردو برگزار کنند. دبير ستاد تدارکاتي بازي‌هاي آسيايي و المپيک از برگزاري نشست فني رشته‌هاي مختلف براي بازي‌هاي اينچئون خبر داد و يادآور شد: فدراسيونها برنامه‌هايشان را براي ما مي فرستند اما وضعيت وزارت ورزش و جوانان و انتخابات کميته ملي المپيک، حضور ايران در اين بازي‌ها را تحت الشعاع قرار داده است. هر هفته‌ با دو نفر از تحليل گران فني جلسه مي‌گذاريم. هفته‌ قبل با تحليل گران کشتي آزاد و کاراته نشست داشتيم و اين هفته با فدراسيون‌هاي واليبال و قايقراني جلسه مي گذاريم. اعضاي ستاد به دنبال رفع برخي از ابهامات هستند. علي آبادي و افشارزاده پيگير مساله بودجه هستند تا استارت بازي‌هاي آسيايي را بزنيم. رحيمي با اشاره به احتمال حذف رشته‌هاي شمشيربازي ، اسکواش و تنيس از بازي‌هاي غرب آسيا، تاکيد کرد: بر اساس دستورالعمل‌ها ما از کشورهاي شرکت کننده پولي به عنوان ورودي مي‌گيريم.

وي در پايان درباره لزوم ميزباني بازي‌هاي غرب آسيا و فوايد آن براي ايران به ايسنا، گفت: دبير کلي کنفدراسيون غرب آسيا در اختيار ايران است. ما به دنبال برگزاري مسابقات در تمامي رشته‌ها نيستيم. از سال 2005 تاکنون اين رقابت‌ها برگزار نشده است. پس از برگزاري انتخابات، دويست سهم به ايران رسيد. اين رقابت‌ها بار مالي سنگيني ندارد. از طرفي ما ورودي مي‌گيريم. افشارزاده هم به دنبال گرفتن اسپانسر است تا مسابقات را در يک هفته‌ برگزار کنيم.


 دقيقه نود 

 شجاعي:‌

لبنان را مي‌بريم و مقتدرانه صعود مي‌کنيم

مسعود شجاعي هافبک تيم ملي فوتبال، درباره وضعيت تيم ملي در آستانه ديدار برابر لبنان گفت: براي بار دوم است که به بيروت سفر مي‌کنم. بار قبلي برابر لبنان شکست خورديم و خاطره خوبي از آن سفر ندارم اما اکنون وضعيت فرق مي‌کند. وي به ايسنا گفت: تيم ملي شرايط خوبي دارد و فکر مي‌کنم فردا نمايش خوبي را از تيم ملي شاهد خواهيد بود. تيم ملي در تايلند به برد روحيه بخشي دست يافت و حالا با اين روحيه بالا تيم ملي آماده بازي برابر لبنان است. شجاعي درباره صعود تيم ملي به جام ملت‌هاي آسيا گفت: با يک مساوي هم به جام ملت‌هاي آسيا مي‌رويم اما مي‌خواهيم با برد صعودي مقتدرانه به رقابت‌ها در استراليا داشته باشيم. اميدوارم بتوانيم با عملکردي خوب آن خاطره بد را که سال گذشته در بيروت رقم خورد، فراموش کنيم.

ساموئل از امروز در تمرينات استقلال شرکت مي‌کند

به گزاري مهر، جي‌لويد ساموئل بازيکن اهل ترينيداد و توباگوي استقلال از امروز در تمرينات استقلال شرکت مي‌کند. اين بازيکن که در تعطيلات نيم فصل به کشورش سفر کرده است با هماهنگي کادر فني اين تيم از امروز در تمرينات استقلال حضور پيدا مي‌کند.

تيم فوتبال استقلال که براي بازي معوقه مقابل ملوان بندرانزلي آماده مي‌شود از روز پنجشنبه با حضور ملي‌پوشان خود تمرين مي‌کند.

مسلمان بالاخره پرسپوليسي شد

محسن مسلمان هافبک تيم فوتبال ذوب آهن که از اواسط نيم فصل مورد توجه پرسپوليسي ها قرار گرفته بود و طبق مذاکرات مديران دو باشگاه قرار بود در نيم فصل به جمع سرخپوشان بپيوندد، سرانجام ديروز با امضاي قرارداد در هتل محل اقامت تيم ملي زير 22 سال به پرسپوليس پيوست. قرارداد اين بازيکن تا پايان فصل جاري خواهد بود. قرار است در ازاي آمدن مسلمان به پرسپوليس، غريبي و خانزاده به ذوب آهن بروند. مسلمان ظرف چند روز آينده در تمرين هاي پرسپوليس شرکت مي کند.

گل محمدي ماندگار شد

گل محمدي سرمربي تيم فوتبال نفت تهران که از سمتش استعفا کرده بود پس از جلسه با مديرعامل باشگاه تصميم به ماندن در اين تيم گرفت. يحيي گل محمدي درباره ماندن يا نماندنش در نفت تهران گفت: ديروز با مديرعامل باشگاه جلسه‌اي داشتيم و در طي اين جلسه تمام سوء تفاهم‌ها حل شد و استعفايم را پس گرفتم. در اين جلسه همچنين درباره فصل نقل و انتقالات و نحوه آماده‌سازي تيم تا شروع نيم فصل دوم صحبت کرديم و تصميماتي گرفتيم.

نکونام:

شرايط خوبي داريم

نکونام در خصوص بازي با لبنان گفت: خوشبختانه شرايط خوبي داريم. لبنان هميشه در زمين خود تيم خوبي بوده و خوب نتيجه‌ گرفته است. اميدوارم بتوانيم در بيروت کار صعود به جام ملت‌ها را يکسره کنيم. درباره بازي سال قبل هم بايد بگويم که آن بازي را نمي‌توانيم فراموش کنيم. ما به ناحق آن بازي را باختيم . مي‌توانستيم با اختلاف چهار – پنج گل لبنان را ببريم، اما به اتفاقات فوتبالي باختيم. اما به هر حال فوتبال است و اين اتفاق‌ها پيش مي‌آيد. با اين حال بايد به بازي فرداي خود فکر کنيم و با پيروزي در بيروت آن باخت را فراموش کنيم.

فتح الله زاده:

ما وظيفه خودمان را انجام داده‌ايم

فتح الله زاده، مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص وضع مالي باشگاه گفت: چون در چند ماه گذشته وزارت ورزش وزير نداشت، نتوانستيم بودجه لازم را از وزارتخانه بگيريم. ما در نقل و انتقالات نيم فصل پول نياز داريم و همچنين بايد قرارداد بازيکنانمان را پرداخت کنيم. تصميم گرفتيم تا با وزير جلسه‌اي را برگزار کنيم. همچنين براي جذب چند بازيکن صحبت‌هايي رد و بدل شده است. ضمن اينکه من به ساير اعضاي هيات مديره صورت حساب مالي شفاف و استاندارد باشگاه را تقديم کردند تا آنها در چند روز آينده آنرا به دقت بخوانند. در نيم فصل اخير آنچه که بر عهده مديرعامل باشگاه بوده، حتي بيش از صد درصد هم محقق شده است. ما وظيفه خودمان را در زمينه منابع مالي انجام داده‌ايم و حالا هم منتظر مساعدت وزارت ورزش و جوانان هستيم.


 دانستني‌ها 

 اسكي روي برف

زهرا محمودوند

اسکي به مثابه يک وسيله آمد و رفت ، عمري به قدمت انسان دارد.ولي بعنوان ورزش ، فعاليتي جديد مي باشد که در کشورهاي شمال اروپا از حدود 300 سال پيش آغاز شده است.

در بسياري از مناطق پر برف جهان مردم براي رفت و آمد بر روي برف به ويژه براي شكار حيوانات در زمستان مجبور بودند وسيله اي اختراع كنند تا بتوانند بدون فرو رفتن در برف حركت نمايند. زبانشناسان اصل كلمه اسكي را مربوط به زبان آريايي مي دانند و بسياري از مورخان نيز معتقدند كه اسكي از شرق به غرب و به ممالك اسكانديناوي رفته است . در سال 1325 ، پانزده فدراسيون از جمله فدراسيون اسکي تأسيس و آغاز به کارکرد . به جرات ميتوان گفت كه بزرگترين معضل اسكي بازان در دوران قديم كيفيت وسايل بوده است. حتي براي بهترين اسكي بازان هم اين مشكل وجود داشت .

محمود بگلو قهرمان سابق تيم ملي مي گويد : مهمترين مسئله ما اسكي بازان مسابقه رو چوب و وسايل جانبي آن بود . هر وقت يكي از ما مي توانست يك جفت چوب اسكي خوب اروپايي براي شركت در مسابقه از كسي قرض بگيرد به راحتي مي توانست 10 ثانيه از ديگران پيشي گيرد . به همين خاطر همگي ما مي دانستيم كه اسكيهاي خوب كه تعدادشان از انگشتان دست تجاوز نمي كر صاحبانشان چه كساني هستند و هرگاه مسابقه مهمي در پيش بود سعي ميكرديم يكي از اين اسكيها را به نحوي قرض بگيريم .

چنين بود يكي از مشكلاتي كه اسكي بازان آن زمان با آن مواجه بودند ولي از اواسط دهه 1330 مشكل وسايل با ورود اسكيهاي خارجي حداقل براي كساني كه قدرت خريد آن را داشتند تا اندازه اي برطرف شد با وجود آنكه اسكي به ورزش اشرافي معروف شده بود قيمت وسايل در مقايسه با قيمتهاي كنوني با در نظر گرفت قدرت خريد مردم ارزان بود و با 500 تومان مي شد تمامي وسايل اسكي را تهيه كرد . ورزش اسکي يکي از مفرح ترين ورزش هاي زمستاني است که هر ساله طرفداران زيادي را جذب مي کند.

عده اي معتقدند قيمت تجهيزات اسکي بسيار بالاست ولي با توجه به عمر 5 ساله آن، شايد اسکي ورزشي چندان گران قيمت و دور از دسترس نباشد. اسکي همچون بسياري از رشته هاي ورزشي نيست که با هر لباس و وسايلي بتوان آن را انجام داد، بلکه به علت محيطي که بايد اسکي در آن انجام شود، نياز به پوشاک مناسب و گرم و تجهيزات ايمني و خاص دارد. به صورت مثال جوراب هاي اسکي، دستکش يا کلاه محافظ از جمله مواردي است که شايد در هيچ رشته ديگري نياز نباشد.

وسايل اسکي به طور کلي به 2 بخش مهم تقسيم مي شود؛ بخش پوشاک اسکي و بخش وسايل جانبي يا همان ست اسکي. تجهيزات در بخش پوشاک اسکي به کاپشن اسکي، شلوار اسکي، جوراب اسکي، دستکش و عينک اسکي تقسيم مي شوند. در بخش پوشاک اسکي، ورزشکار بايد در انتخاب لباس، شلوار، دستکش، جوراب و عينک اسکي دقت لازم را بکار ببندد تا با در نظرگرفتن سطح خود اعم از مبتدي تا پيشرفته موارد مورد نظر را تعيين کنند.

ست اسکي و وسايل جانبي نظير چوب اسکي، باتوم، کفش و کلاه ايمني و کلاه بافت ديگر مواردي هستند که اسکي باز بايد در انتخاب آنها دقت لازم را کند.

اسکي يکي از پر آسيب ترين ورزش ها بخصوص در کساني است که به صورت تفريحي و نه حرفه اي به اين ورزش ميپردازند.

در اسکي بيشترين آسيب ها بدنبال زمين خوردن ايجاد مي شود. ضربه به سر، آسيب هاي شانه و شکستگي ها از جمله شايعترين آسيب هاي اسکي هستند. آسيب هاي رباط صليبي قدامي و آسيب هاي شست دست هم در اسکي شايع هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته