جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4577


برنامه زماني ثبت‌نام، برگزاري و اعلام نتايج آزمون دکتري 93


علت کاهش مدت زمان تحصيل در دانشگاه پيام نور

معاون دانشگاه خبر داد؛
زمان ثبت‌نام آزمونهاي ارشد دانشگاه علمي کاربردي


خبر


تابلوي اعلانات


 برنامه زماني ثبت‌نام، برگزاري و اعلام نتايج آزمون دکتري 93 

 مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور برنامه زماني اين سازمان براي ثبت نام، توزيع کارت، برگزاري و اعلام نتايج اوليه و نهايي داوطلبان شرکت در آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 1393 را اعلام کرد.«حسين توکلي» در گفت‌وگويي اظهار داشت: براساس برنامه زماني پيش بيني شده، ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري (phd) نيمه متمرکز سال 1393 از روز سه‌شنبه، پنجم آذرماه 92 از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آغاز و در روز دوشنبه، 11 آذرماه پايان مي‌پذيرد.وي افزود: هر داوطلب آزمون دکتري فقط مي‌تواند در يک کدرشته امتحاني متناسب با مدرک فارغ التحصيلي کارشناسي ارشد خود ثبت‌نام کند.توکلي به داوطلبان آزمون دکتري توصيه کرد: هنگام ثبت‌نام و مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش، حتما دفترچه راهنماي شماره 1 را به دقت مطالعه کرده و پس از آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز و پرداخت اينترنتي هزينه ثبت‌نام، فرم الکترونيکي ثبت‌نام اين آزمون را تکميل کنند.

پرداخت هزينه ثبت‌نام آزمون دکتري از روز دوم آذرماه امکانپذير است.

سخنگوي سازمان سنجش، هزينه ثبت‌نام در آزمون دکتري سال 93 را 315 هزار ريال ذکر کرد و گفت: پرداخت هزينه ثبت‌نام اين آزمون منحصرا از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش و با استفاده از کارتهاي بانکي عضو شبکه شتاب که پرداخت اينترنتي آنها فعال شده باشد امکانپذير است.وي يادآور شد: داوطلبان مي‌توانند به منظور پرداخت وجه ثبت‌نام به صورت اينترنتي از روز شنبه، دوم آذرماه 91 با مراجعه به سايت سازمان سنجش، نسبت به پرداخت 315 هزار ريال بابت در آزمون دکتري اقدام کنند.

برگزاري آزمون دکتري در روز جمعه، 16 اسفندماه 92

توکلي از برگزاري آزمون داوطلبان دوره هاي دکتري نيمه متمرکز سال 1393 در روز جمعه، 16 اسفندماه خبر داد.

اعلام نتايج اوليه آزمون دکتري در دهه سوم فروردين 93

وي خاطرنشان کرد: نتايج اوليه آزمون دکتري نيمه متمرکز به صورت کارنامه تنظيم شده و در دهه سوم فروردين ماه 93 از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

به گفته توکلي، انتخاب رشته براي مجازين نيز از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش در هفته اول ارديبهشت ماه 93 انجام خواهد شد.

وي ادامه داد: فهرست اسامي معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت کدرشته محل هاي مربوط براي شرکت در مصاحبه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي در نيمه دوم ارديبهشت ماه 93 بر روي سايت اينترنتي سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

مشاورعالي سازمان سنجش، زمان اعلام نتايج نهايي آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 93 را در نيمه دوم شهريورماه آينده ذکر کرد.


 علت کاهش مدت زمان تحصيل در دانشگاه پيام نور 

 معاون آموزشي دانشگاه پيام نور درباره علت کاهش مدت زمان تحصيل در مقطع کارشناسي اين دانشگاه، توضيحاتي ارائه داد.

سنوات مجاز تحصيل براي کارشناسي‌ها

عليرضا دل افکار در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه کلاسهاي درسي دانشگاه پيام نور، گفت: در گذشته برنامه کلاسهاي درسي بر مبناي 9 ترم تنظيم شده بود، با توجه به تقاضاي دانشجويان مبني بر گرفتن 20 واحد درسي در هر ترم، سقف کلاسهاي درسي در برنامه ريزيهاي بعدي به 7 تا 8 ترم کاهش يافت.وي ادامه داد: اين مدت زمان در رشته هاي علوم انساني به 7 ترم و در رشته هاي فني مهندسي به 8 ترم کاهش يافت.معاون آموزشي دانشگاه پيام نور، تاکيد کرد: کاهش اين مدت زمان تنها در مقطع کارشناسي صورت مي‌گيرد و براي کارشناسي ارشد تصميمي گرفته نشد.دل افکار درباره سنواتي که دانشجويان کارشناسي دانشگاه پيام نور مي توانند داشته باشند، خاطرنشان کرد: حداکثر مدت مجاز تحصيل براي دانشجويان کارشناسي پيوسته 10 سال است و اين مدت زمان تغيير نکرده است.

وي گفت: دانشجوياني که از معافيت تحصيلي استفاده مي کنند 5 سال حق تحصيل در پيام نور را دارند.


 معاون دانشگاه خبر داد؛
 زمان ثبت‌نام آزمونهاي ارشد دانشگاه علمي کاربردي 

 معاون سنجش و خدمات آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي زمان ثبت‌نام آزمونهاي ارشد اين دانشگاه را اعلام کرد.

برگزاري آزمون؛ سال آينده

علي صدر در گفتگو با مهر، اضافه کرد: ثبت‌نام در آزمونهاي حرفه‌اي ارشد و مهندسي فناوري ارشد دانشگاه جامع علمي کاربردي از نيمه اول دي ماه سال جاري در سامانه سازمان سنجش برگزار مي شود.

وي درباره زمان برگزاري آزمونهاي ارشد علمي کاربردي، اظهار داشت: آزمونهاي ارشد دانشگاه علمي کاربردي به صورت همزمان 5 ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي شود.

 


 خبر 

 معاون وزير بهداشت عنوان کرد؛

کاهش شديد اعتبارات آموزشي در وزارت بهداشت

معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به کاهش شديد اعتبارات حوزه آموزشي گفت: اعتبارات معاونت آموزش نسبت به سال 84 به يک چهارم کاهش يافته است و با توجه به افزايش قيمتها اين کاهش بسيار بيش از اين در آموزش پزشکي تاثير گذاشته است.

13 چالش مهم در آموزش پزشکي

دکتر سيداميرمحسن ضيايي با اشاره به آسيبهايي که هر مجموعه اي را ممکن است در بر گيرد، گفت: جدا شدن از بدنه اعم از اعضاي هيات علمي و فراگيران، روزمرگي، تبديل شدن به نهادي براي ارتقاي اعضا و پرسنل مراکز، از دست دادن کارآمدي و روزآمدي، از دست دادن نقش رهبري آموزشي، بروکراسي سنگين، حجيم شدن ستاد به قيمت از دست دادن مراجعات استفاده کنندگان اصلي، غيرعملياتي و تبديل شدن به اداره توليد تئوريهاي غيرمفهوم در صحنه عمل، نداشتن خروجي واضح و روشن، فراموش شدن مأموريت اصلي و نداشتن نوآوري مهمترين آفتي است که اين مراکز به آن دچار شده اند.

وي همچنين با اشاره به 13 چالش مهم آموزش پزشکي که بايد توسط مراکز مطالعات و دفاتر توسعه مورد توجه قرار گيرد، گفت: اجراي ناکافي نظام ادغام و ضعف نظام پاسخگويي، افت کيفي آموزش پزشکي به ويژه در بخش مهارت و اخلاق و رفتار حرفه اي، توسعه بي قواره و ساختارهاي فيزيکي نامناسب، ناآماده بودن نظام آموزشي با تغييرات پيش رو (گذر اپيدميولوژيک، تغييرات
بيماري ها، عصر دانش، پزشک خانواده، سلامت محور در آموزش پزشکي) بخشي از اين چالشها است.

تفاهمنامه همکاري بين دانشگاه آزاد خوي و دانشگاه يوزونچي ييل وان ترکيه امضا شد

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوي از امضاي تفاهمنامه همکاري بين اين واحد دانشگاهي با دانشگاه يوزونچي ييل وان ترکيه خبر داد.محمدباقر محسني در گفت گو با خبرنگاران اظهار کرد: با امضاي اين تفاهمنامه همکاري، گامهاي موثري براي گسترش مناسبات علمي و پژوهشي بين دانشگاه آزاد اسلامي خوي و دانشگاه يوزونچي ييل وان ترکيه برداشته مي شود.وي افزود: مسئولان و استادان دانشگاه يوزونجي ييل وان ترکيه بعد از بازديد از کارگاه ها، آزمايشگاهها و کتابخانه مرکزي اين دانشگاه، با بي نظير توصيف کردن امکانات و تجهيزات آموزشي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي خوي براي همکاري با اين دانشگاه ابراز تمايل کردند.

محسني اضافه کرد: اين تفاهمنامه با هدف فراهم آوردن مقدمات اوليه براي اعزام دانشجو، ايجاد دبيرخانه دائمي، برگزاري مسابقات علمي و پژوهشي و مبادلات فرهنگي بين دو دانشگاه امضا شده است.

نکوداشت مقام علمي پروفسور رضا در دانشگاه تهران

پروفسور «فضل ا... رضا» دانشمند ايراني و از پايه گذاران نظريه اطلاعات و مخابرات در جهان، امروز و دوشنبه هفته آينده، مهمان پرديس فني و دانشکده مديريت دانشگاه تهران خواهد بود.معاون اجرايي و دانشجويي دانشکده مديريت دانشگاه تهران در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: پروفسور «فضل ا... رضا» از مفاخر کشور و داراي آثار برجسته اي در حوزه هاي فني و الکترونيک و ادبيات است و سالها تجربه مديريت ملي و بين المللي در کارنامه خود دارد.

«طاهر روشندل» با بيان اينکه دانشکده مديريت دانشگاه تهران چهارم آذرماه ميزبان پروفسور رضا خواهد بود، افزود: اين برنامه به منظور پاسداشت مقام علمي اين دانشمند برجسته و چهره ماندگار کشور و جهان ترتيب يافته است و از ساعت 10 تا 12 روز دوشنبه آينده در تالار اين دانشکده برگزار خواهد شد.

وي به برگزاري مراسم بزرگداشت پروفسور «مجيد سميعي» رياست فدراسيون جهاني انجمن جراحان اعصاب و پزشک و جراح مغز و اعصاب برجسته ايراني در سال گذشته از سوي دانشکده مديريت دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: اين مراسم ها علاوه بر گراميداشت و ارج نهادن به خدمات علمي اين بزرگان در زمان حيات آنها، الهام بخش دانشجويان و نسل جوان براي تداوم مسير علمي دانشمندان ايراني خواهد بود.

رييس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي تاکيد کرد؛

ضرورت بازنگري و تنظيم سند تحول براي مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي

به گزارش آفرينش، رييس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي با اشاره به اينکه در حال حاضر اين مراکز وارد فاز پنجم فعاليت‌هاي خود شده‌اند، گفت: EDCها بايد در بخش پنجم فعاليت‌هاي خود به بررسي تجربيات و تغييرات دنياي آموزش پزشکي و به تبع آن بازنگري فعاليت‌هاي خود بپردازند که در اين راستا درصدد تنظيم سند تحول هستيم.

دکتر ممتاز منش در همايش مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکي، با اشاره به اينکه اين مراکز در حدود 20 سال سابقه فعاليت در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي دارند، خاطر نشان کرد: پس از گذشت اين مدت بايد بررسي شود، آيا مراکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي توانسته‌اند از امکانات موجود حداکثر استفاده را در جهت ارتقاي کيفيت آموزش پزشکي کشور داشته باشند؟

وي با اشاره به اينکه در حال حاضر مراکز EDC نيازمند تحول و بازنگري برنامه‌هاي خود هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اين مراکز وظايف بيشتري نسبت به گذشته و ابتداي فعاليت خود دارند و فعاليت‌هايي چون شرح وظايف اعضاي هيات علمي، ارزيابي اعضاي هيات علمي و امور استعدادهاي درخشان نيز به وظايف مراکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکي اضافه شده است.ممتازمنش با تاکيد بر اينکه يکي از مخاطره‌هاي پيش روي EDCها آن است که با توسعه آموزش پزشکي و گسترش رشته‌هاي کارشناسي ارشد و PHD گروه‌هاي آموزشي خود را از بدنه مرکز مطالعات جدا مي‌کنند، خاطرنشان کرد: لازم است EDCها تمهيداتي بيانديشند که گروه‌هاي آموزشي خود را از آنها جدا نکرده و به هدف بهبود آموزش پزشکي در کشور دست يابند.

زمان برگزاري، توزيع کارت و اعلام نتايج آزمون ارشد اعلام شد

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد 93، گفت: روند برگزاري آزمون امسال، نسبت به سال گذشته تغييري ندارد.

همه چيز درباره آزمون کارشناسي ارشد 93 به زبان آمار

حسين توکلي با بيان اينکه آزمون کارشناسي ارشد 93 از روز يکشنبه 12 آبانماه آغاز و تا ساعت 24 روز گذشته 27 آبان ماه ادامه داشت، اظهار کرد: در اين دوره از آزمون پذيرش دانشجو در 142 کد رشته امتحاني انجام مي‌شود.

وي افزود: از اين تعداد 51 کد رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي علوم انساني، 16 کد رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي علوم پايه، 29 کد رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي فني و مهندسي، 25 رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي کشاورزي، 13 کد رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي هنر و هشت کد رشته امتحاني مربوط به رشته‌هاي دامپزشکي مي‌باشد.

وي با بيان اينکه ثبت‌نام از 137 کد رشته امتحاني از 142 کد رشته امتحاني به صورت متمرکز و توسط سازمان سنجش انجام مي‌شود تصريح کرد: ثبت‌نام از پنج کد رشته امتحاني ديگر با هماهنگي سازمان سنجش توسط ارگانهاي ذيربط انجام مي‌شود که شامل کدهاي امتحاني 1147 ، 1149، 1150، 1151 و 1153 مي‌باشد.

توکلي با اشاره به ثبت‌نام 948 هزار و 239 داوطلب در آزمون کارشناسي ارشد 93، خاطر نشان کرد: آمار داوطلبان اين دوره از آزمون نسبت به سال گذشته 52 هزار و 114 نفر افزايش داشته است.

وي افزود: از 948 هزار و 239 داوطلب، 103 هزار و 215 داوطلب در کد رشته امتحاني دوم ثبت‌نام کرده‌اند.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد در روزهاي 16، 17 و 18 بهمن ماه 92، خاطر نشان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنماي مذکور از روز دوشنبه 14 بهمن ماه 92 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و هر داوطلب بر حسب مورد و با توجه به تاريخ برگزاري آزمون حداکثر تا روز جمعه 18 بهمن ماه مي‌تواند کارت ورود به جلسه دريافت کند.

توکلي با بيان اينکه کارنامه نتايج اوليه اين آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در نيمه دوم ارديبهشت ماه 93 از طريق سايت سازمان در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد، تصريح کرد: داوطلباني که بر اساس کارنامه نتايج اوليه آزمون مجاز به انتخاب رشته شوند، در نيمه دوم ارديبهشت ماه سال آينده و در محدوده زماني که متعاقبا اعلام مي‌شود، مي‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته محل‌هاي تحصيلي خود اقدام کنند.

وي خاطرنشان کرد: زمان انتشار اطلاعيه معرفي شدگان چند برابر ظرفيت کد رشته محل‌هاي بورسيه يا داراي شرايط خاص، زمان انجام مصاحبه يا تاريخ آزمون دوم رشته‌هاي داراي آزمون تشريحي يا پروژه نيمه دوم خرداد ماه سال آينده خواهد بود.

مشاور عالي سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتايج نهايي اين آزمون، گفت: نتايج نهايي و فهرست اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون کارشناسي ارشد سال 93 در دهه نخست شهريور ماه از طريق سايت سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

رئيس سازمان سنجش در پي مشکلات ثبت‌نام کار‌شناسي ارشد خبرداد؛

پرداخت‌هاي مضاعف داوطلبان تا آخر هفته واريز مي‌شود

رئيس سازمان سنجش کشور با بيان اينکه مغايرت‌هاي پرداخت‌هاي چند باره داوطلبان را تا آخر هفته به بانک‌هاي عامل اعلام مي‌کنيم، گفت: پرداخت‌هاي اضافه به حساب داوطلبان باز گردانده مي‌شود.

دکتر ابراهيم خدايي، رئيس سازمان سنجش کشور با بيان اينکه ثبت‌نام آزمون کار‌شناسي ارشد سال 93 27 آبان ماه به اتمام رسيد، اذعان داشت: 950 هزار نفر در آزمون کار‌شناسي ارشد سال 93 ثبت‌نام کردند که افزايش 50 هزار نفري نسبت به سال گذشته داشتيم.

وي با اشاره به اينکه آزمون کار‌شناسي ارشد طي روزهاي 16، 17 و 18 بهمن ماه برگزار مي‌شود، گفت: در ثبت‌نام آزمون کار‌شناسي ارشد سال 93 سامانه پرداخت دچار اشکالاتي شد که در اثر تغييرات سوئيچينگ بانک مرکزي در سيستم شبکه شتاب صورت گرفت و سازمان سنجش براي اولين بار مجبور شد مهلت ثبت‌نام را بيش از حدود 10 روز تمديد کند.

وي همچنين درخصوص اعتراضاتي که از سوي داوطلبان براي پرداخت‌هاي 2 يا 3 باره آن‌ها براي خريد کارت اعتباري ثبت‌نام مطرح شده بود، خاطر‌نشان ساخت: تا زماني که فرآيند ثبت‌نام به اتمام نرسيده بود، نمي‌توانستيم مغايرت‌ها را پيگيري و به بانک عامل اعلام کنيم لذا با پايان يافتن اين فرآيند و اعلام مغايرت‌ها به بانک پرداخت‌هاي اضافي به حساب داوطلبان بازگردانده خواهد شد.


 تابلوي اعلانات 

 فراخوان ارسال مقاله در ماهنامه فني مهندسي استحکام ساختمان

ماهنامه فني مهندسي استحکام ساختمان،با هدف نشر مقالات علمي و فني و کاربردي‏، گزارشات و مصاحبه‌هاي تخصصي، نقد و بررسي آيين‌نامه‌ها و پروژه‌هاي اجرايي‏، در صنعت بهسازي و مقاوم‌سازي لرزه‌اي و به منظور ايجاد فضاي رقابت و پويايي بيشتر در بين مهندسين محاسب و ناظر، مجريان و مشاورين و پيمانکاران و توليدکنندگان اين صنعت، با مدير مسئولي مهندس حسين اخلاقي و سردبيري دکتر سروقد مقدم، منتشر مي‌شود.

به گزارش پايگاه فراخوانهاي علمي پژوهشي کشور (callforpapers.ir) اين نشريه از کليه اساتيد، پژوهشگران، مهندسين، دانشجويان و ساير صاحبنظران و علاقه‌مندان براي همکاري در نشريه و ارسال مقاله و نقد علمي، دعوت به‌عمل مي‌‌آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته