جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/08/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4577

شهردار کرج:
گريز از مطالعه، يک آفت فرهنگي است


برگزاري 23 دوره آموزشي كنترل فوران چاههاي نفت و گاز در ملي حفاري

مديرکل تجهيز و نوسازي مدارس استان اردبيل:
تلاش مي‌کنيم تا 40 مدرسه را به استاندارد پکيج و رادياتورهاي مرکزي مجهز کنيم


بخشي از کمربندي بومهن فاقد آنتن‌دهي تلفن همراه است


خبر


خبر


 شهردار کرج:
  گريز از مطالعه، يک آفت فرهنگي است 

کرج - خاکپور

شهردار کرج گريز از مطالعه را آفت بزرگي دانست که صدمه به فرهنگ را نشانه مي‌رود.علي ترکاشوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با اشاره به مناسبت فرهنگي هفته "کتاب و کتابخواني " عنوان کرد: فرهنگ در همه زمينه‌ها بزرگترين مولفه اي محسوب مي‌شود که بقاء و دوام جامعه را تضمين مي کند. بر اين اساس صيانت از فرهنگ امري مهم است که بايد مورد توجه همگان قرار گيرد.وي، ادامه داد: " فرهنگ " تنها در کلام و بيانهاي شعاري شکل نمي‌‌گيرد و گسترش نمي‌يابد، بلکه فرهنگ، ساز و کاري مهم است که جامعه بر پايه آن متحول و متمدن مي‌شود.ترکاشوند تاکيد کرد: توسعه و گسترش فرهنگ همان چيزي است که جامعه به آن نياز دارد و بايد به طور ويژه و خاص به آن پرداخته شود.

وي، تلاش براي افزايش سرانه مطالعه را مهم ارزيابي کرد و افزود: گريز از مطالعه يک آفت فرهنگي است، بنابراين آنچه براي جامعه ضروري محسوب مي‌شود، رسيدن به راهکارهاي عملي و منتج به نتيجه اي است که فرهنگ مطالعه کتاب درقالب آن شکل گرفته و در بطن جامعه گسترده شود. ترکاشوند با عنوان اين موضوع که، اكثر فرهنگ‌هاي دنيا با کتاب آغاز شده‌اند، بيان کرد: فرهنگ در هر زمينه اي وابسته به مقوله کتاب و کتابخواني است بگونه اي که مي توان گفت، فرهنگ تحت تاثير مطالعه و کتابخواني رشد مي‌كند و با ثبت در تاريخ به شکل تجربه‌اي مفيد خود به خود نسلهاي آينده منتقل مي‌شود.

وي تصريح کرد: جوامع انساني اگر به دنبال دستيابي به فهم اجتماعي در مقياس بالا هستند و اگر قصد انجام رسالت‌هاي بزرگ را دارند بايد پيوند خود را با کتاب و کتابخواني محکمتر و مستحکمتر کنند زيرا تنها در اين صورت است که جامعه به سمت جامعه‌اي متمدن حرکت مي‌کند.

دوستي انسان و کتاب بقاي فرهنگ را در پي دارد

شهردار کرج در بخش ديگري از سخنان خود، دوستي انسان و کتاب را متضمن بقاء فرهنگ دانست و افزود: يکي از مهمترين راهبردها در يک برنامه‌ريزي صحيح فرهنگي، رواج فرهنگ کتابخواني و مطالعه است.ترکاشوند، استفاده از روش برنامه‌هاي تبليغي، تشويقي و استفاده از ظرفيتهاي موجود در سازمانهاي مردمي را براي ترويج فرهنگ کتابخواني مفيد دانست و بر فراهم آوردن اين مهم از سوي متوليان امر فرهنگ تاکيد کرد.

وي، گفت: ايجاد، توسعه، تجهيز و اداره کتابخانه‌ها با استفاده از امکانات و روشهاي عملي براي ارتقاي توانمندي فکري افراد جامعه نيز امري مهم محسوب مي‌شود و شهرداري نيز با توجه به فعاليت کتابخانه‌هاي عمومي سطح شهر براي رسيدن به سرانه‌هاي استاندارد و داشتن سهمي در بالا بردن اين سرانه ايفاي نقش مي کند.


 برگزاري 23 دوره آموزشي كنترل فوران چاههاي نفت و گاز در ملي حفاري 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره آموزش و تجهيز نيروي انساني شرکت ملي حفاري ايران از برگزاري 23 دوره آموزش كنترل فوران چاههاي نفت و گاز طي هشت ماه سال جاري خبر داد.مهندس مهدي مهران از برگزاري 23 دوره ي آموزشي عمليات كنترل فوران طي هشت ماه سال جاري خبر داد و گفت : صنعت حفاري،صنعتي كاملاً تخصصي و پيچيده است و بسياري از دانش‌ها و تكنولوژيهاي روز را در بر مي گيرد.

وي افزود : در همين راستا و به منظور ارتقاء دانش فني، دوره كليدي كنترل فوران جهت متخصصان برنامه ريزي و بصورت مستمر در حال اجرا مي‌باشد. مهران يادآور شد: از اصول اوليه كار در اين صنعت و حفاري چاههاي نفت وگاز در خشكي و دريا آشنايي با تخصص فوران مي‌باشد كه كليه شركتهاي نفتي، گذراندن اين دوره را در سرفصل برنامه‌هاي آموزشي خود قرار داده‌اند. وي در ادامه گفت : آموزشگاه تكنولوژي حفاري اين شركت يكي از معتبرترين آموزشگاههاي حفاري كشور و منطقه غرب آسيا در زمينه ي حفاري چاههاي نفت وگاز بوده و در همين راستا با توجه به نياز شركتهاي حفاري شمال، نفت وگازپارس،فلات قاره و... دوره موردنياز توسط اساتيد متخصص برنامه‌ريزي و به اجرا در مي‌آيد. مهران به گسترش فعاليت آموزشي برون‌مرزي اشاره و گفت :پس از انجام موفقيت‌آميز دوره آموزشي جهت كاركنان شركت نفت كشور بوليوي، در آينده‌اي نزديك آموزش دوگروه از كاركنان عملياتي شركت حفاري عراق را نيز شروع خواهيم كرد. رئيس آموزش و تجهيز نيروي انساني ملي حفاري خاطرنشان كرد : امروزه حفر يك چاه نفت يا گاز، تنها ايجاد يك حفره در مخزن نفتي نمي‌باشد، بلكه تكنيك و تكنولوژيهاي بكار گرفته و بكارگيري صحيح در حفاري به همان درجه حفر چاه،مهم و اساسي است. مهران به شبيه‌سازهاي ( Simulator ) آموزشي حفاري اشاره كرد و گفت : از جمله مواردي كه استفاده از آن در صنعت پيچيده و پر هزينه حفاري لازم مي‌باشد آموزش و استفاده از شبيه سازهاي ( Simulator ) آموزشي حفاري است كه كليه پرسنل عملياتي بايستي قبل از ورود به دستگاه حفاري كاملاً با دانش فني كنترل فوران آشنايي پيدا كنند. وي در خاتمه افزود : استفاده از اين شبيه ساز مي‌تواند زمان فرآيند يادگيري را كاهش دهد و همچنين ارتباط و درك در يك محيط مجازي و بي‌خطر را فراهم آورده و يك فرصت براي آزمايش،خطا و بهبود شرايط اضطراري را فراهم مي‌كند.


 مديرکل تجهيز و نوسازي مدارس استان اردبيل:
 تلاش مي‌کنيم تا 40 مدرسه را به استاندارد پکيج و رادياتورهاي مرکزي مجهز کنيم 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

ياور وحدتي‌پور در جلسه شوراي معاونان اداره کل آموزش و پرورش استان اردبيل اظهار داشت: توزيع 500 دستگاه سيستم گرمايشي تابشي براي مناطق و مدارس موردنياز در حال انجام است.وي تصريح کرد: آمادگي داريم براي استاندارد‌سازي 40 مدرسه استان از طريق تبديل رادياتورهاي موجود به پکيج، تجهيز مدارس تازه تأسيس به وسيله پکيج و رادياتور و ايجاد موتورخانه‌هاي مرکزي به ويژه در مدارس شبانه‌روزي اقدام کنيم.وحدتي‌پور با بيان اينکه هيچ يک از مدارس استان داراي بخاري‌هاي غيراستاندارد و فاقد ايمني نيستند، خاطر نشان کرد: ما تمام تلاشمان را به کار گرفتيم تا دانش‌آموزان در فضاي مطلوب و گرمابخش به تحصيلات خود ادامه دهند و خانواده‌ها از بابت برقراري سيستم‌هاي گرمايشي و روشنايي مناسب هيچ دغدغه‌اي نداشته باشند.اين مسئول به فعاليت اکيپ‌هاي بازرسي از مدارس مختلف مناطق شهري و روستايي اشاره کرد و ادامه داد: اين اکيپ‌ها تلاش مي‌کنند تا در صورت بروز مشکل خاص به سرعت موارد را ارائه کنند تا ما بتوانيم اقدامات پيشگيرانه را انجام دهيم.وي با بيان اينکه بيش از نيمي از مدارس به سيستم گرمايشي جديد و مدرن مجهز شدند، اضافه کرد: سعي مي‌شود مدارس به سيستم پکيج مجهز شده و از به کار بردن بخاري‌هاي گازسوز که در اغلب موارد مشکلاتي را به وجود مي‌آورند، اجتناب شود.

مديرکل تجهيز و نوسازي مدارس استان بيان کرد: در حال حاضر همکاران نوسازي مشغول خريد تجهيزات مورد نياز از جمله لپ‌تاپ، پروژکتور، برد و کامپيوتر براي تکميل هوشمند‌سازي مدارس هستند و در آذر ماه بين نواحي و مناطق توزيع مي‌شود.


 بخشي از کمربندي بومهن فاقد آنتن‌دهي تلفن همراه است 

دماوند - خبرنگار آفرينش

نبود روشنايي و فقدان آنتن‌دهي تلفن همراه در بخشي از مسير کمربندي جديد بومهن از مشکلاتي است که رانندگان اين مسير خواستار رفع آن هستند.جمعي از شهروندان، مسافران و رانندگان عبوري محور مواصلاتي کمربندي بومهن در تماس با خبرنگارآفرينش، با انتقاد از آنتن نداشتن تلفن همراه در بخشي از اين مسير و همچنين نبود روشنايي، گفتند که درصورت نقص فني خودرو دراين مسير احتمال بروز مشکلات امنيتي براي آنان وجود دارد.

رفع اصلي ترين گره ترافيکي محور بومهن - فيروزکوه - قائمشهر و کاهش زمان سفر از جمله مزاياي اجراي کنارگذر جنوبي بومهن بود که در بهمن ماه 91 با صرف 582 ميليارد ريال به طول 11کيلومتر و پنج دهنه پل به بهره‌برداري رسيد؛ اما اين پروژه فاقد روشنايي است و در بخشي از مسير از نبود آنتن‌دهي تلفن همراه رنج مي برد.علي شادمان يکي از شهروندان دماوندي که هر روز براي حضور در محل کار از مسير اين کمربندي به تهران سفر مي کند، گفت: يکي از شبهاي پاييز که در حال برگشت از محل کار بود با نقص فني در خودرو مواجه شد، اما به دليل نبود پوشش آنتن‌دهي تلفن همراه، نتوانست با مراکز امداد خودرو براي تعمير خودرو تماس بگيرد.

وي افزود: اين موضوع سبب شد تا شب را در سرما و داخل خودروي خود و با ترس از مسائل امنيتي به صبح برساند.سعيد جعفري يکي از رانندگان عبوري اين مسير نيز پيشنهاد کرد که تا رفع مشکل روشنايي و آنتن‌دهي تلفن همراه در اين مسير، يک خودرو تعميرگاه سيار و همچنين پليس مستقر شوند.

شرکت ارتباطات سيار پاسخگو باشد

فرماندار شهرستان پرديس گفت: شرکت ارتباطات سيار استان تهران متولي اين موضوع است و بايد از اپراتورهاي خود بخواهد تا نسبت به تقويت خطوط و پوشش اين مسير اقدام کنند.ايرج بيگدلو گفت: متاسفانه تاکنون هيچ اقدامي از سوي شرکت ارتباطات سيار انجام نگرفته و به فرمانداري گزارش نشده است.وي تصريح کرد: اين موضوع در جلسه شوراي تامين شهرستان مطرح شد و در اين زمينه مکاتباتي نيز با سازمان صدا و سيما در جهت تقويت ارسال امواج راديو و تلويزيون در منطقه داشته ايم.بيگدلو ابراز اميدواري کرد؛ شرکت ارتباطات سيار هرچه سريعتر به اپراتورهاي خود در جهت انجام اين مهم ماموريت بدهد تا شاهد کاهش مشکلات شهروندان، رانندگان و مسافران عبوري از اين محور باشيم.اين گزارش حاکي است؛ صرفه‌جويي 500 ميليارد ريالي در مصرف سوخت سالانه و 200 ميليارد ريالي کاهش ميزان سوانح و خسارت جاني از جمله مزاياي کمربندي بومهن است. روزانه 29 هزار وسيله نقليه سواري و کاميون و تريلي از آن عبور مي‌کنند.


 خبر 

 سازمان همياري شهرداري‌هاي البرز حمايت ‌‌مي‌شود

کرج - خاکپور

سرپرست معاون امور عمراني استانداري البرز، سازمان همياري شهرداري‌هاي البرز را بازوي اجرايي قوي براي شهرداري‌ها عنوان کرد و از حمايت مديريت استان از اين سازمان نوپا خبر داد.به گزارش پايگاه اطلاع‎رساني استانداري البرز، مجيد سريزدي با بيان اين مطلب در دومين جلسه شوراي سازمان همياري شهرداريهاي استان با تشريح نقش سازمان همياري شهرداريها در گسترش خدمات و عمران شهري گفت: سازمان همياري شهرداريها در توانمند سازي شهرداريها، برآورده ساختن نيازهاي فني و تخصصي شهرداريها و ارتقاء سطح خدمات ارائه شده به شهروندان نقش بسيار چشمگيري دارد.

وي افزود: در اين راستا چند ماه اخير با اتخاذ چنين رويكرد هايي توانسته خدمات ارزنده‌اي هر چند محدود را به شهرداريهاي استان ارائه كند.

برداشت 30 هزار تن ذرت علوفه اي در شهر قدس

قدس - حجت اصغري

مدير جهاد کشاورزي قدس گفت: برداشت ذرت علوفه اي نسبت به سال گذشته در شهرستان افزايش يافته و امسال به 30 هزار تن رسيده است.سيد حامد اميرآبادي‌زاده اظهار داشت: سطح زير کشت اين محصول 540 هکتار از اراضي کشاورزي منطقه است و عملکرد ذرت علوفه‌اي نسبت به سال زراعي 1391، پنج تن در هر هکتار افزايش يافته است. وي ادامه داد: استفاده از ريزمغذيها، عمليات خاک ورزي حفاظتي، کشت به موقع، ارائه آموزشهاي مناسب و کاربردي و توصيه‌هاي کارشناسان را از مهمترين دلايل افزايش توليد اين محصول کشاورزي در شهرستان است. اين مسئول افزود: برنامه‌ريزي براي کشت سوم علوفه‌اي در اراضي کشاورزي شهرستان در فصل بهار انجام شده و اين اقدام با توجه به مقاومت گياه به کم آبي و برداشت سه بار چين در طول دوره رشد و عملکرد حدود 2برابري نسبت به ذرت علوفه‌اي مورد استقبال کشاورزان منطقه قرار گرفت.

فرماندار پرديس:

ساخت و سازهاي غيرمجاز در منطقه به حداقل رسيده است

پرديس - خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان پرديس با بيان اينکه ساخت وسازهاي غيرمجاز در منطقه به حداقل رسيده است، گفت: بيشتر ساخت و سازهاي غيرمجاز منطقه مربوط به بومهن است.ايرج بيگدلو در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: به دليل وجود نقشه‌هاي مصوب شهري و اراضي داراي سند، اين معضل کمتر در پرديس به چشم مي‌خورد. وي با اشاره به علل وقوع ساخت و سازهاي غيرمجاز گفت: برخي افراد با مراجعه به شهرداري هنگامي که با در بسته مواجه مي‌شوند، ناگزير اقدام به تخلف ساختماني و ساخت و ساز غيرمجاز مي‌کنند

بيگدلو تصريح کرد: مواردي همچون متراژ پايينتر از حدّنصاب ملک، وجود املاک قولنامه اي و ساير موارد که در هيچ يک شهرداري نمي تواند اقدام به صدور پروانه ساخت کند، عوامل اصلي ساخت و ساز غيرمجاز است.وي خاطرنشان کرد: با مديريت مناسب حوزه مديريت شهري، ساخت و ساز غيرمجاز در منطقه به حداقل رسيده و هيچ توافقنامه‌اي براي طبقات مازاد بر تراکم مجاز تنظيم نمي‌شود. فرماندار پرديس گفت:شهروندان متقاضي احداث مازاد بر تراکم، بايد از مجاري قانوني اقدام کنند و بايد موافقت کميسيون ماده پنج استانداري را جلب کنند.وي تصريح کرد: مواردي همچون کسب رضايت همسايه، رعايت عرض معبر و تامين پارکينگ از جمله موارد مورد نظر کميسيون است.بيگدلو تصريح کرد: اين مهم در جلسه شوراي تامين شهرستان نيز به صراحت بيان و از مديران شهري خواسته شده تا با ورود به اين موضوع مانع از ساخت و سازهاي غيرمجاز در منطقه شوند.وي ابراز اميدواري کرد؛ شهرداري بومهن با اقدامات خوب و مناسب از ساخت و سازهاي غيرمجاز و ساير هزينه‌هاي بعدي مترتب بر آن جلوگيري کند.

تکميل پروژه‌هاي عمراني نيازمند تخصيص به موقع اعتبارات است

فرماندار شهرستان پرديس با بيان اينکه تکميل پروژه‌هاي عمراني نيازمند تخصيص بموقع اعتبارات است، از بهره‌برداري 2 پروژه فاضلاب شهري پرديس تا پايان سال خبر داد.ايرج بيگدلو اظهارکرد: متاسفانه به دليل رها سازي فاضلاب در انتهاي فاز چهار و قسمتهاي ديگر شهر پرديس و پيوستن آن به مسيلهاي منطقه، شاهد انتشار بوي نامطبوع و مشمئزکننده‌اي بخصوص درفصول گرم سال هستيم.وي افزود: شرکت عمران پرديس به عنوان متولي ساخت اين شهر، تعهداتي براي تامين و اجراي زيرساختهاي شهري دارد که تاسيسات زيربنايي و روبنايي را دربرمي‌گيرد. بيگدلو اظهارکرد: شبکه فاضلاب در بسياري از قسمتهاي شهر اجرا شده و در آينده‌اي نزديک با راه‌اندازي تصفيه‌خانه شاهد بازگشت آب تصفيه شده و تزريق آن به سفره‌هاي زيرزميني خواهيم بود.

وي تصريح کرد: با انجام اين مهم بوي نامطبوع حواشي شهر نيز از بين خواهد رفت.

نماد جديد ميدان قدس اميديه از سوي شرکت نفت و گاز آغاجاري طراحي و نصب شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

نماد جديد ميدان قدس شهر اميديه توسط اداره خدمات مهندسي و بهسازي اماکن و تاسيسات شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري طراحي و نصب شد.اين پروژه با هزينه‌اي حدود 700 ميليون ريال اجرا شد و طي آن نماد قديمي جمع‌آوري و نماد جديد پس از ساخت توسط بخش خصوصي نصب گرديد.نماد جديد شامل 2 عدد طرح بال آزادي به ارتفاع 5/5 متر، طرح طاق اسلامي به ارتفاع 5 متر، 10 عدد سمبل برگ زيتون و طرح قدس به ارتفاع 2 متر به همراه سيستم نورپردازي مي‌باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي خبر داد؛

گازرساني به 485 روستاي آذربايجان‌شرقي

تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي از گازرساني به 485 روستايي اين استان خبر داد.ولي‌ا... ديني اظهار کرد: هم‌اکنون گازرساني به 485 روستا شامل 234 روستاي در دست اجرا، 115 روستاي آماده انتخاب پيمانکار و 136 روستاي آماده طراحي پيمان، در برنامه اجرايي شرکت گاز قرار گرفته است.وي با اشاره به رشد شتابان گازرساني در استان زنجان تصريح کرد: اغلب پروژه‌هاي در دست اجرا داراي پيشرفت چشمگير فيزيکي بوده و در مراحل پاياني اجرا قرار دارند که با اتمام ساير برنامه‌هاي اجرايي، شاهد بهره‌مندي حدود 90 درصد خانوار روستايي استان از نعمت الهي گاز خواهيم بود.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي از اجراي شبکه گازرساني به طول 647 کيلومتر در سال‌جاري خبر داد و عنوان کرد: امسال 39 هزار و 300 مشترک شهري و روستايي به شمار مشترکان گاز طبيعي در استان افزوده شده است.

ديني با آغاز فصل سرما ضمن تأکيد بر لزوم رعايت نکات ايمني و مصرف بهينه، يادآور شد: مشکلي از بابت تأمين انرژي در استان وجود نداشته و مجموعه اقدامات کارکنان تلاش براي ارائه جريان مستمر و ايمن گاز و مقاوم‌سازي تأسيسات و جلوگيري از پرت گاز و ارتقاء کيفي خدمات ارائه شده بوده، بنابراين همياري و مشارکت مردم در نهادينه‌سازي مصرف بهينه در جامعه و بهبود شرايط اقتصادي استان امري ضروري و زمينه‌ساز تحقق توسعه پايدار خواهد بود.


 خبر 

 انتصاب مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس هيات مديره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد اروند، « محسن زارع‌پور» را به سمت سرپرست مديريت روابط عمومي و امور بين‌الملل اين سازمان منصوب کرد.اسماعيل زماني در حکم انتصاب مدير جديد روابط عمومي و امور بين‌الملل آورده است: «نظر به توانايي و شايستگي جنابعالي، بدين وسيله شما را بعنوان سرپرست مديريت روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند منصوب مي‌نمايم.»

مديرعامل ذوب آهن اصفهان تاکيد کرد؛

راه اندازي کوره باطري 3 ؛ از افتخارات شرکت ذوب آهن است

اصفهان - راعي

پنجمين کنگره بزرگداشت 284 شهيد ذوب‌آهن در اصفهان با حضور خانواده‌هاي شهداء، جانبازان و ايثار‌گران ذوب‌آهن در اصفهان برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مدير عامل شرکت ذوب آهن اصفهان در اين مراسم با تاکيد بر اينکه جنگ امروز جنگي نظامي نيست، بلکه يک جنگ اقتصادي است، بيان داشت: در حال حاضر نوع مبارزه‌ها متفاوت شده و مردم بايد در صحنه اقتصادي به مبارزه با دشمن بپردازند.

اردشير سعد محمدي با اشاره به توليد دو محصول جديد APN8 و APN12 در قسمت تيرآهن توليد شده، اظهار داشت: از ديگر افتخارات شرکت ذوب آهن راه اندازي کوره باطري 3 است که با شروع به کار آن مي‌توانيم کوره باطري يک را در دهه فجر راه اندازي کنيم.وي ضمن قدرداني از زحمات معاونت توسعه براي ارائه راهبرد‌هاي کارآمد در زمينه توسعه اهداف و افزايش توليدات اظهار کرد: اميد است با ايجاد شرکت و شرکاي جديد براي تامين مالي بتوانيم سرعت توليد و توسعه را بالا ببريم و با توليد 450 هزار تن پک در اين شرکت و خودكفايي در اين زمينه بتوانيم مانع از خروج ارز از کشور شويم.

مدير عامل شرکت ذوب آهن در ادامه افزود: در 6 ماهه اول سال جاري در قسمت کوره‌ها مشکلات زيادي وجود داشت اما خوشبختانه امروز هر سه کوره مشغول فعاليت است و توانسته‌ايم توليدمان را 1 درصد افزايش دهيم که اميد است با کمک خدا اين ميزان رشد در توليد به 15 تا 20درصد برسد.وي افزود: در بخش نورد با توليد 9800 تن توليد در محصولات رکورد خوبي به دست آورده‌ايم و اگر نقدينگي بيشتر شود توليد چدن به 9 هزار تن خواهد رسيد. معاون منابع انساني و امور اجتماعي ذوب‌آهن اصفهان نيز در ادامه اين مراسم گفت: ذوب‌آهن با 284 شهيد خود به تنهايي در رتبه خيلي بالايي نسبت به استان‌هاي مشابه کشور دارد و 15 هزار و 449 نفر جامعه ايثارگران ذوب آهن را تشکيل مي‌دهند.نعمت‌ا... محسني اظهار داشت: بيش از 8 ميليارد ريال وام ضروري، 9 هزار و پانصد ميليارد ريال وام مسکن به خانواده ايثارگران ذوب آهن داده شد و با استخدام بيش از 1200 فرزند شهيد بيشترين استخدام فرزندان شاهد را در سطح کشور داشتيم.

مدير آموزش‌ و پرورش دماوند:

کتابخانه‌هاي کلاسي در دماوند فعال شد

دماوند - خبرنگارآفرينش

مدير آموزش‌ و پرورش شهرستان دماوند گفت: کتابخانه‌هاي کلاسي در مدارس دوره ابتدايي با همکاري اداره کل آموزش‌ و پرورش استان تهران در شهرستان فعال شد.محمد مشهدي‌عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: در اين طرح که بيشتر در دوره دوم ابتدايي يعني پايه‌هاي چهارم، پنجم و ششم کاربرد دارد، دانش‌آموزان کتاب را از معلم خود در کلاس امانت مي‌گيرند.وي در خصوص برنامه‌هاي هفته کتاب و کتاب‎خواني گفت: مسابقات کتاب‎خواني در مدارس شهرستان در حال برگزاري است و در اين مسابقات براي ‌اينکه محدوديت پيش نيايد، کتاب خاصي را معرفي نکرديم و از دانش‌آموزان خواستيم يک کتاب را مطالعه و تلخيص کنند و به مدرسه خود تحويل دهند.مدير آموزش ‌و پرورش شهرستان دماوند ادامه داد: در پايان اين مسابقات که از سال 85 در مدارس شهرستان دماوند در حال برگزاري است، حدود 2 هزار نفر از دانش‌آموزان به عنوان برنده اعلام خواهند شد که جوايزشان، اقلام فرهنگي و کتاب خواهد بود.وي همچنين به برگزاري مسابقات کتاب‌خواني بين کارشناسان اداري و آموزشي از طرف گروه‌هاي آموزشي اشاره کرد و افزود: در اين زمينه نيز کتاب‌هايي معرفي شده و جوايز اين مسابقات نيز کتاب و اقلام فرهنگي است.

مشهدي‌عباسي هدف از اجراي اين برنامه‌ها را افزايش سرانه مطالعه در کشور و ترويج فرهنگ مطالعه خواند و عنوان کرد: نشريات رشد آموزش ‌و پرورش در بخش معلمان و دانش‌آموزان نيز استقبال رو به رشدي دارد و هر ماه به متقاضيان اين نشريه در شهرستان در هر 2 بخش افزوده مي‌شود.وي به وجود چندين نويسنده و شاعر و صاحب آثار ادبي و مولف در زمينه‌هاي مختلف در سطح شهرستان که برخي از آن‌ها نيز از فرهنگيان هستند، اشاره کرد و گفت: در نمايشگاه کتب نويسندگان بومي شهرستان در پژوهشگاه شهيد فائزي، آثار نويسندگان بومي در ويتريني به معرض نمايش درآمده است.

مدير آموزش ‌و پرورش شهرستان دماوند عنوان کرد: اين اقدام سبب ايجاد اعتماد به ‌‌نفس و خلاقيت در دانش‌آموزان و خانواده‌ها شده و اطلاع از وجود نويسندگان در منطقه، اثرات خوبي در ذهن دانش‌آموزان خواهد داشت.وي بخش ويژه ‎برنامه‌هاي اين هفته را ديدار و تقدير از نويسندگان فرهنگي شهرستان خواند و گفت:‌ به همين منظور و به بهانه اين هفته در ديدار با داوود لاسمي، فرهنگي بازنشسته و نويسنده از وي تقدير شد و هم به علت کسالتي که داشت، عيادت از اين همکار پيشکسوت انجام شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته