جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4587

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان خبرداد؛
جاده ورودي مسجدسليمان آماده بهره‌برداري است


نجات درياچه اروميه جديت دولت را مي‌طلبد


فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي پيام درآستانه مسير بندرگاه خشک البرز


تخصيص 3 ميليارد ريال اعتبار براي بورآلان ماکو


جمعيت نبايد ملاک تخصيص اعتبارات و امکانات در مناطق پرحادثه باشد


خبر


در استان


گزارش


 مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان خبرداد؛
 جاده ورودي مسجدسليمان آماده بهره‌برداري است 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان از اتمام عمليات احداث و تعريض جاده ورودي اين شهر به‌عنوان يکي از پروژه‌هاي عمراني و عام المنفعه اين شرکت خبرداد.مهندس ابراهيم پيرامون افزود: عمليات راهسازي و نصب علايم ايمني اين مسير خاتمه يافته و اين پروژه از سوم آبانماه در مرحله تحويل موقت قرار دارد.وي اظهار داشت: اين پروژه در مدت زمان 14ماه و با صرف هزينه‌اي افزون بر 35 ميليارد ريال توسط امور مهندسي و ساختمان اين شرکت اجرا شده است.

مهندس پيرامون در خصوص مشخصات فني مسير احداثي گفت: اين پروژه داراي 3 هزار و 327 متر طول و 10 متر عرض مي‌باشد که براي اجراي آن 550 هزار متر مکعب عمليات خاکبرداري و خاکريزي، 20 هزار مترمکعب لايه اساس و زير اساس اجرا شده است.وي افزود: 40 هزار متر مربع آسفالت به ضخامت 13سانتي متر ، احداث 12 دستگاه پل آبراهه به همراه خط‌کشي، نصب گارد ريل و علايم راهنمايي و رانندگي ازديگر مشخصات فني اين پروژه عمراني و عام المنفعه مي‌باشد.

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان ادامه داد: با بهره‌برداري از اين پروژه مسير رفت و برگشت ورودي شهر تا بعد از امامزاده بي بي بتول به صورت مجزا از يکديگر بوده که اين کار علاوه بر بالا رفتن سطح ايمني جاده‌اي، موجب افزايش سرعت تردد خودروها وکاهش زمان سفر نيز خواهد شد.


 نجات درياچه اروميه جديت دولت را مي‌طلبد 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي گفت: نجات درياچه اروميه جديت و پشتکار دولتمردان در اين مقوله را مي‌طلبد.نادر قاضي‌پور اظهار داشت: نجات درياچه اروميه از خشکي کامل در سايه جديت، پشتکار و پيگيري‌هاي دولتمردان امکان‌‌پذير است، پس براي احياي اين زيست‌بوم بين‌المللي بايد مسئولان احساس مسئوليت بيشتري نشان دهند.

وي افزود: همه راهکارهاي کوتاه‌مدت و بلندمدت در اين زمينه از جمله بارورسازي ابرها، انتقال آب از رودخانه‌هاي مختلف و ... توسط کارشناسان و متخصصان امر مطالعه و پيشنهادهاي قابل اجرا براي عملياتي شدن مطرح شده است، که بايد روند آغاز و اجراي پروژه‌ها پيگيري شود. قاضي‌پور احياي اين درياچه را يکي از مطالبات جدي نه‌تنها مردم اروميه و استان بلکه کشور دانست و خاطرنشان کرد: بايد همه ظرفيت‌هاي موجود در راستاي رفع اين دغدغه و نجات درياچه به کارگرفته شود زيرا همه اقشار ملت براي همکاري آمادگي دارند.نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: براي احياي اين درياچه بايد راهکارهايي به کار بست که به صنعت کشاورزي و منبع ارتزاق مردم اين منطقه لطمه وارد نشود، و نجات اين درياچه و حفظ صنعت کشاورزي به صورت توام صورت گيرد.

وي با اظهار به اينکه نبايد نجات درياچه اروميه را يک امر محال تصور کنيم، خاطرنشان کرد: در سه دهه گذشته اقدامات بزرگ و فاخر زيادي در مناطق مختلف کشورمان آغاز و به سرانجام رسيده است، بنابراين مي‌توان به ثمر رسيدن پروژه‌هاي احياي درياچه را نيز شاهد شد.


 فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي پيام درآستانه مسير بندرگاه خشک البرز 

کرج - خاکپور

معاون برنامه‌ريزي استانداري البرز گفت: با پتانسيل هايي که در فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي پيام وجود دارد در آينده نزديک شاهد ايجاد بندرخشک در اين استان خواهيم بود.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر مهرداد مظفري در آيين معارفه مديرعامل جديد، قائم مقام و عضو هيئت مديره شرکت خدمات وهوايي و منطقه ويژه پيام که با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همراه بود، اظهار داشت: از زمان استقرار در مجموعه استانداري البرز سلسله جلسات جامعي را به منظور بررسي موانع و مشکلات مرکز ويژه اقتصادي پيام داشته‌ايم.

وي در ادامه به ماموريتهاي شرکت خدمات هوايي و منطقه ويژه پيام اشاره کرد و افزود: استقرار حمل و نقل پستي، پردازشگري واردات، ايجاد پايانه صادراتي در دو بخش شرکت خدمات هوايي و منطقه ويژه پيام از جمله مأموريتهاي اين مرکز است که در بخشي از آن زيرساختها موجود بوده و در زمينه‌هاي ديگر نياز به ايجاد زيرساختهاي جديد است.

رفع معارضان زمين منطقه ويژه اقتصادي پيام نخستين اولويت است

سرپرست معاونت برنامه‌ريزي استانداري البرز يادآور شد: يکي از مهمترين مشکلات فرودگاه و منطقه ويژه اقتصادي پيام مسئله معارضان آن و زمينهاي اجاره‌اي اطراف اين محدوده است.وي با بيان اينکه همين امر نيز موجب فرار سرمايه‌گذاران در اين منطقه شده است، تأکيد کرد: تغيير وضعيت زمينهاي اجاره اي به صورت واگذاري زمين و صدور سند مالکيت اولين مسئله است که بايد مدنظر قرار گيرد.

راه‌اندازي ساختمان گمرک دومين اولويت مرکز ويژه اقتصادي پيام

معاون برنامه‌ريزي استانداري البرز دومين اولويت را ايجاد و تأسيس ساختمان گمرک پيام دانست و افزود: يکي از ضروريات اين منطقه احداث ساختمان گمرک پيام است که به عنوان يکي از ريرساختها نقش قابل توجهي در امر ترخيص کالاهاي صادراتي و وارداتي خواهد شد، به همين منظور مسئولان امر بايد سريعتر نسبت به راه‌اندازي اين ساختمان اقدام کنند.


 تخصيص 3 ميليارد ريال اعتبار براي بورآلان ماکو 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي گفت: 3ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني براي اجراي طرح ترسيب کربن در منطقه بورآلان ماکو در نظر گرفته شده است.علي پيرمرادي اظهار داشت: طرح ترسيب کربن در منطقه بورآلان ماکو با بيش از سه ميليارد ريال از اعتبارات استاني و نيز با اعتبارات ملي که رقم آن از سوي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور تعيين خواهد شد در ماه‌هاي آينده به اجرا در خواهد آمد.

وي ابراز داشت: بورالان ماکو به دليل موقعيت اقليمي و توپوگرافي خاص به عنوان تنها منطقه بياباني آذربايجان غربي شناسايي و در حال حاضر با معضل فرسايش بادي و حرکت شن‌هاي روان مواجه شده است.

پيرمرادي اضافه کرد: اين مسئله مشکلات عديده‌اي را براي روستاييان و راه‌هاي مواصلاتي منطقه ايجاد نموده است.

وي خاطرنشان کرد: پديده شن‌هاي روان از سال‌هاي دهه 70 به دليل عوامل انساني، چراي بي‌رويه دام و شرايط خاص جغرافيايي منطقه در اثر وجود سنگ‌هاي بازالتي و وجود تندبادهاي شديد به همراه بارش باران‌هاي فصلي در منطقه اتفاق افتاده و اثرات اين پديده هنوز در منطقه قابل مشاهده است.پيرمرادي با بيان اينکه طرح ترسيب کربن در منطقه بورآلان ماکو به صورت پايلوت اجرا خواهد شد، ادامه داد: اين طرح مراحل نهايي خود را طي مي‌کند.

وي افزود: اميد است طي ماه‌هاي آينده با تخصيص اعتبارات لازم کار اجرايي آن آغاز شود.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي به عمليات اجرايي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري در منطقه بورآلان ماکو اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر در اين منطقه بيش از يک هزار و 500 هکتار حصارکشي شده است.


 جمعيت نبايد ملاک تخصيص اعتبارات و امکانات در مناطق پرحادثه باشد 

 فيروزکوه - ايرج صادقعلي

بخشدار مرکزي فيروزکوه گفت: جمعيت نبايد ملاک اصلي براي تخصيص امکانات و اعتبارات در بحث مديريت بحران براي مناطق پرحادثه باشد.ابوالفضل زماني‌نژاد در گفت وگو باآفرينش اظهارکرد: در شهرستان فيروزکوه به عنوان وسيعترين شهرستان استان تهران با برخورداري از راه هاي مواصلاتي بين شهري، شهري و روستايي طولاني و اقليم کوهستاني، دسترسي به مناطق مختلف در لحظه وقوع بحران سخت است.

وي گفت: در اين راستا و به منظور بهبود در امر خدمت رساني بخصوص در ايام سرد سال، نيازمند شکل‌گيري تعاوني دهياري ها در بخش مرکزي هستيم.زماني‌نژاد خاطرنشان کرد: يکي از اهداف شکل گيري اين تعاوني، ايجاد هماهنگي بين مسؤولان و متوليان امر در زمان وقوع بحران است.وي افزود: خودروهاي آتش‌نشاني، تجهيزات برف روب، بابکت، لودر، گريدر و . . . از جمله ملزومات مورد نياز بخش مرکزي به منظور سرويس‌دهي مناسب به مناطق بحران زده است.

بخشدار مرکزي فيروزکوه ادامه داد: اين مهم و ارائه آموزش، به دهياران به عنوان مسؤولان مديريت بحران روستاها ابلاغ شده است.وي با اشاره به برگزاري مرتب جلسات کميسيون ساخت و ساز، تصريح کرد: با جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز، غيرفني و فاقد اصول ساختماني در داخل و خارج از بافت روستاها، لطمات ناشي از زلزله به حداقل مي رسد.زماني‌نژاد با بيان اينکه متاسفانه همواره جمعيت به عنوان ملاک عمل در تخصيص اعتبارات است، يادآور شد: اين در حالي است که ساير عوامل از جمله وسعت، پراکندگي مناطق و درصد وقوع بحران ها بايد به عنوان معيار در نظر گرفته شوند.

وي در خاتمه بيان کرد: تجربه سنوات گذشته بخصوص در زمان وقوع برف و کولاک در فيروزکوه نشان داده که شهرستان از ظرفيت کافي براي اسکان افراد در راه مانده برخوردار نيست و در اين زمينه نيز نيازمند توجه ويژه مسؤولان فرادستي بخصوص در تخصيص اعتبارات هستيم.


 خبر 

 ابراهيمي رفت، حسيني کاشاني آمد

کرج – خاکپور

آيين توديع و معارفه مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز با حضور معاون حقوقي ،امور مجلس و استانهاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسئولين کشوري و لشکري و مسئولان استاني در سالن استاد سيروس صابر اداره کل برگزار شد.در اين مراسم ضمن تقديراز خدمات 20ماهه مجتبي ابراهيمي مديرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز، سوابق کاري سيد موسي حسيني کاشاني مديرکل جديد فرهنگ وارشاد اسلامي به اين شرح اعلام شد: مشاوررياست سازمان عقيدتي سياسي ارتش، دبير جشنواره فرهنگي هنري اسوه‌هاي مهرباني، رئيس شوراي فيلم و سريال ارتش،دبير اولين کنگره شعر زنان عاشورايي کشور،دبير انجمن ادبي ارتش،دبير اجرايي همايش آيه‌هاي ايثار و تلاش کشور،عضو شوراي مطالعات راهبردي سازمان عقيدتي سياسي ارتش و مدير مجموعه فرهنگي هنري شهيد واعظي نيروي هوايي. 

کسب مقام سوم مسابقات المپياد شناي بانوان شرکت مخابرات ايران

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي شرکت سهامي مخابرات استان يزد کارمند اداره کميسيون معاملات مخابرات استان يزد مقام سوم مسابقات شناي المپياد ورزشي بانوان شرکت مخابرات ايران را از آن خود کرد. به مناسبت گراميداشت سالروز خصوصي سازي شرکت مخابرات ايران، مسابقات ورزشي بانوان مخابرات کل کشور با حضور 24 استان برگزار شد، براساس اين گزارش خانم آسيه حيدري از پرسنل شاغل در اداره کميسيون معاملات توانست مقام سوم رشته شناي اين دوره از مسابقات را کسب نمايد.

لازم به ذکر است اين مسابقات سراسري شنا در رشته‌هاي قورباغه و کرال سينه به ميزباني شرکت مخابرات استان آذربايجان شرقي در روزهاي 3 و 4 آذر ماه برگزار گرديد.

در دومين جشنواره برترين شرکتهاي ايران؛

نشان طلايي شرکتهاي برتر كشور به ذوب آهن اصفهان تعلق گرفت

اصفهان - راعي

مراسم دومين جشنواره برترين شرکتهاي ايران با حضور جمعي از مسئولين و مديران و کارشناسان صنايع کشور در سالن همايشهاي صدا و سيما برگزارگرديد و نشان طلايي اين جشنواره ( topex ) در بخش شرکتهاي برتر صنايع فلزي به ذوب آهن اعطاء شد .

در اين آيين مهندس فيض بخشيان مدير ارشد توليد به نمايندگي از ذوب آهن اصفهان اين نشان طلايي را دريافت نمود.

جشنواره برترين شرکت هاي ايران ( topex ) به همت موسسه بين المللي پژوهشهاي صنعتي ايران و با همکاري انجمن مفاخر صنعتي ايران براي دومين سال پياپي با معرفي 59 شرکت بعنوان شرکتهاي برتر به کار خود پايان داد .

سينا سنجري دبير اين جشنواره طي سخناني از صنعتگران بعنوان رزمندگان جبهه اقتصادي امروز ياد کرد و گفت: همان طور که در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام در مقابل دشمن ايستادگي نمودند، صنعت و صنعتگران نيز در شرايط فعلي بايد سهم خود را در جهاد و پيشرفت صنعتي کشور ايفا نمايند.

خالقي مدير عامل خانه صنعت، معدن و تجارت ايران نيز بسياري از مشکلات موجود در صنعت را ناشي از سوء مديريتهاي اقتصادي در کشور عنوان کرد و همکاري دولت و صنعتگران را در جهت رشد و ارتقاء کسب و کار ضروري دانست وي افزود: دولت جديد بايد کارها را بر مبناي تدبير انجام دهد و دولت پاسخگو باشد.


 در استان 

 دودانگه ساري ازمحروميت جدي رنج مي‌برد

ساري – عبدالرحيم ديوسالار

از كجور مازندران به عنوان "ديارفراموش شده "ياد مي‌شود اما مي‌توان ازدودانگه به عنوان ديار فراموش شده ديگري نام برد. منطقه دودانگه به مرکزيت شهر فريم از مناطق محروم و توسعه نيافته شهرستان ساري با حدود 80 سال سابقه استقرار بخشداري وافزون بر3 هزار سال سابقه تمدن تاريخي است.

اين بخش 110 روستا و سه شهر کهن (پريم، پات شوآرش يا فريم، شهردشت و شهربن) را در شناسنامه تاريخيش به ياددارد، اگرچه شهرهاي مذکور در زلزله هولناک سال600 هجري ويران شد و دودانگه نيز همچنان در محروميت و مظلوميت به سر مي‌برد.

متأسفانه بسياري از ظرفيتهاي يادشده از جمله نيمي از 110روستا را از اين بخش جدا و به ساير بخشهاي جديدالتأسيس و يا شهرستان يا استان مجاور(سمنان)ملحق كردند. جاي بسي تأسف است كه مردم دودانگه در آب کشاورزي و آب شرب دچار کمبود هستند و در فقر بسر مي برند؛ آيا دودانگه سزاوار اين بي مهري هااست .سدي را در افراچال احداث كردندكه آبش از سرشاخه هاي دودانگه در آن ذخيره مي شد زماني كه به بهره‌برداري رسيد پس از چندي در يک تصميم شتابزده روستاي افراچال و سد سليمان تنگه را از بخش دودانگه منفک و به بخش جديدالتأسيس ملحق كردند.

در واقع دودانگه نه از آب سد سليمان تنگه به منظوراستفاده در کشاورزي و نه از شرب اين سد بهره مي برد و نه از ساير درآمدهاي حاصله چيزي عايد اين منطقه مي‌شود.سد فريم را بي‌مطالعه با پول اين مردم كم درآمدوضعيف با بيش از چهار ميليارد تومان ساختند، بعدمتوجه شدند که سد مذکور روي گسل قرار دارد و به دلايل فني آب در آن ذخيره نمي‌شود و کسي پاسخگوي مردم مظلوم نيست وآيا سزاوار است كه تاوان را مردم پس بدهند؟

سد ي كه آب در آن ذخيره نمي‌شود

دودانگه بخشي از خاک ايران است همه بايد از اين نعمتهاي خدادادي استفاده کنيم نه اين که سرمايه و دارايي دودانگه را ساير شهرستانها استفاده کنند و مردم دودانگه بي‌بهره و در مضيقه باشند وقتي نمي‌توانند مسئله را حل كنند صورت مسئله را پاک مي کنند آيا با پاک کردن صورت مسئله، مشكل حل خواهد شد.شايد اين گفته ها فريادهاي بي حاصلي درمورد اين دردها باشد، بايدبگويم آنهايي که از پول بيت‌المال خرج ندانم کاري ها و بي دانشيهاي خود کرده اند و خسارتهايي که بر مردم و کشور تحميل کرده اند قابل جبران نيست.مردم اين منطقه استقرار و نصب تله کابين در شهر فريم از تلارم تپه به پاجي و ميانا،گازرساني به فريم و 57 روستا، ساخت جاده دودانگه به استان سمنان وتغيير الگوي کشت در مناطق کم بازده به درختان سياه ريشه را انتظاردارند.

آنان ساماندهي ورگين وا و شيرين رود و عروس و داماد، احداث و تأسيس آموزشکده يا دانشکده کشاورزي و دامپروري در شهر فريم واحداث سد گچين که آرزوي چندين ساله کشاورزان منطقه مي‌باشد راخواستارند.


 گزارش 

 زيرساختهاي ورزشي بهارستان با جمعيت همخواني ندارد

بهارستان - خبرنگار آفرينش

شهرستان بهارستان که در 24 کيلومتري پايتخت واقع شده، بدليل افزايش نرخ مهاجرت درگذشته و ساخت و سازهاي بي رويه از کمترين سرانه‌هاي عمومي بويژه سرانه ورزشي برخوردار است که مسئولان مربوطه بايد فکري اساسي براي گذران اوقات فراغت جوانان اين منطقه داشته باشند.به گزارش خبرنگار ما، شهرستان بهارستان در 24 کيلومتري استان تهران با جمعيتي بالغ بر 700 هزار نفر با دو بخش پرجمعيت بوستان و گلستان در فقر امکانات رفاهي، تفريحي و ورزشي دست و پنجه نرم مي کند.

متاسفانه در گذشته بدليل عدم نظارت کافي برخي از مسئولان، سرانه‌هاي موجود با ساخت و سازهاي بي‌رويه از بين رفته و امروز جوانان و نوجوانان شهر مجبورند براي گذران اوقات فراغت خود به شهرستانهاي همجوار عزيمت کنند.

بازي جوانان در خيابان موجب بروز تصادفهاي دلخراش مي‌شود

روزانه شاهد هستيم که در نقاط مختلف شهرستان به خصوص در کوچه‌هاي فرعي و اصلي جوانان و نوجوانان بدليل نبود اماکن مناسب ورزشي، وسط کوچه را با دو تکه آجر به اشغال خود درمي‌آورند که به دليل تردد وسايط نقليه، اين اقدام هر لحظه امکان وقوع حادثه اي را فراهم مي کند.

يک زمين فوتبال براي 200 هزار شهروند در بخش گلستان

يکي ديگر از شهروندان شهرستان بهارستان اعلام کرد: در شهر 200 هزار نفري گلستان تنها يک زمين ورزشي وجود دارد که در اختيار هيئت فوتبال شهرستان است و براي حضور در اين زمين و بازي، بايد مراحل اداري زيادي طي شود.کامبيز اسدي ادامه داد: به دليل بروکراسي اداري، جوانان از حضور در اين زمينه ورزشي منصرف شده اند و ترجيح مي‌دهند که در خيابانها مشغول به بازي شوند.

وي گفت: تمامي اين کمبود امکانات در حاليست که با پايتخت کشور حدود 25 کيلومتر فاصله داريم و انصاف نيست که جوانان بهارستاني به دور از هرگونه امکانات ورزشي، فرهنگي و ... اوقات فراغت خود را به بطالت بگذرانند.

شهرستان بهارستان؛ مهد قهرمان پروري در رشته‌هاي ورزشي

برغم بحراني بودن اکثر سرانه هاي شهروندي بويژه سرانه ورزشي در شهرستان بهارستان، شاهد کسب مقام هاي ارزشمندي در برخي از رشته‌هاي ورزشي مثل کشتي، واليبال، کيک بوکسينگ هستيم، در واقع جوانان اين شهرستان با حداقل امکانات ورزشي، امروز در سطح جهان توانستند پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايران را به اهتزاز درآوردند.

حسن رحيمي يکي از قهرمانان کشتي جهان ساکن بخش گلستان شهرستان بهارستان است که اخيرا در مسابقات جهاني توانست با شکست حريفان سرسخت خود، مدال طلا را از آن کشور ايران کند.

حسن رجبي نيز يکي از اعضاي تيم ملي واليبال جوانان کشورمان ساکن بهارستان است که بارها براي ايران اسلامي در سطح جهان افتخار کسب کرده و يا اينکه مجيد ممي‌نژاد قهرمان کيک بوکسينک کشورمان با تلاشهاي خود توانست در مسابقات جهاني و آسيايي مقام برتر را کسب کند.

رشد ساخت و سازهاي غيرمجاز در بهارستان موجب کمبود خدمات شد

در اين زمينه رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تاييد برخي از نارسائي هاي و کمبود سرانه هاي ورزشي در اين شهرستان اظهار داشت: بهارستان در يک برهه زماني شاهد رشد رشد جمعيت شهرنشيني بود که اغلب مهاجرين از اقصي نقاط کشور در اين منطقه سکني گزيدند.

ذبيح‌ا... اردويي افزود: در گذشته به بخشهاي بوستان و گلستان تحت مديريت شهرستان رباط‌کريم اداره مي‌شد، نظارت جدي و کافي صورت نگرفته به همين دليل در فرجه زماني ساخت و سازهاي مجاز و غيرمجاز در شهرستان شدت گرفت که اين خود عامل کمبود خدمات شد.

وي عنوان کرد: بسياري از سرانه‌هاي عمومي شهر به‌ويژه سرانه ورزشي بدليل ساخت و سازهاي بي‌رويه از بين رفت که بايد همزمان و متانسب با افزايش جمعيت، ميزان ارائه خدمات به شهروندان نيز افزايش يابد.

اين مسئول با بيان اينکه زيرساخت ورزشي در اين شهرستان از آمار بسيار پائيني برخوردار است، اعلام کرد: مسئولان استاني به اين شهرستان نگاه ملي داشته باشند چون جوان بودن شهرستان مي طلبد که در حد انتظار امکانات قابل قبولي براي جوانان ورزشکار منطقه مهيا شود.

رئيس ورزش و جوانان بهارستان، پتانسيل ورزشي شهرستان را با وجود کمترين امکانات ورزشي مهم ارزيابي کرد و يادآور شد: بهارستان برغم همه محدويتهاي زيرساختي در حوزه ورزش، از استعدادهاي ورزشي بسيار موفقي برخوردار است که اين مهم خود مي‌تواند با حمايت مسئولان زمينه رشد و شکوفايي ورزش منطقه را ارتقا دهد.

سرانه‌هاي موجود شهر از سوي مسئولان حفظ نشد

همچنين نماينده مردم شهرستان رباط‌کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار ما با اظهار تاسف از وضعيت زيرساختي در حوزه ورزش بهارستان اظهار داشت: اين شهرستان به‌رغم داشتن استعدادهاي فراوان ورزشي، با محدويتهاي زيرساخت سرانه ورزشي مواجه است.

ابراهيم نکو در اين خصوص اظهار داشت: اگر سرانه‌هاي موجود در شهرستان بهارستان بويژه در شهر گلستان درگذشته به دليل عدم نظارت جدي و کافي مسئولان وقت حفظ مي‌شد، امروز شرمنده جوانان و نوجوانان ورزش‌دوست منطقه نمي‌شديم.

وي افزود: در گذشته ساخت و ساز بي رويه مغاير با اصول شهرسازي، تفکيکهاي غيرمجاز، تخريب اراضي کشاورزي و تغيير کاربري نامتوازن باغات و سرانه هاي عمومي شهر، فروش تراکم و يا به عبارتي "بالارفتن از ديوار حقوق مردم" بدون لحاظ نسبت خدمات و آمايش جمعيتي محلات و ميزان سرانه فضاي سبز و آموزشي، فرهنگي، ورزشي و ... معضلات فراواني را به بار آوردند که هم اکنون مشخص شده است.

نکو بر لزوم توجه ويژه دولت روحاني به اين گونه مناطق تاکيد کرد و تنها راه برون‌رفت از مشکلات مناطق در حريم پايتخت به ويژه شهرستان بهارستان و رباط‌کريم را اهتمام ويژه مسئولان کشوري دانست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته