جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4587

فتح‌الله‌زاده:
از برجسته شدن صحبت‌هاي لاوره متاسفم


سوت پايان


دقيقه نود


 فتح‌الله‌زاده:
 از برجسته شدن صحبت‌هاي لاوره متاسفم  

 
مدير عامل باشگاه استقلال با انتقاد از پر رنگ جلوه دادن صحبت‌هاي لاوره در ايران مي گويد گاهي اوقات شک مي‌کند که شايد يک دلال وجود دارد که باعث شده تا اين حد اين مساله مهم جلوه داده شود تا عليه يک سرمربي خوب ايراني حملاتي انجام شود. علي فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره جلسه روز گذشته معاونان باشگاه استقلال و بحث‌هاي مطرح شده در آن گفت: عنايت داريد که ما امسال فصل سختي را پيش‌رو داريم. طبق قانون جديد ليگ قهرمانان آسيا ما بايد قهرمان غرب آسيا شويم تا در فينال برابر قهرمان شرق آسيا به ميدان برويم. با توجه به اين راه دشوار تا قهرماني، ما بايد به گونه‌اي کار را تقسيم کنيم که با همدلي پيش برويم و دچار مشکل خاصي نشويم. براي اين کار نياز به تقسيم وظايف جديدي است. برخي از همکاران ما در استقلال کارهاي سختي را بر عهده دارند و برخي ديگر کارشان سبک است و تقريبا يک عنوان را فقط در استقلال به دوش دارند. ما يک شرح وظايف از قبل داشته‌ايم که الان به اين نتيجه رسيده‌ايم که بايد آنرا اصلاح کنيم و در جلسه درباره اين موضوع صحبت کرديم و در نهايت قرار شد آقاي منزوي به همراه اميري و نظري جويباري بازبيني لازم را انجام دهند و آن را به ساير اعضا و معاونان ابلاغ کنند. ما در صدد هستيم اين جلسات را را ماهي يکبار برگزار کنيم و با همت عالي براي آسيا گام‌هاي بزرگ برداريم. او در پاسخ به سوالي درباره تيم بانوان استقلال تصريح کرد: آقاي کفاشيان تماسي با من داشتند و گفتند که حيف است که اين تيم از رقابت‌ها کنار برود.

ايشان قول مساعدت دادند و ماهم تلاشمان را مي‌کنيم تا ان‌شاءالله ليگ بانوان را به پايان برسانيم. مديرعامل استقلال در پاسخ به اين سوال که تکليف غلام‌نژاد براي حضور در جمع آبي‌پوشان اظهار کرد: ما رضايت نامه اين بازيکن را گرفتيم و قرار است اميري امروز با او درباره مبلغ دريافتي خودش با او صحبت کند و ان‌شاءالله امروز به جمع ما اضافه مي‌شود. فتح‌الله‌زاده در پاسخ به سوالي درباره لاوره بيان کرد: ما قطعا از اين بازيکن شکايت مي‌کنيم. همه ما ديديم که اين بازيکن رفتار و کردار درست و حرفه‌اي ندارد. او يک سري حرف‌هاي بيهوده درباره مربي خوب ايران زده و من واقعا سوالم اين است که آيا بايد حرف‌هاي او را چاپ کنيم و انتشار دهيم؟ مگر ما با پاسپورت اين بازيکن چه کار مي‌خواستيم بکنيم؟ ما براي مسائل ورودي و خروجي او و ويزاي کارش بايد پاسپورتش را نگاه داريم و من متاسفم از اينکه دوستان در رسانه‌ها کم لطفي کرده‌اند و اين مسئله را انقدر برجسته کردند. ما بارها به لاوره گفتيم بيا تا توافق کنيم و او خودش نمي‌آمد. حتي سفير صربستان هم که آمد به او گفتم نياز نبود تا شما بياييد و اگر خودش مي آمد و با ما توافق مي‌کرد خيلي راحت پاسپورتش را مي‌گرفت. اصلا مي‌آمد به اينجا و مي‌گفت همه پولم را مي‌خواهم، به هرحال صحبت مي‌کرديم و به يک نتيجه مي‌رسيديم. من گاهي اوقات شک مي‌کنم که نکند دلالي وجود دارد که آنقدر صحبت‌هاي او را پوشش مي‌دهند. متاسفانه عده‌اي هم صحبت‌هاي بيهوده اين بازيکن را دستاويز کرده‌اند و به مربي لايق فوتبال ايران توهين مي‌کنند. فتح‌الله زاده در پاسخ به سوالي درباره اقدامات فرهنگي باشگاه استقلال و صحبت‌هاي حجت الاسلام مالک با ايسنا، عنوان کرد: باشگاه استقلال دغدغه فرهنگي زيادي دارد. ما همواره در مسائل فرهنگي پيشرو بوده‌ايم و هيچ موردي نبوده که حاج آقا مالک بگويند انجام بده و من انجام نداده باشم. ما حتي کارهايي نمادين مثل دفاع از قران را هم انجام داده‌ايم که متاسفانه عده‌اي گفتند اين کار فرهنگي نيست و مذهبي است. يکي به ما بگويد کار فرهنگي چيست تا ما انجامش بدهيم؟!


 سوت پايان 

 سوارز:

پيروزي ليورپول از گل زدن من مهم تر است

لوئيز سوارز مهاجم ليورپول که به عنوان بهترين بازيکن ماه نوامبر باشگاه ليورپول برگزيده شد، در مصاحبه اي پس از کسب اين عنوان گفت: اگر من گل بزنم من خوشحالم و اگر من گل نزنم و ليورپول پيروز شود اين برد براي من اهميت بيشتري دارد . مردم صحبت هاي زيادي در مورد بهترين گلزن مي کنند و من تلاش مي کنم که با گلزني به تيم کمک کنم. وقتي که شما يک کودک هستيد اميداوريد که در آينده در بالا ترين سطح باشيد و من حالا جز 23 بازيکن برتر جهان هستم و اين يک چيز زيبا و باور نکردني براي من است و اين فقط به خاطر من نيست و به خاطر بازيکنان تيم ملي اروگوئه و باشگاه ليورپول است و اين عالي است. اين فوروارد اروگوئه اي که جزو 23 بازيکن منتخب براي کسب عنوان توپ طلا بود، آخرين گل خود براي ليورپول را در دربي مرسي سايد و از روي ضربه ايستگاهي به ثمر رساند. سوارز دراين باره مي گويد: وقتي که من اعتماد به نفس در زمين دارم با استيون صحبت مي کنم که بعضي اوقات او ضربه را مي زند و بعضي اوقات ديگر من ضربه ازاد را مي زنم.در مقابل اورتون ، شما اميدوار به يک ضربه ازاد عالي هستيد و من فکر مي کنم که ان يک گل زيبا بود ، من بهترين تلاش هاي خود را خواهم کرد و اگر من 4 يا 5 گل دوباره به ثمر برسانم اين اهميت زيادي براي کمک به تيم دارد.

گفتني است شماره 7 ليورپول، تا کنون موفق به ثمر رساندن 7 گل در 9 بازي ليورپول در ليگ برتر شده است.

قنبرزاده:

اولويت ما کسب سهميه ليگ قهرمانان است

مديرعامل باشگاه نفت تهران که تيمش در آغاز نيم فصل دوم به يک قدمي صدر جدول رسيد، اولويت تيمش را رسيدن به سهميه ليگ قهرمانان آسيا عنوان کرد. منصور قنبرزاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره پيروزي نفت تهران برابر فجر سپاسي در هفته‌ نخست نيم فصل دوم ليگ برتر و رسيدن تيمش به يک قدمي صدر جدول، اظهار کرد: در نيم فصل دوم امتياز گرفتن سخت‌تر است، چون بازي‌ها فشردگي بيشتري دارند و فصل بازندگي هم هست. وي ادامه داد: به جز بازي با ملوان، مس، سپاهان و صبا ساير بازي‌هاي ما در نيم فصل دوم در خانه است. اين نکته به ما کمک مي‌کند چون شرايط مسافرت در زمستان خيلي سخت مي‌شود. بايد بتوانيم از اين فرصت براي رسيدن به هدف نهايت استفاده را ببريم. قنبرزاده در پاسخ به اين سوال که هدف تيمش در پايان فصل چيست؟ گفت: مطمئنا رسيدن به قهرماني در ذهن ما هست، اما اولويت کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا است. اگر واقع بين باشيم و انصاف داشته باشيم، خواهيم ديد که گرفتن سهميه آسيايي موفقيت خيلي بزرگي است. وي افزود: نفت نسبت به تيم‌هاي پايين جدولي کمتر هزينه کرده و حتي مي‌شود گفت که اين تيم‌ها حداقل دو برابر ما هزينه کرده‌اند.

نسبت هزينه‌هاي ما در مقايسه با شش – هفت تيم بالاي جدول يک به چهار است! همچنين به جز نفت ، تمام 10 تيم بالاي جدول بازيکن خارجي دارند. مولفه‌هاي ديگري هم هست که اگر با توجه به آنها تلاش کنيم و سهميه را بگيريم موفقيت خوبي نصيب‌مان شده است. مديرعامل باشگاه نفت تهران همچنين درباره مراسم معرفي برترين‌هاي آسيا که دست ايران از تمام جوايز آن دور ماند، گفت: سال قبل که فدراسيون فوتبال ايران به عنوان برترين فدراسيون آسيا شناخته شد، بسياري از مطبوعات و رسانه‌هاي ديداري و شنيداري انتقاد کردند و گفتند که اين جايزه فرماليته بوده است. وقتي خودمان را اين طور زير سوال مي بريم و در يک برهه اين طور عمل مي‌کنيم ، بايد انتظار چنين روزي را هم داشته باشيم که حق ما را ندهند.

به هر حال فوتبال ما از سوي AFC رصد مي‌شود. فوتبال ما هر چقدر هم منتقد داشته باشد، وقتي اين طور خودزني مي‌کند،‌ تبعاتي دارد. وي ادامه داد: سال قبل فوتبال ايران موفقيت چنداني نداشت، ولي برتر آسيا شد. امسال موفقيت‌هاي چشمگيري داشتيم که بر اساس آنها حق فدراسيون ما اين بود که در آسيا اول باشد. همچنين نکونام به حق شايسته عنوان برترين فوتباليست آسيا بود. به هر شکل، عملکرد ما در اين که موفقيت سال قبل را کوچک جلوه داديم در اين زمينه موثر بود. قنبرزاده همچنين درباره اين که مساله اشاره شده در انتخاب ميزبان جام ملت‌هاي آسيا در سال 2019 چقدر موثر است؟ گفت: مطمئنا اين مساله بي تاثير نيست. بايد در تشکلات خودمان انسجام لازم را داشته باشيم تا مجامع بين‌المللي ما را بهتر و بيشتر بپذيرند.

اظهارات آرسن ونگر پس از پيروزي برابرکارديف سيتي

سرمربي آرسنال پس از پيروزي 3 برصفر شنبه شب مقابل کارديف سيتي در ليگ برتر و تثبيت صدرنشيني اين تيم لندني، پاسخ گوي سوالات خبرنگاران بود:

ملکرد خوبي داشتيم. سه گل زديم نه تنها از نظر هجومي بلکه در فاز دفاعي هم موفق عمل کرديم. در کل تمرکز تيم خيلي خيلي خوب بود. به آن احتياج داشتيم ، زيرا مي دانستيم کارديف روي شروع هاي مجدد ممکن است کار دست ما بدهد. آن ها در نبردها قدرتمند هستند و بواسطه ي حمايت هواداران خود حر کات خوبي انجام مي دهند.

در مورد نبرد براي قهرماني چند بازي هنوز زود است و بايد جلوتر برويم ، اما اينکه مي توانيم ثبات خود را نشان بدهيم نشانه ي مثبتي از تيم ما است. بعد از هر برد قوي تر مي شويد. اگر بتوانيم روي تمرکزمان دقت بيشتري کنيم و اشتياق به بهتر شدن را حفظ کنيم ، يقينا شانس خوبي خواهيم داشت.

در ابتداي فصل باور به صدرنشيني نداشتم، چون شما به خاطر مي آوريد که در روز اول و در خانه به آستون ويلا باختيم و کسي تصور اين روز را هم نمي کرد. به همين دليل بايد ضرورت اين مهم را به خوبي درک کنيم و تمرکزمان را در همين سطح حفظ نماييم ، چون همه چيز ممکن است به سرعت تغيير کند و شما کمي مي توانيد کار را ساده بگيريد نه خيلي.

درباره درخشش آرون رمزي، بايد بگويم که مرا شگفت زده کرده است و او رشد کرده و به بلوغ رسيده ، نه تنها به عنوان يک فوتباليست بلکه به عنوان يک انسان. سال ها پيش در يک ديدار حذفي به اينجا آمديم و او يک بازي خيلي خيلي سخت داشت. اکنون اين به شما نشان مي دهد که او به عنوان يک فرد چه قدر رشد کرده است. و مي تواند دفاع کند ، مي تواند حمله کند و مي تواند گل بزند ، چه چيز بيشتري مي خواهيد؟ و اينکه او هنوز جوان است ، قابليت ديگري که من اکنون ندارم. وقتي به پيشرفت او در دو سال اخير نگاه مي کنيد ، مي بينيد که مي تواند بهتر از اين هم بشود پس چرا بايد متوقف شود؟ فکر مي کنم چيزهاي بيشتري براي رو کردن خواهد داشت و اگر به روند فعلي فوتبال خود ادامه دهد ، آينده ي خوبي در ولز خواهيد داشت.

سرمربي آرسنال در پايان در خصوص ساير رقباي خود در ليگ برتر هم گفت: وشحالم که کارمان را اينجا انجام داديم و فردا به تماشاي بازي ساير تيم ها خواهيم پرداخت. اين تمام کاري است که از دستمان بر مي آيد ، وظيفه ي مان را انجام دهيم و براي بازي بعدي آماده شويم. فاصله ي بين تيم ها در حال حاضر ، خيلي زياد نيست. اگر خيلي شل بگيريد و صد در صد روي کارتان متمرکز نباشيد ممکن است امتياز از دست بدهيد ، پس اساسا" هدف ما اين است که با تمرکز کامل گام به هر بازي بگذاريم.


 دقيقه نود 

 غلام‌نژاد: جداييم از سايپا پر حرف و حديث نبود

در استقلال هدف بزرگي دارم

مدافع هافبک جديد استقلال مي‌گويد جا افتادن در ترکيب اصلي آبي‌پوشان سخت است اما به خاطر هدفش همه تلاشش را مي‌کند. مجيد غلام‌نژاد در گفت‌وگو با ايسنا‌ درباره عقد قراردادش با استقلال گفت: خدا را شکر قرارداد يک سال و نيمه‌ام را با استقلال امضا کردم. اميدوارم بتوانم روزهاي خوبي در استقلال داشته باشم و براي آبي‌پوشان مثمر ثمر باشم. من آمادگي خوبي دارم و از فردا در تمرينات استقلال حاضر مي‌شوم. او افزود: همانطور که قبلا گفته بودم، مي‌خواهم به هدفم يعني رسيدن به جام جهاني برزيل با استقلال برسم. مدافع هافبک راست جديد استقلال در پاسخ به اين سوال که آيا نگران نيست جا افتادنش در اين تيم کمي زمان ببرد، اظهار کرد: جا افتادن در ترکيب اصلي هر تيمي سخت است و قطعا اين مسئله در استقلال دشوارتر است. من همه تلاشم را مي‌کنم که اين اتفاق رخ دهد چراکه هدف بزرگي در اين تيم دارم. او در پاسخ به اين سوال که چقدر به حضورش در استقلال خوش بين است، بيان کرد: اگر خوش‌بيني به موفقيتم در استقلال نداشتم به اين تيم نمي‌آمدم. آمده‌ام که به اهدافم برسم و به اين تيم کمک کنم تا در قهرماني گام بردارد و بتواند قهرماني سال گذشته‌اش را تکرار کند. اميدوارم بتوانم با هواداران اين تيم هم ارتباط خوبي برقرار کنم. غلام‌نژاد در پايان و در پاسخ به سوالي مبني بر جدايي بدون دردسرش از سايپا عنوان کرد: خوشحالم که طرفين با هم کنار آمدند و همانطور که شما گفتيد جداييم از سايپا خيلي پر حرف و حديث و حاشيه ساز نشد. من با سايپايي‌ها روزهاي خوب زيادي داشتم و با آنها قهرماني را هم تجربه کردم. روزهاي خوب من در سايپا زياد بود و براي آنها آرزوي موفقيت مي‌کنم.

داوري:

آلمان حريف دلخواه من است

دروازه‌بان ايراني – آلماني اينتراخت براونشوايگ آرزو کرد تيم ملي در جام‌جهاني با تيم‌هاي بزرگ همگروه شود.

دانيال داوري که تيمش اين هفته برابر بايرن مونيخ شکست خورد در گفت‌وگويي با پايگاه اينترنتي Sport 1 درباره جام‌جهاني 2014 برزيل اظهار داشت: "حقيقت اين است که در جام‌جهاني مدعي نيستيم." او در خصوص احتمال همگروهي ايران و آلمان در جام‌جهاني هم عنوان کرد: "براي من آلمان حريف دلخواهي است. بديهي است که بازي با آلمان براي هر يک از ما مسابقه بزرگي خواهد بود و ترجيح مي‌دهم با تيم‌هاي بزرگ بازي کنم به جاي آن که با تيم‌هاي کوچکي همانند هندوراس روبه‌رو شوم. وقتي بازيکن در جام‌جهاني حاضر است، بايد از آن لذت ببرد. روشن است که بازيکن دوست دارد در جام‌جهاني به مراحل بالاتر راه پيدا کند." داوري در پاسخ به سوالي درباره سهم تورستن ليبرکنشت، سرمربي اينتراخت براونشوايگ در حضورش در جام‌جهاني هم گفت: "در آوريل آينده درباره اين که در جام‌جهاني حضور خواهم داشت يا خير، تصميم‌گيري خواهد شد و اگر اين‌ گونه باشد، تورستن ليبرکنشت سهم بزرگي در اين مورد دارد. او کسي است که من را از ماينتس به براونشوايگ آورد و سپس درون دروازه قرار داد. تورستن نقش بزرگي در بزرگ شدن من داشت. ابتدا در بوندسليگاي دو و سپس در بوندسليگاي يک.

در واقع نمي‌توانم آن طور که بايد از او تشکر کنم." او درباره ميزان خوش‌بيني‌اش نسبت به ماندن برانشوايگ در بوندسليگاي يک هم گفت: "روحيه تيمي و پيشرفتي که از آغاز فصل داشته‌ايم، من را به ماندن در بوندسليگا خوش‌بين مي‌کند. برابر تيم‌هايي امتياز گرفته‌ايم که پيش از بازي نسبت به آنها ضعيف‌تر به نظر مي‌رسيديم. هميشه مي‌توانيم شگفتي‌آفرين باشيم. هرگز کوتاه نمي‌آييم و پس از شکست‌ها هم دوباره به رقابت برمي‌گرديم. ما تا پايان مي‌جنگيم تا به هدف‌مان برسيم."

داوري همچنين درباره بازي با بايرن‌مونيخ گفت: "با تيمي بازي مي‌کرديم که قهرمان اروپاست. در نيمه نخست ترسيده بوديم و به همين خاطر دو گل ساده دريافت کرديم اما در نيمه دوم شجاعانه جنگيديم و تيم برتر ميدان بوديم."

اعلام نتايج 32 نمونه آزمايش دوپينگ

دکتر هاشميان رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال، از منفي بودن نتايج 32 نمونه تست کنترل دوپينگ مربوط به ليگ برتر فوتبال، ليگ برتر فوتسال و ليگ دسته يک فوتبال، از سوي آزمايشگاه کنترل دوپينگ ، خبر داد.

دکتر هاشميان در اين رابطه به سايت فدراسيون فوتبال گفت: نتايج 32 نمونه تست کنترل دوپينگ مربوط به ليگ برتر فوتبال، ليگ برتر فوتسال و ليگ دسته يک فوتبال از سوي آزمايشگاه کنترل دوپينگ منفي اعلام شد و نتايج اعلام شده در کميته پزشکي در حال رمز گشايي و به محض کامل شدن اين بخش از فرآيند نتايج به باشگاهها و بازيکنان ابلاغ مي شود. منفي اعلام شدن نتايج نشان از دقت و توجه بيشتر بازيکنان و مقامات مسئول در باشگاهها دارد و ما اميدوار هستيم با احساس مسئوليتي که در مقامات باشگاهي و به ويژه در بازيکنان وجود دارد، شاهد هيچ نمونه مثبتي نباشيم.

رئيس کميته پزشکي، از اهميت آموزش در مسئله جلوگيري از دوپينگ صحبت کرد و اضافه کرد: کميته پزشکي از ابتداي سال جاري تاکنون آموزشي هاي رو در روبراي بازيکنان ليگ برتر فوتبال و تعدادي از باشگاههاي ليگ دسته يک فوتبال برگزار کرده که معتقد هستيم اين شيوه آموزش مي تواند بيش از هر شيوه ديگري در پيشگيري از دوپينگ در بازيکنان موثر باشد. بر همين اساس به کليه باشگاههاي ليگ دسته يک و هياتهاي فوتبال استانها مجددا اعلام آمادگي مي کنيم که مدرسين کميته پزشکي بنا به دعوت باشگاهها و هياتهاي استاني جهت برگزاري دوره هاي آموزشي دراستان و يا باشگاه حضور يافته و به اين رسالت خود در راه مبارزه با دوپينگ اقدام نمايند.

در همين راستا امروز 11 آذرماه همايش آموزش مبارزه با دوپينگ بازيکنان باشگاه راه آهن بنا به دعوت مدير عامل اين باشگاه برگزار خواهد شد که مدرسين اعزام از سوي کميته پزشکي مسئوليت اين دوره بر عهده دارند.

پيراهن مالديني به حراج گذاشته مي شود

سايت باشگاه پرسپوليس نوشت:

پيراهن پائولو مالديني در بازي ستاره‌هاي پرسپوليس و ميلان روز پنجشنبه در برنامه ويتامين «ث» براي انجام امور خيريه به حراج گذاشته خواهد شد.

با هماهنگي روابط عمومي باشگاه پرسپوليس و علي ضياء مجري برنامه ويتامين «ث» و شبکه سوم سيما و پايان رأفت، پيراهن پائولو مالديني در بازي ستاره‌هاي پرسپوليس و ميلان در برنامه صبح پنجشنبه ويتامين «ث» براي علاقمندان به فوتبال و انجام امور خيريه به حراج گذاشته خواهد شد.

پايان رأفت که در پايان بازي ستاره‌ها بالافاصله براي دريافت پيراهن مالديني سراغ وي رفته بود، نيت خود از انجام اين امر را انجام امور خيريه اعلام کرد و در گفتگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس گفت: تا اين لحظه يکي از افراد خير و علاقمند فوتبال براي خريد اين پيراهن پيشنهادي 30 ميليوني تومان ارائه کردند ولي اميدواريم با برنامه‌ريزي و مشارکت افراد خير، اين پيراهن را حداقل تا مبلغ 200 ميليون تومان به فروش برسانيم و عوايد آنرا به امور خيريه اختصاص بدهيم.گفتني است؛ در برنامه صبح پنجشنبه ويتامين «ث» رويانيان مدير عامل باشگاه پرسپوليس و پايان رأفت بازيکن سابق پرسپوليس نيز حضور خواهند داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته