جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4592


واکنش ها به هم گروهي هاي ايران در جام جهاني 2014برزيل


دقيقه نود


سوت پايان


 واکنش ها به هم گروهي هاي ايران در جام جهاني 2014برزيل 

 
به گزارش آفرينش، با مشخص شدن تيم‌هاي چهار گلدان مراسم قرعه کشي جام جهاني برزيل، بالاخره در جمعه 15 آذرماه، از ساعت 19:30 به وقت تهران مراسم قرعه کشي تيم ها در جام جهاني 2014 برزيل آغاز شد و به گمانه زني ها پايان داده شد.

در پي اين قرعه کشي ايران با تيم هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني هرزگوين همگروه شد. گروهي که کي روش از آن خوشحال است اما برخي نيز نگران شده اند. در همين راستا افراد زيادي به اين گروه واکنش نشان داده اند که در ذيل برخي از آنها را مرور مي کنيم:

رحمان حامدي دروازه‌بان تيم ملي ايران درباره همگروهي با آرژانتين، نيجريه و بوسني در جام‌جهاني به ايسنا گفت گفت: تنها راه مقابله با تيم‌هاي بزرگ در جام‌جهاني داشتن بازي‌هاي تدارکاتي با بهترين تيم‌هاي دنياست و معتقدم مي‌توانيم به صعود از گروه اميدوار باشيم. وي در ادامه اظهار کرد: گروه خوبي داريم فکر مي‌کنم بحث سختي يا راحتي حريفان مطرح نيست. تمام تيم‌ها قدرتمند هستند.

از نظر من اگر بتوانيم تا جام‌جهاني با تيم‌هاي بزرگ بازي‌هاي تدارکاتي داشته باشيم ترس و دلهره‌اي که ميان مردم و بازيکنان ايجاد شده، خواهد ريخت. کارلوس کي‌روش‌، سرمربي تيم ملي ايران پس از مشخص شدن حريفان ايران در گفت‌و‌گو با رسانه‌هاي پرتغالي، گفت: بايد روي آماده‌سازي خودمان براي جام جهاني آماده شويم. مي‌دانيم کار بسيار سختي را پيش‌رو داريم، اما ما جاه طلبي‌هاي زيادي داريم. بعضي تيم‌ها بازي‌ به بازي برنامه دارند، اما تيم ايران بايد براي بازي‌هاي خود دقيقه‌ به دقيقه‌ برنامه داشته باشند. براي ما حضور در جام جهاني يک افتخار است. بازي در برابر بهترين تيم‌هاي جهان نظير آرژانتين و بهترين بازيکن جهان نظير ليونل مسي مي‌تواند اتفاق خوب و جالبي براي ما باشد.

انگين فيرات سرمربي فعلي سايپا و مربي سابق تيم ملي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره‌ي همگروهي ايران با آرژانتين، نيجريه و بوسني در جام جهاني 2014 برزيل اظهار کرد: قرعه بسيار خوبي است. آرژانتين يکي از قدرت‌هاي جام جهاني بوده و حتي وقتي که تاکتيک‌هاي خوبي هم استفاده نکند با توجه به ستاره‌هايش مي‌تواند مقابل هر تيمي خطرساز شود. با اين حال اين تيم رقباي سختي براي قهرماني دارد و ممکن است با وجود داشتن ستاره‌هاي بزرگ از جام جهاني حذف شود.

همچنين همگروهي ايران با آرژانتين مي‌تواند فرصت خوبي براي محک باشد. علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال هم درباره مراسم قرعه کشي رقابتهاي جام جهاني 2014 برزيل گفت: قرعه کشي در حالي انجام شد که معتقدم ژاپن در يکي از راحت ترين گروه ها قرار گرفت و ايران نيز در گروه آساني قرار نگرفته است. وي افزود: تيم ملي فوتبال ايران با تيم هايي همگروه شد که از امريکاي جنوبي و آفريقايي بايد ديدار سختي را پشت سر بگذارد. تيم فرانسه و برزيل و يا اسپانيا نيز قوي هستند و قرعه هايشان خوب بود اما ايران در گروه سختي قرار گرفته است.

وي افزود: بايد بازيهاي تدارکاتي خوبي را در حد تيم هاي گروهمان در نظر بگيريم تا تيم ملي با آمادگي بالا به رقابتهاي جام جهاني اعزام شود. ما بايد در حد جام جهاني در اين دوره از بازيها ظاهر شويم. علي دايي سرمربي تيم پرسپوليس نيز پس از تمرين ديروز در جمع خبرنگاران درباره قرعه‌کشي جام جهاني اظهار داشت: در جام جهاني گروه سخت و آسان نداريم تمام تيم‌ها سخت هستند و همه کار سختي دارند. وي افزود: اگر بخواهيم مقايسه کنيم به نظرم نسبت به گروه‌هاي ديگر کارمان کمي آسانتر است اما نگاه کنيد آرژانتين، نيجريه همه در قاره‌هاي خود جزء بهترين‌ها هستند. وي ادامه داد: از طرفي ديگر بوسني نيز به عنوان تيم اول صعود کرده و ما قطعا کار سختي داريم و متأسفانه با اين برنامه‌ريزي‌ها و نداشتن بازي‌هاي تدراکاتي کار ما خيلي سخت است.


 دقيقه نود 

 گروه بندي کامل مسابقات جام جهاني 2014

گروه A: برزيل، کامرون، مکزيک، کرواسي

گروه B: اسپانيا، شيلي، استراليا، هلند

گروه C: کلمبيا، ساحل‌عاج، ژاپن، يونان

گروه D: اروگوئه، ايتاليا، کاستاريکا، انگليس

گروه E: سوئيس، اکوادور، هندوراس، فرانسه

گروه F: آرژانتين، نيجريه، ايران، بوسني

گروه G: آلمان، غنا، آمريکا، پرتغال

گروه H: بلژيک، الجزاير، کره‌جنوبي، روسيه

درآمد تيم هاي حاضر در جام جهاني برزيل

فدراسيون جهاني فوتبال ،فيفا جزييات پاداش تيم هاي جام جهاني را اعلام کرد. بدين ترتيب رقم پرداختي 420 ميليون دلاري در آفريقاي جنوبي به رقم 576 ميليون دلار رسيد. طبق اعلام فيفا، تيم قهرمان جام جهاني مبلغ 35 ميليون دلار، تيم نايب قهرمان 25 ميليون دلار، تيم سوم 22 ميليون دلار و تيم چهارم 20 ميليون دلار دريافت خواهند کرد. تيم هايي که به مرحله يک چهارم پاياني جام جهاني صعود مي کنند، هر کدام 14 ميليون دلار دريافت خواهند کرد.

ضمن اينکه تيم هاي حاضر در مرحله يک هشتم پاياني هم هر کدام 9 ميليون دلار دريافت مي کنند. تمامي تيم هاي حاضر در مرحله گروهي هم 8 ميليون دلار از سوي فيفا دريافت خواهند کرد. فيفا اعلام کرده است، به تمامي تيم هاي حاضر در جام جهاني 2014، مبلغ 1/5 ميليون دلار بابت هزينه آماده سازي حضور در مسابقات مي دهد. بنابراين تيم ملي ايران با حضور در جام جهاني 2014، هشت ميليون دلار غير از هزينه آماده سازي از فيفا دريافت خواهد كرد.

بهرام شفيع رئيس فدراسيون هاکي ماند

مجمع انتخاباتي فدراسيون هاکي صبح ديروز برگزار شد و بهرام شفيع با کسب آراء لازم براي چهار سال ديگر به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد . به گزارش روابط عمومي فدراسيون هاکي ، در اين مجمع که به رياست محمود خسروي وفا، معاون وزير ورزش و جوانان برگزار شد بهرام شفيع از مجموع 38 راي ماخوذه با کسب 22 راي براي 4 سال ديگر رئيس فدراسيون هاکي باقي ماند.

خسروي‌وفا گفت :30 سال است که در ورزش هستم و مي‌دانم تمام مراحل اوليه قانوني براي برگزاري اين مجمع طي شده است. در اين مجمع انتخاباتي بهرام شفيع، حميدرضا گودرزي و بهمن محمدرضايي به عنوان کانديداي تصدي‌گري رياست فدراسيون هاکي خود را معرفي کردند.

علاوه برمحمود خسروي‌وفا معاونت ورزش همگاني وزير ورزش (رياست مجمع )، بهرام افشارزاده دبير کل کميته ملي المپيک هم به نمايندگي از کميته ملي المپيک در اين مجمع حضور داشت .

دراين مجمع روساي هيات هاي لرستان و کرمان حضور نداشتند ،رضايي به نفع شفيع کنارر فت و گودرزي هم توانست 16 راي مجمع را از آن خود کند.

اسامي ناظرين و داوران هفته هفتم ليگ برتر واليبال

هفته هفتم ليگ برتر واليبال امروز، با شش ديدار در شهرهاي بندرعباس، کاشان، زاهدان، کرج، ورامين و تهران پيگيري مي شود.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، اسامي ناظرين و داوران بازي هاي هفته هفتم به قرار زير است:

بندرعباس، آلومينيوم المهدي – پيکان تهران، ساعت 17

ناظر: شهباز صدري، داور اول: اصغر حاجي کاظمي و داور دوم: عليرضا قريب

کاشان، باريج اسانس – شهرداري تبريز، ساعت 17:30

ناظر: سعيد درخشنده، داور اول: حميد راهجرديان و داور دوم: نادر انصاري

زاهدان، شهرداري زاهدان – ميزان مشهد، ساعت 17

ناظر: عباس جلاير، داور اول: محمد شاهميري و داور دوم: احمد سرمست

اروميه، شهرداري اروميه - سايپا البرز ، ساعت 17

ناظر: محمد حسن شفقي، داور اول: مسعود يزدان پناه و داور دوم: وحيد پورکاشيان

ورامين، متين – بازرگاني جواهري گنبد، ساعت 17:30

ناظر: حميد حق بين، داور اول: اصغر ميرزايي و داور دوم: بهرام سليماني

تهران، نوين کشاورز – کاله مازندران، ساعت 17:30

ناظر: محمد کشفي داور اول: بهروز جعفري و داور دوم: مسعود ذوقي

تيم هاي متين ورامين، کاله مازندران و شهرداري تبريز به ترتيب با 13، 10 و 10 امتياز در پايان هفته ششم ليگ برتر واليبال در مکان هاي اول تا سوم اين رقابت ها قرار دارند.

طاها غفاري قهرمان دو صحرانوردي جوانان ايران

به گزارش روابط عمومي فدراسيون دووميداني مسابقات دو صحرانوردي قهرماني کشور در رده جوانان که به ميزباني استان کردستان برگزار شد با قهرماني ميزبان خاتمه يافت. اين مسابقات در مواد 6 و 8 کيلومتر در کنار درياچه "زريوار" در شهرستان مريوان و در يک هواي برفي با حضور 78 دونده از استان‌هاي اصفهان، تهران، اردبيل، فارس، سيستان و بلوچستان، البرز، ايلام، آذربايجان غربي، زنجان، سمنان، قزوين و کردستان برگزار شد. در بخش تيمي مسابقات پس از کردستان، تيم تهران به مقام نايب قهرماني رسيد تا پس از مدت‌ها نام تهران نيز بين تيم‌هاي برتر کشور در دو وميداني ديده شود. تيم ايلام نيز به مقام سومي اکتفا کرد. در بخش انفرادي نيز طاها غفاري از کردستان به مقام نخست کشوري رسيد، خليل ناصري و جليل ناصري از ايلام به ترتيب دوم و سوم شدند.

مسابقات هندبال جام ملت‌هاي آسيا قرعه کشي شد

کار سخت ايران

مسابقات هندبال جام ملت‌هاي آسيا قرعه کشي شد که بر اين اساس تيم ملي ايران در گروه اول با تيم‌هاي کره جنوبي، عربستان، بحرين، ازبکستان و چين قرار گرفت. به گزارش مهر، جمعه شب مراسم قرعه کشي شانزدهمين دوره مسابقات هندبال جام ملت‌هاي آسيا برگزار شد که بر اين اساس در گروه اول تيم‌هاي کرهجنوبي، عربستان، ايران، ازبکستان، چين و بحرين با يکديگر همگروه شدند. در گروه دو هم تيم‌هاي قطر، ژاپن، امارات، کويت، عراق و عمان در کنار هم قرار گرفتند. مسابقات جام ملت‌هاي آسيا از تاريخ سوم بهمن‌ماه در بحرين برگزار مي‌شود. سه تيم اول اين مسابقات به رقابت‌هاي هندبال قهرماني جهان که در کشور قطر برگزار خواهد شد، راه مي‌يابند.


 سوت پايان 

 حسيني:

با محک خوردن مشخص مي شود که چه نتيجه اي در جام جهاني خواهيم گرفت

به گزارش روابط عمومي فدراسيون فوتبال، سيد جلال حسيني بازيکن تيم ملي فوتبال، گفت: بازي در برابر تيمي چون آرژانتين که تجربه بسيار بالايي از بازي در رقابتهاي جام جهاني دارد و همچنين از ستاره هاي بسيار خوبي بهره مي برد سخت است. بر همين اساس معتقدم بايد اردوها، بازيها و شرايط بسيار خوبي براي تيم ملي فراهم شود تا ما محک جدي بخوريم و تازه آن موقع است که مشخص مي شود تيم ملي ايران چه نتيجه اي مي تواند در رقابتهاي جام جهاني بگيرد. وي در ادامه افزود: قرعه اي که در آن قرار داريم نه سخت است نه آسان. اما تيم ملي در شرايط بدي است چرا که بازي هاي تدارکاتي زيادي را بايد انجام دهد تا به اوج آمادگي برسد و حريف خوبي در مقابل تيم هاي قدر باشد. ما تا محک جدي نخوريم نمي توانيم بگوييم از گروه خود صعود مي کنيم و يا چه نتيجه اي مي گيريم. در واقع با برگزاري اردوهاي خوب و بازيهاي تدارکاتي بزرگ ميتوان اظهار نظر کرد. معتقدم بايد با تيمهايي از اروپا و يا افريقا بازي کنيم تا با دست پر به جام جهاني برويم. بايد با تيم هايي مثل ساحل عاجل و کامرون و يا تيم هاي آفريقايي بازي کنيم و به سطح بالاتري برسيم. وي افزود: تيم ملي از کادر با تجربه و همچنين بازيکنان با تجربه بهره مي برد که حضورشان در بازيهاي بزرگ به ما کمک کرده اما ما نياز داريم تا کنار هم بوده و با يکديگر هماهنگ باشيم. بازي اول در هر تورنمنتي سخت است و تيم ملي ايران در اولين ديدار با با نيجريه که تيمي سخت است، بازي دارد. اگر استارت خوبي در اين مسابقه بزنيم مي توانيم عملکرد مطلوبي داشته باشيم .

کميته انضباطي راي هاي خود را در خصوص تيم هاي مختلف صادر کرد

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فدراسيون، ديدار دو تيم تراکتورسازي تبريز و پرسپوليس تهران از سري رقابتهاي ليگ برتر در هشتم آذرماه برگزار شد که از سوي پور غلامي و باغ آبادي –کادر فني تيم تراکتورسازي تبريز تخلفاتي مبني از خروج منطقه فني و سرپيچي از مقررات و اعتراض به قضاوت صورت گرفت،که هر کدام به تذکر کتبي و پرداخت 000/000/5 ريال جريمه نقدي محکوم شدند. علي کريمي نيز به دليل انجام مصاحبه در محل ممنوع به تذکر کتبي محکوم شد.

جريمه نقدي براي بازيکن راه آهن ديدار دو تيم مس کرمان و راه آهن سورينت از سري رقابتهاي ليگ برتر در هشتم آذرماه برگزار شد که از سوي مهدي زارعي بازيکن تيم راه آهن تخلفاتي مبني بر فحاشي به داور مسابقه صورت گرفت.بر همين اساس وي به دو جلسه محورميت از همراهي تيم خود و پرداخت 10 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

منافي:

جايگاه ذوب آهن با فوتبالش همخواني ندارد

مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: به سه امتياز بازي با ذوب آهن سخت نياز داشتيم. بچه‌ها کاملا توجيه شده‌اند و مي‌دانند که در کرمان نبايد به غير از سه امتياز فکر کنيم. جواد منافي مربي تيم فوتبال پرسپوليس، در گفتگو با سايت رسمي اين باشگاه گفت: در بازي با ذوب آهن برابر تيمي به پيروزي رسيديم که جايگاه آن در جدول، هيچ تناسبي با کيفيت فوتبالش ندارد. ذوب آهن تيم خوب و سر سختي بود که فوتبال خوبي بازي کرد و سه امتياز با ارزش را برابر چنين تيمي به دست آورديم. اعتقاد دارم جايگاه آنها در جدول تغيير مي‌کند.

وي درباره اصرار پرسپوليس بر کار روي زمين بويژه در نيمه دوم ادامه داد: برنامه ما همين است. آقاي دايي به اين مساله اعتقاد دارد و ما فوتبال را روي زمين بازي مي‌کنيم. از راه‌هاي مختلفي براي رسيدن به گل تلاش کرديم که خوشبختانه جواب داد.

مربي تيم فوتبال پرسپوليس در ارتباط با توپ‌هايي که در يک سوم دفاعي حريف لو مي‌رود و در همين بازي به ايجاد خطر روي دروازه پرسپوليس منجر شد، خاطرنشان کرد: روي اين مساله کار مي‌کنيم. به هر حال وقتي ما حمله مي‌کنيم طبيعي است که حريف به محض گرفتن توپ، بخواهد با چند ضربه توپ را روي دروازه ما برساند. من فکر مي‌کنم شرايط ما نسبت به قبل بهتر شده است ولي سعي مي‌کنيم توپ‌هاي کمتري را از دست بدهيم. البته در ادامه ليگ خواهيم ديد که ذوب آهن حريفانش را آزار خواهد داد.

منافي درباره انجام يک بازي خارج از خانه ديگر برابر مس کرمان تصريح کرد: در همان تبريز معلوم شد که ما در خارج از خانه به هيچوجه ضعيف‌تر نيستيم. تازه تراکتورسازي از بهترين تيم‌هاي حال حاضر است و با اين وجود کاملا تحت فشار ما بودند. از اين جهت مشکلي نداريم. به هر حال بايد سعي کنيم در کرمان از برتري که خواهيم داشت نتيجه دلخواه را بسازيم. فاصله امتيازات در جدول کم است و يک غفلت مي‌تواند تغييرات زيادي ايجاد کند. بازيکنان توجيه هستند که امتياز دادن در شرايط کنوني مي‌تواند در پايان فصل مشکل‌ساز شود.

نظر مربي تيم فوتبال پرسپوليس را درباره قرعه‌کشي جام جهاني جويا مي‌شويم که پاسخ مي‌دهد: بهتر از اين مي‌شد ولي در گروه بدي نيستيم. آرژانتين که جايگاه خودش را دارد. روي کاغذ همه آرژانتين را يکي از تيم‌هاي صعود کننده مي‌دانند. نيجريه هم از تيم‌هاي قدرتمند است ولي تيمي نيست که نتوانيم از آن بگذريم. البته به يک برنامه‌ريزي دقيق نياز داريم و وقتي از هر جهت آماده بوديم، آنگاه شامل اين قاعده مي‌شويم که در بازي فوتبال هر اتفاقي ممکن است و بالاخره توانايي صعود داريم اما با يک آماده سازي مناسب.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته