جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4597


البرز در آستانه چهارمين رويداد فرهنگي در حوزه کتاب و کتابخواني


اجراي بيش از 2300 متر عمليات اصلاح و توسعه شبکه توزيع آب شهر گيلانغرب


طرح زمستاني پليس راه يزد آغاز شد


تحول بنيادين در علم ودانش ايجاد شود


گزارش


خبر


 البرز در آستانه چهارمين رويداد فرهنگي در حوزه کتاب و کتابخواني 

کرج - خاکپور

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز از برپايي غرفه اختصاصي ويژه مطبوعات در چهارمين نمايشگاه کتاب البرز خبر داد و به تشريح ويژه برنامه‌هاي اين رويداد فرهنگي در البرز پرداخت.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، نخستين نشست خبري مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد البرز با محوريت تشريح برنامه‌هاي«چهارمين نمايشگاه بزرگ کتاب البرز» در سالن اجتماعات اداره کل ارشاد البرز برگزار شد.

سيدموسي حسيني کاشاني در نشست خبري در جمع اصحاب رسانه و خبر، کتاب را يکي از ابزارهاي فرهنگي براي انتقال پيام دانست و گفت: همه بزرگان نيز به اين امر اذعان دارند که کتاب جايگاه ويژه‌اي در امر فرهنگسازي دارد.

وي با بيان اينکه تفاوت زيادي بين گفته‌ها با نوشته‌ها است، افزود: جايگاه نويسندگي امروز روشن و مشخص است و نويسندگان بايد با اشراف به اين مهم، ارزش قلم و نوشته‌هاي خود را بدانند و واقف باشند که در چه مسيري گام برداشته‌اند.

مديرکل ارشاد البرز در ادامه برگزاري چهارمين نمايشگاه کتاب البرز را حرکت بزرگ فرهنگي در استان دانست و برنامه‌هاي اين رويداد فرهنگي را مورد اشاره قرار داد.

کتابهاي ناشران البرزي با 50 درصد تخفيف عرضه مي‌شود

وي با بيان اينکه ناشران البرزي در نمايشگاه مورد حمايت قرار گرفته‌اند، افزود: در چهارمين نمايشگاه کتاب البرز به منظور حمايت از ناشران استان کتابهايي که در غرفه ناشران البرزي ارائه مي‌شود با 50 درصد تخفيف همراه خواهد بود. حسيني کاشاني يادآور شد: در اين نمايشگاه سعي شده است تا با آسيب‌شناسي از دوره‌هاي پيشين کاستيهاي موجود تا حد ممکن برطرف شده باشد و علاقمندان به کتاب و کتابخواني به راحتي بتوانند کتابهاي موردنظر خود را خريداري نمايند.

هر کتابي در غرفه اختصاصي خود عرضه مي‌شود

کاشاني در ادامه يادآور شد: در برخي از نمايشگاهها ديده مي‌شود کتابها خارج از غرفه مشخص در غرفه‌هاي متعددي عرضه مي‌شود و همين امر موجب سرگرداني خريداران کتاب خواهد شد، از اين رو برنامه‌ريزيهاي لازم صورت گرفته تا هر کتاب در غرفه‌هاي مشخصي عرضه شود.

چهارمين نمايشگاه کتاب البرز از 23 تا 29 آذرماه؛ ميزبان علاقمندان به تازه‌هاي نشر

وي همچنين زمان برگزاري چهارمين نمايشگاه کتاب البرز را نيز اعلام کرد و گفت: اين نمايشگاه 23 تا 29 آذر ماه در باغ گلها هر روز از ساعت 14 تا 20 داير خواهد بود و براي تمامي سليقه‌ها با موضوعات مختلف هنري، تاريخي، اجتماعي، فرهنگي و.. در اين نمايشگاه کتاب اختصاص داده شده است. شايان ذکر است در اين نشست خبري محمد توحيدلو سرپرست اداره کل روابط عمومي استانداري البرز و جمعي از مسئولان فرهنگي نيز حضور داشتند.


 اجراي بيش از 2300 متر عمليات اصلاح و توسعه شبکه توزيع آب شهر گيلانغرب 

 کرمانشاه - نوروزي

مدير امور آب و فاضلاب شهر گيلانغرب گفت: در شش ماهه نخست سال جاري بيش از2300متر عمليات اصلاح و توسعه شبکه توزيع آب در سطح شهر گيلانغرب اجرا گرديده که از اين مقدار،950 متر عمليات اصلاح و 1350 متر توسعه شبکه توزيع آب بوده که در راستاي خدمات رساني به مشترکين گيلانغرب انجام گرفته است.

مهندس باوندپوري همچنين گفت: در اين مدت امور ابفاي شهر گيلانغرب از چشمه سراب 1034393 متر مکعب آب استحصال و پس از گندزدايي و کلرزني در سطح شهر توزيع شده است. باوندپوري افزود: اين امور در زمينه کميت، کيفيت و بهداشت آب از هيچ کوششي فروگذار نبوده و درراستاي بهداشت و سلامت آب، در مدت زمان سپري شده بيش از 1448 مورد کلر سنجي از شبکه توزيع و 2232 مورد نيز از مخازن صورت پذيرفته و براي گندزدايي آب بيش از 1600 کيلوگرم گاز کلر استفاده نموده است.

وي خاطرنشان کرد: در گيلانغرب تمامي آبهاي توليد شده به وسيله گاز کلر گندزدايي مي‌شود. مهندس باوندپوري افزود: اصلاح و توسعه شبکه توزيع آب در گيلانغرب از محل اعتبارات داخلي و طرحهاي عمراني تامين اعتبار گرديده است که در مجموع براي اين خدمات مبلغ يک ميليارد ريال از محل طرحهاي عمراني و مبلغ يک ميليارد ودويست ميليون ريال از محل منابع داخلي هزينه شده است.


 طرح زمستاني پليس راه يزد آغاز شد 

 يزد – اکبر خيرخواه

فرمانده پليس راه استان يزد از آغاز طرح زمستاني در سطح حوزه استحفاظي خبر داد .سرهنگ ناصر مظفري افزود: در قالب اين طرح کشوري، پليس راه با همکاري برخي از دستگاههاي مرتبط شامل: هلال احمر، اورژانس، راهداري، حمل و نقل و امداد خودرو فعاليت مي‌کنند.وي اظهار داشت: طرح زمستاني پليس راه تا پايان سال ادامه دارد و دستگاههاي مختلف اجرايي وظايف خود را طبق مقررات انجام مي‌دهند.فرمانده پليس راه يزد گفت: همکاري رانندگان در سطح جاده‌هاي مواصلاتي استان و مناطق روستايي در کاهش حوادث موثر است.مظفري از رانندگان و مسافران خواست تا با توجه به شرايط جوي و اقليمي نسبت به اعمال دقيق مقررات پايبند باشند.


 تحول بنيادين در علم ودانش ايجاد شود 

کرج – خاکپور

دکتر محمد باقر حسيني، رئيس دانشگاه جامع علمي – کاربردي استان البرز در يک نشست خبري با اصحاب رسانه که با هدف تشريح برگزاري سومين گردهمايي پاسداشت پژوهش و دومين نمايشگاه ملي اشتغال و توسعه کارآفريني در نظام آموزش علمي کاربردي در محل دانشگاه علمي_کاربردي استان البرز برگزار شد،گفت: براي بومي‌سازي علم در جهت توليد مهارتهاي موردنياز کشور بايد به صورت ريشه‌اي عمل کرد.

وي افزود: در ارتباط با توليد علم وبه تبع آن پژوهش در زمينه‌هاي مختلف و بومي‌سازي، براي مهارتهاي مورد نياز جامعه بايد مبنايي و زيربنايي کارکنيم و اگر تحول بنيادين در علم ودانش ايجاد نکنيم به بيراهه خواهيم رفت.

دکتر حسيني اظهار داشت: به همين دليل با برپايي نمايشگاه ملي اشتغال وبه نمايش گذاشتن دستاوردهاي پژوهشگران ،تلاش داريم به معناي واقعي حلقه اتصال بين صنعت و دانشگاه را عملياتي کنيم و از اين رو با ادارات و نهادهاي مختلف نيز مکاتباتي انجام داده‌ايم.

رئيس دانشگاه علمي کاربردي استان البرز توجه ويژه به هفته پژوهش و تاکيد بر اجراي برنامه‌هاي مفيد و برپايي نمايشگاهها را مهمترين دلايل برون رفت از شرايط تحميل شده به استان البرز عنوان کرد و گفت: استان البرز از قابليت هاي فراواني در حوزه‌هاي مختلف به خصوص حوزه صنعت و دانشگاه برخوردار است و اهالي علم و رسانه بايد با همکاري يکديگر در بهبود شرايط استان تلاش کنند.

هيچ علمي منهاي جهان‌بيني توليد نمي‌شود

حسيني خاطرنشان ساخت: دو موضوع در ارتباط با علم ودانش همواره بايد مورد توجه دانشگاهيان قرار گيرد 1- اينکه هيچ علمي منهاي جهان‌بيني توليد نمي‌شود ومايه تاسف وتاثر است که اکثريت قريب به اتفاق دانشگاهيان معناي آن را نمي دانند و2- دانشگاه بايد با محيط بيرون ارتباط تنگاتنگ و منطقي داشته باشد اما متاسفانه اين ارتباط در کشور ما وجود ندارد که اگر اين دو مورد محقق شود بسياري از مشکلات مرتفع خواهد شد.

برقراري پيوند عملي بين صنعت و دانشگاه

در ادامه حسين آبين ،مسئول مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي استان البرز از برگزاري دومين نمايشگاه ملي اشتغال و کارآفريني در کرج خبر داد و اعلام کرد: اين نمايشگاه از 23 آذر ماه جاري به مدت پنج روز در تالار شهيدان نژادفلاح برپا خواهد شد.

وي افزود: برقراري پيوند عملي بين صنعت و دانشگاه، آشکار سازي نيازهاي واقعي دانش آموختگان، شناسايي فرصتهاي شغلي کشور در مقياس استان البرز، معرفي کارآفرينان، مخترعان و دستاوردهاي مراکز علمي کاربردي استان و ... از جمله اهداف برپايي اين نمايشگاه به شمار مي‌روند.

آبين اظهار داشت: بخش ويژه‌اي تحت عنوان "معرفي مشاغل قابل احراز توسط دانشجويان" در اين نمايشگاه طراحي شده است و از ادارت مختلف استان دعوت به عمل آمده با حضور در نمايشگاه و ارائه خدمات دانشجويان را از آينده شغلي خود مطلع سازند.

مسئول مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي استان البرز در پايان گفت: در پايان اين نمايشگاه پژوهشگر، مرکز پژوهشي، اختراع و غرفه برتر معرفي خواهند شد و اميد مي‌رود با بازديد مسئولان شهر از دستاوردهاي مراکز به قابليت هاي موجود در استان توجه ويژه شود.


 گزارش 

 بازديد مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز از خانه مطبوعات

کرج - خاکپور

به گزارش روابط عمومي خانه مطبوعات استان البرز مديركل جديد فرهنگ و ارشاد البرز از خانه مطبوعات بازديد نمود. حسيني کاشاني؛ در بازديد از دفتر خانه مطبوعات استان البرز اعلام داشت: مطبوعات از مهمترين ارکان يک حکومت و جامعه است و بايد مطبوعات را حمايت و پشتيبان آنان باشيم. وي در ادامه؛ خانه مطبوعات را به عنوان بازوي اداره کل ارشاد استان البرز در تمام امور مربوط به رسانه‌ها معرفي نمود و افزود: ارشاد و خانه مطبوعات تعامل نزديک و جداناپذيري با هم خواهند داشت تا بتوانند در جهت ارتقاء سطح اين صنف و رفع مشکلات شاغلان؛ گامهاي مؤثري بردارند.

در ادامه اين بازديد؛ رئيس خانه مطبوعات استان البرز، ضمن خوش‌آمدگويي به مديرکل جديد فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز و تقدير از حمايت مالي ايشان در بدرقه خبرنگاران استان به عتبات عاليات؛ گزارشي از وضعيت مطبوعات و رسانه‌هاي استان،کمبودها و کاستيهاي شاغلان اين صنف و همچنين درباره اقدامات صنفي گسترده خانه مطبوعات درجهت خدمت رساني هرچه بهتر و بيشتر همکاران رسانه‌اي استان البرز اشاره نموده و اعلام کرد: اميدواريم تعامل دوسويه خانه مطبوعات و اداره کل ارشاد مستحکمتر شود و از پشتيباني وحمايتهاي مالي وبخصوص معنوي اداره متبوع بهره‌مند شويم.

مهدي کريمايي در ادامه؛ گزارشي از فعاليت کميته‌هاي خانه مطبوعات ارئه نمود و گفت: در حال حاضر بيش از 17 کميته در خانه مطبوعات تشکيل شده و بيش از 130 خبرنگار در اين کميته درحال فعاليت هستند.وي درپايان خاطرنشان کرد: خانه مطبوعات استان البرز با توجه به رسالت خود که خدمت‌رساني هرچه بهتر به اصحاب رسانه استان مي‌باشد تا به حال پنج اردوي زيارتي سياحتي در داخل کشور برگزار کرده است و اولين اردوي برون‌مرزي به عتبات عاليات با استقبال پرشور اصحاب رسانه برگزار گرديد.

برگزاري آزمون مقررات ملي ساختمان همزمان با سراسر كشور در استان اصفهان

اصفهان - راعي

آزمون ورود به حرفه مهندسان براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي، آزمون حرفه‌اي كاردان‌هاي فني ساختمان و آزمون تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران تجربي طي دو روز به طور هماهنگ و هم زمان با سراسر كشور در محل دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس محمود محمودزاده مديركل راه و شهرسازي استان اصفهان با اعلام اين خبر گفت: براساس قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي مختلف بعد از گذشت مدت زمان معيني از اخذ مدرك تحصيلي خود بايد در آزمون ورود به حرفه شركت كنند. وي افزود: در اين آزمون حدود 11 هزار نفر ثبت‌نام نموده‌اند كه از اين تعداد شركت كننده، افرادي كه با كسب حد نصاب لازم نمره در طي مراحل قانوني حائز رتبه شوند، مي‌توانند پروانه اشتغال به كار دريافت نمايند.

خاطرنشان مي‌گردد: آزمون فوق طي روزهاي پنجشنبه 21 و جمعه 22 آذرماه سال جاري در دو نوبت صبح و بعدازظهر در رشته‌هاي عمران، شهرسازي، معماري، تاسيسات مکانيکي، تاسيسات برقي، نقشه‌برداري و ترافيك، در محل دانشگاه اصفهان واقع در خيابان هزارجريب برگزار شد.

حميدوند؛ رييس کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان کرج:

ميانگين نيترات موجود در آب کرج بيش از حد استاندارد است

كرج – خبرنگار آفرينش

بررسي آب و فاضلاب يکي از مهمترين مباحث در جهت سلامت و بهداشت مردم هر شهري مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار آفرينش ؛حميدوند معاون سياسي انتظامي فرمانداري کرج در جلسه کارگروه سلامت و امنيت غذايي کرج که باحضور نمايندگاني از ادارات مختلف شهرستان تشکيل شد؛ ضمن پيگيري مصوبات جلسات گذشته اين کارگروه گفت: در حال حاضر ميانگين نيترات موجود در آب شهرستان کرج در حدود 50 پي پي ام است که اين رقم نسبت به استانداردهاي کشور رقم بسيار بالايي است.

حميدوند اظهار داشت: در جلسه گذشته شرکت آب و فاضلاب مقرر شد نسبت به تحويل شبکه‌هاي آماده شده روستايي، اقدامات لازم را به عمل آورند چرا که آب شرب پاکيزه، جزء حقوق به حق هر شهروند است.

رياست کارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان کرج اضافه کرد: بسياري از روستاها از شبکه‌هاي آب روستايي بهره‌مند نمي‌باشد و اين منجر به بروز بسياري از بيماريهاي واگيردار درزمان مصرف است؛ لذا برتمامي دستگاههاي اجرايي شهرستان فرض است که در زمينه مهم بودن اين امر يعني واگذاري آب شرب روستاها به شبکه آب و فاضلاب روستايي؛ اهالي هر روستا را که از اين طرح استقبال نمي‌کنند آگاه ساخته و با اطلاع‌رساني، موجبات پيوستن آنها به شبکه‌هاي آب و فاضلاب روستايي مهيا گردد.

وي تصريح نمود: از شوراي شهر خواستاريم در سال جديد با افزايش اعتبار در اين زمينه، موجبات اقداماتي علمي گردند.

وي همچنين در اين جلسه به موضوعاتي از قبيل احداث جايگاههاي مناسب براي دامهاي زنده جهت امنيت غذايي شهروندان، کمک به حل معضل سياه جوب ، بازديد از فاضلابهاي مربوط به زندان قزلحصار براي ارائه راهکار عملي، پيشنهاد در اختيار قراردادن واکسن پيشگيري از ويروس آنفلوآنزاي کرونا براي تمامي پرسنل ادارات و مراکز عمومي از قبيل مدارس، دانشگاهها و ساير شهروندان؛گرچه به گفته وي تاکنون موردي از ابتلاء به بيماري در سطح شهرستان ديده نشده است، بررسي مشکل ترافيکي در محدوده بيمارستان شهيد رجايي درنشستي با فرمانده راهور شهرستان، مبحث منطقي نمودن تعرفه‌هاي پزشکي و... پرداختند.

گفتني است عمده مصوبات اين جلسات جهت ارتقاء سلامت جامعه طراحي و برنامه‌ريزي مي‌شود.


 خبر 

 بازديد دانشجويان مؤسسه آموزشي عالي زاگرس از تاسيسات تصفيه‌خانه آب شهيد نظري کرمانشاه

کرمانشاه - نوروزي

تعدادي از دانشجويان مؤسسه آموزشي عالي زاگرس از تاسيسات تصفيه‌خانه آب شهيد نظري بازديد نمودند و با نحوه توليد،توزيع و روند تصفيه آب آشنا شدند. هدف از اين بازديد به واسطه کاربردي بودن آن براي اين بازديدکنندگان آشنايي آنها با چگونگي آماده نمودن آب قابل شرب عنوان شد. در اين بازديد دانشجويان ضمن بررسي و دريافت توضيحات کاملي توسط کارشناس بهره‌برداري درخصوص روند تصفيه آب با قسمتهاي مختلف تصفيه‌خانه از جمله پيش صافي، صافي شني كند، نحوه گندزدايي، مخاذن ذخيره، دستگاههاي تله‌متري وايستگاه پمپاژ آشنا شدند. قابل ذکر است روابط عمومي وآموزش همگاني شرکت در جريان اين بازديد، علاوه بر توزيع تراکتهاي روشهاي مختلف صرفه جويي در مصرف آب را آموزش دادند. بازديد از تأسيسات آبرساني درراستاي اطلاع‌رساني و آشنايي دانشجويان با خدمات شركت آب و فاضلاب درکليه شهرستانها انجام مي‌گيرد.

کارت پايان خدمت براي تمامي افراد هوشمند مي‌باشد

کرمانشاه - نوروزي

معاون وظيفه عمومي فرماندهي نيروي انتظامي استان کرمانشاه گفت: افرادي که داراي کارت پايان خدمت هستند از مورخ 1/1/60 طبق مقررات جديدي جهت دريافت کار هوشمند از طريق مراجعه به پليس به علاوه 10 و يا شماره تلفن 096480 و يا شماره پيامک 1106010- 110206010 اقدام نمايند. عباسعلي صفري طي نشستي خبري با اصحاب رسانه با بيان اينکه روند رسيدگي به پرونده افراد متقاضي از طريق پيامک تلفن گويا امکانپذير است گفت همه افراد با دريافت کارت هوشمند کد امنيتي سخا را دريافت مي‌نمايند که بايد در حفظ و نگهداري اين رمز کوشا باشند زيرا تمامي امور دولتي با ارائه کارت هوشمند پايان خدمت الزامي است. صفري افزود: طرح تعويض کارت پايان خدمت از سال 90 آغاز و تاکنون 98 درصد کارانجام شده است.وي به تمامي خانواده و مردم در اين خصوص توصيه کرد که به غير از معاونت نظام وظيفه و شماره‌هاي اعلام شده به ديگر پايگاهها مراجعه نکنند. 

رئيس سازمان جهادکشاورزي اردبيل:

استان اردبيل توان توليد 439 هزار تن شير خام را دارد

اردبيل – خبرنگار آفرينش

عادل عبدايماني در جلسه کار گروه توسعه بخش دام و محصولات دامي در اردبيل اظهار داشت: استان اردبيل يکي از مناطق مهم دامپروري کشور است که داراي 6 ميليون و 180 هزار و 615 واحد دامي است که اين تعداد واحد دام توان توليد و ظرفيت بهره‌وري را در بخش دام و محصولات لبني افزايش داده است.وي خاطرنشان کرد: در اين استان بيش از 33 هزار و 253 راس گاو اصيل و 140 هزار و 361 راس گاو دورگه و 228 هزار راس گاو بومي و 158 هزار و 491 راس گاوميش و همچنين تعداد 2 ميليون و 433 هزار و 506 گوسفند وجود دارد.

دبير کار گروه توسعه بخش کشاورزي يادآور شد: اين تعداد دام و احشام قادرند سالانه 43 هزار تن گوشت قرمز توليد کنند که 18 هزار تن آن نياز داخل استان اردبيل بوده و 25 هزار تن آن به استان‌هاي همجوار صادر مي‌شود.عبد‌ايماني گفت: 439 هزار تن شير خام در اين استان توليد و روانه بازار مصرف مي‌شود که از اين ميزان نيز 174 هزار تن آن نياز استان اردبيل بود و مابقي به استان‌هاي همجوار صادر مي‌شود.

اين مسئول ادامه داد: در سطح استان بالغ بر 50 تشکل دام و طيور در قالب 35 شرکت تعاوني دامداران و پنج شرکت تعاوني زنبور‌داران و هفت شرکت تعاوني مرغداران و يک اتحاديه دامداران، يک اتحاديه مرغداران و يک اتحاديه شرکت‌هاي تعاوني عشايري جهت ارائه خدمات به توليد‌کنندگان در حال فعاليت هستند.رئيس سازمان جهادکشاورزي استان اردبيل افزود: از فعاليت‌هاي در دست اقدام اين سازمان مي‌توان به توسعه واحدهاي گاوداري شيري و ساماندهي دامداري‌هاي روستايي، تجهيز و توسعه مراکز جمع‌آوري شير، اجراي پروژه‌هاي اصلاح نژادي اشاره کرد.

عبد‌ايماني در پايان سخنان خود بيان داشت: سازمان جهادکشاورزي اولويت‌هايي را نيز در تامين تسهيلات سرمايه در گردش دامداران و مرغداران و زنبورداران، توسعه عمليات بيمه همگاني صنعت دام و طيور و زنبور عسل، اجراي دوره‌هاي آموزشي براي توليد‌کنندگان، بهبود مديريت و ارتقاي بهره‌وري در واحدهاي توليدي، تجهيز و بهينه‌سازي مصرف سوخت در مرغداري‌ها، اصلاح نژاد زنبور‌عسل و در دست اجرا و اقدام دارد.

شاخصهاي سلامت و بهداشت عمومي در استان ارتقاء يابد

کرج - خاکپور

سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري بر ارتقاي شاخصهاي زندگي مردم به ويژه در حوزه سلامت و بهداشت عمومي تاکيد کرد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، حجت الاسلام و المسلمين محمدرضا صداقت‌زاده با بيان اين مطلب در کارگروه سلامت و امنيت غذاي استان البرز افزود: ارتقاي بهداشت، درمان و سلامت مردم از جمله امور بسيار مهمي است که بايد در برنامه‌ريزي مديران دستگاه هاي مختلف استان مورد توجه ويژه قرار گيرد.

وي خاطر نشان کرد: آنچه در برنامه‌ريزي دستگاههاي مختلف بايد به دقت مورد بررسي، برنامه‌ريزي و پيگيري قرار گيرد، لحاظ کردن تمامي شاخصها براساس شرح وظايف و خدمات دستگاههاست.سرپرست معاونت سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز در ادامه تاکيد کرد: مسئولان بايد به اين نکته توجه داشته باشند که تمامي اقدامات و برنامه‌ها مي بايست براساس طرحهاي مطالعاتي صورت گيرد تا بتوانند نتايج مطلوب و موثري به دنبال داشته باشند.صداقت‌زاده در اين جلسه بر توجه ويژه و جدي مديران دستگاهها در پيگيري مسائل و مشکلات مردم و حضور مسئولانه در جلسات براي انجام تکاليف و وظايف محوله تاکيد کرد.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل:

تاکسي‌هاي اردبيل براي ارائه خدمات مطلوب در زمستان، مورد کنترل فني قرار مي‌گيرند

اردبيل – خبرنگار آفرينش

ايمان زماني در جريان آغاز طرح زمستاني تاکسيراني اردبيل اظهار داشت: بررسي فعاليت تاکسي‌ها و نحوه خدمات‌رساني آنان در سطح شهر در دستور کار طرح بازرسي و کنترل زمستاني اين سازمان قرار دارد.وي افزود: کنترل فني سيستم‌هاي گرمايشي تاکسي‌ها، نظر‌خواهي از مسافران و شهروندان در مورد برخورد راننده با آنان، کنترل کرايه‌ها، کنترل خدمات‌دهي در مسير‌هاي مختلف، بررسي مسيرهاي کور و کمک به تسهيل روند خدمات‌دهي به مردم در ساعات پيک کاري از اهداف اجراي اين طرح است.زماني با بيان اينکه قرار نيست به خاطر بارش برف و باران صاحبان تاکسي نرخ خود را افزايش دهند، خاطر نشان کرد: مطالبي که در اين زمينه مطرح مي‌شود مبني بر افزايش نرخ تاکسي در فصول سرد سال شايعه است و در اين زمينه هيچ اقدامي صورت نگرفته و چنانچه صاحبان تاکسي چنين رويه‌اي را در کار بگيرند با آنها برخورد مي‌شود.

اين مسئول تصريح کرد: اجراي اين طرح در طول فصول مختلف سال و در زمان‌هاي مختلف مي‌تواند سبب نظم بخشيدن به امورات و ساماندهي وضعيت موجود و تبديل فرآيند کارها به وضعيت مطلوب ‌شود.وي در ادامه سخنان خود اضافه کرد: ما اميدواريم با اجراي مداوم طرح بازرسي و کنترل تاکسي‌هاي شهر راه رسيدن به رفاه عمومي را در عرصه حمل و نقل شهري هموارتر کنيم.زماني برگزاري دوره‌اي عمليات بازرسي و کنترل تاکسي‌هاي شهر اردبيل را با صلاحديد مسئولان شهري از جمله اقدامات مؤثر و کارآمد در کنترل و نظارت اين مجموعه عظيم توصيف کرد.مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل بيان کرد: پرسنل نظارتي سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل در طول مدت زمان اجراي اين طرح موارد احتمالي تخلف از سوي تاکسي‌داران را ثبت مي‌کند.

وي گفت: همچنين در صورت دريافت گزارش‌هاي مردمي از تخلف رانندگان، اين سازمان ملزم به بررسي و رسيدگي به اين شکايات در کميته انضباطي است.زماني با قدرداني از همکاري شهروندان فهيم اردبيلي در اجراي اين طرح خواستار تعامل هر چه بيشتر آنان با اکيپ گشت و بازرسي سازمان شد.وي در ادامه افزود: ما تلاشمان را به کار گرفته‌ايم تا بتوانيم خدمات مؤثري را به هموطنان در جابه‌جايي مسافران ارائه کنيم که در اين ارتباط از مردم نيز انتظار داريم با رانندگان زحمتکش تاکسي برخورد محترمانه و تکريم‌آميز داشته باشند تا با کمترين تنش حمل و نقل عمومي و داخل شهر اتفاق بيفتد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته