جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/09/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4599

کي روش :
قرعه‌كشي جام جهاني پاداش ايران بود

دوستي‌مهر:
بازيکنان ايراني خارج از کشور، در يک اردو استعداديابي مي شوند


دقيقه نود


سوت پايان


 کي روش :
 قرعه‌كشي جام جهاني پاداش ايران بود 

 کي روش ُظهر ديروز در کنفرانس مطبوعاتي در سالن اجتماعات آکادمي ملي فوتبال شرکت کرد. کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال، در آغاز اين کنفرانس گفت: گروهي که ما در آن قرار گرفته ايم گروه سختي است اما نظر من درباره اين گروه ساده است و لذت مي برم. شخصا آمادگي دارم که مقابل همه تيم ها بازي کنيم و البته به نتيجه تيم ملي ايران فکر مي کنم.

در اين دوساله اخير مخصوصا شش ماهه آخر، مشکلاتي بوده اما خب بازي هايي مقابل نيجريه و يا آرژانتين، 11 بازيکني هستند که در تاريخ قرار مي گيرند. پدر و مادر و همسرشان مطرح نيست و 11 بازيکني که بازي را شروع مي کنند به همراه 7 بازيکن ذخيره بايد شايستگي حضور را داشته باشند و گذشته اصلا مهم نيست. مهم اين است که مردم و غرور و افتخار کشورشان آنها را براي نمايش خوب آماده کند.

سرمربي تيم ملي فوتبال در ادامه گفت: قرعه ما پاداشي بود که از فوتبال لذت ببريم و مقابل تيم هاي بزرگ جهان قرار بگيريم.

بايد بدانيم که چطور براي بازيها آماده شويم.ما شش ماه ديگر را از دست داديم و دوباره داريم فرصت ها را از دست مي دهيم اما همچنان شش ماه ديگر مانده است. در اين شش ماه باقيمانده بايد خيلي با هوش بالا و کار سخت مساله را جبران کنيم که به آمادگي لازم برسيم. براي رسيدن به اين هدف فقط يک راه پيش رو داريم که خانواده فوتبال را دور هم جمع کنيم چرا که بدون حمايت خانواده فوتبال به اين هدف نخواهيم رسيد. فيفا 32 کشور را در جدولي تقسيم بندي کرد و درباره آنها توضيح داد. فيفا درباره ايران نوشته است که ايران چهارمين حضورش را در جام جهاني تجربه مي کند. در سالهاي 1978، 1998 و 2006، يک برد، دو تساوي و شش باخت، شش گل زده و 18 گل خورده داشته است. وقتي که من آمار را از فيفا مطالعه کردم روي درک من خيلي تاثير گذاشت.اين يعني که ايران روي خط ثابتي حرکت کرده است. سه بار به جام جهاني رفته اند و بعد برگشته اند به خانه هايشان و حالا شانس چهارم از راه رسيده است. نياز داريم به اين سوال پاسخ دهيم که آيا مي خواهيم به جام جهاني برويم تا پيشرفت کنيم يا نه؟ اين به خاطر اين بود که من در اوايل صحبتهايم گفتم که گروه ايران سخت است اما همه گروههاي ديگر هم سخت است. کي روش افزود: هميشه درفوتبال شانس دخيل بوده و همه به شانس احتياج دارند. ما بايد خيلي آماده باشيم. تيم به جام جهاني و جام ملتهاي آسيا صعود کرده و در رنکينگ اول هستيم. کاري که براي آمادگي تيم در برزيل و اقامتها و کمپها بايد مي شد، شده است. فقط آماده سازي را براي جام جهاني از دست داده ايم.

کي روش در ادامه نشست مطبوعاتي گفت: چيزي که من فکر مي کنم ساده است. ما نياز داريم تمرين و بازي کنيم.

اگر اين دو کار را نکنيم اشتباه مي کنيم، اگر تمرين نکنيم و بازي کنيم، يا تمرين کنيم و بازي نکنيم اين کافي نيست.چيزي که من نياز دارم و تاکيد مي کنم اين است که خوب تمرين کنيم و خوب بازي کنيم. تقريبا ده ماه پيش برنامه آماده سازي ام را به سازمان ليگ و فدراسيون تحويل دادم. بعد از صعود به جام جهاني بار ديگر برنامه را به فدراسيون وسازمان ليگ دادم و در آن برنامه دو برنامه عدم صعود و حتي صعود به پلي آف را داده بودم و براي رسانه ها هم توضيح داده بودم. در اين برنامه دو نوع برنامه بود که برنامه سازي نرمال و طبيعي براساس برنامه فيفا بود و برنامه دوم آماده سازي بسيار ويژه اي بود که حمايت خانواده بزرگ فوتبال را مي طلبد. به عنوان سرمربي تيم ملي هيچ وقت نخواسته ام که روي برنامه ام تاکيد داشته باشم. دو برنامه آماده کرده ام تا درباره آن بحث و بررسي لازم را انجام دهيم. در حال حاضر به نظرم بايد برنامه ويژه اي داشته باشيم که فقط با حمايت جامعه فوتبال ميسر مي شود. از الان تا جام جهاني ليگ و مسابقات فوتبال در ايران، يک برنامه ريزي خوب داشته باشند و تيم ها هر شش روز يا هفت روز بازي کنند تا تاريخي که در برنامه اعلام شده که 9 آوريل براي ليگ برتر است. همانطوري که مي دانيد اين نظر شخصي من نيست اما متاسفانه برخي دوستان مي گويند که کي روش مي خواهد ليگ را زودتر به اتمام برساند در حاليکه اصلا اينطوري نيست.

بازيکنان ايراني نياز به استراحت، تمرين و بازي دارند و مجددا اين برنامه بايد تکرار شود. اگر بخواهيم مثل سال گذشته سه و چهار روز يک بار بازي کنند، نکته اين است که بازيکنان مصدوم روي دستمان مي ماند و اگر دوباره بخواهند سه يا چهار روز بازي کنند، نمي توانند تمرين کنند، فقط بايد بازي کنند و استراحت کنند، بازي کنند و استراحت کنند. بازيکنان به تمرين نياز دارند و اين نکته مهمي است. اين يک کنفرانس مطبوعاتي نيست اين يک کلاس آموزشي گذراندن دروس خبرنگاري است. شما نياز داريد که با اين مسايل آشنا شويد چون بايد آن را انتقال دهيد. به همين دليل است که اين کنفرانس را مطبوعاتي نمي دانم و يک دوره آکادميک مي دانم.

مهمترين نکته اين است که ليگ ادامه داشته باشد و بازيکنان تا 9 آوريل در ليگ باشند. ما در حال حاضر نياز به اولين اردوي آماده سازي جام جهاني داريم که آن را اردوي توسعه بازيکنان براي جام جهاني قلمداد مي کنم. متاسفانه مسابقات اي اف سي مشکلاتي را براي باشگاهها، مربيان وفدراسيون پيش آورده است که يا بايد اين را قبول کنيم و کنار بياييم و يا بايد قبول نکنيم. ما چاره اي براي برگزاري اردوي 9 آوريل نداريم. من مي توانم جزئيات بيبشتري به شمابدهم. بر اساس قرعه کشي در اولين بازي به مصاف نيجريه مي رويم. به خاطر اينکه اولين بازي در مقابل نيجريه بازي کنيم. من استراتژي ام اين است که اولين کمپ را در آفريقاي جنوبي برگزار کنيم و در اين کمپ، با منتخبي از بازيکنان ايراني که در ليگ هستند را به اين اردو ببريم. در اين کمپ فقط بازيکنان داخلي را مي بريم و درمقابل باشگاههاي آفريقايي بازي مي کنيم. به ايران برمي گرديم و پس از چند روز استراحت در ماه مي به مرکز اروپا مي رويم ودر اين کمپ سه يا چهار بازي دوستانه انجام مي دهيم و مجددا به تهران برمي گرديم و سعي مي کنيم در تهران با يک تيم آفريقايي بازي کنيم و اين قبل از رفتن ما به برزيل است. اين در واقع يک بازي خداحافظي بازيکنان با کشورشان است و ما براي برگزاري اردوي نهايي در برزيل آماده مي شويم. کمپ سوم در واقع کمپ نهايي ما در برزيل است که اول يا دوم جون است که بازي دوستانه ديگري را در آن تاريخ خواهيم داشت و در تاريخ 16 جون براي اولين بازي مقابل نيجريه آماده مي شويم و ان شالله که در آن بازي با موفقيت از ميدان خارج شويم. اين برنامه ريزي است که تا به حال انجام داده ايم و فکر مي کنم مي تواند مناسب باشد.

اما اگر اين برنامه اجرا نشود،آن وقت زماني است که اين حمايت از طرف خانواده فوتبال ايران انجام نشود و من اين مساله را مي خواهم بگويم که از رياست فدراسيون فوتبال گرفته تا تمام اهالي فوتبال همه از اين برنامه حمايت مي کنند.


 دوستي‌مهر:
 بازيکنان ايراني خارج از کشور، در يک اردو استعداديابي مي شوند 

 
علي دوستي مهر سرمربي تيم ملي جوانان، درباره ديدار تيم ملي جوانان مقابل بزرگسالان پرسپوليس، برنامه هاي پيش رو و استعداديابي از بازيکنان ايراني خارج از کشور به نکاتي اشاره کرد. به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، دوستي مهر در اين باره بازي با بزرگسالان پرسپوليس گفت: جا دارد که تيم پرسپوليس و علي دايي و کادرفني و مديريتي اين تيم که با برگزاري اين بازي موافقت کردند تشکر کنم. اين طور بازيها براي ما بسيار مهم است چون بازيکنان تيم ملي جوانان با بازيکنان بزرگ تنه به تنه مي شوند و تجربه شان بالا مي رود. تيم هاي ليگ برتري ديگر هم براي ما حريفان خوبي خواهند بود که به مرور برنامه داريم با آنها بازي کنيم. بازي مقابل پرسپوليس فرصت بسيار خوبي بود و اميدوارم که تيم هاي بزرگ ديگر مثل استقلال، سپاهان، تراکتورسازي و فولاد هم براي بازي با تيم ملي جوانان برنامه ريزي کنند چرا که در ميزان آمادگي ما تاثير دارد. تجربه بازي با تيم هاي ليگ برتري را در تيم ملي نوجوانان زير17 سال داشتم که ديديد نتيجه داد و ما مقابل تيم هاي بزرگي چون آرژانتين و اتريش در جام جهاني چه نتايجي گرفتيم. در هر حال مقابل پرسپوليس بازي بدي ارائه نداديم و در نيمه اول با نفرات اصلي تيم به تساوي بدون گل رسيديم و در نيمه دوم ترکيب را عوض کرديم و سه بر صفر شکست خورديم. البته فرصت هايي براي گلزني داشتيم که مهاجمان کم دقتي کردند.

وي ادامه داد: تيم ملي جوانان تيم خوبي است و مي تواند که در آسيا جزو چهار تيم قرار گيرد و سهميه جام جهاني جوانان 2015 نيوزيلند را کسب کند و اين در گرو بازيهاي دوستانه با تيم هاي خوب و پرقدرت است. با توجه به اينکه باشگاهها در تيم ملي جوانان هم بازيکناني دارند مطمئنا مديران عامل هم مي توانند مقدمات برگزاري اين بازيها را فراهم کنند.

دوستي مهر درباره ميزان آمادگي تيم ملي جوانان گفت: در هر حال تا مسابقات سال آينده در ميانمار هنوز فرصت زيادي باقي مانده و نزديک به 9 ماه وقت داريم اما هنوز يک تيم کامل نيستيم و در همه خطوط بي اشکال نيستيم و بايد تقويت شويم. اميدواريم همانطور که رسانه ها حامي تيم ملي نوجوانان زير17 سال تا جام جهاني بودند حامي تيم ملي جوانان هم تا جام جهاني باشند و به تيم ملي کمک کنند.

برنامه ما فعلا آمادگي براي رقابتهاي جام جهاني کوچک است و در حال حاضر به دنبال ديدن بازيهاي تيم هاي همگروهمان يعني بلاروس، اسلوواکي و فنلاند هستيم. با بلاروس دو بازي دوستانه قبل از بازيهاي کرمان داشته ايم که يک بازي را برده ايم و يک بازي را باخته ايم.

با فنلاند سال گذشته در همين جام جهاني کوچک روسيه با تيم ملي نوجوانان زير17 سال بازي کرده ايم و تيم ملي اسلوواکي هم از تيم هاي خوب اروپا در رده پايه است. البته در گروه هاي ديگر تيم هاي خوب ديگري حضور دارند که همه براي قهرماني به روسيه آمده اند. در گروه دوم فکر مي کنم تيم هاي اسلووني، استوني، روسيه و مولداوي حضور دارند، در گروه سوم تيم هاي ژاپن، جمهوري چک، يونان و آذربايجان هستند که گروه سختي به نظر مي رسد، در گروه چهارم هم تيم هاي اوکراين، ترکيه، لتوني و منتخب سن پترزبورگ که ميزبان بازيهاست حضور دارند. بازيها در سطح بسيار بالايي برگزار مي شود و تيم ملي جوانان با قدرت در اين رقابتها شرکت مي کند که از 12 دي ماه در سن پترزبورگ آغاز مي شود.

دوستي‌مهر درباره استعداد يابي بازيکنان ايراني خارج از کشور در رده جوانان گفت: ما ايميلي اعلام کرده ايم که بازيکنان ايراني در هر جاي جهان رزومه شان را براي ما بفرستند و البته بايد هرکس شرايط حضور در تيم ملي ايران را دارد به ما اعلام کند. فعلا چندين بازيکن ايراني خارج از کشور براي رزومه فرستاده اند و پس از جمع‌بندي‌ نهايي وقتي تعدادشان به عددي قابل توجهي رسيد يک اردوي سه روزه را براي آنها برگزار مي کنيم و استعداديابي را انجام مي دهيم و هرکدام از آنها که بتوانند به تيم ملي جوانان کمک کنند انتخاب خواهند شد.

اين کار استفاده از ظرفيت همه ايراني ها در هرجاي جهان است و بايد بازيکنان مستعد ايراني را جمع کنيم که زير پرچم مقدس کشورمان بتوانند براي موفقيت تيم ملي جوانان ايران تلاش کنند.


 دقيقه نود 

 درخواست شيث رضايي رد شد

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال پس از رسيدگي به درخواست شيث رضايي و بررسي لايحه دفاعيه باشگاه پرسپوليس، حکم خود را صادر و درخواست رضايي را رد کرد. به گزارش روابط عمومي باشگاه پرسپوليس، در پي شکايت شيث رضايي از باشگاه پرسپوليس به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال، مبني بر اينکه بابت بازي در اين تيم در فصل 91 - 90 مبالغي را طلبکار است، معاونت حقوقي باشگاه پرسپوليس لايحه دفاعيه را تنظيم و ارسال کرد.از سوي محمود سالارکيا معاون حقوقي باشگاه، مجيد اسفيداني به عنوان نماينده حقوقي باشگاه در اين پرونده معرفي شد و مدارک و مستندات مختلفي ارائه شد. کميته انضباطي فدراسيون در نهايت حکم خود را اعلام کرد که در شرح آن به اختصار در زير آمده است:

«... کميته انضباطي جهت رسيدگي به پرونده، جلساتي را تعيين کرد که نمايندگان طرفين در جلسه 92/8/6 حاضر شدند و ضمن اداي توضيحات لوايح تکميلي را نيز ارائه کردند. وکيل خواهان درخواست قبلي را تکرار و ميزان مطالبات موکول را حدود 140 ميليون تومان اعلام کرد...».

کميته انضباطي با توجه به مجموع دريافتي آقاي شيث رضايي که خالص 190 ميليون تومان بوده با عنايت به محروميت شش ماهه نامبرده، اقدام باشگاه در جهت اجراي تبصره يک ماده 42 آئين نامه انضباطي و کسر ايامي که بازيکن محروم بوده از کل مبلغ قرارداد را موجه داشته و با توجه به محاسبه ساير کسورات، درخواست آقاي شيث رضايي را غير موجه و مردود اعلام کرد.

رأي لازم در فرجه مقرر قابل تجديد نظرخواهي در کميته استيناف مي‌باشد.

ماجدي:

استقلال نياز به تعامل با تيم‌‌ملي دارد

ميرشاد ماجدي پس از بازگشت از مالزي در گفت‌وگويي با سايت رسمي باشگاه استقلال در خصوص گروه‌بندي استقلال در ليگ قهرمانان آسيا اظهار داشت: گروه ما گروهي نه سخت و نه آسان است. اما اگر بازيکنان ملي‌پوش ما در اختيار تيم‌ملي باشند کار ما در آسيا خيلي سخت مي‌شود

به گزارش روابط عمومي باشگاه استقلال، ميرشاد ماجدي گفت: من مطمئنم اگر استقلال تمام نفرات خود را در ليگ قهرمانان آسيا دراختيار داشته باشد باز مي‌تواند جزو برترين‌‌هاي آسيا باشد همان‌طور که فصل پيش هم همين‌طور بود ما مي‌توانيم راهي که فصل گذشته طي کرديم را در فصل جديد هم سپري کنيم تا اين بار به فينال آسيا برسيم.ماجدي در ادامه گفت: امروز استقلال به تعامل بيشتري با تيم‌‌ملي نياز دارد. استقلال يکي دو ملي‌پوش که ندارد، ما 5 بازيکن در تيم‌‌ملي داريم و اگر قرار باشد اين نفرات را در ليگ قهرمانان آسيا در اختيار نداشته باشيم در بازي‌هاي آسيايي شرکت نکنيم بهتر است.

سرپرست استقلال در ادامه گفت: هوادار استقلال در همه حالت از تيم خود پيروزي مي‌خواهد و ما هم نيازمند اين هستيم که در ليگ قهرمانان آسيا نفرات خود را در اختيار داشته باشيم به همين دليل من اميدوارم بهترين تعامل بين استقلال و تيم‌‌ملي صورت بگيرد تا اين اتفاق هم به نفع استقلال باشد تا هم تيم‌‌ملي و هيچ‌يک از دو طرف متضرر نشوند.

وي در خصوص غيبت ساموئل در تمرينات استقلال گفت: در ارتباط با اين قضيه من اطلاعي ندارم چرا که تازه به تهران آمده‌ام بايد با آقاي قلعه‌نويي صحبت کنم تا ببينيم موضوع چيست و بعد در اين زمينه حرف بزنم.

فتح‌الله‌زاده:

با کي‌روش به توافق اوليه رسيديم

مديرعامل باشگاه استقلال از توافق اوليه با خواسته کارلوس کي‌روش براي حضور ملي‌پوشان در اردوهاي تيم ملي خبر داد. به گزارش روابط عمومي باشگاه استقلال، علي فتح‌الله‌زاده در مورد جلسه ديروز با مسئولان فوتبال گفت: چون اين موضوع يک خواسته ملي است به همين خاطر رسيدن به تعامل نيز بسيار راحت است.

هر دو طرف به يکديگر کمک مي‌کنند تا بتوانيم به شرايط خوبي دست پيدا کنيم ما به تيم ملي براي حضور در جام جهاني و از طرف ديگر استقلال براي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا کمک مي کنيم. وي افزود: نمي‌توان در يک جلسه در مورد اين مسئله به نتيجه کامل رسيد و نياز است جلسه‌اي نيز با امير قلعه‌نويي داشته باشيم چرا که مسائل فني استقلال در اختيار او است. با قلعه‌نويي نيز جلسه مي‌گذاريم و مباحث را مطرح مي‌کنيم. فتح‌الله زاده بيان کرد: مباحثي که مطرح شد کاملاً علمي بود و خواسته‌ها بسيار منطقي است به همين دليل توانستيم به توافق اوليه برسيم

هم تيمي شدن مسي و رونالدو

روزنامه مارکا اسپانيا در گزارشي اظهار داشته است که يک شرکت چند مليتي در کره جنوبي، سعي دارد. تا ستاره هاي سرشناس دنياي فوتبال را در يک تيم قرار دهد.

در اين تيم که فرانس بکن باوئر سرمربي گري اش را عهده دار است، ستاره هايي چون ليونل مسي و کريستيانو رونالدو و رادامل فالکائو، حضور دارند. اين تيم «گلکسي 11» (کهکشان 11) نام دارد وفعلا حضور اين سه نفر در ترکيب اين تيم مشخص شده است.البته درتبليغ منتشره براي اين تيم رويايي چهره هاي بزرگ ديگري از جمله ايکر کاسياس، وين روني و ماريو گوتزه نيز ديده مي شود.

سرخيو راموس رکورددار اخراج در لاليگا

مدافع اسپانيايي رئال مادريد که در بازي اين هفته تيمش برابر اوساسونا کارت قرمز دريافت کرد، با ثبت هجدهمين اخراج، رکورد دار دريافت کارت قرمز در لاليگا شد.

راموس تنها دو کارت قرمز با رکورد ويني جونز، هافبک سابق تيم چلسي فاصله دارد تا به تنهايي رکورد بيشترين اخراج را نصيب خود کند.

الزام فدراسيون بين المللي واليبال براي تيم هاي ليگ جهاني

کميته برگزاري مسابقات فدراسيون جهاني واليبال وجود سيستم فيلمبرداري تلويزيوني "HD و Video challenge " را براي ميزباني هشت تيم برتر ليگ جهاني الزامي دانست.

به گزارش سايت فدراسيون واليبال، اجلاس ساليانه کميته مسابقات فدراسيون جهاني واليبال طي روز‌هاي جمعه، شنبه و يکشنبه(22تا24 آذر ماه) برگزار شد و محمدرضا داورزني رئيس فدراسيون واليبال با دعوت دکتر گراسا به عنوان عضو اصلي اين کميته در اين اجلاس که در مقر Fivb در لوزان سوئيس برگزار مي شود، شرکت کرد.يکي از مصوبات مهم اين اجلاس الزام بر وجود سيستم فيلمبرداري تلويزيوني HD اچ دي و ويدئو چلنج بود و مقرر شد در صورتي که تيمي نتواند اين تجهيزات و امکانات را براي ميزباني فراهم کند، از گروه اول (هشت تيم برتر) به گروه دو (12 تيم دوم) منتقل خواهد شد.

گفتني است تيم ملي ايران در حال حاضر در گروه اول رقابت‌هاي ليگ جهاني واليبال حضور دارد.


 سوت پايان 

 خلعتبري:

ما فقط دنبال سه امتيازها هستيم

هافبک - مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس گفت: فوتبال همين است، يک روز اکثر توپ‌ها توي گل مي‌رود و امان از روزي که توپ نخواهد توي گل برود. پيروزي پر گل از جهت تفاضل ارزش دارد ولي براي ما کسب سه امتياز ارزش داشت. حالا آن بازي تمام شده است و فقط به بازي با سايپا فکر مي‌کنيم و به اينکه بايد شرايط خودمان را در صدر جدول تثبيت کنيم. محمدرضا خلعتبري در گفتگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس افزود: همه ما اميدواريم پيروزي خوبي که برابر مس کرمان داشتيم، شرايط روحي و رواني تازه‌اي براي بازي‌هاي ما ايجاد کند اما آنچه اهميت دارد، نه تعداد گل‌ها، بلکه سه امتيازي است که کسب کرده‌ايم. البته تعداد گل‌ها هم از جهت تفاضل ارزش داشت.

وي ادامه داد: در اين بازي، مس هم در شروع بد بازي نکرد اما گلي که در دقايق اوليه دريافت کردند، اين فرصت را براي ما ايجاد کرد که از بازي بازتر و روبه جلوي آنها استفاده کنيم اما انتظار زدن 6 گل را نداشتيم. به هر حال مس هم در انتهاي جدول قرار داشت و با توجه به بازي انتحاري که مي‌کرد، مي‌توانست خطرناک باشد.

هافبک - مهاجم تکنيکي پرسپوليس درباره اشتياق بازيکنان براي زدن گل‌هاي بيشتر و بسنده نکردن به گل‌هاي کمتر خاطرنشان کرد: خيلي ساده مي‌توانم بگويم، همه تيم مي‌خواست بيشتر گل بزنيم. اين احساس خواستن خيلي قوي بود و از روزهايي بود که توپ‌ها توي دروازه رفت. همانطور که يک روزهايي هر چه مي‌زني، گل نمي‌شود.

وي درباره تاثير کري پرويز مظلومي براي هواداران روي عملکرد تيم، تصريح کرد: من که اصلا متوجه اين مساله نشدم. فکر مي‌کنم ساير بچه‌ها هم اينطور بودند. در اين مسائل دخالت نمي‌کنم. ما صرفا به دنبال پيروزي بوديم و حتي شرايط را مناسب ديديم و مي‌خواستيم بيشتر گل بزنيم. اينکه مربي حريف چه مي‌گويد يا چه انجام مي‌دهد براي ما مهم نيست، بلکه آنچه آقاي دايي مي‌خواهد اهميت دارد. الان هم آن بازي تمام شد. بازي‌هاي بعد يک داستان جديد خواهد بود و بايد تمرکزمان را روي آنها بگذاريم تا به هدف اصلي برسيم.

خلعتبري درباره بازي با سايپا که در بازي رفت موفق به پيروزي شد و اينکه اين بازي از نظر تحليلگران به جهت انتقامي بودن، انگيزه ايجاد مي‌کند، ادامه داد: ما فقط از اين زاويه به بازي نگاه مي‌کنيم که رقابت در جدول ليگ خيلي شديد است و ما نياز جدي به اين سه امتياز داريم. در واقع چند پيروزي پياپي نياز داريم تا شايد کمي شرايط ما در جدول تثبيت شود. اين قوي‌ترين انگيزه ما است. البته بازي رفت را ديده بودم. سايپا مهره‌هاي خوب و تاثيرگذاري دارد ولي باخت پرسپوليس در آن روز منصفانه نبود اما فوتبال همين است. امان از روزي که توپ نخواهد توي گل برود.

بازيکن ملي‌پوش پرسپوليس درباره وضعيت تيم ملي هم اينگونه گفت: شايد تکراري باشد اما مهمترين مساله اين است که با تيم‌هاي خوب و قوي بازي کنيم. اين درست که مي‌گويند خلاقيت فوتبال ايراني مي‌تواند کارهاي بزرگي انجام دهد ولي ما حريفاني داريم که براي تمام لحظات برنامه‌ريزي کرده‌اند و ما بايد ضعف و قوت خودمان را برابر حريفان قدرتمند محک بزنيم. الان با وجود آقاي کي‌روش اميدواري زيادي در تيم وجود دارد ولي بايد بازي‌هاي خوبي را انجام بدهيم.

ششمين شکست فصل لاس پالماس

تيم لاس پالماس که مسعود شجاعي در آن حضور دارد، در حضور 70 دقيقه اي او ششمين شکست فصل خود را تجربه کرد.

از هفته هجدهم ليگ دسته دوم اسپانيا،لاس پالماس شنبه شب در حضور بيش از 8 هزار تماشاگر با نتيجه 2 بر صفر مقابل ميهمانش رئال مادريد کاستيا شکست خورد.آرتيلس اوليوا،بازيکن لاس پالماس به اشتباه در دقيقه 15 دروازه تيم خود را باز کرد و لوکاس هم در دقيقه 53 گل دوم رئال مادريد کاستيا را زد.

مسعود شجاعي، هافبک ملي پوش ايراني لاس پالماس که در ترکيب اصلي تيمش به ميدان رفته بود در دقيقه 70 جاي خود را به تاتو داد.لاس پالماس با قبول اين شکست؛26 امتيازي باقي ماند تا همچنان تيم ششم جدول رده بندي ليگ دسته دوم اسپانيا باشد.

ارسال درخواست اميرعلي اکبري به فيلا

فدراسيون كشتي، در پي درخواست امير علي اكبري فرنگي كار وزن 120 كيلوگرم براي استيناف از راي صادره در مورد دوپينگ درخواست وي را به فدراسيون جهاني كشتي ارسال كرد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون كشتي، متن اين نامه به شرح زير است:

جناب آقاي لالوويچ

رئيس محترم فدراسيون جهاني كشتي

احتراما اينجانب اميرعلي اكبري فرنگي كار وزن 120 كيلوگرم ايران در رقابت هاي جهاني سال 2013 ميلادي صاحب مدال طلا شدم. متاسفانه پس از اين مسابقات خبر ناگواري در مورد مثبت اعلام شدن تست دوپينگ خود با ماده "استروئيد آنابوليك" دريافت كردم.

آقاي رئيس از شما درخواست كردم اعتراض من را نسبت به اين موضوع بررسي كنيد، اينجانب به هيچ عنوان از چنين ماده اي استفاده نكره ام. از آنجا كه يكبار در سال 2011 ميلاي تجربه تلخ اين موضوع را داشته ام در طي اين سالها كليه داروها و مكمل هاي خود را بررسي كره ام و مطمئن هستم هرگز از چنين دارويي استفاده نكرده ام.آقاي رئيس از شما، مسئولان وادا و ستاد ملي مبارزه با دوپينگ ايران درخواست مي كنم از آنجا كه طبق تحقيقات پزشكي اثر ماه مذكور بايد همچنان در بدن اينجانب باقي مانده باشد، نسبت به انجام تست دوباره از من اقدام گردد.آمادگي اين را دارم كه كليه هزينه هاي مرتبط با اين موضوع را شخصا پراخت كنم.

گفتني است نتيجه تست دوپينگ امير علي اکبري فرنگي کار 120 کيلوگرم کشورمان، به دليل استفاده از ماده ممنوعه مثبت اعلام شده بود.

بازي با ايران سخت تر از آرژانتين است

جان اوبي ميکل هافبک نيجريه اي تيم چلسي، در صحبت هايي اظهار داشت که بازي با ايران درجام جهاني، از رويارويي با آرژانتين مشکل تر است. |

به نقل از ايسنا اوبي‌ ميکل، هافبک نيجريه در گفت‌وگو با روزنامه‌ گاردين نيجريه درباره بازي با ايران در جام‌جهاني عنوان کرد: همه تيم‌ها در جام‌جهاني يک آرزو دارند و آن هم اين است که بتوانند به پيروزي برسند و به مرحله بعد صعود کنند. تمام سه بازي خود در مرحله گروهي را بايد جدي بگيريم. به نظر من بازي با ايران حتي از بازي با آرژانتين نيز براي ما سخت‌تر خواهد بود. اولين بازي ما در جام‌جهاني با ايران خواهد بود که براي ما حساس و بسيار تعيين کننده است. قطعا براي پيروزي به ميدان خواهيم رفت. مطمئنم که تيم ما از گروه خود در جام‌جهاني صعود خواهد کرد.

اين هافبک سيه چرده که جام جهاني 2010 را به دليل مصدوميت از دست داد، در ادامه گفت: اميدوارم که بتوانم در جام‌جهاني عملکرد خوبي را از خود نشان دهم. دوست دارم با نشان دادن توانايي‌ام بتوانم کشورم را به دور دوم جام‌جهاني برسانم. ما در جام کنفدراسيون‌ها نيز عملکرد خوبي از خود نشان داديم اما جام‌جهاني با جام کنفدراسيون‌ها خيلي فرق مي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته