جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4604

امام جمعه شهر کرج در ديدار با مديريت و کارکنان آموزشکده 17 شهريور فني و حرفه اي دختران کرج:
رشد علمي منهاي اخلاقيات زيان آور است


آگهي صفحه 1


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 6


 امام جمعه شهر کرج در ديدار با مديريت و کارکنان آموزشکده 17 شهريور فني و حرفه اي دختران کرج:
 رشد علمي منهاي اخلاقيات زيان آور است 

 رشد علمي منهاي اخلاقيات بهره اي براي بشريت نداشته و زيان آور است . به گزارش خبرنگار آفرينش همزمان با هفته ي پژوهش؛ جمعي از دانشجويان آموزشکده فني دختران کرج(17 شهريور) به همراه مديريت، معاونين وکارکنان اين مجموعه با حجت الاسلام والمسلمين حسيني همداني نماينده ولي فقيه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج ديدار کردند.

گفتني است در اين ديدار امام جمعه کرج با اشاره به نهضت حسيني و فرهنگ عاشورايي اظهار داشت: نهضت حسيني و فرهنگ عاشورايي نقشه راهي براي زندگي بهتر انسانها در فضايي توام با معنويت و آزادگي است. وي افزود: اميدواريم رهپويان علم، در کنار آموزش، تحقيق و پژوهش؛ فراگيري مفاهيم معنوي و ديني را نيز داشته باشند. چرا که رشد علمي منهاي اخلاقيات بهره اي براي بشريت نداشته و زيان آور است.

حجت الاسلام والمسلمين حسيني همداني دوران کنوني را دوران علم و آگاهي عنوان کرد و گفت: در هزاره کنوني، رقابت قدرت هاي جهان براي تصاحب بازارهاي مصرف است . لذا هر که صنعت قوي تري داشته باشد در جوامع علمي پيشتازي مي کند. به گفته ي وي دوران نمود تسليحات نظامي به پايان رسيده و اکنون عصر آگاهي و دانش است.اين مسوول تشکيل دانشکده هاي فني و حرفه اي در استانهاي کشور بويژه البرز را بسيار مفيد ارزيابي نمود و بيان داشت: بيکاري يکي از معضلاتي است که جوانان با آن دست و پنجه نرم مي کنند . بنابراين ارائه آموزش هاي مطلوب فني و حرفه اي و ايجاد زمينه اشتغال آنان در بازار کار ؛مي تواند موجب کاهش نرخ بيکاري در جامعه گردد.به گفته ي امام جمعه کرج در اين راستا مسوولان موظف به حمايت از مراکز علمي و دانشگاهي اين چنيني هستند. حسيني همداني در بخش ديگري با اشاره به سير صعودي ايران در پيشرفت هاي علمي ؛ انرژي هسته اي را مصداق پيشتازي ايران در مباحث پژوهشي و تحقيقاتي دانست و خاطرنشان کرد: اگر خباثت هاي امريکا و سنگ اندازي هاي غرب نبود امروز ايران ،کشور نخست در حوزه ي توليد علم و دانش بود . وي افزود: آنان نه با انرژي هسته اي و غيره بلکه با دستاوردهاي علمي و نخبگان دشمني دارند و نمي خواهند اختراعات و اکتشافات علمي از انحصارشان خارج شود.نماينده ولي فقيه در استان البرز پژوهش را خوراک دستاوردهاي علمي بيان کرد و گفت: يکي از لازمه هاي پيشرفت ؛هماهنگي و تعامل ميان سازمانهاي اقتصادي ، صنعتي و کشاورزي با موسسات و مراکز علمي و پژوهشي است و مسوولان با احصاء نيازها بايستي محتواي پژوهش ها را هدفمند نمايند.امام جمعه کرج خطاب به مديران آموزشکده فني و حرفه اي دختران کرج خواستار غني تر شدن رشته هاي آموزشي آنان شد و بيان داشت: شما بايستي با بهره گيري از ظرفيت هاي صنعتي و کشاورزي البرز خروجي رشته هاي آموزشي را غني تر کرده و از طريق تعامل با مراکز علمي ـ تحقيقاتي به حرکت رو به جلوي استان کمک نماييد.

وي اضافه کرد: حضور 2 هزار دانشجوي بانو در مرکز تحت حمايت شما فرصتي است ايده آل براي پژوهش علمي و در عين حال روحي و اخلاقي بانواني که سفيران آگاهي و اخلاق در استان خواهند بود.

آموزشکده 17 شهريورفني و حرفه اي دختران کرج از پيشکسوتان حوزه پژوهش است

مهناز اکبري رئيس آموزشکده 17 شهريور فني و حرفه اي دختران کرج نيز در اين ديدار ضمن تشکر از توجه امام جمعه کرج به بيان گزارشي از عملکرد و فعاليت هاي آموزشي اين دانشکده پرداخت و گفت: آموزشکده فني و حرفه اي دختران کرج يکي از زير مجموعه هاي دانشگاه فني و حرفه اي است که قبلا زير نظر وزارت آموزش و پرورش فعاليت مي کرد اما با تصويب هيات وزيران و بر اساس ماده 20 قانون پنجم توسعه کشور، از سال 90 به دانشگاه ارتقاء يافته و اکنون زير نظر وزارت علوم فعاليت مي کند.وي افزود: آموزشکده 17 شهريورفني و حرفه اي دختران کرج قدمتي چند دهه اي دارد و جز پيشکسوتان حوزه پژوهش و تربيت جوانان خلاق است. اکبري از فعاليت 170 آموزشکده و دانشکده تحت نظارت دانشگاه فني و حرفه اي در سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت:دانشگاه فني حرفه اي در اکثر رشته ها از طريق کنکورديپلم، به کارداني داوطلبان را جذب مي کند و در تعداد معدودي از رشته ها از طريق کنکور کارشناسي ناپيوسته دانشجومي پذيرد. وي با اشاره به دغدغه هاي بنيانگذار جمهور اسلامي(ره) و مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) در تفکيک جنسيتي دانشگاه ها و مراکز علمي؛ اين ويژگي را شاخص اين مرکز عنوان کرد و گفت:اين دانشگاه يک مرکز علمي نسل سومي و کار آفرين است که اکثر واحدهاي آن عملي است و فارغ التحصيلان آن مي توانند به سرعت جذب کار شده و موجب پيشرفت و توسعه اقتصادي کشور شوند. به گفته ي وي هم اکنون 8 رشته دانشگاهي از جمله نرم افزار کامپيوتر، گرافيک، هنرهاي تجسمي، صنايع دستي، حسابداري، نقشه کشي، پرورش مربي کودک و ... در اين آموزشکده تدريس مي شود . گفتني است اين دانشکده داراي يک ساختمان اصلي در حصارک کرج و ساختمان شماره 2 در بلوار ماهان مي باشد. همچنين خوابگاهي با ظرفيت 150 نفر براي افراد غير بومي احداث شده است که امکان جذب دانشجو از ساير استانهاي کشور را فراهم نموده است.شايان ذکر است دکتر اکبري در ادامه عملکرد اين آموزشکده را مطلوب ارزيابي نمود و گفت: با توجه به تازه تاسيس بودن اين آموزشکده عملکرد آن تاکنون مطلوب بوده و روند رو به رشدي را سپري مي کند که در صورت حمايت موثر و راهبردي مسوولان مي توان به برداشتن گام هاي جدي تر اميدوار بود.

رئيس آموزشکده فني و حرفه اي دختران کرج در پايان بيان داشت: از آنجا که تاکنون اعتبارات تخصيصي به مرکز؛ دانشگاهي نبوده است؛ با محدوديت هاي مالي مواجه هستيم . لذا از امام جمعه محترم تقاضا داريم در جلسات مهم استان، لزوم حمايت از مراکز علمي و دانشگاهي را يادآور شوند. وي در خاتمه از توجه نماينده ولي فقيه در استان البرز به آموزشکده فني و حرفه اي 17 شهريور دختران کرج تقدير و تشکر نمود.

فائزه باقري


 آگهي صفحه 1 


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 6 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته