جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4608


جزئيات آزمون کارشناسي ارشد 93 اعلام شد


جزئيات تكميل ظرفيت آزمون كارداني به كارشناسي اعلام شد


متقاضيان دوره‌هاي بدون آزمون دکتري بايد هنگام ثبت‌نام فارغ‌التحصيل باشند


انتصابات


خبر


تابلوي اعلانات


 جزئيات آزمون کارشناسي ارشد 93 اعلام شد 

آزمون کارشناسي ارشد سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور طي روزهاي 16 تا 18 بهمن ماه به صورت سراسري در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

زمان توزيع كارت

دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور بااعلام اين خبر گفت: کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته از روز دوشنبه 14 بهمن ماه از طريق سايت اينترنتي سازمان www.sanjesh.org توزيع مي‌شود.

وي افزود: هر داوطلب بر حسب مورد و با توجه به تاريخ برگزاري آزمون هر کد رشته امتحاني مي‌تواند به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما اقدام کند.

به گفته وي با توجه به اينکه 112هزار و 605 داوطلب علاقمند به شرکت در دو رشته امتحاني هستند و براي اين افراد دو کارت ورود به جلسه در نظر گرفته مي‌شود، بنابراين جمعا يک ميليون و 64 هزار و 493 کارت براي تمام داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته درنظر گرفته شده است.

زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد

توکلي همچنين درباره زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد، تصريح کرد: براساس زمان پيش‌بيني شده اين آزمون در دو نوبت صبح و بعداز ظهر در روزهاي چهارشنبه 16 بهمن، پنجشنبه 17بهمن و جمعه 18 بهمن ماه سال 92 در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار خواهد شد.

جزييات نحوه پذيرش براي کد رشته‌هاي امتحاني مختلف

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه درباره جزييات ثبت‌نام‌کنندگان و تعداد داوطلبان و کد رشته‌هاي امتحاني آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 جزيياتي را اعلام کرد.

توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اينکه براساس زمان پيش‌بيني شده ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 و نوزدهمين المپياد دانشجويي کشور از روز يکشنبه 12 آبان ماه از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آغاز و با درنظرگرفتن مهلت‌هاي تمديد شده ثبت‌نام در ساعت 24 دوشنبه 27آبان ماه پايان پذيرفت، گفت: آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 براي پذيرش دانشجو در 142 کد رشته امتحاني شامل 51 کد رشته امتحاني علوم انساني، 16 کدر رشته امتحاني علوم پايه 29 کد رشته امتحاني فني و مهندسي، 25کد رشته امتحاني کشاورزي، 13 کد رشته امتحاني هنر و 8 کد رشته امتحاني دامپزشکي برگزار مي‌شود.

به گفته وي ثبت‌نام از داوطلبان 137 کد رشته امتحاني از 142 کد رشته امتحاني به طور متمرکز و از طريق شبکه اينترنتي سازمان انجام شده‌است.

توکلي درباره نحوه پذيرش براي 5 کد رشته امتحاني ديگر خاطرنشان کرد: ثبت‌نام از داوطلبان اين 5 کد رشته امتحاني که عبارت‌اند از کدهاي رشته امتحاني 1147،1149،1150،1151،1153 با هماهنگي و نظارت سازمان سنجش و توسط ارگان‌هاي ذي‌ربط انجام گرفته و يا در آينده صورت مي‌پذيرد.

تعداد داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه از ثبت‌نام 951 هزار و 888 داوطلب جهت شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 93 و المپياد دانشجويي علمي خبر داد و درباره جزييات آن، اظهار کرد: از اين تعداد 493 هزار 109 داوطلب زن و 458 هزار و 779 داوطلب مرد هستند که به عبارت ديگر 51.80 درصد داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته را زنان و 48.20 درصد داوطلبان را مردان تشکيل مي‌دهند.

افزايش 55 هزار و 763 داوطلب در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 نسبت به سال گذشته از ديگر نکاتي بود که وي به آن اشاره کرد.

وي درباره تعداد داوطلباني که مبادرت به انتخاب دو کد رشته تحصيلي در اين آزمون کرده‌اند، اظهار کرد: از تعداد 951 هزار داوطلبي که در آزمون 137 کد رشته تحصيلي ثبت‌نام کرده‌اند 112 هزار و 605 داوطلب اقدام به ثبت‌نام ر دو کد رشته تحصيلي کرده‌اندکه از اين تعداد 52 هزار 532 داوطلب زن و 60هزار و 73 داوطلب مرد هستند.

به گفته توکلي براي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 جمعا يک ميليون و 64 هزار و 493 کارت ورود به جلسه براي کليه داوطلبان در نظر گرفته‌شده ‌است.


 جزئيات تكميل ظرفيت آزمون كارداني به كارشناسي اعلام شد 

به گزارش آفرينش جزئيات نحوه ثبت‌نام در مرحله پذيرش تكميل ظرفيت برخي از كدرشته‌هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1392 اعلام شد.

امکان انتخاب 20 كدرشته

داوطلباني كه در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 92 ثبت‌نام کرده (اعم از اينكه در جلسه آزمون حاضر بوده و يا نبوده‌اند) و همچنين متقاضياني كه در آزمون فوق ثبت‌نام نکرده‌اند با توجه به اعلام ظرفيت جديد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي مي‌توانند در مرحله تکميل ظرفيت اين آزمون شرکت کنند.

دفترچه راهنما، براي پذيرش دانشجو از روز پنجشنبه 5 دي ماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان و متقاضيان مي‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه راهنماي مربوط از روز يكشنبه 8 تا پنجشنبه 12 دي ماه به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت مبلغ 35.000 ريال (سه هزار و پانصد تومان) وجه مربوط به تكميل ظرفيت از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر 20 كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام کنند.

پذيرش در اين مرحله براي كدرشته‌محلهاي مربوط به موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي در آزمون مذكور صرفاً براساس سوابق تحصيلي (معدل كل مقطع كارداني) صورت خواهد گرفت. بديهي است براي بقيه كد رشته‌محلها (به جز موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) پذيرش از بين داوطلباني كه در آزمون مذكور شركت کرده و حاضر جلسه بوده‌اند و براساس نمره‌كل اكتسابي درآزمون انجام مي‌پذيرد.

آن دسته از داوطلباني كه در يكي از رشته‌هاي تحصيلي آزمون كارداني به كارشناسي سال 92 پذيرفته شده‌اند، با رعايت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌هاي موجود مي‌توانند متقاضي شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه مذكور شوند.

درصورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، قبولي قبلي آنان لغو خواهد شد و هيچ گونه تقاضايي قابل قبول نخواهد بود.

همچنين در صورت قبولي نهايي اين دسته از داوطلبان در اين گزينش، با آنان همانند دانشجوي انتقالي رفتار خواهد شد.

پذيرفته‌شدگان در هر يك از كدرشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند مجاز به ثبت‌نام و انتخاب رشته در اين مرحله نيستند و چنانچه اقدام به انتخاب رشته کرده و پذيرفته شوند قبولي آنان لغو خواهد شد.

نيمسال پذيرش دانشجو در هر يك از كدرشته محل‌هاي مندرج در اطلاعيه مربوط براساس امكانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، خواهد بود.

داوطلباني كه در آزمون كارداني به كارشناسي سال 92 ثبت‌نام نكرده‌اند، مي‌توانند در اين مرحله ثبت‌نام کرده و صرفاً مجاز به انتخاب رشته‌هاي پذيرش با سوابق تحصيلي (رشته‌هاي مربوط به موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي) خواهند بود.


 متقاضيان دوره‌هاي بدون آزمون دکتري بايد هنگام ثبت‌نام فارغ‌التحصيل باشند 

 متقاضيان ثبت‌نام در دوره‌هاي دکتري بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامي بايد در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصيل شده باشند و دانشجويان کارشناسي ارشد نمي‌توانند دراين دوره‌ها ثبت‌نام کنند.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: داوطلبان ممتاز در صورتي که هنگام ثبت‌نام فارغ‌التحصيل شده و نمره پايان‌نامه معدل آنها مشخص شده باشد، مي‌توانند از اين امتياز استفاده کنند.

ناصر اقبالي اقبالي افزود: ميانگين نمرات دوره کارشناسي‌ارشد متقاضيان بدون آزمون دکتري دانشگاه آزاد بايد در رشته‌هاي علوم انساني 18 و در ديگر رشته‌ها 17 و بالاتر باشد.

بنابراعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد، رشته‌هاي حسابداري و مديريت خدمات بهداشتي و درماني جزء استثنائات محسوب مي‌شوند و معدل 17 براي داوطلبان اين رشته‌ها درنظر گرفته مي‌شود.

اقبالي، نداشتن دروس معادل‌سازي، فارغ‌التحصيل شدن در شش نيمسال، نمره پايان‌نامه 50/18 و متجانس و همنام بودن رشته انتخابي را از ديگر شرايط ثبت‌نام در دوره دکتري بدون آزمون دانشگاه آزاد برشمرد.

وي در مورد حوزه‌هاي انتخابي داوطلبان با آزمون دوره دکتري گفت: امسال براي اولين بار داوطلبان دوره با آزمون دکتري مي توانند حوزه امتحاني خود را براساس نزديکي به محل سکونت خود انتخاب کنند که برهمين اساس، حوزه هاي امتحاني امسال شامل اصفهان(خوراسگان)، علوم و تحقيقات خوزستان، تبريز، تهران، مشهد، رشت، ساري، شيراز، کرمان، علوم و تحقيقات کرمانشاه و پرديس علوم تحقيقات سيستان و بلوچستان خواهد بود.

رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در مورد رعايت شرطهاي تجانس براي شرکت در آزمون دوره دکتري امسال نيز گفت: داوطلبان دوره دکتري با آزمون مي توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسي ارشد خود، انتخاب رشته کنند، اما اين شرط شامل رشته هاي بدون آزمون، رشته دامپزشکي (با آزمون) و مديريت خدمات بهداشت درماني نمي‌شود.

داوطلبان براي آگاهي از جزئيات رعايت شرط تجانس مي‌توانند به دفترچه دوره دکتري که در سايت www.azmoon.org قرار دارد، رجوع کنند.

داوطلبان مي‌توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال يا ابهامي به سايتهاي www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سؤال خود را مطرح کنند و يا به نشاني الکترونيکي porsesh@pubr-azmoon.com ايميل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ گويند.


 انتصابات 

 طي حكمي از سوي رئيس دانشگاه تهران؛

رئيس پرديس كشاورزي و منابع طبيعي كشور منصوب شد

طي حكمي از سوي دكتر فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران، دكتر علي سلاجقه به عنوان رئيس پرديس كشاورزي و منابع طبيعي كشور منصوب شد.به گزارش آفرينش براساس حكم صادره از سوي رئيس دانشگاه تهران دكتر سلاجقه از 27 آذر 92 با حفظ وظايف آموزشي و پژوهشي به مدت 3 سال به عنوان رئيس پرديس كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه منصوب شده است.

دكتر علي سلاجقه عضو هيئت علمي گروه آموزشي احياي مناطق خشك و كوهستاني دانشكده منابع طبيعي پرديس كشاورزي و منابع طبيعي است و مدتي نيز معاون وزير جهاد كشاورزي و رئيس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور در دولت دهم بوده است. وي از سال 1387 تا مرداد 1389 رئيس دانشكده منابع طبيعي دانشگاه تهران بود.

رئيس دانشگاه فردوسي مشهد تغيير کرد

مديرکل دفتر وزارتي وزارت علوم، از تغيير رئيس دانشگاه فردوسي مشهد خبر داد.عبدالحسين فريدون در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: وزير علوم، تحقيقات و فناوري در روز چهارشنبه 4 دي ماه، رئيس دانشگاه فردوسي مشهد را تغيير داد.

وي ادامه داد: دکتر محمد کافي از اعضاي هيات علمي اين دانشگاه کار خود را در اين دانشگاه آغاز خواهد کرد. وي استاد گروه آموزشي زراعت است.پيش از اين عليرضا عاشوري در سمت رياست دانشگاه فردوسي مشهد فعاليت مي کرد.


 خبر 

 رئيس سازمان سنجش خبر داد؛

اعلام دليل حذف نام دانشگاه فرهنگيان از دفترچه کنکور

رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره دانشگاه فرهنگيان و حذف آن در دفترچه کنکور گفت: ما با مسئولان آموزش و پرورش مکاتباتي داشته‌ايم که قرار شد ظرفيت پذيرش در دانشگاه فرهنگيان تا زمان مقرر به سازمان سنجش اعلام شود که در اين صورت مشکلي از نظر ثبت‌نام در اين دانشگاه نخواهد بود.

درج نام دانشگاه در زمان انتخاب رشته

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پيش از اين در ثبت‌نام کنکور يک گزينه به عنوان ثبت‌نام علاقمندي در دانشگاه فرهنگيان داشتيم که در سال جاري نيز با توجه به مکاتباتي که با وزارت آموزش و پرورش داشتيم آنها در زمان مقرر نسبت به اعلام ظرفيت اقدام نکرده بودند.وي افزود: البته در روند ثبت‌نام و پذيرش مشکلي نخواهيم داشت چرا که دانشگاهها تا مردادماه سال 93 فرصت دارند نسبت به اعلام ظرفيت پذيرش در کنکور سراسري سال 93 اقدام کنند.

خدايي اظهار داشت: با توجه به مکاتباتي که با اين وزارتخانه داشتيم ظرفيت پذيرش و نام دانشگاه فرهنگيان در دفترچه انتخاب رشته که دفترچه شماره 2 خواهد بود درج مي‌شود و پذيرش در اين دانشگاه انجام مي‌گيرد.

در اين زمينه اسدا... اسدي گرمارودي رئيس مرکز برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش در گفتگويي يادآور شده است که ضوابط و شرايط پذيرش در دانشگاه فرهنگيان در دفترچه شماره 2 کنکور اعلام مي‌شود و نگراني از اين بابت وجود ندارد.

وي خاطرنشان کرد: در سال تحصيلي آينده نيز دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي از ميان داوطلباني که در دانشگاه‌هاي فوق الذکر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با رعايت شرايط و ضوابط ويژه مندرج در دفترچه سازمان سنجش، پذيرش دارد.

اوايل بهمن؛

اعلام نتايج کنکور فراگير کار‌شناسي ارشد

نتايج کنکور فراگير کار‌شناسي‌ارشد دانشگاه پيام‌نور هفته اول بهمن ماه اعلام مي‌شود.

ظرفيت پذيرش؛ 13500 نفر

دکتر سليم بهرامي رئيس مرکز آزمون دانشگاه پيام‌نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: هفته اول بهمن ماه نتايج کنکور کار‌شناسي‌ارشد دانشگاه پيام‌نور اعلام مي‌شود و پذيرفته‌شدگان براي بهمن ماه سال جاري به عنوان دانشجوي دانشگاه پيام‌نور مشغول به تحصيل مي‌شوند.

وي گفت: 13500نفر در هر دو شيوه "آموزش محور" و "پژوهش محور" پذيرش خواهند شد و داوطلبان نتايج را از طريق سايت سازمان سنجش دنبال کنند.

وي تصريح کرد: 126 رشته گرايش، 9090 رشته محل در 86 شهر کشور ميزبان کنکور فراگير کار‌شناسي‌ارشد بودند.

ادامه ثبت نام آزمون دکتري دانشگاه آزاد تا 8 دي ماه

ثبت نام دوره دکتري تخصصي (PHD) دانشگاه آزاد اسلامي تا روز يکشنبه هشتم دي ماه از طريق سايت اينترنتي مرکز آزمون به سايت www.azmoon.org ادامه دارد.به گزارش آفرينش آزمون دکتري تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 24 و 25 بهمن ماه برگزار مي‌شود.هر داوطلب مي‌تواند يک رشته و حداکثر 5 واحد دانشگاهي را انتخاب کرده و در سايت آن را درج و درصورت تمايل حوزه امتحاني خود را با توجه به نزديکي به محل سکونت خود انتخاب کند.حوزه‌هاي امتحاني عبارتند از اصفهان (خوراسگان)، تبريز، رشت، ساري، کرمان، مشهد، علوم و تحقيقات خوزستان، تهران، پرديس علوم و تحقيقات سيستان و بلوچستان، شيراز و علوم و تحقيقات کرمانشاه.

داوطلبان متقاضي شرکت در دوره بدون آزمون براي ثبت‌نام بايد در علوم انساني حداقل معدل 18، در ساير رشته‌ها حداقل 17 و در پايان نامه در کليه رشته‌ها 18.50 را در مقطع کارشناسي‌ارشد کسب کرده باشند.از تغييرات شرايط ثبت‌نام بدون آزمون اين است که هيچ شرط سني براي اين دسته از داوطلبان درنظر گرفته نخواهد شد.

داوطلبان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به سايت www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند.

تمديد مهلت ثبت‌نام پذيرش دوره‌هاي کارداني فني‌ و کارداني‌حرفه‌اي

به منظور مساعدت براي متقاضيان پذيرش در دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي آموزش مهارتي بهمن ماه 92 دانشگاه جامع علمي کاربردي که تاکنون در اين دوره‌ها ثبت‌نام نکرده‌اند، مهلت ثبت نام تا ساعت 24 روز يکشنبه 8 دي ماه تمديد شد.

به گزارش آفرينش پذيرش دوره کارداني فني و دوره کارداني حرفه‌اي نظام آموزش مهارتي بهمن ماه 92 دانشگاه جامع علمي کاربردي در چهار گروه آزمايشي شامل گروه صنعت، کشاورزي، مديريت و خدمات، فرهنگ و هنر براي 330 رشته و 5 هزار و 112 کد رشته محل از روز چهارشنبه 27 آذرماه آغاز شده است.

تاکنون 102 هزار و 850 نفر در اين دوره ثبت‌نام کرده‌اند

ثبت‌نام براي پذيرش در اين دوره از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش انجام مي‌شود و گزينش دانشجو در هر يک از کد رشته‌هاي تحصيلي براساس معدل مندرج در گواهينامه ديپلم، نوع ديپلم، سهميه‌هاي آزاد، شاغل، رزمندگان و بومي بودن براساس ضوابط صورت مي‌گيرد. ظرفيت پذيرش در اين دوره 254 هزار و 200 نفر است.

هر داوطلب بايد براي ثبت‌نام پس از مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 106 هزار ريال به عنوان وجه ثبت‌نام در اين دوره شرکت کند. نتايج پذيرش در اين دوره در بهمن ماه اعلام مي‌شود و داوطلبان مي‌توانند دوره خود را براي نيمسال تحصيلي دوم 93 - 92 بهمن آغاز کنند.

آغاز پذيرش مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي دانشگاه علمي کاربردي از دوشنبه

جزئيات نحوه ثبت‌نام در پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي کاربردي بهمن ‌ماه 92 اعلام شد.

به گزارش آفرينش ثبت‌نام براي در پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي – کاربردي بهمن ‌ماه 92 از روز دوشنبه 9 دي ماه آغاز و در روز يكشنبه 15 دي ماه پايان مي‌پذيرد.

متقاضيان مي‌توانند در مهلت درنظرگرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما که از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است و فراهم کردن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در پذيرش دوره‌ مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتي دانشگاه جامع علمي - کاربردي بهمن ماه 92 اقدام کنند.

پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال است با مراجعه به سايت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 144.000 ريال ( 14 هزار و 400 تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به دريافت اطلاعات كارت اعتباري اقدام و سپس نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

تمديد مهلت ثبت‌نام دانشگاه‌هاي پيام‌نور، غيرانتفاعي و غيردولتي

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از تمديد مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته براي شرکت در مرحله تکميل ظرفيت و گزينش رشته‌هاي تحصيلي بهمن 92 در دانشگاه‌هاي پيام‌نور و موسسات آموزش عالي غير انتفاعي و غير دولتي خبر داد.

تمديد زمان ثبت‌نام تا چهارشنبه 11دي ماه

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اينکه مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در مرحله تکميل ظرفيت در دانشگاه‌هاي مذکور تا پايان روز چهارشنبه 11دي ماه تمديد مي‌شود، گفت: به منظور فراهم کردن تسهيلات براي آن دسته از داوطلباني که تا کنون نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در مرحله تکميل ظرفيت و گزينش رشته‌هاي تحصيلي بهمن 92 اقدام نکرده‌اند، مهلت ثبت‌نام و انتخاب کد رشته محل تمديد شد. به گفته وي گزينش در رشته‌هاي مذکور براساس سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.

نحوه ويرايش اطلاعات

توکلي همچنين درباره نحوه ويرايش اطلاعات داوطلبان ثبت‌نام در دانشگاه‌هاي پيام‌نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، اظهار کرد: آن دسته از داوطلباني که پيش از اين اقدام به ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده‌اند و نيازمند ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود هستند نيز مي‌توانند در اين مهلت تا ساعت 24 روز چهارشنبه 11 دي ماه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به انتخاب رشته و يا ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود اقدام کنند.

مديرکل بورس وزارت علوم خبرداد؛

بازنگري آيين‎نامه بورس مربيان در دستور کار قرار گرفت

مديرکل بورس سازمان امور دانشجويان از تشکيل کميته‌هاي تخصصي براي بازنگري آيين‎نامه هاي بورس مربيان هيات علمي دانشگاهها خبر داد.

دکتر احمد غلامي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اداره کل بورس در راستاي ارتقاي کيفيت، آيين‌نامه‌هاي بورس را به صورت ساختاري بازنگري مي‌کند. وي ادامه داد: برهمين اساس کميته‌هاي تخصصي مبتني بر مصوبات شوراي مرکزي بورس تشکيل شده که بازنگري آيين‌نامه‌ها دراين کميته‌ها صورت مي‌گيرد.


 تابلوي اعلانات 

 7 تا 8 اسفند ماه صورت مي‌گيرد؛

برگزاري اولين همايش ملي سنجش علم در دانشگاه اصفهان

به گزارش آفرينش به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، اولين همايش ملي سنجش علم، ارزشيابي و آسيب‌شناسي (بروندادهاي علمي) 7 تا 8 اسفند ماه در دانشگاه اصفهان برگزار مي‌شود.

محورهاي همايش

محورهاي اين همايش بنيانهاي علم، سنجش کمي و کيفي علم، بروندادهاي علمي، سازمانهاي سنجش علم، جامعه علمي ايران و رشد توسعه علمي ايران است که اين محورها با نگاه ارزشيابي و آسيب‌شناسي مورد بررسي قرار خواهند گرفت.

گفتني است علاقمندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر و شرکت در همايش با شماره 7932434-0311دبيرخانه همايش تماس حاصل نمايند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته