جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4612


همه چيز درباره واريس


هشت غذا که مغز را جوان و سالم نگه مي‌دارد


سرماخوردگي را با اين گياه درمان کنيد


خبرها از عالم علم


خبر پزشکي


 همه چيز درباره واريس 

همه چيز از يک درد گنگ و احساس خستگي در پا شروع مي‌شود. شايد خيلي از افراد آن را پشت گوش بيندازند و منتظر بنشينند تا روزي اين درد برطرف شود غافل از اينکه يکي از سياهرگ‌هاي پايشان روزبه‌روز گرفتگي بيشتري پيدا مي‌کند و بعد از آن يک روز مي‌بينند قسمتي از پايشان تغيير رنگ داده و متورم شده و به شدت دردناک است. اگر شما هم دچار اين علائم شده‌ايد توضيحات و توصيه‌هاي دکتر شروين نجفي‌زاده، فوق تخصص جراحي عروق را از دست ندهيد.

چه شغل‌هايي شما را واريسي مي‌کند؟

واريس نوعي اتساع غيرعادي و پيچ‌خوردگي وريدهاي سطحي است که به دليل گردش خون غيرعادي در اندام‌ها ايجاد مي‌شود. اين عارضه مي‌تواند علل مختلفي داشته باشد و معمولا در اندام‌هاي تحتاني شايع است اما به ندرت در نقاط ديگر هم ديده مي‌شود. به طور کلي علت ايجاد واريس نارسايي دريچه‌هاي لانه کبوتري عروق است که اين نارسايي خود به دلايل مختلفي ايجاد مي‌شود. ايستادن‌هاي طولاني مدت به صورت بي‌حرکت و ثابت در يک مکان مهم‌ترين و شايع‌ترين علت ايجاد واريس است. براي مثال پاسبان‌ها، پليس‌هاي راهنمايي و رانندگي، آرايشگر‌ها و جراحان بيشتر در معرض ابتلا به واريس قرار دارند. با ايستادن‌هاي طولاني مدت دريچه‌هايي که گردش خون را برقرار مي‌سازند و باعث مي‌شوند خون به صورت يک طرفه از اندام تحتاني تخليه شود و به سمت قلب پيش رود، عملکردشان مختل مي‌شود، درنتيجه خون در اندام‌ها جمع مي‌شود و حتي گاهي اوقات به صورت معکوس به پايين برمي‌گردد زيرا نيروي جاذبه خون را به سمت پايين مي‌کشد. البته فراموش نکنيد که اين حالت در سياهرگ‌ها رخ مي‌دهد و نه سرخرگ‌‌ها، زيرا گردش خون در سرخرگ‌ها به کمک نيروي پمپ قلب انجام مي‌شود اما خون سياهرگ‌ها به کمک پمپ عضلاني که در اندام‌هاي تحتاني وجود دارد به گردش درمي‌آيد. يعني عضلات با انقباض و انبساط خود هنگام راه رفتن، حرکت کردن يا ورزش کردن خون را به گردش درمي‌آورند. حال اگر اين مکانيسم‌ها به هر دليل انجام نشوند براي مثال پمپ عضلاني ضعيف باشد يا فرد بي‌حرکت باشد و اين عضلات کار نکنند و دريچه در طولاني‌مدت نارسا شود، واريس ايجاد خواهد شد.

علاوه بر ايستادن‌هاي طولاني مدت دلايل مختلف ديگري براي نارسايي دريچه‌اي وجود دارد از جمله چاقي، بارداري، سابقه تصادف و آسيب‌ديدگي عروق، بالا رفتن، فشار داخل شکم، انجام کارهاي خيلي سنگين و مصرف سيگار و دخانيات نيز روي واريس تاثير منفي مي‌گذارد و باعث غيرطبيعي شدن گردش خون در پا مي‌شود. از طرف ديگر دخانيات سطح اکسيژن خون را کاهش مي‌دهد و از اين طريق پيشرفت واريس را تسريع مي‌کند. البته درصدي از موارد واريس به صورت ژنتيک در خانواده‌ها ايجاد مي‌شود، بنابراين اگر پدر يا مادر سابقه واريس داشته باشند فرزندان آن‌ها شانس بيشتري براي ابتلا دارند. همچنين با بالا رفتن سن از آنجايي که از اندام‌ها استفاده بيشتري مي‌شود و ممکن است فرد دچار اضافه وزن شود احتمال ايجاد واريس بيشتر مي‌شود. در برخي مقالات نيز آمده است که انداختن پا روي پا مي‌تواند احتمال ايجاد واريس را افزايش دهد.

براي پيشگيري از ايجاد واريس و پيشرفت آن توصيه مي‌شود از ايستادن‌هاي طولاني مدت و بي‌حرکت خودداري کنيد. اگر شغلتان طوري است که بايد سرپا بايستيد سعي کنيد در محل حالت قدم رو داشته باشيد و پا‌هايتان را جابه‌جا و عضلاتتان را درجا منبسط و منقبض کنيد.

در اولين فرصتي که پيدا مي‌کنيد پاهاي خود را بالا قرار دهيد. اين کار باعث استراحت پا و بهبود در گردش خون سياهرگي مي‌شود. حتي اگر 5 دقيقه هم فرصت داشته باشيد پا‌هايتان را بالا بگذاريد تا خون تيره رنگ عاري از اکسيژن تخليه شود و خون روشن و تازه جايگزين آن شود. بهترين حالت اين است که سطح پا از سطح قلب بالا‌تر باشد. برخي از افراد پاهاي خود را به ديوار تکيه مي‌دهند و برخي‌ها روي مبل يا صندلي مي‌گذارند و افرادي هم هستند که وقتي مي‌خوابند زير پايشان بالشت مي‌گذارند.

درواقع هرقدر که بتوانيم پا را بالا‌تر قرار دهيم تخليه خون وريدي سريع‌تر انجام مي‌شود. ورزش‌هاي حرکتي مانند پياده‌روي، دويدن، دوچرخه‌سواري، شنا، واليبال و فوتبال بهترين انتخاب‌ها در اين مورد هستند. در نقطه مقابل نيز ورزش‌هايي که در حالت ثابت و ايستايي با فشار زياد انجام مي‌شوند مانند وزنه‌برداري، کار با دستگاه و بدنسازي گردش خون پا را مختل مي‌کنند و ممکن است باعث تشديد واريس شوند.

از آمبولي نترسيد

واريس اگر درمان نشود طي زمان پيشرفت مي‌کند. يعني رگ‌ها به تدريج متسع مي‌شوند و اين اتساع منجر به تورم به خصوص در ناحيه ساق پا و قسمت فوقاني قوزک داخلي مي‌شود. با متسع شدن وريد‌ها و نازک شدن پوست، کوچک‌ترين آسيب يا ضربه‌اي مي‌تواند باعث خونريزي‌هاي شديد شود. يکي ديگر از عوارض واريس ايجاد لخته در وريد‌هاي سطحي يا به اصطلاح «ترومبوفلبيت» سطحي است. در چنين مواقعي ايجاد لخته در اثر اتساع باعث مي‌شود رگ مورد نظر متورم، قرمز رنگ، دردناک و سفت شود. براي مثال بيماراني که چند ساعت بدون حرکت در هواپيما مي‌نشينند ممکن است دچار اين عارضه شوند. بسياري از اوقات بيماران سؤال مي‌کنند که آيا اين لخته مي‌تواند حرکت کند و به قلب برود و باعث آمبولي شود؟ پاسخ به اين سؤال منفي است. يعني طبق تعريف، واريس اتساع عروق سطحي پاست درحالي که آمبولي در رابطه با عروق عمقي اتفاق مي‌افتد.

طب کلاسيک زالودرماني را تأييد نمي‌کند

روش‌هاي درماني واريس را مي‌توان به 2 دسته کلي تقسيم کرد؛

اولين روش جراحي است که قديمي محسوب مي‌شود اما روش استانداردي است. دسته ديگر نيز شامل روش‌هاي جديد و پيشرفته‌تر از جمله درمان‌هاي دارويي، ليزر يا RF (راديوفرکوئنسي) مي‌شود.

در روش جراحي قسمتي از دريچه اصلي پا که دچار اختلال شده است را مي‌بندند و آن قسمت از رگ که حالت گشاد پيدا کرده است را از درون پا درمي‌آورند.

جراحي اگر توسط پزشکان خبره انجام شود موفقيت بالايي خواهد داشت و خطري بيمار را تهديد نخواهد کرد. در اين مورد نيز جراحان عروق در ارجحيت قرار دارند.

گاهي اوقات بيماران به خصوص در شهرستان‌ها توسط جراحان عمومي عمل مي‌شوند و اين کار موجب مي‌شود جراحي آن‌ها کامل انجام نشود و علائمشان عود کند و نياز به عمل مجدد پيدا کنند. در هر صورت هر عملي عوارض خاص خود را دارد.

براي مثال ممکن است تا چند روز در محل مورد نظر کبودي و درد ايجاد شود و حتي ممکن است عفونت و خونريزي رخ دهد.

از روش‌هاي جديد‌تر درمان واريس مي‌توان به اسکلروتراپي يا تزريق دارو به داخل رگ اشاره کرد. در اين روش پزشک با تزريق داروهاي خاص سعي مي‌کند رگ مورد نظر را ببندد.

اين روش از لحاظ موفقيت درماني براي رگ‌هاي بزرگ چندان مناسب نيست. درحالي که رگ‌هاي سطحي يا عنکبوتي را مي‌توان با اين روش تا 90درصد برطرف کرد. روش‌هاي سنتي مانند زالودرماني نيز براي واريس توصيه نمي‌شود و حتي ممکن است باعث ايجاد عفونت روي پوست ملتهب ناحيه واريس شود.

جام جم


 هشت غذا که مغز را جوان و سالم نگه مي‌دارد 

به گزارش سرويس سلامت خبرگزاري طبنا؛ آلزايمر و کاهش حافظه ناشي از افزايش سن از شرايط افول ذهني است كه مي‌توانند به تاخير بيفتند و يا جلوگيري شوند. علاوه بر درگيري با فعاليت روزانه که براي مغز مفيد مي‌باشد، يک رژيم متوازن و مرتب غني از اسيد‌هاي آمينه ضروري، روغنهاي امگا، مواد معدني و ويتامين‌ها حافظه تيز و پر شور را به همراه دارند. براي اينکه بتوانيد مواد مغذي مورد نياز را به مغز خود برسانيد از غذاهاي زير استفاده کنيد.

1- ماهي

پروتئين به عنوان يک جزء در ساخت انتقال دهنده‌هاي عصبي يا نوروترانسميتر‌ها(موادي که ضربان عصبي را در طول يک سيناپس انتقال مي‌دهند)، براي بهبود فعاليت ذهني ضروري مي‌باشد. گذشته از منبع عالي پروتئين، ماهي سرشار از روغن‌هاي ضروري، از قبيل امگا 3 مي‌باشد. امگا 3 از عملکرد مغز محافظت مي‌کند. ماهي‌هاي دريايي غني‌ترين منبع اسيد‌هاي چرب مي‌باشند. اين ماهي ها شامل ماهي آزاد، هاليبوت، ماکرل و ساردين مي‌باشند.

2- زغال اخته

اين ميوه لذيذ سرشار از آنتي اکسيدان‌هاي قوي است که راديکال‌هاي آزاد را که سبب پيري مي‌شوند از بين مي‌برد. همچنين اين ميوه داراي خواصي مي‌باشد که شروع کاهش مربوط به افزايش سن را به تاخير مي‌اندازد. اين کار را از طريق حفاظت سلولهاي مغز و جلوگيري از تخريب آنها به وسيله مواد شيميايي، پلاک‌ها يا ضربه روحي انجام مي‌دهد. زغال اخته بر عليه ديگر فاکتور هاي عامل پيري نيز مي‌جنگد.

3- آجيل و دانه ها

آجيل و دانه ها غذاهايي شگفت انگيز براي مغز انسان مي‌باشند. اين غذاها حاوي پروتئين و اسيد‌هاي چرب و آرژينين آمينه مي‌باشند که غده هيپوفيز را تحريک مي‌کنند تا هورمون رشد را آزاد سازد. هورمون رشد ماده‌اي است که بعد از 35 سالگي کاهش مي‌يابد و فايده ضد پيري براي مغز دارد. مخلوطي از مواد ضد پيري را که شامل يک فنجان گردو، 2/1فنجان دانه کدو تنبل، 3/1 فنجان توت خشک، 4/1 فنجان دانه کنجد، 2/1 فنجان برگه زردآلو مي‌باشد تهيه کنيد و همه جا همراه خود داشته‌باشيد و در بين وعده‌هاي غذايي از آنها بخوريد. اين مخلوط مغز را تغذيه مي‌کند. ضمناً در پاکت فريزر يا در ظرف در‌دار بريزيد تا تازه بمانند.

4- سبزيجات خانواده کلم

کلم بروکلي، گل کلم و کلم فندقي سرشار از ماده مغذي با نام کولين مي‌باشند. اين ماده براي حافظه و سلامت مغز ضروري مي‌باشد. کولين پيش در آمد استيل کولين مي‌باشد. استيل کولين در فرايند‌هاي مغزي مشارکت دارد. همان طور که سن افزايش مي‌يابد، خروجي کولين طبيعي بدن کاهش پيدا مي‌کند. بنابراين مي‌توان با خوردن غذاهاي مملو از کولين، توليد استيل کولين را افزايش داد و قدرت مغز را بهبود بخشيد. منابع ديگر کولين تخم مرغ، دانه سويا، بادام زميني، کلم، لوبياچيتي و لوبيا قرمز مي‌باشند.

5- روغن، چربي هاي غير اشباع يگانه

چربي‌هاي غيراشباع تک‌گانه حاوي اسيدهاي چرب ضروري، اسيد لينولنيک گاما هستند. اين اسيدها علاوه بر ديگر فوايد براي بدن، براي عملکرد مغز ضروري مي‌باشند. روغن زيتون، کنجد، کانولا، بادام و روغن ماهي سرشار از اسيدهاي چرب غير اشباع تک گانه مي‌باشند. محققان با مطالعه روي بعضي افراد به اين نتيجه رسيده اند که رژيم غذايي همراه با چربي‌هاي غير اشباع و غيرهيدروژنه خطر ابتلا به بيماري آلزايمر را کاهش مي‌دهد. اما افرادي که روغن هاي اشباع شده صرف مي‌کنند بيشتر در معرض ابتلا به اين بيماري مي‌باشند.

6- غذاهاي داراي L-Carnitine

بسياري مواقع مشکلات حافظه‌اي مربوط به سن بر اثر افزايش پلاک و کاهش ذخيره خون مغز ايجاد مي‌شود. L-Carnitine، يک اسيد آمينه است که در کليه ساخته مي‌شود و جريان را در مغز سرعت مي‌بخشد. به غير از فوايد بيشماري که براي مغز دارد، همچنين به دليل اينکه از اکسيداسيون چربي در مغز جلوگيري مي‌کند مانع از ابتلاي افراد به آلزايمر مي‌شود. گوشت، ماهي، بوقلمون، گندم، آوکادو، شير و لوبياي سوياي تخمير شده از منابع مهم L-Carnitine مي‌باشند.

7- جلبک هاي ريز

جلبک هاي ريز اقيانوس و درياچه‌هاي تميز و سالم شامل جلبک سبز آبي، اسپيرولينا، کلورلا، سي ويد و کلپ مي‌باشند، که هضم اين جلبک‌ها آسان مي‌باشد و سرشار از پروتئين، انرژي زياد و صدها مواد معدني هستند. اين جلبک‌ها را در رژيم غذايي خود بگنجانيد و عملکرد صحيح مغز خود را تضمين کنيد.

8-چاي سبز

چاي سبز از فعاليت آنزيمي ‌که در بيماري آلزايمر دخيل مي‌باشد جلوگيري مي‌کند. همچنين غني از پلي فنل‌ها و آنتي اکسيدان‌هاست که از پيري زودرس مغز جلوگيري مي‌کند. لذا هر روز دو فنجان چاي سبز بنوشيد. براي حذف کافئين، چاي سبز را 45 ثانيه بخيسانيد سپس آب آن را دور ريخته و آب داغ تازه به آن اضافه کنيد.

تقويت کننده‌هاي گياهي

تعداد زيادي داروي گياهي چيني وجود دارد که براي عملکرد مغز مفيد مي‌باشند، از قبيل جينکو، گوتوکولا، بيلوبا. همچنين به شما داروهاي گياهي سيب زميني شيرين، رازيانه، گل انگشتانه نيز توصيه مي‌شود.


 سرماخوردگي را با اين گياه درمان کنيد 

 اسفرزه گياه دارويي است که بيشتر در مناطق خشک و نيمه گرمسيري رويش مي‌يابد و خواص بي‌شماري دارد.مجتبي خادم‌الحسيني کار‌شناس گياهان دارويي در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اسفرزه گياه دارويي است که دانه يا بذر آن خاصيت دارويي دارد. اين گياه در ميان عوام به تخم سفيد نيز معروف است.

کار‌شناس گياهان دارويي با اشاره به اينکه اسفرزه به دو شکل ريز و درشت وجود دارد، گفت: بذرهاي ريز استفاده چنداني ندارد و لعاب زيادي توليد نمي‌کند، در حالي که نوع درشت بيشتر مصرف دارويي و لعاب فراواني که حاوي موسيلاز است دارد.

خادم‌الحسيني تصريح کرد: اسفرزه مزاج سرد و‌ تر دارد و گرمي را به شدت کاهش مي‌دهد، سرماخوردگي را بهبود مي‌بخشد و سينه را صاف مي‌‌کند. زماني که سرماخورده هستيم و مجاري تنفسي دچار التهاب و عفونت است با مصرف دم کرده اسفرزه عفونت‌هاي سطحي مجاري تنفسي و گوارش دفع مي‌شوند. اسفرزه اسهال‌هاي ناشي از گرمي بدن را درمان مي‌کند همچنين داراي خاصيت ضد يبوست است. خادم‌الحسيني در پايان اظهار داشت: نکته بسيار مهمي که در مصرف اين گياه بايد در نظر داشت اين است که اسفرزه را نبايد هرگز بکوبيم يا آسياب کنيم زيرا باعث ايجاد سردي شديد مي‌شود که گاهي مرگ به دنبال دارد.


 خبرها از عالم علم 

 سلامت ژن‌ها به خواب کافي بستگي دارد

به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران، دانشمندان مي‌گويند که تنها يک هفته کم خوابي مي‌تواند کارکرد صد‌ها ژن را مختل کرده، خطر ابتلا به بيماري‌هاي مهلک مرتبط با استرس، ايمني و التهاب را افزايش دهد. کشف جديد دانشمندان توضيح مي‌دهد که چرا کمبود خواب به سلامت جسماني صدمه مي‌زند. محققان براي انجام اين تحقيقات به بررسي فعاليت ژنتيکي در 26 داوطلبي که کمبود خواب داشتند پرداختند و به اين نتيجه رسيدند که خواب ناکافي تأثير قابل توجهي روي بيش از 700 ژن در بدن دارد. اين امر موجب مي‌شود که فعاليت عده‌اي از ژن‌ها کاهش يابد و عده‌اي ديگر بيش از حد فعال شوند. نتايج اين تحقيق که نشان مي‌دهد خواب ناکافي به عنوان عامل مشکلات سلامتي بسيار شناخته مي‌شود در مجله مقالات آکادمي ملي علوم منتشر شده است.

وقتي که فردي خواب ناکافي دارد، ژن‌هاي مرتبط با ساعت بدن، متابوليسم، سيستم ايمني و پاسخ‌هاي استرس تحت تأثير قرار مي‌گيرند. اين تحقيق با رياست «درک جان ديک» از دانشگاه سوري انجام شده که خواب را چون ورزش و رژيم غذايي به عنوان «ستون سلامت» توصيف مي‌کند.

چندين تحقيق نشان داده است که کاهش زمان خواب که در بسياري از تحقيقات کمتر از 6 ساعت توصيف شده، موجب تأثيراتي روي سلامتي مي‌شود و بيماري‌هايي چون چاقي، ديابت و بيماري‌هاي قلبي عروقي به دنبال دارد. در حقيقت کمبود خواب را عامل شرايطي چون چاقي، بيماري قلبي و اختلالات ذهني مي‌دانند. شرکت کنندگان در طول اين تحقيقات يک هفته خواب ناکافي داشتند و طي آن بيشتر از 6 ساعت در شب نخوابيدند. در پايان اين زمان آن‌ها مجبور بودند حدود 40 ساعت بيدار بمانند و در همين زمان نمونه‌هاي RNA در فاصله‌هاي سه ساعته از داوطلبان گرفته مي‌شد.

گروه تحقيقاتي درک جان ديک، اسيد ريبونوکلئيک (RNA) را در خون داوطلبان بررسي کردند. از اين ماده شيميايي که دستورالعمل‌هاي رمزگذاري شده را از ژن‌ها به سلول‌ها مي‌برد مي‌توان براي اندازه گيري فعاليت ژن‌ها استفاده کرد. نتايج اين بررسي‌ها با نتايج بررسي روي نمونه‌هاي همين داوطلبان در زماني که 10 ساعت خواب شبانه در هفته داشتند مقايسه شد. اطلاع از نتايج اين تحقيقات مي‌تواند براي افرادي که در جوامع صنعتي زندگي مي‌کنند موثر باشد. اخيرا دانشمندان آلماني کشف کرده‌اند که کودکاني که خواب شب مناسبي دارند، از حافظه بهتري برخوردار هستند.

خواص سبزي هاي نارنجي رنگ

اسيد رتينويک(Retinoic) که از ويتامين A به دست مي آيد به فراواني در هويج موجود است. به نقل از سايت «هلث نيوز»، بتاکاروتن به سيستم ايمني بدن کمک مي کند.به گزارش سلامت نيوز به نقل از روزنامه خراسان؛ بتاکاروتن نوعي آنتي اکسيدان است که با راديکال هاي آزاد مقابله مي کند. نتايج بررسي ها نشان مي دهد ميزان بالاي اين ترکيب خطر مرگ بر اثر بيماري قلبي عروقي را کاهش مي دهد. کدوحلوايي منبع عالي آلفا و بتاکاروتن است. کدو حلوايي و هويج سرشار از لوتئين و زراتين هستند که هر دو از بروز آب مرواريد پيشگيري مي کند. اين ماده مغذي حاوي بتاکاروتن است و در صورتي که در کمي روغن تفت داده و مصرف شود ميزان بتاکاروتن آن افزايش مي يابد.


 خبر پزشکي 

 چاقي علت شايع ايجاد سنگ صفرا

چاقي، اضافه وزن، رژيم غذايي پرچرب و کم فيبر شايعترين علل ايجاد سنگ صفرا است. به گزارش وب دا يک فوق تخصص بيماري هاي گوارش و کبد با بيان اين که بيماري سنگ کيسه صفرا بيماري شايعي است گفت: اين بيماري در نتيجه رسوب کلسترول در افراد چاق و خانمها ديده مي شود.

دکتر محسن آخوندي ادامه داد: اين بيماري همچنين در خانم هايي که زايمان هاي زيادي انجام داده اند نيز شيوع پيدا مي کند چرا که بارداري نيز مي تواند باعث ايجاد سنگ کيسه صفرا شود.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي يزد با اشاره به اين که اين بيماري ممکن است علامتي نداشته باشد گفت: در اکثر مواقع درد محکم در ناحيه کبد و پشت مي تواند علامت سنگ کيسه صفرا شود و بعضا با درد معده اشتباه گرفته مي شود.

وي افزود: يکي از ويژگي هاي علائم اين بيماري اين است که در بين حملات، درد آرامتري در فرد صورت مي گيرد.

وي همچنين خاطرنشان کرد: در مواقعي که فرد کاهش وزن شديد داشته باشد ممکن است سنگ کيسه صفرا در فرد ايجاد شود. دکتر آخوندي با اشاره به روشهاي پيشگيري از ايجاد و بروز سنگ کيسه صفرا گفت: کاهش وزن و انجام فعاليت هاي ورزشي بهترين روش جلوگيري از بروز سنگ کيسه صفرا است.

چرا نبايد سوسيس و کالباس بخوريم؟

يک کارشناس تغذيه گفت: فرآورده‌هاي گوشتي به دليل وجود مواد نگهدارنده، چربي‌هاي اشباع شده و افزودني‌هاي غيرگوشتي براي سلامت افراد مضر هستند.

مسعود نصيري در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به رايج شدن استفاده از فست‌فودها خصوصا در بين کودکان، اظهار داشت: بخش عمده‌اي از مصرف فست فودها ناشي از مسائل فرهنگي بوده و لازم است اين فرهنگ در خانوادها به صورت پايه‌اي اصلاح شود. به گفته اين کارشناس تغذيه، درصد گوشت فرآورده‌هايي همچون سوسيس و کالباس بر اساس آنچه که بر روي آن درج شده چندان قابل اعتماد نيست، زيرا در کشور ما به دليل بالا بودن قيمت گوشت امکان استفاده فراوان از آن ميسر نيست و کارخانجات مجبورند از ساير افزودني‌ها در توليد فرآورده‌هاي گوشتي خود استفاده کنند. نصيري تصريح کرد: در برخي موارد نيز امکان تقلب وجود دارد که از گوشت خالص براي توليد فرآورده‌هاي گوشتي استفاده نشود که اين امر نيز مي‌تواند گاهي خطرآفرين باشد.

وي استفاده از چربي‌هاي اشباع را از ديگر دلايل مضر بودن فست فودها عنوان کرد و گفت: بسياري از کارخانجات توليد فرآورده‌هاي گوشتي براي اينکه محصول خود را به قوام برسانند مجبورند از چربي‌هاي اشباع در آنها استفاده کنند که اين چربي‌ها براي سلامتي مضر است.

اين کارشناس تغذيه خاطرنشان کرد: افزودني‌هايي که به فرآورده‌هاي گوشتي اضافه مي‌شود نيز مي‌تواند مضر باشد که اگرچه مانع رشد نکردن باکتري در اين محصولات مي‌شود، اما ميزان افزودني‌ها اگر افزايش يابد و بر اساس استانداردها نباشد تهديدي براي سلامت افراد است.: نيترات و نيتريت‌ها از جمله اين افزودني‌ها هستند که زمينه ساز رنگ خوب فرآورده‌هاي گوشتي مي‌باشند، اما در بدن به نيتروزآمين تبديل مي‌شوند که به شدت سرطان زا است.

به گفته وي، انواع سرطان‌ها به ويژه مدل خاصي از سرطان دستگاه گوارش مي‌تواند از طريق اين افزودني‌ها در بدن ايجاد شود، خصوصا در بدن کودکان که سرعت رشد و تکثير سلولي آنها بالا است.

اين کارشناس تغذيه تصريح کرد: يکي از مهمترين فست فودهايي که بچه‌ها دوست دارند پيتزا است که مي‌توان آنها را به استفاده از پيتزاهاي خانگي که با گوشت، سويا و سبزيجات پخته مي‌شود عادت داد و به ميزان بسيار کمتري از سوسيس و کالباس در آن استفاده کرد.

همشهري آنلاين


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته