جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4612

سلطاني مقدم خبر داد؛
اجراي فاز نخست پروژه خانه ملت در استان البرز


توجه به هشدارهاي پليس در کاهش سرقتها موثر است


محيط هاي دانشگاهي استان البرز، با کمبود تيم پزشکي متخصص مواجه هستند


نانواييها، کيفيت نانهاي مصرفي مردم را بهبود دهند

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل:
خريد دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيکي کرايه مانند اتوبوس‌هاي شهري در دستور کار قرار دارد


خبر


خبر


 سلطاني مقدم خبر داد؛
 اجراي فاز نخست پروژه خانه ملت در استان البرز 

کرج - خاکپور

مديرعامل سازمان عمران و نوسازي شهرداري کرج از عملياتي شدن اجراي فاز نخست پروژه خانه ملت خبر داد.

اجراي پروژه خانه ملت استان البرز کليد خورد

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي سلطاني مقدم در تشريح عملياتي شدن اين پروژه گفت: پس از اينکه پروژه خانه ملت به مناقصه گذاشته شد و پس از انجام مراحل قانوني انعقاد قرارداد با هماهنگي اداره امور پيمانها و قرارداد، زمين موردنظر در اختيار پيمانکار گذاشته شد و پس از طي عمليات تجهيز و ارائه برنامه زمانبندي، اجراي عمليات گودبرداري آن در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وي افزود: پروژه احداث ساختمان خانه ملت در مساحتي بالغ بر 600 مترمربع و در قالب 6 طبقه، در ضلع شمالي خيابان گلزار شهداي چهارصد دستگاه در منطقه 9 واقع شده است.

اين مسئول با بيان اينکه خاک حاصل از عمليات گودبرداري اين پروژه به مرکز نخاله شهرداري کرج انتقال يافت، خاطرنشان کرد: اين پروژه در مرحله عملياتي اجراي فونداسيون مي‌باشد.

اين مسئول گفت: پروژه مذکور به منظور استقرار دفتر فعاليت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در خانه ملت درحال اجراست.

مديرعامل سازمان عمران و نوسازي شهرداري کرج مبلغ قرارداد بر اساس نقشه و مشخصات پيوست براي هر مترمربع را 16 ميليون و 900 هزار ريال عنوان کرد.

وي افزود: مبلغ قرارداد تا سقف مبلغ 35 ميليارد ريال طبق برآورد پيوست قرارداد مي‌باشد که پس از کسر کسورات قانوني قابل پرداخت خواهد بود که از اين مبلغ به ميزان 2 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و 10 ميليارد ريال نيز از محل بودجه مصوب سال جاري شهرداري کرج مي‌باشد و مابقي از محل بودجه سالهاي آتي خواهد بود.

گفتني است؛ قرارداد مذکور براساس مجوز شماره 33117 و به استناد ماده 31 آئين‌نامه معاملات شهرداري تهران (قانون تسري به کلانشهرها و مراکز استانها و...) در سه تبصره و 5 ماده و 6 نسخه تهيه، تنظيم و منعقد شده و دستگاه نظارت بر حسن اجراي تعهدات ان حوزه معاونت فني و عمراني شهرداري کرج مي‌باشد.


 توجه به هشدارهاي پليس در کاهش سرقتها موثر است 

 يزد- اکبر خيرخواه

رئيس پليس آگاهي استان يزد گفت: مدنظر قرار دادن توصيه‌هاي پليس در ارتباط با پيشگيري و کاهش سرقت بسيار موثر است ولي عدم توجه مالکان به مسائل فيزيکي و امنيتي و پيشگيري، موجب افزايش سرقت شده است.سرهنگ عليرضا خالقي، مراقبت هرچه بيشتر شهروندان از مغازه خود براي کاهش سرقتها را خواستار شد و افزود: براي ايمني بيشتر مي‌توانيد از تجهيزاتي مانند دزدگير، دوربينهاي مداربسته، درهاي ضد سرقت و غيره استفاده کنيد .

وي ادامه داد: هنگام ساخت‌وساز، خريد يا اجاره محل کسب به استحکام و ايمني ساختمان به اندازه زيبايي آن اهميت دهيد، به دليل پايين بودن ضريب ايمني قفلهاي معمولي، از قفلهاي سوئيچي، ضدبرش و قفلهايي که ضريب ايمني بالايي دارند، استفاده کنيد.

رئيس پليس آگاهي استان يزد گفت: چنانچه محل کسب شما از در آهني و شيشه‌اي برخوردار است براي بالا بردن ضريب ايمني هر دو را قفل کنيد .خالقي هشدار داد: پليس تلاش دارد تا با بهره‌گيري از اطلاعات مردمي به موفقيتهاي بيشتري دست يابد که از شهروندان تقاضا داريم درصورت کسب هرگونه خبري از فعاليت سارقان، مراتب را به فوريتهاي پليسي 110 اعلام کنند.

وي همچنين از اجراي چهارمين مرحله طرح عملياتي مبارزه با سارقان وسايط نقليه در سطح استان خبر داد و گفت: در اجراي اين طرح 64 دستگاه موتورسيکلت مسروقه، سه دستگاه خودروي مسروقه و پنج دستگاه خودروي توقيف قضايي، چهار دستگاه پلاک مسروقه، دو دستگاه موتورسيکلت ارکان مخدوش کشف و 12 نفر سارق دستگير شدند .

رئيس پليس آگاهي استان يزد تصريح کرد: با تلاش کارکنان دخيل در اجراي طرح عملياتي مبارزه با سارقان وسايط نقليه، محيط براي بزهکاران در زمينه ارتکاب سرقت ناامن و اين امر موجبات رضايت مالباختگان و شهروندان شد و افزايش ميزان اعتماد عملکرد پليس را به دنبال داشت.


 محيط هاي دانشگاهي استان البرز، با کمبود تيم پزشکي متخصص مواجه هستند 

 کرج - خاکپور

مديرکل سياسي و انتخابات استانداري البرزگفت: محيطهاي دانشگاهي و خوابگاه‌هاي برخي از دانشگاه‌هاي استان با کمبود امکانات و تيم پزشکي متخصص مواجه هستند. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، پرويزکوثري با بيان اين مطلب در ششمين جلسه کميسيون دانشجويي شوراي تامين استان، با توجه به عدم استقرار تيم پزشکي در محيط‌هاي دانشگاهي استان از روساي دانشگاه‌ها خواست درحداقل زمان ممکن و با هماهنگي و تعامل با دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني اقدامات لازم صورت گيرد.

وي افزود: به منظور استقرار هر چه سريع‌تر تيم پزشکي متخصص به صورت شبانه‌روزي در دانشگاه‌ها هماهنگ‌هاي لازم صورت گرفته و نتيجه اقدامات به مسئولين استاني گزارش شود.مديرکل سياسي و انتخابات استانداري البرزدر سخنان خود ادامه همکاري بين دانشگاهها را يادآور شد و گفت: اين تعامل و همکاري علاوه بر ارتقاء هرچه بهتر سطح علمي در بسياري از موارد کارگشا خواهد بود.

کوثري در پايان سخنان خود از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌هاي عالي که به موقع پاسخگوي موارد خواسته شده از سوي اداره کل سياسي بودند تشکر و قدرداني کرد. گفتني است در اين نشست دبير کميسيون دانشجويي شوراي تامين استان پس از بحث و بررسي و ارائه گزارش روساي دانشگاه‌ها از مجموعه اقدامات صورت گرفته در ايام 16 آذز در محيط‌هاي دانشگاهي و موسسات آموزش عالي استان از اعضاء کميسيون و روساي دانشگاه‌ها به خاطر هماهنگيها و مجموعه اقداماتي که باعث شد مراسم 16 آذر امسال به نحو احسن و با مديريت عالي در سطح دانشگاه‌ها برگزار شود تشکر کرد.


 نانواييها، کيفيت نانهاي مصرفي مردم را بهبود دهند 

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

رئيس مرکزبهداشت شهرستان کهگيلويه گفت: دست‌اندرکاران امر تهيه نان بايد نسبت به بهبود کيفيت نانهاي مصرفي مردم تلاش بيشتري نمايند.

مهندس سيد محمد هاشم طاعتي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش در ياسوج، افزود: اطلاع‌رساني به مردم درخصوص نحوه خريد، حمل و نقل و نگهداري آن؛ همچنين پرهيز ازخوردن بخهاي سوخته نان ضروري است.

وي با بيان اينکه ضروري است تمامي دست‌اندرکاران امر تهيه نان نسبت به بهبود کيفيت نانهاي مصرفي مردم بيشتر تلاش نمايند، در اين راستا عدم استفاده از سوخت مازوت در نانواييها و جايگزين کردن آن با گاز شهري، جلوگيري از تماس مستقيم شعله با نان در دستگاههاي نان ماشيني، همچنين ترويج و توسعه نانهاي سنتي مطلوب (سنگک) و نانهاي حجيم و نيمه‌حجيم (جلوگيري از توليد ضايعات و افزايش کيفيت نان) توصيه مي‌شود.

نانهاي صنعتي و نيمه صنعتي بايد داراي بسته‌بندي مناسب باشد

وي ضمن اشاره به توصيه‌هاي بهداشتي در مورد تهيه و نگهداري نان تصريح کرد: نانهاي صنعتي و نيمه‌صنعتي توليدشده بايد داراي بسته‌بندي مناسب بوده و مشخصات لازم روي برچسب درج شده باشد.

طاعتي افزود: اگر ماده غذايي ما بدون بسته‌بندي است؛ مثل انواع نان سنتي يا گندم و جو فله بايد مراقب باشيم با محيط آلوده در تماس نباشد.

نان را در کيسه نايلون سياه نگذاريد

وي عنوان داشت: از پيچاندن انواع نان در داخل روزنامه و يا قرار دادن در داخل کيسه نايلون سياه يا بازيافتي خودداري شود.

رئيس مرکز بهداشت کهگيلويه همچنين با تاکيد بر اين مطلب که نان مصرفي به شکل روزانه تهيه شود، توصيه کرد: درصورت تصميم به نگهداري نان در طولاني‌مدت بايد به شکل اصولي قبل از قرار دادن داخل فريز خنک شود، سپس درنايلون تميز قرار دهيد، در غيراين صورت نان داغ در داخل نايلون اصطلاحاً عرق کرده و با توجه به رطوبت حاصل از تعريق، ممکن است کپک بزند.

وي يادآورشد: مصرف نانهايي که از آرد کامل يا سبوس‌دار همچون نان سنگک تهيه شده‌اند، به دليل ارزش تغذيه‌اي بالاتر توصيه مي‌شود.

از نانهايي توليد شده با خمير مايه استفاده کنيد

طاعتي عنوان داشت: افراد دقت داشته باشند نانهايي که درتهيه و توليد آنها از خميرمايه به جاي جوش شيرين استفاده شده است، مصرف نمايند.


 مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل:
 خريد دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيکي کرايه مانند اتوبوس‌هاي شهري در دستور کار قرار دارد 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

ايمان زماني اظهار داشت: کميته انضباطي در طول هفته جلسه‌اي را براي رسيدگي به پرونده‌هاي ارجاعي با حضور اعضا تشکيل مي‌دهد که در اين جلسه به کليه پرونده‌هاي ارجاع شده رسيدگي و حکم لازم نيز صادر مي‌شود.وي عمده تخلفات قابل ذکر در موقع رسيدگي را در ارتباط با نحوه محاسبه کرايه تاکسي‌هاي خطي و عودت ندادن باقي‌مانده کرايه دريافتي از مسافران توسط رانندگان اعلام کرد و افزود: اين کار اغلب به دليل نبود پول خرد صورت مي‌گيرد که سبب شکايت مسافر از راننده تاکسي مي‌شود.

زماني تصريح کرد:‌ با توجه به اينکه رانندگان تاکسي روزانه با بيش از 350 هزار نفر سر و کار دارند و رفتار و اعمالشان نيز توسط اقشار مختلف جامعه رصد مي‌شود، نياز است از لحاظ اخلاقي، رفتاري و مردم‌داري سرآمد ساير صنوف باشند.وي در بخش ديگري از سخنان خود بيان کرد: ‌رانندگان تاکسي روزانه بيش از 14 ساعت در سرما و گرما به هموطنان ارائه خدمات مي‌کنند و سازمان به جهت وظيفه ذاتي خود و به منظور تأمين سلامت اين افراد دو هدف اصلي را شامل بهداشت رواني يعني پيشگيري از اختلالات رواني و دستيابي به رشد در مسير اخلاق‌مداري را در دستور کار قرار داده است.

مديرعامل سازمان تاکسيراني شهرداري اردبيل از برگزاري دوره‌هاي آموزشي خاص براي آموزش الگوهاي رفتار اجتماعي براي رانندگان تاکسي با استفاده از اساتيد دانشگاه و اصول عقايد اخلاق اسلامي اشاره کرد و متذکر شد:‌ در اين زمينه با همکاري پليس و مراکز دادگستري دوره‌ها در حال پيگيري و انجام است تا رانندگان با اين مباني بيشتر و بهتر آشنا شوند.زماني اذعان داشت: ما در سال‌‌هاي آينده خريد دستگاه‌هاي پرداخت الکترونيکي کرايه را به مانند اتوبوس‌هاي شهري در دستور کار قرار داديم تا با همکاري خود رانندگان بتوانيم اين دستگاه‌ها را نصب و گرفتاري ناشي از پول خرد را براي هر دو طرف هم راننده و هم مسافر برطرف کنيم.


 خبر 

 شاخص بهره‎مندي آب روستايي استان، 76.9 درصد است

خرم آباد - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آبفار لرستان گفت: براي تکميل و راه‎اندازي طرح احداث 15 مجتمع آبرساني روستايي شهرستان اليگودرز، 55ميليارد ريال اعتبارنيازاست. عليرضا کاکاوند بيان کرد: طرح احداث اين تعداد مجتمع آبرساني در 95 روستاي اليگودرز با 50 درصد پيشرفت فيزيکي در دست اقدام بوده که با توجه به اهميت تخصيص آب شرب روستايي، تأمين اعتبار اين طرح‎ها ضروري است.

وي شاخص بهره‎مندي آب روستايي کشور و لرستان را به ترتيب 76 و 76.9 درصد عنوان و اظهارکرد: اين ميزان در اليگودرز با 74.2 درصد کمتر از ميانگين کشور و استان است. مهندس کاکاوند اضافه کرد: از 362 روستا در اليگودرز 226 روستا با جمعيت زير 20 خانوار و در برخي موارد نيز روستاهايي با ميانگين جمعيت هشت خانوار از نعمت آب آشاميدني محروم هستند.

طرح مکنا برخوردار از شاخصهاي مديريت کيفيت است

پرديس - ايرج صادقعلي

فرمانده انتظامي شهرستان پرديس گفت: طرح (مديريت کيفيت) مکنا به عنوان مديريت کيفيت از شاخصهاي سرعت عمل، خوشايندسازي و تعامل مطلوب با شهروندان برخورداراست.به گزارش خبرنگارآفرينش، آيين افتتاح طرح مکنا در کلانتري 11 پرديس با حضور فرمانده انتظامي شرق استان تهران، فرماندار جديد و شهردار، فرماندهي انتظامي شهرستان پرديس و مديران و مسوولان منطقه برگزار شد.

دراين مراسم فرمانده انتظامي ويژه شرق استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: نيروي انتظامي امانت دار ارزشهاي اجتماعي و نظم و انضباط سرلوحه فعاليت ماموران نيروي انتظامي است. سردارسيروس فتحي ابراز اميدواري کرد: با انجام اين مهم از بروز ناکارآمدي در نيروي انتظامي پيشگيري شود.

طرح زيست محيطي شرکت فولاد مبارکه؛ کانديداي دريافت تنديس طرح نوآوري سبز از سوي جامعه مديريت سبز اروپا و بنياد جهاني انرژي

اصفهان - راعي

رئيس محيط زيست شركت فولاد مباركه از ارزيابي طرح زيست‌محيطي شرکت فولاد مبارکه توسط جامعه مديريت سبز اروپا خبر داد و گفت: در اين ارزيابي که در 26 آذرماه امسال انجام شد طرح فرآوري سرباره کانديداي دريافت تنديس طرح نوآوري سبز از سوي جامعه مديريت سبز اروپا و بنياد جهاني انر‍ژي شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محسن ستاري، رئيس محيط زيست شركت فولاد مباركه و رابط اين شركت با جامعه مديريت سبز اروپا در اين خصوص اظهار داشت: براساس فراخوان صورت گرفته در تيرماه سال جاري از طريق انجمن مديريت سبز ايران به نمايندگي از جامعه مديريت سبز اروپا واحد محيط زيست شركت فولاد مباركه اقدام به ارائه سه طرح زيست‌محيطي شركت كه از قابليت ارزيابي فني و اقتصادي نيز برخوردار بودند در قالب فرمتهاي تعيين شده نمود.

وي افزود: براساس ارزيابي اوليه توسط آن نهاد بين‌المللي، طرح فراوري گرم سرباره مورد تاييد اوليه قراگرفت و براساس آن، اظهارنامه طرح مذكور از چهار منظر اقتصادي، زيست محيطي، اجتماعي و تكنولوژي مورد تحليل قرارگرفت و مستندات مربوط به آن طي چند ماه اخير جمع‌آوري و آماده ارائه گرديد كه نهايتاً طرح مذكور در 26 آذرماه با حضور ارزياب ارشد جامعه مديريت سبز اروپا و نمايندگان سازمان حفاظت محيط زيست در محل شركت فولاد مبارکه اصفهان تحت بازديد و مدارک ارائه شده مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

محسن ستاري تصريح نمود: براساس بازخوردهاي حاصله از فرايند ارزيابي اخير طرح مذكور كانديداي دريافت تنديس طرح نوآوري سبز از سوي جامعه مديريت سبز اروپا و بنياد جهاني انر‍ژي گرديده است، به همين منظور از كليه همكاران و شركتهاي حاضر در فرايند ارزيابي و به خصوص مديريتهاي نواحي برنامه‌ريزي جامع كه در انجام محاسبات اقتصادي طرح، تضمين كيفيت كه در ارزيابي اظهارنامه، بهداشت ايمني و محيط زيست و شركت فراسرام اسپادانا بخاطر همراهي و پشتيباني به عمل آمده در انجام موفقيت‌آميز ارزيابي صورت پذيرفته كه حاصل پيگيريهاي انجام شده طي چندماهه اخير بوده و نتيجه آن موجب تبيين و ارتقاء جايگاه فولاد مباركه به عنوان نماد توسعه صنعتي كشور عزيزمان ايران در عرصه بين‌المللي گرديده وعلاوه براين امكان بهره‌مندي از تجارب و حمايتهاي مالي سازمانهاي مذكور را ميسر ميسازد، تشكر و قدرداني مي‌گردد.

مهندس تاكايدي خبر داد؛

ورود شركت ملي حفاري ايران به بازارهاي بين المللي

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در پروژه‌هاي حفاري از ورود اين شركت به بازار رقابت بين‌المللي خبر داد و گفت: در صورت خودكفايي صددرصدي صنعت حفاري نيز نبايد ارتباط با كشورهاي خارجي را از دست بدهيم.

محمدرضا تاكايدي از برنامه ريزي اين شركت به منظور حضور در بازارهاي بين المللي خبر داد و گفت: هر چند هنوز بازار داخلي از نقطه نظر عمليات و خدمات حفاري به طور كامل اشباع نشده اما ورود به بازارهاي بين المللي به منظور ارتقا جايگاه صنعت حفاري و ايجاد توان رقابتي، اجتناب ناپذير است.

وي با اشاره به امضاي توافقنامه با عراق به منظور ارائه خدمات حفاري به اين كشور، گفت: حضور در بازارعراق وشهرهاي بصره و مجنون، نخستين اقدام شركت ملي حفاري ايران به منظور حضور در صحنه رقابت بين المللي است كه اميدواريم اين امر آغازي براي ورود به بازار ساير كشور باشد.

تاكايدي با بيان اينكه حضور و ادامه فعاليت در بازارهاي خارجي سخت‌گيري هاي خاص خود را دارد، افزود: شركت ملي حفاري ايران در نخستين گام به دنبال ارائه خدمات حفاري و سپس ارائه دانش فني و انجام پروژه‌هاي كليد در دست (EPD ) در اين كشورهاست.

وي افزود: ارتباط با كشورهاي خارجي به منظور انجام تبادل تكنولوژيكي و دانش فني روز، يك ضرورت محسوب مي شود، حتي اگر به خودكفايي صد در صدي هم دست يابيم نبايد ارتباط با كشورهاي خارجي را از دست بدهيم.

ناوگان ملي حفاري تا پايان سال 1393 به 80 دستگاه مي رسد

تاكايدي يادآور شد: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام شده، هم اكنون بازسازي و ارتقاء توان فني ناوگان حفاري در دستور كار شركت ملي حفاري ايران قرار دارد كه انتظار مي رود تا سال آينده به وضعيت خوبي در اين زمينه دست پيدا كنيم.وي از افزايش ناوگان عملياتي شركت ملي حفاري ايران خبر داد و گفت: بر اساس برنامه، تعداد ناوگان اين شركت تا پايان سال 1393 بايد به 80 دستگاه برسد ضمن اينكه در بخش دريايي نيز افزوده شدن 2 دستگاه تا پايان سال 1394، پيش بيني شده است.

معاون مديرعامل شركت ملي حفاري در پروژه‌هاي حفاري، افزود: در صورت تامين منابع مالي، احتمال افزايش ناوگان حفاري تا 85 دستگاه نيز وجود دارد.تاكايدي درخصوص همكاري و تعامل سازنده با سازندگان داخلي نيز گفت: هم اكنون با بسياري از شركت هاي داخلي در زمينه ساخت قطعات و تجهيزات مورد نياز صنعت حفاري مانند MWD ، موتورهاي درون چاهي و تجهيزات لاگينگ وارد مذاكره شده ايم كه اميدواريم اين امر بتوانند پاسخگوي نياز اين صنعت مادر باشد.

به گزارش NIOC ، شركت ملي حفاري ايران با در اختيار داشتن امكانات پيشرفته و نيروي انساني متخصص و مجرب يكي از معدود شركت هاي حفاري جهان است كه عمليات حفاري چاه هاي نفت و گاز و خدمات فني و مهندسي مربوط را انجام مي دهد. اين شركت با در اختيار داشتن 74 دستگاه حفاري خشكي و دريايي و بيش از 16 هزار نيروي انساني متخصص در اقصي نقاط ايران، در سخت ترين شرايط آب و هوايي و مناطق صعب العبور و كوهستاني عمليات حفاري چاه هاي نفت و گاز را به انجام مي رساند.


 خبر 

 تعطيلي سه شركت خدمات مسافرتي فاقد مجوز در كاشان

کاشان - سيد حسين صدري

سه شركت خدمات مسافرتي فاقد مجوز در كاشان تعطيل شدند.

مهران سرمديان سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان از برخورد با موسساتي که بدون اخذ مجوزهاي لازم به ارائه خدمات به گردشگران، مسافران و شهروندان کاشاني مي‌پردازند، خبر داد.

وي ضمن هشدار به افرادي که در اماکن عمومي و شخصي در قالب و عناوين گردشگري به صورت غير مجاز به خدمات‌دهي به گردشگران و مسافران مشغولند، جديت در برخورد با فعاليت آنها را يکي از وظايف حوزه گردشگري اين اداره دانست و در ادامه از کساني که علاقمند به اشتغال در اين زمينه هستند دعوت کرد تا با مراجعه به اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به اخذ مجوزهاي لازم اقدام نمايند.

مهران سرمديان، برخورد با اين گونه موسسات را در راستاي اجراي قانون و به استناد به ماده 3 آيين‌نامه نظارت بر تاسيس و فعاليت دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي و زيارتي مصوب 27/3/80 و نيز ماده 24 آيين نامه ايجاد اصلاح تکميل، درجه‌بندي و نرخ‌گذاري تاسيسات گردشگري و نظارت بر فعاليت آنها مصوب 13/2/68 هيئت وزيران عنوان نمود.

سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان، تعطيلي 3 شرکت پس از دريافت مهلت 10 روزه از طرف اداره اماکن عمومي نيروي انتظامي که به ارائه خدمات مسافرتي به شهروندان مي‌پرداختند و نيز صدور اخطاريه براي 2 شخص که در سطح شهرستان به فعاليت در زمينه اجاره منازل شخصي به مسافران مشغول بودند را از نتايج اين بازرسي‌ها دانست.

ناصحي‌پور مسئول گردشگري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان از شهروندان و نيز گردشگران محترم تقاضا نمود با توجه به وجود افراد سود جو در صنوف مختلف، براي جلوگيري از هر گونه سوء استفاده در عناوين و نيز اخذ بالاترين سطح کيفي و کمي خدمات به مراکزي که داراي مجوز مي‌باشند مراجعه نموده و از خريد بسته‌هاي سفر و يا رزرو مکان از افراد و يا شرکت‌هايي که داراي مجوز نيستند جداً خودداري نمايند.

وي اضافه کرد که در حال حاضر 15 واحد اقامتي و پذيرايي و 13 دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي و 1 سفره‌خانه در شهرستان کاشان داراي مجوز بوده که هموطنان و شهروندان محترم مي‌توانند فهرست اسامي و ساير مشخصات اين واحدها را از طريق مراجعه به سايت رسمي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کاشان کسب نمايند.

نشست صميمي مدير عامل شرکت ملي حفاري ايران با كاركنان مسيحي شرکت

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران از زحمات و تلاشهاي كاركنان مسيحي شركت تقدير كرد

مهندس حميدرضا گلپايگاني مديرعامل شركت ملي حفاري ايران در آستانه سال نو ميلادي در نشستي صميمانه با کارکنان مسيحي شرکت، ضمن تبريك ميلاد خجسته پيامبر رحمت حضرت عيسي(ع) به كليه هموطنان بويژه مسيحيان عزيز گفت در ايران اسلامي همه پيروان اديان الهي، نژادها در كنار يكديگر با محبت،عزت و سرافرازي و احترام متقابل زندگي مي‌كنند.

وي افزود: ما همه وظيفه داريم در راه سربلندي ايران اسلامي و پيشرفت و ترفي کشور تلاش نمائيم و يقينا همدلي و همسويي مسير رشد و توسعه را در تمامي عرصه ها هموار خواهد كرد .

گلپايگاني ضمن تقدير از تلاشهاي كليه كاركنان بويژه همكاران مسيحي در سه دهه گذشته در صنعت حفاري كشور بيان داشت، امروز شركت ملي حفاري ايران با سخت كوشي كليه همكاران نقش خود را در فرآيند توليد نفت حفظ كرده و به عنوان بازوي توانمند صنعت نفت كشور از جايگاه ويژه‌اي در حفاري چاههاي نفت و گاز برخوردار است.

مديرعامل ملي حفاري درخاتمه ضمن تبريك مجدد ميلاد حضرت مسيح (ع) و آغاز سال نو ميلادي گفت اميدوارم بفضل الهي سال جديد، سالي پرخير و بركت براي كليه مسيحيان باشد.

آغاز پروژه تدوين استراتژي فناوري اطلاعات در مخابرات لرستان

خرم آباد - خبرنگار آفرينش

عضو هيئت مديره شرکت مخابرات لرستان از آغاز پروژه بررسي و تدوين استراتژي فناوري اطلاعات شرکت مخابرات ايران در استان لرستان توسط يک شرکت هندي خبر داد .مهندس شمسي فر با اعلام اين خبر گفت: تدوين و پياده‌سازي استراتژي فناوري اطلاعات در شرکت مخابرات ايران و شرکتهاي گروه يکي از مهمترين هفت راهبرد اصلي شرکت براي دستيابي به اهداف برنامه تغيير و تحول است در اين راستا يک شرکت هندي به نام تک‌ماهيندرا که پيمانکار شرکت مخابرات براي تدوين استراتژي کلان آي‌تي مي‌باشد کار خود را همزمان در استان لرستان و 6 استان ديگر آغاز کرد .

شمسي‌فر تصريح کرد: در اين فاز قرار است وضعيت استان‌ از نظر فرايندهاي کاري، زيرساختهاي فناوري اطلاعات براي ارائه خدمات و سرويس به مشتريان و پاسخگويي به آنها، مباحث مرتبط با حوزه بازاريابي براي افزايش سطح کيفي خدمات و رضايتمندي مشتريان، مديريت و کاهش هزينه‌هاي عملياتي و فراهم کردن اطلاعات لازم براي تصميم‌گيري مديران در سطوح مختلف و در نهايت استفاده بهينه از منابع شرکت براي رسيدن به وضعيت مطلوب برنامه‌ريزي شود.

وي گفت: در اين مدت پروژه‌هاي زودبازدهي براي رسيدن به وضعيت مطلوب تعريف مي‌شود تا در نهايت در يک چشم‌انداز مطلوب و استاندارد قرار گيريم .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته