جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4612

کي‌روش:
آرزويم در تحويل سال نو موفقيت ايران در برزيل بود


دقيقه نود


سوت پايان


 کي‌روش:
  آرزويم در تحويل سال نو موفقيت ايران در برزيل بود  

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران آرزويش در لحظه تحويل سال جديد ميلادي را موفقيت ايران در جام جهاني برزيل و محقق شدن خواسته‌هايش در تيم ملي عنوان کرد و گفت: اجراي برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي در جام جهاني برزيل نيازمند دو اصل داشتن بازيکنان و پشتوانه مالي است که اميدوارم در بازگشتم به ايران برنامه‌ها هماهنگ شده باشد.

کارلوس کي‌روش که براي تعطيلات سال نو ميلادي به مرخصي رفته است و سه شنبه (17 دي) به ايران برمي‌گردد، گفت‌وگويي را با (ايسنا)، انجام داد که مشروح آن در زير مي‌آيد:

سال نو ميلادي مبارک! تعطيلات ژانويه چگونه بود؟

متشکرم. من براي تعطيلات سال جديد به مرخصي رفته بودم و اوقات خوبي را هم در اين مدت گذراندم. 7 ژانويه به ايران برمي‌گردم و تا در اولين کار بتوانيم برنامه‌ريزي تيم ملي براي اردوهاي آماده‌سازي و حضور در جام جهاني را نهايي کنيم و بتوانيم تا جام جهاني با آرامش کارمان را انجام دهيم.

اين سفر دستاوردي هم براي تيم ملي ايران داشت؟

اينکه در اين مدت چه دستاوردي براي تيم ملي حاصل شده را بايد فدراسيون پاسخ دهد. بپرسيد در اين مدت که من در ايران نبودم چه دستاوردهايي براي تيم ملي کسب کردند و چه کار کردند.

قرار بوده در اين مدت کاري انجام دهند؟

من 10 ماه پيش برنامه آماده‌سازي تيم ملي را آماده کردم و به فدراسيون دادم، حالا بايد ببينيد فدراسيون در اين مدت چه تلاشي براي محقق شدن اين برنامه‌ها انجام داده است.

آيا قرار است براي جذب " آريا هاسه‌گاوا" بازيکن ايراني ژاپني، شخصا اقدامي انجام دهيد؟

بهتر است تمرکز ما الان روي آماده‌سازي تيم ملي باشد. ديروز چهارم ژانويه ( 14 دي ) بود و جام جهاني از 16 ژوئن آغاز مي‌شود؛ من و همکارانم در فدراسيون جلساتي با هم داشتيم و برنامه‌ريزي براي آماده‌سازي تيم ايران انجام شده و مصمم هستيم اين برنامه‌ها اجرا شود و تمام کارها هماهنگ باشد. در حال حاضر مهمترين دغدغه ما همين اجراي صحيح برنامه‌هاست. براي اينکه بتوانيم آنها را به خوبي انجام دهيم به دو چيز نياز داريم؛ اول، در اختيار داشتن بازيکنان و دوم، پشتوانه مالي. ما تنها با اين دو مورد مي توانيم برنامه‌هايمان را اجرا کنيم و هيچ چاره ديگري براي آماده سازي تيم ملي نداريم.

کريستيانو رونالدو در آغاز سال جديد ميلادي براي شما و تيم ايران در جام جهاني 2014 آرزوي موفقيت کرده است. نظرتان چيست؟

صحبت‌ خاصي در اين زمينه ندارم.

در لحظه تحويل سال نو چه دعايي کرديد؟

در آن لحظه دعا کردم و از خدا خواستم به من و خانواده‌ام سلامتي بدهد و بتوانم با تيم ايران در جام جهاني برزيل موفق باشم و همينطور خواسته‌هايم براي تيم ملي محقق شود.

آرزوي کاري شما در سال 2014 همين است؟

بله، با شروع سال جديد آرزو کردم بتوانم بازيکنان تيم ملي را در اختيار داشته باشم تا بدون دغدغه‌ تيم ايران را براي حضور در جام جهاني برزيل آماده‌ کنم. برنامه‌ريزي‌هاي ما در گرو اين مساله است و حتي اگر بازيکنان به صورت نصفه و نيمه در اختيار ما باشند اصلا خوب نيست.

کارلوس‌ کي‌روش حدود يک هفته است که در دبي بسر مي‌برد وديروز (شنبه) براي آزمايش‌هاي پزشکي و گرفتن MRI از کمرش به بيمارستان ايرانيان رفت و ضمن ملاقات با رييس جديد اين بيمارستان معايناتش را هم انجام داد.


 دقيقه نود 

 با کسب اکثريت آرا اعضاي مجمع؛

رسول خادم رئيس فدراسيون کشتي شد

مجمع انتخابات رياست فدراسيون کشتي در شرايطي برگزار شد که عباس جديدي به عنوان يکي از گزينه هاي رياست اين فدراسيون با نامه سازمان بازرسي مجوز حضور در مجمع را دريافت نکرد و رسول خادم به عنوان جدي ترين گزينه با کسب اکثريت آراي اعضاي مجمع به عنوان رئيس چهار سال آينده فدراسيون گوش شکسته‌ها انتخاب شد.

به گزارش مهر، مجمع انتخابات فدراسيون کشتي از ساعت 10:30 امروز شنبه با حضور نصرالله سجادي معاون وزارت ورزش و جوانان و رئيس مجمع در سالن اصلي آکادمي ملي المپيک برگزار شد که در پايان رسول خادم با کسب 37 راي از 38 راي ماخوذه براي چهار سال آينده به عنوان رئيس اين فدراسيون انتخاب شد.

مجتبي شيرازي تنها رقيب رسول خادم در اين انتخابات بود زيرا پيش از شروع راي‌گيري، محمدرضا توپچي دبير پيشين فدراسيون، علي بديع و حميد سيفي به نفع خادم انصراف داده بودند.

فدراسيون کشتي در حالي رئيس خود را شناخت که طي دو سال گذشته با سرپرستي حجت‌الله خطيب اداره مي‌شد و پس از کناره گيري وي، رسول خادم به عنوان سرپرست مشغول به کار شد و توانست آرامش نسبي را به اين فدراسيون برگرداند. وي همچنين محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي ايران در المپيک لندن را هم به تيم ملي بازگرداند.

159روز تا جام جهاني 2014 برزيل

آماده‌باش براي ايران و همگروهي‌ها/ ايگواين: تجربه‌ام بيشتر از جام جهاني 2010 است

مهاجم تيم حريف ايران در جام جهاني برزيل باور دارد تجربه‌اش نسبت به پيکارهاي 2010 بسيار افزايش يافته است.

به گزارش فارس گونزالو ايگواين که فصل جاري گلزن تيم ناپولي ايتاليا شد، در گفت‌و‌گويي با يک رسانه آرژانتيني در مورد مسائل مختلف از جمله حضور آلبي‌سلسته (تيم ملي فوتبال آرژانتين) در جام جهاني صحبت کرده است.وي در مورد حضور در پيکارهاي برزيل اظهار داشت:‌ از اين که تيم ملي توانست به بازي‌هاي جام جهاني راه يابد، خوشحال هستم. راهيابي به اين جام‌، رويايي بود که تحقق يافت.او ادامه داد : در جام جهاني 2010 در شرايطي به مسابقات آفريقاي‌جنوبي رفتم که هيچ تجربه خاص ملي نداشتم. بازي کردن در بالاترين سطح يعني جام جهاني با اين شرايط کار راحتي نبود .زيرا به عنوان يک بازيکن جوان تجربه محدودي از حضور در کوپا آمريکا داشتم.

وي گفت: خوشبختانه اکنون در آلبي‌سلسته وضعيت خوبي دارم. تجربه‌ام بيشتر از قبل شده است. ضمن آنکه تحت هدايت سابلا، بيشتر رشد کرده‌ام و جايگاه بهتري در تيم ملي دارم.ايگواين همچنين عنوان کرد: البته براي رسيدن به اين جايگاه مدت مديدي صبر کردم. بسيار جنگيدم تا حال اعتماد سابلا را دراختيار داشته باشم.

آرژانتين جدي‌ترين حريف ايران در گروه F جام جهاني برزيل در کنار بوسني‌هرزگوين و نيجريه است.

براي حضور در رقابتهاي جهاني؛

اعلام ترکيب نهايي هفته اول اسفند

کادر فني تيم ملي تکواندو در تلاش است قبل از اعزام به رقابتهاي قهرماني جهان مقدمات حضور اين تيم را در يک تورنمنت بين المللي فراهم کند.

به گزارش مهر، رقابتهاي تکواندو قهرماني نوجوانان جهان و مسابقات انتخابي المپيک 2014 نانجينگ اسفند و فروردين‌ماه در چين تايپه برگزار خواهد شد و اردوي آماده سازي اين تيم با حضور 24 تکواندوکار در بخش مردان و 13 تکواندوکار در بخش دختران در حال پيگيري است.

کادر فني اين تيم به مسئولان فدراسيون پيشنهاد اعزام تکواندوکاران قبل از حضور در رقابتهاي جهاني به يک تورنمنت بين المللي داده است. از ميان تورنمنت هاي A کلاس دنيا، رقابتهاي بين المللي بلژيک (9 و 10 اسفندماه) مد نظرکادر فني است که در صورت مهيا شدن شرايط نوجوانان در هر دو بخش دختران و پسران به اين رقابتها اعزام خواهند شد. براساس برنامه اعلام شده سه تکواندوکار در رقابتهاي انتخابي المپيک نانجينگ و 10 تکواندوکار در رقابتهاي قهرماني جهان حضور خواهند داشت که بعد از حضور در رقابتهاي بين المللي بلژيک ترکيب نفرات اعزامي اعلام خواهد شد. رقابتهاي كسب سهميه المپيك نوجوانان از تاريخ 29 اسفند سال جاري تا يكم فروردين ماه و ديدارهاي قهرماني جهان از تاريخ 3 الي 6 فروردين ماه 1393 به ميزباني چين تايپه برگزار مي شود.

برنامه‌هاي تيم زير 22 سال فوتبال اعلام شد

آغاز تمرينات از روز سه‌شنبه

تيم فوتبال زير 22 سال ايران از روز 17 دي‌ماه تمرينات خود را قبل از سفر به عمان برگزار مي‌کند.به گزارش مهر، تيم فوتبال زير 22 سال که خود را براي مسابقات قهرماني آسيا آماده مي‌کند، از روز سه شنبه اين هفته 17 دي ماه تمرينات خود را مجددا استارت مي‌زند. 23 بازيکن دعوت شده به اين تيم دو روز در تهران تمرين خواهند کرد و روز بيستم دي ماه عازم عمان مي‌شوند.تيم ايران در عمان هم يک جلسه تمرين انجام مي‌دهد. ايران در مسابقات قهرماني آسيا با تيم‌هاي ژاپن، استراليا و کويت همگروه است که به ترتيب در روزهاي 22، 24 و 26 دي ماه به مصاف اين تيم‌ها خواهد رفت.

فتح‌الله‌زاده خطاب به بازيکنان:

منتظري زودتر مي‌گفت يک مدافع ايراني مي‌گرفتيم

مديرعامل باشگاه استقلال در خصوص قرارداد مدافع جدا شده اين تيم توضيحاتي براي بازيکنان ارائه کرد.به گزارش فارس ، علي فتح‌الله‌زاده شب گذشته در اردوي استقلال حضور پيدا کرد. مديرعامل باشگاه استقلال با حضور در هتل اوين صحبت‌هايي را در جمع کادرفني و بازيکنان آبي‌پوش مطرح کرد.

فتح‌الله‌زاده ضمن تشکر از تلاش‌هاي بازيکنان استقلال به آنها گفت ما اگرچه شرايط سختي را در اين فصل تجربه کرديم، اما با اين وجود خوشبختانه شرايط تيم خوب است و مدعي اول قهرماني در ليگ‌برتر و جام‌حذفي هستيم.

وي ادامه داد: من از تلاش‌ها، غيرت و جنگندگي شما در زمين تشکر مي‌کنم و اميدوارم به همين روند بتوانيم تا پايان ليگ ادامه دهيم.

مديرعامل باشگاه استقلال با تمجيد از ارزش‌ها و توانايي‌هاي بازيکنان آبي‌پوش به خصوص مربي اين تيم قلعه‌نويي، به آنها اين نويد را داد که با اين شرايط مي‌توانند مجدداً به مقام قهرماني در ليگ دست پيدا کنند.

وي در خصوص جدايي پژمان منتظري و شايعاتي که در خصوص مبلغ پرداختي باشگاه استقلال به وي در برخي از رسانه‌ها مطرح شده بود خطاب به بازيکنان استقلال گفت: به شايعات اخير اصلاً توجه نکنيد. اينکه برخي از رسانه‌ها عنوان کردند باشگاه استقلال 900 ميليون تومان به منتظري داده اصلا صحت ندارد.در ادامه فتح‌الله‌زاده مبلغ دريافتي منتظري را به بازيکنان استقلال توضيح داد و گفت:‌ منتظري در قراردادش هيچ شرطي را هم براي استقلال نگذاشته بود و اگر ما به جدايي او رضايت داديم، از بعد اخلاقي و وجداني بود چرا که در ابتداي فصل او گفته بود که نيم‌فصل از استقلال جدا مي‌شود.

مديرعامل استقلال افزود: قلعه‌نويي در نيم‌فصل به ما يک مدافع ايراني را پيشنهاد داده بود و اگر پژمان منتظري زودتر و در نيم‌فصل مي‌گفت که از استقلال جدا مي‌شود حتما يک بازيکن را به عنوان جايگزين او انتخاب مي‌کرديم.


 سوت پايان 

 قرارداد وزنه‌بردار ملي‌حفاري بدون اطلاع وي فسخ شد

قرارداد وزنه‌بردار ملي‌حفاري بدون اطلاع وي و به خاطر مصدوميتش فسخ شد.

به گزارش فارس، قرارداد رشيد شريفي، قهرمان فوق وزنه‌برداري 2013 آسيا با تيم ملي حفاري، صدرنشين ليگ برتر وزنه‌برداري بدون اينکه به اطلاع وي برسد، فسخ شد.شريفي با بيان اينکه تمام انگيزه اش براي انجام تمرينات مستمر، حضور در هفته پاياني ليگ وزنه برداري و وزنه زدن با دوبنده تيم ملي حفاري بود ادامه داد: با توجه به هزينه هاي مربوط به درمان آسيب ديدگي زانويم، اميدوار بودم در هفته پنجم براي تيم ملي حفاري وزنه بزنم تا با گرفتن بخشي از مبلغ قراردادم بتوانم اين هزينه ها را جبران کنم اما وقتي با مربيان اين تيم تماس گرفتم به من گفتند امکان حضور من در هفته پاياني وجود ندارد و قراردام به دليل آسب ديدگي که داشتم فسخ شده است.

شريفي افزود: من از اينکه قراردادم را فسخ کرده اند ناراحت نيستم. ناراحتي من از اين است که چرا زودتر، اين موضوع را به من نگفتند تا با وجود آسيب ديدگي، اين چنين براي حضور در هفته پاياني فشار نياورم.

قهرمان دسته فوق سنگين وزنه برداري آسيا افزود: بعد از سه ماه فيزيوتراپي و انجام کارهاي درماني الان دو ماه است که تمرينات قدرتي را از سر گرفته ام. البته در آن سه ماه هم تمرينات قدرتي بالا تنه را انجام مي دادم اما عضلات پايم کمي ضعيف شده بود که خوشبختانه در اين مدت با انجام تمرينات مستمر توانستم رکوردهاي مجموعم را به مرز 420 کيلوگرم نزديک کنم.

قهرمان سال 2013 آسيا در پايان گفت: متاسفانه بعد از چهار سال محروميت، اين يک سالي که دوباره به وزنه برداري برگشتم براي من هيچ عايدي نداشت و فقط هزينه بود. البته من نااميد نمي شوم و تلاش مي کنم سال آينده در بازي‌هاي آسيايي اينچئون يا رقابت‌هاي قهرماني جهان حقم را از وزنه برداري بگيرم

دادکان به باشگاه پرسپوليس رفت

مديرعامل باشگاه پرسپوليس در جلسه‌اي با محمد دادکان رئيس پيشين فدراسيون فوتبال ايران با وي ديدار و گفتگو کرد.به گزارش مهر و به نقل از سايت باشگاه پرسپوليس، محمد رويانيان صبح ديروز شنبه در ملاقاتي با محمد دادکان با وي درباره مسائل روز فوتبال ديدار و گفتگو داشت. در اين ديدار حميد استيلي نيز مديرعامل پرسپوليس را همراهي مي‌کرد.همچنين محمدرضا پهلوان، دبير کل فدراسيون فوتبال در زمان رياست محمد دادکان نيز در اين جلسه حضور داشت. نشان يادبود بازي پرسپوليس و ميلان نيز از سوي محمد رويانيان و مديرعامل شرکت پيشکسوتان به دادکان اهدا شد.

در جريان اين ديدار هماهنگي‌ها براي حضور محمد دادکان در مراسم پنجاهمين سال تاسيس پرسپوليس به عمل آمد. در اين نشست دو طرف درباره مسايل روز فوتبال، شرايط اقتصادي و حرفه‌اي سازي باشگاه‌ها و موارد گوناگون به تبادل نظر پرداختند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته