جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623

دکتر افروز بهرامي مديرکل بهزيستي البرز:
شهر دوست‌دار سالمند در استان البرز راه‌اندازي مي‌شود


ترويج فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد


تاکيد مديرعامل ملي حفاري بر لزوم ورود به بازار عراق در زمينه صنعت حفاري


نشست کارشناسي امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل برگزار شد


خبر


خبر


 دکتر افروز بهرامي مديرکل بهزيستي البرز:
 شهر دوست‌دار سالمند در استان البرز راه‌اندازي مي‌شود 

 كرج – خبرنگار آفرينش

مديرکل بهزيستي استان البرز تشکيل دبيرخانه دائمي سالمندان، راه‌اندازي شهر دوست‌دار سالمند در استان را به عنوان يکي از مهمترين مصوبات نخستين شوراي سالمندان استان برشمرد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، افروز بهرامي در نخستين جلسه شوراي سالمندان استان؛ گفت: جميعت جهان به سرعت در حال حرکت به سمت سالخوردگي است بنابراين بايد زمينه هاي مناسبي را براي جمعيتي که در آينده تعداد سالخوردگان افزوده مي‌شود؛ فراهم آورد.

وي افزود: در حال حاضر امکانات زيرساختي اعم از مبلمان شهري و... مهيا نشده است و بايد درصدد ايجاد آن در کشور و به مراتب در سطح استان باشيم. بهرامي ادامه داد: يکي از مشکلات سالمندان مساله تأمين معيشت و سلامتي آنها است که بهزيستي با برنامه‌ريزي درصدد ايجاد آن برآمده است. وي با اشاره به پيشنهادات ارائه شده از سوي رئيس شوراي ملي سالمندان ايران مصوبات نخستين جلسه شوراي سالمندان استان را اعلام کرد.

بهرامي ايجاد دبيرخانه دائمي سالمندان، شکل‌گيري بنياد فرزانگان، صدور کارت منزلت سالمندان، برگزاري دوره‌هاي طب سالمندي و همچنين ايجاد شهر دوست‌دار سالمند، طرح تکريم سالمندان در دستگاهها و شکل‌گيري دبيرخانه شوراي ساماندهي سالمندان را ازجمله مصوبات نخستين جلسه برشمرد.در اين جلسه مقرر شد هر يک از دستگاههاي عضو در اين شورا برنامه‌هاي خود را پيرامون مصوبات مذکور در جلسه آتي ارائه دهند.گفتني است طرح ديدگاههايي از سوي نمايندگان دستگاههاي اجرايي استان پيرامون ورزش سالمندي، تشکيل شوراي سالمندان استان، درنظرگرفتن برنامه‌هاي فرهنگي همچون؛ موسيقي و... ويژه سالمندان ازجمله موارد طرح شده در اين جلسه بود.


 ترويج فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد 

كرج – خبرنگار آفرينش

در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي كرج ، فرماندار كرج خواستار اهتمام بيشتر متوليان امر كتاب در بخش مطالعه و كتابخواني با همكاري سازمانهاي مردم نهاد شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز، در بيست و هشتمين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي كرج كه با حضور اعضاي اين انجمن برگزار شد ايراني معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان كرج با بيان اين مطلب گفت: نقش كتاب در زندگي بشر از ابتدا تا انتهاي تاريخ بر كسي پوشيده نيست.

امروز توسعه، پيشرفت و انقلابهاي متعدد صنعتي و اجتماعي در دنيا را اگر مرور كنيم نقش مطالعه و ديدگاههاي مختلفي كه از كتاب بر بشر منتقل شده كاملا مشخص است.

كسي كه براي كتابخواني برنامه‌ريزي مي‌كند بايد خود اهل مطالعه باشد

ايراني د در ادامه ضمن درخواست از اعضاي اين انجمن جهت آشنايي با مفاهيم مطالعه و روشهاي جذب كتابخوان؛ لزوم مواجهه با اين امر مهم را اهتمام متوليان امر كتاب به مطالعه دانست و افزود: كساني كه متولي امر كتابخواني مردم هستند روزانه چند ساعت براي مطالعه وقت مي‌گذارند؟ به گفته وي كسي كه براي كتابخواني برنامه‌‎ريزي مي‌كند بايد خود اهل مطالعه باشد.ايراني فرماندار ويژه كرج در ادامه افزود: بايد بپذيريم نتوانستيم از فرصتهاي موجود درجهت ارتقاي فرهنگ کتابخواني در بين مردم
استفاده نماييم.

فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد

مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان البرز نيز در اين جلسه با اشاره به تلاشهاي اين اداره كل در ترويج فرهنگ كتاب گفت: متاسفانه با دست خالي و به تنهايي و بدون كمك مردم و دستگاهها كار به جايي نخواهد رسيدو وي افزود: تلاشهاي مجموعه كتابداران در سطح استان بر كسي پوشيده نيست اما نهادينه كردن فرهنگ مطالعه در خانواده‌ها همت همگاني مي‌طلبد و فرهنگ‌سازي يك شبه در جامعه نهادينه نخواهد شد.

محسني با اشاره به توسعه زيرساختي شاخصهاي كتاب و كتابخواني از حمايتهاي شهرداري قدرداني نمود و گفت: در صورت تصويب اعضاي محترم شوراي اسلامي كرج بودجه‌اي براي ساخت كتابخانه مركزي اختصاص داده خواهد شد و همچنين شهرداري با حمايت از نويسندگان كرجي درراستاي معرفي پيشينه كرج و احداث قرائت‌خانه‌هايي در پاركها اقدام خواهد نمود.


 تاکيد مديرعامل ملي حفاري بر لزوم ورود به بازار عراق در زمينه صنعت حفاري 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گفت: بايد براي ورود به بازار عراق در جهت حمايت از سازندگان استان اقدام کنيم که اين سازندگان، کالا و تجهيزات را تنها براي ما نسازند بلکه فعاليت آنها براي بازار منطقه نيز هدف‌گذاري شود.مهندس حميدرضا گلپايگاني در آيين گشايش پنجمين نمايشگاه تخصصي صنعت نفت خوزستان که 24 دي ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت ملي حفاري ايران که در سال 58 به فرمان امام خميني(ره) تاسيس شد، عملا کار خود را با 6 دکل آغاز کرد و تا امروز اين تعداد دکل‌ها به 70 دستگاه دکل ملكي رسيده است.

وي ادامه داد: عملکرد شرکت تاکنون حفاري بيش از سه هزار و 600 حلقه چاه نفت و گاز، و بالغ بر100 هزار مورد ارائه خدمات فني و جنبي حفاري را شامل مي‌شود و در حال حاضر با در اختيار داشتن حدود 50 درصد از بازار ايران بايد تلاش کنيم به بازار عراق نيز وارد شويم.گلپايگاني تصريح کرد: درحال حاضر آموزش نيروهاي عراقي توسط کارشناسان شرکت ملي حفاري در دستور کار قرار دارد و برنامه در حال پيش رفتن است. وي تصريح کرد: برنامه خودکفايي در زمينه ساخت قطعات صنعت حفاري از ابتداي سال 80 به صورت جدي آغاز شد و در نهايت اداره مهندسي ساخت و مديريت پژوهش درشركت حفاري تشکيل شد و درحال حاضر به صورت دانش‌بنيان عمل مي‌کنيم.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران بيان كرد: در سال‌هاي گذشته اولين نمايشگاه تخصصي صنعت نفت خوزستان فقط با حضور 30 شرکت برگزار شد اما امروز شاهد حضور 203 شرکت در اين نمايشگاه هستيم که البته در صورت افزايش فضاي نمايشگاه نيز قطعا مي‌توانستيم سرمايه‌گذاران و سازندگان بيشتري را براي اين نمايشگاه جذب کنيم و اين مساله نشان‌دهنده رشد اقتصادي در صنعت حفاري و نفت در کشور مي‌باشد.وي اظهار كرد: ما هميشه از سازندگان استان دفاع کرده‌ايم به همين دليل شاهد هستيد که بيش از 50 درصد از ظرفيت نمايشگاه متعلق به سازندگان خوزستاني است و 106 شرکت خوزستاني در اين نمايشگاه حضور دارند.گلپايگاني تصريح كرد: در مجموع 110 شرکت با شرکت ملي حفاري ايران همکاري مي‌کنند که 25 شرکت از خارج استان و 85 شرکت سازندگان داخل استان هستند و اين مساله يک فرصت محسوب مي‌شود.

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران گفت: تعداد قطعات مصرفي صنعت حفاري بيش از 120 هزار قطعه است که شايد از اين تعداد حدود 10 هزار قطعه پرمصرف باشند و تا به امروز 6 هزار قطعه کد دريافت کرده و به عبارتي ساخت داخل شده‌اند.

گلپايگاني بيان كرد: قرار بود يازدهمين نمايشگاه حفاري را امسال برگزار کنيم که مطرح شدن مساله ادغام موجب شد که دو نمايشگاه نفت و حفاري با هم ادغام شوند. برخي اعتقاد داشتند اين مساله صورت نگيرد اما من معتقدم اين تفکر، تفکر منسوخي است.وي اظهار كرد: در گذشته دو نمايشگاه نفت و حفاري در دي ماه و بهمن ماه برگزار مي‌شد و سازندگان از اين مساله متضرر مي‌شدند. به همين دليل به منظور هم‌افزايي، کاهش هزينه و رضايت سازندگان به توافق رسيديم که نمايشگاه‌ها در هم تجميع شوند.مديرعامل شركت ملي حفاري ايران گفت: بايد به اتفاق يکديگر تلاش کنيم تا کشور عراق را در اين نمايشگاه به شکل جدي وارد کنيم تا هم ما به عراق برويم و هم آنها به استان ما بيايند. توليدکنندگان خوزستان نبايد تنها به اميد خريد شرکت‌هاي بزرگ استاني بمانند و بايد براي ورود به بازار عراق در جهت حمايت از سازندگان استان اقدام کنيم که اين سازندگان، کالا و تجهيزات را تنها براي ما نسازند بلکه فعاليت آنها براي بازار منطقه نيز هدف‌گذاري شود.

وي افزود: بايد علاوه بر نمايشگاه سالانه نفت، يک نمايشگاه مجازي راه‌اندازي کنيم و در قالب يك سايت، نيازهاي خود را اعلام و توليدکنندگان نيز کالاهاي خود را عرضه و معرفي کنند.گلپايگاني در خاتمه سخنان خود خواستار شفافيت بيشتري در عرصه پژوهش، ساخت و خريد کالا شد و گفت: بايد در اين زمينه‌ها به صورت شفاف عمل کرد تا همه در جريان اين فعاليت‌ها قرار گيرند.


 نشست کارشناسي امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل برگزار شد 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

ماريا موسوي در نشست کارشناسي امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل اظهار داشت: براساس آنچه دولت يازدهم به عنوان حقوق شهروندي درنظرگرفته ضروري است که حقوق بانوان نيز به طور عادلانه و با توجه به توانمندي و ظرفيت آنها مورد توجه قرار گرفته و اقدامات لازم در اين ارتباط صورت گيرد.

وي خاطرنشان کرد: به موجب تصريح بند 100 قانون بودجه سال 92 کل کشور يک درصد اعتبارات هزينه‌اي دستگاه‌هاي اجرايي استان بايد به امور زنان و خانواده تعلق گيرد.

مشاور استاندار اردبيل در امور بانوان از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان اردبيل خواست تا در مدت زمان محدود باقيمانده از سال جاري اعتبار لازم به اين بخش را تخصيص دهند.

اين مسئول يادآور شد: بهره‌گيري از زنان توانمند بايد مورد توجه در تمام حوزه‌ها باشد چراکه بهره‌گيري بيشتر از توانايي‌هاي بانوان در عرصه‌هاي مختلف مديريتي برکات متعددي را براي جامعه رقم خواهد زد.

موسوي گفت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل بستر‌سازي براي تعالي فردي، تعالي اجتماعي و نيز تعالي خانواده‌ها را در اولويت‌هاي کاري خود قرار خواهد داد.

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل بيان داشت: در حوزه تعالي اجتماعي پيگيري اصلاح ساختار اداري و تشکيلاتي، توجه به اشتغال زنان و جلوگيري از هرگونه تضييع حقوق قانوني بانوان در بخش‌هاي کارگري در اولويت قرار دارد.

موسوي افزود: در اين ارتباط از ظرفيت تشکل‌ها و سازمان‌هاي مردم نهاد استفاده مي‌کنيم و تلاشمان بر اين است تا در رعايت حقوق شهروندي، حقوق بانوان نيز به طور عادلانه مورد توجه قرار گيرد.

وي تاکيد کرد: در تعالي خانواده نيز ساماندهي امور اشتغال و معيشتي اقتصادي خانواده‌ها، رونق مشاغل خانگي در حمايت از زنان سرپرست خانوار و بد‌سرپرست، توجه به زنان کارآفرين، توسعه و تقويت بيمه تامين اجتماعي زنان، پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي و توجه به توانمندهاي بانوان جزو هدف‌گذاري‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي اصلي
ماست.

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري اردبيل ادامه داد: از آن جايي که نزديک به 50 درصد جمعيت استان را بانوان تشکيل مي‌دهند لذا در فعاليت‌هاي خود، براي ايجاد تعادل جنسيتي و توازن در تمام جنبه‌ها تلاش کرده و سعي مي‌کنيم در عرصه تصميم‌گيري، تصميم‌سازي و سياست‌گذاري از توانمندي و ظرفيت بانوان استفاده کنيم.

موسوي گفت: در چارچوب سياست دولت تدبير و اميد، ما با اميد به آينده و با تدبير قدم‌هاي جدي را براي حل مشکلات حوزه زنان و خانواده برمي‌داريم و تلاشمان بر اين است تا نگرش‌ها به اين حوزه، نگرشي درست، واقع‌بينانه و همراه با تحول باشد، تا اهداف بيش از هر زمان ديگر جامه عمل بپوشد.


 خبر 

 عمليات آبرساني به مجتمع گندابه درشهرستان خرم آباد

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره نظارت آبفاي لرستان ازعمليات آبرساني به مجتمع گندابه درشهرستان خرم آباد خبرداد. دالوند رئيس اداره نظارت آبفاي لرستان گفت: عمليات آبرساني به مجتمع گندابه شامل روستاهاي سيف‌آباد و گندابه با 147خانوار و662نفر جمعيت آغاز شد. وي اظهار داشت:حجم عمليات اجرايي اين پروژه شامل حفر يک حلقه چاه،احداث يک واحد ايستگاه پمپاژ و محوطه‌سازي،احداث يک باب حوضچه و پمپاژ80متر مکعبي سنگ و سيمان با دو حلقه چاهک، احداث يک باب مخزن 200متر مکعبي، عمليات لوله‌گذاري خط پمپاژ به طول 5/9کيلومتر،تجهيز يک حلقه چاه و تجهيز 2حلقه چاهک، مي‌باشد. مهندس مجتبي دالوند گفت: با توجه به اعتبار موجود، چاه عميق حفرشده وعمليات لوله‌گذاري خط پمپاژ به طول 5/6کيلومتر نيز آغاز گرديده است.

مسکن تنها سرپناه نيست، امکانات خدماتي ورفاهي نيز ديده شود

کرج - خاکپور

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز با بيان اينکه مسکن تنها تأمين سرپناه نيست، برضرورت ديده شدن خدمات رفاهي تأکيد کرد و اين امر را در ارتباط مستقيم با نيازهاي روحي و رواني متقاضيان مسکن دانست.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مجيد سريزدي در جلسه شوراي مسکن استان که با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و به رياست مهندس سيدطاهرطاهري استاندار البرز تشکيل شد، سخنان رئيس جمهور کشور در جريان ديدار با استانداران کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: نگاه توسعه‌اي همان نگاهي است که بايد از سوي مسئولان در هر جايگاهي که هستند مورد توجه قرار گيرد.

کليد پيشرفت و تعالي کشور تربيت دانش آموزان پرسشگر است

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

مديرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: کليد پيشرفت و تعالي کشور در تربيت دانش آموزان پرسشگر است.

گودرز کريمي‌فر در کارگاه آموزشي توجيهي معاونين پرورشي و روساي ادارات فرهنگي و هنري آموزش پرورش غرب کشور با تاکيد بر ايجاد روحيه پرسشگري بين دانش آموزان اظهار داشت: به طور حتم وجود اين روحيه بين دانش‌آموزان موجب شکوفايي خلاقيت و استعدادهاي آنها مي‌شود..

وي با اشاره به اجراي طرح پرسش مهر رئيس جمهور در کشور بيان داشت: اجراي اين طرح در راستاي تربيت دانش آموزان خلاق، پرسشگر و کنجکاو است.

مدير کل آموزش و پرورش استان لرستان با بيان اينکه ايجاد روحيه پرسش و پاسخ مسيري درست براي تحقيق و پژوهش است عنوان کرد: بايد ايجاد شبکه‌هاي تحقيقاتي در دستور کار قرار گيرد.

کريمي فر با تاکيد برانجام کارهاي تحقيقاتي از سوي دانش‌آموزان براساس اولويتهاي مدنظر آموزش و پرورش تصريح کرد: همچنين برقراري ارتباط سازمان يافته دانش‌آموزان با موسسات آموزش عالي نيز بايد از برنامه‌هاي اساسي آموزش و پرورش باشد.

وي با تاکيد بر ضرورت سوق دادن دانش‌آموزان به سمت کارهاي پژوهش‌محور تصريح کرد: همچنين بايد زيرساختهاي لازم از سوي آموزش و پرورش براي انجام کارهاي تحقيقاتي دانش‌آموزان فراهم شود.

کتابچه برنامه‌ريزي فرديس تهيه و تدوين مي‌شود

کرج - خاکپور

فرماندار شهرستان فرديس از تهيه و تدوين کتابچه برنامه‌ريزي و هدفگذاري اين شهرستان خبر داد و گفت: برنامه‌ريزيهاي راهبردي شهرستان فرديس در کتابچه‌اي حاوي برنامه‌هاي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلندمدت گردآوري مي‌شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري فرديس، مهدي مهرور با بيان اين مطلب در اولين جلسه شوراي اداري شهرستان فرديس که با حضور نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه فرديس، معاونان فرماندار، مديران کل و رؤساي دستگاههاي خدماتي استان و شهرستان فرديس در سالن اجتماعات شهرداري منطقه 10 کرج برگزار شد، اظهار داشت: اين مجموعه يکي از نيازهاي فعلي شهرستان فرديس است.

وي افزود: جانمايي شهرک اداري فرديس در حال حاضر در دستور کار فرمانداري قرار دارد تا با مکان‌يابي مناسب بتوان ادارات شهرستاني را مستقر کرد.

اتاق اصناف فرديس راه‌اندازي مي‌شود

فرماندار شهرستان فرديس همچنين از راه‌اندازي اتاق اصناف فرديس خبر داد و گفت: از زمان تشکيل و راه‌اندازي فرمانداري فرديس 32 اتحاديه در اين شهرستان مستقر شده‌اند. در اين راستا راه‌اندازي اتاق اصناف فرديس گامي بسيار مهم در جهت ساماندهي صنوف اين شهرستان به شمار مي‌رود.

وي افزود: ساماندهي صنوف مختلف اين شهرستان در آستانه سال جديد اقدام مهمي است که در دستور کار فرمانداري بوده و مي‌تواند آرامش را بر بازار شهرستان حاکم کرده و رضايتمندي مردم را تامين کند.

ادارات فرديس دهه فجر را با شکوه بيشتري برگزار کنند

وي در پايان سخنان خود به برنامه‌ريزيهاي صورت گرفته در آستانه سي وپنچمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در شهرستان فرديس اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه اولين سال تاسيس شهرستان فرديس مصادف با گراميداشت سي و پنچمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي شده است بايد با شکوه بيشتري اين دهه را گرامي داشت. چراکه راه‌اندازي اين شهرستان يکي از برکات نظام مقدس جمهوري اسلامي به منظور کاهش مشکلات مردم و رسيدگي بهتر به تامين امکانات خدماتي و رفاهي بوده است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

گفتني است فرماندار فرديس در پايان نخستين جلسه شوراي اداري شهرستان، مديران ادارات مختلف شهرستان را معرفي و براي آنان آرزوي توفيق و سلامتي کرد.

افتخاري خواستار شد؛

قوه قضاييه با اقتدار به موضوع اراضي روستاي تماشا رسيدگي کند

پرديس - خبرنگارآفرينش

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي، رعايت قانون و ورود با قدرت قوه قضاييه به موضوع اراضي روستاي "تماشا" شهرستان پرديس را خواستار شد.

لاله افتخاري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: انتظار قانونگذاران چه در اين مورد و چه در ساير موارد رعايت کامل قانون است؛ در اين خصوص تعارف و اختصاص برخي امکانات به برخي افراد خاص قابل پذيرش نيست.

وي ادامه داد: انتظار اين است که همه مسئولان نظام مقدس اسلامي از جمله فرمانداري شهرستان پرديس کاملاً پيگير موضوع اراضي روستاي تماشا اين شهرستان باشند و قوه قضاييه نيز با اقتدار وارد اين موضوع شود.

به گفته اين مسئول، کوتاهي امروز در قبال مسائلي نظير اراضي روستاي تماشا پرديس ظلم به آيندگان است و نسلهاي بعدي چرايي وقايع امروز را از ما خواهند پرسيد.

ممارست در پيگيري مشکلات مردم پرديس

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: طي بازديدي که در روزهاي گذشته از نواحي مختلف شهرستان پرديس انجام شد، مشکلات مردم مورد بحث و بررسي قرار گرفت؛ اين بازديد به برگزاري جلسات بعدي با مسئولان نهادهاي مختلف منجر و به تبع آن کارگروههاي کارشناسي براي رفع مشکلات شکل گرفت.

افتخاري اضافه کرد: اين مشکلات همچنان در حال پيگيري براي رفع نهايي هستند و بايد با کمک مردم و مسئولان ظرفيتهاي بالقوه شهرستان به بالفعل درآيد. افتخاري افزود: يکي از کارگروههاي مذکور با هدف ارتقاي سطح بهداشت و درمان منطقه شکل گرفت که پيگيريها در آن حوزه نيز ادامه دارد.

اين مسئول از تداوم پيگيريها درخصوص شرايط مناطق کارگاهي شهرستان خبر داد و گفت: چندي پيش در اين رابطه نشستي با وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. وي ادامه داد: علاوه بر مسائل مطروحه، نشستي نيز با رئيس سازمان محيط زيست انجام شد تا امور پيراموني محيط زيست منطقه مورد بحث و بررسي بيشتر قرار گيرد. نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين پيگيريها درخصوص ايجاد شرايطي براي کارآفريني بيشتر در منطقه و رفع مشکل بيکاري نيز انجام شده است تا گرههاي منطقه يک به يک باز شود. بر پايه اين گزارش و طبق گفته مهدي مهاجر، فرماندار شهرستان پرديس، روستاي تماشا از توابع بخش جاجرود شهرستان پرديس است که در گذشته با پيگيريهاي برخي دفاتر دولتي، دو مرکز دانشگاهي و يک سازمان اداري، و بخشي از اراضي زراعي آن به ويلا تبديل شد. اما در دولت جديد جلوي ادامه اين طرح گرفته شد.


 خبر 

 دهه فجر امسال 6 هزار و 909 خانوار روستايي استان آذربايجان شرقي از نعمت گاز بهره مند مي‌شوند

تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي در توضيح مشخصات پروژه‌هاي افتتاحي در دهه فجر امسال گفت: 6 هزار و 909 خانوار روستايي استان همزمان با دهه فجر به مدار مصرف گاز طبيعي متصل مي‌شوند.

ولي ا... ديني تعداد روستاهاي آماده افتتاح در دهه فجر را 73 مورد اعلام کرد و اظهار داشت: با افزوده شدن اين شمار به روستاهاي گازدار استان، رقم بهره‌مندي روستايي به 1157 افزايش خواهد يافت.

وي تصريح کرد: اعتبار پروژه‌هاي افتتاحي در دهه فجر امسال بالغ بر 264 ميليارد ريال خواهد بود.

مهندس ديني اضافه کرد: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامي و تلاش مسئولين و کارکنان شرکت گاز، با گازرساني به مناطق روستايي استان، بهسازي و توسعه زيربناهاي انرژي روستاها، بيش از گذشته محقق مي‌شود.

وي در ادامه توضيح داد: هم‌اکنون 100 درصد خانوار شهري و 76 درصد خانوار روستايي استان از گاز طبيعي بهره‌مند مي‌باشند که اين رقم تا پايان امسال افزايش چشمگيري خواهد داشت.

مديرعامل شرکت گاز استان در خاتمه ضمن تأکيد بر لزوم رعايت نکات ايمني و مصرف بهينه خصوصاً در فصول سرد سال يادآور شد: مجموعه اقدامات کارکنان تلاش درراستاي ارائه جريان مستمر و ايمن گاز و مقاوم‌سازي تأسيسات و جلوگيري از پرت گاز و ارتقاء کيفي خدمات ارائه شده بوده، لذا همياري و مشارکت مردم در نهادينه سازي مصرف بهينه در جامعه و بهبود شرايط اقتصادي استان امري ضروري و زمينه ساز تحقق توسعه پايدار خواهد بود.

عضو شوراي شهر همدان:

عوارض سال آينده براساس واقعيتها تصويب مي‌شود

همدان - مجيد ملکيان

عضو شوراي شهر همدان با تاکيد بر اينکه شهرداري بايد به جايي برسد که تکيه خود به عوارض را به حداقل برساند، گفت: سياستهاي شورا بر اين است دارد تا عوارض سال آينده را براساس واقعيتها تصويب شود و شهرداري بايد به سياستهاي شورا عمل کند.

علي اکبر نظري با بيان اين مطلب، افزود: هنوز لايحه بودجه شهرداري به شورا تحويل داده نشده و البته با توجه به پارامترهايي که در نظر گرفته شده نسبت به بودجه سالهاي قبل بهتر خواهد بود.

نظري اضافه كرد: بودجه سال 92 شهرداري 180 ميليارد تومان بوده که با توجه به پارامترها و پروژه‌هايي که قرار است در سال آينده تعريف شود اين ميزان دوبرابر شده و نزديک 400 ميليارد تومان خواهد بود.

نظري با بيان اينکه هنوز اولويتها کاملا مشخص نشده است، تصريح کرد: اما احداث تقاطعهاي غيرهمسطح، ايجاد پارکينگ، روان سازي ترافيک و توجه به مناطق محروم در اولويت قرارخواهد داشت.

وي با تاکيد بر اينکه اگر شهرداري به موقع بودجه را به شورا تحويل دهد بهتر مي‌توان آن را بررسي و تصويب کرد، اظهار کرد: شهردار در تدوين لايحه بودجه تمامي شهر ازجمله مناطق محروم و کمتر برخوردار را در نظر بگيرد و عدالت محوري به وضوح در بودجه ديده شود.

عضو شوراي شهر همدان اعلام کرد: شمال و جنوب شهر در بودجه نبايد تناقض داشته باشند، از طرفي نبايد از ساماندهي وروديهاي شهر همدان غافل شد.

نظري درباره تدوين و تصويب دفترچه عوارض سال 93 نيز گفت: افزايش بيش از حد عوارض موجب رکود و تاثيرگذاري منفي بر ساخت وساز خواهد شد و شهرداري نبايد براي تامين منابع مالي و درآمد خود بر اين محل تکيه کند.

وي با تاکيد بر ايجاد منابع درآمدي پايدار توسط شهرداري گفت: هم‌اکنون کارخانه سيمان فعال شده و به دنبال ايجاد پرديس سينمايي در يکي از مناطق پايين شهر هستيم تا از اين طريق بتوانيم بخشي از درآمدهاي شهرداري را تامين کنيم.

ساخت لوله تيوبينگ چاههاي نفت براي نخستين بار در کشور

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب از ساخت لوله‌هاي تيوبينگ (درون‌چاهي) چاههاي نفت در قطر 4 و 2/1 اينچ براي نخستين بار در کشور خبر داد. مهندس حميد بورد در آيين افتتاح پنجمين نمايشگاه تخصصي صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: فناوري ساخت اين لوله‌ها با همکاري اين شرکت و گروه ملي صنعتي فولاد ايران و شرکت لوله گستر اسفراين حاصل شده است.

وي با بيان اين که دانش فني ساخت لوله‌هاي درون چاهي پيچيده و انحصاري است، افزود: نخستين لوله ساخته شده از اين نوع در نمايشگاه صنعت نفت خوزستان عرضه مي‌شود.

بورد همچنين به انعقاد تفاهمنامه همکاري و ساخت لوله‌هاي بالاي 36 اينچ با شرکت لوله‌سازي اهواز و فولاد اکسين خوزستان در اين نمايشگاه اشاره کرد و گفت: مراحل توليد آزمايشي اين لوله‌‌ها در شرکتهاي سازنده در حال انجام است و با توجه به نياز مناطق نفت خيز جنوب حدود 9 هزار ميليارد ريال فضاي کار وجود دارد.مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با اشاره به برنامه‌هاي راهبردي اين شرکت در حمايت از سازندگان داخلي، اظهار کرد: برگزاري پنجمين نمايشگاه تخصصي صنعت نفت خوزستان با همکاري شرکت ملي حفاري ايران زمينه هم‌افزايي و راههاي همکاري موثرتر ميان اين شرکت و سازندگان بخش خصوصي را فراهم مي‌آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته