جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4623


هياهو براي هيچ


دقيقه نود


سوت پايان


 هياهو براي هيچ 

تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و استقلال در چارچوب هفته بيست و سوم رقابتهاي ليگ برتر به مصاف يکديگر رفتند. در اين بازي که به قضاوت سعيد مظفري‌زاده در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شد دو تيم با تساوي بدون گل به کار خود پايان دادند. اين چهارمين دربي متوالي بود که بدون گل خاتمه يافت.

در شروع بازي مطابق دربي‌هاي گذشته بازيکنان کاملا سردر گم و سراسيمه به توپ ضربه مي‌زدند. شوت پژمان نوري در دقيقه سوم که در دستان نيلسون قرار گرفت هم ضربه‌اي نبود که آن را يک موقعيت براي آبي‌ها تلقي کرد.

دقيقه 4: خطاي سياوش اکبرپور روي محمد نوري در پشت محوطه جريمه يک ضربه کاشته را در اختيار پرسپوليس قرار داد که ضربه خلعتبري به بالاي دروازه رحمتي رفت.

دقيقه 6: نخستين کرنر بازي را استقلال در دقيقه 6 توسط تيموريان از جناح چپ پرسپولس نواخت حاصل آن کرنر ديگري بود. کرنر دوم را حنيف عمران‌زاده در يک رفت و برگشت با ضربه سر به بالاي دروازه زد.

دقيقه 8: اولين جرقه حاشيه اي بازي زده شد و داور به پژمان نوري و پيام صادقيان کارت زرد نشان داد. در همين لحظه درگيري شديد لفظي بين خلعتبري و صادقيان جالب توجه بود.

دقيقه 14: سانتر خلعتبري و ضربه سر بنگر با فاصله از کنار دروازه رحمتي به بيرون رفت.

بعد از اين دقايق بازي در ميانه ميدان جريان پيدا کرد و بيشتر به يک توپ بازي شباهت داشت تا مسابقه فوتبال.

براي دقايقي پرسپوليس توپ را بيشتر در اختيار داشت و پس از آن هم استقلال در مقطعي ميدانداري کرد ولي خبري از فوتبال نبود.

دقيقه 36: محمد نوري به خاطر خطا روي اولادي يک سوم دفاعي خودي اخطار دريافت کرد. پاس آندو براي خسرو و سانتر اين بازيکن هم ثمري نداشت.

دقيقه 42: خطاي حقيقي روي تيموريان. شوت قاضي به دفاع برخورد کرد و برگشت داده شد.

دقيقه 44: پيام صادقيان از پشت محوطه جريمه استقلال اقدام به شوتزني کرد ولي ضربه او با فاصله از دروازه به بيرون رفت.

دقيقه 47 : خطاي آندو در جناح راست روي صادقيان يک ضربه ايستگاهي براي قرمزها به دنبال داشت ولي سانتر صادقيان را مدافعان برگشت دادند. در برگشت عاليشاه از چپ گريخت ولي سانتر او را رحمتي مال خود کرد.

دقيقه 51: در دقيقه 51 حنيف عمران‌زاده روي عاليشاه در ميانه ميدان مرتکب خطا شد و از داور اخطار دريافت کرد.

دقيقه 57 : سانتر صادقيان از نقطه کرنر را سيدصالحي روي سر مدافعان استقلال سر زد ولي توپ او با فاصله به خارج رفت.

دقيقه 59: مجيد غلام‌نژاد جايگزين مهرداد اولادي شد. اين نخستين تعويض دربي 78 بود.

دقيقه 64: خطاي غلام‌نژاد روي صادقيان در گوشه جناح راست يک ضربه کاشته را تقديم پرسپوليس کرد که ضربه محمد نوري را رحمتي دفع کرد. دقيقه 70: هاشم بيک‌زاده در ميانه ميدان روي خلعتبري مرتکب خطاي فاحش شد و از مظفري‌زاده اخطار دريافت کرد. بعد از اين صحنه درگيري بدي بين آندو و سيدجلال حسيني به وجود آمد.

دقيقه 78: حميد علي‌عسگر در ميانه ميدان خود را به زمين انداخت تا يک پنالتي از داور بگيرد ولي چيزي که عايد اين بازيکن پرسپوليس شد يک کارت زرد بود.

دقيقه 90: در دقايق پاياني هم خبري از کارهاي تاکتيکي و حمله نشد و دربي بي خاصيت دو تيم با تساوي خاتمه يافت.


 دقيقه نود 

 امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال :

به يکي از اهداف خود رسيديم

امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال بعد از پايان ديدار اين تيم برابر پرسپوليس گفت: در نيمه اول ما بازي خوبي را ارايه کرديم ولي در نيمه دوم پرسپوليس بهتر از ما بود. البته آنها توپ را بهتر به گردش در آوردند ولي تنها يک ضربه کاشته زدند. ما دو هدف داشتيم که به يکي از آنها رسيديم. در اين هفته هاي اخير دو بازيکن از ما جدا شدند و جو رواني هم عليه ما به راه افتاده بود. از تماشاگران و بازيکنان هم ممنون هستم که بازي مردانه اي را ارايه کردند.

وي در خصوص اينکه تيمش مي تواند از حالا خود را قهرمان ليگ تلقي کند گفت: ما فعلا به بازي ذوب آهن فکر مي کنيم و زماني مي توان از قهرماني صحبت کرد که جام را بالاي سر برد.

علي دايي سرمربي پرسپوليس:

استقلال موقعيت يک درصدي هم نداشت

علي دايي سرمربي پرسپوليس علي دايي گفت: اگر نيمه اول را مي‌ديديد ما حاکميت توپ‌مان خيلي بيشتر بود با اين حال مي‌توان گفت تقريبا تيم استقلال در نيمه اول پا به پاي ما بود اما در نيمه دوم آن‌ها حتي شانس يک درصدي هم روي دروازه ما نداشتند. آن‌ها نتوانستند روي دروازه ما ايجاد خطر کنند. متاسفانه بازيکنان ما در لحظاتي که بايد شوت مي‌زدند يا پاس به موقع مي‌دادند اشتباه مي‌کردند. من فقط مي‌توانم افسوس برخي اتفاقات نيمه دوم را بخورم. ما چند موقعيت ايجاد کرديم و خيلي خوب کار کرديم. سر زديم، موقعيت گل داشتيم اما فوتبال همين است.

محمد نوري و خسرو حيدري برترين بازيکنان دربي

ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس در حالي با نتيجه تساوي صفر بر صفر به پايان رسيد که محمد نوري هافبک مياني تيم فوتبال پرسپوليس

به عنوان برترين بازيکن فني و خسرو حيدري مدافع کناري استقلال به عنوان برترين بازيکن اخلاق انتخاب شدند .

درگيري سيد جلال حسيني با تيموريان

ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس در حالي با نتيجه مساوي به پايان رسيد که اين مسابقه درگيري‌ها و حواشي خاص خودش را داشت. اواسط نيمه دوم، هاشم بيگ زاده مدافع استقلال در مرکز زمين روي محمدرضا خلعتبري خطا کرد و داور به مدافع استقلال کارت زرد نشان داد. در همان لحظه، آندرانيک تيموريان و جلال حسيني هم با همديگر درگيري لفظي و فيزيکي پيدا کردند.

ادامه اين درگيري منجر به دخالت سعيد مظفري‌زاده داور مسابقه شد تا اين دو بازيکن را از همديگر جدا کند. تيموريان در حالي گردن خود را به ساير بازيکنان نشان مي‌داد که به نظر مي‌رسيد حسيني به او چنگ انداخته است!

واکنش رحمتي به شعار هواداران پرسپوليس

در پايان نيمه اول تماشاگران تيم فوتبال پرسپوليس عليه مهدي رحمتي شعار دادند که دروازه‌بان استقلال در واکنش به اين شعارها، به هواداران سرخپوش احترام گذاشت.

گفتني است، پس از پايان نيمه نخست ديدار تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس، تماشاگران پرسپوليس عليه مهدي رحمتي دروازه‌بان استقلال شعار دادند. رحمتي در واکنش به اين شعارها مقابل پرسپوليسي‌ها تعظيم کرد و براي آنها دست بلند کرد.

بازيکن جنجالي خبرساز شد؛

درگيري لفظي خلعتبري با صادقيان

محمدرضا خلعتبري و پيام صادقيان دو بازيکن پرسپوليس در دقيقه 8 مسابقه با استقلال با يکديگر درگيري لفظي شديدي پيدا کردند.

گفتني است، در ديدار روز گذشته تيم‌هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس در دقيقه 8 مسابقه دو بازيکن پرسپوليس با همديگر درگيري شديد لفظي پيدا کردند. بعد از آنکه پيام صادقيان به خاطر خطا روي سياوش اکبرپور کارت زرد گرفت، خلعتبري به سمت صادقيان رفت و به اين بازيکن به خاطر اين حرکت که منجر به دريافت اخطار شد، تذکر داد. تذکر اين دو بازيکن آنقدر شديد بود که به درگيري لفظي منجر شد.

حاشيه‌هايي پيش از شروع دربي

پيش از آغاز ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال، سرمربي دو تيم به همراه دستيارانش به صورت جداگانه به سمت نيمکت تيم حريف رفته و با نيمکت‌نشينان رقيب سلام و احوا‌لپرسي کردند.

ابتدا امير قلعه‌نوعي به همراه دستيارانش اين کار را انجام داد و بعد هم دايي با نيمکت‌نشينان تيمش و البته چند بازيکن به نام‌هاي سيد جلال حسيني، محسن بنگر، سيد مهدي سيد صالحي و سيد ميثم حسيني به سمت نيمکت استقلال رفتند. البته لحظاتي پيش از شروع بازي اين بازيکنان استقلال بودند که به سمت نيمکت پرسپوليس رفتند و اين بار بازيکناني چون حنيف عمران‌زاده، محمد قاضي، سياوش اکبرپور، هاشم‌ بيگ‌زاده، مهرداد اولادي، اميرحسين صادقي و پژمان نوري با نيمکت‌نشينان پرسپوليس خوش‌و بش کردند.

هفته بيست و سوم ليگ برتر فوتبال

توقف تراکتورسازي، فولاد و سپاهان، برد فجر و ملوان

در هفته بيست و سوم ليگ برتر تيم‌هاي مدعي فولاد، تراکتورسازي، و سپاهان متوقف شدند نتايج اين بازيها به شرح زير است:

پرسپوليس صفر .................................................................................. استقلال صفر

داماش گيلان يک ............................................................................. فجرسپاسي 3

گل‌ها: عليرضا نظيف‌کار دقيقه 2 از روي نقطه پنالتي براي داماش، سمير بکريچ در دقيقه 23 و حميد جوکار در دقيقه 75 ، جلال الدين عليمحمدي در دقيقه 88

سايپا يک ......................................................................................................... ملوان 2

گل: علي يونسي دقيقه 10 براي سايپا، مهدي دغاغله در دقايق 82 و 91 براي ملوان

ذوب آهن صفر ....................................................................... فولاد خوزستان صفر

راه آهن يک ........................................................................................... سپاهان يک

گل: مهدي شريفي در دقيقه 70 براي سپاهان، علي عليپور در دقيقه 85 براي راه آهن

تراکتورسازي يک................................................................................. صباي قم يک

گل: سعيد دقيقي در دقيقه 48 براي تراکتورسازي و ابوالفضل ابراهيمي در دقيقه 88 براي صبا

استقلال خوزستان 2 .................................................... گسترش فولاد تبريز يک

ديدار دو تيم مس کرمان و نفت تهران روز ششم بهمن ماه برگزار خواهد شد.


 سوت پايان 

 بيک‌زاده محروم شد

هاشم بيک‌زاده هافبک مدافع استقلال در بازي با پرسپوليس پس از خطا روي بازيکن حريف و اخطاري که از داور گرفت ديدار آينده تيمش مقابل ذوب‌آهن را از دست داد.اين بازي روز يازدهم بهمن ماه در آزادي برگزار مي‌شود.

غلام‌نژاد هم بازي با ذوب‌آهن را از دست داد

مجيد غلام‌نژاد، مدافع استقلال در جريان ديدار ديروز تيمش مقابل پرسپوليس با کارت زردي که از داور دريافت کرد، بازي بعدي تيمش در هفته بيست و چهارم ليگ برتر مقابل ذوب‌آهن را از دست داد.

تشکر تاج و بهروان از مظفري‌زاده

لگد اعتراضي دايي به بطري آب

هفتاد و هشتمين دربي پايتخت ديروز با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

- بهروان و تاج بعد از پايان ديدار سرخ‌آبي‌ها به سمت مظفري‌زاده رفتند و از وي تشکر کردند.

- بعد از تساوي دربي علي دايي به شيشه لگد زد و اعتراضش را از اين تساوي نشان داد.

خسرو حيدري:

استقلال به 3 امتياز نياز جدي نداشت

خسرو حيدري هافبک تيم فوتبال استقلال که به عنوان بازيکن اخلاق انتخاب شد درباره اين مسابقه گفت: بازي‌هاي پرسپوليس و استقلال هميشه حساسيت‌هاي خاص خودش را دارد و هر دو تيم مي‌آيند که ابتدا نبازند. فکر مي‌کنم در اين مسابقه استقلال در نيمه‌ي اول بهتر بود اما پرسپوليسي‌ها در نيمه‌ي دوم بازي بهتري نسبت به ما انجام دادند.

وي افزود: قبول دارم که استقلال به برد اين مسابقه خيلي نياز جدي نداشت و ما خوشحاليم امتيازات بين دو تيم تقسيم شد.

بي‌اعتنايي دايي به قلعه‌نوعي

علي دايي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از نواخته شدن سوت پايان مسابقه، با قلعه‌نوعي دست نداد و به او بي‌اعتنايي کرد.

به گزارش ايسنا، پس از پايان بازي، علي دايي از فرط عصبانيت يک ضربه به بطري آب نزديک خود زد و سپس با همان حالت به سمت سعيد مظفري‌زاده داور ديدار رفت تا به او خسته نباشيد بگويد.

در همين حين امير قلعه‌نوعي نيز در حال نزديک شدن به دايي بود تا به او خسته نباشيد بگويد اما هرچه که به سمت سرمربي پرسپوليس رفت دايي به او اعتنايي نکرد.

در همين حال يکي از مسوولان حراست ورزشگاه با صداي بلند سرمربي پرسپوليس را مورد خطاب قرار داد که " آقاي دايي! سرمربي استقلال مي‌خواهد با شما دست بدهد و خسته نباشيد بگويد" اما دايي اعتنايي نکرد و از انجام اين کار خودداري کرد.

خداحافظي مظفري‌زاده از داوري

سعيد مظفري‌زاده داور بازي پرسپوليس - استقلال پس از سوت پايان اين ديدار از دنياي داوري خداحافظي کرد. مظفري‌زاده که پيشتر گفته بود داربي 78 تهران آخرين ديداري است که سوت خواهد زد، پس از زدن سوت پايان اين ديدار با بازيکنان و کادر فني دو تيم دست داد و رسما از دنياي داوري خداحافظي کرد.

اين در حالي‌ است که اين داور بر اساس قوانين فيفا 6 سال ديگر هم مي‌توانست قضاوت کند. وي در پايان مسابقه لباس داوري را از تن خارج کرد و روي پيراهن زير وي نوشته شده بود خدا نگهدار.

در جريان خداحافظي او، امير قلعه نوعي هم به سمت وي رفت و با او خوش و بش کرد. بازيکنان پرسپوليس و استقلال نيز با او خوش و بش کردند.

پس از محسن ترکي و محسن قهرماني که در فصل سيزدهم بنا به دلايل مختلف از داوري کنار رفتند سعيد مظفري‌زاده سومين داوري است که در اين فصل از داوري خداحافظي کرده است.

کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران:

شانس‌مان براي صعود را امتحان مي‌کنيم

کارلوس کي روش سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران در گفتگو با خبرگزاري فرانسه ابراز اميدواري کرد که تيم ملي ايران بتواند تدارکات ضعيف را پشت سر بگذارد و در جام جهاني 2014 برزيل تاثيرگذار عمل کند. وي در همين حال عنوان کرد که وظيفه سنگيني بعد از قرعه کشي روي دوش آنها قرار گرفته است.

سرمربي تيم ايران گفت: بايد ميليون‌ها دلار بپردازيد تا ديدار دوستانه‌اي با آرژانتين برگزار کنيد اما بازيکنانم خيلي راحت مي‌توانند مقابل اين تيم به ميدان بروند. اين فرصت فوق‌العاده‌اي براي ما خواهد بود تا با تيمي که بازيکناني مثل مسي که فوق‌انسان است، را در اختيار دارد، بازي کنيم.

کي‌روش که از روند آماده سازي تيم ايران ناراضي است ادامه داد: ما 6 ماه را از دست داديم. اميدوارم بتوانيم راه‌حلي پيدا کنيم زيرا هنوز راه حل روشني براي آن پيدا نکرده‌ايم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اضافه کرد: اما تعهد من به ايراني‌ها آنها را خوشحال مي‌کند. اين جام‌جهاني ما است و نوبت ما است که به دنيا بگوييم ايران يک کشور فوتبالي است.

مجيد جلالي سرمربي تيم تراکتورسازي:

در چنين فضايي نمي‎توان بازي کرد

مجيد جلالي سرمربي تيم تراکتورسازي تبريز پس از تساوي خانگي مقابل تيم صباي قم گفت: فضايي که امروز بازي کرديم فضايي نبود که من بخواهم و بتوانم در مورد مسائل فني صحبت کنم. باور کنيد هيچ کس نمي تواند در چنين جوي فوتبال بازي کند، اما با اين حال بازيکنان تيم ما خيلي خيلي شرف دارند که با تمام وجود بازي کردند و باز هم مي‌گويم که اين ديدار جنبه هاي فني نداشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته