جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4631


همايش پياده‌روي سالمندان كاشان برگزار شد


مردم از سرانه‌هاي بيمارستاني استان البرز رضايت ندارند

مدير امور شمال غرب شرکت توزيع برق اصفهان:
بهره‌برداري از 43 پروژه در امور برق شمال غرب اصفهان


مناطق روستايي فاقد گاز فيروزکوه گازرساني مي شوند


معاون استاندار تهران بر گسترش خدمات عمومي به مردم تاکيد کرد


خبر


در استان


خبر


 همايش پياده‌روي سالمندان كاشان برگزار شد 

 کاشان - سيد حسين صدري

همايش بزرگ سالمندان شهرستان كاشان به مناسبت هفته هواي پاك به مسافت دو كيلومتر از ميدان جهاد تا سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان برگزارشد.در اين همايش كه بيش يكهزار نفر از سالمندان شهرستان كاشان شركت داشتند رييس اداره حفاظت از محيط زيست كاشان گفت: ارتقاء آگاهي افراد درراستاي پيشگيري از عوارض قلبي و عروقي و ايجاد فرهنگ پياده‌روي و عدم استفاده از وسائل نقليه براي داشتن هواي پاك از مهم‌ترين اهداف اين پياده‌روي است.

محمود قهرماني با بيان اين نکته که انسان در آخرين ثانيه‌هاي خلق زمين بر روي كره زمين استقرار يافت و وضعيت امروز كره زمين حاصل اين همه گذر زمان است، افزود: ارمغان انسان در همين ثانيه‌هاي آخر براي كره زمين، مشكلات و معضلات بسياري از جمله آلودگي هوا، سوراخ شدن لايه اوزون و... بوده است.

محمود قهرماني گفت : واقعيت اين است كه ما زماني مي‌توانيم ادعا كنيم كه امانت‌دار خوبي هستيم كه همان گونه كه محيط زيست را تحويل گرفته‌ايم تحويل نسل‌هاي آينده بدهيم.

در ادامه مدير عامل جمعيت كوير سبز كاشان نيز گفت: فرهنگ پاسداري از محيط زيست و منابع طبيعي را بايد از داخل خانواده‌ها شروع كرد و به جامعه انتقال داد.

خسرو اعتماد بر حفظ منابع طبيعي براي استفاده نسلهاي آينده تاكيد كرد و افزود: امانتي كه امروز به دست ما رسيده است بايد از آن نگهداري كنيم تا حداقل همان گونه كه آن را تحويل گرفته‌ايم به نسل بعدي تحويل دهيم.

رييس اداره ورزش و تفريحات سالم سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان نيز در اين آيين توجه به ورزش همگاني به ويژه اجراي برنامه‌هاي متعدد پياده‌روي به مناسبت‌هاي مختلف را يكي از اهداف سازمان اعلام كرد.

سجاد مظفري تبار افزود: همكاري بين بخشي با ارگان و نهادهاي محتلف شهرستان براي اجراي برنامه‌هاي ورزش‌هاي همگاني در ترويج و توسعه ورزش همگاني نقش مهمي دارد.

همايش بزرگ پياده‌روي هفته هواي پاك، چهارم بهمن ماه به مسافت دو كيلومتر از ميدان جهاد تا پارك آيت‌اله مدني توسط سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان و با مشاركت اداره حفظ محيط زيست، شرکت بازيافت شهرداري کاشان، هيات كوهنوردي، هلال احمر، نيروي انتظامي و با محوريت جمعيت كوير سبز كاشان، همراه با ايستگاه‌هاي تست سلامت توسط معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كاشان در محل سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان و اهداي جوايزي توسط شرکت بازيافت شهرداري كاشان برگزار شد.


 مردم از سرانه‌هاي بيمارستاني استان البرز رضايت ندارند 

 کرج - خاکپور

استاندار البرز با اشاره به اينکه مردم استان البرز از سرانه‌هاي بيمارستاني استان رضايت نسبي ندارند، گفت: اعلام فراخوان"فرصتهاي بُردبُرد سرمايه‌گذاري" فرصتي است تا زمينه همکاريهاي گسترده‌تر خيران و سرمايه‌گذاران جهت افزايش سرانه‌هاي بهداشتي و درماني در استان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مهندس سيدطاهرطاهري در جريان ديدار با اعضاي هيئت مديره مجمع خيرين سلامت استان که در سالن شش ضلعي استانداري البرز شکل گرفت، با بيان اينکه از بدو ورود به استان البرز در تمامي ابعاد بررسي از ظرفيتها و خلاءهاي موجود داشته‌ام، گفت: البرز استاني است که علاوه بر قابليت و ظرفيتها با نواقصي نيز مواجه است که يکي از آنها کمبود سرانه‌هاي بهداشتي و درماني است.

وي با اشاره اينکه گزارشهاي مردمي نيز حاکي از آن است که رضايت نسبي از وضعيت بيمارستانهاي استان وجود ندارد. تأکيد کرد: رفع مشکلات سرانه‌هاي درماني به عنوان يکي از مهمترين دغدغه‌ها بايد در دستور کار قرار گيرد.

استاندار البرز با اشاره به اينکه طبق آمار نيز بيشترين تعداد بيمارستانهاي استان توسط خيران احداث شده است، بيان کرد: حضور خيران بالاترين ظرفيتي است که مي‌توان از آن براي افزايش سرانه‌هاي بهداشتي و درماني در استان و شهرستانها بهره‌مند شد.

شهرک سلامت؛ زمينه‌ساز توسعه سرانه‌هاي بهداشتي و درماني در استان

وي همچنين طرح احداث"شهرک سلامت" را نيز ازجمله گامهاي مهم و ثمربخش ديگري درراستاي توسعه سرانه‌هاي درماني استان البرز دانست که در آينده نزديک محقق خواهد شد. گفتني است براساس استانداردها به ازاي هر 1 هزار نفر، يک تخت بيمارستاني در کشور وجود دارد درحالي که در استان البرز به ازاي هر 2 هزار و 100 نفر، يک تخت بيمارستاني موجود است و اين حاکم از عدم تناسب جمعيت و سرانه‌هاي بهداشتي و درماني است.


 مدير امور شمال غرب شرکت توزيع برق اصفهان:
 بهره‌برداري از 43 پروژه در امور برق شمال غرب اصفهان 

 اصفهان - راعي

مدير امور شمال غرب شرکت توزيع برق اصفهان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، 43 پروژه توزيع برق با اعتباري بالغ بر 45 ميليارد ريال در شمال غرب اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، ايرج مصيب در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه با اشاره به طرحهاي توزيع برق در دهه فجر، اظهار داشت: با بهره‌برداري از 43 طرح توزيع برق، نزديک به 17 کيلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعيف در مدار بهره‌برداري قرار مي‌گيرد. وي ادامه داد: اين پروژه‌ها در محدوده خيابانهاي امام خميني(ره)، خانه اصفهان، کاوه، رباط سوم، نگارستان، ملک‌شهر، بلوار 17 شهريور و شهرک نگين اجرا شده‌اند. مدير امور شمال غرب شرکت توزيع برق اصفهان بيان داشت: اين منطقه از ابتداي سال جاري تاکنون 10 ميليارد تومان پروژه تامين اعتبار کرده که به مناسبت دهه مبارک فجر با تخصيص 45 ميليارد ريال از آن، کار اجرايي 43 پروژه کوچک و بزرگ را به پايان مي‌رسد و بهره‌برداري رسمي آن به ترتيب در طول دهه فجر انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اهداف اجراي اين طرحها تصريح کرد: کاهش تلفات، ظرفيت‌سازي براي پذيرش انشعابات جديد، ايجاد تعادل بار در شبکه‌هاي فشار متوسط و فشار ضعيف، توجه بيشتر به چيدمان و مبلمان شهري پايتخت تمدن و فرهنگ ايران اسلامي، آماده‌سازي شبکه‌ها براي تامين انرژي در تابستان آينده از جمله اهداف اين پروژه‌ها است.


 مناطق روستايي فاقد گاز فيروزکوه گازرساني مي شوند 

 فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

بخشدار مرکزي شهرستان فيروزکوه گفت: با کاهش مسائل و مشکلات پيش‌رو، اندک مناطق روستايي باقي‌مانده فاقد گاز بخش مرکزي شهرستان گازرساني مي‌شوند.ابوالفضل زماني‌نژاد در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: گازرساني در روستاهاي بخش مرکزي همزمان با آغاز عمليات گازرساني در شهر فيروزکوه در سال 86 کليد خورد و همان زمان چند روستاي بخش از اين نعمت بهره‌مند شدند. وي با اشاره به افتتاح گازرساني در روستاهاي لاسم چشمه و هرانده در ماههاي گذشته با حضور مسؤولان شرکت گاز استان تهران، افزود: هم اينک عمليات گازرساني به روستاهاي مهاباد، خمده و فرح‌آباد به اتمام رسيده و پس از تست نهايي در دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد.

زماني‌نژاد با اشاره به مشکلات موجود در مناطق حصاربن و سيمين دشت، افزود: در اين مناطق با جاده‌هاي روستايي کم‌عرض مواجهيم که يک سمت آن کوه و طرف ديگر آن دره است و با توجه به عبور کابلهاي فيبر نوري از همين مسير، اداره راه و شهرسازي موافقتي با عمليات گازرساني نداشت.

وي خاطرنشان کرد: اخيراً و با انجام تعاملات بين دستگاهي، مسؤولان اداره راه و شهرسازي با وضع موجود موافقت کردند و اميد مي رود کلنگ گازرساني به روستاهاي اين محدوده در دهه فجر بر زمين زده شود. بخشدار مرکزي شهرستان فيروزکوه با اشاره به مسائل و مشکلات فراروي گازرساني به دهستان پشتکوه، ادامه داد: در ابتدا شرکت گاز بحث مقرون به صرفه نبودن و نداشتن توجيه اقتصادي عمليات گازرساني را در اين دهستان مطرح مي‌کرد، اما با توجه به اهميت نظام به بحث خدمات‌رساني به روستاها گازرساني به 13 روستاي اين دهستان که برخوردار از دهياري و شوراي اسلامي‌اند نيز در دستور کار قرار گرفت.

وي تصريح کرد: استقرار مجتمعهاي مرغداري صنعتي در گورسفيد و کلارخان همچنين انتقال قريب‌الوقوع شرکت تامين ماسه ريخته‌گري فيروزکوه به اين منطقه، عواملي هستند که سبب تسريع در انجام اين مهم مي‌شوند.

بخش مرکزي شهرستان فيروزکوه متشکل از سه دهستان بزرگ پشتکوه، حبله‌رود و شهرآباد درمجموع داراي 30 دهياري و 33 شوراي اسلامي است و شش دهياري جديد در روستاهاي کلارخان، گورسفيد، لاسم‌چشمه، دمي‌آقا، جليل‌آباد و شيخ وزا در حال شکل‌گيري است.


 معاون استاندار تهران بر گسترش خدمات عمومي به مردم تاکيد کرد 

 رباط‌کريم - اصغري

معاون عمراني استاندار تهران بر گسترش ارائه خدمات عمومي به شهر و شهروندان تاکيد کرد. به گزارش خبرنگار آفرينش،حسن کريمي در مراسم توديع و معارفه شهردار جديد که با حضور نماينده مجلس، امام جمعه و ساير مسئولين منطقه‌اي و ساير شهروندان حضور داشتند با اشاره به روند فعاليتهاي صورت گرفته در زمان شهردار وقت گفت: خوشبختانه شهردار وقت آقا نعمت‌زاده در طي دوران مسئوليت خويش توانست خدمات رضايت‌بخشي را به شهر و شهروندان ارائه نمايد.اين مسئول همچنين تکريم ارباب رجوع را در شهرداريها مهم خواند. کريمي داشتن تعامل و همراهي مسئولين شهرستان بهارستان را مثبت خواند و گفت: با اتفاق نظري که در بين مسئولين شهرستان به سراغ دارم مي‌توان با تلاشهاي بي‌وقفه خود تحولات بسيار خوبي را در اين منطقه و در حوزه‌هاي مختلف انجام داد.

اين مسئول در پايان ضمن تاکيد بر تعامل و همراهي اعضاي شوراي شهر با شهردار تصريح کرد: برغم شرح و وظايفي که شوراها بر عهده دارند مي‌توانند در راستاي عمران و آباداني شهر با همراهي سازنده شهرداري نقش اثرگذاري را داشته باشند.

در ادامه نماينده مردم شهرستانهاي رباط‌کريم و بهارستان با گراميداشت آغاز دهه مبارک فجر گفت: در چنين خجسته سالروزي آغاز به کار شهردار جديد را به فال نيک مي‌گيرم و اميدوارم با همراهي اعضاي شوراي شهر و مشارکت مردم زمينه رشد و شکوفايي فراهم شود.

ابراهيم نکو در جمع مسئولين استاني و شهرستاني اظهار داشت: نهاد شهرداري بهترين محل براي ارائه خدمت صادقانه به شهر و شهروندان مي‌باشد.دبير اول کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمان شهردار وقت نيز افزود: در زمان مسئوليت آقاي نعمت‌زاده صالحيه هميشه در سير تحولات عمران و آباداني بوده که توانست رضايتمندي مردم را از اين نهاد جلب نمايد.وي همچنين خاطر نشان ساخت: با توانمنديهايي که از شهردار جديد اين شهر سراغ دارم قطعا ايشان هم تداوم اين تحولات شهري را در دستور کار خود قرار خواهد داد تا با ايده‌هاي متفاوت دگرگوني شهر را مهيا سازد.


 خبر 

 2 واحد ساختماني و 20 مورد ديوارکشي غيرمجاز در دماوند تخريب شد

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند از تخريب 2 واحد ساختماني و 20مورد ديوارکشي غيرمجاز در شهرستان خبر داد. ناصر محمودي فر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با دستور قضايي 2 واحد ساختمان و 20مورد ديوارکشي غيرمجاز در اراضي کشاورزي شهرستان دماوند تخريب شد.

وي افزود: اين تخريبها درراستاي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تغيير کاربري اراضي کشاورزي و پيگيريهاي فرمانداري، بخشداري مرکزي و جهاد کشاورزي دماوند در روستاي هاشمک از توابع بخش مرکزي صورت گرفته است. محمودي فرد خاطرنشان کرد: بناهاي غير مجاز تخريب شده شامل 2 واحد ساختماني و 20مورد ديوارکشي غيرمجاز در اراضي کشاورزي روستاي هاشمک بود که به صورت کامل تخريب شدند. 

آتش‌سوزي در پارک ساحلي ارس 300 اصله درخت را از بين برد

اردبيل – خبرنگار آفرينش

به دنبال اين آتش‌سوزي که بيش از 300 اصله درخت پارک ساحلي رود ارس به خاکستر تبديل شد و براساس برآورد اوليه اين پارک ساحلي 50 ميليون تومان خسارت ديده است.

فرماندار شهرستان پارس‌آباد در بازديد از مناطق خسارت ديده اظهار داشت: هنوز علت آتش‌سوزي به صورت دقيق مشخص نشده ولي پيش‌بيني اوليه حکايت از آن دارد که بر اثر روشن کردن آتش در اين تفرجگاه شعله‌هاي آتش به درختان صدمه و خسارت زده است.

ولي کريمي تصريح کرد: مأموران آتش‌نشاني به سرعت و بعد از اين واقعه تلخ در منطقه حاضر شده و با اقدام مناسب توانستند از گسترش آتش و نفوذ آن به ساير مناطق جلوگيري کنند.

آتش سوزي اخير زنگ خطر براي مسکن مهر

پرند – اصغري

يک عضو شوراي اسلامي شهر پرند حادثه اخير آتش سوزي خيابان جمهوري را زنگ خطر براي ساختمانهاي بلند مرتبه مسکن مهر در پرند دانست.

حبيب اختري در گفتگو با خبر نگار آفرينش با اظهار تاسف از حادثه آتش‌سوزي خيابان جمهوري اسلامي گفت : حادثه آتش‌سوزي گرچه بسيار تاسف‌بار بود ولي همان حادثه شايد زنگ خطر و يا هشداري است به ساختمانهاي بلند مرتبه مسکن مهر در شهر پرند که از بهترين ضريب ايمني برخوردار است. وي همچنين خاطرنشان ساخت :با توجه به اينکه پايتخت مسکن مهر کشور در شهر جديد پرند از توابع شهرستان رباط کريم واقع شده از زمان ساخت مهندسين ناظر نظارت چنداني بر روي پروژه‌ها نداشته اند. به گفته وي در جريان ساخت پروژه‌هاي پرتراکم ضوابط ايمني آن در دستور کار قرار نگرفته است.

اختري افزود: اگر روزي حادثه آتش‌سوزي در طبقات سوم و چهارم پروژه‌هاي کزو رخ دهد بدليل عدم رعايت ضوابط ايمني و نيز نبود نردبان مخصوص،کاري از دست عوامل آتش‌نشاني برنخواهد آمد.

اختري ضمن تاکيد بر تجهيز فوري آتش‌نشاني شهرداري پرند و شرکت عمران به نردبان مخصوص اطفاي حريق گفت: با توجه به اينکه حادثه خبر نمي‌کند مسئولين استانداري بايستي سريعا نسبت به تخصيص دو دستگاه نردبان پيشرفته به شهر پرند اقدام شود تا در مواقع حادثه از تلفات انساني جلوگيري شود

عضو شوراي اسلامي شهر قيمت هنگفت نردبان آتش‌نشاني به مبلغ 20ميليارد ريال را خارج از توان شهرداري پرند که تازه تاسيس است دانست.

راه‌اندازي سيستم رهگيري کالاي کانتينري در بندر خرمشهر

اهواز – خبرنگار آفرينش

ابوطالب گرايلو از راه‌اندازي سيستم رهگيري کالاي کانتينري در بندر خرمشهر خبر داد.

معاون دريايي بندري اداره کل بندر و دريانوردي خرمشهر گفت: اين نرم‌افزار در وب سايت http:\\web.fdgja.net قابل بهره‌برداري است که با هدف افزايش سرعت، دقت در تبادل اطلاعات و رضايتمندي خطوط کشتيراني و صاحبان کالا طراحي و راه‌اندازي شده است.

گرايلو افزود: انجام الکترونيکي عمليات ورود و خروج کانتينر و اطلاع از آخرين وضعيت کشتيهاي کانتينري ورودي و خروجي، امکان ثبت فايل EDI تخليه و بارگيري در وب سايت، امکان دريافت فايل BAPLIE بارگيري، گزارشگيري از تعداد کانتينرهاي موجود پر و خالي در محوطه، گزارش گيري از تعداد کانتينرهاي تخليه و بارگيري بر روي شناورها و گزارش‌گيري از کانتينرهاي خالي و پر وارد و خارج شده به بندر از مزاياي راه‌اندازي اين وب سايت است

ثبت‌نام پانزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در مراکز آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان تا 23 بهمن ماه ادامه دارد

همدان - مجيد ملکيان

ثبت‌نام پانزدهمين دوره مسابقات ملي مهارت آغاز شده و تا 23 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان با اعلام اين خبر گفت: علاقمندان با در دست داشتن مدارک لازم و مراجعه به مراکز آموزش فني‌وحرفه‌اي در سطح استان مي‌توانند جهت شرکت در اين مسابقات ثبت‌نام نمايند. عليرضا مهرابي تصريح کرد: شناسايي و معرفي افراد ماهر و نخبه به صنايع و بنگاههاي اقتصادي، کشف استعدادهاي حرفه‌اي جوانان و ايجاد فرصت جهت شکوفائي مهارتها، ايجاد انگيزش براي جوانان براي کسب مهارت و ارتقا سطح استانداردهاي مهارت در سطح کشور از جمله اهداف برگزاري مسابقات مهارت است. وي افزود: اين دوره از مسابقات در 30 رشته مختلف برگزار خواهد شد که در رشته‌هاي ساخت و توليد تيمي و مكاترونيك متولدين11/10/ 1368 به بعد و براي مابقي رشته‌ها متولدين 11/10/71 به بعد مجاز به ثبت‌نام مي‌باشند. مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان يادآور شد: اين مسابقات در سه مرحله و در ابتدا شهرستاني به صورت کتبي در 25 بهمن ماه سال جاري و استاني به صورت عملي در ارديبهشت ماه و مرحله کشوري نيز در شهريورماه سال آينده برگزار خواهد گرديد.

تجديد گواهينامه‌هاي سيستم يکپارچه مديريت(IMS) شرکت کارون

اهواز – خبرنگار آفرينش

گواهينامه‌هاي سيستم يکپارچه مديريت (IMS) شرکت بهره‌برداري نفت و گاز کارون با پايان نهمين دوره مميزي خارجي جهت يک دوره سه ساله تجديد شد. مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز کارون در جلسه اختتاميه نهمين دوره مميزي با اشاره به اينکه شرکت کارون بايد به عنوان يک شرکت يادگيرنده شناخته شود، گفت: ما تلاش مي‌کنيم با شناخت سازمانهاي پيشرو و يادگيرنده و تبعيت از آنها شرکت کارون را به عنوان يک الگو به ديگر سازمانهاي داخلي معرفي نماييم.

مهندس محسن دهانزاده در ادامه افزود : درحال حاضر مزيت رقابتي سازمانها، سرمايه‌هاي انساني و توانمند آنها است و سعي ما بر اين است که با بهره‌گيري از نيروهاي توانمند شرکت کارون، تعريف پروژه‌هاي بهبود و اولويت‌بندي استراتژيهاي شرکت به عنوان يک شرکت پيشرو عمل نماييم.

ورودي مسکن مهر "مهرآباد" بدون اصلاح به قتلگاه تبديل مي شود

رودهن - خبرنگارآفرينش

معاون عمراني استاندار تهران بيان كرد: ورودي مسکن مهر "مهرآباد" بدون اصلاح به يک قتلگاه بدل مي‌شود. حسن کريمي در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: راهکار رفع مشکلات ورودي سايت مسکن مهر مهرآباد رودهن ساخت مسير روگذر يا زيرگذر در محل مذکور است، اگر چنين اصلاحي قبل از اسکان مردم در واحدهاي مسکوني مهرآباد اجرايي نشود مکان ياد شده به يک قتلگاه تبديل مي‌شود. اين مسئول در ادامه با بيان اينکه تا چهار سال آينده هيچ پروژه جديدي در استان تهران تعريف نمي‌شود، افزود: دليل اتخاذ اين سياست فقدان منابع اعتباري است؛ مسئولان شهرستان دماوند و بخش رودهن بايد در خصوص مسير کنارگذر شمالي رودهن مقدمات کار را فراهم کنند تا در اولين فرصت و در صورت بهبود شرايط مالي تصميمات لازم اتخاذ شود.


 در استان 

 طرح خروج دام؛ براي کاهش تخريب جنگلهاي شمال کشور

ساري - عبدالرحيم ديوسالار

جنگلها يکي از منابع مهم تجديدشونده هر کشور و زير بناي توسعه اقتصادي، اجتماعي مي‌باشند و نابودي آنها موجب فناي ساير عوامل حياتي از قبيل آب،خاک و موجودات وابسته به آنها و آلودگي زيست‌محيطي و اصل سرمايه و استمرار و بقاي توليد و فرآورده‌هاي جنگلي مي‌شود.

مسئول طرح خروج دام از جنگلهاي حوزه اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران-منطقه ساري درگفت وگو با خبرنگار ما گفت: عملکرد طرحهاي جنگلداري نشان مي‌دهد که شيوه‌هاي اجرايي مختلف جنگلداري به دليل معضلات اجتماعي نتوانسته اهداف موردنظر را محقق كند.

مهندس علي بابايي افزود: از سال 1338 که اولين کتابچه طرح جنگلداري تدوين شد وجود دام در عرصه‌هاي جنگلي به عنوان يکي از عوامل محدودکننده در اجراي صحيح مديريت جنگل مطرح شد.

رئيس اداره طرح خروج دام از جنگلهاي حوزه اداره کل منابع طبيعي ساري گفت: با توجه به شيوه معيشت سنتي خانوارها و دامداران در عرصه‌هاي جنگلي،وجود دام و دامدار يکي از مهمترين عوامل تخريب جنگل محسوب مي‌شوند.

رئيس اداره طرح خروج دام از جنگلهاي حوزه اداره کل منابع طبيعي ساري گفت: اجراي عملياتي طرح خروج دام از جنگل در حوزه اداره کل ساري از سال 1368 در قالب سه پروژه،طرح خروج و ساماندهي دام از جنگل، تجميع تک خانوارهاي جنگل‌نشين وطرح توسعه سطح جنگل (خريد زمينهاي کم بازده مستثنيات) شروع شد.

مسئول طرح خروج دام ازجنگل اداره کل منابع طبيعي ساري هدف از اجراي اين طرح را اين گونه بيان کرد: طرح خروج دام از جنگل و تجميع جنگل‌نشينان در واقع طرح توسعه اقتصادي وفرهنگي مي‌باشد که سهم زيادي در جهت کاهش عوامل تخريب درجنگلهاي شمال کشور دارد.

بابايي گفت: اهم اهداف اين طرح عبارت ازحفظ اصل سرمايه و افزايش کمي و کيفي رويش جنگل و استمرار توليد، حفظ وگسترش گونه‌هاي بومي،ترميم و بازسازي نقاط خالي ومخروبه،افزايش توليدات دامي در نتيجه تبديل دامهاي بومي به دامهاي صنعتي است.

بابايي درباره مشکلات موجود دراجراي طرح گفت: نبود قوانين مدون و آئين‌نامه اجرايي، ناهماهنگي بين دستگاههاي اجرايي، کافي نبودن شيوهاي اجرايي،کافي نبودن اعتبارات سالانه،عدم انطباق اعتبارات تخصيصي با قانون برنامه‌هاي پنج ساله دولت از جمله مشکلات بر سر راه اين طرح است.


 خبر 

 افزايش کشفيات مواد مخدر در استان يزد به مرز 52درصد رسيد

يزد - اکبر خيرخواه

سرتيپ دوم منوچهر امان‌اللهي گفت:کشفيات مواد مخدر و سوخت در سال جاري به ترتيب52 و 108 درصد در اين استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافته است. ميرمحمدي استاندار يزد هم در اين نشست با تشکر از تمام فرماندهان و کارکنان نيروي انتظامي استان ويژگي هاي استان يزد را هم فرصت و هم تهديد دانست و فرصتها را زمينه‌هاي ديني، مذهبي، فرهنگي و امنيت حاکم بر استان و تهديدات استان را نيز شرايط جغرافيايي حاکم برآن در مسير ترانزيت مواد مخدر و کالاي قاچاق برشمرد.

وقتي فقر گسترش پيدا مي‌کند فساد و جرائم بيشتر مي‌شود

وي اظهار داشت: در زمينه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و سياسي نياز به امنيت است و دلايل ازدياد جرم در جامعه تنها مربوط به نيروي انتظامي نيست بلکه تمام دستگاههاي دخيل در جامعه برمي‌گردد که بايد تلاش خود را در اين زمينه انجام دهند.

استاندار يزد با بيان اينکه وقتي فقر گسترش پيدا مي‌کند فساد و جرائم بيشتر مي‌شود، گفت: اگر از نظر اقتصادي دستگاههاي موثر خوب عمل کنند و اوضاع اقتصادي بهبود و توليد افزايش يابد فقر نخواهد بود زيرا که هر جا توليد باشد فقر ديگر وجود ندارد.

كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز شهرستان پاکدشت برگزار شد

پاكدشت - انوري

معاون سياسي فرماندارپاکدشت نقش اطلاع‌رساني و فرهنگ سازي را در استفاده از كالاهاي ايراني و داخلي بسيار مهم دانست و تصريح كرد: همه دستگاههاي اجرايي بايددراين زمينه ايفاي نقش كنند تمهيدي معاون سياسي فرماندار وجانشين کميسيون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان از پديده شوم قاچاق کالا بعنوان يک معضل بزرگ اقتصادي ياد کرد و افزود: اين پديده بعنوان يک عارضه اقتصادي عوارض و تبعات متعدد در بخش هاي اقتصادي، سياسي، فرهنگي و غيره دارد و مبارزه با آن نيازمند عزم ملي در پرتو همکاري مسئولان و شهروندان است. تمهيدي به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري(حفظه ا...) به نام حماسه سياسي وحماسه اقتصادي اشاره كرد وگفت:حماسه سياسي با حضور گسترده وچشمگير مردم در انتخابات رقم خورد و تحقق حماسه اقتصادي بايد دستور کار مديران دستگاه هاي اجرايي قرار گيرد و ازتمام توان و ظرفيت خود براي تبيين و تحقق درست آن استفاده كنند تا اهداف مورد نظر در اين زمينه محقق شود.

وي ادامه داد: نقش و اهميت اين كميسيون در تحقق اين شعار حكيمانه بسيار بالا است چرا كه اگر اعضاء اين كميسيون به وظايف خود به بهترين نحو ممكن عمل نمايند قطعاً بخش اعظمي از اين شعار محقق خواهد شد.معاون سياسي فرماندارپاکدشت با اشاره به مصاديق قاچاق کالا افزود : يكي از مصاديق قاچاق كالا قاچاق سوخت مي باشد كه شهرستان با نظارت دقيق و برنامه ريزي صحيح توانسته مبارزه جدي با قاچاق سوخت داشته باشد وي نقش اطلاع رساني و فرهنگ سازي را در استفاده از كالاهاي ايراني و داخلي بسيار مهم دانست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته