جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4631


جام ملت‌هاي آسيا از سال 2019 با 24 تيم


ماجراهاي عجيب و باور نکردني پرسپوليس!

سايت آفريقاي جنوبي خبر داد:
کي‎روش گزينه مربيگري تيم فوتبال آفريقاي جنوبي


روي خط ليگ


دقيقه نود


يادداشت


 جام ملت‌هاي آسيا از سال 2019 با 24 تيم 

 
کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرد جام ملتهاي آسيا سال 2019 باحضور 24 تيم برگزار خواهد شد. جلسه‌ کميته‌ فني کنفدراسيون فوتبال آسيا AFC برگزار شد و دراين کميته تصميم گرفته شد تا از سال 2019 جام ملت‌هاي آسيا با حضور 24 تيم برگزار شود.اين کميته‌ همچنين تصميم گرفت جام چلنج کاپ سال 2014 که درمالديو برگزار مي‌شود آخرين دوره‌ اين رقابت‌ها باشد و ديگر اين رقابت‌ها برگزار نخواهد شد.همچنين تصميم گرفته شد که رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا ادغام شود و فرمت مسابقات به اين ترتيب خواهد بود که کشورهاي شرکت‌کننده به 8 گروه مقدماتي تقسيم خواهند شد که سرگروههاي 8 گروه و 4 تيم دوم برتر به دور نهايي انتخابي جام جهاني و جام ملت‌هاي آسيا راه خواهند يافت.

سرنوشت ساير تيم‌ها براي حضور در جام ملت‌هاي آسيا به اين ترتيب مشخص مي‌شود که تيم‌هاي باقي مانده بايد در شش گروه 4 تيمي بر سر کسب 12 سهميه باقي مانده جام ملت‌ها رقابت کنند.به اين ترتيب رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني که درحال حاضر با 10 تيم برگزار مي‌شود از دوره بعدي با حضور 12 تيم برگزار مي‌شود.شيخ سلمان رئيس AFC درباره تغيير شکل برگزاري رقابت‌ها در قاره‌ آسيا گفت: مسابقات فوتبال مهمترين محصول AFC محسوب مي‌شود و من خوشحالم که اين رقابت در شرايط خوبي برگزار خواهد شد. مطمئنم که اين تغيير و تحولات به سود قاره آسيا مي‌شود و فوتبال اين قاره از آن سود خواهد برد. برگزاري رقابت‌هاي انتخابي جام ملت‌هاي آسيا در کوران آماده‌سازي تيم‌هاي آسيايي راه يافته به جام جهاني در ماه‌هاي اخير بارها با اعتراض کارلوس کي‌روش مواجه شد که به نظر مي‌رسد اين تغيير در برگزاري رقابت‌ها به نوعي پاسخ به توصيه‌هاي سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران باشد.


 ماجراهاي عجيب و باور نکردني پرسپوليس! 

 
تيم فوتبال پرسپوليس درمرحله يک چهارم نهايي جام حذفي يکشنبه دراهواز مغلوب فولاد خوزستان شد تا وداع تلخي با جام حذفي داشته باشد.پس از اين باخت پرسپوليسي‌ها هنگام بازگشت به سمت فرودگاه ناگهان با تعدادي هوادار نما روبه‌رو شدند که اين هواداران با زدن سنگ به شيشه اتوبوس قرمزپوشان دو شيشه را شکستند و براي قرمزپوشان دردسرساز شدند.به همين دليل براي حفظ امنيت بازيکنان پرسپوليس به جاي نشستن روي صندلي در راهروهاي اتوبوس نشستند. اما نکته جالب اين بود که پس ازاينکه پرسپوليسي‌ها به فرودگاه رسيدند و آماده رفتن به داخل هواپيما براي پرواز تهران شدند ناگهان راننده اتوبوس درهاي ماشين خود را قفل کرد و گفت تا زماني که به او 3 ميليون تومان پول خسارتش را ندهند ساک‌ها بازيکنان را تحويل نمي‌دهد.اين در شرايطي بود که سعيد شيريني سرپرست قرمزپوشان در حال تسويه با هتل قرمزپوشان بود. بالاخره پس از چند ساعت جر و بحث و اعتراض پرسپوليسي‌ها به اين راننده که درهاي ماشين خود را قفل کرده بود پول اين راننده داده شد و او نيز چمدان‌ها را پس داد.

نکته جالب اين است که اين پول توسط برخي بازيکنان پرسپوليس ازجمله سيدجلال حسيني، کريم باقري و برخي بازيکنان ديگر پرداخت شد اما پس از اين موضوع اتفاق جالب ديگري در فرودگاه اهواز افتاد. با توجه به اينکه دو پرواز اهواز به تهران بنابر دلايلي کنسل شد ايران اير يکي از هواپيماهاي بزرگ خود را براي جابه‌جا کردن مردم از اهواز به تهران به خوزستان اعزام کرد و آنها اعلام کردند که هر فردي که بخواهد سوارهواپيما شود بايد با پرداخت پول نقد بليت تهيه کند.

پرسپوليسي‌ها که بليت قبلي‌شان کنسل شده بود اين بار براي تهيه بليت به دليل نداشتن پول دچاردردسر شدند.قرمزپوشان که بليت‌هايشان کنسل شده بود به آنها اعلام شد که پولشان را بايد در تهران و شرکت هواپيمايي خود بدهند و بايد براي تهيه بليت پول نقد داشته باشند و به همين دليل بازيکنان و کريم باقري و بهزاد غلامپور دست به جيب شدند و با توجه به اينکه 20 دقيقه وقت داشتند تا مشکل خود را حل کند بليت‌هاي خود تهيه کردند درغير اين صورت قرمزپوشان مجبور بودند در فرودگاه ماندگار شوند.اين در شرايطي بود که سعيد شيريني با توجه به پرداخت هزينه‌هاي هتل وعدم پرداخت پول از طرف باشگاه به وي براي سفر به اهواز نيز دچار مشکلاتي مالي شده بود.اين اتفاقات در فرودگاه اهواز بسيار عجيب بود و حتي براي هواداران باور کردني نبود.


 سايت آفريقاي جنوبي خبر داد:
  کي‎روش گزينه مربيگري تيم فوتبال آفريقاي جنوبي 

 يک سايت آفريقاي جنوبي ازاحتمال جايگزيني سرمربي حال حاضر تيم ملي فوتبال ايران به جاي "گوردون ايگه‌سوند" خبر داده است. قرارداد "ايگه‎سوند" در ماه ژوئن با تيم ملي آفريقاي جنوبي به پايان مي‎رسد. وي طبق گزارش رسانه‎هاي آفريقاي جنوبي، چند هفته پيش از آغاز رقابتهاي جام ملت‎هاي آفريقا بازيکنان تيم را وادار کرده تا درخواست پاداش بيشتري ازفدراسيون فوتبال کشورشان داشته باشند.بر پايه گزارش the new age، گزارش‎هاي پايان هفته رسانه‎هاي آفريقاي جنوبي حکايت از اين دارد که سرنوشت کاري "ايگه‌سوند" از پيش مشخص شده است.

مسئولان فوتبال آفريقاي جنوبي در نظر دارند پس از پايان رقابتهاي جام جهاني "کارلوس کي‎روش" را جايگزين ايگه‌سوند کنند. کي‌روش در حال حاضر هدايت تيم ملي ايران را بر عهده دارد و اين تيم را در رقابتهاي جام جهاني 2014 برزيل هدايت مي‎کند.کي‎روش پيش از اين هدايت تيم ملي پرتغال را در اختيار داشته و به تازگي با حضور در کيپ تاون بازي‎هاي تيم ملي آفريقاي جنوبي را به نظاره نشسته و همين امر به ايجاد شايعاتي در خصوص علاقمندي وي به هدايت "بافانا" دامن زده است.


 روي خط ليگ 

سقوط دو پله‌اي تيم دايي در هفته توقف استقلال

هفته بيست و چهارم ازرقابتهاي فوتبال ليگ برترباشگاه‌هاي کشورطي روزهاي سه‌شنبه اول و يکشنبه ششم بهمن‌ماه پيگيري شد، مسابقاتي که با اتفاقات بسياري همراه شد، ازشکست پرسپوليس و سقوط اين تيم تا پيروزي فولاد، نفت تهران و سپاهان اصفهان.

در مهمترين ديدار روز نخست، تيم پرسپوليس در تبريز ششمين شکست فصل جاري را ازگسترش فولاد، تيمي که هدايتش برعهده مهدي تارتار است، تجربه کرد تا جايگاه در رده سوم را از دست داده و در پايان ديدارهاي اين هفته به رده پنجم سقوط کند.

فولاد هم با پيروزي برابر مس کرمان در خانه موقتا صدرنشين شد و يکي از عوامل قعرنشيني دوباره مس لقب گرفت. اين باخت پايان همکاري پرويز مظلومي را با مس رقم زد.

نفت هم توانست برابر سايپا سه امتياز ارزشمند کسب کرده و به رده سوم صعود کند.در روز دوم از ديدارهاي اين هفته،استقلال درورزشگاه آزادي برابر ذوب‌آهن اصفهان شکست را با تساوي عوض کرد، نتيجه‌اي که اين تيم را با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد به صدر جدول رساند.

اين دو امتيازمي‌توانست باعث صعود يک پله‌اي ذوب‌آهن در جدول ليگ شود اما اين تيم اصفهاني به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به را‌ه‌آهن دررده سيزدهم باقي ماند.در ديگر بازي که دراصفهان برگزار شد، تيم سپاهان اصفهان در ادامه روند رو به رشد خود درورزشگاه خانگي برابر صنعتي خوزستان به پيروزي ارزشمندي دست يافت و به رده چهارم جدول صعود کرد تا پرسپوليس را به رده پنجم بفرستد. در انزلي هم تراکتورسازي تبريز شکست مقابل ملوان را با تساوي عوض کرد تا پنجمين بازي بدون پيروزي‌اش در ليگ برتر را تجربه کند و فاصله امتيازي‌اش از بالانشينان بيشتر شود.

ملوان هم با همين يک امتياز دررده هفتم باقي ماند.دراين هفته دو نبرد هم ميان تيم‌هاي پائين جدول برگزار شد، صباي قم شکست 2 بر يک برابر داماش گيلان را با پيروزي 3 بر 2 عوض کرد ودراين مسابقه به بردي ارزشمند دست يافت. با اين پيروزي صبا خود را به رده دهم جدول رساند و داماش با ششمين باخت متوالي، به قعرجدول نزديک‌تر شد.

در شيرازهم تيم راه‌آهن با تک گل فرزاد آشوبي که از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد، برابر فجرسپاسي پيروز شد و در اين بازي 6 امتيازي پيروز شد. راه‌آهن هرچند نتوانست از جايگاهش تکان بخورد اما اميدواري‌اش براي بقا در ليگ بيشتر شد.

نتايج کامل ديدارهاي هفته بيست و چهارم ليگ برتر به شرح زير است:

گسترش فولاد تبريز يک - پرسپوليس صفر

گل: مهرداد بايرامي (57) براي گسترش فولاد

نفت تهران 2 - سايپا البرز يک

گل‌ها: علي قرباني (11) و هادي نوروزي (69) براي نفت تهران و مهدي جعفرپور (56) براي سايپا

فولاد خوزستان يک - مس کرمان صفر

گل: ايوب والي (47) براي فولاد

صباي قم 3 - داماش گيلان 2

گل‌ها: مهدي مومني (26)، روزبه چشمي (79) و فربد بهزاري کريمي (82) براي صبا - رضا کاردوست (26) و امين متوسل‌زاده (49) براي داماش

فجرسپاسي شيراز صفر - راه‌آهن سورينت يک

گل: فرزاد آشوبي (40- پنالتي)

ملوان بندرانزلي يک - تراکتورسازي تبريز يک

گل: مهدي دغاغله (28) براي ملوان - کريم انصاريفرد (50) براي تراکتورسازي

سپاهان اصفهان 3 -استقلال صنعتي خوزستان يک

گل‌ها: علي کريمي (35)، مهدي شريفي (45) و هادي عقيلي (70) براي سپاهان - مهدي خيري (76) براي استقلال صنعتي

استقلال تهران يک - ذوب‌آهن اصفهان يک

گل: محسن بياتي‌نيا (24) براي ذوب آهن و جي لويد ساموئل(85) براي استقلال

دو تبريزي درصدرگلزنان

هفته بيست و چهارم ازرقابتهاي فوتبال ليگ برترباشگاه‌هاي کشوردرحالي به پايان رسيد که دو بازيکن از دوتيم تبريزي درصدرجدول گلزنان ليگ قراردارند.کريم انصاري فرد از تراکتورسازي و مهرداد بايرامي از گسترش فولاد تبريزبا11گل زده مشترکا در صدرگلزنان ليگ هستند.جدول گلزنان ليگ برتربه اين ترتيب است:

11 گل: کريم انصاري‌فرد (تراکتورسازي تبريز) و مهرداد بايرامي (گسترش فولاد تبريز)

10 گل: رضا عنايتي (صباي قم)

9 گل: سيدجلال رافخايي (ملوان بندرانزلي) و لوسيانو پريرا (فولاد خوزستان)

8 گل: سجاد شهباززاده (سايپا البرز)

7 گل: رضا نوروزي (نفت تهران)، فريد بهزادي کريمي (صباي قم) و مهدي شريفي (سپاهان)

6 گل: سيدمهدي سيدصالحي و محمدرضا خلعتبري (پرسپوليس)، مهدي دغاغله (ملوان بندرانزلي)، مهدي رجب‌زاده (ذوب‌آهن اصفهان)، اسماعيل شريفات (فولاد خوزستان)، محمد غلامي (سپاهان)، لوسيانو ادينهو (مس کرمان) و امين متوسل‌زاده (داماش گيلان)


 دقيقه نود 

نيروي زميني، قهرمان مسابقات جودوي سپاه

به گزارش روابط عمومي و پايگاه اطلاع رساني سازمان تربيت بدني بسيج،چهارمين دوره مسابقات جودوي قهرماني سپاه پاسداران سراسر کشور به ميزباني سازمان ورزش بسيج درمجموعه ورزشي 5 آذرتهران برگزارو قهرمانان مشخص شدند.

دراين دوره از رقابت ها که 18 تيم ازاستان هاي مختلف حضور داشتند، 92 جودوکاربا هم به رقابت پرداختند که تيم هاي نيروي زميني سپاه پاسداران ، سپاه پاسداران خراسان شمالي(جوادالائمه) و نيروي هوا- فضا سپاه پاسداران به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند .

گفتني است اين دوره از مسابقات يادواره شهيدان مهر آئين برگزار شد ودرمراسم اختتاميه با حضور سردار يزداني رئيس سازمان تربيت بدني بسيج کشوراز پدر بزرگواراين شهيدان حاج محمد مهرآئين که از رزمي کاران قديمي است تجليل به عمل آمد.در مراسم اختتاميه اين مسابقات سردار بيگدلي و پيشکسوتان جودو حضور داشتند.

رئيس تربيت بدني ستاد کل نيروهاي مسلح:

پايگاه هاي استعداد يابي ورزشي بسيج بي نظير است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان ورزش بسيج،سردارمهرعلي باران چشمه رئيس تربيت بدني ستاد کل نيروهاي مسلح در خصوص برنامه‌هاي ورزشي معاونت تربيت بدني ستاد کل نيروهاي مسلح گفت:‌ ورزش نيروهاي مسلح کماکان به فعاليت خودش ادامه مي دهد؛ اما خبر خوشي که مي توان‌ به قهرمانان داد اين است‌ که آيين نامه اجرايي" سرباز قهرمان" که موضوعش معافيت از خدمت براي قهرمان مسابقات المپيک، آسيايي و جهاني بود ابلاغ و عملياتي شده است. آن افرادي که از مسابقات گوانگجو به اين طرف صاحب مقام‌هاي قهرماني درمسابقات آسيايي، جهاني و يا المپيک لندن شدند مي توانند به فدراسيون ها مراجعه کنند و فدراسيون ها با ما مکاتبه کنند تا انشاءالله ما بتوانيم قانون سرباز قهرمان و بحث معافيت را براي اين افراد اجرا کنيم؛ البته هماهنگي لازم نيز با سازمان وظيفه عمومي انجام شده ومشکلي دراين زمينه نداريم.باران چشمه همچنين در خصوص فعاليت هاي ورزشي بسيج گفت: بسيج به طور واقع اقدامات بنيادي و مثبتي را درسال 92 انجام داده است.

افزودن 1500 سال ورزشي به مجموعه اماکن ورزشي کشور، قابليت توسعه اين موضوع و همچنين سرمايه اي که بسيج در اين بخش گذاشته ازجمله اقدامات مثبتي است که هم به توسعه ورزش نيروهاي مسلح کمک مي کند و هم خدمت بزرگي است که به جامعه ورزش کشور شده است.باران چشمه اضافه کرد: پايگاه هاي استعداد يابي بسيج بي نظيراست؛پايگاه هايي که دررشته هاي کاربردي و عملياتي و سازماني فعاليت مي کنند.

اين افراد آينده ورزش کشوررا رقم مي زنند و به نظر من يکي از اقدامات خوب بسيج فعاليت اين پايگاه ها در زمينه استعداديابي است که انشاء الله نيروهاي مسلح و بسيج بتوانند ازاين پتانسيل استفاده کنند.

غيبت مصدومان استقلال

شاگردان امير قلعه نوعي که روز يکشنبه يا تساوي يک بر يک برابر ذوب آهن در هفته بيست و چهارم ليگ برتر صدرنشين باقي ماندند، صبح ديروز دوشنبه تمريناتشان را براي ادامه ديدارهاي ليگ در کمپ مرحوم ناصر حجازي پيگيري کردند.

در اين تمرين که با غيبت بازيکنان مصدوم اين تيم(جمشيديان، کبه، حيدري و قاضي) همراه بود، مهدي نظري بعد از پشت سرگذاشتن مصدوميت به تمرينات گروهي بازگشت اما سياوش اکبرپور به خاطر مصدوميت جزيي که در ديدار برابر ذوب آهن نصيبش شده بود تمرين نکرد. قلعه نوعي نيز که با لباس شخصي در محل تمرين حاضر شده بود دقايقي با ليدرهاي حاضر در کمپ صحبت کرد و بر روي تمرينات نظارت داشت.

بازيکناني که در ديدار برابر ذوب آهن به ميدان رفته بودند ريکاوري کردند و ساير بازيکنان در فوتبال درون تيمي شرکت کردند.

تيم فوتبال استقلال در هفته بيست و پنجم ليگ برتر بايد روز جمعه پيش رو در کرمان به مصاف تيم مس برود.

ريکاوري براي بازي با سپاهان

اعضاي تيم فوتبال پرسپوليس که به دليل کنسل شدن برنامه بعضي پروازها به جاي ساعت 23 يکشنبه شب، ساعت 2 بامداد دوشنبه به سمت تهران پرواز کردند، تمرين ديروز خود را در نوبت بعدازظهر برگزار‌کردند.

سرخپوشان ديروز از ساعت 14:30 در محل تمرين حضورو از ساعت 15 سوت شروع تمرين به صدا درآمد. بازيکنان اصلي فقط براي 20 تا 30 دقيقه تمرين بسيار سبکي را انجام دادند.

کادر فني پرسپوليس با توجه به فاصله اندک تا بازي حساس برابر سپاهان و فشردگي بازي‌هاي قبلي، در صدد است تا تمرينات را با توجه به بازي 120 دقيقه‌اي برابر فولاد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کند که بازيکنان در بازي روز جمعه از نظر بدني آماده باشند.

پرسپوليس روز جمعه در چارچوب مسابقات هفته بيست و پنجم ليگ برتر از ساعت 17 در ورزشگاه آزادي ميزبان تيم سپاهان خواهد بود.


 يادداشت 

 برنامه‌ريزي براساس بودجه ما را به مقصد نمي‌رساند

مسعود پورفرزانه

ازآنجايي‌که کليه فعاليت‌هاي فدراسيون‌ها بايد براساس اهداف برنامه‌ريزي شده صورت پذيرد، لذااين بودجه است که بايد تابع برنامه‌ريزي باشد. اين درحالي است که وابستگي اجراي نيازمندي‌ها و برنامه‌ريزي‌ها براساس بودجه، نمي‌تواند مارا به سرمنزلگاه واهداف مهم برساند. شايد اصلي‌ترين و مهمترين مشکل ورزش کشور،عدم برنامه‌ريزي صحيح علمي و فني آن باشد. رعايت اصول مهم در برنامه‌ريزي نيازمند تخصص و دانش است که شايد يکي ديگر از گلوگاه‌هاي اين مهم درامربرنامه‌ريزي خواهد بود. کسب مدال‌هاي رنگارنگ در رشته‌هاي مختلف آن هم بدون برنامه‌ريزي، بودجه و دانش فني، بايد منشاء غيرت، معرفت و يا عرق و ميهن‌پرستي و اعتقادات مذهبي را به همراه داشته باشد. البته هرکدام از اين خصوصيات مي‌تواند به‌شدت تأثيرگذار باشد ولي کافي نيست.برنامه‌ريزي برپايه علمي و تخصصي بايد ازمدارس شروع و براساس کشف استعدادها و تعيين شخصيت قطعاً صورت پذيرد. سپس داشتن مربيان توانمند براي هدايت و جذب اين استعدادها آن هم درسن نوجواني، ما را به سرمايه‌هاي عظيم و نيروي انساني بالقوه، آن هم رده سني جوانان خواهد رساند.اگر گستردگي اين برنامه‌ريزي و کشف استعداد و تعيين شخصيت تا سراسرکشوررا پوشش دهد، خواهيم ديد که تا چه حد نيروي جوان و با استعداددر تمام رشته‌هاي ورزشي قابليت و شخصيت قهرماني دارند.هدايت اين نيروي عظيم بايد با برنامه ريزي وزارت ورزش و با کمک و همکاري باشگاه‌ها و فدراسيون‌هاي ورزشي و نظارت مديران ارشد وزارت ورزش انجام پذيرد.فدراسيون‌ها وظايف آکادميک برپايه علمي را بعهده بگيرند و باشگاه‌ها نيز محل پرورش استعدادها باشند. يادمان باشد که مهمترين پتانسيل که هميشه داشته‌ايم جمعيت کثير و عرق و عشق و اعتقاد ات ديني ماست که همواره مي‌تواند ما را برتر از ساير کشورها به سکوهاي افتخار نزديک نمايد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته