جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637


جزييات آزمون‌هاي ارشد و دکتري 93 و تمهيدات سازمان سنجش براي داوطلبان مناطق برفي تشريح شد


خبر


انتصابات


 جزييات آزمون‌هاي ارشد و دکتري 93 و تمهيدات سازمان سنجش براي داوطلبان مناطق برفي تشريح شد 

به گزارش خبرنگار آفرينش رييس سازمان سنجش آموزش کشور جزييات و تغييرات آزمون‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي کشور را اعلام کرد.

دکتر ابراهيم خدايي روز دوشنبه در يک نشست خبري گفت: آزمون کارشناسي ارشد امسال براي ‌136 کدرشته‌ امتحاني‌ با رقابت بيش از 950 هزار داوطلب در دو نوبت صبح و بعدازظهر طي روزهاي روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه‌ 16، 17 و 18 بهمن‌ماه به صورت همزمان در کشور برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به توزيع کارت اين آزمون، افزود: توزيع کارت داوطلبان به صورت اينترنتي از طريق سايت سازمان سنجش توزيع مي‌شود.

گروههاي داراي بيشترين و کمترين متقاضي در آزمون ارشد

خدايي در ادامه با بيان اينکه بيشترين متقاضي در آزمون کارشناسي ارشد در گروه آموزشي علوم انساني و کمترين متقاضي در گروه آموزشي دامپزشکي است به تغييرات آزمون امسال اشاره کرد و افزود: يکي از تغييرات آزمون کارشناسي ارشد سال 93 در نظر گرفتن هفت رشته امتحاني براي نابينايان مطلق به شکل بريل است.

چگونگي سوالات آزمون کارشناسي ارشد

وي درباره چگونگي سوالات آزمون کارشناسي ارشد گفت: در آزمون امسال سوالات 133 کد رشته به صورت تستي و سه رشته به صورت تستي – تشريحي طراحي شده است و به هر داوطلب دفترچه سوالات به همراه تنها يک پاسخنامه ارائه مي‌شود که دفترچه سوالات نيز شخصي سازي شده و چيدمان متفاوتي دارد.

اعلام نتايج اوليه آزمون ارشد در ارديبهشت ماه

رئيس سازمان سنجش همچنين درباره زمان اعلام نتايج آزمون ارشد 93 اظهار کرد: ، نتايج اوليه آزمون کارشناسي ارشد سال 93 نيمه دوم ارديبهشت ماه اعلام مي‌شود و قبول شدگان مي‌توانند در هفته اول خرداد انتخاب‌رشته کنند. همچنين نتايج نهايي اين آزمون نيز دهه اول شهريور ماه اعلام مي‌شود.

ظرفيت پذيرش دانشجويان کارشناسي ارشد

وي همچنين درباره ظرفيت پذيرش دانشجويان کارشناسي ارشد اظهار کرد: در اين آزمون نيز نسبت به سال گذشته که حدود 134 هزار نفر پذيرفته شدند ظرفيت کاهش پيدا نخواهد کرد و روند افزايشي خواهد داشت.

انتشار پاسخنامه سوالات در اواسط ارديبهشت

خدايي با اشاره به ديگر تغييرات آزمون‌هاي ارشد و دکتري امسال، اظهار کرد: يکي از تغييراتي که در نحوه برگزاري آزمون ارشد و دکتري امسال ايجاد شده است انتشار پاسخنامه اين آزمون‌هاست. امسال علاوه بر اينکه طبق روال هر ساله کليد اوليه آزمون‌ها روي سايت سنجش قرار مي‌گيرد، پاسخنامه اين آزمون‌ها نيز نيمه دوم ارديبهشت ماه و بعد از اعلام نتايج اوليه منتشر خواهد شد.

افزايش شمار حوزه‌هاي امتحاني برگزارکننده آزمونها

به گفته رييس سازمان سنجش، از ديگر تغييرات آزمون‌هاي ارشد و دکتري 93 افزايش شمار حوزه‌هاي امتحاني برگزارکننده اين دو آزمون است.

بارش برف و تمهيدات سازمان سنجش براي حضور داوطلبان

وي با بيان اينکه سال گذشته به دليل شرايط آب و هوايي متقاضيان شرکت در آزمون‌هاي ارشد و دکتري با مشکلاتي براي حضور در حوزه‌هاي امتحاني مواجه شدند خاطر نشان کرد: سازمان سنجش با درنظرگرفتن اين شرايط و تجربه سال گذشته امسال براي برگزاري آزمون ارشد 113 حوزه امتحاني را در 62 شهرستان در نظر گرفت که نسبت به سال گذشته 14 شهرستان افزايش پيدا کرده است.

جزئيات آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 93

خدايي در بخش ديگري از سخنان خود با تشريح جزئيات آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 93، ‌نيز گفت: اين آزمون به طور همزمان در صبح روز جمعه (16 اسفند 92) برگزار مي‌شود.

برگزاري آزمون دکتري امسال تنها در يک نوبت

وي تاکيد کرد: آزمون دکتري امسال بر خلاف سال گذشته تنها در يک نوبت برگزار خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه 240 هزار و 361 نفر در آزمون دکتري سال 93 ثبت‌نام کرده‌اند اظهار کرد: تعداد متقاضيان آزمون نسبت به سال گذشته 11 درصد افزايش پيدا کرده است.

خدايي درباره حوزه‌هاي امتحاني آزمون دکترا نيز افزود: حوزه‌هاي برگزار کننده اين آزمون نيز از 37 شهرستان به 53 شهرستان افزايش يافته است براي مثال در استان گيلان، لاهيجان و در استان مازندران، چالوس به عنوان محل امتحان درنظر گرفته شده‌ است.

زمان توزيع کارت آزمون دکتري

رييس سازمان سنجش زمان توزيع کارت آزمون دکتري را 13 الي 15 اسفندماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام کرد و با بيان اينکه آزمون دکتري شامل سه نوع سوال دروس تخصصي، آزمون زبان و آزمون استعداد تحصيلي است، خاطرنشان کرد: دروس تخصصي با توجه به رشته امتحاني حدودا 120 دقيقه زمان دارد و زمان آزمون‌ زبان 30 دقيقه و آزمون استعداد تحصيلي 60 دقيقه است.

تقويم آزمون دکتري 93

رييس سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتايج ، انتخاب رشته و مصاحبه آزمون دکتري نيز گفت: تلاش سازمان سنجش بر اين است که نتايج اوليه آزمون دکتري در هفته سوم فروردين ماه اعلام شود. اما با توجه به اينکه 21 اسفند سال جاري کليد آزمون روي سايت قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند تا آخر اسفند نظرات خود به سازمان سنجش اعلام کند بنابراين سازمان يک فرصت براي بررسي اين نظرات در نظر گرفته است.

وي با بيان اينکه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتري در نيمه اول ارديبهشت ماه انجام مي‌شود، افزود: داوطلبان براي مصاحبه با دانشگاه‌ها در خرداد سال آينده به دانشگاهها معرفي مي‌شوند و نتيجه نهايي قبولي آنها نيز در نيمه اول شهريور سال 93 اعلام خواهد شد.

تغيير وزن مصاحبه و سوابق تحصيلي از 50 به 70 درصد

تغيير وزن مصاحبه و سوابق تحصيلي از 50 به 70 درصد از ديگر نکاتي بود که خدايي در صحبت‌هاي خود به آن اشاره و اظهار کرد: سوابق علمي دانشجو شامل سه بخش سوابق پژوهشي، سوابق آموزشي و مصاحبه است که هر کدام به ترتيب 40، 30 و 30 درصد وزن کل سوابق تحصيلي را براساس شيوه‌نامه‌اي که وزارت علوم در حال ابلاغ به دانشگاه‌ها است دربر مي‌گيرند.

وي با اشاره به اينکه آزمون کتبي در واقع نقش غربالگري اوليه دانشجويان متقاضي شرکت در آزمون دکتري را برعهده دارد خاطرنشان کرد: بايد توجه داشت در بحث دکتري تنها بحث سنجش علمي و تستي اطلاعات متقاضي مطرح نيست بلکه لازم است براي پذيرش وي توانايي‌ها، مهارتها و انگيزه وي نيز درنظرگرفته شود.

ظرفيت پذيرش در آزمون دکتري سال 93

خدايي درباره ظرفيت پذيرش در آزمون دکتري سال 93تصريح کرد: در سال گذشته 11 هزار و 400 نفر با در نظر گرفتن تکميل ظرفيت‌ها در دانشگاه‌ها پذيرفته شدند و براي سال جاري نيز دانشگاه‌ها فرصت دارند تا آخر اسفندماه ظرفيت خود را براي پذيرش دانشجوي دکتري اعلام کنند. مطمئنا ظرفيت پذيرش دانشجوي دکتري نسبت به سال گذشته کاهش نخواهد داشت و افزايش نيز پيدا مي‌کند. اين ظرفيت به صورت کلي پيش از اعلام نتايج اوليه از سوي سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تعداد متقاضيان بورس خارج از کشور در ثبت‌نام آزمون دکترا

رييس سازمان سنجش درباره تعداد متقاضيان بورس خارج از کشور در ثبت‌نام آزمون دکترا تصريح کرد:‌ دانشجويان در رشته‌هايي که اعزام به خارج در آنها مقدور بود در زمان ثبت‌نام اعلام آمادگي کرده‌اند که تقريبا همه دانشجويان اين اعلام آمادگي را انجام داده‌اند اما ظرفيت پذيرش آنها هنوز مشخص نيست و در آينده اين مورد نيز اعلام قطعي خواهد شد.

آزمون 66 کدرشته شناور ارشد صبح پنجشنبه برگزار مي‌شود

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با تاکيد بر لزوم مطالعه برگه راهنماي شرکت در آزمون کارشناسي ارشد سال 93 براي متقاضيان گفت: تاريخ و زمان برگزاري هر کدام از آزمون‌ها روي کارت ورود به جلسه متقاضيان درج شده است.

آزمون ارشد 93 در شش نيم‌روز برگزار مي‌شود

دکتر خدايي با اشاره به اينکه آزمون کارشناسي ارشد سال 93 در شش نيم‌روز از 16 تا 18 بهمن برگزار مي‌شود، اظهار کرد: آزمون مربوط به 66 کدرشته شناور در صبح پنجشنبه 17 بهمن ماه برگزار مي‌شود.

به گفته توکلي آزمون‌هاي نوبت صبح در ساعت 8 و آزمون‌هاي نوبت بعد از ظهر در ساعت 14:30 آغاز و درهاي حوزه امتحاني نيم ساعت قبل از شروع هر آزمون بسته مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه داوطلبان لازم است با توجه به فضاي جوي حداقل يکروز پيش از برگزاري آزمون در حوزه امتحاني يا شهر حوزه حضور داشته باشند اظهار کرد: سازمان سنجش نيز پيش‌بيني‌هاي لازم را در اين باره به خصوص در دو استان مازندران و گيلان انجام داده است.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اينکه داوطلبان مي‌توانند اطلاعات لازم ازجمله چگونگي حضور در حوزه امتحاني، مدارک لازم،‌نحوه پاسخگويي به سوالات و ساير اطلاعات در برگه راهنمايي که روي سايت سازمان سنجش قرار داده شده است دريافت کنند خاطرنشان کرد: به دانشجويان توصيه مي‌شود اين برگه را مطالعه کرده و درصورت لزوم از آن پرينت بگيرند.

فرصت مجدد براي ويرايش اطلاعات و به ويژه، معدل

جمالي معاون فني و آماري سازمان سنجش نيز در اين نشست با اشاره به اينکه داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسي ارشد مي‌توانند در زمان دريافت کارت مجددا بخشي از اطلاعات خود را ويرايش کنند اظهار کرد: با توجه به اينکه 80 درصد نتيجه آزمون ارشد آزمون تستي و 20 درصد آن مربوط به معدل کارشناسي داوطلبان مي‌شود ضرورت دارد داوطلبان در صورت وجود هرگونه اشکالي در معدل خود آنرا در زمان دريافت کارت اصلاح کنند.

به گفته جمالي داوطلبان شرکت در آزمون دکتري نيز مي‌توانند به همين روش معدل و برخي اطلاعات خود را در زمان دريافت کارت اصلاح کنند.

فرصت مجدد براي انتخاب دانشگاه‌هاي پيام نور و غير انتفاعي

وي در ادامه درباره انتخاب دانشگاه‌هاي پيام نور و غير انتفاعي در فرم ثبت‌نام خاطرنشان کرد: همچنين داوطلبان آزمون ارشد که براي شرکت در دانشگاه‌هاي پيام نور و غيرانتفاعي ثبت‌نام نکرده‌اند مي‌توانند در زمان اعلام کارنامه نهايي در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته براي اين دو دانشگاه نيز انتخاب
رشته کنند.

رحيميان معاون امور آزمونهاي اين سازمان نيز با تاکيد بر اينکه داوطلبان شرکت در دو کد رشته امتحاني آزمون ارشد بايد دو کارت ورود به جلسه را از روي سايت سازمان سنجش دريافت کنند، گفت: داوطلبان فرصت دارند تا چند ساعت پيش از شروع هر آزمون کارت خود را دريافت کنند و در صورت وجود هرگونه مشکل به نماينده رفع نقص سازمان سنجش که در حوزه‌هاي امتحاني حضور دارند مراجعه کنند.

نحوه ويرايش اطلاعات

وي درباره نحوه ويرايش اطلاعات نيز تصريح کرد: داوطلبان مي‌توانند اطلاعات شخصي خود را همزمان با دريافت کارت ويرايش کنند اما در مورد جنسيت، عکس روي کارت، نوع معلوليت و زبان خارجي داوطلبان لازم است به باجه‌هاي رفع نقص مراجعه نمايند.

لزوم به همراه داشتن کارت ورود به جلسه

وي در ادامه با تاکيد بر لزوم به همراه داشتن کارت ورود به جلسه از سوي متقاضيان شرکت در آزمون‌ کارشناسي ارشد و دکتري افزود: علاوه بر آن داوطلبان لازم است کارت ملي يا شناسنامه عکسدار خود را نيز به همراه داشته باشند. همچنين به همراه داشتن تلفن همراه و ماشين حساب در جلسه امتحان تخلف محسوب مي‌شود.

به گفته وي داوطلبان لازم است اطلاعات صندلي و پاسخنامه خود را نيز با کارت ورود به جلسه مطابقت دهند.


 خبر 

 در مجلس صورت پذيرفت؛

ديدار رئيس دانشگاه آزاد با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در محل مجلس ديدار کرد.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، حميد ميرزاده را در اين ديدار حجت‌الاسلام عسگري، معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي و طباطبايي رئيس مرکز روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي همراهي مي‌کردند.ميرزاده پس از اقامه نمازظهر و عصر همراه با نمايندگان مجلس، به ديدار حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد نايب رئيس مجلس رفت. حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد در اين ديدار دانشگاه آزاد اسلامي را يکي از ثمرات زيباي انقلاب اسلامي برشمرد.پس از اين ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در نشستي صميمي با حضور جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي شرکت کرد و بيش از دو ساعت به مشکلات موکلين اين نمايندگان رسيدگي و دستورات لازم را به واحدهاي مربوطه ابلاغ کرد.

برگزاري جشنواره فرهنگي- ورزشي در واحد رودهن

رودهن - خبرنگارآفرينش

محمدرضا همتي رئيس تربيت بدني واحد رودهن گفت: به مناسبت دهه فجر و ورود حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي اداره تربيت بدني واحد در چند رشته ورزشي بين دانشجويان، استادان و کارکنان مسابقات ورزشي را برگزار مي‌نمايد.وي جدول مسابقات ورزشي را اين گونه بيان کرد: دارت (خواهران)، دارت (برادران)، آمادگي جسماني (خواهران)، آمادگي جسماني (برادران)، بدمينتون (خواهران)، دو سرعت (برادران)، دو سرعت (خواهران)، تيراندازي (برادران)، شطرنج (خواهران و برادران)، پنگ پنگ (برادران)، طناب زني (خواهران)و پرس سينه (برادران).

وي در پايان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي نيز همانند ديگر سازمانها و ادارات کشور اسلامي ايران در جهت هرچه باشکوهتر شدن ايام مبارک دهه فجر اقدام به برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي نموده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان اعلام کرد؛

حمايت دانشگاه علوم پزشکي اصفهان از ايده‌هاي نو و کاربردي ايمپلنت‌هاي دنداني

اصفهان - راعي

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان گفت: دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در زمينه‌‌هاي مختلف مربوط به ايمپلنت‌هاي دنداني از ايده‌هاي بديع و کاربردي متخصصين حمايت مي‌کند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، غلامرضا اصغري در همايش سراسري ايمپلنت‌هاي دنداني که در دانشکده دندان‌پزشکي دانشگاه علوم پزشکي برگزار شد، اظهار کرد: رشته ايمپلنت‌هاي دنداني همواره کوشيده است با بهره‌گيري از آخرين فناوري روز و با تلفيق بسياري از مزاياي رشته‌‌هاي تخصصي دندان‌پزشکي ازجمله پروتز، آسيب‌شناسي، راديولوژي، جراحي، شرايط جايگزيني دندان‌هاي از دست رفته را فراهم سازد که در اين زمينه پيشرفت‌هاي چشمگيري به دست آمده است.

وي افزود: يکي از علومي که اخيرا به جامعه دندان‌پزشکي جهان معرفي شده و همواره بر وسعت و اهميت آن در علم دندان‌پزشکي افزوده مي‌شود ايمپلنت‌هاي دنداني مي‌باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان بيان کرد: به منظور هماهنگي با رشد و توسعه ساير رشته‌هاي دندان‌پزشکي و بهره‌مندي از توان بالقوه امکانات مطلوب علمي و عملي موجود در دانشکده دندان‌پزشکي دانشگاه علوم پزشکي اصفهان و به همت جمعي از اعضاي هيأت علمي و محققين اين دانشکده در زمستان 1390 مرکز تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني تأسيس و آغاز به کار کرد.

وي در مورد مهم‌ترين زمينه‌هاي تحقيقاتي اين مرکز افزود: انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي پايه درخصوص سيستم‌هاي مختلف ايمپلنت‌هاي دنداني، استخوان نگهدارنده، انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي باليني در زمينه‌‌هاي مختلف ايمپلنت‌هاي دنداني،‌ انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي پايه و باليني در خصوص مزاياي ايمپلنت‌هاي دنداني و بازسازي استخوان فک، انجام پروژه‌هاي باليني در خصوص جنبه‌هاي زيبايي در ايمپلنت‌هاي دنداني مهمترين زمينه‌هاي تحقيقاتي اين مرکز است.اصغري تصريح کرد: مرکز تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در نظر دارد با هدف توسعه فعاليت‌هاي پژوهشي در رشته ايمپلنت‌هاي دنداني و بيومتريال‌هاي وابسته گام‌هاي مؤثري در ارتقاي کيفيت تحقيقات دندان‌پزشکي و توليد علم بردارد و زمينه انتقال دانش مربوط را فراهم نمايد.

وي افزود:‌ توانمندسازي محققين در زمينه تحقيقات ايمپلنت‌هاي دنداني، ايجاد آزمايشگاه‌هاي مرجع در زمينه ايمپلنت‌هاي دنداني، ايجاد مرکز تحقيقات باليني ايمپلنت‌هاي دنداني، جذب برندهاي بين‌المللي و ايجاد زمينه‌هاي همکاري با مراکز معتبر ملي و بين‌المللي در زمينه ايمپلنت‌هاي دنداني يکي از مهم‌ترين اهداف اين همايش است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در پايان گفت:‌ دانشگاه علوم پزشکي اصفهان در زمينه‌‌هاي مختلف مربوط به ايمپلنت‌هاي دنداني حمايت ويژه‌اي از ايده‌هاي بديع و کاربردي متخصصين دارد و آنها را نيز حمايت مي‌کند.

ثبت‌نام وام‌هاي دانشجويي آغاز شد

ثبت‌نام از متقاضيان دريافت تسهيلات دانشجويي براي نيمسال دوم تحصيلي 93-92 آغاز شد.

به گزارش آفرينش توزيع وام مسکن از نيمسال دوم سال تحصيلي 93-92 همانند وام وديعه مسکن به صورت متمرکز انجام مي‌شود، بنابراين ضروري است دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي نسبت به ثبت تقاضاي وام مسکن دانشجويان متقاضي و اسکن و الصاق مستندات لازم تا 20 اسفند 92 اقدام کنند.

بديهي است پس از تجميع ليست متقاضيان در 24 اسفند 92، صندوق رفاه نسبت به تخصيص اعتبار هر دانشگاه براساس اعتبار موجود و سرجمع تقاضاهاي ايجاد شده اقدام خواهد کرد.

اعتبار تخصيص يافته براي وام‌هاي تحصيلي و شهريه، معادل اعتبار نهايي آن مرکز بوده و بنابراين سيستم در مهلت مقرر، براي نيمسال دوم سال تحصيلي 93-92 بسته خواهد شد.

به منظور توزيع عادلانه و هدفمند تسهيلات رفاهي برخي شاخص‌ها در توزيع اعتبار تسهيلات غير متمرکز لحاظ شده است که بر اين اساس در بخش وام تحصيلي، آمار دانشجويان روزانه شاغل به تحصيل در هر مرکز آموزش عالي، ضريب مشارکت دانشگاه‌ در حصول درآمد اختصاصي صندوق، ضريب مذکور براي مراکزي که فاقد خوابگاه‌هاي ملکي و وقفي هستند به ميزان حداکثر آن و برابر با يک در نظرگرفته مي‌شود.

همچنين در تخصيص وام شهريه آمار دانشجويان شهريه‌پرداز، ميزان وام شهريه هر يک از مقاطع تحصيلي و ضريب مقطع به منظور حمايت از دانشجويان شاغل به تحصيل در مقاطع تحصيلات تکميلي در نظر گرفته مي‌شود که براي مقاطع کارداني و کارشناسي ضريب يک، مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري حرفه‌اي ضريب دو و مقطع دکتري تخصصي ضريب سه لحاظ مي‌شود.

لازم به ذکر است براساس مصوبه هيات امنا ثبت تقاضاي دانشجويان الکترونيکي در سيستم فاز 2، منوط به تاييد معاون مرکز درخصوص نحوه پذيرش دانشجو و نياز مالي دانشجو درصورت وجود اعتبار مازاد در هر مرکزاست.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد خبر داد؛

اعلام نرخ غذاي دانشجويي در دانشگاه آزاد و اعطاي وام تغذيه تا 100 درصد قيمت ژتون

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي ضمن اعلام نرخ غذاي دانشجويي از اعطاي وام تغذيه از محل صندوق رفاه دانشجويي تا 100 درصد قيمت ژتون غذاي دانشجويي خبر داد.

سعيد کاردار در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با بيان اين خبر افزود: با توجه به بخشنامه وزارت علوم و به منظور واقعي شدن نرخ غذا تا 50 درصد قيمت تمام شده، طي پنج سال برنامه پنجم توسعه و با توجه به افزايش نرخ مواد اوليه و رشد بالاي هزينه‌هاي غذاي دانشجويي، به منظور جبران بخشي از هزينه‌هاي مصرفي امور تغذيه، قيمت غذاي دانشجويي در کليه واحدها و مراکز دانشگاهي از نيمسال دوم 92-93 اعلام شد.

وي ادامه داد: طبق اين بخشنامه نرخ غذاي کم هزينه 5000 ريال، غذاي کم هزينه 7000 ريال، غذاي پرهزينه 8000 ريال و قيمت هر پرس غذاي سنتي که از طريق بخش خصوصي ارائه مي شود حداکثر تا سقف 5000 ريال تعيين مي‌شود.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد: کليه واحدها و مرکز آموزشي مي‌توانند با در نظر گرفتن صرفه و صلاح دانشگاه ضمن هماهنگي با معاونت دانشجويي و ارائه برنامه مدون با رستورانهاي معتبر قرارداد همکاري منعقد کنند.

کاردار يادآور شد: به دانشجويان متقاضي و با تشخيص معاونين دانشجويي واحدها،وام تغذيه از محل صندوق رفاه دانشجويي تا 100 درصد قيمت ژتون غذاي دانشجويي اعطا مي‌شود.

وي تصريح کرد: قيمت ژتون دانشجويان سنوات غيرمجاز براساس ميزان هزينه بين 10000 ريال تا 14000 ريال تعيين و ابلاغ مي‌شود.

معاون دانشجويي دانشگاه آزاد ادامه داد: ليست انواع غذاي کم هزينه، متوسط هزينه و پرهزينه از طريق دبيرخانه‌هاي هيات امناي استاني ( ضمن هماهنگي با معاونت دانشجويي دانشگاه) به واحدها و مراکز دانشگاهي اعلام خواهد شد.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: واحدها و مراکز دانشگاهي همواره بايد در حفظ و ارتقاي کيفيت غذاي دانشجويي تلاش کرده و رضايتمندي دانشجويان را مد نظر قرار دهند.

کاردار همچنين با اشاره به مصوبه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي از انتقال دفاتر صندوق رفاه دانشجويان و صندوق حوادث دانشجويي به حوزه معاونت دانشجويي خبر داد و افزود: از اين پس کليه مکاتبات و هماهنگيها در خصوص امور مربوط به ( بيمه حوادث دانشجويي، بيمه سلامت و تکميلي دانشجويان، تخفيفات و درخواست تسهيلات و ساير وظايف صندوق رفاه) با اين معاونت خواهد بود.

تعيين تکليف رشته‌هاي سلامت دانشگاه علمي کاربردي

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي، به مهمترين دلايل ورود اين دانشگاه به حوزه‌هاي مرتبط با سلامت اشاره کرد و گفت: قرار شد کارگروه مشترکي ميان دانشگاه جامع علمي کاربردي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درخصوص اين رشته‌ها شکل گيرد.

رجبعلي برزويي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: از دو سال گذشته دانشگاه جامع علمي کاربردي با معاون آموزشي وقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جلسات مختلفي برگزار و در يک يا دو جلسه شوراي برنامه اين وزارتخانه نيز شرکت کرد؛ در واقع آنچه دانشگاه جامع به آن وارد شده بخش مشاغل مورد نياز خدمات سلامت است نه حوزه‌هاي سلامت و پزشکي و مباحث مرتبط با تخصصي پزشکي.

وي ادامه داد: دانشگاه جامع علمي کاربردي با توجه به نياز جامعه و پيشنهاد برخي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور دوره‌هايي را در حوزه مشاغل خدمات سلامت به عنوان مثال داروياري و مراقبت از سالمندان که مباحث خدماتي به شمار مي‌آيند، طراحي کرده است.

اين دوره‌ها با کمک برخي دانشگاههاي علوم پزشکي طراحي و روي عناوين اين دوره‌ها قيد شده که صرفاً در مراکز آموزشي وابسته به وزارت بهداشت قابل اجراست و مجري اين دوره‌ها نيز در حال حاضر 3 دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان، کوار و قم همچنين دو بيمارستان خاتم‌الانبياء و ابن‌سينا هستند.معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي، اضافه کرد: با توجه به اينکه حساسيتي در برخي حوزه‌ها ايجاد شده بود هفته گذشته، جلسه اي با رئيس دانشگاه جامع علمي کاربردي و اميرحسين ضيايي - معاون آموزشي و مديران حوزه آموزشي وزارت بهداشت برگزار شد و موضوع مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

به گفته برزويي، طرفين بر ضرورت ورود به بخش خدمات حوزه سلامت تاکيد کردند و مقرر شد کارگروه مشترکي ميان دانشگاه جامع علمي کاربردي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي شکل گيرد تا مشاغل حوزه خدمات سلامت استخراج و بعد از تدوين برنامه‌ها، اجراي اين دوره ها توسط مراکز اموزشي وزارت بهداشت يا مراکز علمي کاربردي دانشگاه جامع و با نظارت وزارت بهداشت اجرا شود.


 انتصابات 

 با حکم وزير علوم؛

سرپرستان دانشگاههاي صنعتي بابل و تحصيلات تکميلي زنجان منصوب شدند

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، رضا فرجي دانا، وزير علوم، تحقيقات و فناوري با صدور احکام جداگانه‌اي دکتر جواد واثقي اميري و دکترحميدرضا محمدي خالصي فرد را به سمت سرپرستان دانشگاههاي صنعتي بابل و تحصيلات تکميلي زنجان منصوب کرد.دکتر واثقي اميري عضو هيات علمي دانشکده مهندسي عمران دانشگاه صنعتي بابل و دکتر محمدي خالصي‌فرد عضو هيئت علمي دانشکده فيزيک دانشگاه تحصيلات تکميلي زنجان است.

همچنين وزير علوم در نامه‌هاي جداگانه‌اي از خدمات دکتر عسگر جانعلي‌زاده و دکتر رسول خدابخش روساي سابق دانشگاههاي صنعتي بابل و تحصيلات تکميلي زنجان قدرداني کرد.

معاون بورس و دانشجويان خارج سازمان امور دانشجويان منصوب شد

به گزارش آفرينش به نقل از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دکتر مجتبي صديقي رئيس سازمان اموردانشجويان با صدور حكمي دکترعلي اصغر رستمي ابوسعيدي را به عنوان معاون بورس و امور دانشجويان خارج اين سازمان منصوب كرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته