جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637


همه مشمولان به تدريج سبد کالا مي‌گيرند
جا مانده‌هاي سبد کالا مرحله بعد 2 سبد يک جا مي‌گيرند

تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


خبر


 همه مشمولان به تدريج سبد کالا مي‌گيرند  
 جا مانده‌هاي سبد کالا مرحله بعد 2 سبد يک جا مي‌گيرند

مدير اجرايي سبد کالاي دولت درباره نحوه توزيع سبد کالا در دور بعدي گفت: مشموليني که اين دوره سبد کالا دريافت نکرده‌اند دور بعد , هر دو سبد را يک جا دريافت مي‌کنند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت صنعت ،معدن وتجارت،بهمن حاجعلي در پاسخ به اينکه آيا کساني که اين دوره سبد کالا دريافت کردند دور بعدي هم سبد کالا دريافت مي‌کنند؟ گفت: آن دسته از سرپرستان خانوار که در اين دوره از توزيع سبد کالا مشمول شده اند در دور بعدي نيز جز مشمولين خواهند بود.وي در ادامه در پاسخ به اينکه آيا بازنگري در جامعه هدف کارگران صورت خواهد گرفت؟ گفت: کليه کارگران مشمول قانون کار در دور بعدي سبد کالا دريافت مي‌کنند.

حاجعلي تاکيد کرد: آن دسته از مشموليني که اين دوره سبد کالا دريافت نکرده‌ اند در دور بعدي هر دو سبد را به صورت يکجا دريافت خواهند کرد.مدير اجرايي طرح سبد کالايي با تاکيد بر اينکه هيچ‌گونه نگراني براي کالاي اين سبد کالايي وجود ندارد، اظهار داشت: مردم مي‌توانند در مهلت 15 روزه به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي مراجعه کرده و سبد کالا دريافت کنند. در صورت نياز اين بازه 15 روزه قابل تمديد است.

اعلام سامانه پيامکي جديد

مدير اجرايي طرح سبد کالايي با تاکيد بر اينکه 200 هزار سبد کالا تا ساعت 16 روز اول توزيع شده است، يک سامانه جديد پيامکي معرفي کرد و گفت: شماره سامانه پيامکي 700779 براي کمک به دو سامانه قبل راه‌اندازي شده است تا مردم مشکلي در کسب اطلاعات نداشته باشند.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با اعلام برنامه هاي جديد دولت براي واگذاري سبد کالاي حمايتي گفت: در مرحله دوم توزيع سبد کالا که از دو هفته آينده خواهد بود همه بازنشستگان تامين اجتماعي، کارگران و به تدريج تمام مشمولان سبد کالا دريافت خواهند کرد.علي ربيعي گفت: به علت ضعف مباني اوليه بانک اطلاعات، شناسايي گروه هاي مشمول مصوبه دولت براي دريافت سبد کالا سخت است. از سوي ديگر تامين منابع مالي مورد نياز پس از موافقت هيات وزيران به زمان نياز دارد.ربيعي افزود: براي اينکه تحويل سبد کالا به تاخير نيفتد در مرحله اول گروه هايي که شناسايي شده اند اين سبد را دريافت مي کنند.وي افزود: در گام نخست کارمندان دولت، کارکنان نيروهاي مسلح و افراد زيرپوشش بهزيستي و کميته امداد شناسايي شده اند و در اين مرحله کالايشان را تحويل مي گيرند. همچنين به لحاظ محدوديت سبد کالا، تصميم بر اين شد در مرحله اول در بخش تامين اجتماعي، مستمري بگيران و کارگراني که حقوق حداقلي دريافت مي کنند، اين سبد شامل حالشان شود.وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي تصريح کرد: در مرحله بعد که يکي دو هفته آينده آغاز مي شود همه مستمري بگيران تامين اجتماعي، مشمول دريافت سبد خواهند شد و بلافاصله به همه کارگران مشمول قانون کار سبد کالا تحويل مي شود.ربيعي تاکيد کرد: بخشي از کارمندان که مشمول قانون کار و در محيط هاي اداري هستند، آنها هم همراه با کارگران سبد کالا خواهند گرفت. وي گفت: شناسايي برخي از اقشار واقعا دشوار بود ولي از اينها غفلت نکرديم و براي شناسايي آنها برنامه داريم.

دليل تراکنش‌هاي ناموفق سبد کالا

ناصر حکيمي مديرکل اداره نظام‌هاي پرداخت بانک مرکزي با بيان اينکه تراکنش‌هاي ناموفق سبد کالا تنها 20 هزار مورد بوده است، اظهارداشت: اين تراکنش‌هاي ناموفق ارتباطي با عدم پاسخگويي شبکه شاپرک ندارد، بلکه خطاهايي است که در زمان عمليات و تراکنش به وجود مي‌آيد.سامان قطبي مديرعامل شاپرک گفت: شبکه هيچ مشکلي نداشته و در واقع هر فرايندي خارج از قاعده تعريف شده انجام شود، تراکنش در سامانه ثبت اما تراکنش ناموفق خواهد بود.وي افزود: مسئوليت اين طرح با سوئيچ رفاهي است و سيستم بانکي به جزء کارت‌هاي اعتباري هيچ نقشي در اجراي اين طرح ندارند.مديرعامل شاپرک با بيان اينکه اين تراکنش از طريق پوز انجام مي‌شود، تصريح کرد: در شبکه شاپرک روزانه 20 ميليون تراکنش انجام مي‌شود، ارقام 200 هزار تا در روز عدد تاثيرگذاري نيست و بعيد مي‌دانم منظور مجري طرح اختلال بانکي بوده باشد.وي گفت: طرحي به تازگي عملياتي شده و احتمالا به دليل اينکه آشنايي مناسبي نسبت به استفاده از آن در روز اول وجود نداشت، بخشي از تراکنش‌ها ناموفق بود؛ فروشگاه بايد از روشي استفاده کند که به دليل تازگي طرح احتمال بروز خطا در حين اجرا وجود دارد.قطبي اضافه کرد: مسئوليت اين طرح با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و آنچه که به بانک مرکزي و شاپرک مربوط مي‌شود عدم اختلال در شبکه شاپرک است.وي تصريح کرد: با توجه به اينکه براي سبد سرويس ويژه طراحي شده است،‌ ممکن است فروشنده کالا به جاي استفاده از سرويس ويژه اين طرح، از سرويس‌ عادي استفاده کند و در اين صورت تراکنش ناموفق و خطا ثبت مي‌شود.

موضوع سبد کالا به کميسيون اصل 90 کشيده شد

رييس کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت که اين کميسيون وارد بررسي پرونده سبد کالا خواهد شد.

محمدعلي پورمختار، اظهار کرد: نامه‌اي از طرف نمايندگان استان‌هاي شمالي کشور در انتقاد به اقلام موجود در سبد کالا به کميسيون اصل 90 رسيده که ما آن را مورد پيگيري قرار مي‌دهيم. وي افزود: اگر کميسيون اصل 90 جلسه‌اي در اين باره تشکيل دهد از نمايندگان دولت براي حضور در اين جلسه دعوت مي‌کنيم و در غير اين صورت به صورت مکتوب از دولت در اين باره توضيح مي‌خواهيم. مهرداد لاهوتي در همين رابطه گفت: حدود 30 نفر از نمايندگان استان‌هاي شمالي در نامه‌اي به کميسيون اصل 90 اعتراض خود را نسبت به استفاده از برنج هندي به جاي برنج ايراني در سبد کالا اعلام کردند.


 تريبون اقتصادي 

 کارمندان با حقوق ماهي يک ميليون تومان از ماليات معاف مي‌شوند

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني ، مصوب کردند که کارمندان با حقوق ماهيانه تا يک ميليون تومان در ماه از ماليات معاف شوند. به گزارش آفرينش به نقل از سايت اطلاع رساني خانه ملت ،نمايندگان مجلس در جريان بررسي جزئيات لايحه بودجه 93 سقف معافيت مالياتي حقوق کارمندان را براي سال 93 ، 12 ميليون تومان در سال تعيين کردند.

قطع شبانه گاز مردم در تهران

همزمان با قطع شبانه گاز مردم برخي از مناطق تهران و آغاز افت فشار گاز شهري در پايتخت، شرکت ملي گاز دلايل قطع شبانه گاز مردم را تعميرات شبکه تغذيه و توزيع گاز شهري اعلام کرد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي شرکت ملي گاز، همزمان با ورود موج جديد سرماي زمستاني به برخي از استان‌هاي نيمه شمالي کشور، متوسط مصرف گاز طبيعي توسط مشترکان خانگي، تجاري و صنعتي به حدود 570 ميليون مترمکعب افزايش يافته است.

آمارهاي رسمي منتشر شده توسط شرکت ملي گاز ايران حاکي از آن است متوسط مصرف گاز بخش خانگي به حدود 491 ميليون مترمکعب افزايش يافته است.

از اين رو با افزايش مصرف گاز خانگي، گازرساني به صنايع عمده، کارخانه‌ها، مجتمع‌هاي پتروشيمي و نيروگاه‌ها يا به طور کامل متوقف و يا به شدت محدود شده است.براساس اين گزارش ،گاز برخي از مناطق شهر تهران همچون مناطق يک و سه با افت فشار و يا قطعي روبرو شد که سامانه شرکت ملي گاز علت اين قطعي شبانه گاز مردم تهران در يکي از سردترين شب هاي زمستان سال جاري را تعميرات خطوط لوله اعلام کرد.

مجيد بوجارزاده سخنگوي شرکت ملي گاز با تائيد قطع گاز در در مناطق 1 و 2 و 3 شهر تهران تصريح کرد: اين قطع گاز به دليل مشکل عملياتي در شير ورودي انديشه بود که براي ساعاتي از کار افتاد که مجبور به تعويض سريع اين شير شديم.اين افت فشار گاز در سطح شهر تهران توسط سخنگوي شرکت ملي گاز ايران هم تائيد شده است .

احتمال افت فشار و يا قطعي گاز در کشور وجود دارد

با توجه به کاهش شديد دما در اکثر استانهاي کشور و شکسته شدن رکورد مصرف گاز در روزهاي اخير شرکت ملي گاز اعلام کرد که در صورت رعايت نکردن اصول صرفه‌جويي در مصرف گاز طبيعي از سوي مشترکان، احتمال افت فشار و يا قطعي گاز در کشور وجود دارد.

مصرف گاز کل کشور از مرز 570 ميليون مترمکعب فراتر رفت که سهم بخش خانگي از اين رقم بيش از 491 ميليون مترمکعب بود.همچنين مصرف گاز در استان تهران نيز به بالاترين رقم رسيد و از مرز 116 ميليون متر مکعب در روز گذشت.

مجوز مجلس به بانک مرکزي براي چاپ و انتشار ايران چک در سال 93

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني و در جريان رسيدگي به جزئيات لايحه بودجه 93 به بانک مرکزي مجوز دادند در سال 93 نسبت به چاپ و انتشار ايران چک اقدام کند.

به گزارش آفرينش، به موجب اين مصوبه بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران مجاز است نسبت به چاپ و انتشار ايران چک بانک مرکزي در سقف مصوب شوراي پول و اعتبار و با مسدود کردن معادل ريالي آن تحت نظارت هيات اندوخته اسکناس موضوع قانون پولي و بانکي اقدام کند.

احتمال تکرار تجربه پارسال در مورد پسته

رييس اتحاديه کشوري‌ آجيل و خشکبار افزايش ناگهاني قيمت پسته در سال گشته را تاثيرپذير از رفتار غير کارشناسي افراد بي تخصص و دخالت آنها دانست. عليرضا ارزاني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: اين فعاليت‌هاي غير کارشناسي تاثير به سزايي بر کاهش رده توليد پسته ايران در دنيا داشته است. به گفته وي در حال حاضر ايران در رده دوم توليد، رده اول تنوع پذيري و رده اول صادرات پسته دنيا قرار دارد.

او با بيان اين‌که در سال گذشته پسته بي کيفيت با قيمت کيلويي 30 هزار تومان و با منت به مردم فروخته شد افزود: اگر برنامه‌هاي سال گذشته در سال جاري تکرار شود و افراد غير متخصص براي تحقق اهداف خود وارد بازار شوند بايد نگران افزايش قيمت پسته و اقلام مختلف آجيل بود.

وي تاکيد کرد: در شب يلداي امسال برخي افراد شيطنت‌هايي انجام دادند که به دليل تقارن زماني با ايام محرم و صفر گراني صورت نگرفت.

رييس اتحاديه کشوري‌ آجيل و خشکبار با اشاره به اين که اگر رفتار درست و منطقي صورت گيرد هيچ اتفاق غير منطقي رخ نخواهد داد گفت: امسال با 30 هزار تومان مي‌توان پسته بسيار خوب خريداري کرد و در کنار آن پسته درجه يک اکبري کيلويي 45 هزار تومان و فندقي کيلويي 35 هزار تومان است.

ارزاني در پايان خاطرنشان کرد: اکثر مردم بيشتر به شايعات توجه مي‌کنند و از اين رو اگر به اين گونه صحبت‌هاي مغرضانه گوش دهند احتمال تکرار داستان سال گذشته براي ديگر اقلام آجيل وجود دارد.

صادرات پسته را تعطيل مي‌کنيم

رييس کميسيون صادرات گفت: در صورتي که اتفاقات شب عيد پارسال در مورد پسته رخ دهد صادرات آن را تعطيل مي‌کنيم و کرکره‌ها را پايين مي‌کشيم.اسدالله عسگراولادي، رييس کميسيون صادرات در مورد قيمت پسته اظهار داشت: نرخ پسته در شمال شهر و جنوب شهر يکسان نيست در جنوب شهر هر کيلو پسته بين 25 تا 30 هزار تومان است در حالي که در شمال شهر نرخ آن تا 70 هزار تومان هم مي‌رسد.رييس اتاق ايران و چين افزود: پسته‌هايي که صادر مي‌شود نيزهر کيلو گرم حدود 30 تا 35 هزار تومان است و دست چين شده هم نيستند.

وي با انتقاد از افرادي که با گفته‌هايشان بازار پسته را متشنج مي‌کنند گفت: اگر برخي بخواهند شرايط شب عيد پارسال را در مورد پسته رقم بزنند بنده و کليه صادرکنندگان پسته کرکره‌ها را پايين مي‌کشيم و تعطيل مي‌کنيم.

خريد و فروش برق در ايران آزاد مي‌شود

معاون وزير نيرو از راه‌اندازي بازارهاي خريد و فروش برق توسط بخش خصوصي خبر داد و اعلام کرد: با تدوين دستور العملي به زودي توليدکنندگان و مصرف کنندگان بخش خصوصي به صورت مستقيم امکان خريد و فروش برق را در کشور پيدا مي‌کنند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت نيرو،هوشنگ فلاحتيان درباره راه اندازي بازارهاي خريد و فروش برق در ايران، گفت: در حال حاضر برق بخش عمده اي از نيروگاه هاي خصوصي کشور در بورس انرژي عرضه مي شود.معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با اعلام اينکه در شرايط فعلي بخش عمده‌اي ظرفيت توليد برق ايران در نيروگاه‌ها به بخش خصوصي واگذار شده و يا نيروگاه با مشارکت کامل سرمايه گذاران بخش خصوصي احداث شده است، تصريح کرد: بر اساس سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي وزارت نيرو بايد کل شبکه توليد و توزيع برق کشور را به بخش خصوصي واگذار کند.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه با وجود واگذاري شبکه توليد و توزيع اما شبکه انتقال برق در تصدي دولت باقي مي‌ماند، بيان کرد: از اين رو با توجه به سياست‌هاي خصوصي سازي دولت و وزارت نيرو و راه اندازي بورس برق و انرژي، راه‌اندازي بازارهاي خريد و فروش برق هم در دستور کار قرار گرفته است.


 نهادهاي مالي 

 اقدامات موثر بانک اقتصادنوين در دستيابي به هواي پاک

بانک اقتصادنوين به منظور تسهيل شرايط ارايه خدمات به مشتريان و کمک به کاهش لزوم تردد در سطح شهر و کاهش آلودگي هوا نسبت به معرفي خدمات الکترونيکي مدرن اقدام کرده که اين خدمات با استقبال هموطنان و مشتريان اين بانک مواجه شده است.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، استقبال از خدمات مدرن بانک اقتصادنوين به گونه‌اي بوده است که بيش از 80 درصد تراکنش‌هاي ثبت شده در اين بانک در پايان دي ماه سال جاري از طريق خدمات الکترونيکي انجام شده است که اين موضوع به کاهش آلودگي هوا و ترددهاي روزانه کمک شاياني کرده است.

بانک صادرات ، بانک عامل پرداخت وجه حق تقدم استفاده نشده شرکت فولاد مبارکه اصفهان

وجه حق تقدم استفاده نشده سرمايه سال مالي 92 شرکت فولاد مبارکه اصفهان از طريق شعب بانک صادرات ايران پرداخت مي گردد. به گزارش به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ، بر اساس قرارداد منعقده بين اين بانک و شرکت فولاد مبارکه اصفهان، وجه حق تقدم استفاده نشده سرمايه سال مالي 92 اين شرکت از طريق کليه شعب بانک صادرات ايران از روز شنبه 12 بهمن ماه سال جاري قابل پرداخت مي باشد. در اين رابطه سهامداران شرکت يادشده مي توانند با مراجعه حضوري و ارايه مدارک هويتي نظير کارت ملي، شناسنامه، برگه سهام مربوطه به شعب اين بانک وجه متعلقه خود را دريافت نمايند و يا به سايرحسابهاي خود انتقال دهند.

اهداي جايزه مديريت سبز و بنياد جهاني انرژي به بانك كشاورزي

در هشتمين همايش بين المللي مديريت سبز تنديس مديريت سبز و لوح بنياد جهاني انرژي به بانك كشاورزي اهدا شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك كشاورزي اين همايش با حضور فعالان زيست محيطي، مديران سازمان‌هاي مختلف، نمايندگان بيش از 70 كشور جهان، مقامات زيست محيطي كشور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست نهم بهمن ماه در محل همايش هاي بين المللي برج ميلاد تهران برگزار شد . بر اساس اين گزارش بانك كشاورزي به دليل اقدامات و اجراي طرح هاي همسو با حفظ محيط زيست موفق به دريافت لوح تقدير بنياد جهاني انرژي و تنديس جامعه مديريت سبز شد.

بازديد صميمانه مديرعامل بانک پارسيان از شعب مرکزي و بلوارکشاورز

دكترديواندري، مديرعامل بانک پارسيان، به منظور ديداري رودررو با کارکنان شعب بانک پارسيان و نيز تجليل از خدمات و زحمات ايشان بدون اطلاع قبلي از شعبه مركزي و شعبه بلوار کشاورز بازديد و از نزديک بايکايک كاركنان ديدار وگفتگو كرد .

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك پارسيان،دکتر ديواندري در بازديد از شعبه هاي يادشده، ضمن بررسي عملکرد آنان وتوضيحات ارائه شده توسط آقاي روحي، رييس شعبه مرکزي و آقاي پورشعبان، رييس شعبه بلوار کشاورز‏، توصيه هاي لازم و تخصصي پيرامون پيشرفت و بهبود عملکرد در بخش هاي ارزي، ريالي، ضمانت نامه ها و اعتبارات و... را ارايه و برافزايش رضايتمندي بيش از پيش مشتريان از خدمات بانك تاکيد کرد.

مسکن مهر باعث کاهش سپرده‌گذاري در بانک مسکن شد

مديرعامل بانک مسکن گفت:طرح مسکن مهر باعث شد افراد تمايلي به سپرده گذاري نداشته باشند. محمد هاشم بت شکن در گفت‌و گو با ايسنا عنوان كرد:مسکن مهر باعث شد جريان طبيعي کار بانک و تمايلي که افراد براي سپرده‌گذاري داشتند به هم بخورد، زيرا افرادي که در صف مسکن مهر حضور داشتند بدون هيچ سپرده‌گذاري تسهيلات 20 ميليون توماني دريافت مي کردند.


 خبر 

 طرح جديد ساماندهي سهميه‌هاي بنزين هم در دستور کار دولت قرار گرفت

همزمان با آغاز دور جديد تغييرات قيمتي و غير قيمتي بنزين براي سال 1393 و افزايش قيمت هر ليتر از اين فرآورده استراتژيک نفتي ايران به بيش از 1000 تومان، طرح جديد ساماندهي سهميه‌هاي بنزين هم در دستور کار دولت قرار گرفت.به گزارش مهر،از اين رو دولت تدبير و اميد در نخستين اقدام با کسب موافقت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، بهاي هر ليتر فرآورده‌هاي نفتي همچون بنزين و گازوئيل را براي سال آينده 5 درصد افزايش داده است.با تصويب افزايش 5 درصدي عوارض فرآورده‌هاي نفتي سال آينده، بهاي هر ليتر بنزين معمولي به 420 تومان، بنزين معمولي آزاد 735 تومان، بنزين سوپر نيمه يارانه‌اي 525 تومان و بنزين سوپر آزاد به 840 تومان افزايش يافته است.پيش بيني مي‌شود در صورت تصويب طرح حذف پرداخت کارمزد از سوي دولت، سال آينده بار پرداخت هزينه کارمزد بنزين در قالب اجراي طرح حق‌العمل کاري به دوش مردم بيافتد.علاوه بر اين، با اجراي طرح ساماندهي سهميه بنزين خودروها، طرح حذف و تبديل سهميه‌هاي ويژه برخي از خودروهاي ناوگان حمل و نقل عمومي همچون آژانس‌هاي مسافربري، خودروهاي موسسات آموزش رانندگي، وانت بار به سهميه بنزين معمولي 60 ليتري در ماه آغاز شده است.اين در حالي است که از نخستن روز زمستان سالجاري سهميه بنزين خودروها و موتورسيکلت‌هاي فرسوده هم به طور کامل قطع شده است و دولت پيش بيني مي‌کند با قطع سهميه‌هاي عادي و ويژه بنزين خودروهاي مختلف در مجموع حدود 9 ميليون ليتر از مصرف بنزين روزانه کشور را براي سال آينده کاهش دهد.

در اين بين، يکي از برنامه هاي در دستور کار دولت براي مديريت مصرف بنزين در سال 1393 مديريت سهميه‌هاي ذخيره‌سازي شده بنزين در کارت‌هاي هوشمند سوخت است.

يک مقام مسئول در ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با بيان اينکه در برخي از کارت‌هاي بنزين خودروهاي شخصي 1000 ليتر و بيش از يکهزار ليتر بنزين ذخيره سازي شده است، گفت: برخي مردم تصور مي کنند که کارت هوشمند سوخت، کارت پس‌انداز بنزين است.وي با تاکيد بر اينکه تصور مردم از کارت بنزين اشتباه است، بيان کرد: هدف دولت از ارائه ماهانه 60 ليتر سهميه بنزين به مردم تامين نيازهاي روزانه و ماهانه بوده و نه اينکه سهميه‌هاي بنزين را در کارت‌هاي هوشمند سوخت ذخيره شود.

اين مقام مسئول با اعلام اينکه چند سال قبل با اجراي طرحي از انتقال سهميه بنزين برخي از خودروهاي عمومي همچون تاکسي‌ها از يک ماه به ماه بعد جلوگيري شد، افزود: از اين رو هم اکنون مطالعاتي به منظور اجراي اين طرح براي خودروهاي شخصي هم در دستور کار قرار گرفته است.وي با تاکيد بر اينکه تاکنون هيچ سناريويي براي حذف و يا سوزاندن ذخيره بنزين کارت بنزين خودروهاي شخصي نهايي نشده است، خاطرنشان کرد: اما بايد تدابيري انديشيد تا مردم از سهميه بنزين ماهانه صرفا براي تامين نيازهاي روزانه و ماهانه خود استفاده کنند.هم اکنون بيش از دو ميليارد ليتر بنزين با قيمت 400 توماني در کارت هاي هوشمند سوخت خودروهاي شخصي ذخيره سازي شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته