جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637

سرپرست معاونت عمراني استانداري آذربايجان غربي:
بسته پيشنهادي نجات درياچه اروميه تقديم رييس جمهور مي‌شود

استاندار کهگيلويه و بويراحمد خبر داد؛
پرداخت پاداش معلمان مناطق محروم در کهگيلويه و بويراحمد


لزوم تحول و به روزآوري در کانون وکلاي دادگستري البرز


رشد 5 درصدي حفاري افقي و ده درصدي خدمات ويژه در سال جاري


افزايش کشف کالاي قاچاق در يزد به115 درصد رسيد


خبر


در استان


 سرپرست معاونت عمراني استانداري آذربايجان غربي:
 بسته پيشنهادي نجات درياچه اروميه تقديم رييس جمهور مي‌شود 

 اروميه- خبرنگار آفرينش

سرپرست معاونت عمراني استانداري آذربايجان غربي گفت: بسته پيشنهادي براي نجات درياچه اروميه تقديم رييس جمهور مي‌شود.دكترهادي بهادري در جلسه مشترك اعضاي شوراي منطقه‌اي مديريت درياچه گفت: به گفته مجري طرح احياء درياچه اروميه دكتر كلانتري با اجماع نظرات و پيشنهادات گسترده بخشهاي علمي و اجرايي در كشور، اوايل سال 93 بهترين راهكار براي نجات درياچه اروميه به رياست محترم جمهور تقديم مي‌شود.

وي ادامه داد: با تغييراتي كه درساختار شوراي ملي مديريت درياچه اروميه ايجاد شده به منظور افزايش ضريب اطمينان از طرحهاي پيش‌رو و استفاده از يافته‌هاي علمي دانشمندان ايراني و خارجي دبيرخانه علمي اين شورا در دانشگاه صنعتي شريف تهران راه‌اندازي شده است. سرپرست معاونت عمراني استانداري آذربايجان غربي افزود: با توجه به اهميت موضوع درياچه اروميه و نگاه فراملي به آن، دولت در بالاترين سطح مديريتي و با حضور مستقيم رياست محترم جمهورمباحث اين درياچه را پيگيري مي‌كند و بايد با تجميع تمامي داشته‌هاي علمي و فني و ترسيم راهكاري موثر با بهره گرفتن از يافته‌هاي نوين علمي و بسيج امكانات از اتلاف منابع و زمان جلوگيري كرده و در كمترين زمان به نتايج درخور و موثر دست يابيم.

دكتربهادري با اشاره به برنامه زمانبندي جلسات شوراي منطقه‌اي مديريت درياچه اروميه بصورت هر دو هفته يك بار درمحل استانداري آذربايجان غربي گفت: در اين جلسات جمعبندي اقدامات در دست اجراي دستگاهها به صورت منظم و يكپارچه به دبيرخانه ستاد ملي احياي اين تالاب منعكس مي‌گردد


 استاندار کهگيلويه و بويراحمد خبر داد؛
 پرداخت پاداش معلمان مناطق محروم در کهگيلويه و بويراحمد 

 ياسوج - محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد از پرداخت پاداش معلمان مناطق محروم در کهگيلويه و بويراحمد خبر داد. به گزارش خبر نگار آفرينش از ياسوج، سيد موسي خادمي در نشست با خبرنگاران گفت: کهگيلويه و بويراحمد در همه عرصه‌هاي انقلاب حضور جدي داشته است که براي تثبيت انقلاب جزو استان‌هاي نخست به شمار مي‌رود.استاندار کهگيلويه و بويراحمد بخشي از نواقص کنوني را ريشه در اجراي غلط دانست و گفت: اجراي غلط به اين دليل است که نتوانستيم مباني مدل را اجرا کنيم.

وي به نقش رسانه‌ها براي توسعه اين استان اشاره کرد و ادامه داد: نبايد مطبوعات، موضوعات استان را وارونه جلوه دهند و نقدها نبايد انتقام‌گيرانه باشد تا همه بتوانيم به کمک هم استان را از محروميت تاريخي که گريبانگير شده نجات دهيم.خادمي از يک بيماري مزمن اقتصادي در اين استان گفت و با بيان راهکارها براي نجات از اين وضعيت تصريح کرد: اکنون استان ما دچار يک سيکل تشديد شونده توسعه نيافتگي شده که از داخل سرمايه نداريم و پس‌انداز هم نداريم تا سرمايه‌گذاري کنيم پس درآمد هم زياد نمي‌شود.مسئول ارشد اجرايي در استان تصريح کرد: اين سيکل را به هر ترتيب بايد بشکنيم که راه آن يا استفاده از منابع داخلي است که بانک‌ها با مشکل مواجه هستند يا استفاده از بخش خصوصي است و ديگري استفاده از منابع خارجي است که لازم است سرمايه‌گذار را جذب کنيم و اين کار زماني محقق مي‌شود که زير پاي سرمايه‌گذار فرش قرمز پهن کنيم و زيرساخت‌ها را براي حضور آن‌ها آماده کنيم.

خادمي زيرساخت‌ها براي حضور سرمايه‌گذار در استان را نامناسب دانست و گفت: تنها 67 کيلومتر بزرگراه در استان داريم اما در حالت عادي بايد 640 کيلومتر بزرگراه در استان داشته باشيم.وي در بخش ديگري از اظهارات خود به کارهايي که لازم است در شهر ياسوج براي راحتي مردم و مسافر و گردشگر انجام داد، اشاره کرد و افزود: بايد براي ياسوج در 2 فصل زمستان و تابستان ترافيک 2 مدله تعريف کنيم چراکه در فصل تابستان هجوم مسافر و گردشگر را داريم.استاندار کهگيلويه و بويراحمد به موضوع پرداخت پاداش مناطق محروم پرداخت و با بيان اينکه کار پرداخت به معلمان در آموزش و پرورش در حال انجام است، تصريح کرد: با ديوان عدالت اداري در خصوص ساير پرداخت‌ها نيز در حال رايزني هستيم.


 لزوم تحول و به روزآوري در کانون وکلاي دادگستري البرز 

 كرج – خبرنگار آفرينش

اولين گردهمايي اعتدال در روش و همدلي در منش؛ در فضايي صميمي و دوستانه با حضور وکلا و کارآموزان برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش در اين نشست طرح مباحثي چون، چشم‌انداز آينده فعاليتهاي کانون البرز، مشکلات کارآموزان حوزه وکالت، عملکرد هيئت مديره کانون البرز و تبادل‌نظر پيرامون مهمترين معضلات حوزه وکالت؛ عنوان شد.گفتني است در اين همايش نويد سراج وکيل پايه يک دادگستري وعضو کانون وکلاي البرز با بيان مطالبي گفت: طبق لايحه استقلال کانون وکلاي دادگستري؛ نهاد مدني وکلا موجوديت پيدا کرد و تا به امروز نيز اين کانون طبق مقررات قانوني به کار خود ادامه مي‌دهد. وي افزود: كانون وكلاي البرز نيز که درراستاي فعاليتهاي اين نهاد مدني پس از تشکيل استان، به عنوان چهارمين کانون در سطح کشور(از نظر تعداد وکيل) تشکيل شد؛ امروز در آستانه انتخابي دوباره قرار گرفته تا مسير برنامه‌ريزيهاي وکلا وکارآموزان استان را براي آينده تعيين کند.

سراج عضو کانون وکلاي البرز يادآور شد:کانون وکلاي دادگستري استان ، در دوره اول فعاليتهاي خود؛ با فراز ونشيب هاي مختلفي روبرو بود که بايد در دوره جديد تلاش کنيم، اين کانون تاثيرگذار، به ثبات و امنيتي که شايسته آن است؛ دست يابد.

نويد سراج در ادامه با بيان اين كه كانون وكلاي استان البرز، مانند يك جامعه كوچك نياز به تحول وبه روزآوري دارد افزود: تحول را فرد نمي‌سازد، چرا كه اکنون زمان اعتدال وهمدلي است، بنابراين اگر فردي مي خواهد وارد هيات مديره كانون وكلاي البرز شود، بايد خود را در معرض انتخاب وگزينش وکلا قرار دهد تا به وسيله مشارکت، مشکلات کانون وکلاي استان به حداقل رسد.

وي اضافه کرد: كانون بايد بدنبال انديشه‌هاي جديد و توانمند كردن مجموعه خود باشد تا بتواند در رفع مشکلات حقوقي مردم اثر گذار بوده و اين مهم بيش از پيش احساس شود.

اين مسوول در ادامه تعامل صحيح با دستگاههاي اجرايي را تنها راه برون‌رفت از مشکلات فعلي کانون وکلاي دادگستري عنوان نمود و اظهار داشت: در تلاش هستيم با ايجاد زمينه و بسترهاي لازم در اتحاديه‌هاي صنفي، شهرداريها شرکتها و ساير نهادهاي صنفي استان، نفوذ وكلا را در لايه‌هاي مديريتي شهر، گسترش دهيم تا امکان بهره‌مندي از تجربيات وکلا و کارآموزان در تمامي ادارات، نهادها، سازمانها و ارگانها فراهم شود.


 رشد 5 درصدي حفاري افقي و ده درصدي خدمات ويژه در سال جاري 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون مديرعامل در امور فني مهندسي ملي حفاري از رشد 5 درصدي حفاري افقي و ده درصدي خدمات ويژه در سال جاري خبر داد.مهندس حميدرضا خوشايند معاون مديرعامل در امور فني مهندسي شرکت از 6084 مورد خدمات فني مهندسي در سال جاري خبر داد و گفت: اين خدمات در بخشهاي نمودارگيري،چاه پيمايي، نمودارگيري از سيال حفاري، لوله مغزي سيار، اسيدكاري ويژه و گسترده، تزريق‌پذيري،حفاري با هوا، لوله‌گذاري چاه، حفاري فروتعادلي،نصب آويزه و ... به چاههاي در حال حفاري و بهره‌برداري ارائه شده است.

وي به فعاليتهاي خدمات ويژه حفاري اشاره كرد و گفت: در سال جاري 1085 عمليات ويژه در بخشهاي نمودارگيري،چاه‌پيمايي و نمودارگيري از سيال توسط متخصصان و كارشناسان اين واحد صورت پذيرفته است كه از رشد ده درصدي نسبت به مدت مشابه در سال قبل برخوردار است.

خوشايند به عمليات حفاري جهت دار و افقي اشاره و تصريح كرد: يكي از تخصصيترين عمليات پيچيده و كاملا فني در حفاري چاههاي نفت وگاز، عمليات حفاري با ابزار و تكنيكهاي بسيار خاص چاههاي افقي و انحرافي مي‌باشد كه تلاشگران ملي حفاري امسال موفق شدند 72 حلقه چاه را با متراژ بيش از 36 هزارمتر تكميل و در مدار توليد قرار دهند که نسبت به مدت مشابه در 91 از رشد 5 درصدي برخوردار بوده است.

معاون مديرعامل در امور فني مهندسي به ارائه خدمات حفاري با هوا در چاههاي گازي پرداخت و يادآور شد: كارشناسان مجرب اداره حفاري با هوا در مدت پيش گفته 21 هزار متر حفاري را به انجام رسانده‌اند كه بر اساس شاخص متراژ بيش از 4000 متر نسبت به سال گذشته افزايش متراژ داشته است.

خوشايند در ادامه گفت: در بخش حفاري زير فشارتعادل مخزن ( UBD ) با بكارگيري دومجموعه تجهيزات نه عمليات (UBD) كامل و ويژه با متراژ 2 هزارو 100 متر انجام پذيرفت كه مزاياي اين عمليات بهبود تراوايي سنگ مخزن،حذف هزينه‌هاي انگيزش و آزمايش چاه، افزايش سرعت حفاري ( ROP ) و... در مخازن هيدرو كربوري كم فشار مي‌باشد.

معاون مديرعامل در امور فني مهندسي در خاتمه صنعت حفاري را ازجمله صنايع زنجيره‌اي در صنايع نفت وگاز عنوان كرد و گفت: اين صنعت راهبردي از به هم پيوستن تخصصهاي مختلف معنا مي‌يابد و شركت ملي حفاري ايران به عنوان بزرگترين ارائه‌كننده خدمات فني مهندسي در كشور با در اختيار داشتن تجهيزات و ماشين‌آلات پيشرفته تمامي خدمات جنبي حفاري را با كيفيت مطلوب از شروع حفاري تا بهره‌برداري از چاه ارائه مي‌دهد.


 افزايش کشف کالاي قاچاق در يزد به115 درصد رسيد 

 يزد – اکبر خيرخواه

سرتيپ دوم پاسدار، منوچهر امان‌اللهي، فرمانده انتظامي استان يزد،از افزايش 115 درصدي کالاي قاچاق در يزد طي سال جاري خبر داد. امان‌اللهي در جمع خبرنگاران استان افزود: ارزش کالاهاي قاچاق کشف شده بيش از 650 ميليارد ريال بوده است. وي همچنين از کشف و انهدام باند سارقان خودرو نيز بر داد و اضافه کرد: در اين راستا 23دستگاه خودرو کشف و 5 سارق نيز دستگير شدند.

امان اللهي افزود: درراستاي برخورد با کافي‌شاپها و قهوه‌خانه‌ها 17واحد صنفي پلمپ، 13واحد تذکر و 700 قليان نيز جمع‌آوري شد. فرمانده انتظامي استان يزد در پايان از برخورد با آلودگيهاي صوتي و مزاحمتها به طور جدي هشدار داد و گفت: خودروهاي مزاحم علاوه بر برخورد قضايي سه ماه نيز توقيف مي‌شوند.


 خبر 

 برنامه‌هاي فراواني براي دهه فجر تدارک ديده شده است‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير روابط عمومي شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: ستاد دهه فجر اين شرکت برنامه‌هاي فراوان و متنوعي براي دهه فجر امسال تدارک ديده است.

ناهيد غلامحسين افزود: بخشي از اين برنامه‌ها شامل آذين‌بندي ساختمانهاي شرکت و پخش سرودهاي انقلابي، تهيه و نصب پيام تبريک مديرعامل، برگزاري مسابقه پيامکي و ارسال پيام تبريک، برپايي نمايشگاه کتاب، برگزاري مسابقات ورزشي با همکاري امور ورزش، برگزاري سمينار سلامت به روش آب‌درماني ويژه بانوان، اهدا کمک هزينه نقدي، بازديد از تاسيسات و سد گتوند، نشست بانوان شاغل با مدير عامل، بازديد از سراي سالمندان، تهيه ويژه‌نامه دهه مبارک فجر، اردوي رزمي آموزشي يک روزه بسيجيان گردان عاشورا، ديدار با خانواده معظم شهدا و ايثارگران و تقديم هدايا و برگزاري زيارت عاشورا هستند.

لزوم توسعه امکانات و زيرساخت‌هاي گردشگري براي افزايش گردشگران داخلي و خارجي

اروميه – خبرنگار آفرينش

فرماندار تکاب گفت: توسعه امکانات و زيرساخت‌هاي گردشگري عاملي موثر براي افزايش گردشگران داخلي و خارجي است. محمد علي داعي اظهار داشت: تخت سليمان مجموعه‌اي با ارزش بوده و آثار تاريخي از دوره هخامنشي، ايلخاني و ساسانيان در اين مجموعه وجود دارد. وي يادآور شد: اين مجموعه تاريخي باارزش با پنج آيتم ثبت جهاني شده است و سالانه 3 هزار تا 4 هزار نفر گردشگر خارجي و 100 هزار تا 200 هزار نفر گردشگر داخلي از اين مجموعه بازديد مي‌کنند. داعي با بيان اينکه بهسازي راه‌هاي دسترسي اين مجموعه نيازمند توجه مسئولين استاني است، ادامه داد: راه هاي دسترسي اين مجموعه در طرح قرار دارد تا بهسازي شود. وي ابراز داشت: 85 کيلومتر بين تکاب تا شاهين‌دژ فاصله وجود دارد که 50 کيلومتر از اين 85 کيلومتر، به پيمانکار ارائه شده است.

برنامه‌ريزي صحيح موجب توسعه طرحهاي آبرساني مي‌شود

دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست جديد شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: برنامه‌ريزي صحيح جهت توسعه و بهره‌برداري از طرحهاي آب و فاضلاب با استفاده از پتانسيلهاي موجود از اولويتهاي شرکت آبفاي شرق استان تهران است.

مجتبي صفدري در جمع خبرنگاران با اشاره به اولويتهاي اين شرکت درراستاي ارائه خدمات مطلوب به شهروندان با توجه به اهميت تامين آب سالم و کافي، افزود: با توجه به افزايش جمعيت در شهرهاي اطراف پايتخت و افزايش نيازمنديهاي آب شهري، يکي از اولويتهاي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران اجراي طرح هاي آب رساني در شهرهاي تحت پوشش اين شرکت ازجمله طرحهاي آبرساني به طرح عظيم و ملي مسکن مهر در شهرهاي فيروزکوه، دماوند و پرديس است.

وي با قدرداني از تلاشهاي مديرعامل پيشين اين شرکت، ارتقاي سطح خدمات به مشترکان و استفاده بهينه از توانمنديهاي نيروي انساني در شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران را از ديگر اولويتهاي شرکت خواند.

سرپرست جديد شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با بيان اينکه برنامه‌ريزي صحيح جهت توسعه و بهره‌برداري از طرحهاي آب و فاضلاب با استفاده از پتانسيلهاي موجود و همکاري و همدلي از ديگر محورهاي کاري اين شرکت خواهد بود، بيان کرد: با توجه به اينکه شاهد کاهش بارندگي جهت تامين آبهاي زير زميني هستيم، نياز است نسبت به توسعه و بهره‌برداري از طرحهاي اين شرکت گام موثري برداريم.

صفدري خاطرنشان کرد: علاوه بر آگاهي شهروندان درخصوص الگوي مصرف بهينه آب، مي‌توان با استفاده از ظرفيتها و پتانسيلهاي منطقه نسبت به جلوگيري از کم‌آبي و ارتقاي سطح خدمات گام برداشت.

لازم به ذکر است چندي پيش با حضور مسوولان استاني و شهرستاني، مهندس مجتبي صفدري به عنوان سرپرست جديد شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران انتخاب و از تلاشها و فعاليتهاي مهندس محمدصادق اسدي مديرعامل پيشين اين شرکت تقدير و تشکر شد.

طرح احداث مساجد کودکان در پارکهاي استان البرز

کرج - خاکپور

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مجيدسريزدي؛ معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز ضمن اشاره به تشکيل ديداري مشترک با با مديرکل تبليغات اسلامي استان البرز طرح احداث " مساجد کودکان" در پارکهاي استان را مورد اشاره قرار داد و آن را به عنوان يکي از اقدامات فرهنگي به منظور نهادينه ساختن مهارتهاي ديني و ارزشي در جامعه از اوان کودکي مؤثر دانست و گفت: مسجد نقش محوري در رشد اجتماعي کودکان دارد، به نحوي که کودک نمازگزار علاوه بر آموختن آموزه‌هاي ديني، مهارتهاي اجتماعي را نيز در جريان ارتباط با همنوعان خود در فضايي فرهنگي با مهارتهاي ويژه‌اي کسب مي‌کند که شايد در دوران بزرگسالي امکان نهادينه ساختن آن وجود نداشته باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز گفت: يادآور شد: ايجاد چنين فضاهايي تا حد قابل توجهي کاهش آسيبهاي اجتماعي و بزهکاريها را دربرخواهد داشت.

شناسايي سارقان سيم و كابل برق و كشف 16 فقره سرقت در همدان

همدان - مجيد ملکيان

رييس پليس آگاهي استان همدان از شناسايي سارقان سيم و كابل برق و كشف 16 فقره سرقت در همدان خبر داد.سرهنگ فرامرز به گذر در تشريح اين خبرگفت: سرقت سيم و كابل برق ازشبكه‌هاي برق‌رساني عمومي در سطح استان همدان در سال جاري يكي از چالشهاي موجود است كه علاوه بر تحميل هزينه‌هاي بالايي براي اداره برق، موجب اخلال در شبكه برق‌رساني عمومي و ايجاد مشكلات در زندگي روزمره شهروندان شده و در نهايت نارضايتي عمومي را نيز بدنبال خواهد داشت.

وي در ادامه بيان داشت: لذا با توجه به حساسيت موضوع، پيگيري آن در دستور كار اين پليس قرارگرفت كه با جمع‌آوري سوابق مربوط به سرقتها ازجمله ( پراكندگي جغرافياي جرم، شيوه و شگرد سارقين، زمان سرقتها و...) و دعوت از نماينده اداره برق استان و اخذ اطلاعات لازم در ارتباط با موضوع، اطلاعات بدست آمده را تجزيه و تحليل و به طريق مقتضي به عوامل انتظامي اعلام تا نسبت به پيشگيري از تكرار سرقت اقدام شود.

سرهنگ به گذر اقدامات اطلاعاتي و تحقيقات مستمر در اين خصوص ادامه پيدا كرد تا اينكه شبانه عوامل گشت در شهرستان فامنين يك دستگاه خودرو پرايد با دو نفر سرنشين را حين سرقت سيم برق مشاهده و قصد دستگيري آنها و توقيف خودرو را داشته كه سارقين به محض رويت مامورين از محل متواري مي‌شوند. اين مقام مسوول در ادامه گفت: با استعلام از سيستم راهور مالك خودرو که ساكن استان كرمانشاه بود شناسايي و با اخذ نيابت قضايي متهم دستگير كه در بازجويي به يك فقره سرقت سيم معترف و مدعي شد که خودرو وي در دست برادرش که فردي سابقه‌دار است بوده، اما در ادامه با تعامل و هماهنگي قضايي اكيپي از كاراگاهان عمليات ويژه وارد عمل شده و با همكاري و تعامل با پليس آگاهي شهرستان فامنين با انجام اقدامات اطلاعاتي و با استفاده از فنون و تكنيكهاي مصاحبه و بازجويي، حضور وي در زمان ارتكاب بعضي سرقتها در شهرستانهاي تابعه استان محرزشد.

وي در ادامه گفت: در تحقيقات به عمل آمده متهم تا كنون به 16 فقره سرقت سيم و كابل برق در چند ماهه اخير در سطح شهرستانهاي رزن و فامنين به اتفاق همدستش با هويت معلوم معترف شده که كليه محلهاي سرقت با راهنمايي وي و هماهنگي اداره برق بازسازي، تاييد و شناسايي شد


 در استان 

 رضاپور:

بي‌ثباتي درآمدهاي ناپايدار توسعه شهري را محدود مي‌کند

کرج - خاکپور

معاون اداري مالي شهرداري کرج، با بيان اينکه، بي‌ثباتي درآمدهاي ناپايدار، توسعه شهري را محدود مي‌کند، بر ضرورت حرکت در مسير دستيابي به توسعه پايدار درآمدهاي شهري تاکيد کرد.محمدرضا رضاپور در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اينکه، شهرداري بايد به موضوع " بهبود زندگي شهري " نگاهي جامع و خاص داشته باشد، گفت: از راهکارهاي تحقق اين مهم، برنامه‌ريزي دقيق جهت ايجاد منابع درآمدي پايدار براي شهر است.

وي افزود: بطور کلي منابع مالي شهرداري‌ها از طريق درآمدهاي پايدار و ناپايدار تأمين مي‌شود و بايد اذعان داشت در کرج براي رسيدن به درآمدهاي پايدار بايد سياستگذاريهاي کارآمدتري تعريف و اجرايي شود، زيرا معتقد هستيم درآمدهاي نوع دوم که با عنوان ناپايدار شناخته مي‌شود، ثبات ندارد و تضميني براي بهبود شهري محسوب نمي‌شود.رضاپور، اظهارداشت: آن چيزي که عموما شهرداري‌ها را با مشکل روبه‌‌رو مي‌کند، کمبود منابع درآمدي است و اين درحاليست که اين کبود منابع در مقابل افزايش روز‌افزون هزينه‌هاي جاري و عمراني، به وجود مي‌آيند.وي تاکيد کرد: در اين شرايط آن چه به پايدار سازي منابع درآمدي مي‌انجامد، تبديل درآمدهاي ناپايدار به درآمدهاي پايدار با برنامه‌ريزي ميان‌ مدت و درازمدت است.

رضاپور اذعان داشت: تحقق اين مهم از ضرورت‌هاي مديريت شهري است و در اين ميان مشارکت دادن بخش خصوصي در اجراي طرح‌هاي کلان براي ايجاد عرصه هايي که علاوه بر تحقق توسعه شهري و ارائه خدمات بيشتر به شهروندان، پيشبرد و رسيدن به اهداف توسعه شهري را مهيا مي‌کند.

کلانشهرها نيازمند توسعه پايدار هستند

معاون اداري مالي شهرداري کرج، توسعه پايدار را براي کلانشهرها ضروري و اجتناب ناپذير دانست و افزود: براي دست يافتن به توسعه پايدار مهمترين عامل تحقق منابع پايدار درآمدي است.رضاپور با بيان اينکه، ازجمله وابستگيهاي شهرداري به درآمد هاي ناپايدار صدور پروانه ساختماني است که اين منبع درآمدي با رکود در بخش ساخت وساز مي‌تواند کاهش يابد.وي ادامه داد: اين درحالي است که کاهش درآمد شهرداري مقوله‌اي جدا از خدمات رساني شهري است که اين وظيفه و تعهد با کاهش منابع درآمدي به هيچ عنوان نمي‌تواند کم و يا تعطيل شود و شهرداري موظف به ارائه خدمات به شهر و شهروندان است.

رضاپور، يکي از راههاي مناسب براي رسيدن به درآمد پايدار را جلب اعتماد و مشارکت بخش خصوصي در اجراي پروژه‌هاي شهري دانست و افزود: اين رويکرد ضمن زمينه‌سازي براي پويايي و رونق اقتصاد شهري، درآمدزايي پايدار را محقق مي‌کند.

کسب مدال توسط دانش‌آموزان سما رودهن

رودهن - خبرنگارآفرينش

دانش‌آموزان سما واحد رودهن شش مدال رنگين مسابقات علمي و ورزشي را به مدالهاي دانشکده سما افزودند. مهندس ذوالقرنين معاون دانشگاه و رئيس مرکز آموزشي و فرهنگي سما واحد رودهن به خبرنگار آفرينش گفت: شش نفر از دانش‌آموزان سما توانستند مدالهاي طلا، نقره و برنز را براي اين مرکز آموزشي و فرهنگي کسب کنند.

ارائه پيشنهاد تاسيس وزارتخانه ازدواج و طلاق به مجلس

رباط کريم – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس گفت: در زمينه مسئله طلاق و ازدواج طرح جامع و کارشناسي شده تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد که وزارتخانه و سازماني با عنوان وزارتخانه طلاق و ازدواج تشکيل شود.

ابراهيم نکو در گفتگو با خبرنگار آفرينش ضمن تاکيد بر راه‌اندازي چنين وزارتخانه‌اي اظهار داشت: متاسفانه درخصوص مسئله ازدواج و طلاق تاکنون هيچ سازمان يا وزارتخانه‌اي بطور مستقل نتوانسته‌اند اقدامي درراستاي جلوگيري از ميزان طلاقهاي بي‌رويه داشته باشند. وي با اشاره به اينکه در اين خصوص لوايحي تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد، افزود: امروز ما درخصوص مسئله ازدواج و طلاق، خيلي غافل شده‌ايم و همين غفلت منجر به افزايش ميزان طلاق نسبت به ازدواج شده و اين آمار براي يک کشور اسلامي خوشايند نيست.

عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد: نبايد از برخي واقعيتهاي امروز جامعه که بنيان خانواده‌‌ها را سست نموده و در نتيجه منجر به طلاق مي‌شود، غافل شد و کوتاهي کرد. اين مسئول ادامه داد: نمايندگان مجلس به عنوان قانونگذار در خانه ملت در آينده بايد پاسخگوي فرزندان طلاق باشند و قطع يقين آنان در آينده ما را به شدت بازخواست خواهند کرد.

نکو با اظهار تاسف از افزايش ميزان طلاق و کاهش ميزان سن ازدواج قانوني اعلام کرد: اگر آماري از واقعيتهاي امروز جامعه از ميزان رشد طلاق و کاهش سن ازدواج منتشر شود، بايد به حال خودمان گريه کنيم که ما مسئول بوديم ولي در قبال آن چه کرديم؟ اين نماينده مجلس از ارائه لوايحي در همين زمينه به مجلس خبر داد و افزود: در زمينه مسئله طلاق و ازدواج طرح جامع و کارشناسي شده تنظيم و به مجلس ارائه خواهد شد که وزارتخانه و سازماني با عنوان وزارتخانه طلاق و ازدواج تشکيل شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته