جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4637


رونمايي از فيناليست هاي جام حذفي


ايران مقابل تيم چندمليتي قطر


بالاتر از خبر


سوت پايان


دقيقه نود


نگاه كارشناس


 رونمايي از فيناليست هاي جام حذفي 

مرحله نيمه نهايي بيست و هفتمين دوره مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه‌‎هاي کشوردرحالي امروز سه‌شنبه با برگزاري دو ديدار پيگيري مي‌شود که برنده‌هاي اين دومسابقه به آسيا نزديک‌تروبا توجه به بردهايي که بدست مي‌آوردند با آرامش بيشتري در ادامه مسابقات ليگ برتر به ميدان مي‌روند.بازگشت توني شرايط جديدي را براي تيم تراکتورسازي ايجاد کرده و آن را مي‌توان به فال نيک گرفت.

ابتدا اينکه هواداران تبريزي بار ديگر با تراکتور آشتي خواهند کرد و براي حمايت ازاين تيم، حضور پرشوري درورزشگاه داشته باشند و به داستان سکوهاي خالي ورزشگاه يادگارامام پايان دهند. از سوي ديگر توني که با هدف قهرماني در جام حذفي به تبريز بازگردانده شده، با حضور خود روحيه جنگندگي مضاعفي را به تيم القا خواهد کرد تا راه رسيدن به اين هدف هموارتر شود.تراکتوري‌ها که در مسابقات ليگ، 8 هفته است طعم پيروزي را نچشيده‌اند در جام حذفي عملکرد خوبي داشته و در مرحله راه‌آهن را در تهران از پيش رو برداشتند، اميدارند به اين روند ادامه داده وامروز با پيروزي مقابل فولاد خوزستان که يکي از مدعيان قهرماني در هر دو جام است، ضمن صعود به فينال جام حذفي، شانس موفقيت را در ليگ افزايش دهد.البته هر دو تيم شرايط از اين نظر که تاکنون جام حذفي را فتح نکرده‌اند، شرايط يکساني دارند يعني مي‌خواهند اين جام مهم را بالاي سر ببرند و قطعا پيروزي مقابل حريفي مدعي طعم قهرماني را شيرين‌تر مي‌کند.در اين ميدان مهم هم فولادي‌ها با هدف پيروزي به ميدان مي‌‎آيند، شاگردان حسين فرکي با پيروزي روحيه بخش در مرحله قبل مقابل پرسپوليس حالا اميدوارند يک تيم بزرگ ديگر را براي رسيدن به هدف بزرگشان يعني فتح جام حذفي از پيش رو بر دارند. قطعا اين پيروزي به آنها کمک مي‌کند با روحيه بالاتر به رقابت ملي متري خود با استقلال در مسابقات ليگ هم به شکلي جديدي‌تر ادامه داده و شانس اين را داشته باشند که امسال همچنان مدعي فتح هر دو جام باشند.در حال حاضر فقط استقلال و فولاد از چنين شانسي برخوردارند و مردان اهوازي فرکي نمي‌خواهند اين فرصت بزرگ را به راحتي از دست بدهند.

ضمن اينکه استقلال با 6 قهرماني و 3 عنوان دومي، پر افتخارترين تيم در اين جام است و قصد دارد با بالاتر جام قهرماني اين مسابقات، کلکسيون افتخاراتش در اين جام را افزايش دهد.تساوي مقابل مس در ليگ برتر که در ثانيه‌هاي پاياني رقم خورد باعث شد اختلافش استقلال با ديگر مدعيان قهرماني کمتر شود، هرچند آنها همچنان در صدر جدول ماندند. اين مساله انگيزه مردان آبي‌پوش تهراني را براي جبران آن تساوي تلخ و رسيدن به فينال جام حذفي بيشتر مي‌کند.البته در شرايط فعلي، درگيري لفظي به وجود آمده بين کارلوس کي‌روش و امير قلعه‌نوعي حاشيه هاي بسياري را براي آبي‌پوشان تهراني ايجاد کرده و تمرکز کادر فني و بازيکنان اين تيم را کاهش داده است. اما اين مساله نمي‌تواند مانع از بين رفتن جاه طلبي اين تيم و از دست دادن فرصت فتح دو جام در يک فصل شود.استقلالي‌ها که در اين بازي خسرو حيدري و احمد جشميديان را در اختيار ندارند، با بازگشت آندرانيک تيموريان خط هافبک خود را تقويت کرده و اميدوارند بتوانند مقابل تماشاگران خود در ورزشگاه آزادي دومين تجربه رسيدن به فينال در سه فصل را به دست آورده و پس از دو سال، دوباره جام قهرماني را بالاي سر ببرند؛ اين يعني رسيدن به آسيا زودتر از تمام مدعيان در فصل جاري.هرچند مس که در ليگ برتر قعرنشين است، نمي‌خواهد شانس آسيايي شدن را به راحتي از دست بدهد و قطعا حريف خطرناکي براي استقلال خواهد بود. آنها اميدوارند ناکامي در ليگ را در با موفقيت در جام حذفي جبران کرده و با رسيدن به فينال اين مسابقات با روحيه و انگيزه بالاتر در مسابقات باقيمانده ليگ براي بقا تلاش کنند.حال بايد ديد در اين بازي مهم استقلال به آسيا نزديک‌تر مي‌شود و يا مس با ناکام گذاشتن آبي پوشان در تهران، به شگفتي‌سازي خود در فصل جاري ادامه خواهد داد آنهم با لوکا بوناچيچ که موفقيت‌هاي خوبي را با تيم‌هاي ايراني در آسيا به دست آورده است.


 ايران مقابل تيم چندمليتي قطر 

 
شانزدهمين دوره مسابقات هندبال قهرماني آسيا وانتخابي قهرماني جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تيم در دو گروه در شهر منامه پايتخت کشور بحرين جريان دارد.تيم ملي هندبال کشورمان امروزدرمرحله نيمه نهايي درحالي به مصاف قطر مي رود که اين تيم با ترکيبي از بازيکنان چند مليتي به وي‍ژه اروپايي به مصاف تيم کشورمان مي رود.تيم قطر باتکيه بر بازيکنان مطرح اروپايي توانسته در مرحله گروهي به عنوان صدرنشيني به اين مرحله راه يافت.

واليرو ريويرامربي اين تيم گفته که هدف ما کسب نخستين عنوان قهرماني اين رقابت ها براي قطر است و با توجه به قدرت تيم ما مهم نيست که در مرحله نيمه نهايي مقابل چه تيمي قرار بگيريم.با توجه به اينکه تيم قطر توانسته است به مرحله نيمه نهايي صعود کند، به دليل ميزباني مسابقه هاي جهاني، سه تيم ديگري که به مرحله نيمه نهايي صعود کنند نيز به مسابقه هاي قهرماني مردان جهان راه مي يابند.

هر چند تيم ملي هندبال ايران در پانزدهمين دوره مسابقه هاي قهرماني آسيا وانتخابي جهان درعربستان درحالي که 7بازيکن اصلي خود را به دلايل مختلف به همراه نداشت، از صعود بازماند ومقامي بهتراز پنجمي کسب نکرد اما اين باربه مسابقه هاي قهرماني جهان راه يافت تا ضعف ها و مشکلات موجود در هندبال کشورمان تا حدود زيادي کاهش يابد.

اسامي 19 بازيکن اعزامي تيم ملي هندبال ايران به شانزدهمين دوره مسابقه هاي قهرماني آسيا و انتخابي قهرماني جهان در بحرين، از اين قرار است: سعيد حيدري راد، شاهو نصرتي، مهرداد صمصامي، سجاد استکي، پويا نوروزي نژاد قره لو، الله کرم استکي، محمدعرفان سعيدي، مجتبي حيدرپور، مهدي بيجاري، محمد سياوشي شاه عنايتي، ميلاد مسايلي، حسن خليقي ولي آباد، سجاد ندري، هادي طالبي، رحيم مومني زاده، علي اکبر خوشنويس زارچ، سعيد برخورداري، محمدرضا رجبي و عليرضا موسوي قلعه.


 بالاتر از خبر 

 ورزشگاه ممتاز ايران در آستانه تعطيلي!

صبح ديروز ماموران اداره برق براي قطع برق ورزشگاه تختي به اين مجموعه مراجعه کردند تا وضعيت بحراني در اين مجموعه ورزشي کامل شود. مجموعه ورزشي تختي مدت 2 سال و نيم است که بودجه‌اي از دولت دريافت نکرده و درحالي که در سه ماه اخير حقوق پرسنل اين مجموعه به صورت کامل پرداخت نشده، مديريت مجموعه تختي بودجه‌اي براي پرداخت قبوض برق، آب و گازاين ورزشگاه نيز ندارد.به همين دليل بعد از تذکرات چندباره، ماموران اداره برق صبح ديروز براي قطع برق مجموعه ورزشي تختي مراجعه کردند و توضيحات مدير ورزشگاه و نمايندگان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در مورد تبعات اين اقدام آنها را قانع نکرد.کلانترزاده مديرورزشگاه تختي اقدام به ممانعت ازورود ماموران برق به مجموعه براي قطع برق ورزشگاه کرد و به دنبال اين موضوع اين ماموران تصميم براين دارند برق ورزشگاه تختي رااز پست برق بيرون مجموعه قطع کنند. اين اتفاق تاکنون رخ نداده اما در صورت رخ دادن اين اتفاق با توجه به قطع جريان برق و غير فعال شدن لوله‌هاي آب گرم منتهي به چمن ورزشگاه، احتمال آسيب ديدگي جدي براي چمن اين ورزشگاه وجود داشته و بدهي چند10 ميليوني زمينه‌ساز خسارتي ميلياردي به اين مجموعه ورزشي خواهد شد. پرسنل اين مجموعه نيز با تهيه نامه‌اي به وزير ورزش و جوانان خواهان پرداخت مطالبات معوقه خود شده‌اند. اين اتفاقات در شرايطي رخ مي‌دهد که قرار است اين ورزشگاه روز يکشنبه آينده 20 بهمن ميزبان ديدار نفت تهران و تراکتورسازي باشد.تمامي اين اتفاقات در ورزشگاهي رخ مي‌دهد که از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا درجه A دريافت کرده اما اکنون در آستانه تعطيلي قرار گرفته است.


 سوت پايان 

عذرخواهي آمريکايي ها از حضور درجام تختي

عليرضا رضايي سخنگوي فدراسيون کشتي درباره آخرين اخبار از جام تختي، اظهار کرد: چون رقابت‌هاي جام شولتز در آمريکا با جام تختي در تهران تقريبا همزمان است، آمريکايي‌ها از حضوردرجام تختي عذرخواهي کردند، ولي چند کشتي‌گير داغستاني به همراه عبدول بيکوف و آراچيليوف (مهمانان ويژه رقابت‌ها) به نمايندگي ازروسيه در جام تختي حضور خواهند داشت.او ادامه داد: تيم‌ها و نفرات خوبي به جام تختي امسال خواهند آمد. تيم‌هاي گرجستان، اوکراين، کره شمالي و قرقيزستان با همه نفرات اصلي خود و آذربايجان با سه کشتي‌گيراصلي خود پا به جام تختي مي‌گذارند.

استارت تمرينات پرسپوليس با تولد دايي

تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس پس از دو روز استراحت براي بازيکنان، ازديروز براي بازي با فجر سپاسي آغاز شد.در تمرين ديروز که در سالن بدنسازي و پشت درهاي بسته انجام شد، اتفاق جالبي هم روي داد. اعضاي تيم با تهيه کيکي، علي دايي را غافلگير کردند تا سالروز تولد او را جشن بگيرند.دايي به محض ورود به محل تمرين با هياهوي شاگردانش روبرو شد که تولدش را تبريک مي‌گفتند. علي دايي که متولد14 بهمن سال 1348 است، ديروز 44 ساله شد.

16 بهمن‌ماه، قرعه‌کشي ديدار فينال جام حذفي

مراسم قرعه کشي تعيين ميزبان ديدار نهايي اين فصل جام حذفي روز چهارشنبه 16 بهمن در محل روابط عمومي سازمان ليگ فوتبال ايران برگزار مي شود.نماينگان باشگاه هاي صعود کننده به ديدار نهايي بايد در اين مراسم حضور پيدا کنند.در مرحله نيمه نهايي جام حذفي امروزاستقلال در تهران ميزبان مس کرمان است و در تبريز نيز تيم تراکتورسازي در خانه به مصاف فولاد خوزستان مي‌رود. فصل گذشته تيم سپاهان اصفهان با غلبه بر پرسپوليس در ضربات پنالتي در تهران مقام قهرماني را از آن خود کرد. تيم فوتبال استقلال تهران با کسب 6 عنوان قهرماني در جام حذفي پر افتخار ترين تيم اين جام محسوب مي شود.

پرسپوليس 9 ميليارد بدهي مالياتي دارد

علي پروين پس ازورودش به باشگاه پرسپوليس سعي کرد با حساب و کتاب‌هايي بدهي‌هاي باشگاه پرسپوليس را به صورت شفاف درآورد اما در اقدامي جالب پروين به دنبال بدهي‌هاي مالياتي باشگاه پرسپوليس هم رفت و جالب است بدانيد به باشگاه اعلام شده که پرسپوليس 9 ميليارد تومان بدهي مالياتي دارد.گفتني است اداره ماليات به باشگاه پرسپوليس اخطار داده که هر چه سريع‌تر اين مشکل حل شود.همچنين علي پروين به شدت به دنبال مهرهاي مخصوص باشگاه پرسپوليس است که تا الان فقط يک مهر باشگاه را به او داده‌اند و به دنبال ساير مهرها مي‌گردد تا بتواند مسايل اداري باشگاه را پيگيري کند.

خوشحالي قلعه نوعي از بازگشت تيموريان

اميرقلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: ازاينکه تيموريان به تيم برگشته خيلي خوشحال هستم، او وزنه بزرگي براي تيم است.وي در نشست خبري پيش ازبازي مرحله نيمه نهايي جام حذفي با مس کرمان، افزود: براي ليگ قهرمانان آسيا اگر اجازه دهند مبعلي و چند بازيکن ديگر را به عنوان يار کمکي به خدمت خواهيم گرفت.وي اظهار کرد: تيم مس تيم خوبي است و جايگاهش در انتهاي جدول نيست وبازي سختي در برابر اين تيم داريم و درست است بازي در آزادي است، اما تيم ها درآزادي انگيزه خاص خودشان را دارند.

لوکا بوناچيچ:

بازي با گسترش براي ما مهمتر از استقلال است

لوکا بوناچيچ سرمربي تيم فوتبال مس کرمان درنشست خبري پيش ازديدار اين تيم برابراستقلال درمرحله نيمه نهايي جام حذفي گفت: طبق قرعه‌اي که به ما خورده است بايد درجام حذفي بايد با استقللال بازي کنيم. ما مي‌خواهيم با ارايه يک بازي خوب خود خودمان را براي بازي با گسترش فولاد آماده کنيم. آنقدر که بازي با گسترش براي ما مهم است اين ديداربرايمان اهميت ندارد. همه استقلال رامي‌شناسند و مي‌دانند که آنها يک تيم مدعي هستند. استقلال به دنبال قهرماني درهردو جام است و با همين انگيزه به ميدان مي‌آيد ولي تا آنجا که به ما ربط پيدا مي‌کند سعي مي‌کنيم که بهترين بازي را در برابر استقلال ارايه کنيم.

نا امني در محل تمرين تيم ملي فوتبال ايران در جام جهاني

گروهي از هواداران تيم فوتبال کورينتيانس برزيل در ورزشگاه اين تيم که محل تمرين تيم ملي فوتبال ايران درجام جهاني 2014 نيز خواهد بود، به وسط زمين هجوم بردند و به پائولو گوررو مهاجم پرويي اين تيم حمله کردند.ظاهرا دليل اين اتفاق عصبانيت هواداران کورينتيانس از عملکرد اخير اين تيم بوده است.ماريو گابي رييس باشگاه کورينتيانس با اعلام اين خبر افزود: اعتراض هواداران به خشونت کشيده شد و آنها گلوي گوررو را گرفتند. مهاجمان که تعدادشان به 100نفرمي رسيد به برخي ديگرازمسوولان باشگاه هم حمله کردند اما هيچکس دچار آسيب جدي نشد.

ورزشگاه کورينتيانس که در شهر سائوپائولو واقع شده است علاوه بر اينکه محل تمرين تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 است، ميزباني ديدار افتتاحيه بين دو تيم برزيل و کرواسي را نيز بر عهده دارد.


 دقيقه نود 

 برگزاري جشنواره ورزشي طلاب و روحانيون بسيجي سراسر کشور

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان ورزش بسيج، نهمين جشنواره ورزشي طلاب و روحانيون بسيجي سراسر کشورازچهارشنبه درتهران آغاز مي شود.در اين جشنواره ورزشي، طلاب و روحانيون بسيجي درسه رشته ورزشي تيراندازي در دو بخش تفنگ و کلت، شنا در سه ماده قورباغه، کرال پشت و کرال سينه و کوه نوردي با هم رقابت مي کنند.مراسم افتتاحيه اين جشنواره چهارشنبه با حضور مقامات کشوري و لشکري در مجموعه ورزشي 5 آذر برگزار مي شود.

به مناسبت دهه مبارک فجر وگراميداشت روز نيروي هوايي

برگزاري مسابقات ديواره نوردي قهرماني ارتش

سازمان تربيت بدني ارتش ارتش جمهوري اسلامي ايران به مناسبت دهه مبارک فجرو گراميداشت روز نيروي هوايي مسابقات ديواره نوردي قهرماني ارتش را برگزارنمود.به گزارش روابط عمومي سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران، دراين مسابقات که به ميزباني ستاد ارتش با حضور تيم هاي منتخب نيروهاي زميني، هوايي، دريايي،قرارگاه پدافند خاتم النبياء(ص)، دژبان ارتش وستاد ارتش برگزار شد، نيروي هوايي موفق شد مقام قهرماني را از آن خود کند و تيم هاي ستاد ارتش و نيروي زميني نيزبه ترتيب توانستند مقام هاي دوم و سوم را کسب کنند.در مراسم اختتاميه اين رقابتها که با حضور امير سرتيپ2 علي مجد آرارياست سازمان تربيت بدني ارتش،اميرمعتمديان فرمانده قرارگاه پشتيباني ستادارتش وجمعي ديگراز مسئولين و پيشکسوتان اين رشته ورزشي برگزارگرديد، ازتيمها و نفرات برتر با اهداء لوح و جوايز تقدير بعمل آمد.

افتتاح نمايشگاه دستاوردهاي ورزشي تربيت بدني ارتش

به گزارش روابط عمومي سازمان تربيت بدني ارتش جمهوري اسلامي ايران،جلسه اي با حضور امير سرتيپ باقري معاون نيروي انساني و رئيس شوراي عالي ورزش ستاد کل نيروهاي مسلح با حضورسردارباران چشمه رئيس تربيت بدني نيروهاي مسلح در محل آکادمي سازمان تربيت بدني ارتش تشکيل گرديد.در اين جلسه اميرمجدآرا رئيس سازمان تربيت بدني آجا به همراه مديران تربيت بدني نيروي زميني،هوايي،دريايي و پدافند به توضيحاتي پيرامون اهم فعاليت هاي انجام شده درحوزه ورزش ارتش در سال 92 پرداخته و به مشکلات ،چالش ها و همچنين چشم انداز سال 93 تربيت بدني ارتش پرداختند. در ادامه اميرسرتيپ باقري پيرامون اهميت ورزش و اولويت قرار گرفتن رشته هاي کاربردي ورزش درارتش،تاکيد برغني سازي برنامه هاي ورزشي در جهت ارتقا آمادگي جسماني و نهايتا آمادگي رزمي و همچنين همکاري في مابين ارتش و وزارت ورزش و جوانان درکسب نتايج بهتردرالمپيک سيزم 2015 توضيحاتي داد.در پايان جلسه از اماکن ورزشي ستاد مشترک ارتش وهمچنين محل آکادمي ونمايشگاه دائمي سازمان تربيت بدني ارتش بازديد بعمل آمد.

گلزني نکونام در پلي آف ليگ قهرمانان آسيا

درمرحله پلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا چهار ديدار برگزار شد که يکي ازحساس‌ترين بازيها تيم الکويت جواد نکونام را در اختيار داشت موفق شد با يک گل در ورزشگاه خانگي خود الشرطه عراق را شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.تک گل الکويت را در اين ديدار جواد نکونام در دقيقه‌ 63 به ثمر رساند.

الکويت با اين پيروزي به مرحله بعد راه يافت تا در اين مرحله به مصاف لوکوموتيو ازبکستان برود.اين تيم کويتي در صورت پيروزي برابر نماينده ازبکستان به مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا راه خواهد يافت.

نامه‌نگاري استقلال به AFC براي جذب يار کمکي

باشگاه استقلال قصد دارد براي حضوري قوي تردرليگ قهرمانان آسيا ازيار کمکي بهره ببرد.گفته مي شود امير قلعه نوعي از بين چهار بازيکن يکي را مي‌خواهد. اين روزها بحث ايمان مبعلي، ميلاد ميداودي، قاسم حدادي فروسجاد شهباززاده مطرح است اما از سويي برخي منابع ديگر از حضور مبعلي اسم مي برند.همه اين اسامي درحالي مطرح مي شود که هنوز باشگاه استقلال مجوز استفاده از يار کمکي را از AFC و سپس فدراسيون فوتبال ايران نگرفته است. در همين راستا قبل از اينکه باشگاه استقلال با باشگاه هاي داخلي وارد مذاکره شود با کنفدراسيون فوتبال آسيا نامه نگاري کرده و منتظر جواب استعلام خود است.بعد از جواب AFC باشگاه استقلال بايد مجوز لازم از سازمان ليگ هم بگيرد.مسئله سوم ديگري که مطرح است اين است که کدام باشگاه حاضر مي شود در 4 هفته مانده به پايان ليگ بازيکن کليدي خود رادراختيار استقلال قراردهد و خودش ازحضور اين بازيکن بي‌بهره بماند. ليگ قهرمانان آسيا از اواسط اسفندآغازمي شود و بايد منتظر شد و ديد AFC به باشگاه استقلال مجوز استفاده از يار کمکي را مي دهد يا خير.

بازگشت مدافع پرسپوليس به تهران

سيدجلال حسيني مدافع تيم فوتبال پرسپوليس که مورد توجه يک تيم قطري قرار گرفته بود پس از بازي مقابل سپاهان سفري به قطر داشت اما اين بازيکن پس از حضوردرقطر به تهران بازگشت.گفته مي‌شود حسيني درباره فصل آينده مذاکرات بسيار خوبي را با يک تيم قطري داشته است.


 نگاه كارشناس 

 حوزه بازرگاني و اقتصادي فدراسيون ربطي به کي‌روش ندارد

هوشنگ نصيرزاده

کارلوس کي‌روش درمراسم رونمايي پيراهن تيم ملي برخلاف عرفي که خودش هم به آن آگاه است، حضور پيدا نکرد. شواهد و قرائن نشان مي‌دهد که اين اتفاق به دليل اختلاف سليقه او با اسپانسر و کيفيت لباس بوده است.کي‌روش مي‌داند که حوزه او کار فني است و نه عرصه مديريتي، بنابراين رفتار اين مربي غيرحرفه‌اي بود. کي‌روش حق دخالت درامور تجاري، اقتصادي و بازرگاني فدراسيون را ندارد و از اين نظر غيبت او در مراسم رونمايي کار غيرحرفه‌اي محسوب مي‌شود.انتخاب اسپانسربراي پيراهن تيم ملي برعهده کميته بازرگاني فدراسيون است و در هيچ جاي دنيا سرمربي در مورد مارک يا لوگوي اسپانسر و درآمدزايي دخالت نمي‌کند.حضوردرمراسم و ميهماني‌ها بايد درقرارداد مربي ذکرشده باشد واگر چنين باشد فدراسيون مي‌تواند جرايمي را براي سرمربي تيم در نظر بگيرد اما حتي اگر چنين بندي وجود نداشته باشد هم عدم حضور کي‌روش در اين مراسم خلاف عرف حرفه‌اي فوتبال بوده است.در ضمن استقلال نمي‌تواند ازکي‌روش به فيفا شکايت کند.مسائل داخلي ربطي به فيفا ندارد و هيچ استانداردي از اين موضوع پشتيباني نمي‌کند.اين مسئله که به نوعي واگذاري مسئوليت تاخير در برگزاري مسابقات و درواقع شبيه نشر مطالبي است که صحت ندارد به دليل آنکه در بيرون از زمين رخ داده مربوط به کميته اخلاق است و درمورد آن مي‌توان به فدراسيون فوتبال و کميته اخلاق شکايت کرد.ازآنجايي که بند 4 ماده 3 اساسنامه فيفا کنترل هر گونه فدراسيون و اتحاديه فوتبال را برعهده فيفا مي‌داند، شکايت به اين نهاد جهاني تنها در صورت تخلف در مسابقات زير نظر خودش و يا تخلف از اساسنامه کشورها ممکن است و فيفا به منازعات شخصي که دررسانه‌ها بزرگنمايي مي‌شود، به طور قطع ورود نخواهد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته