جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4638


تحريم دوباره تمرين پرسپوليس


مجوز براي مربيان خارجي!


دقيقه نود


يك خبر، يك نظر


سوت پايان


 تحريم دوباره تمرين پرسپوليس 

درشرايطي که قراربود تمرين ديروز پرسپوليس از ساعت11:30 درورزشگاه درفشي‌فر برگزار شود، بازيکنان پرسپوليس به خاطر مشکلات عديده مالي براي دومين باردريک ماه گذشته تمرين اين تيم را تحريم کردند. پرسپوليسي‌ها دو روز قبل ازدربي هم به خاطر مشکلات مالي تمرين نکردند.

بازيکنان پرسپوليس پيش از اين و در مصاحبه‌هاي مختلف از مشکلات مالي گلايه کرده و حتي تمرين قبل از دربي را هم تحريم کرده بودند.

محمد پنجعلي:

بازيکنان بخاطر طلب‌شان اعتصاب کردند

محمد پنجعلي مديرتيم فوتبال پرسپوليس درخصوص اعتصاب بازيکنان پرسپوليس درتمرين ديروزگفت: علت اين اعتصاب طلب بازيکنان است که چند ماه پرداخت نشده و براي حل اين مشکل به باشگاه مي‌روم تا جلسه‌اي با مسئولان باشگاه داشته باشم. اميدوارم اين مشکل حل و تمرينات پرسپوليس از امروز دوباره از سر گرفته شود. بايد ببينيم اين مشکل حل شدني است يا نه، اما مي‌خواهيم حاشيه‌ها راازاطراف تيم جمع کنيم.آيا گره اين کار به دست پروين باز مي‌شود؟ مدير تيم فوتبال پرسپوليس درپاسخ به اين سوال گفت: همينطوراست اما آقاي پروين هم به تنهايي نمي‌تواند کاري کند و بايد هيئت مديره نيز در اين کار به او کمک کنند. ريشه اين مشکل دروزارت ورزش و جوانان است و بايد ازداخل وزارت ورزش حرکتي اساسي شود تا اين مشکل پرسپوليس از ميان برداشته شود.


 مجوز براي مربيان خارجي! 

سيدهادي آيت‌اللهي نايب‌رييس اول فدراسيون فوتبال ازالزامي شدن صدورمجوز فعاليت براي مربيان خارجي شاغل در ايران توسط کميته فني فدراسيون فوتبال از فصل آينده خبر داد و اظهار کرد: اين مسئله جزو برنامه‌هاي جدي کميته فني فدراسيون فوتبال قرار گرفته است و ما مشغول بررسي و تنظيم آيين‌نامه‌اي براي فعاليت مربيان خارجي در ليگ ايران هستيم و محدوديت‌هايي اعمال خواهد شد تا تنها مربياني که شناسنامه و رزومه کاري مشخصي داشته باشند و از ساير جهات مورد تاييد کميته فني قرار بگيرند، بتوانند درتيم‌هاي ما فعاليت کنند. هدف ما اين است مربياني در فوتبال ايران شاغل باشند که براي تيم‌هاي ما مفيد باشند، نه اينکه يک سري مدير برنامه بخواهند هرمربي که دل‌شان خواست به تيم‌هاي مختلف قالب کنند. مجوز کار اين مربيان بايد از سوي کميته فني فدراسيون صادر شود.وي با تاکيد بر به‌روز شدن سطح دانش مربيان و ارزيابي مداوم آن‌ها توسط کميته آموزش فدراسيون گفت: بحث تاييد مربيان از سوي کميته فني صرفا براي مربيان خارجي است. در عين حال چون رييس کميته آموزش فدراسيون هم عضوي از کميته فني است، ما خواسته‌ايم تا کميته آموزش موضوع به‌روز شدن مدارک مربيگري تمامي مربيان به صورت مداوم را در برنامه داشته باشد.وي از معرفي کردن تعدادي از قضات از سوي سرپرست کميته اخلاق فدراسيون براي عضويت دراين کميته خبرداد و گفت: ايشان چندين نفرازقضات خوش‌نام را به ما معرفي کردند اما حضور اين قضات در کميته اخلاق فدراسيون، منوط به تصويب هيات رييسه فدراسيون است. ما قرارگذاشتيم تا پس از آماده شدن آيين‌نامه جديد کميته اخلاق که توسط ايشان و همکاران‌شان در حال انجام است، بتوانيم هم آيين‌نامه و هم اعضاي جديد را درهيات رييسه مطرح کنيم تا پس از تصويب آيين‌نامه اعضاي جديد هم بتوانند با احکام رسمي کارشان را شروع کنند. البته به لحاظ غير رسمي، ايشان قضات را به ما معرفي کرده‌اند و حتي آن‌ها جلسه‌اي را با کفاشيان رييس فدراسيون و بنده برگزار کردند.


 دقيقه نود 

 رقابتهاي جام جهاني بسکتبال

ايران در گروه مرگ

قرعه کشي هفدهمين دوره مسابقات بسکتبال قهرماني جهان که از 8 تا 26 شهريورماه سال آينده در اسپانيا برگزار خواهد شد در شهر بارسلون برگزاروطي آن تيم ملي بسکتبال ايران درگروه A با تيم هاي قدرتمند اسپانيا، مصر، صربستان، برزيل و فرانسه همگروه شد.به عبارتي بهتربايد گفت تيم بسکتبال کشورمان در گروه مرگ قرار گرفت.نحوه قرار گرفتن 24 تيم حاضر در 6 گروه به شرح زير است:

گروه A: اسپانيا، مصر، ايران، صربستان، برزيل، فرانسه

گروه B: آرژانتين، سنگال، فيليپين، کرواسي، پورتوريکو، يونان

گروه C: آمريکا، فنلاند، نيوزلند، اوکراين، جمهوري دومنيکن، ترکيه

گروه D: ليتواني، آنگولا، کره جنوبي، اسلووني، مکزيک، استراليا

مهمد بچيروويچ:

خوشحاليم هيچ کس ما را مدعي نمي‌داند!

مهمد بچيروويچ، سرمربي تيم ملي بسکتبال ايران درواکنش به قرعه ايران در جام جهاني بسکتبال، گفت: خيلي‌ها ما و مصر را دو تيم کم شانس اين گروه تلقي مي‌کنند و اين به سود ما است که خيلي‌ها براي ما شانس صعود قائل نيستند. ما تيم خوبي داريم و دو ماه و نيم وقت داريم که بتوانيم خودمان را با قدرت براي مسابقات آماده کنيم. ما قصد داريم تورنمنتي دربلگراد داشته باشيم تا بتوانيم خودمان را براي جام جهاني آماده کنيم.گفتني است بچيروويچ که از سال 2012 هدايت تيم ملي ايران را بر عهده داشته در سال 2013 موفق شد ايران را به قهرماني در آسيا برساند.

اعلام شرط انتقال مبعلي به استقلال

تيم فوتبال استقلال قصد دارد براي حضوردرمسابقات ليگ قهرمانان آسيا چند بازيکن قرضي ازساير تيم‌هاي داخلي در اختيار بگيرد. از جمله اين بازيکنان ايمان مبعلي است که اين فصل دراستقلال صنعتي خوزستان بازي مي‌کند. اميرقلعه نوعي سرمربي استقلال هم تاکيد کرد که به مبعلي براي ليگ قهرمانان آسيا نياز دارد.با اين حال علي پورکياني قائم مقام باشگاه استقلال صنعتي درباره انتقال مبعلي به استقلال تهران گفت: هنوز نامه‌اي از باشگاه استقلال تهران براي جذب مبعلي به دست ما نرسيده است و درخواستي در اين زمينه نديده‌ايم.ما بايد منتظر نتايج تيم خودمان بمانيم.در صورتي که تيم خودمان به نتيجه نيازي نداشته باشد و خيالمان بابت ماندن در ليگ راحت شود، نه تنها با استقلال بلکه با هر تيمي از ايران همکاري خواهيم کرددرغير اينصورت تيم خودمان در اولويت است.

فوتسال ايران در رده ششم جهان و نخست آسيا

جديدترين رده‌بندي تيم‌هاي ملي فوتسال جهان اعلام شد که براين اساس تيم ملي فوتسال ايران همچنان با 1589 رده ششم اين رده بندي را به خود اختصاص داده است.فوتسال ايران درآسيا هم بالاتر ازژاپن، تايلند،ازبکستان واستراليا دررده نخست قرار دارد.همچنين در بالاي جدول رده بندي تيم هاي ملي فوتسال جهان،اسپانيا به دليل کسب نتيجه ضعيف درجام ملت‌هاي اروپا که درحال برگزاري است، به رده دوم سقوط کرد و برزيل دوباره بر بام فوتسال جهان تکيه زد. روسيه هم که در اين بازي‌ها عملکرد فوق العاده‌اي از خود به نمايش گذاشته به رده سوم صعود و ايتاليا به رده چهارم سقوط کرد.

هفته بيستم ليگ برترواليبال

جدال متين براي ادامه صدرنشيني

هفته بيستم ليگ برتر واليبال امروزچهارشنبه با شش بازي پيگيري مي شود که متين ورامين در بندرعباس براي ماندن در صدر جدول بايد با آلومينيوم اين شهر مبارزه کند.هفته بيستم ليگ برترواليبال به ميزباني شهرهاي تهران، کاشان، بندرعباس، تبريز، مشهد و گنبد برگزار خواهد شد.برنامه ديدارهاي ليگ برتر واليبال به قرار زير است:

پيکان تهران – شهرداري زاهدان، خانه واليبال تهران، ساعت 16

باريج اسانس کاشان – سايپا البرز،سالن کتابچي کاشان، ساعت 16

آلومينيوم المهدي بندرعباس – متين ورامين، سالن فجربندرعباس، ساعت 16

شهرداري تبريز – نوين کشاورز، سالن شهيد اقدمي تبريز، ساعت 16

ميزان مشهد – کاله مازندران،سالن مهران مشهد، ساعت 16

بازرگاني جواهري گنبد – شهرداري اروميه، سالن المپيک گنبد، ساعت 16

حقيقي در اسپورت کوويليا

عليرضا حقيقي دروازه‌بان نيم‌فصل اول تيم فوتبال پرسپوليس که براي حضور در تمرينات تيم فوتبال اسپورت کوويليا به پرتغال رفته بود، پس از جلب‌نظر سرمربي اين تيم با عقد قراردادي تا پايان فصل به عضويت اين تيم درآمد.دروازه‌بان فصل گذشته روبين کازان که اميد دارد با حضور در اين تيم پرتغالي خود را بار ديگر به کي‌روش نشان دهد درصدد است که با انجام بازي‌هاي خوب در تيم جديدش بتواند در جام جهاني 2014 برزيل جزو 23 بازيکن دعوت شده به تيم ملي باشد.

داوران دو ديدار استقلال در ليگ قهرمانان آسيا

کنفدراسيون فوتبال آسيا، داوران دو ديدار استقلال را مقابل حريفان آسيايي اعلام کرد. ديدار تيم هاي استقلال تهران و الشباب عربستان که روز سه شنبه 6 اسفند 92 در ورزشگاه آزادي انجام مي شود را تان هاي،هو وينگ و مو يوشين از چين قضاوت مي کنند. داور چهارم هم وانگ ژه از چين است. ناطر بازي از قطر و ناظر داوري ازکشور کويت انتخاب شده است.بازي تيم هاي استقلال و الجزيره امارات که روز سه شنبه 27 اسفند 92 در ورزشگاه آزادي تهران انجام مي شود را يوئيجي نيشي مورا به همراه دو کمکش، ساگارا تورا و ناگي توشي يوکي از ژاپن قضاوت مي کنند. داور چهارم چاري مورات قربان اف از ترکمنستان انتخاب شده است. ناظر داوري از کشور کويت و ناظر بازي از هندوستان انتخاب شده اند.

پيشنهاد روماني براي بازي تدارکاتي با ايران

فدراسيون فوتبال روماني براي برگزاري ديدار تدارکاتي به ايران پيشنهاد داد.علي کفاشيان،رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان با تاييد اينکه علاوه بر قطعي شدن بازي با گينه، نام حريفاني چون بلاروس، مونته‌نگرو و ترينيدادوتوباگو درفهرست ديدارهاي تدارکاتي مورد نظر تيم ملي فوتبال ايران قرار دارد، اظهار داشت: به تازگي درخواستي از فدراسيون فوتبال روماني براي انجام بازي تدارکاتي دريافت کرده‌ايم که اين پيشنهادها و گزينه‌ها را بررسي خواهيم کرد و با نظر کارلوس کي‌روش درمورد بازي با آنها تصميم خواهيم گرفت.تيم ملي فوتبال روماني درمرحله حذفي انتخابي جام جهاني 2014 در منطقه اروپا با شکست 4 بر 2 مقابل يونان از راهيابي به اين رقابت‌ها بازماند.

قضاوت داوران کره اي براي سپاهان

تيم داوري ازکشور کره جنوبي ديدار تيم هاي سپاهان و الاهلي امارات در ليگ قهرمانان آسيا را قضاوت خواهد کرد.چهارشنبه 28 اسفند 92 تيم هاي سپاهان و الاهلي امارات دراصفهان به مصاف هم مي روند که کو هيو جين از کره جنوبي به همراه چويمن بي يانگ و کانگ دو جون ديدار اين دو تيم را قضاوت مي کنند.

داورچهارم هم کيم دائه يونگ از کره جنوبي است.


 يك خبر، يك نظر 

 توقيف ماشين‌هاي گرانبهاي فوتباليست‌ها به دليل ماليات !

يکي ازمسائلي که فوتبال ايران همواره ازآن رنج برده و مي‌برد و يکي ازبزرگ‌ترين موانع درراه پاکسازي فوتبال ايران، ‌عدم شفافيت قراردادهاي بازيکنان فوتبال است.اينکه هيچگاه بازيکنان و باشگاه راضي نمي‌شوند، به صراحت درباره قرارداد‌ها و مفاد آن سخن بگويند. آنان با استناد به حريم شخصي، هيچگاه جزئيات قراردادشان راآشکار نمي‌کنند و همين ‌ازدلايلي است که شايعات ‌پيرامون درآمد بازيکنان را زياد کرده است. ‌البته هيچ يک‌ از اين ستاره‌ها نخواستند‌ ابهام‌زدايي کنند و همين ‌به اين موضوع دامن زده که شايعات بيشتر به سمت و سوي حقيقت‌ ماجرا‌‌ بروند تا غيرواقعي بودن آن.

نکته جالب اينجاست که اين بازيکنان به ‌رغم ‌اعتراض‌هايي که به آن‌ها مي‌شود، هرازچند گاهي که وضع مالي باشگاه‌ها بد مي‌شود، سريع در مصاحبه‌هايي از وضعيت بد مالي‌شان خبر مي‌دهند؛ نمونه اخير‌،دوبازيکن پرسپوليس بودند که دريک گزارش تلويزيوني مدعي شده‌اند به دليل ‌پرداخت نشدن مطالباتشان از باشگاه‌ها، مجبوربه گرفتن وام50 ميليوني ‌ازبانک شده‌اند. جالب اينکه وقتي حين امضاي قرارداد از اين بازيکنان رقم قراردادشان را بپرسيد، به شما پاسخي نمي‌دهند، ولي هنگامي که بخواهند با از وضعيت بد مالي‌شان ‌بگويند، همه اعداد و ارقام را ‌شفاف بر زبان مي‌آورند.

دراين باره بايد گفت،چند سالي است که رقم قرارداد بازيکنان فوتبال درايران،ازميليارد گذشته و اکنون هم حتي شايعات رسيدن رقم برخي از قرارداد‌ها با چند ميليارد شنيده‌ مي‌شود. ماجراي دادن ماشين و آپارتمان هم به بازيکنان خارج از قرارداد، يکي ازآن فنوني است که مديران ورزشي فوتبال ايران براي راضي نگه داشتن ستاره‌هايشان ابداع کردند.

بنابراين، دراين فضاي پر ابهام مالي، يکي ازمباحثي که بعضا گريبان بازيکنان فوتبال را مي‌گيرد، ‌پرداخت ماليات است که با توجه به قراردادهاي درشت اين بازيکنان، رقم چشمگيري خواهد بود. بيشتر بازيکنان در قرارداد‌هايشان، پرداخت ماليات را برعهده باشگاه‌ها مي‌گذارند؛ اما به تازگي رئيس سازمان امور مالياتي مدعي شده که اگراين بازيکنان ماليات خود رانپردازند، ممکن است آن‌ها را ممنوع‌الخروج ‌يا اتومبيل‌هاي گرانبهاي آن‌ها را در خيابان متوقف کند.

با اين اوصاف، اگر بازيکني ‌از ‌پرداخت ماليات فرارکرد و تخلفي انجام داد، آيا سازمان امورمالياتي مي‌تواند خودرو‌ اورا درخيابان توقيف کند؟

آيا هيچ سازوکار مناسبي براي مجريان قانون وجود ندارد که با تهديد بازيکنان به توقيف خودرو‌هايشان درخيابان، قصد به راه آوردن آن‌ها را داريم؟

به نظرخيلي دور مي‌رسد؛اگرهمتي در فوتبال ما ‌شود که سازوکار مالي فوتباليست‌ها را به سمت و سوي شفافيت پيش ببرد، شايد بتوان اميدوار بود که روزگاري ‌اظهارنظرهايي اينچنين در فضاي ورزشي کشورمان نشنويم.


 سوت پايان 

 کارلوس کي‌روش:

اگر با برنامه فيفا پيش برويم، در جام جهاني توريست مي‌شويم

تيم ملي ايران در جام جهاني 2014 برزيل با تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني وهرزگوين همگروه است و در اولين ديدار خود بايد رودروي نيجريه قرار گيرد.کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي ايران در گفت‌وگو با خبرگزاري dpa آلمان درباره شرايط ايران در جام جهاني 2014 برزيل، گفت: صرف نظر از گروهي که ايران درآن قرار گرفته، مهم‌ترين حريف ما نحوه آماده ‌سازي‌مان است و اين که بتوانيم خودمان را به خوبي براي بازي‌هاي جام جهاني 2014 برزيل آماده کنيم. اگربتوانيم برنامه زماني منظمي را تا شروع جام جهاني تنظيم کنيم که در خور نام ايران باشد، مي‌توانيم تلاش کنيم به عنوان تيم دوم از گروه‌مان صعود کنيم.وي درادامه، گفت: نمي‌توانيم خودمان را با قوانين فيفا تطبيق دهيم زيرا 14 روز تمرين براي حضور در جام جهاني 2014 برزيل به سود تيم‌هايي مثل ايران، الجزاير و کاستاريکا نيست. اين قوانين براي تيم‌هايي مثل اسپانيا، انگليس، برزيل و آرژانتين است.تيم ملي ايران در اولين ديدار خود در جام جهاني 2014 برزيل بايد با تيم نيجريه در شهر"کوريتيبا" بازي کند.اکنون سرنوشت ما دست مسئولان تيم ملي ايران است. اگر ما خودمان را به خواب بزنيم و بگوييم که بايد قوانين فيفارا اجرا کنيم، اين به اين معناست که پاسپورت خودمان را براي يک سفر توريستي به برزيل آماده ‌کرده‌ايم.

هافبک سابق استقلال دراولم

گوران لاوره هافبک 31 ساله صربستاني سابق استقلال به تيم اولم آلمان پيوست.لاوره که پس ازعدم حضوردرترکيب اصلي استقلال و همچنين دريافت نکردن مطالبات خود ازاين باشگاه،درنيم فصل ليگ برترازجمع آبي پوشان جدا شد،به تيم اولم که دررجيونال ليگا يا ليگ دسته چهار آلمان حضور دارد پيوست.اوليوير آنسولد،سرمربي اولم دراين باره عنوان کرد:لاوره بازيکن با شخصيتي است.اوالگوي خوبي براي بازيکنان جوانتر ما خواهد بود.اولم به تجربه لاوره نياز دارد.

دووميداني داخل سالن آسيا

تيم ملي دووميداني با 11 ورزشکار در چين

تيم ملي دووميداني کشورمان با 11 ورزشکار براي حضوردرششمين دوره رقابت هاي دووميداني داخل سالن آسيا راهي چين مي شود.اين رقابت ها 26 و 27 بهمن ماه درشهر «هان جو» چين برگزار خواهد شد و ملي پوشان کشورمان 23 بهمن ماه راهي اين کشور مي شوند تا آخرين شانس خود را براي کسب رکورد ورودي رقابت هاي جهاني داخل سالن 2014 لهستان بيازمايند. نمايندگان کشورمان پيش ازاين دررقابتهاي داخل سالن دهه مبارک فجر که در تاريخ سوم و چهارم بهمن ماه درمجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، موفق به کسب حد نصاب تعيين شده از سوي کميته فني فدراسيون، براي حضور در مسابقات آسيايي شده اند.تيم اعزامي کشورمان متشکل ازعلي فهيمي و حسين کيهاني (دوندگان 1500 متر)، هادي رحيمي و مهدي زماني (دوندگان 400 متر)، ميلاد سيار( دونده 60 متر مانع)، هادي سپهرزاد و عبدالجليل توماج (ورزشکاران هفتگانه)، محمد ارزنده (پرش طول)، رضا قاسمي (دونده 60متر)، مريم طوسي (دونده 60 متر) و سپيده توکلي (ورزشکار پنجگانه) در بخش زنان هستند.

اعتراض هواداران فولام به نيمکت‌نشيني دژاگه

هواداران تيم فولام انگليس نسبت به بازي نکردن اشکان دژاگه ناراحت هستند و به مربيشان اعتراض مي‌کنند. چرا که وي برخلاف روزهاي اول که به دژاگه اعتقاد خاصي داشت، درحال حاضربه اين بازيکن ايراني بازي نمي‌دهد.کاربران سايت هواداران باشگاه فولام بازي ندادن دژاگه را نوعي ديوانگي مي‌دانند چرا که وي يکي ازموثرترين بازيکنان اين باشگاه است.رنه مولنستين برخلاف روزهاي اول حضورش در فولام به اشکان دژاگه اعتقاد ندارد و به بازيکن ايراني اش بازي نمي دهد. اما کاربران سايت هواداري باشگاه فولام، بازي ندادن به دژاگه را نوعي ديوانگي مي دانند چرا که اشکان را نه تنها بهترين هافبک فولام مي دانند بلکه اورا درزمره موثرترين بازيکنان اين باشگاه در کارهاي هجومي هم قرارمي دهند.اين درحالي است که هم اکنون با هدايت مولنستين تيم فولام با باخت هاي متعددش درسراشيبي سقوط قرارگرفته است.اين نخستين بار نيست که هواداران فولام به خاطراشکان دژاگه رودرروي سرمربي تيمشان قرار مي گيرند. در هنگام سرمربيگري مارتين يول، طرفداران اشکان ازاينکه بازيکن ايراني فولام فرصتي براي بازي پيدا نمي کرد بسيار ناراحت بودند و به سرمربي تيمشان اعتراض مي کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته