جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4649

رئيس کميسيون ورزش شوراي شهر اسلامشهر:
تقويت و گسترش ورزش همگاني در اسلامشهر


ايجاد فضاي عادلانه آموزشي در مسکن مهر، نياز و ضرورت اصلي اين بخش است

در سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست:
پالايشگاه ذوب‌آهن اصفهان يك واحد محيط‌زيست محور است


ميروکيلي: توزيع عادلانه امکانات شهري حجم ترافيک را کاهش مي‌دهد


خبر


خبر


 رئيس کميسيون ورزش شوراي شهر اسلامشهر:
 تقويت و گسترش ورزش همگاني در اسلامشهر 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

احمد قلي‌پور رئيس کميسيون ورزش شوراي اسلامي اسلامشهر گفت: تقويت و گسترش ورزش همگاني يکي از اهداف اصلي شوراي اسلامي شهر اسلامشهر است و همه شهروندان بايد از شرايط مناسب و ايده‌آل براي انجام ورزش همگاني برخوردار باشند.قلي‌پور بيان داشت: ورزش همگاني يکي از اساسي‌ترين نيازهاي هر شهر زنده و پويا است و بسترسازي براي انجام اين ورزش توسط تک تک شهروندان اسلامشهر، از وظايف اصلي شوراي اسلامي شهر و شهرداري اسلامشهر است که اميدواريم با تلاش متوليان ورزش شهرداري و کمک‌هاي اعضاي شوراي شهر به اين هدف مهم دست يابيم.

اين مسئول افزود: درحال حاضر ورزش همگاني در سطح 15 بوستان شهر درحال انجام است که اين تعداد پاسخگوي نياز شهر نيست، که بايد براي گسترش ورزش در ميان اقشار مختلف مردم، تعداد ايستگاه‌هاي ورزش همگاني افزايش يابد.

رئيس کميسيون ورزش شوراي اسلامشهر تاکيد کرد: متأسفانه عدم وجود بوستان مناسب براي ورزش بانوان و فراهم نبودن شرايط براي استفاده بانوان از برخي سالن‌هاي ورزشي موجود در بوستان‌ها به ويژه در فصل سرما، باعث نارضايتي و استقبال کم بانوان شهرمان از ورزش‌هاي همگاني شده است.

قلي‌پور با تأکيد بر اينکه دختران، زنان و مادران شهر ما بايد با فوائد ورزش آشنا شوند، گفت: کاهش روند پوکي استخوان، کنترل چربي خون، کنترل فشار خون، کاهش عوارض چاقي و درمان آن، کاهش استرس، بي‌خوابي و اضطراب، تقويت و ايجاد حس شادابي در خانواده‌ها، همه و همه با انجام ورزش مستمر روزانه به ويژه پياده‌روي محقق مي‌شود و مي‌تواند موجبات شاد زيستن شهروندان را موجب گردد.

وي افزود: رسيدن به شرايط ايده‌آل در ورزش همگاني علاوه بر تلاش مسئولين ورزش شهرداري و توجه اعضاي شوراي اسلامي شهر، تعامل مناسب اداره ورزش و جوانان شهرستان را نيز مي‌طلبد تا با هم‌افزايي و پرهيز از موازي کاري، شاهد پيشرفت اين ضرورت اصلي شهر باشيم.نماينده مردم اسلامشهر در شوراي اسلامي شهر با اشاره به پروژه‌هاي نيمه کاره ورزشي در سطح شهرستان، گفت: رسيدن به شرايط مناسب در ورزش همگاني و در کنار آن حمايت و تقويت از ورزش قهرماني شهر، بدون توجه به زيرساخت‌ها و گسترش فضاهاي ورزشي ميسر نيست.

وي تاکيد کرد: اسلامشهر از لحاظ وجود استعداد و پتانسيل‌هاي ورزشي يکي از بهترين شهرستان‌هاي کشور است و اين ادعا بارها و بارها توسط جوانان پرتلاش اسلامشهري در ميادين ورزشي ملي و بين‌المللي ثابت شده است.وي به سالن چند منظوره و استخر مجموعه ورزشي امام خميني(ره) اشاره کرد و گفت: اميدواريم اين سالن ورزشي را که 70درصد آن انجام شده است در سال آينده به بهره‌برداري برسانيم و شرايط بهره‌مندي آن توسط ورزشکاران شهرمان را فراهم سازيم.

عضو شوراي شهر اسلامشهر فزود: تکميل استخر اين مجموعه نيز که داراي 40 درصد پيشرفت است با توجه به اين نکته که در محدوده شهرداري منطقه يک هيچ استخري براي استفاده شهروندان وجود ندارد، يکي از اولويت‌هاي کميسيون ورزش است که، بي شک با تدبير مناسب همه اعضاي شوراي اسلامي شهر اسلامشهر به زودي شاهد ادامه روند تکميل آن خواهيم بود.

قلي‌پور با اعلام خبر صعود تيم فوتبال شهرداري اسلامشهر به ليگ دسته 3 کشور تاکيد کرد: به طور قطع تلاش‌هاي بسياري توسط بازيکنان، مربيان و مسئولان شهرداري براي صعود اين تيم به ليگ دسته 3 کشور صورت گرفته است اما شرايط ليگ کشوري با ليگ استاني متفاوت بوده و تلاش‌ها و البته اعتبارات بيشتري را طلب مي‌کند.


  ايجاد فضاي عادلانه آموزشي در مسکن مهر، نياز و ضرورت اصلي اين بخش است 

 رباط‌کريم – خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان رباط‌کريم گفت : سايتهاي مسکن مهر شهر پرند و شهيد آبشناسان رباط کريم، نيازمند حداقل 270مدرسه است.به گزارش خبرنگار آفرينش بيژن سليمانپور در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان تهران که با حضور دکتر چاوشي رياست معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران در شرکت عمران شهرجديد پرند رباط‌کريم برگزار شد ، اظهار داشت :در افق جمعيتي شهر پرند با احتساب صدهزار واحد مسکن مهر و حداقل استاندارد به ازاي هر خانوار يک و نيم دانش‌آموز در آينده‌اي نه چندان دور 170هزار دانش‌آموز خواهيم داشت که نيازمند حداقل 250مدرسه 500نفره است.

وي افزود: در سايت مسکن مهر شهيد آبشناسان شهر رباط‌کريم هم که6200واحد ساخته شده حداقل 20مدرسه نياز داريم.رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان رباط‌کريم ادامه داد : ما در سال تحصيلي فعلي در پرند 39 مدرسه داريم که 11285 دانش‌آموز در آن تحصيل مي‌کنند که براي تحقق اين امر 5مدرسه در نوبت دوم مدارس خالي و 149 کلاس درس در ساير فضاهاي مدارس مانند آزمايشگاه و نمازخانه ايجاد شده است.

سليمان پور با اعلام اينکه هر دانش‌آموز در مسکن مهر پرند به طور ميانگين بايد 9کيلومتر را براي رسيدن به مدرسه خود طي کند، خاطرنشان کرد: علاوه بر اين مشکلات، آسيبهاي اجتماعي دانش‌آموزان اين شهر را تهديد مي‌کند و نبايد از ايجاد مراکز فرهنگي و ورزشي در کنار احداث فضاهاي آموزشي غافل شد.فرماندار رباط‌کريم گفت : ايجاد فضاي عادلانه آموزشي در مسکن مهر، نياز و ضرورت اصلي اين بخش است و بايد از هم‌اکنون براي تامين نيازهاي موجود تدبيري انديشيده شود.


 در سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست:
 پالايشگاه ذوب‌آهن اصفهان يك واحد محيط‌زيست محور است 

 اصفهان - راعي

دكتر اسحاق جهانگري معاون اول رئيس جهور و دكتر معصومه ابتكار معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست كشور 24 بهمن ماه در اولين روز سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست در غرفه ذوب‌آهن اصفهان حضور يافته و با توضيحات دكتر سعد محمدي مديرعامل شركت، در جريان اقدامات زيست‌محيطي ذوب‌آهن قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين مقامات مسئول كشور ضمن ابراز رضايت از فعاليتهاي صورت گرفته، سوالاتي نيز در اين خصوص مطرح كردند كه مديرعامل شركت پاسخ لازم را ارائه داد.

دكتر سعد محمدي در اين بازديد ضمن اشاره به مدرن سازي ذوب‌آهن اصفهان به لحاظ تكنولوژي و شرايط زيست‌محيطي طي دهه گذشته گفت: در اين شرکت براي طرح هاي زيست‌محيطي در حال حاضر بيش از يکصد ميليارد تومان هزينه شده و ذوب‌آهن بيش از 16هزار و 400 هکتار فضاي سبز احداث کرده است.

وي افزود: در واقع بيش از 83 برابر استانداردهاي فضاي سبز جهاني در ذوب‌آهن فضاي سبز وجود دارد و در کشور کارخانه‌اي نيست که چنين فضاي سبزي را داشته باشد.

مدير عامل ذوب‌آهن اصفهان اين شركت را در آستانه پيوستن به صنعت سبز دانست واظهار داشت : در اسفند ماه دو واحد صنعتي مهم توسط اين شركت افتتاح خواهد شد، «باتري يک» توليدات كك ومواد شيميايي که باعث جلوگيري خروج ارز از کشور براي واردات كك شده و پالايشگاه كه به لحاظ زيست‌محيطي و اقتصادي داراي ارزش ويژه‌اي است.

دكتر سعد محمدي ضمن دعوت از معاون اول رئيس جمهور و رئيس سازمان محيط‌زيست جهت حضور در مراسم افتتاحيه اين پروژه‌ها افزود: پالايشگاه ذوب‌آهن اصفهان يك واحد محيط‌زيست محور است چرا كه گازهاي ناشي از توليد كك در اين پالايشگاه تصفيه شده و مانع ايجاد آلايندگي در خاك وهوا ايجاد مي‌شود. از اين گازها قطران، گوگرد، تولوئن و محصولات ديگر گرفته مي‌شود كه هم ارزش اقتصادي قابل توجهي داشته و هم نسبت در حفظ محيط زيست موثر است.

مديرعامل ذوب‌آهن در خصوص بحران آب نيز گفت: صنايع تنها 5 درصد كل آب را مصرف مي كنند و عمده آن در بخش كشاوري و شرب مصرف مي‌شود. با اين وجود 2 طرح سنگين در بخش آب در حال اجرا داريم كه موجب بازچرخاني آب خروجي كارخانه جهت مصرف مجدد شده و با تصفيه روزانه 700 مترمکعب آب مصرفي کارخانه ، 30 درصد برداشت آب ذوب‌آهن از زاينده رود را كاهش مي‌دهد.

وي همچنين افزود: درحال تصفيه پساب زرين شهر نيز هستيم تا بتوانيم قسمتي از آب موردنياز ذوب‌آهن را تصفيه و آب زرين‌شهر را نيز تامين کنيم.

مدير عامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: درحال حاضر سيستم آنلاين پايش را در ذوب‌آهن راه‌اندازي کرده‌ايم که به سيستم پايش محيط‌زيست استان اصفهان متصل است و پايش هواي منطقه به صورت 24 ساعته و آنلاين انجام مي‌شود. براساس نتايج اين پايش هواي ذوب‌آهن اصفهان بسيار پاكتر از شهر اصفهان است.


 ميروکيلي: توزيع عادلانه امکانات شهري حجم ترافيک را کاهش مي‌دهد 

کرج - خاکپور

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج گفت: توزيع عادلانه امکانات شهري و در دسترس قرار بودن اين امکانات در کاهش حجم ترافيک شهري نقش موثري دارد.سيد علي‌اکبر ميروکيلي در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب افزود: ضرورت تدوين الگوهاي توسعه شهري، توزيع عادلانه و يکنواخت امکانات در سطح شهر را تضمين مي‌کند.

وي تاکيد کرد: الگوهاي توسعه شهري علاوه بر اين بايد به گونه اي تدوين شوند که منطبق با زيرساخت هاي ترافيکي شهر نيز باشند.ميروکيلي افزود: تهيه و تدوين اين الگوها درصورتي که کارشناسي شده باشد مي‌تواند، ضمن فراهم آوردن شرايط مناسب براي کاهش مشکلات ترافيکي با زيرساختهاي شهري نيز منطبق شود.

وي، گفت: تمام امکانات رفاهي و شهري در مناطق مختلف شهر بايد به صورت يکسان توزيع شود تا از جابه‌جايي‌هاي شهروندان در ساير نقاط شهري به دليل استفاده امکانات کاسته شود.ميروکيلي انجام مطالعه و بررسي ساختاري مناطق مختلف شهر از جهت تغييراتي که براي کنترل ترافيک در هر منطقه موردنياز است را مهم ارزيابي کرد و گفت: مشخص کردن اين تغييرات، به منظور پياده‌سازي طرحهاي ترافيکي بسيار ضروري است.

اهميت طراحي اصولي خيابانها و معابر شهري

معاون حمل ونقل و ترافيک شهرداري کرج با اشاره به اهميت طراحي اصولي خيابانها و معابر شهري، افزود: بهره‌گيري از خروجيهاي اين مهم از اولويتهايي است که به جد از سوي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج دنبال مي‌شود.وي اين اقدام نقش بسزايي در کاهش مشکل ترافيک شهري دارد، گفت: اين اقدام نيز با تکيه بر کارشناسي داده‌هاي ترافيکي انجام
مي‌شود.اين مسئول ازجمله علتهاي ايجاد ترافيک شهري را آماده نبودن زيرساختهاي شهري ذکر و عنوان کرد: براي رفع اين معضل نياز است اقداماتي با هدف اصلاح هندسي و افزايش راههاي دسترسي برخي از معابر انجام شود.

وي، اقدامات کارشناسي شده از سوي معاونت حمل و نقل و ترافيک شهري را يادآور شد و عنوان کرد: شناسايي و ارزيابي خيابان‌ها و معابر اصلي شهر از جمله اين اقدامات است.


 خبر 

 صدور کارتهاي ملي قديمي در استان هرمزگان متوقف شد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرکل ثبت احوال استان هرمزگان اعلام نمود: کارت هوشمند ملي جايگزين کارتهاي ملي قديمي مي‌شود. مهدي عسکري‌زاده مديرکل ثبت احوال استان ضمن اعلام خبر توقف صدور کارتهاي ملي قديمي اذعان داشت:پس اجراي طرح صدور کارت ملي هوشمند بصورت پايلوت در استان قم و همچنين صدور اين کارت براي مجريان انتخاباتي در سالجاري و دست يافتن به نتايج مطلوب در سطح کشور و استان، صدور کارت ملي هوشمند در استان هرمزگان نيز از 22 بهمن آغاز گرديد. مديرکل ثبت احوال استان هرمزگان در ادامه خاطرنشان کرد: کارت ملي هوشمند در ابتدا براي کساني که 15 ساله مي‌شوند و براي اولين بار درخواست صدور کارت ملي را دارند و همچنين کساني که مشخصات سجلي آنان در اسناد هويتيشان به هر دليلي تغيير يافته بعلاوه کساني که کارت ملي خويش را مفقود نموده‌اند و تقاضاي صدور کارت المثني دارند صادر خواهد شد.

مسا بقه آويزه‌هاي گلين برگزار شد

يزد - اکبرخيرخواه

مسابقه آويزه‌هاي گلين ويژه بانوان کارمند ميراث فرهنگي گراميداشت دهه مبارک فجربرگزار شد. به گزارش رسيده ازروابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد همزمان با گراميداشت دهه پر فروغ فجرانقلاب اسلامي يک دوره مسابقه آويزه‌هاي گلين،( ساخت صنايع دستي با گل رس) ويژه بانوان اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اداره کل برگزار شد، در ادامه گزارش مسئول امور بانوان، برگزاري اين گونه مسابقات را لازمه سلامت روح و جسم خواند و گفت: برگزاري اين مسابقات باعث شادابي و خلاقيت در بين کارکنان وشاهد شکوفايي استعداد و هنر کارمندان مي‌شود. لازم به ذکر است در اين دوره از مسابقات، از بين 24 اثر برگزيده شده، آثار منشور کورش وساعت ديواري از "خانم گلرسان؛ اثر تابلو پتينه، خانم الونديان و اثر درب قديمي خانم خداداي" موفق به کسب رتبه اول تا سوم شدند و درخاتمه به برگزيدگان هدايايي به رسم يادبود اهدا گرديد.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:

اقدامات زيست‌محيطي شرکت آبفا، نفس کشيدن رودخانه‌هاي استان را به ارمغان مي‌آورد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان درخصوص دلايل حضور در سيزدهمين نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست کشور گفت: بدون شک هدف از حضور در اين نمايشگاه بهانه‌اي براي ارائه دستاوردها در زمينه محيط‌زيست است و قطعا حضور به تنهايي مد نظر نيست و بايد براي ارائه دستاوردهايي که مرتبط با مسائل زيست‌محيطي هستند برنامه داشته باشيم و با توجه به وجود رودخانه‌هاي متعدد در استان اين رويداد رخ داد.

مهندس محمدعلي صنيعي‌نژاد ادامه داد: با توجه به تاثير محيط‌زيست در زندگي و بدون رعايت اصول محيط زيست نقطه پايدار به وجود نمي‌آيد و با توجه به اينکه يکي از مسائل مهم زيست‌محيطي استان رودخانه کارون و فاضلابهايي است که به اين رودخانه سرازير مي‌شوند، شرکت آبفا خوزستان برنامه‌هاي گسترده‌اي براي کاهش کوتاه‌مدت و حل اين معضل در بلندمدت در دست انجام دارد و از اين رو دستاوردهاي خود را در قالب 3 مهم در نمايشگاه عرضه کرده است.

رئيس هيئت مديره آب و فاضلاب خوزستان بيان داشت: ايجاد شبکه‌هاي جمع آوري فاضلاب در 16 شهر استان از طريق فروش اوراق مشارکت اولين دستاورد ماست که با اين اقدام موفق شده‌ايم نسبت به تمامي ادوار گذشته در 5/1 سال گذشته در برخي شهرها 10 برابر و در برخي 20 برابر کار اجرايي کنيم و ضريب بهره‌مندي از شبکه جمع‌آوري فاضلاب را از 30 درصد به 42 درصد ارتقا دهيم به نحوي که اکنون از هر 100 خانوار موجود در خوزستان 42 خانوار از اين مهم بهره‌مند هستند و به متوسط کشوري رسيده‌ايم و ان شاء ا... به سرعت مدنظر داريم که اين ضريب را به 85 درصد يعني استاندارد جهاني برسانيم و فاضلاب را به تصفيه‌خانه هدايت نمائيم.

3 تصفيه‌خانه به زودي افتتاح مي‌شود

دستاورد دوم اينکه 3 تصفيه‌خانه در سال 92 و در شهرهاي دزفول، شوشتر افتتاح و رامهرمز به زودي افتتاح مي‌شود که مي‌تواند بسيار در خودپالايي کارون و دز مهم و اثرگذار باشد و اميدواريم در آينده ايي نزديک با احداث 10 تصفيه‌خانه رودکارون و کرخه را به کلي از اين معضل نجات دهيم، کما اينکه طي ماههاي اخير احداث 5 تصفيه خانه در شهرهاي جنوبي توسط کنسرسيوم ايران و چين و از طريق فاينانس بين‌المللي آغاز شده است.

اما دستاورد سوم اين است که در برخي مناطقي که هنوز فاضلاب به رودخانه سرازير مي‌شد مثل شوشتر، دزفول و آبادان اين نقاط کور شده‌اند و به شبکه اصلي تصفيه فاضلاب وصل شده‌اند، لازم به ذکر است که اين دستاوردها باعث شده ما به عنوان تنها نماينده حوزه وزارت نيرو از استان خوزستان به همراه 2 شرکت ديگر از دو استان ديگر در اين نمايشگاه حضور يابيم که در بازديد خانم ابتکار از اين حوزه‌ها تقدير و تشکر به عمل آمد.عضو شوراي اداري استان خوزستان گفت: 3 شرکت حاضر در نمايشگاه محيط زيست که مربوط به شرکت هاي آب و فاضلاب مي‌باشند بدليل فعاليت در زمينه ساخت تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب حضور يافته اند و طبيعي است بالاخره تبادل اطلاعات هم صورت بگيرد، اما اکنون بعد از سپري شدن آبرساني به شهرها و تنها باقي ماندن حاشيه شهرها که ممکن است با افت فشار مواجه باشند که آن هم به سرعت در دستور کار براي رفع افت فشار قرار خواهد گرفت، طبيعي است براي رفع تمامي مشکلات نياز به اعتبار وسيع داريم و با توجه به عدم جوابگو بودن اعتبارات دولتي با فروش اوراق مشارکت و استقبال دولت از اين مهم 3 تصفيه خانه افتتاح و باعث 10 برابر شدن توانمندي شبکه جمع‌آوري فاضلاب شده است.

بايد به بهره‌مندي 85 درصدي مشترکين برسيم

صنيعي‌نژاد بيان داشت: براي رسيدن به شاخص استاندارد در زمينه جمع‌آوري فاضلاب بايد به بهره مندي 85 درصدي مشترکين برسيم و با توجه به اينکه مدت زمان فروش اوراق مشارکت 3 ساله است و 5/1 سال از زمان آن سپري شده است، اکنون در ميانه راه هستيم و قطعا اگر موانع و تورم موجود سر راه قرار نمي گرفت بسيار از اين مهم جلوتر بوديم ولي باز هم خدا را شاکريم که ميزان رضايتمندي مردم خوب بوده است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: اما مهمترين دستاوردهاي ما براي سال آتي که در ادامه راه قرار دارند و اميدواريم تا پايان سال سوم فروش اوراق مشارکت به نتيجه برسند جمع‌آوري فاضلاب در 16 شهر است که درصورت حمايت لازم و فروش 270 ميليارد توماني اين اوراق سريعا قراردادها بسته و پروژه‌ها فعال مي‌شوند و با اجراي اين طرحها به شاخص 85 درصد خواهيم رسيد که اميدواريم سال آينده به اين نتيجه مهم برسيم.

رئيس هيئت مديره آب و فاضلاب خوزستان در ادامه افزود: يکي ديگر از برنامه‌هاي ما که بسيار هم راهبردي مي‌باشد براي اينکه بتوانيم هميشه جزو شرکتهاي حاضر در نمايشگاه بين‌المللي محيط زيست کشور حضور فعال داشته باشيم احداث تصفيه‌خانه فاضلاب در 10 شهر استان مي‌باشد که با کمک و مشارکت فاينانس بين‌المللي و کنسرسيوم ايران و چين 5 مورد آن کلنگ‌زني شده و در حال تجهيز کارگاه هستيم و انشاء ا... با شروع سال آينده حتما ارائه گزارش در رابطه با پيشرفت فيزيکي اين طرحها خواهد شد.

وي تصريح کرد: ماحصل اقدامات محيط زيستي آبفا خوزستان، نفس کشيدن کارون را به ارمغان مي آورد که اين بزرگترين هدف ما خواهد بود و اميدوارم با انجام چنين اقداماتي ديگر شاهد اين نباشيم که مردم در کنار ساحل رودخانه کارون ازبوي بد آب گلايه کنند و اين حاصل نمي‌شود جز با ساماندهي کردن و حذف ورود فاضلاب خام صنعتي و خانگي به رودخانه‌ها.

معاون بهره‌برداري آبفاي کشور در بندرعباس خبر داد؛

300 ميليارد ريال با عنوان اعتبارات تملک دارايي و ملي پيش‌بيني شده است

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

معاون نظارت بر بهره‌برداري آب و فاضلاب کشور در گردهمايي دوروزه مديران بهره‌برداري فاضلاب شهري و روستايي، ميزان بهره‌مندي جمعيت شهري کشور از شبکه جمع‌آوري فاضلاب را 38 درصد اعلام کرد و گفت: اين شاخص تا پايان برنامه پنجم توسعه به بيش از 50 درصد مي‌رسد.

دکتر حميدرضا تشيعي افزود: در بخش ارتقاء تاسيسات فاضلاب سالانه 100 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است که امسال اين رديف اعتباري از بودجه سال 92 حذف شده است . اما تلاش داريم اين اعتبار را از طريق خريد تضميني پساب و اصلاح تعرفه‌هاي آب و فاضلاب تامين نماييم.

وي اضافه کرد: در بودجه 93، حدود 300 ميليارد ريال با عنوان اعتبارات تملک دارايي و ملي براي اين بخش پيش‌بيني شده است. معاون نظارت بر بهره‌برداري آبفاي کشور در ادامه با تاکيد بر ضرورت واقعي نمودن تعرفه‌هاي آب (شرب و کشاورزي) و پساب، ارتقاي دانش تخصصي بهره‌برداران، طراحي و ساخت تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب براساس نيازهاي استفاده از پساب مجدد و تکميل و ارتقا تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب موجود را از مهمترين رويکردهاي شرکت آب و فاضلاب کشور در بخش فاضلاب دانست.

تشيعي در پايان، اجرايي کردن رتبه‌بندي و تعيين صلاحيت پيمانکاران و بهره‌برداران فاضلاب، تکميل شناسنامه تاسيسات فاضلاب و اجراي ويدئو متري و کدگذاري شبکه‌هاي فاضلاب به منظور پيشگيري از حوادث فاضلاب و تامين سلامت و بهداشت شهروندان را از جمله اولويتهاي آبفاي کشور در اين بخش عنوان کرد.


 خبر 

 کارگروه ويژه‌اي در استانداري البرزمفاسد اقتصادي را پيگيري مي‌کند

کرج - خاکپور

استاندار البرز بر تشکيل کارگروه ويژه‌اي در استان به منظور رصد مفاسد اقتصادي تأکيد کرد.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيدطاهرطاهري در جلسه شوراي معاونان ،راهبردهاي دولت يازدهم در مبارزه با مفاسد اقتصادي را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: دولت تدبير و اميد به صورت جدي و ويژه مبارزه با رانت و مفاسد اقتصادي را در دستور کار قرار داده است.وي با اشاره به تأکيدات دکتر روحاني رئيس جمهوري کشور در اين رابطه گفت: در دولت يازدهم با هرگونه فساد برخورد خواهد شد، کمااينکه وزير کشور نيز تيمي را به منظور مبارزه جدي با مفسدان اقتصادي تشکيل داده است.

مهندس طاهري با بيان اينکه مشي تيم استانداري البرز نيز حرکت در مسير اهداف عالي دولت است؛ تصريح کرد: به همين منظور کارگروهي در استانداري البرز تمامي موارد را بررسي و دنبال خواهد کرد تا شاهد بروز هيچ مشکلي در اين حوزه نباشيم.استاندار البرز در ادامه ضمن آن که کليه فرمانداران و کارکنان زير مجموعه را ملزم بر توجيح پيرامون اصول سلامت اداري دانست؛ بيان کرد: رصد و پيگيري امور اقتصادي به نحوي خواهد بود که کوچکترين موضوعات نيز زير ذره‌بين بازرسان ويژه قرار مي‌گيرد.وي تأکيد کرد: دولتمردان اين اجازه را نمي‌دهند که رانت‌خواران و ويژه‌خواران سرمايه‌هاي کشور را يغما ببرند.طاهري بيان کرد: البته مديران خوبي در کشور داريم که شبانه‌روز در تلاش براي توسعه و آباداني هستند و اين خود سرمايه‌اي عظيم براي ما به شمار مي‌رود.

مشکل اصلي صنعت برق استان كرمان، کمبود نقدينگي است

کرمان - اميرماهاني

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق شمال استان کرمان گفت: مشکل اصلي صنعت برق کشور و استان، کمبود نقدينگي است. محمود شهبا در مراسم افتتاح مرکز مديريت برق شهر کرمان که با حضور پورابراهيمي نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي، سيف‌الهي شهردار کرمان، کامياب معاون عمراني استاندار، خدادادي شهردار منطقه‌ي چهار و جمعي از مسئولان استان برگزار شد؛ افزود: در حال حاضر به ازاي هر انشعاب برقي که ايجاد مي‌شود؛ شرکت برق بيش از دو ميليون و500 هزار تومان هزينه مي‌کند. وي خاطرنشان کرد: اميدوار هستيم بتوانيم عقب‌ماندگي طرح‌هاي روستايي را تا پايان امسال در استان کرمان جبران کنيم و بخش عظيمي از متقاضيان شرکت برق استان را از عملکرد اين شرکت راضي نگه‌داريم.

شهبا اظهار داشت: از محل هزينه‌ي به‌سازي شبکه و انرژي‌هاي تجديدپذير، اعتباري به شرکت تخصيص داده شد و کار توسعه‌ي شبکه‌هاي برق روستايي استان آغاز شد. وي گفت: از مجموع درآمد وزارت نيرو، 55 درصد آن از محل فروش انشعاب و مابقي آن توسط شرکت‌هاي برق تامين مي‌شود که بر اين اساس و در صورت لزوم، مردم بايد به مجموعه‌ي برق کمک کنند.

سال 93 صنايع دستي را از طريق اينترنت خريداري کنيد

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد اخذ آمارتاسيسات گردشگري و اطلاع رساني گردشگري و خريد اينترنتي صنايع دستي استان به زودي با مشارکت و همکاري اين اداره کل و شرکت نرم‌افزار پويان سيستم يزد کليد خواهد خورد. بر پايه اين گزارش :معاونت گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري يزد گفت: با برنامه‌ريزي صورت گرفته تدوين نرم‌افزارهاي خاص امکان اخذ آمارگردشگران از واحدهاي اقامتي و دفاتر خدمات گردشگري فراهم خواهد شد .هما خورشيدي افزود: همچنين نرم‌افزاراطلاع رساني گردشگري توسط شرکت مذکور طراحي گرديده که قابل نصب بر روي گوشيهاي موبايل و يا عرضه از طريق سيستم مي‌باشد و در ايام نوروز 1393 قابل استفاده مي‌باشد و دردسترس علاقمندان و مسافران نوروزي قرار مي‌گيرد.وي در پايان گفت: درراستاي معرفي و حمايت از توليدکنندگان صنايع دستي يزد بزودي نرم‌افزار ويژه جهت خريد آنلاين محصولات و توليدات بومي، سنتي با کيفيت مرغوب توسط شرکت پويان سيستم طراحي و اجرا خواهد شد.

در نه ماه اول سال جاري صورت گرفت؛

بالغ بر 34 هزار تن انواع ساردين ماهيان در هرمزگان صيد شد

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرکل شيلات هرمزگان از صيد بالغ بر 34 هزار و 185 تن انواع ساردين ماهيان در نه ماهه اول سال 92 خبر داد.مهندس سيد پرويز محبي افزود:گونه‌هاي اصلي صيد ساردين ماهيان در استان هرمزگان را به ترتيب متوتا،ساردين و کيلکا تشکيل مي‌دهند. وي تصريح کرد :شهرستانهاي قشم، بندرلنگه و جاسک نيز به ترتيب با 82 ،12 و شش درصد بيشترين ميزان صيد ساردين ماهيان را در استان هرمزگان به خود اختصاص داده‌اند.محبي ابراز داشت: دو هزار و 770 نفر صياد با بيش از 150 عاملهساردين در عمليلات صيد اين ميزان ساردين ماهي شرکت داشته‌اند که مي‌توان گفت ده درصد از صيادان استان هرمزگان و نزديک به 26 درصد از صيد استان را صيد و صيادي ساردين ماهيان شامل مي‌شود.

لازم به ذکر است استان هرمزگان با بيش از 28 هزار صياد و بالغ بر هزار و 400 کيلومتر نوار ساحلي رتبه اول صيد کشور را به خود اختصاص داده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته