جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4649


جدال در مرداب براي صدرنشيني


يك خبر، يك نظر


دقيقه نود


يادداشت


سوت پايان


  جدال در مرداب براي صدرنشيني 

 
هفته بيست وهفتم رقابتهاي فوتبال ليگ برترباشگاه‌هاي کشورامروزچهارشنبه با برگزاري يک مسابقه پيگيري مي‌شود، ديداري بين دو تيم ملوان و استقلال که برنده آن با صعود در جدول رده‌بندي، هفته جاري را به پايان مي‌رساند.ملوان ميزبان اين مسابقه است، تيمي که چندي پيش در ورزشگاه آزادي برابر استقلال شکست خوردوازرسيدن به جمع 8 تيم جام حذفي باز ماندند ودرمسابقه رفت هم با يک گل بازي را به اين تيم تهراني واگذار کرد و حالا با انديشه جبران آن نتايج و کسب امتيازازآبي‌پوشان پايتخت درمسابقات فصل جاري، به ميدان مي‌آيد.شاگردان اسکوچيچ که در هفته‌هاي اخير خود را به 6 تيم بالاي جدول نزديک کرده‌اند، در بازي با استقلال اين شانس را دارند، بصورت موقت يا قطعي به رده ششم برسند، آنها براي دست يافتن به اين هدف، نياز به پيروزي مقابل آبي‌پوشان تهراني دارند. ملواني‌ها که بازيکن محرومي براي اين بازي ندارند،اميدوارند بتواند از وجود اميرحسين فشنگچي مصدوم در اين بازي استفاده کرده تا با تقويت جناج چپ خود، احتمالي پيروز شدن دراين بازي را افزايش دهند.اما استقلالي‌‎ها که درغياب آندرانيک تيموريان، خط هافبک خود را بيش از گذشته آسيب پذير مي‌بينند، حتي درصورت کسب تساوي درزمين انزلي به صدرجدول باز مي‌گردند اما براي اينکه در 3 هفته پايان ليگ با آرامش بيشتري به سوي قهرماني گام بردارند، نياز به پيروزي در اين مسابقه مهم و سرنوشت‌ساز دارند.

اگر شاگردان قلعه‌نوعي در انزلي تن به تساوي بدهند و سپاهان و پرسپوليس بازي‌هاي خود در هفته جاري را با پيروزي پشت سر بگذارند، فاصله صدر تا تيم پنجم به 3 امتياز تقليل پيدا مي‌کند و اين يعني احتمال از دست دادن قهرماني در هفته‌هاي پاياني با يک غفلت کوچک. البته شکست و غرق شدن در مرداب انزلي، استقلالي‌ها را پس از مدت‌ها به رده دوم تنزل مي‌دهد و کارشان را براي تکرار قهرماني سخت‌تر مي‌کند.ضمن اينکه هرزمان که استقلال به انزلي مي‌رود، فوتبالدوستان و هوادارانش، ياد آن بازي تاريخي در هفته پاياني نخستين دوره ليگ برتر مي‌افتند، مسابقه‌اي که استقلال براي قهرماني درليگ به يک امتياز نياز داشت اما با شکست مقابل ملوان، جام را دودستي به سرخپوشان تهراني تقديم کرد.حال بايد ديد در اين بازي که پژمان نوري ومهرداد اولادي برابر تيم پيشين خود به ميدان مي‌روند، ملوان مي‌تواند با شکست دادن ميهمان قدرتمندش به رده ششم برسد و ساير مدعيان را خوشحال کند و يا استقلال با سربلندي و صدرنشيني ميدان سخت انزلي را ترک کرده و با روحيه مضاعف خود را براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا آماده مي‌کند.يادمان نرود استقلال روز سه‌شنبه ششم اسفندماه يعني يک هفته ديگر درورزشگاه آزادي ميزبان الشباب عربستان است، مسابقه‌اي که نخستين ديدار نمايندگان ايران در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا محسوب مي‌شود و آبي‌پوشان تهراني نياز دارند با کسب نتيجه مطلوب در اين بازي، با روحيه مضاعف و از آن مهمتر از دست ندادن بازيکن ديگري، خود را براي آن مسابقه ملي آماده کنند.


 يك خبر، يك نظر 

 دکتر لطفعلي پورکاظمي رييس فدراسيون پزشکي ورزشي:

مديريت پيست ديزين بايد امکانات پزشکي و تجهيزات لازم را فراهم مي کرد

به دنبال آسيب ديدگي نويد شاهسوندي اسکي بازي که درپيست اسکي ديزين دچارآسيب ديدگي شد و حسب دستور وزيرورزش وجوانان مبني بر پيگيري روند درمان اين ورزشکارازسوي فدراسيون پزشکي ورزشي، نمايندگان اين فدراسيون بر بالين اين ورزشکار حضور يافته و در جريان روند درمان وي قرار گرفتند.

دکتر لطفعلي پورکاظمي رييس فدراسيون پزشکي ورزشي درخصوص اين حادثه با بيان اينکه مديريت پيست ديزين به بخش خصوصي واگذار شده است گفت: مديريت پيست وظيفه داردامکانات پزشکي و تجهيزات مورد نياز را فراهم کند. خوشبختانه نويد شاهسوندي اسکي باز کشورمان را بعد از حادثه با بالگرد به بيمارستان مننتقل کردند وهزينه هاي درمان را مديريت پيست ديزين تقبل کرده و ما هم براي حمايت از او در تعامل و همکاري با بيمارستان هستيم.وي در خصوص اينکه فدراسيون چه اقداماتي را براي اين اسکي باز مصدوم کشورمان انجام خواهد داد، اظهار داشت: فدراسيون اقدامات حمايتي را از طريق پزشکان بيمارستان انجام مي دهد.معمولا کارگروه هاي امداد و نجات با حضورهلال احمر و اورژانس هاي تهران و کرج تشکيل مي شود و اين امکانات گاهي اوقات کم و زياد است.وي با بيان اينکه درهمه استان ها و شهرستان ها هيات هاي پزشکي ورزشي فعال هستند، گفت: براي اتفاقاتي که در رقابت ها و برنامه هايي ورزشي چه دردرون و يا بيرون باشگاه ها و يا درکوهنوردي رخ مي دهد، برحسب شرايط و توانايي، هيات هاي پزشکي خدمات پزشکي لازم را ارايه مي دهند. البته در اماکني که مربوط به بخش خصوصي است، مديريت مربوطه موظف به تهيه امکانات پزشکي است. برخي از وزارتخانه ها مانند نفت، آموزش و پرورش، علوم، تحقيقات و فناوري خودشان داراي پزشک و ساير امکانات پزشکي هستند.


 دقيقه نود 

 دعوت سه بازيکن مقاومت بسيج به تيم ملي سه گانه

به گزارش روابط عمومي و پايگاه اطلاع رساني سازمان تربيت بدني بسيج، ليست اسامي دعوت شدگان به اردوي تيم ملي سه گانه اعلام شد.محمد منصورزاده سرمربي باشگاه مقاومت بسيج که به عنوان سرمربي تيم ملي سه گانه منصوب شده است، نفرات مورد نظرش را به تيم ملي دعوت کرد.در بين اسامي دعوت شدگان به تيم ملي نام سه بازيکن مقاومت بسيج ديده مي‌شود که پس ازدرخشش در رقابت هاي ليگ برتر سه گانه و قهرماني مقاومت به اردوي تيم ملي راه يافته اند.

محمد غزن چاي، محمد عليزاده و سعيد عليزاده سه ورزشکار سه گانه کار بسيجي هستند که به تيم ملي دعوت شده اند.

ايران، ميزبان جام جهاني کشتي فرنگي

ايران ميزبان جام جهاني کشتي فرنگي در سال 2014 ميلادي شد.درپي رايزني‌هاي مسئولان فدراسيون کشتي ايران با "ننادلالوويچ" رئيس فدراسيون جهاني کشتي؛ فيلا ميزباني رقابت‌هاي جام جهاني کشتي فرنگي در سال 2014 ميلادي را به ايران واگذار کرد.

بنا به اعلام سايت فيلا اين رقابت‌ها روزهاي 15 و 16 مي سال 2014 ميلادي (پنج شنبه و جمعه 25 و 26 ارديبهشت سال 93) در تهران برگزار خواهد شد.پيش از اين قرار بود اين مسابقات بهمن ماه سالجاري در شهر تيومن روسيه برگزار شود.

پرسپوليسي‌ها چند درصد قراردادشان را گرفته‌اند؟

پس ازاستعفاي رويانيان حرف و حديث‌هاي زيادي درباره رقم بدهي‌هاي پرسپوليس به وجود آمد.

مديرعامل قبلي باشگاه صحبت از بدهي 5 ميليارد توماني مي‌کند اما پروين، مديرعامل جديد باشگاه مي‌گويد اين رقم به 60 ميليارد مي‌رسد.پس از گذشت يکي، دو هفته از حضور پروين درراس باشگاه پرسپوليس و سردرگمي درباره ميزان بدهي وزارت ورزش چند حسابرس را به اين باشگاه فرستاد تا چند و چون وضعيت مالي سرخ‌ها مشخص شود. در بررسي اوليه‌اي که اين حسابرس‌ها انجام داده‌اند، مشخص شده که پرسپوليس دراين فصل با رقم 21 ميليارد تومان بسته شده است. يعني رقم قرارداد بازيکنان، کادرفني و پزشکي، سرپرست و تدارکات پرسپوليس روي هم رفته به 21 ميليارد تومان مي‌رسد. ضمن اينکه تاکنون 9 ميليارد بابت حق و حقوق بازيکنان و مربيان به آنها پرداخت شده و کل تيم در مجموع 12 ميليارد طلب دارد. اين يعني پرسپوليسي‌ها حدود 42 درصد از مطالبات خود را دريافت کرده‌اند.

پلي‌آف ليگ برتر واليبال

نبردهاي جذاب وديدني

مرحله پلي‌آف رقابتهاي ليگ برترواليبال امروزچهارشنبه آغاز مي‌شود و8 تيم راه يافته به اين مسابقات نخستين ديدار خود را برگزار مي‌کنند. باريج اسانس، متين ورامين، ميزان مشهد، کاله مازندران، پيکان تهران، شهرداري تبريز، نوين کشاورز و شهرداري اروميه تيم‌هايي هستند که در اين مرحله حضور دارند و در سه بازي به مصاف يکديگر مي‌روند تا تيمي که 2 پيروزي رااز جمع سه بازي از آن خود کند به مرحله نيمه نهايي راه يابد. در نخستين روز اين مرحله تيم‌هاي مدعي ميزبان حريفان خود هستند.برنامه کامل ديدارهاي دوررفت مرحله پلي آف به شرح زير است:

چهارشنبه،30 بهمن:

باريج اسانس کاشان - شهرداري اروميه، ساعت 16، سالن کتابچي کاشان

متين ورامين - نوين کشاورز، ساعت 16، سالن گل عباسي ورامين

ميزان مشهد - شهرداري تبريز، ساعت 16، سالن مهران مشهد

کاله مازندران - پيکان تهران، ساعت 16، سالن پيامبراعظم (ص)آمل

حضور حدادي‌فر در استقلال منتفي شد

باشگاه استقلال قصد داشت بجز ايمان مبعلي يک بازيکن ديگررا به عنوان بازيکن کمکي براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا به خدمت بگيرد. به همين خاطر مذاکراتي را با باشگاه ذوب آهن انجام داد تا زمينه حضورقاسم حدادي فرهافبک مياني و تاثيرگذاراين تيم را به خدمت بگيرد اما شرايط را براي اين حضور فراهم نشد.در اين راستاامير قلعه نوعي از مسئولان باشگاه ذوب آهن به ويژه سعيد آذري مديرعامل اين باشگاه که پيگيردرخواست باشگاه استقلال بودند و تا لحظه آخر اين موضوع را دنبال کردند، تشکر کرد.

حسيني دومين يار کمکي استقلال

اميرقلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال درپايان تمرين سه شنبه اين تيم گفت: ما براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا با چند باشگاه مذاکره کرديم که بايد از همه آنها تشکر کنيم. از باشگاه ذوب آهن هم به خاطر مساعدت هاي که داشتند تشکر مي کنيم. بعد از اينکه حضور حدادي فر از ذوب آهن در استقلال منتفي شد ما ازمسئولان باشگاه گسترش فولاد تبريزدرخواست کرديم که محسن حسيني مدافع اين باشگاه رادراختيار ما قراردهند که بايد ازهمکاري هاي مديرعامل و مسئولان اين باشگاه و مهدي تارتار تشکر کنم.


 يادداشت 

 پيش شرط ‌هاي حضور باشگاههاي ورزشي در بورس

مهدي حاجي وند

مخالفت مجلس با واگذاري100 درصدي باشگاه ها از طريق فرابورس؛ اين موضوع آخرين مصوبه قانوني است که توسط نمايندگان مجلس به تصويب رسيده است تا واگذاري دو تيم پرطرفدار و پرحواشي استقلال و پرسپوليس از طريق مزايده انجام شود.بر اساس اين مصوبه که در جريان بررسي بخش درآمدي لايحه بودجه 93 کل کشور با الحاق يک بند به تبصره 3 اين لايحه در روز 12 بهمن مورد موافقت قرار گرفت، در سال 1393 سهام باشگاه‌هاي فرهنگي و ورزشي پرسپوليس و استقلال از طريق مزايده و با رعايت قانون نحوه اجراي سياست هاي کلي اصل 44 واگذار خواهد شد.در بيان چرايي مخالفت نمايندگان مجلس با واگذاري سهام دو تيم سرخابي از طريق بازار سرمايه بايد گفت پذيرش شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار تابع شرايط خاص است. باشگاه‌ها بايد به شرکت‌هاي سهامي عام تبديل و دو سال عملکرد مثبت داشته باشند.بر اساس قوانين موجود براي اينکه سهام شرکتي قابليت عرضه در بورس را داشته باشد بايد سودآور باشد، اما تيم‌هاي آبي و قرمز در حال حاضر زيان‌ده هستند و بدهي‌هاي قابل توجهي دارند. از اين رو براي اين که بخش خصوصي بتواند اين تيم‌ها را به سودآوري برساند بايد سهام مديريتي آنها واگذار شود.شفافيت مالي و چشم‌انداز روشن از ديگر شرايط ورود باشگاه‌هاي ورزشي به بورس است. تهيه صورت‌هاي مالي شفاف سالانه توسط حسابدار رسمي براي هر دو تيم فرآيندي غيرمعمول، پيچيده و تا اندازه‌اي غيرممکن به نظر مي‌رسد.از اين واگذاري سهام باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس ازطريق بورس و مزايده از جمله راهکارهايي است که براي خصوصي‌سازي اين دو تيم وجود دارد.بر اساس قانون شرکت‌هايي که پتانسيل ورود به بورس را دارند از طريق بورس بايد کشف قيمت شوند و شرکت‌هايي که نمي‌توانند بستر ورود بورس را در کوتاه مدت فراهم کنند از طريق مزايده واگذارمي شوند. علاوه براين باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس در حال حاضر مشکل تدوين اساسنامه و هماهنگي با اساسنامه مورد نظر بورس براي واگذاري را دارند.سازمان خصوصي‌سازي رويه‌هاي متفاوتي براي قيمت‌گذاري سهام شرکتهاي دولتي جهت واگذاري به بخش خصوصي دارد که براي قيمت گذاري شرکت هايي که دارايي نامشهود دارند و برند آنها در مقايسه با ارزش دارايي هاي فيزيکي شرکت قابل توجه است مي‌بايد معيارهاي نوين قيمت گذاري استفاده شود و دقت بيشتري روي قيمت‌گذاري اين گونه شرکت ها اعمال شود.بازيکنان از جمله دارايي هاي باشگاهها محسوب مي‌شوند که هر يک، از ارزش خاصي برخوردار مي باشند. وضعيت ارزش گذاري اين بازيکنان مراحل کارشناسي مختص خود را طلب مي‌کند که در نهايت به واقعي شدن قيمت باشگاه مي‌انجامد. ارزش گذاري نشان تجاري و برند باشگاههاي ورزشي نيز از ديگر موارد مهم در بحث قيمت گذاري سهام تيم‌هاي ورزشي براي واگذاري به بخش خصوصي است. نکته‌اي که بايد مورد توجه اميررضاخادم، به عنوان نماينده تام‌الاختيار وزير ورزش و جوانان براي واگذاري سهام دو تيم استقلال و پرسپوليس قرار گيرد.


 سوت پايان 

 دردسرجديد پرسپوليس

عجمان پيگير قسط سوم خلعتبري

محمدرضا خلعتبري مهاجم ملي‌پوش تيم پرسپوليس با توجه به نام‌گذاري خليج فارس به نام جعلي خليج ع ر ب ي با مساعدت حسين هدايتي عليرغم عقد قرارداد با باشگاه عجمان به صورت توافقي قرارداد خود را با اين باشگاه لغو و به پرسپوليس پيوست.از همين رو مقرر شد در سه قسط پرسپوليسي‌ها پولي را به عجماني‌ها پرداخت کنند. دو قسط اول اين پول با مساعدت هدايتي به عجماني‌ها پرداخت شده اما حدود 250 هزار دلار يعني قسط سوم خلعتبري مانده که پرسپوليسي‌ها بايد به عجماني‌ها پرداخت کنند و حتي مهلت لازم بابت اين پول تمام شده است.از همين رو باشگاه عجمان اعلام کرده که پرسپوليسي‌ها سريع‌تر بايد تکليف قسط سوم خلعتبري را روشن کنند چون در غير اين‌صورت پيگيري‌هاي قانوني خود راانجام خواهند داد. مشخص نيست با پيگيري قانوني عجماني‌ها چه بلايي سر پرسپوليس خواهد آمد.

محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان:

مردم نگران آينده استقلال و پرسپوليس نباشند

محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه مردم نگران آينده دو باشگاه استقلال و پرسپوليس نباشند گفت: اينطور نيست که من به فوتبال بي‌توجه باشم بلکه براي عملکرد موفقيت آميز تيم ملي فوتبال در جام جهاني با برنامه ريزي هاي دقيق به دنبال اين مهم هستيم.وي با اشاره به اهميت فوتبال در دنياي امروزگفت: فوتبال يک هنر،يک صنعت ودربعد ديگر داراي توان زيادي حتي در مناسبات بين المللي و ديپلماسي عمومي است.وزير ورزش و جوانان در پاسخ به اين سوال که گفته مي شود شما با اين رشته مشکل داريد و از فوتبال خوشتان نمي آيد، گفت: اين حرف درست نيست و گويندگان و اشاعه دهندگان آن اشتباه برداشت کرده اند. ديدگاه من درمورد فوتبال، پديده اي فراترازورزش است و به نظر من جام جهاني فوتبال بزرگ ترين دستاورد ورزشي بشر بعد از بازيهاي المپيک محسوب مي شود. البته مسئوليت من به عنوان وزير ورزش و جوانان نگاه عادلانه و رسيدگي به همه رشته هاي خانواده ورزش است.براي همين نبايد و نمي توانم تمام توجه ام به فوتبال باشد چرا که در اينصورت نتوانسته ام عدالت را در بين تمامي رشته ها و قهرمانان برقرار کنم.وزير ورزش وجوانان درباره وضعيت دو باشگاه استقلال و پرسپوليس هم گفت: اين دو باشگاه سرمايه مردم هستند و قطعا اهميت زيادي براي شخص من و وزارتخانه دارند. به همين دليل از مدتها قبل کارگروه واگذاري اين دو باشگاه را تشکيل داده ايم و در حال حاضر نيز آقاي دکتر خادم پيگير سامان دادن به اين دو باشگاه هستند و هواداران اين دو تيم به هيچ عنوان نگران سرنوشت تيم هاي محبوب خود نباشند.

آخرين تمرين استقلال قبل از سفر به انزلي

تيم فوتبال استقلال که خود را براي برگزاري ديدار هفته بيست و هفتم برابر ملوان بندرانزلي آماده مي کنند، ظهر ديروز سه شنبه تمريناتشان را در زمين کمپ مرحوم ناصر حجازي زير نظر امير قلعه نوعي برگزار کردند.در تمرين ديروز ابتدا امير قلعه نوعي دقايقي براي بازيکنانش صحبت و اهميت ديدار برابر ملوان را گوشزد کرد و سپس بازيکنان زير نظر اعضاي کادر فني به گرم کردن و انجام تمرينات تاکتيکي پرداختند.در تمرين ديروز استقلال امير حسين صادقي به خاطر مصدوميتي که روزدوشنبه نصيبش شده بود تمرين نکرد و پس ازصحبتي که با امير قلعه نوعي انجام داد راهي کلينيک فيزيوتراپي شد تا به وضعيت مصدوميتش رسيدگي کند. البته صادقي زمان سفر به رشت را از سرپرست استقلال سوال کرد تا به موقع خود را به فرودگاه برساند.سيدمهدي رحمتي نيز که در اردوي کيش دچار مصدوميت شده بودبا دست بانداژ شده تمرين کرد و به احتمال فراوان مشکلي براي همراهي تيمش در ديدار امروز برابر ملوان نخواهد داشت. البته محمدمهدي نظري مهاجم استقلال نيز به دليل مصدوميت در تمرين ديروز يارانش را همراهي نکرد و به فيزيوتراپي پرداخت.

کسر20 درصد از مبلغ قرارداد بازيکنان ذوب‌آهن

طبق مصوبه هيئت مديره باشگاه ذوب‌آهن اصفهان کليه اعضاي تيم فوتبال بزرگسالان باشگاه ذوب‌آهن اعم از کادر فني، سرپرستي و بازيکنان، 20 درصد از مبلغ قرارداد‌شان کسر شد.اين تصميم به دليل نتايج ضعيف اخير تيم فوتبال ذوب‌آهن اتخاذ شده است. برطبق شنيده‌ها بازيکنان تيم فوتبال ذوب‌آهن دوشنبه بر سر تمرينات اين تيم حاضر نشدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته