جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4650

دبير ستاد احياي درياچه اروميه خبر داد:
نسخه نجات درياچه اروميه؛ تا 3 ماه ديگر روي ميز دولت

به ميزباني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز برگزار شد؛
سي و دومين گردهمايي علوم زمين کشور در اهواز


عمليات اجرائي مجموعه تفريحي پرديس در شهر جديد مجلسي آغاز شد


خبر


در استان


خبر


 دبير ستاد احياي درياچه اروميه خبر داد:
 نسخه نجات درياچه اروميه؛ تا 3 ماه ديگر روي ميز دولت 

اروميه - خبرنگار آفرينش

دبير ستاد احياي درياچه اروميه گفت: ما خودمان درياچه را خشكانديم و نبايد علت را به گردن طبيعت انداخت.

آذربايجان بدون درياچه و ايران بدون آذربايجان مفهومي ندارد

عيسي كلانتري در نخستين کنگره بين المللي تخصصي علوم زمين با نگرش نجات درياچه اروميه گفت: زياده خواهي‌هاي عوامل انساني باعث خشك شدن درياچه اروميه شده است. پس نبايد آن را به گردن طبيعت يا اقليم انداخت مشكل از خودمان است و مجبوريم به هر قيمتي درياچه را نجات دهيم.

وي در ادامه تصريح كرد: آذربايجان بدون درياچه و ايران بدون آذربايجان مفهومي ندارد پس بايد از هر روشي براي نجات درياچه استفاده كنيم، همچنين آقاي روحاني به مردم آذربايجان قول داده بود كه اولين مصوبه دولت مربوط به احياي درياچه اروميه باشد وي همچنين گفته بود كه براي من هزينه مهم نيست فقط نجات درياچه مهم است.

كلانتري همچنين خاطرنشان كرد: بايد همه و همه براي برون‌رفت از اين بحران بسيج شويم و اشتباهات گذشته را تكرار نكنيم چراكه اگر درياچه خشك شود بايد 5 ميليون نفر از اين منطقه مهاجرت كنند و به جاي ديگري بروند كه بسيار مشكل‌ساز خواهد بود.

دبير ستاد احياي درياچه اروميه افزود: در دانشگاههاي كشور پتانسيلهاي بالايي و جود دارد و متاسفانه ما از اين پتانسيلها غافل بوديم اكنون كمك گرفتن از دانشگاههاي كشور براي احياي درياچه بسيار موثر است و در همين باب دانشگاه صنعتي شريف محور احياي درياچه اروميه است و همه براي يك نظر جامع و اجرايي تلاش مي‌كنيم و قرار است تا 3 ماه ديگر نسخه نجات درياچه روي ميز دولت آماده براي اجرا باشد.

توسعه كشاورزي به بحران درياچه اروميه دامن زده است

استاندار آذربايجان غربي نيز توجه به بخش كشاورزي و توسعه آن را يكي از عوامل اصلي بروز بحران كم‌آبي در درياچه اروميه دانست.

قربانعلي سعادت در آيين افتتاحيه همايش بين‌المللي نجات درياچه اروميه،‌با اشاره به ظرفيتهاي بي‌بديل گردشگري در بخشهاي مختلف طبيعي و تاريخي، افزود:‌ متاسفانه توجه استان همواره به بخش کشاورزي و توسعه آن بوده که اين امر به بحران درياچه اروميه دامن زده است.

وي نجات درياچه اروميه و خارج شدن از اين بحران را نيازمند بسيج همگاني افکار متخصص و متعهد دانست و اظهار داشت:‌ نتيجه عمل کردن در تاريکي در سالهاي گذشته اين است که امروز دانشمندان دنيا جمع شده‌اند تا براي حل بحران درياچه اروميه به عنوان يک بحران بين‌المللي چاره‌انديشي کنند.

استاندار آذربايجان غربي با اشاره به تشكيل كميته ملي احياي درياچه اروميه به ريات معاون اول رئيس جمهور،‌ ادامه داد:‌امروز نه تنها مردم آذربايجان غربي بلکه تمام ملت ايران اميدوار است اعضاي اين کارگروه بتوانند راه حل مناسبي براي اين معضل ملي پيدا كرده و درياچه اروميه را احيا كند.سعادت با انتقاد از دخل و تصرف انسان در طبيعت و عدم بهره مندي از آنها، با بيان اينكه با روند فعلي در استفاده از مواهب طبيعي دچار مشکلات جدي شده ايم،‌ گفت:‌همه دستگاهها و ارگانهاي دولتي، نمايندگان مجلس، وزرات نيرو مي توانند پشتيبان خوبي براي حل بحران درياچه اروميه باشند.

وي با اشاره به هدررفت آب در بخش كشاورزي كه عمدتا به صورت سنتي آبياري مي شوند،‌ عنوان كرد:‌ تعريف اين مساله که محور فعاليتها در آذربايجان غربي با توجه به موقعيت خاص استراتژيك و هم مرزي با 4 كشور و وجود معادن غني بايد خدمات بازرگاني و صنعتي باشد، بسيار دشوار بوده چراكه متاسفانه استان فاقد آمايش سرزميني است.

کنگره بين‌المللي تخصصي علوم زمين و نجات درياچه اروميه با حضور متخصصان داخلي و کشورهاي آلمان، آمريکا، بلژيک و ترکيه در سايت نازلوي دانشگاه اروميه آغاز بکار کرده است.در اين کنگره دو روزه راهکارهاي نجات درياچه اروميه ، نتايج تحقيقات و پژوهش هاي داخلي و جهاني در ارتباط با درياچه اروميه مورد بررسي قرارمي‌گيرد.

در اين کنگره بين المللي با حضور استاندار و نمايندگان مردم آذربايجان غربي در مجلس شوراي اسلامي، اعضاي کارگروه نجات درياچه اروميه، معاون پژوهشي دانشگاه شريف، راهکارهاي نجات درياچه اروميه، نتايج پژوهش هاي علمي و دانشگاهي مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد.كنگره بين المللي تخصصي زمين با موضوع نجات درياچه اروميه با حضور بيش از 400 نفر از پژوهشگران، متخصصان و صاحب نظران در بخش علوم طبيعي و زمين شناسي به مدت 3 روز از امروز تا 30 بهمن ماه در محل دانشگاه اروميه در حال برگزاري است.


 به ميزباني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز برگزار شد؛
 سي و دومين گردهمايي علوم زمين کشور در اهواز 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

سي و دومين گردهمايي و نخستين کنگره بين‌المللي تخصصي علوم زمين با رويکرد زمين‌شناسي نفت به ميزباني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز در اهواز برگزار شد.در آيين آغاز به کار اين گردهمايي که در مجموعه فرهنگي ورزشي شهرک نفت اهواز برگزار شد، مديران ارشد و کارشناسان زمين‌شناسي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، مسئولان و کارشناسان سازمان زمين‌شناسي کشور، استادان و دانشجويان دانشگاه ها و پژوهشگران و علاقمندان زمين‌شناسي حضور داشتند.در اين آيين مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با اشاره به اهميت علم زمين‌شناسي گفت: با توجه به نقش صنعت نفت در تامين انرژي جهان، جايگاه زمين‌شناسي در اين صنعت مشخص خواهد شد.

مهندس حميد دريس افزود: حضور کارشناس زمين‌شناسي در تمام مراحل اکتشاف، حفاري و توسعه و بهره‌برداري از مخازن نفتي الزامي است و بدون علم زمين‌شناسي امکان مديريت و برداشت از مخازن هيدروکربوري وجود ندارد.

وي خاطرنشان کرد: در زمان توسعه و توليد از مخازن، کار نظارت، کنترل و هدايت برنامه حفاري توسط زمين‌شناس صورت مي‌گيرد که نقش زمين‌شناسي در اين زمينه به خوبي قابل مشاهده است.مهندس دريس با بيان اين که اغلب مخازن متعارف کشور شناخته شده و از نوع مخازن طاقديسي است اظهار داشت: از پژوهشگران انتظار مي‌رود فعاليتهاي تحقيقاتي خود را بر روي مخازن کمتر شناخته شده مانند مخازن چينه اي متمرکز کنند تا نتايج قابل توجهي به دنبال داشته باشد.

مدير زمين‌شناسي منطقه‌اي سازمان زمين‌شناسي و اکتشافات‌معدني کشور و دبير علمي گردهمايي نيز در سخناني با اشاره به استقبال کم‌سابقه علاقمندان از سي ودومين گردهمايي علوم زمين گفت: به اين گردهمايي که به طور همزمان در تهران و 12 مرکز استاني از 27 الي 30 بهمن ماه سال جاري برگزار شد 2700 مقاله ارسال شده است.

دکتر عليرضا شهيدي افزود: از سال 1362 که نخستين کنگره برگزار شد تا سال 1376 ميانگين دريافت مقالات کمتر از 50 مورد و در فاصله سالهاي 76 تا 1385 ميانگين مقالات 400 مورد بود.

وي ادامه داد: در دوره سوم از سال 1386 تا 91 متوسط ارائه مقالات 500 مورد بود که اين رقم در سال جاري روند صعودي داشته و به 2 هزار و 700 مقاله رسيد.دکتر شهيدي خاطرنشان کرد: از مجموع مقالات دريافتي 199 مقاله در بخش زمين‌شناسي نفت است که حدود 30 مقاله به صورت سخنراني و 70 مقاله به صورت پوستر ارائه ‌شد.

معاون مدير امور فني- زمين‌شناسي گسترشي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب نيز گزارشي از روند برگزاري اين گردهمايي و نحوه انتخاب مقالات ارائه داد و گفت: هدف از برپايي اين گردهمايي افزايش تعامل ميان کارشناسان صنعت نفت و پژوهشگران مراکز علمي بوده است.

مهندس فرخ ناصري کريموند با بيان اين که اين شرکت محدوديتي براي اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مشترک با دانشگاهها ندارد اظهار داشت: دانشگاهها و مراکز علمي و پژوهشي و شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب بايد همديگر را به عنوان همکار تلقي کرده و فعاليتهاي تحقيقاتي مشترک را براي تحقق اهداف يکديگر انجام دهند.


 عمليات اجرائي مجموعه تفريحي پرديس در شهر جديد مجلسي آغاز شد 

 اصفهان – بهروز راعي

در آيين ويژه‌اي که با حضور مهندس رحماني عضو هيات مديره شرکت عمران شهرهاي جديد ايران، آقاي صيادي مشاور مديرعامل و مديرکل حراست شرکت عمران شهرهاي جديد و جمعي از مديران و شهروندان شهرهاي مجلسي و مبارکه برگزار شده بود بهره‌برداري از يک باب مدرسه 15 کلاسه و کلنگ احداث مجموعه تفريحي پرديس در شهر جديد مجلسي به زمين زده شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس رحماني در اين آيين با تبريک ايام پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران، گزارشي از فعاليت هاي شرکت عمران شهرهاي جديد در توسعه متوازن شهرها و خدمت رساني عادلانه به عموم مردم ارايه کرد و گفت: شهر جديد مجلسي در مرداد ماه سال 1368 با 11 هزار هکتار مساحت در 65 کيلومتري جنوب غرب اصفهان و در يک منطقه صنعتي واقع شده که با بهره‌برداري از مسکن مهر و خودمالکين در اين شهر شاهد سکونت حداکثري شهروندان خواهيم بود.

وي افزود: هم‌اكنون بسياري از خدمات موردنياز شهروندان ازجمله تامين آب شرب و بهداشتي ،فضاي سبز شهر،احداث و نگهداري فضاهاي آموزشي و فرهنگي و ورزشي وساير مكانهاي مورد نياز شهروندان به عهده شركت عمران شهر جديد مجلسي بوده و با پيگيريهاي مستمر درخواست استقرار دوائر و ادارات دولتي در دستور كار شركت بوده كه اميد است در آينده نزديك دوائر دولتي كه در اين شهر نمايندگي ندارد ، براساس ماده 5 قانون شهرهاي جديد در شهر مستقر و نسبت به ارائه خدمات خود و وظائف قانوني خود اقدام نمايند.عضو هيات مديره شرکت عمران شهرهاي جديد ايران در ادامه به اعلام رضايت شهروندان از خدمات و امکانات ايجاد شده در اين شهر اشاره کرد و گفت: امروز شاهد بهره‌برداري از مدرسه 15 کلاسه با 15 ميليارد ريال اعتبار از منابع داخلي شرکت عمران شهر جديد مجلسي هستيم .وي در ادامه به احداث مجموعه تفريحي پرديس که با اعتبار اوليه 15 ميليارد ريال عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود کفت: در اين مجموعه شاهد ساخت يک باب مسجد و واحد هاي تجاري به مساحت يک هزار متر مربع و فضاهاي سبز و تفريحي به مساحت يک و نيم هکتار خواهيم بود که در مدت شش ماه به بهره‌برداري خواهد رسيد.


 خبر 

 جلسه ستاد بازسازي عتبات عاليات رباط کريم برگزار شد

رباط کريم- خبرنگار آفرينش

جلسه ستاد بازسازي عتبات عاليات شهرستان رباط کريم در فرمانداري برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، در اين جلسه که با حضور معاون ستاد عتبات عاليات استان تهران برگزار شد، فرماندار رباط کريم، امام جمعه شهرستان، شهرداران و شوراهاي اسلامي و ديگر اعضاي ستاد حضور داشتند.بيژن سليمانپور افزود: مردم ايران در مناسبتهاي مختلف مذهبي، عشق و علاقه خود را به خاندان پاک رسول اکرم(ع) به نمايش مي‌گذارند و مشارکت در بازساري حرم مطهر ائمه درشهرهاي مقدس عراق، جلوه ديگري از اين ارادت و محبت خالصانه است. فرماندار رباط کريم در ادامه با قدرداني از توجه ويژه استاندار تهران به امرمقدس بازسازي عتبات عاليات گفت: در شهرستان رباط کريم نيز تاکنون در اين زمينه کارهاي خوبي انجام شده و اين تلاشها تداوم خواهد يافت.

احتمال لغو برگزاري هفتمين جشنواره مطبوعات و خبرگزاريهاي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان غربي گفت: کافي نبودن اعتبار براي برگزاري هفتمين جشنواره مطبوعات و خبرگزاري هاي استان موجب نامعلوم بودن برگزاري آن شده است."اميد سياح" با بيان اين مطلب، اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان غربي سعي دارد تا امسال نيز طبق روال سالهاي گذشته جشنواره مطبوعات و در کنار آن نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها برگزار شود ولي کمبود اعتبار موجب شده تا تصميم‌گيري در اين مورد به روزهاي آينده موکول شود.

مدير امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان غربي خاطرنشان کرد: 450 اثر در رشته‌هاي مختلف به دبيرخانه هفتمين جشنواره مطبوعات و خبرگزاريهاي استان ارسال شده است.

مسائل و مشکلات مجتمعهاي بهداشتي استان يزد بررسي شد

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد جلسه‌اي با حضور معاون امور عمراني استانداري يزد ومدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان برگزار و مسائل و مشکلات مجتمعهاي بهداشتي استان يزد بررسي شد. در ابتداي جلسه مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري يزد در خصوص وضعيت مجتمعهاي بهداشتي استان گزارشي ارائه و درخصوص مشکلات مجتمعهاي بهداشتي استان بحث و اعلام نظر گرديد.

درادامه اين جلسه محمد مهدي شرافت گفت: موضوع نظافت نمازخانه‌ها و سرويسهاي بهداشتي عمومي و بين راهي از جنبه بهداشتي اهميت خاص داردو اين موضوع بر کسي پوشيده نيست و امروزه با تبليغات وسيعي که در اين زمينه وجود دارد، اغلب مي‌دانيم که رعايت بهداشت چگونه مي‌تواند سلامت زندگي ما را تحت تاثير قرار دهد. نگاهي به تعاليم اسلامي روشن مي‌سازد که توجه به نظافت و بهداشت جايگاه ويژه اي در تعاليم اين دين مقدس دارد لذا کاملا دور از فرهنگ و مليت ماست که باچنين مناظر ناخوشايندي مواجه باشيم.

اين مقام مسئول در ادامه افزود: يکي از عواملي که براي مسافران و گردشگران مهم مي‌باشد امکانات رفاهي استان بويژه واحدهاي بين راهي مي‌باشد که مسافران بعداز پيمودن کيلومترها قصد استراحت دارند، بايد با تلاش و کوشش اين امکانات را فراهم و زمينه را مهيا نماييم تا خداي ناکرده مشکلي باعث نشود مسافران آزرده‌خاطر گردند. در اين راستا نظافت و تجهيز مجتمعها از مهمترين موارد مي‌باشد.

در پايان مقرر گرديد مجتمعهاي بهداشتي که در مسير اصلي هستند و مجتمعهايي که بهره‌بردار دارند در اولويت اول قرار گيرند و مشکل تأمين آب و برق آن توسط دستگاههاي مرتبط حل شود. همچنين قرار شد از مجتمعهاي اولويت دار بازديد صورت گيرد و نواقص آن برطرف شود و بهره‌برداراني که تاکنون به تعهدات خود عمل نکرده‌اند، قرارداد و تفاهمنامه‌هايشان فسخ شده و مجتمع بهداشتي به بهره‌بردار جديد واگذار گردد.

صادرات نفتي از بندر شهيد رجايي 51 درصد افزايش يافت

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

سرپرست اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان و مديرمنطقه ويژه اقتصادي بندر شهيد رجايي گفت: با ترانزيت بالغ بر يک ميليون و 400هزار تن کالاهاي غيرنفتي از طريق بندر شهيد رجايي طي ده ماهه نخست سال جاري، رونق فعاليتهاي اين بخش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزايش داشته است.

سيدعلي استيري درخصوص عملکرد بزرگترين بندر تجاري ايران طي ده ماهه سال 92 خاطرنشان کرد: طي اين مدت، بيش از 3هزار و 249 کشتي در بندر شهيد رجايي پهلو گرفت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 10درصدي داشته است.

وي ادامه داد: طي ده ماهه سال 92، يک ميليون و 478 هزار و 221 TEUکانتينر در بندر شهيد رجايي تخليه و بارگيري شد.

سرپرست اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان و مدير منطقه ويژه اقتصادي بندر شهيد رجايي تصريح کرد: طي اين مدت، در مجموع 60 ميليون و 763 هزار و 38 تن کالاي نفتي و غيرنفتي در بزرگترين بندر تجاري ايران تخليه و بارگيري شد که با مقايسه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته متوجه رشد 4 درصدي اين بخش از فعاليتهاي بندري خواهيم شد.

به گفته استيري، از مجموع عمليات انجام شده در اين بندر طي سال جاري، 40 ميليون و 282 هزار و 806تن مربوط به کالاهاي غيرنفتي و 20 ميليون و 480 هزار و 232 تن اختصاص به مواد نفتي دارد که به ترتيب 2 و 10درصد افزايش يافته است.

وي همچنين در ادامه به افزايش 25درصدي صادرات کالاهاي غيرنفتي در بزرگترين بندر تجاري ايران اشاره و ميزان آن را 23 ميليون و 610 هزار و 424 تن عنوان کرد.

سرپرست اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: در همين مدت، همچنين 12 ميليون و 642 هزار و 779 تن کالاي غيرنفتي از طريق اين بندر وارد کشور شد که کاهش 22 درصدي را نشان مي‌دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از رشد 51 درصدي صادرات مواد نفتي از بندر شهيد رجايي خبر داد و گفت: از ابتداي امسال تاکنون، 4 ميليون و 216 هزار و 586 تن مواد نفتي از طريق اين بندر به خارج از کشور صادر شد.

استيري خاطرنشان کرد: همچنين در اين مدت، 879 هزار و 408 تن مواد نفتي از طريق اين بندر به داخل کشور وارد و 212 هزار و 836تن از اين مواد نيز ترانزيت شده است.

سرپرست جديد نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بهاباد معرفي شد

يزد –اکبر خيرخواه

به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد، در مراسمي با حضور فرماندار، مشاور مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در امورمنابع انساني، رئيس شوراي اسلامي شهر و جمعي ديگر از مسئولين بهاباد، مجتبي عابدي به عنوان سرپرست جديد نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان بهاباد معرفي شد.در اين مراسم مصطفي سالاري فرماندار بهاباد با برشمردن برخي ويژگيهاي خاص شهرستان و درصد رشد اعتبار ميراث فرهنگي در سال جاري نسبت به مدت مشابه، انتظارات مردم و مسئولان بهاباد را در زمينه‌هاي گردشگري و صنايع دستي ذکر نمود.

فلاح، رئيس شوراي اسلامي شهر بهاباد نيز با اشاره به تخريب قسمتهايي از بافت تاريخي، تدابير ويژه نمايندگي مستقر در شهرستان را خواستار شد و حمايت شورا در امر توسعه گردشگري را اعلام کرد.عماد تشکري با ذکر اولويت ها و اهداف سازماني در خصوص ارتقاء مناطق کمتر توسعه‌يافته،بر لزوم تقويت نمايندگي ميراث فرهنگي بهاباد تاکيد و حمايت مسئولان و مردم را بزرگترين سرمايه‌ها، براي نقش‌آفريني ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در نيل به چشم‌انداز توسعه و خدمات‌رساني مناسب دانست.درادامه مجتبي عابدي به عنوان سرپرست جديد نمايندگي ميراث فرهنگي بهاباد معرفي گرديد و از خدمات آقاي خادمي تقدير شد.


 در استان 

 فرماندار کرج:

اصحاب رسانه‌‌ واقعيت‌ها را براي مردم تشريح کنند

کرج - خاکپور

معاون استاندار البرز و فرماندار ويژه شهرستان کرج با اشاره به مسائل مهم داخلي و بين‌المللي تاکيد کرد: اصحاب رسانه‌‌ استان البرز بايد واقعيت‌ها را براي مردم تشريح کنند.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني فرمانداري کرج، اعضاي ارشد خانه مطبوعات استان البرز ميزبان محمدتقي ايراني معاون استاندار البرز و فرماندار ويژه شهرستان کرج بودند و در يک فضاي صميمي به بيان مشکلات، نيازها و خواسته‌هاي خود پرداختند.

در اين نشست مهدي کريمايي رئيس خانه مطبوعات و همچنين مسئولان کميته‌هاي مختلف اين تشکل، گزارشي از عملکرد و برنامه‌هاي انجام شده ارائه دادند.در ادامه، محمدتقي ايراني فرماندار ويژه کرج با تاکيد بر اينکه خبرنگاران استان البرز دلسوز و پرتلاش هستند‌، گفت: برنامه‌هاي انجام شده از سوي خانه مطبوعات اين استان که از سوي اعضا بيان و تشريح شد، نشان‌دهنده تلاش و کوشش صادقانه خبرنگاران البرزي است.عالي‌ترين مقام اجرايي در کرج با بيان اينکه مسئولان اين شهرستان خانه مطبوعات را به عنوان يک خانواده مي‌شناسند، گفت: در هر خانواده‌اي اختلاف‌نظر و ديدگاه وجود دارد و اين اختلافات و حاشيه‌ها طبيعي است.

همانطور که انرژي هسته‌اي حق ما است، رفع تحريم‌ها و رفع تورم و بيکاري هم حق ما است

معاون استاندار البرز با اشاره به مذاکرات پيش روي ايران با 5+1تاکيد کرد: انرژي هسته‌اي به طور قطع حق ملت ايران است، دانش انرژي هسته‌اي در کشورمان بومي شده و علمي که بومي شد را ديگر نمي‌توان از يک ملت گرفت.

ايراني ادامه داد: ديپلمات‌ها و نمايندگان کشورمان در مذاکرات هسته‌اي عقب‌نشيني نکرده و قرار هم نيست عقب‌نشيني کنند. ما در مذاکرات قبلي و توافقات ژنو چيزي از دست نداديم و اين کشورهاي غربي بودند که مجبور به مذاکره با ما شدند.

فرماندار کرج تصريح کرد: مذاکره ميان گروه‌هايي برگزار مي‌شود که با هم اختلاف و حتي دشمني دارند، اما از اين طريق و با حفظ احترام و حقوق يکديگر پشت ميز مذاکره نشسته و براي تحقق اهداف، برنامه‌ها و حقوق خود مذاکره و چانه‌زني مي‌کنند.

براي اجراي هدفمندي يارانه‌ها نيازمند همراهي رسانه‌ها هستيم

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نزديک بودن زمان اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها اظهار داشت: اين طرح وارد شرايط حساس خود شده و دولت در سال آينده فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها را اجرا خواهد کرد و به طور قطع در ابتداي کار مسائلي چون افزايش قيمت انرژي را شاهد خواهيم بود.

فرماندار کرج تاکيد کرد: رسانه‌ها بايد مردم و جامعه را براي اجراي صحيح و دقيق اين طرح مهم اقتصادي آماده کرده و با تعامل و همراهي با دستگاه‌هاي اجرايي، بتوانيم شاهد موفقيت دولت تدبير و اميد در اجراي اين قانون باشيم و به طور قطع ثمره آن به سود مردم و کشور خواهد بود.

ايراني متذکر شد: اولويت ديگر دولت برخورد قاطع با مفسدان اقتصادي است و رئيس جمهوري تاکيد دارد که حتي يک نفر که درگير مفاسد اقتصادي است نبايد در اين دولت جايي داشته باشد و تحقق اين مهم نيازمند نظارت جدي و بيشتر رسانه‌ها است.

کرج نيازي به مديران ناکارآمد ندارد

وي بيان داشت: تحقق اين هدف نيازمند مديران کارآمد، با تجربه، متخصص و متعهد به مردم و نظام است و مديران ضعيف و ناکارآمد جايي در کرج ندارند و اين شهرستان نيازي به اين مديران ندارد.

ايراني تاکيد کرد: مديراني که نمي‌توانند همراه با مردم بوده و پا به پاي دولت تدبير و اميد براي توسعه کشور و خدمت به مردم حرکت کنند، به طور قطع جا به جا مي‌شوند.

وي با اشاره به اينکه بسياري از مديران کارآمد کشور در هشت سال گذشته خانه نشين شدند، گفت: ما حذف سياسي مديران مخالف هستيم و اينکه مي‌گوييم کرج به مديران کارآمد نياز دارد، به معني برخورد سياسي و جناحي در انتصاب‌ها نيست و اين موضوع بايد از سوي رسانه‌ها به درستي براي مردم تشريح شود.

ايراني گفت: رفتاري که در گذشته براي حذف مديران انجام شد را نه در شان نظام و مردم و نه به مصلحت کشور مي‌دانيم، اما معتقديم که مديريت‌ها بايد در اختيار افراد دلسوز، کاردان، متخصص، متعهد و ولايي باشد.

وي در پايان با تاکيد بر اينکه رسانه‌ها پل ارتباطي ميان مردم و مسئولان هستند، گفت: من به مردم استان البرز و شهرستان کرج به دليل بهره‌مندي از رسانه‌ها و خبرنگاران آگاه، خلاق، پرتلاش و حرفه‌اي تبريک مي‌گويم و اميدواريم با همراهي و تعامل رسانه‌ها و مسئولان بتوانيم، کرج را به جايگاه واقعي خود در کشور برسانيم


 خبر 

 در پي حادثه رانندگي رخ داد؛

جاري شدن 20 هزار ليتر گازوييل دراراضي کشاورزي مسير پيرانشهر- نقده

اروميه - خبرنگار آفرينش

يک دستگاه تانکر حامل سوخت در محور پيرانشهر - نقده واژگون و 20 هزار ليتر گازوئيل در اراضي کشاورزي اين منطقه جاري شد.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان با اعلام اين خبر افزود: کاميوني حامل 20 هزارليتر گازوئيل که از مرز تمرچين وارد کشور شده بود در مسير پيرانشهر به نقده در گردنه بايرام نرسيده به سه راهي " پسوه" واژگون و تمام محموله آن در زمين هاي اطراف تخليه شد.

حسن عباس‌نژاد تشريح کرد: سرعت زياد و انحراف راننده از مسير اصلي، دليل واژگوني اين کاميون بوده است.

 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته