جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4656

نحوه ارتقاي ليسانسه‌هاي داروسازي؛
جزئيات آزمون دانش‌آموختگان خارج از كشور


اجباري شدن بيمه درمان دانشجويان به سال آينده موکول شد


خبر


انتصابات


 نحوه ارتقاي ليسانسه‌هاي داروسازي؛
  جزئيات آزمون دانش‌آموختگان خارج از كشور 

گروهي از دانش‌آموختگان خارج از كشور در رشته داروسازي كه مدارك آنها در وزارت بهداشت با عنوان ليسانس و يا فوق ليسانس داروسازي ارزشيابي شده مي‌توانند جهت ارتقا به مقطع دكتري داروسازي در نخستين آزمون ارتقاء شرکت کنند.مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت جزئيات ارتقاي دانش‌آموختگان خارج از كشور در رشته داروسازي كه مدارك آنها در اين مرکز با عنوان ليسانس و يا فوق ليسانس داروسازي ارزشيابي شده است و متقاضي ادامه تحصيل در مقطع دكتري داروسازي هستند را اعلام کرد.

منابع و آيين‌نامه آزمون

اين داوطلبان مي‌توانند جهت مشاهده منابع و آيين‌نامه آزمون به سايت مركز سنجش آموزش پزشكي مراجعه کنند.

چگونگي سوالات

آزمون ارتقاء دانش‌آموختگان داروسازي خارج از كشور با مواد امتحاني از جمله داروشناسي و اطلاعات دارويي با 56 سؤال، فارماسيوتيكس با 35 سؤال، شيمي دارويي با 35 سؤال، فارماكوگنوزي با 15 سئوال و در مجموع 150 سئوال به صورت تستي چهارگزينه‌اي برگزار مي‌شود.درصد قبولي 60 درصد است و منابع و فصلهاي آزمون در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي اعلام شده است.

افراد واجد شرايط

اين آزمون به منظور ارتقاء براي فارغ‌التحصيلان كارشناسي و كارشناسي ارشد خارج از كشور به دكتري عمومي داروسازي در واحدهاي بين‌الملل است. براساس ماده 89 ارتقاء شامل افرادي مي‌شود كه مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد آنها مورد ارزشيابي و تأييد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي رسيده باشد.

شرايط ورود به دوره دكتري عمومي داروسازي

طبق ماده 90، شرايط ورود به دوره دكتري عمومي داروسازي شامل پذيرفته شدن در آزمون ورودي، برخورداري از سلامت كامل تن و روان براساس ضوابط شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي، مجاز بودن به تحصيل از نظر قوانين و مقررات جاري كشور و داشتن شرايط عمومي ورود به آموزش عالي، برابر مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي، داشتن مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد داروسازي خارج ازكشور و پرداخت شهريه مطابق تعرفه و مقررات دانشگاه بين‌الملل محل تحصيل است.

زمان مراجعه پذيرفته‌شدگان آزمون ورودي براي نام‌نويسي

همچنين براساس ماده 91 پذيرفته‌شدگان آزمون ورودي موظفند براي پذيرش و نام‌نويسي و انتخاب واحد حداكثر تا دو ترم تحصيل بعد از قبولي به يكي از واحدهاي بين‌الملل مراجعه کنند.ماده 92 نيز يادآور شده است: دانشجو موظف است در هرنيمسال تحصيلي در زماني كه دانشگاه اعلام مي‌كند، براي ادامه تحصيل و انتخاب واحد به اداره آموزش مراجعه كند، عدم مراجعه دانشجو براي نام‌نويسي در يك نيمسال بدون اطلاع و عذر موجه به منزله ترك تحصيل است و دانشجو اخراج خواهد شد.

در موارد استثنائي كه دانشجو ترك تحصيل خود را موجه مي‌داند بايد دلايل آن را حداكثر تا يك ماه قبل از پايان همان نيمسال به صورت مكتوب به اداره آموزش ارائه دهد، در صورت تأييد موجه بودن ترك تحصيل توسط شوراي آموزشي دانشگاه، آن نيمسال جزو مدت مجاز تحصيل وي محسوب و مرخصي تحصيلي براي آن نيمسال صادر مي‌شود.دانشجويي كه ترك تحصيل کرده، چنانچه بخواهد مدارك تحصيلي خود را دريافت کند، موظف است به كليه تعهدات قانوني دوران تحصيل خود عمل کند.

تعداد واحدهاي درسي

تعداد واحدهاي درسي لازم براي فراغت از تحصيل در دوره دكتري عمومي براي فارغ التحصيلان كارشناسي و كارشناسي ارشد داروسازي خارج از كشور جمعاً 92 واحد است. چنانچه دانشجو در مرحله ارزشيابي بامعرفي وزارت بهداشت به واحدهاي آموزش تابعه تعدادي از واحدهاي فوق را به منظور ارزشيابي مدرك كارشناسي، كارشناسي ارشد با نمره حداقل قابل قبول دانشگاه مربوطه گذرانده باشد ضرورت بر اخذ مجدد درس مربوطه را ندارد، در هر صورت نمره قبولي نبايد كمتر از 12 باشد.


 اجباري شدن بيمه درمان دانشجويان به سال آينده موکول شد 

 هرچند قرار بود دانشجويان متقاضي ثبت‌نام در نيمسال دوم سال 92-93 بدون داشتن دفترچه درمان اجازه ثبت‌نام در واحدهاي دانشگاهي خود را نداشته باشند، اجراي ثبت‌نام اجباري دانشجويان با دفترچه درماني به نيمسال اول سال 93-94 رسيد.

بهمن برزگر، معاون مطالعات و توسعه خدمات بيمه‌اي سازمان بيمه سلامت ايران در گفت‌وگو با ايسنا، در مورد آخرين جزئيات ثبت‌نام اجباري دانشجويان با داشتن دفترچه درمان اظهار کرد: در نهايت تفاهمنامه‌اي ميان وزارت علوم، سازمان بيمه سلامت ايران و دانشگاه علوم پزشکي در اين خصوص به امضا رسيد و سازمان بيمه سلامت کشور اين تفاهمنامه را به تمام واحدهاي استاني خود ابلاغ کرده است.

وي افزود:‌ در اين تفاهمنامه دانشگاه آزاد و پيام نور نيز ذيل وزارت علوم تعريف شده و اين وزارتخانه بايد بخشنامه‌هاي مربوطه در اين خصوص را به اين دانشگاه‌ها ابلاغ کند.

معاون مطالعات و توسعه خدمات بيمه‌اي سازمان بيمه سلامت ايران در مورد زمان اجرايي شدن ثبت‌نام دانشجويان با داشتن دفترچه درمان، بيان کرد: اجباري شدن ثبت‌نام دانشجويان با داشتن دفترچه درماني به نيمسال اول سال 93-94 موکول شده و دانشجويان براي ثبت‌نام در آن ترم تحصيلي مکلف به داشتن دفترچه بيمه پايه خدمات درماني هستند.

برزگر در پاسخ به اينکه آيا بر اساس صحبت‌هاي مطرح شده، دانشجويان بدون دفترچه درماني مجاز به شرکت در امتحانات پايان ترم نيمسال تحصيلي دوم 92-93 نيستند؟ عنوان کرد: در اين خصوص بايد صندوق رفاه دانشجويان اعلام نظر کرده و پاسخگو باشد.

سهم حق بيمه پرداختي دانشجو در بيمه پايه درمان دانشجويان براساس تفاهمنامه منعقد شده 15 درصد تعريف شده و 85 درصدمابقي توسط سازمان بيمه سلامت ايران پرداخت مي‌شود.


 خبر 

 آمار تقاضاها براي جذب هيأت علمي

فراخوان جذب هيات علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور در بهمن ماه 92 منتشر شد و پس از اعلام ميزان تقاضاهاي دانشگاهها نشان مي‌دهد از ميان 5 هزار و 253 تقاضاي اعلام شده براي جذب هيات علمي 4 هزار و 16 تقاضا از هر دو جنس پذيرش دارند و تنها 83 تقاضا به پذيرش صرفا زن اختصاص دارد.به گزارش خبرنگار مهر، فراخوان بهمن 92 به جذب هيات علمي به صورت پيماني با مدرک کارشناسي ارشد و يا دکتري تخصصي يا طرح سربازي با مدرک کارشناسي ارشد و يا دکتري تخصصي اختصاص دارد.

در اين ميان از تقاضاهاي بارگذاري شده توسط دانشگاهها، مراکز آموزش عالي، موسسات آموزشي غيردولتي و غيرانتفاعي و مراکز وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي تعداد 3 هزار و 813 تقاضا پيماني دکتري تخصصي، تعداد 475 تقاضا پيماني کارشناسي ارشد، تعداد 848 تقاضا طرح سربازي دکتري تخصصي، تعداد 117 تقاضا طرح سربازي کارشناسي ارشد از ميان 5 هزار و 253 اعلام شده است.

آمار پذيرش به تفکيک جنسيت

پذيرش جنسيت از هر دو جنس به صورت گزينه "همه" 4 هزار و 16 تقاضا از ميان 5 هزار و 253 است. پذيرش جنسيت مرد يک هزار و 154 تقاضا از ميان 5 هزار و 253 و پذيرش جنسبت زن 83 تقاضا از ميان 5 هزار و 253 است.

رشته‌هاي پذيرنده عضو هيأت علمي زن

در بخش دانشگاههاي دولتي تنها 42 تقاضا از سوي دانشگاههاي صنعتي سهند تبريز، دانشگاه امام صادق(ع) (پرديس خواهران)، دانشگاه تهران، دانشگاه کوثر، دانشگاه زابل، دانشگاه قم، دانشگاه جيرفت، دانشگاه شهيد باهنر کرمان، دانشگاه گلستان و دانشگاه نهاوند (ويژه دختران) براي عضو هيات علمي زن اعلام شده است که اين تقاضاها در رشته‌هاي آمار، علوم کامپيوتر، مديريت، مهندسي صنايع، مهندسي کامپيوتر، تربيت بدني و علوم ورزشي، حقوق، علوم قرآن و حديث، فقه و حقوق اسلامي، فلسفه، الهيات و معارف اسلامي، زبان و ادبيات فارسي، كتابداري، روانشناسي، كتابداري، ترويج و آموزش کشاورزي، شيمي، علوم باغباني اعلام شده است.

در بخش دانشگاههاي غيرانتفاعي غيردولتي نيز تنها 28 تقاضا براي عضو هيات علمي زن از سوي اين دانشگاهها مطرح شده است که اساتيد را در رشته‌هاي دامپزشکي، شيمي، رياضي، فناوري اطلاعات، مهندسي کامپيوتر، مديريت و برنامه‌ريزي آموزشي، سنجش از دور، مهندسي برق، طراحي، مديريت، حسابداري، علوم قرآن و حديث، فقه و حقوق اسلامي، مهندسي منابع طبيعي، مهندسي شهرسازي، روانشناسي، زبان و ادبيات فارسي و زبان انگليسي جذب مي‌کنند.

در ميان اعلام تقاضاي مراکز وابسته به دستگاه هاي اجرايي نيز تنها 13 تقاضا براي پذيرش عضو هيأت علمي زن اعلام شده است که متعلق به دانشگاه فرهنگيان است که اين دانشگاه در رشته‌هاي مهندسي مکانيک، تاريخ، روانشناسي کودکان، رياضي، زبان عربي، زبان و ادبيات فارسي، زيست شناسي، شيمي، علوم تربيتي و هنر عضو هيات علمي مي‌پذيرد.

اين در حالي است که سالانه بيش از 60 درصد دانشجويان ورودي کنکور سراسري را زنان تشکيل مي‌دهد، از سوي ديگر در بخش تحصيلات تکميلي نيز هر ساله بيش از 45 تا 47 درصد داوطلبان کنکور کارشناسي ارشد زنان هستند. ضمن اينکه در کنکور دکتري که در سه سال گذشته به صورت نيمه متمرکز برگزار شده بيش از 42 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي‌دهد.

همچنين در سالهاي اخير تعدادي از موسسات آموزش عالي به ويژه در بخش غيرانتفاعي و غيردولتي به صورت تک جنسيتي در آمده است که اين موضوع با توجه به سياست بومي‌پذيري در اين موسسات و رشته‌ها مي‌تواند در عين حال که شرايط بهتري براي تحصيل دختران به صورت پذيرش بومي فراهم کند زمينه ساز اشتغال درصد زيادي از زنان فارغ‌التحصيل دوره‌هاي تحصيلات تکميلي نيز خواهد بود. با اين حال تعداد زيادي از اين موسسات اعلام نياز به جذب هيأت علمي زن را در فراخوان اين دوره اعلام نکردند.

از سوي ديگر برنامه‌ريزيهاي آموزشي در حوزه آموزش عالي نشان مي‌دهد که هرساله تعداد زيادي از افراد اعم از زن و مرد در رشته‌هاي دکتري پذيرفته مي‌شوند که نبود برنامه مناسب براي جذب اين افراد در کسوت هيات علمي مي‌تواند به هدر شدن منابع کشوري بينجامد.

ميزان پذيرش صرفا مرد به تفکيک دانشگاهها

پذيرش صرفا زن به عوان عضو هيأت علمي در حالي تنها 83 مورد اعلام شده است که در ميان دانشگاههاي کشور يک هزار و 154 تقاضا براي عضو هيات علمي صرفاً به صورت پذيرش مرد وجود دارد. از اين تعداد 740 تقاضا به دانشگاههاي دولتي، 333 تقاضا به دانشگاههاي غيردولتي غيرانتفاعي و 81 تقاضا به مراکز وابسته به دستگاههاي اجرايي اختصاص دارد.

تقاضاي صرفاً مرد در مرکز آموزش عالي شهيد مدرس شهرضا، مرکز تحقيقات نجوم و اخترفيزيک مراغه، موزه علوم و فناوري جمهوري اسلامي ايران، سازمان مطالعه و تدوين کتب علوم انساني(سمت) و مرکز بين‌المللي علوم و تکنولوژي پيشرفته علوم محيطي صورت مي‌گيرد.

همچنين دانشگاههاي اصفهان، کاشان، هنر اصفهان، ايلام، شهيد مدني آذربايجان، هنر اسلامي تبريز، اروميه، تربيت دبير شهيد رجايي، تهران، شاهد، صنعتي اميرکبير، مالک اشتر، علامه طباطبايي، شهرکرد، بيرجند، کشاورزي و دامپروري تربت جام، تربت حيدريه، فردوسي مشهد، نيشابور، بجنورد، صنعتي جندي شاپور دزفول، تحصيلات تکميلي علوم پايه گاوازنگ زنجان، زنجان، دامغان، سمنان، دريانوردي و علوم دريايي چابهار، زابل، سيستان و بلوچستان، ولايت، سلمان فارسي کازرون، هنر شيراز، علوم و معارف قرآن کريم، قم، کردستان، تحصيلات تکميلي صنعتي کرمان، جيرفت، شهيد باهنر کرمان، صنعتي سيرجان، رازي، گلستان، گيلان، تخصصي فناوريهاي نوين آمل، علم و فناوري مازندران، صنعتي اراک، هرمزگان، بوعلي سينا، سيد جمال‌الدين اسدآبادي، صنعتي همدان، مجتمع آموزش عالي آيت‌ا...‌العظمي حائري ميبد و مراکز آموزش عالي استهبان، فيروزآبادي، ممسني، فني و مهندسي بوئين زهرا تقاضاي
صرفاً مرد دارند.

رئيس دانشگاه خبر داد؛

تغيير فرمول پذيرش دانشجو در دانشگاه علامه و کاهش ظرفيت دوره شبانه

رئيس دانشگاه علامه طباطبايي از تغيير فرمول پذيرش دانشجو دراين دانشگاه براي سال آينده خبر داد و گفت: فرمول پذيرش دانشجو را براي سال آينده به گونه‌اي تغيير داديم تا مانند دوره‌هاي پيشين تنها دانشجويان برجسته در حيطه علوم انساني پذيرش شوند.

دکتر حسين سليمي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در چند سال گذشته در تعداد زيادي از رشته‌هاي دانشگاه به ويژه در مقطع کارشناسي و کارشناسي ارشد نسبت به دوره‌هاي قبل تر دانشجوي کمتري پذيرش مي شد و بيشتر دانشجوياني هم که پذيرش مي‌شدند دانشجويان شبانه و نوبت دوم بودند که اين مساله باعث مي‌شد رتبه‌هاي پايين کنکور به دانشگاه علامه راه يابند.

وي ادامه داد: برهمين اساس وضعيت موجود را تغيير داديم و اکنون بيشتر رشته‌هاي کارشناسي براساس فرمول وزارت علوم تحقيقات و فناوري و سازمان سنجش آموزش کشور که به دانشگاه اعلام شده دانشجوي روزانه نوبت اول و تعداد محدودي دانشجوي شبانه که حداقل نمره لازم رعايت کسب کرده باشند پذيرش خواهند شد.

رئيس دانشگاه علامه تاکيد کرد: اين تغيير سياست از سال آينده اجرا مي‌شود و مانند دورانهاي پيشين فقط دانشجويان با رتبه‌هاي بالا کنکور مي‌توانند در رشته‌هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه علامه پذيرش شوند.وي افزود: فرمول پذيرش دانشجو را به گونه اي تغيير داديم که مانند آن دوران دانشجويان برجسته و استعدادهاي برجسته را در حيطه علوم انساني به عنوان دانشجو در دانشگاه علامه داشته باشيم.

مديرکل بورس دانشجويان خبر داد؛

بخشنامه بانک مرکزي درباره دانشجويان ايراني خارج کشور

مديرکل بورس سازمان امور دانشجويان گفت: شهريه دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور در سال 93 به حساب دانشگاهها واريز خواهد شد.

واريز شهريه به حساب دانشگاه

دکتر احمد غلامي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بخشنامه اخير بانک مرکزي که براساس آن از ابتداي سال 1393 پرداخت شهريه صرفا به حساب دانشگاه واريز مي‌شود، گفت: با توجه به مذاکرات ژنو (توافقي که ميان ايران و گروه 1+5، صورت گرفت که در بندي از آن غربي‌ها متعهد شدند مبلغ 400 ميليون دلار از سرمايه‌هاي بلوکه شده ايران را به شکل ويژه در قالب کمک هزينه تحصيل دانشجويان ايراني در خارج از کشور در اختيار دانشگاههاي کشورهاي مختلفي که پذيراي ايراني ها هستند و خواهند بود قرار دهند) شهريه دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از کشور در سال 93 به حساب دانشگاهها واريز خواهد شد.

وي ادامه داد: برهمين اساس دانشجويان بورسيه شاغل به تحصيل در خارج از کشور بايد مشخصات خود از قبيل دانشگاهي که تحصيل مي‌کنند، شماره حساب دانشگاه، کد بانکي و ساير مشخصات که به زودي اعلام خواهد شد را ارايه کنند و پس از بررسي در سازمان امور دانشجويان و پس از تاييد صحت مدارک، ليست دانشجويان به بانک مرکزي ارايه مي‌شود تا شهريه آنها به حساب دانشگاه واريز شود.

وي ادامه داد: اما درخصوص دانشجويان اعزام با هزينه شخصي، خانواده دانشجويان بايد معادل ريالي مبلغ شهريه را به حساب خزانه دولت که شماره حساب آن اعلام خواهد شد واريز کنند تا پس از بررسي ارز معادل شهريه آنها به حساب دانشگاه واريز شود.

وزارت بهداشت نيز در اطلاعيه‌اي اعلام کرد: طبق بخشنامه اخير بانك مركزي و با توجه به اينكه از ابتداي سال 1393 پرداخت شهريه صرفا به حساب دانشگاه واريز مي‌شود لذا خواهشمند است دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج کشور نسبت به تكميل دقيق اطلاعات ذيل در بخش اطلاعات تحصيلي اقدام کنند.

براساس اين اطلاعيه، دانشجويان بايد نام بانك عامل دارنده حساب بانكي دانشگاه( شعبه يا كد) ، شماره حساب بانكي دانشگاه ، آدرس بانك. گواهي صادره از دانشگاه خارج از كشور كه علاوه بر قيد مبلغ دقيق شهريه و معادل شده آن به يكي از ارزهاي يورو ، فرانك سوئيس و ين ژاپن ، داراي شماره حساب دانشگاه، نام بانك، كد دارنده حساب، آدرس و سوئيفت كد نيز باشد در بخش مدارك اسكن شده (پرونده) اسكن كنند.

ضمنا درصورت هرگونه تغيير در حساب بانكي دانشگاه دانشجو ملزم است مراتب را در زمان ثبت درخواست جديد اعلام کند.

بديهي است در صورت عدم تكميل اطلاعات امكان پرداخت شهريه ميسر نخواهد شد.

تسهيلات صندوق رفاه براي حق بيمه

معاون تسهيلات دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان گفت: به تمام دانشگاه‌هاي کشور ابلاغ و تاکيد شده است تا دانشجويان مشغول تحصيل در دانشگاهها از بيمه سلامت، مشروط بر اينکه هيچ گونه‌ بيمه‌اي نداشته باشند، استفاده کنند.

کدام دانشجويان بيمه سلامت مي‌گيرند؟

دکتر منصور حبيب‌پور گودرزي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص بيمه سلامت گفت: تفاهمنامه بيمه سلامت به امضاي رئيس صندوق رفاه دانشجويان و رئيس سازمان بيمه سلامت رسيد و به تمام دانشگاهها ابلاغ شد.

وي ادامه داد: دانشجويان با پرداخت 15 درصد حق بيمه مي‌توانند از بيمه سلامت برخوردار شوند.

معاون تسهيلات دانشجويي صندوق رفاه دانشجويان يادآورشد: در صورتي که دانشجو به هر دليل امکان پرداخت 15 درصد سهم‌ بيمه را نداشته باشد مي‌تواند از تسهيلات صندوق رفاه استفاده کند.

وي خاطرنشان کرد: 15 درصد سهم بيمه سلامت درسال 92 براي هر دانشجو به صورت ماهانه دو هزار و يکصد و 45 تومان و به صورت سالانه 25 هزار و 700 تومان خواهد بود.

گودرزي درخصوص اينکه دانشجويان در نيم سال دوم سال تحصيلي 93-92 آيا مي توانند از تسهيلات بيمه سلامت برخوردار شوند گفت: به تمام دانشگاه‌هاي کشور ابلاغ و تاکيد شده تا دانشجويان مشغول تحصيل در دانشگاهها از بيمه سلامت، مشروط بر اينکه هيچ گونه بيمه‌اي نداشته باشند، استفاده کنند.

وي افزود: دانشجوياني که به هر دليل از هر عنوان بيمه برخوردار نباشند، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم تاکيد دارد تا اين دانشجويان از بيمه سلامت برخوردار شوند.


 انتصابات 

 با حکم وزير بهداشت؛

سرپرست دانشكده علوم پزشکي نيشابور منصوب شد

به گزارش آفرينش، با حکم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي دکتر محسن عظيمي‌نژاد سرپرست دانشكده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني نيشابور شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي ايلام ابقا شد

به گزارش آفرينش، دکتر علي دل‌پيشه در سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکي ايلام ابقاء شد.با حکم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي دکتر علي دل‌پيشه در سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني ايلام ابقاء شد.

با حضور يزدي صمدي؛

عادل نوروزي به عنوان معاون هماهنگي نماينده تام‌الاختيار دكتر ميرزاده در ايلام معرفي شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا با حضور عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، عادل نوروزي به عنوان معاون هماهنگي نماينده تام‌الاختيار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در استان ايلام معرفي شد.

تاييد انتخاب 2 تن از روساي دانشگاه‌هاي کشور

در جلسه 742 شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضمن ارائه گزارش وضعيت نوشت‌افزار و اسباب‌بازي در کشور، انتخاب 2 تن از روساي دانشگاه‌هاي کشور تاييد شد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، عضو پيوسته فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران در اين جلسه از تاييد انتخاب دو تن از روساي دانشگاه‌هاي کشور در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي خبر داد.

مخبر دزفولي گفت: بنا بر پيشنهاد وزير علوم، تحقيقات و فناوري؛ دکتر علي خاکي صديق به‌عنوان رييس دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي و دکتر محمود مدرس هاشمي به‌عنوان رييس دانشگاه صنعتي اصفهان موفق به کسب راي اعتماد از جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي شدند.دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خاتمه اظهار داشت: در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي از تلاش‌ها و زحمات فرهاد رهبر در زمان رياست دانشگاه تهران تقدير و تشکر شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته