جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4660

فردا؛آخرين مهلت ثبت‌نام کنکور؛
تقويم کنکور 93 اعلام شد

برگزاري آزمون در يک نيمروز؛
آغاز توزيع کارت کنکور دکتري از ساعت 10 صبح امروز


مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ارشد پزشکي تا 15 اسفندماه


رفع مشکلات اعتباري افزايش مقرري دانشجويان بورسيه


خبر


انتصابات


 فردا؛آخرين مهلت ثبت‌نام کنکور؛
 تقويم کنکور 93 اعلام شد 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري آزمون سراسري سال 93 در روزهاي پنجم تا هفتم تيرماه، از پايان مهلت مرحله دوم ثبت‌نام اين آزمون در ساعت 24 فردا چهارشنبه، 14 اسفندماه خبر داد.

آمار ثبت‌نام‌کنندگان

دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به ثبت‌نام 897 هزار و 508 نفر در مرحله اول ثبت‌نام کنکور 93 در آذر ماه، گفت: از اين تعداد 541 هزار و 904 نفر معادل 60.38 درصد داوطلبان زن و 355 هزار و 604 نفر معادل 39.62 درصد مرد بوده‌اند.

به گفته وي با توجه به تعداد داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در مرحله دوم آزمون تعداد متقاضيان کنکور 93 حدود يک ميليون نفر است و متقاضيان تا پايان زمان اعلام شده مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

آخرين فرصت براي ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي

مشاور عالي سازمان سنجش، افزود: داوطلباني که قبلا در آزمون ثبت‌نام کرده‌اند نيز ‌مي‌توانند براي ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود تا ساعت 24 فردا چهارشنبه، 14 اسفند ماه با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org نسبت به اصلاح موارد موردنياز اقدام کنند.

توزيع کارت شرکت در آزمون

توکلي با اشاره به توزيع کارت شرکت در آزمون و برگه راهنماي مربوطه از روز يکشنبه اول تيرماه 93 روي سايت سازمان سنجش اظهار کرد: آزمون سراسري سال 93 در صبح و بعدازظهر روزهاي 5 الي 7 تيرماه سال 93 برگزار خواهد شد.

زمان اعلام نتايج اوليه و نهايي آزمون

وي خاطر نشان کرد: نتايج اوليه آزمون به صورت کارنامه تنظيم و در هفته دوم مرداد ماه 93 بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد و همچنين انتخاب رشته توسط داوطلبان مجاز در هفته سوم مرداد ماه 93 انجام خواهد گرفت.

مشاور عالي سازمان سنجش گفت: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي رشته‌هاي متمرکز آزمون سراسري سال 93 در نيمه دوم شهريور ماه 93 اعلام مي‌شود.توکلي افزود: براساس برنامه زماني فهرست اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي نيمه متمرکز سال 93 در نيمه اول مهرماه 93 از طريق سايت سازمان منتشر مي‌شود و معرفي‌شدگان مذکور ضرورت دارد بر اساس برنامه زماني که در اطلاعيه‌اي به همراه اسامي آنان به روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد، براي شرکت در مصاحبه، معاينه و آزمون عملي در ديگر مراحل شرکت کنند.

وي درباره زمان اعلام نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي نيمه متمرکز، تصريح کرد: فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي نيمه متمرکز آزمون سراسري سال 93 در اواخر دي ماه يا اوايل بهمن ماه اعلام خواهد شد.


 برگزاري آزمون در يک نيمروز؛
 آغاز توزيع کارت کنکور دکتري از ساعت 10 صبح امروز 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون 240 هزار و 361 داوطلب آزمون دوره دکتري نيمه متمرکز 1393 از ساعت 10 صبح امروز سه‌شنبه 13 اسفند 92 بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است.

مهلت دريافت كارت

دکتر حسين توکلي به خبرنگار مهر افزود: کارت آزمون داوطلبان دکتري در سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و داوطلبان از ساعت 10 صبح امروز 13 اسفند تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 اسفند مي‌توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات موردنياز ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون خود، از آن و برگه راهنما، نسخه چاپي تهيه کنند.

زمان برگزاري آزمون

به گفته توکلي براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون ورودي دوره دکتري نيمه متمرکز 93 منحصرا در صبح جمعه 16 اسفند ماه 1392 در 53 شهرستان مختلف کشور به شرح شهرستانهاي محل برگزاري آزمون مندرج در جدول شماره يک اطلاعيه منتشره برگزار خواهد شد.

مشاور عالي سازمان سنجش کشور ادامه داد: شهرستان محل برگزاري هر داوطلب و آدرس حوزه امتحاني وي در شهرستان مذکور در ذيل نسخه چاپي کارت شرکت در آزمون داوطلب درج شده است.

آزمون، رأس ساعت هشت صبح آغاز مي‌شود

به گفته وي فرايند برگزاري آزمون دکتري نيمه متمرکز کشور رأس ساعت هشت صبح روز جمعه آغاز مي‌شود و درهاي ورود به آزمون راس ساعت 7:30 بسته خواهد شد از اين رو داوطلبان بايد قبل از اين ساعت در حوزه امتحاني مربوطه حاضر باشند.

مدارك لازم براي حضور در جلسه

توکلي خاطرنشان کرد : براي شرکت در آزمون همراه داشتن نسخه چاپي کارت ورود به آزمون که داوطلب قبلا اثر انگشت خود را بر روي محل مربوط درج کرده باشد و همچنين اصل کارت ملي يا شناسنامه عکس‌دار الزامي است.


 مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ارشد پزشکي تا 15 اسفندماه 

مهلت مجدد براي ثبت نام، ويرايش و تكميل مدارك آزمون كارشناسي ارشد رشته هاي گروه پزشكي سال 93 از روز 11 اسفندماه آغاز شده و تا ساعت 24 روز 15 اسفندماه پايان مي‌پذيرد.

به گزارش آفرينش، افرادي كه طي مهلت تعيين شده از 12 بهمن تا 3 اسفند موفق به ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 93 نشده‌اند مي‌توانند در روزهاي تعيين شده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

فرصتي براي ويرايش يا تكميل مدارك

همچنين افرادي که مدارك خود را ناقص ارسال کرده‌‎اند و يا مدارك ارساليشان ناخوانا است مي‌توانند در تاريخ اعلام شده نسبت به ثبت‌نام، ويرايش اطلاعات و يا تكميل مدارك خود اقدام کنند.

زمان توزيع كارت ورود به جلسه آزمون

كارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنما و ساير اطلاعات مربوط به اجراي آزمون در روزهاي سوم تا هفتم خرداد ماه 93 منتشر مي‌شود.

زمان برگزاري

آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 93 طي نوبتهاي صبح و عصر در روزهاي 22 و 23 خردادماه 93 برگزار مي‌شود.


 رفع مشکلات اعتباري افزايش مقرري دانشجويان بورسيه 

رئيس سازمان امور دانشجويان با اشاره به افزايش مقرري دانشجويان بورسيه گفت: يک مقدار مشکلات اعتباري وجود داشت که آن را با معاونت نظارت راهبردي و برنامه‌ريزي رياست جمهوري صحبت کرديم اميدواريم با ابلاغ معاونت راهبردي و برنامه‌ريزي رياست جمهوري به هيات دولت، در ماه جاري به تصويب برسد.به گزارش مهر، ميزان مقرري دانشجويان بورسيه خارج از کشور از سال 89 تاکنون ثابت مانده بود و رايزنان علمي و نمايندگان ايران در خارج از کشور همگي بر افزايش ميزان مقرري اتفاق نظر داشتند.

کشور محل تحصيل؛ ملاک افزايش

برهمين اساس افزايش مقرري بورسيه‌هاي خارج از کشور به تصويب کميسيون اجتماعي دولت رسيد و قرار شد اين موضوع به تصويب هيات دولت نيز برسد و از ابتداي سال آينده مقرري دانشجويان بورسيه خارج از کشور بسته به کشور محل تحصيل بين 10 تا 50 درصد افزايش يابد.

دکترمجتبي صديقي رئيس سازمان امور دانشجويان درخصوص آخرين وضعيت افزايش مقرري دانشجويان بورسيه خارج از کشور و تصويب هيات دولت گفت: کارهاي اداري مربوط به افزايش مقرري دانشجويان بورسيه خارج از کشور انجام شده است .

وي ادامه داد: يک مقدار مشکلات اعتباري وجود داشت که آن را هم با معاونت راهبردي و برنامه‌ريزي رياست جمهوري صحبت کرديم اميدواريم با ابلاغ معاونت راهبردي و برنامه‌ريزي رياست جمهوري به هيات دولت، افزايش مقرري دانشجويان بورسيه در ماه جاري تصويب شود.


 خبر 

 در جلسه هيات مميزه دانشگاه؛

دكتر ميرزاده: زمينه ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد اسلامي فراهم شود

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا دكتر حميد ميرزاده در جلسه هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اين که حق ادامه تحصيل را از هيچ فردي نمي‌توان سلب کرد، گفت: زمينه‌هاي ادامه تحصيل مربيان دانشگاه آزاد اسلامي فراهم شود.

در جلسه هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي که با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد، 16 پرونده ارتقاي مربي به استادياري، استاديار به دانشيار و دانشيار به استادي مطرح و توسط اعضا مورد بررسي و تصميمات مقتضي اتخاذ شد.

دكتر ميرزاده در اين جلسه با بيان اين که حق ادامه تحصيل را از هيچ فردي نمي‌توان سلب کرد و محدوديتي هم از نظر سني مطرح نيست، اظهار داشت: براي توسعه کيفي و ارتقاي سطح علمي دانشگاه آزاد اسلامي بايد مربيان اين دانشگاه را به ادامه تحصيل تشويق کرد به همين دليل هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي مي‌تواند در اين راستا کمک بسزايي داشته باشد.

وي به نواقص آيين‌نامه ارتقاي اعضاي هيات علمي اشاره کرد و گفت: درخصوص مشخص کردن نقاط ضعف و قوت آيين‌نامه جديد ارتقاي اعضاي هيات علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از تمامي روساي واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي خواستاريم نظرات خود را به دفتر مرکز هياتهاي مميزه دانشگاه اعلام کنند.

ميرزاده از اعضاي هيات مميزه دانشگاه آزاد اسلامي نيز خواست تا نظراتشان را پيرامون آيين‌نامه ارتقاي اعضاي هيات علمي براي ارسال به وزارت علوم به همان دفتر ارايه کنند.

مديرکل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهشي وزارت علوم:

قصه پرغصه "تجهيزات ارزي دانشگاه‌ها" به پايان رسيد

آخرين محموله تجهيزات ارزي آزمايشگاه‌هاي دانشگاه‌ها به ارزش 5 ميليون دلار تحويل دانشگاه‌ها داده شد. اسماعيل قادري‌فر مديرکل دفتر حمايت و پشتيباني امور پژوهشي و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: آخرين محموله آزمايشگاهي پيشرفته به ارزش 5 ميليون دلار بعد از چند ماه ماندن و معطل شدن در گمرک بالاخره تحويل دانشگاهها و پژوهشگاههاي کشور داده شد.

وي افزود: اين محموله شامل تجهيزات آزمايشگاهي دانشگاهها، پژوهشگاهها و پارک هاي علم و فناوري کشور بود که جهت فعاليتهاي علمي و پژوهشي مورد نياز پژوهشگران کشور بوده است.قادري‌فر در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران، مبني بر اينکه اين تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهي به کداميک از دانشگاهها و پژوهشگاهها تحويل داده شده است، اظهار داشت: 30 دانشگاه و پژوهشگاه و پارک علم و فناوري اين تجهيزات آزمايشگاهي را تحويل گرفته‌اند که اسامي اين دانشگاهها: دانشگاه الزهراء(س)، اميرکبير، اراک، فردوسي مشهد، منابع طبيعي گرگان، هرمزگان، علم و صنعت، اصفهان، ملاير، رازي کرمانشاه، شهيد باهنر، چمران اهواز، شهرکرد، صنعتي شريف، شيراز، صنعتي شيراز، اصفهان، کردستان، قم، سيستان و بلوچستان، تبريز، تهران، اروميه، وليعصر رفسنجان، زابل و زنجان بوده و پژوهشگاه زلزله‌شناسي و پارکهاي علم و فناوري گيلان، اصفهان بوده است که توانستند تجهيزات آزمايشگاهي خود را تحويل بگيرند.

15 اسفند؛

پايان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي "کارداني علمي کاربردي پودماني"

ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي کارداني علمي کاربردي حين کار نيمه حضوري مديريت خانواده تا 15 اسفند ماه ادامه دارد.دکتر علي صدر معاون سنجش و خدمات آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: پذيرفته‌شدگان دوره کارداني پودماني مديريت خانواده و امور شورا‌ها بايد تا 15 اسفند نسبت به ثبت‌نام خود به صورت کاملا الکترونيکي از طريق سامانه جامع آموزش‌هاي تکميلي بين سطوح يا‌‌ همان ساتب به به آدرسwww. sateb. uast. ac. ir مراجعه و پس از دريافت شماره دانشجويي ثبت‌نام خود را کامل نمايند.

وي گفت: همچنين پرداخت شهريه پودمان دوره‌هاي حين کار هم اينترنتي است و داوطلبان بايد توسط کارت بانکي عضو شتاب و از طريق سامانه مذکور اقدام کنند. وي يادآور شد: با توجه به مهلت تعيين شده کساني که ثبت‌نام ننمايند قادر به تحصيل در دوره‌هاي فوق نخواهند بود.

معاون وزير علوم خبر داد؛

تصميمات وزارت علوم براي افزايش اختيارات هيأت امناي دانشگاهها

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري از تصميمات تازه وزارت علوم براي افزايش اختيارات بيشتر هيأت امناي دانشگاهها، خبر داد.سعيد سمنانيان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تغيير يا عدم تغيير حيطه اختيارات هيأت امناي دانشگاهها در دوره جديد وزارت علوم، گفت: کارکردهاي هر نهادي با توجه به بسترهاي حقوقي و قانوني آن بازنمايي و تعيين مي‌شود و اختيارات و وظايف هيأتهاي امنا هم مستثني از اين قاعده نيست. بر اين مبنا هر گونه تغييري بايد در مسير حقوقي و قانوني خود صورت گيرد.وي ادامه داد: در اين دوره سعي مي‌شود هر گونه اقدامي در اين باره، از طريق همکاري مثبت و سازنده با دولت، مجلس شوراي اسلامي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي به انجام رسد؛ از طرف ديگر به لحاظ ماهيتي، هيأت امنا، نهادي است که بر پايه مشارکت و همفکري اعضا و به دور از ديوان سالاري مرسوم در ساير دستگاههاي اجرايي اداره مي‌شود.

به گفته معاون وزير علوم، از مهمترين محاسن اداره دانشگاهها به صورت هيأت امنايي، دوري جستن از ديوان‌سالاري حاکم بر ديگر دستگاههاي اجرايي است به گونه‌اي که مديران دانشگاهها از ميان استادان مبرز انتخاب شده‎اند تا بتوانند وقت و همت خود را صرف برنامه‌ريزي و اعتلاي آنها کرده و از طرف از ديگر مزيتهاي منطقه‌اي هر دانشگاه حداکثر بهره‌برداري را ببرند.رئيس مرکز هيأتهاي امنا و هيأتهاي مميزه مرکزي وزارت علوم، با اشاره به پررنگتر شدن نقش هيأت امنا در اداره دانشگاهها، اظهار داشت: در اين راستا، جلسات اين نهاد را به طور منظمتر برگزار و سعي مي‌کنيم زمينه‌هاي مشارکت متنوع‌تر شود؛ بنابراين در صورت بازنگري قانون مربوط به کارکردهاي هيأتهاي امنا، تلاش خواهد شد اختيارات اين نهادبيشتر شود.

مراسم تشييع "بنيانگذار شبکه بهداشتي کشور" صبح امروز برگزار مي‌شود

مراسم تشييع مرحوم دکتر کامل شادپور بنيانگذار شبکه‌هاي بهداشتي کشور امروز سه‌شنبه از مقابل بيمارستان محب تهران برگزار مي‌شود.به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران و به نقل از وب دا؛ همچنين مراسم ختم اين استاد فرهيخته ساعت 14 تا 15:30 فردا چهارشنبه 14 اسفند در سعادت‌آباد، ميدان کاج- خيابان نهم- پلاک 14- سالنهاي چندمنظوره نيايش برگزار مي‌شود.دکتر کامل شادپور يکي از دو تن بنيانگذار شبکه مراقبتهاي اوليه بهداشتي کشور به همراه دکتر سيروس پيله رودي بود که سالها براي طراحي شبکه‌هاي بهداشت و درمان و مشارکت در راه‌اندازي و گسترش شبکه‌هاتلاش کرد.


 انتصابات 

 ابقاي يک رييس دانشگاه علوم پزشکي ديگر در سمت خود با حکم وزير بهداشت

دکتر عليرضا عسگري در سمت رياست دانشگاه علوم پزشکي فسا ابقاء شد.

به گزارش آفرينش با حکم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي دکتر عليرضا عسگري در سمت رياست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني فسا ابقاء شد.

با حکم ستاري؛

مشاور امور توسعه فناوري‌هاي سلامت معاونت علمي رياست جمهوري منصوب شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا مشاور امور توسعه فناوري‌هاي سلامت معاونت علمي رياست جمهوري منصوب شد.

با حکم سورنا ستاري محمدعلي نيلفروش‌زاده به عنوان مشاور امور توسعه فناوري‌هاي سلامت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري انتخاب شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته