جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4660


فعاليت 25 پايگاه امداد جاده‌اي ثابت و سيار در همدان

رايزني براي حذف رواديد بين ايران و نخجوان؛
بازارچه تجاري در پلدشت راه‌اندازي مي‌شود


خبر


خبر


 فعاليت 25 پايگاه امداد جاده‌اي ثابت و سيار در همدان 

 همدان - مجيد ملکيان

مدير روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان همدان از فعاليت 25 پايگاه امداد جاده‌اي در سطح راه‌هاي استان همدان در نوروز 93 خبر داد.مقصود شعباني از اجراي طرح نوروزي هلال احمر در همدان خبر داد و اظهار کرد: هلال احمر استان همدان در نوروز سال 93 فعاليت‌هايي را در سه بخش امداد، جوانان و داوطلبان برنامه‌ريزي کرده است.

وي با اشاره به اقدامات اجرايي در بخش امداد افزود:‌ پوشش امدادي جاده‌هاي استان همدان با 25 پايگاه ثابت و سيار از اقدامات اين بخش است.مدير روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان همدان بيان داشت: تعدادي خودروي کمک‌دار، يک فروند بالگرد و 150 نفر امدادگر آماده خدمات‌رساني به مسافران نوروزي استان هستند.

وي با اشاره به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته درراستاي مقابله با حوادث و سوانح تصريح کرد: در اين راستا از امدادگران و نيروهاي باتجربه و متخصص در عرصه امداد و نجات در ايام نوروز امسال استفاده مي‌شود.

شعباني يادآور شد: سازمان داوطلبان نيز با جذب توانمندي‌هاي فردي، همگاني و عمومي براي دستگيري و حمايت از اقشار آسيب‌پذير در اين ايام وارد عمل مي‌شوند.

مدير روابط عمومي جمعيت هلال احمر همدان ابراز داشت: سازمان جوانان هلال احمر استان نيز با جذب، سازماندهي و به کارگيري جوانان به منظور انجام خدمات امدادي و عام‌المنفعه طرح نوروز امسال را با طرح ملي «ايمني و سلامت مسافران نوروزي» آغاز مي‌کند.

وي يادآور شد: سازمان جوانان هلال احمر استان نيز با 25 پايگاه در سطح استان در زمينه اطلاع‌رساني و دادن هشدارهاي ايمني درراستاي رفاه مسافران تلاش مي‌کند.


 رايزني براي حذف رواديد بين ايران و نخجوان؛
 بازارچه تجاري در پلدشت راه‌اندازي مي‌شود 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

سرکنسول ايران در جمهوري خودمختار نخجوان گفت: رايزنيهايي براي برداشته شدن رواديد بين ايران و اين جمهوري خودمختار انجام شده است.محمدتقي محمدعلي در جلسه بررسي و برنامه‌ريزي راه‌اندازي بازارچه تجاري منطقه آزاد ماکو در پلدشت افزود: براساس رايزنيهاي انجام شده و تمايل طرف مقابل، مقرر شده رواديد از طرف کشور مقابل به زودي برداشته شود و يا هزينه هر نفر از 35 يورو به 10 يورو کاهش يابد.وي اضافه کرد: در حال حاضر زمينه‌هاي فعاليت در تمام بخشها با جمهوري خودمختار نخجوان به ويژه در بخش کشاورزي فراهم شده است.محمد علي ادامه داد: پس از دو سال وقفه، مقرر شده با کمکهاي فني کارشناسان ايراني، يک هزار و 200 هکتار از اراضي نخجوان زير کشت چغندرقند رفته و محصول آن نيز در کارخانه قند خوي به قند و شکر تبديل شود.

مديرعامل منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو نيز در اين نشست گفت: بازارچه تجاري اين منطقه آزاد در آينده نزديک در شهرستان پلدشت راه‌اندازي مي‌شود.حسين فروزان اعلام کرد: براي راه‌اندازي بازار تجاري منطقه آزاد ماکو، مقدمات راه‌اندازي فروشگاههايي براي عرضه کالاي همراه مسافر در صنم بلاغي پلدشت فراهم شده است.

وي افزود: در منطقه آزاد ماکو هر مسافر طبق قانون مي‌تواند به ميزان 80 دلار کالا از منطقه خارج کند که پيش‌بيني مي‌شود با راه‌اندازي بازار تجاري، گردشگري تجاري در شهرستان پلدشت رونق بگيرد.فروزان يادآور شد: راه‌اندازي اين بازار شروع خوبي براي رونق اقتصادي و توسعه و آباداني شهرستان پلدشت است و بايد قدمهاي بعدي، سريعتر برداشته شود.مديرعامل منطقه آزاد تجاري و صنعتي ماکو ادامه داد: از هفته آينده و براي نخستين بار صادرات وانت نيسان ديزلي از محصولات گروه خودروسازي سايپا از کشورمان از طريق مرز پلدشت به جمهوري آذربايجان آغاز مي‌شود.فروزان گفت: منطقه آزاد تجاري صنعتي ماکو امروز به يک ظرفيت بسيار عظيم درراستاي توسعه منطقه، استان و کشور تبديل شده و بايد از اين ظرفيت به بهترين شکل ممکن و بسيار بيشتر از گذشته بهره ببريم.جمهوري اسلامي ايران در محدوده شهرستان پلدشت و در حاشيه رود ارس با جمهوري خودمختار نخجوان داراي مرز مشترک است.


 خبر 

 حفاظت محيط‌زيست نيازمند برنامه‌اي پايدار و متوازن است

دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس شوراي اسلامي شهر دماوند گفت: حفاظت از محيط‌زيست شهر نيازمند برنامه مدون، پايدار و متوازن است.

مصطفي آقايي در حاشيه همايش ميداني پاکسازي محيط‌زيست دماوند که با حضور دوست داران طبيعت در دماوند برگزار شد، اظهار کرد: ايجاد تعادل در زندگي انسانها بر روي کره زمين ضرورتي اجتناب‏ناپذير است پس براي دستيابي بدان بايد ضمن تلاشي مضاعف از انديشه‏ نيروهاي کارآمد مردمي و متخصصان آگاه و مطلع استفاده کرد.

وي ادامه داد: ميراث فرهنگي و طبيعي ازجمله عواملي هستند که بطور مشترک و در کنار عوامل ديگر مي‏توانند سهم مؤثري در توسعه پايدار داشته باشند پس براي ايفاي نقش خود حفاظت از آنها را بايد ضروري دانست.

احيا و مرمت باغ ملي اردبيل با جديت پيگيري مي‌شود

اردبيل – خبرنگار آفرينش

جواد زنجاني در ديدار با رئيس و اعضاي شوراي شهر اردبيل اظهار داشت: با توجه به تخريب و اقدام نامناسبي که در استفاده از اين فضاي مطلوب براي ساخت وسازهاي شهري انجام شده تلاش ما بر اين است تا اين پروژه بار ديگر احيا و مرمت شده و اهالي مرکز استان از آن استفاده کنند.

وي از پيگيري پروژه‌هاي مهم داخل شهر اردبيل براي به ثمر نشستن واقعي در سال آينده خبر داد و خاطرنشان کرد: احداث پل ايستگاه سرعين به شکل مناسب و کابلي، عقب‌نشيني پادگان شهيد چمران در مسير ايستگاه سرعين تا ميدان ارتش و همچنين تعريض و ساماندهي معابر و بازگشايي برخي از خيابان‌ها در دستور کار شورا و شهرداري اردبيل است که در اين زمينه ما در حد وسع و توان از اين مجموعه حمايت مي‌کنيم.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:

توسعه بخش صنعتي، موتور محرکه رشد اقتصادي در استان خواهد بود

تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي گفت: توسعه بخش صنعتي موتور محرکه رشد اقتصادي در استان خواهد بود. ولي ا... ديني افزود: تامين زيرساختهاي انرژي در بخشهاي صنعتي زمينه‌ساز کاهش آلايندگي هوا و افزايش کمي و کيفي محصولات صنعتي گرديده و با ايجاد ارزش افزوده موجب رونق اقتصادي در استان خواهد شد.

مهندس ديني تصريح کرد: تاکنون قريب به 1845 مشترک عمده در بخشهاي صنعتي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند گرديده که اين امر زمينه‌ساز بهبود کيفي خدمات اين بخشها و ايجاد ارزش افزوده و اشتغالزايي در استان گرديده است.

وي با اشاره به اينکه امسال 112 مشترک در بخش صنعتي به مدار مصرف گاز متصل گرديده، ادامه داد: اين رقم معادل 4807 ميليون مترمکعب حجم گاز تحويلي به بخشهاي صنعتي استان در سال جاري بوده است.

مديرعامل شرکت گاز استان در پايان خاطرنشان کرد: با توجه به اهميت بخشهاي صنعتي به عنوان موتور محرکه توليد و اقتصاد در کشور، گازرساني به شهرکهاي صنعتي و کارخانجات توليدي جزو اولويتهاي کاري شرکت گاز استان قرار گرفته که با سرعت مناسبي درحال اجرا مي‌باشد و اين شرکت آمادگي دارد با ايجاد امکانات فني لازم و انتخاب پيمانکار مجري، انشعاب گاز صنايع متقاضي را واگذار نموده و بستر لازم به منظور بهره‌مندي تمامي صنايع از گاز طبيعي را فراهم نمايد.

اولويت آبفاي خوزستان؛ ترميم حفاري‌ها و پاکسازي فعاليت‌هاي کارگاهي است

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان مهمترين اولويت آبفاي خوزستان در روزهاي پاياني سال را ترميم حفاري‌ها و پاکسازي فعاليت‌هاي کارگاهي برشمرد.

محمدعلي صنيعي‌نژاد با اشاره به اينکه از منابع حاصل از فروش مرحله اول و دوم اوراق مشارکت حدود 1040 کيلومتر شبکه مدرن فاضلاب در 16 شهر استان احداث شده است افزود: براساس برآوردها اجراي عمليات شبکه فاضلاب در بسياري از مناطق شهرستانها در سال جاري به پايان مي‌رسد. وي اولويت کاري در شهرستانها را با مناطق حفاري شده دانست.

وي با تاکيد بر اينکه رضايت‌مندي مردم در اولويت اول است تصريح کرد: بايد به نحوي فعاليت کرد که مردم با مشکل مواجه نشوند و در اين راستا بايد از همه ظرفيت‌هاي موجود استفاده شود.

رئيس هيئت مديره شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اينکه مجري و پيمانکاران بايد از همه توان خود در اجراي بهتر و سريعتر پروژه استفاده کنندتا رضايتمندي مردم حاصل شود عنوان کرد: با پيمانکاراني که به تعهدات خود عمل نکنند برخورد قانوني صورت مي‌گيرد.

صنيعي‌نژاد با اشاره به اولويت‌هاي موجود در شرکت آب و فاضلاب خوزستان يادآور شد: براي شرکت آب و فاضلاب خوزستان مهمترين اولويت با توجه به نزديک شدن سال جديد و ورود کاروانهاي راهيان نور و مسافران نوروزي ترميم حفاري‌ها و پاکسازي فعاليت‌هاي کارگاهي است و در اين‌باره تصميمات لازم اتخاذ و ابلاغ شده است.

وي از مردم خواست در برخورد با مشکلات احتمالي مراتب را از طريق سامانه تلفني 122 اطلاع دهند.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان:

پيش‌بيني 38 ميليارد و 500 ميليون تومان بودجه براي فضاي سبز

اصفهان - راعي

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اين كه سالانه حدود 30 ميليارد تومان براي نگهداري فضاي سبز هزينه مي‌شود، اذعان داشت: براي سال آينده 38 ميليارد و 500 ميليون تومان بودجه براي حفظ و نگهداري فضاي سبز پيش‌بيني شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر احمد سليماني‌پور در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب و با اشاره به اهداف و سند چشم‌انداز سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري گفت: رسالت اصلي سازمان پاركها تحقيق، آموزش، طراحي، نظارت، توانمندسازي منابع انساني و ارائه خدمات فني و مهندسي در حوزه فضاي سبز مي‌باشد كه در بيانيه ماموريتي سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان آمده است.

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه طرح درخت تلفني به مناسبت هفته درختكاري در اصفهان درحال اجرا است گفت: با تاكيد شهردار اصفهان و نظر به اينكه برخي افراد به دلايل مختلف نمي‌توانند براي گرفتن درخت مراجعه كنند مقرر شد شهروندان با سامانه 137 تماس گرفته و با دادن آدرس و شماره تلفن درخت موردنظر خود را به صورت رايگان دريافت نمايند.

وي تاکيد کرد:70 هزار اصله نهال براي توزيع پيش‌بيني شده و درصورتي كه تقاضا بيشتر شود نهالهاي موردنياز عرضه خواهد شد و هيچ گونه مشكلي در اين زمينه وجود ندارد.

سليماني‌پور با اشاره به فضاي سبز اصفهان اذعان داشت: در شرايط فعلي 5 هزار هكتار فضاي سبز در شهر وجود دارد به طوري كه 2 ميليون و 500 هزار اصله درخت و درختچه در اصفهان موجود مي‌باشد.

وي ادامه داد: سال 1302 اصفهان 90 هزار نفر جمعيت داشت و سرانه فضاي سبز اصفهان 102 متر و نيم بود و در سال جاري كه جمعيت شهر اصفهان حدود 2 ميليون نفر است، سرانه فضاي سبز 5/26 مترمربع مي‌باشد به طوري كه در سال 1302 سرانه فضاي سبز اصفهان 4 و نيم برابر سرانه فضاي سبز كنوني بوده است.

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان ادامه داد: استاندارد سازمان ملل براي فضاي سبز حدود 20 تا 25 مترمربع مي‌باشد همچنين سرانه فضاي سبز اصفهان در برنامه اصفهان 95 بايد به 29 مترمربع افزايش يابد که در اين راستا بايد سالانه 200 هكتار به فضاي سبز اصفهان اضافه شود و سالانه يك متر مربع به سرانه فضاي سبز اصفهان افزوده شود.

مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اصفهان با بيان اين كه سالانه حدود 30 ميليارد تومان براي نگهداري فضاي سبز هزينه مي‌شود اذعان داشت: براي سال آينده 38 ميليارد و 500 ميليون تومان بودجه براي حفظ و نگهداري فضاي سبز پيش‌بيني شده است.

سليماني‌پور عنوان کرد: 200 ميليارد تومان براي توسعه و 100 ميليارد تومان جهت تملك و آزادسازي براي سال آينده اين سازمان مصوب شده است.


 خبر 

 شهردار رشت عضو مجمع شهرداران صلح جهاني شد

رشت - سيد اکبر خوشحال

مهندس محمد ابراهيم خليلي شهردارکلانشهر رشت با 20 سال سابقه شهرداري در استانهاي تهران و البرز به عنوان شهردار رشت انتخاب گرديد. وي طي حکمي از سوي رئيس سازمان شهرداران صلح جهاني به مجمع شهرداران صلح جهاني پيوست. گفتني است سازمان بين‌المللي شهرداران صلح جهاني داراي 5898 عضو ثابت مي‌باشد که در سال ميلادي گذشته نيز 35 عضو جديد از شهرهاي سراسر دنيا به اين مجموعه ملحق شدند.

رياست اين سازمان بين‌المللي نيز طي نامه‌اي خطاب به شهردار رشت ضمن تبريک عضويت ايشان اظهار اميدواري نمود با مشارکت و تعامل شهرداران، صلح جهاني بدون سلاح هسته‌اي را شاهد باشيم.

لزوم تسريع در راه‌اندازي کامل پايانه مرزي تمرچين - پيرانشهر

اروميه - خبرنگارآفرينش

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي بر لزوم تسريع در راه‌اندازي کامل پايانه مرزي تمرچين پيرانشهر تاکيد کرد.

تقي کهوريان در جلسه بررسي مشکلات مرز تمرچين پيرانشهر، با اشاره به لزوم برنامه‌ريزي و اجراي پروژه‌هاي زيربنايي در پايانه مرزي تمرچين، افزود: تسريع در راه‌اندازي کامل اين پايانه مرزي موجب پويا شدن اقتصاد کشور و همچنين کمک به معيشت مردم مرزنشين و فراهم کردن زمينه کسب درآمد پايدار براي آنان مي‌شود.

وي ايجاد زمينه حضور بخش خصوصي در مبادلات مرزي آذربايجان غربي را موجب رونق تجارت در اين حوزه دانست و اظهار داشت: مرز تمرچين دروازه اقتصادي مناسبي براي شکوفايي، توسعه اقتصادي، بهبود وضعيت معيشتي مردم و اشتغالزايي جوانان است که بايد با برنامه‌ريزي مناسب از اين فرصت و پتانسل مطمئن بخوبي استفاده شود.

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي با تاکيد بر لزوم افزايش حجم صادرات استان، عنوان کرد: با زيرساختهايي که در اين پايانه در حال اجرا است مي‌توان علاوه بر رونق بخشيدن به صادرات و واردات شاهد ايجاد اشتغال و کمک به معيشت مردم و ارتقاي شاخص امنيتي در منطقه نيز شد.

کهوريان همچنين نسبت به ساماندهي و دو بانده کردن جاده تمرچين به پيرانشهر و وضعيت راههاي ارتباطي در مرز تمرچين تاکيد کرد و گفت: پايانه مرزي تمرچين پيرانشهر به عنوان يکي از نقاط عبور ناوگان حمل ونقل بار و مسافر محسوب مي‌شود که افزايش سطح تعاملات از طريق کاهش زمان توقف، تجميع فعاليت در يک مکان خاص، افزايش بهره‌وري و استفاده از سيستمهايIT هدفگذاري شده است.

ساماندهي چشمه اعلاء دماوند در دستور کار مديريت شهري قرار گرفت

دماوند - ايرج صادقعلي

شهردار دماوند در ديدار با هيات امناي منطقه چشمه اعلاء، از ساماندهي و بهسازي اين منطقه گردشگري و توريستي خبر داد.

عباس صفري در ديدار با هيات امناي منطقه گردشگري چشمه اعلاء دماوند، اظهارکرد: در جلسه‌اي با حضور مسوولان شهري و شهرستاني مقرر شد پس از مشخص شدن مالکيت اين منطقه گردشگري، اختيارات عمراني آن به شهرداري واگذار شود.

وي با اشاره به اولويت اين نهاد درراستاي ساماندهي و بهبود وضعيت کنوني چشمه اعلاء، افزود: در فاز نخست، بخش عمده‌اي از اراضي منطقه پس از طي مراحل قانوني به منظور ساماندهي در اختيار شهرداري دماوند قرار گرفته است. شهردار دماوند ادامه داد: به اين منظور طرحي جامع به منظور ساماندهي منطقه و بهبود خدمات‌رساني طراحي مي‌شود.

اين مقام مسوول چشمه اعلاء دماوند را يکي از مناطق بکر و ارزشمند در حوزه گردشگري دانست و گفت: چشمه اعلاء با داشتن جاذبه گردشگري و طبيعت زيبا نه فقط در شهرستان بلکه در استان تهران مورد توجه است.

صفري با اشاره به لزوم فراهم‌سازي امکانات کافي براي مسافران و گردشگران همزمان با آغاز سال جديد، خاطرنشان کرد: نبايد چشمه اعلاء دماوند را در قالب يک بوستان و پارک محله‌اي ديد، بلکه استفاده از آن نيازمند داشتن نگاهي عميق است.

شهردار دماوند بيان کرد: همزمان با آغاز هفته محيط زيست و منابع طبيعي و همچنين روز درختکاري، شهرداري دماوند درراستاي توسعه فضاي سبز شهري نسبت به کاشت چندين اصل نهاد در اين منطقه توريستي اقدام خواهد کرد.

هيات امناي محلات؛ بازوي اجرايي شهرداري دماوند

وي در ادامه با تشکر از حمايت هيات امناي منطقه چشمه اعلاء دماوند، خاطرنشان کرد: هيات امناي محلات بازوي اجرايي شهرداري در جهت بهبود امر خدمات‌رساني هستند.

اين مقام مسوول با بيان اينکه حضور مردم در صحنه و نقش‌پذيري آنان در توسعه شهر موثر است، بيان کرد: مردم و شهروندان با حمايتهاي خود مي‌توانند علاوه بر حفظ فضاي سبز و پاکيزه نگاه داشتن شهر، موجب توسعه و پويايي آن باشند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته