جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1392/12/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4660

اشکان دژاگه:
مي توانيم نيجريه و بوسني را ببريم!


نگاه كارشناس


دقيقه نود


سوت پايان


 اشکان دژاگه:
 مي توانيم نيجريه و بوسني را ببريم! 

اشکان دژاگه ملي پوش کشورمان که در تيم فولام انگليس بازي مي کند بامداد دوشنبه به ايران بازگشت. گفت‌وگويي با وي انجام شده که مي خوانيد.

-ابتدا ازحضور پررنگ اين روزهايت در فولام شروع کنيم، ظاهراً با حضور ماگات جايگاه بهتري در ترکيب تيم پيدا کرده‌ايد؟

بله، من چهارسال با ماگات کار کردم وخيلي خوب همديگررا مي‌شناسيم. او مربي بسيار خوبي است و در شرايطي که متاسفانه فولام وضعيت خوبي ندارد، هدايت تيم را برعهده گرفته تا اوضاع را بهتر کند. شرايط خودم هم بهتر شده و سعي مي‌کنم براي تيمم مفيد باشم.

- درباره تيم ملي ايران صحبت کنيم؛ شما به بازي مقابل کويت نرسيديد. بازي تدارکاتي با تيم گينه را چطور ارزيابي مي‌کنيد؟

تا جايي که مي‌دانم گينه يکي از تيم‌هاي خوب آفريقايي است که لژيونرهاي متعددي در اروپا دارد. بازي با يک تيم آفريقايي هميشه سخت است چون آنها بسيار فيزيکي بازي مي‌کنند. قرارگرفتن مقابل بازيکنان خوب آفريقايي براي بازيکنان ايران تست خوبي خواهد بود تا بتوانيم مقداري شرايط بازي در جام جهاني مقابل نيجريه را درک کنيم. فکرمي‌کنم بازي با کويت هم مي‌تواند براي تيم ملي خوب باشد چون آنها براي دفاع از اعتبار فوتبال‌شان نمي‌خواهند به تيم ايران ببازند و اين باعث مي‌شود بازيکنان ما در وضعيت يک بازي جدي قرار بگيرند.

-بازي با تيم هاي بلاروس، مونته نگرو، آنگولا و ترينيداد و توباگو هم قطعي شده‌اند؛ آيا آنها براي آماده‌سازي تيم ايران جهت بازي با تيم‌هاي نيجريه، آرژانتين و بوسني مناسب هستند؟

اين تيم‌هايي که نام برديد همه از تيم‌هاي خوب فوتبال دنيا هستندونمي‌توانند حريف تدارکاتي کوچکي براي تيم ايران باشند. البته معتقدم بهتر است چند بازي هم با تيم‌هاي خوب اروپايي انجام دهيم. به هرحال بايد با تيم بزرگي چون آرژانتين بازي کنيم که همه مي‌دانند آنها کيستند همه بازيکنان آنها فيزيکي هستند و در شرايط بدني و فني فوق العاده‌اي قرار دارند.

- شما هم مانند کارلوس کي‌روش و برخي ملي پوشان، بازي با نيجريه را مهمترين مسابقه تيم ايران در جام جهاني مي‌دانيد؟

بله، هميشه اولين بازي درهرتورنمنتي به ويژه جام جهاني، اهميت زيادي دارد. من فکر مي‌کنم ايران مقابل نيجريه شانس برنده شدن هم دارد.

- تيم ايران نسبت به ديگر تيم‌هاي آسيايي چه وضعي دارد؟

تيم ايران بعد ازژاپن بهترين تيم آسياست و مطمئنم حريفان ما هم اين را مي‌دانند. اگر ما ريلکس باشيم و با آرامش در بازي‌ها حاضر شويم مي توانيم به امتيازهاي خوبي برسيم.

- مقابل آرژانتين هم همينطور؟!

بالاخره آرژانتين يکي از بزرگترين تيم‌هاي دنياست. جام جهاني است و بايد يک تيم خيلي قوي در گروه باشد تا بازي‌ها پرهيجان شود. اگر آرژانتين در گروه‌مان نبود واقعا جام جهاني حال نمي داد من که از اين بابت خيلي خوشحالم.

ما بايد با تمرکز بالا برابر آنها بازي کنيم وازفوتبال مقابل بزرگان دنيا لذت ببريم.

- به امتياز گرفتن از آرژانتين هم اميدوار هستيد؟

ايران مي تواند شگفتي بيافريند. فوتبال واقعا غيرقابل پيش بيني است. بايد ريلکس باشيم و همينطور بجنگيم. واقعا هر اتفاقي ممکن است بيفتد.


 نگاه كارشناس 

 احترام به کي‌روش، احترام به تيم ملي

حسين عبدي

عدم اعتقاد کارلوس کي‌روش به کار با مربيان ايراني واکنش هاي مختلف و متفاوتي را به همراه داشته است اما هر مربي براي خود اصول و عقايدي دارد که در نهايت به آنها پايبند است وبايد به آن احترام گذاشت. ما بايد بدانيم که يک مربي در حوزه فني از اختيار تام برخوردار است و همه مسائل به سرمربي ختم مي شود. بالاخره ما تيم ملي بزرگسالان‌مان را به کي‌روش سپرده‌ايم و اين مربي بزرگ نيز به خوبي تيم را هدايت کرده است. به همين دليل بايد به نظرات کي‌روش احترام بگذاريم و تابع وپيروايده‌هايش باشيم.انتخاب دستيار نيز بسان انتخاب بازيکنان در حوزه اختيارات يک سرمربي است و به نوعي از انتخاب بازيکن نيز شخصي‌تر محسوب مي شود. يک سرمربي براي کاردريک تيم بايد دستياراني را انتخاب کند که از منظر فکري و اعتقادي به او نزديک باشند و علاوه بر مسائل فني، درحوزه روحي و رواني نيز با سرمربي تيم دريک راستا باشد. حوزه فني يک تيم جايي براي انشقاق و تضارب آرا نيست و مجموعه فني بايد در آرامش کامل باشد تا بتواند تيم را هدايت کند. ازاين نظر بايد به کي‌روش حق داد و او را آزاد گذاشت تا هر فردي که مي پسندد و به نوعي با او راحت است را به عنوان دستيار انتخاب کند. ما جام جهاني را در پيش داريم و با توجه به اينکه از ساير رقبا از منظر آماده سازي عقب تر هستيم، بايد کي‌روش را راحت بگذاريم تا با آرامش بتواند تيمش را مهياي بازي هاي بزرگ کند.


 دقيقه نود 

 اعزام کمانداران به رقابت هاي جايزه بزرگ آسيا در تايلند

تيم ملي تيراندازي با کمان کشورمان با 16 کماندار زن و مرد دردورشته ريکرووکامپوند18 اسفند عازم کشور تايلند محل برگزاري اولين دوره مسابقات جايزه بزرگ آسيا درسال 2014 خواهد شد.تيم ملي تيراندازي با کمان مردان کشورمان به همراه «باک وون مون پاي» سرمربي جديد تيم ملي در اين رقابت ها حضور مي يابد.

نفرات اعزامي به اين مسابقات،امير کاظم پور، اسماعيل عبادي، مجيد قيدي، بهزاد پاکزاد، عماد خلج، ساسان رضوي، اميد طاهري، و روزبه نظريان دهکردي دربخش آقايان وساره اسدي، مليکا عبدالکريمي، مينو عابدي، مژده ممبيني، پريسا براتچي، مريم رنجبر، شبنم سرلک و مريم محمودي سرشت در بخش بانوان هستند. نجمه آبتين و منصورکردي هم به عنوان مربي اين تيم را همراهي مي کنند.

برنامه سفر استقلال به قطر

تيم استقلال روز20 اسفند ماه بايد درقطردردومين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا به مصاف الريان برود.به همين منظور آبي پوشان روز يکشنبه 18 اسفند ماه راهي قطرخواهند شد.

قراراست استقلال روزهاي يکشنبه و دوشنبه آينده درقطر تمرين کند و پس از مصاف با الريان روز چهارشنبه به تهران باز گردد.همچنين جي لويد ساموئل که براي استراحت راهي انگلستان شده روز چهارشنبه اين هفته به تهران بازخواهد گشت. به گفته سرپرست تيم استقلال ساموئل از روز پنجشنبه در تمرينات آبي پوشان حضور خواهد داشت.

تيم فوتبال استقلال امروزدرديداري دوستانه در زمين شماره 2 ورزشگاه آزادي از ساعت 15 به مصاف تيم ملي جوانان مي رود.

ممنوع‌الخروجي بازيکنان، مشکل جديد پرسپوليس

تيم فوتبال پرسپوليس26 اسفند عازم ارمنستان مي‌شود تا ديداري دوستانه با تيم شيراک اين کشور برگزار کند.

با اين حال مسئولان باشگاه که به دنبال فراهم کردن مقدمات اين سفرهستند به مشکل جديدي برخوردند که ممنوع‌الخروجي چند بازيکن پرسپوليس به خاطر مشکلات مالياتي است.از قرار معلوم قراردادهاي اين فصل و فصل گذشته سرخپوشان همچنان براي آنها دردسرساز است. بيشتر پرسپوليسي‌ها که به گفته مديرعامل باشگاه هنوز بخش زيادي از قراردادشان را نگرفتند ودراين ميان پرداخت نکردن ماليات اين قراردادها هم برايشان مشکل‌ساز شده است.در حال حاضر مسئولان باشگاه به دنبال رفع اين مشکل هستند تا پرسپوليس بتواند با همه بازيکنانش عازم ارمنستان شود.

حقوق 2 ميليوني به مربيان سازنده کشتي

فدراسيون کشتي از پرداخت حقوق ماهيانه 2 ميليون توماني به مربي سازنده برترهردرسال فني، در هر دو رشته آزاد و فرنگي خبر داد. مربيان سازنده بر اساس فعاليت ها و تعداد شاگردان خود در تيم هاي ملي در تمامي رده هاي سني و بر اساس ضوابط طرح رتبه بندي مربيان سازنده کشور در هر سال فني، در پايان هر سال ماهيانه 2 ميليون تومان حقوق بعنوان حق الزحمه آموزشي دريافت مي‌کنند.مربياني که در سه سال پياپي موفق شوند عنوان مربي برتر را کسب کنند، به مدت ده سال از اين حقوق بهره مند خواهند داشت.همچنين به منظور تشويق هريک از مربيان سازنده برتر در هر رده سني و در هر رشته در انتهاي هر سال فني، معادل ده سکه طلا به مربي ذيربط نيز تعلق خواهد گرفت.

مربي خارجي نشد، مربي داخلي!

سعيد درخشنده مسئول رويدادهاي بين المللي فدراسيون واليبال درخصوص انتخاب سرمربي تيم ملي گفت: با توجه به خواسته هاي نامعقول گزينه هاي خارجي هدايت تيم ملي واليبال ايران، شانس حضورسرمربيان موفق ليگ برتري دراين تيم بسيارزياد است. مربيان ايراني پيش از حضور خوليو ولاسکو در تيم ملي واليبال حضور وعملکرد خوبي داشتند ودرشرايط کنوني حتي اين شانس را دارند تا بار ديگر قابليت هاي بالاي خود را حتي در ليگ جهاني نشان دهند.وي به شرايط حضور آندره آناستازي مربي مشهور ايتاليا واز گزينه هاي احتمالي سرمربيگري تيم ملي واليبال ايران اشاره کرد و ادامه داد: آناستازي براي اين پست اعلام آمادگي کرده است اما شرط گذاشته با چهار دستيار به ايران خواهد آمد، که فدراسيون واليبال با حضور او و يک دستيارش موافق است و در کنار آنان مربيان ايراني درکادر فني تيم ملي حضور داشته باشند. هنوز مذاکره هاي جدي ميان آناستازي و فدراسيون واليبال انجام نشده و بايد ديد در روزهاي آينده شرايط حضور اين مربي درايران فراهم خواهد شد يا فرد ديگري به جاي او خواهد آمد. پس از قطعي شدن جدايي ولاسکو از تيم ملي واليبال ايران، گزينه هاي جايگزين او در تيم ملي متاسفانه خواسته هاي غيرمعقولي دارند وحتي نرخ کار خود در کشورمان را افزايش دادند که فدراسيون واليبال زير بار اين خواسته ها نخواهد رفت. اگر قرار باشد درچنين شرايطي گزينه هاي سرمربيگري تيم ملي واليبال ايران با شرايط فدراسيون کنار نيايند و خواسته هاي مالي بالا و خواسته هاي نامعقولي داشته باشند، به طورحتم مربيان داخلي دراولويت قرارخواهند گرفت.

دوري يکماهه تيموريان

آندرانيک تيموريان هافبک ملي‌پوش تيم فوتبال استقلال که دربازي اين تيم مقابل الشباب عربستان بار ديگر از ناحيه دست دچار مصدوميت شددست خود را به تيغ جراحان سپرد.تيموريان که در ديدار ايران برابر کره‌جنوبي از ناحيه دست چپ آسيب ديده بود، با مصدوميتي که در ديدار مقابل الشباب برايش به وجود آمد، بايد سه هفته‌ استراحت کند وتا يک ماه نمي‌تواند به ميادين باز گردد.


 سوت پايان 

 دو نشست تعيين‌کننده در فدراسيون بسکتبال

مسئولان فدراسيون بسکتبال امروزسه شنبه درقالب دونشست جداگانه برنامه‌هاي مورد نظر براي تيم ملي جهت حضور در مسابقات قهرماني جهان را مورد بررسي قرار مي‌دهند تا با در نظر گرفته جوانب مختلف آن را نهايي کنند. لزوم بررسي و نهايي کردن برنامه‌هاي تيم ملي بسکتبال در نظر گرفتن پيگيري مسابقات ليگ برتروزمان ديدارهاي باقي مانده در مراحل
پلي‌آف است. به همين منظور اولين نشست امروز سه شنبه مسئولان فدراسيون بسکتبال با سازمان ليگ برگزار مي‌شود تا طي آن زمان ديدارهاي مسابقات باشگاهي ليگ برتر از مرحله پلي‌آف دوم به بعد مجددا بررسي و نهايي شود و بر اساس انطباق با آن، برنامه‌هاي در نظر گرفته براي تيم ملي مورد بررسي قرار گرفته و درمورد آنها جمع بندي نهايي حاصل شود.

به همين منظور دومين نشست تعيين کننده امروز با حضور بچيروويچ، سرمربي تيم ملي، ديگر مربيان اين تيم و سازمان تيم‌هاي ملي برگزار مي‌شود و طي آن بر اساس دعوت‌نامه‌هاي ارسالي به فدراسيون، رايزني و مذاکرات انجام شده و البته زمان‌هاي اعلام شده ازسوي سازمان ليگ، برنامه اردويي تيم ملي تا مسابقات قهرماني جهان مشخص خواهد شد.

چراغ سبز فدراسيون به دروازه‌بان استقلال

رحمتي عذرخواهي مي‌کند؟!

وقتي کارلوس کي روش درمصاحبه اي مهدي رحمتي را بهترين دروازه بان ايران معرفي کرد، به نظر مي رسيد راه براي بازگشت رحمتي به تيم ملي هموار شده است اما درليست جديد هم خبري ازنام دروازه بان استقلال نبود. اين روزها اخبار زيادي درباره بازگشت رحمتي شنيده مي شود.

برخي رسانه ها هنوز از احتمال حضوراودرجام جهاني مي گويند وبرخي هم ديگرشانسي برايش قايل نيستند اما نکته اصلي اينجاست که کي روش تنها در يک صورت حاضر به بخشيدن رحمتي ودعوت او به تيم ملي مي شود.

در صورتي که رحمتي نامه عذرخواهي از کي روش را امضا کرده و ندامت نامه را بپذيرد سرمربي تيم ملي هم راضي به عوت او به تيم ملي مي شود.اين پيشنهاد اخيرا از طرف يکي از مسئولان فدراسيون به رحمتي داده شده اما دروازه بان استقلال هنوز زير بار اين موضوع نرفته است.

برگزاري نشست خصوصي سازي استقلال و پرسپوليس

نشست نحوه خصوصي سازي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس با حضور مسئولان اين باشگاه و نمايندگان مجلس برگزار شد.

در اين نشست علاوه بر علي پروين و بهروز منتقمي، عزيزاله محمدي رئيس اتحاديه، علي فتح‌اله‌زاده مدير عامل باشگاه استقلال، هادي حسيني نماينده مجلس و محمد صادق درودگر حضور داشتند.

حاضرين در اين نشست درباره راهکارهاي مناسب براي چگونگي خصوصي‌سازي فوتبال به بحث و تبادل نظر پرداختند و بر لزوم انجام خصوصي‌سازي در باشگاه‌هاي فوتبال تاکيد کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته