جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/01/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4674


توصيه‌هايي براي بيماران مبتلا به سنگ کليه


ورزشکاران چه مواد غذايي مصرف نمايند؟


بزاق دهان عامل لاغري افراد است


خبرها از عالم علم


خبر پزشکي


 توصيه‌هايي براي بيماران مبتلا به سنگ کليه 

 
سنگ کليه يکي از شايع‌ترين بيماري‌هاي کليه است که مبتلايان به آن براين باورند که درد ناشي از آن بدترين درد شناخته شده است. پزشکان مي‌گويند:مبتلايان به سنگ‌هاي کليوي بايد از پرخوري و مصرف آجيل و تنقلات در ايام نوروز خودداري کنند، زيرا اين اقدام مشکلات ناشي از سنگ را افزايش مي‌دهد.به گزارش ايرنا، پزشکان معتقدند که سنگ کليه در مردان شايع‌تر از زنان است و با اضافه وزن و چاقي افراد به ويژه زنان در ارتباط است.مهمترين دليل بروز سنگ کليه تجمع بيش از اندازه و طولاني مدت ادرار است، چراکه مواد معدني موجود در ادارار مانند کلسيم پس از تمرکز طولاني مدت به بلورهاي متراکم تبديل مي‌شوند.

يکي ديگر از مهمترين عوامل بروز سنگ کليه عدم نوشيدن آب کافي و مصرف بيش از اندازه نمک طعام است.سنگ‌هاي کليوي در دستگاه جمع‌کننده ادرار، در کليه‌ها تشکيل مي‌شوند.وقتي غلظت بعضي از مواد به اندازه‌اي بالا برود که قابليت حل‌شدن خود را از دست بدهند، به صورت بلورهاي کوچک رسوب مي‌کنند و تشکيل سنگ کليه را مي‌دهند.

غزاله اسلاميان کارشناس ارشد تغذيه درباره توصيه‌هاي تغذيه‌اي ضروري براي بيماران مبتلا به سنگ‌هاي کليوي گفت: دفع بيش از حد کلسيم از طريق ادرار، حدود 5 تا 10 درصد از افراد جامعه را مبتلا مي‌سازد و شايع‌ترين علت قابل تشخيص در مورد اين بيماري است.وي افزود: بيماران مبتلا به سنگ‌هاي کلسيمي کليوي به منظور کاهش دفع کلسيم از طريق ادرار، افزايش کارايي درمان‌هاي پزشکي و همچنين کاهش تشکيل و عود سنگ‌هاي کلسيمي بايد رعايت نکات تغذيه‌اي را بنمايند.

اين کارشناس ارشد تغذيه اظهار کرد: افزايش دريافت مايعات سبب کاهش غلظت ترکيبات مختلف در ادرار مي‌شود و در نتيجه احتمال رسوب اين ترکيبات و تشکيل سنگ‌هاي کليوي را کاهش مي‌دهد.وي افزود:حداقل دريافت مايعات در اين بيماران بايد 3 – 2.5 ليتر در روز (12 – 8 ليوان) باشد که نيمي از آن بايد فقط آب باشد.

اسلاميان توصيه کرد: حجم هر ليوان معمولي 250 سي‌سي است و افراد مبتلا به سنگ کليه بايد در تمام طول روز مايعات مناسبي دريافت کنند. آنها بايد حتي قبل از خواب نيز مايعات کافي دريافت کنند تا از غلظت ادرار در زمان خواب جلوگيري شود.

وي اضافه کرد: نوشيدني‌هاي حاوي کافئين به ويژه قهوه سبب افزايش دفع ادرار و در نتيجه کاهش غلظت ترکيبات مختلف ادرار مي‌شوند و از اين طريق در کاهش ايجاد سنگ کليه نقش دارند.

به گفته وي، دريافت زياد کافئين سبب افزايش دفع کلسيم نيز مي‌شود، بنابراين مصرف نوشيدني‌هاي حاوي کافئين در صورتي که در مقادير معقول باشد، بدون اشکال است.اسلاميان در مورد نوشيدن چاي نيز گفت: بهترين توصيه به بيماران داراي سنگ کليه آن است که در صورت تمايل به نوشيدن چاي، از چاي کمرنگ استفاده کنند و تعداد دفعات مصرف چاي 3 – 2 ليوان در روز باشد.

وي در مورد مصرف نوشابه‌هاي گازدار توضيح داد: نوشابه‌هاي گازدار نيز از يک‌سو حاوي قندهاي ساده هستند و سبب افزايش دفع ادراري کلسيم مي‌شوند و از سوي ديگر برخي از آن‌ها حاوي اسيد فسفريک بوده، که سبب اسيدي شدن ادرار مي‌شوند و مي‌توانند منجر به افزايش سنگ‌هاي کليه گردند، بنابراين مصرف آن‌ها توصيه نمي‌شود.

اين کارشناس ارشد تغذيه در باره دريافت کلسيم به بيماران کليوي توصيه کرد: از مصرف رژيم‌هاي غذايي حاوي کلسيم زياد پرهيز کرده و ميزان دريافت کلسيم آنها بايد در حد متوسط (800 ميلي‌گرم در روز)باشد.او همچنين اظهار کرد: افزايش دريافت سديم سبب افزايش دفع ادراري کلسيم مي‌شود و در نتيجه احتمال تشکيل سنگ‌هاي کلسيمي را افزايش مي‌دهد.

اسلاميان افزود:غذاها را به صورت کم‌نمک تهيه کرده و از مصرف موادغذايي شور مانند خيار شور، ترشي شور و غيره پرهيز کرده و همچنين تا حد امکان از مصرف موادغذايي آماده مانند فست فودها و کنسروها که معمولا با مقادير بسيار زياد نمک تهيه شده‌اند، خودداري شود.وي يادآور شد:پروتئين‌هاي حيواني به دليل توليد اسيد سولفوريک و اسيد اوريک در بدن، سبب اسيدي شدن ادرار و در نتيجه افزايش دفع ادراري کلسيم مي‌شوند.

اسلاميان گفت: دريافت منابع غذايي حاوي سيترات پتاسيم به ميزان کافي در ر‍ژيم غذايي روزانه لحاظ شود. ميوه‌ها به ويژه مرکبات منابع خوب سيترات پتاسيم هستند.وي افزود:پژوهش‌ها نشان داده‌اند «ليموناد» سبب افزايش سيترات ادرار مي‌شود و به همين دليل توصيه مي‌شود بيماران با غلظت کم سيترات ادرار، 110 سي‌سي آب ليمو تازه را با کمي شکر در 2 ليتر آب حل کرده و در طول روز استفاده کنند.

اسلاميان اضافه کرد: پتاسيم سبب کاهش دفع ادراري کلسيم مي‌شود. پتاسيم به عنوان يک عامل ممانعت‌کننده از تشکيل سنگ‌هاي کليه شناخته شده است. ميوه‌ها و سبزي‌ها منبع غني پتاسيم هستند.

به گفته وي، منيزيم نيز به عنوان يک عامل جلوگيري‌کننده از سنگ‌هاي کليه گزارش شده است و جذب اگزالات از طريق روده را نيز کاهش مي‌دهد.وي با بيان اينکه چاقي شکمي، اضافه وزن و چاقي، با افزايش خطر سنگ‌هاي کليه به ويژه در زنان در ارتباط است، افزود: افزايش وزن ميزان دفع ادراري کلسيم، اگزالات و اسيد اوريک را افزايش مي‌دهد.

اسلاميان خاطرنشان کرد:افرادي که داراي فعاليت بدني کمي هستند بيشتر در معرض خطر ايجاد سنگ‌هاي کليه قرار دارند، بنابراين فعاليت‌هاي ورزشي منظم براي افراد در معرض خطر ابتلا به سنگ کليه، توصيه مي‌شود.اين کارشناس تغذيه ياد آور شد: از سوي ديگر فعاليت‌هاي ورزشي مي‌تواند به دفع سنگ کليه کمک کند. افراد مبتلا به سنگ کليه که فعاليت بدني بالايي نيز دارند، بايد مايعات بيشتري نسبت به افراد با ميزان فعاليت بدني پايين دريافت کنند تا از اين طريق مايعات تعريق‌شده جايگزين شود.


 ورزشکاران چه مواد غذايي مصرف نمايند؟ 

متخصصين تغذيه ورزشي، همواره در حال تحقيق در خصوص غذاهايي هستند که عملکرد ورزشي را بهبود بخشيده و عضله‌سازي مي‌کند. در همين راستا چند ماده غذايي که مصرف آن براي ورزشکاران توصيه مي‌گردد، ذکر مي‌شود:

آب چغندر براي افزايش انرژي: تحقيقات اخير بيانگر آن است که اين ياقوت گياهي در افزايش انرژي از کافئين و تقريبا هر ماده‌ي ديگري که در رديف مکمل‌ها قرار مي‌گيرد، موثرتر است.

عسل براي استقامت: تحقيقات انجام‌شده در آزمايشگاه تغذيه و ورزش در دانشگاه ممفيس، نشان مي‌دهد که مصرف عسل قبل از ورزش، سوخت و ساز بدن را تنظيم و سطح قند خون و انسولين را براي مدتي طولاني‌تر ثابت نگاه مي‌دارد. طي يک تحقيق مشخص شد، اين شيرين‌کننده‌ي طبيعي قدرت، سرعت و استقامت دوچرخه‌سواران را نيز که در جريان يک رقابت، پيش از شروع مسابقه و در فواصل هر 10 مايل عسل مصرف کرده‌ بودند، افزايش داد.

پروتئين نخود براي تاخير در خستگي عضلات: امروزه در ميان جامعه‌يتغذيه‌ي ورزشي، پروتئين نخود ولوله‌اي به پا کرده است، چراکه اين پروتئين سرشار از اسيدهاي آمينه‌ي زنجيره‌اي است که تحقيقات نشان داده است، اين ترکيب خستگي را در طول ورزش به تاخير مي‌اندازد.

زغال‌اخته منجر براي کاهش التهاب: براي آزمايش اثرات ضد التهابي زغال‌اخته، محققان در دانشگاه ايالتي آپالاچي مصرف آن‌را به مدت شش‌ هفته در ورزشکاران مورد مطالعه قرار دادند که نتايج قابل توجهي به دست آمد. اين ماده‌ِ غذايي علاوه بر کاهش التهابات، گلبول‌هاي سفيد خون را نيز که نقشي حياتي در ايمني بدن بازي مي‌کنند، تقويت مي‌نمايد. وقتي ذغال‌اخته‌ي تازه در دسترس نيست، مي‌توان از خشک آن نيز استفاده کرد.

آلبالو براي مقابله با درد و بازيابي مجدد قدرت: طي تحقيقي که در "آزمايشگاه عملکرد انسان" در دانشگاه ورمونت انجام شد، دانشمندان دريافتند که آب آلبالو اثر قابل توجهي در کاهش درد دارد.

ماهي قزل‌آلا و ساخت عضله: اسيدهاي چرب امگا3 موجود در ماهي‌هاي چرب مانند ماهي آزاد، غالبا به عنوان ماده‌اي مفيد براي مقابله با بيماري‌هاي قلبي و ديابت نوع2 شناخته مي‌شوند؛ اما تحقيقات جديد نشانگر آن است که اين ماده مي‌تواند يک تقويت‌کننده‌ي عضلات نيز باشد. در مقايسه با مصرف روغن‌هاي ديگر، تحقيقات نشان مي‌دهد، مصرف روغن ماهي سبب توسعه‌ي بهبود عضلات مي‌شود.

تاثير هندوانه در کاهش دردهاي عضلاني: به تازگي دانشمندان پزشکي ورزشي اسپانيا کشف کرده‌اند که آب هندوانه اگر يک ساعت قبل از ورزش مصرف شود، به تسکين درد عضلاني کمک مي‌کند. اين اثر احتمالا به سبب وجود سيترولين در آب هندوانه است که اين ماده طبيعي اثر زيادي در بهبود عملکرد عروق و کاهش فشار خون دارد و حتي آنرا وياگراي طبيعي نيز مي‌نامند.

تاثير انار بر بهبود قدرت عضلاني: تا پيش از اين مشخص بود که آنتي‌اکسيدان‌هاي موجود در انار سبب افزايش فعاليت حافظه و بهبود عملکرد مغز مي‌شوند و درحال حاضر محققان در دانشگاه تگزاس گزارش مي‌دهند که آب انار مي‌تواند به بهبود عملکرد عضلات نيز کمک نمايد.

ترجمه: خدايارسعيدوزيري

منبع:www.health.com


 بزاق دهان عامل لاغري افراد است 

 به گزارش ايرنا ازديلي‌ميل، آنزيم موجود در بزاق دهان سبب تجزيه موادغذايي نشاسته‌دار مانند چيپس، نان و برنج مي‌شود.يک بررسي نشان مي دهد که ژن AMy1 سبب توليد آنزيم‌ها در بزاق مي‌شود. اين آنزيم‌ها با متلاشي‌کردن ترکيبات کربوهيدرات در بدن، سبب لاغر ماندن فرد مي‌شود.نتايج اين مطالعه نشان داد ، وجود نسخه‌هاي بيشتري از اين ژن در برخي افراد-که بعدها به نام ATKINS ناميده شد- احتمال لاغرماندن آنها را بيشتر مي‌کند.

اين مطالعه نشان مي‌دهد که کساني که نسخه‌هاي بيشتري از اين ژن را دارند به دليل ترشح بيشتر آنزيم، توانايي بيشتري در حفظ لاغري دارند.اگرچه به طور معمول گفته مي‌شود که افراد از هر ژن يک جفت دارند اما اين مطالعات نشان مي‌دهد که برخي از افراد مي‌توانند نسخه‌هاي بيشتري از يک ژن حتي تا 20 نسخه ژن مشابه داشته باشند.البته هنوز علت اين امر مشخص نشده است.محققان کالج سلطنتي لندن مي‌گويند اين يافته‌هاي پژوهشي براي دانش تغذيه و توصيه‌هاي عمومي مرتبط با تغذيه بسيار حايز اهميت است.

دکتر تيم اسپکتورTim Spector مجري اين طرح تحقيقاتي مي‌گويد گام بعدي اين است که دقيقا مشخص کنيم نقش اصلي آنزيم ترشح‌شده در حفظ لاغري و استفاده از نتايج آن براي درمان چاقي و يا اضافه وزن چيست؟

به گفته وي در آينده نزديک ميزان توانمندي افراد از نظر ژنتيکي براي مقابله با بيماري چاقي با دادن يک آزمايش خون و يا آزمايش ساده بزاق دهان مورد بررسي قرار مي‌گيرد.براساس برخي گزارش‌ها در ايران بيش از 25 ميليون نفر داراي اضافه وزن و چاقي هستند.

طبق آمار سازمان ملل از سال 1980 ميلادي به بعد نرخ چاقي در سراسر دنيا دو برابر افزايش يافته و چاقي و اضافه وزن به پنجمين عامل اصلي مرگ و مير در جهان تبديل شده است. طبق آمار اين سازمان، در جهان سالانه حدود 8/2 ميليون نفر فرد بالغ مبتلا به چاقي و بيماري‌هاي مزمن ناشي از آن، جان خود را از دست مي‌دهند.

در طب سنتي ايران توصيه‌هاي فراواني براي جويدن زياد و آرام هر لقمه غذا وجود دارد.


 خبرها از عالم علم 

 خطر بروز آسيب‌هاي چشمي در اثر نور نمايشگر تلفن همراه

چشم پزشکان هشدار دادند اعتياد روز افزون مردم به استفاده از تلفن‌هاي همراه، ممکن است احتمال بروز آسيب‌هاي چشمي را در آنها افزايش دهد.

به گزارش سرويس فناوري ايسنا، محققان مي‌گويند نور تلفن همراه و ساير وسايل الکترونيکي مثل رايانه‌، تبلت و تلويزيون‌هاي تخت مي‌تواند به آسيب دراز مدت چشم منجر شود. يک بررسي تازه در بريتانيا به روي دو هزار نفر نشان مي‌دهد که افراد زير 25 سال روزانه 32 بار تلفنشان را چک مي کنند.

اندي هپوورت متخصص نمره عينک مي‌گويد: نور آبي بنفش به طور بالقوه خطرناک و براي پشت چشم به اصطلاح سمي است؛ بنابراين در طول يک دوره طولاني به طور بالقوه مي‌تواند به چشمتان آسيب بزند.

به گفته او وقتي به صفحه تلفن هوشمند نگاه مي‌کنيد، نوري که مي تابد آبي بنفش است. او مي گويد آزمايش‌ها نشان داده که قرار گرفتن در معرض اين نوع نور اگر زياد باشد خطر دژنراسيون ماکولار، از عوامل اصلي نابينايي را بالا مي‌برد.

متخصصان چشم مي‌گويند هرچند نور آبي خوب (آبي فيروزه‌يي) براي تنظيم ساعت بيولوژيکي بدن لازم است، اما همچنين تصور مي‌شود که آبي بنفش مي‌تواند نظم خواب را به هم بزند و بر حال روحي اثر بگذارد.

اندي هپوورت مي گويد: هرچند نمي‌دانيم که آيا رابطه اي مستقيم اين نوع نور با مشکلات چشم وجود دارد يا نه، اما شواهد قوي آزمايشگاهي مبني بر وجود چنين رابطه‌اي به طور بالقوه در دست است.

به گفته او ترکيبي از پلک‌نزدن و نزديک نگه داشتن تلفن به چشم است که به چشم فشار مي‌آورد.

گوجه فرنگي‌هاي سياه توليد شد

پس از توليد گوجه‌فرنگي‌هاي تراريخته به رنگ بنفش، اکنون دانشمندان گوجه‌فرنگي‌هاي سياه را توليد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري مهر، محققان پيش از اين هويج بنفش، کدوي زرد و مارچوبه سفيد رنگ را توليد کرده‌اند.

به گفته محققان گوجه‌فرنگي‌هاي سياه‌رنگ از گوجه‌هاي قرمز معمولي سالم‌تر هستند. اين گوجه‌فرنگي‌هاي جديد در ابتداي رشد خود سبز هستند اما به تدريج رنگ آنها به سياهي کشيده مي‌شود.

اين محصول جديد که "رز نيلي" نام گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه اورگان در آمريکا کشت شده و در سال جاري روانه بازارهاي اروپا خواهد شد. اين گوجه‌فرنگي‌هاي غيرمعمولي که حاصل پيوند گياهان گوجه‌فرنگي قرمز و بنفش است يک ابرغذاي جديد تلقي مي‌شود.

دانش‌پژوهان، گوجه‌فرنگي‌هاي بنفش حاوي آنتوسيانين-آنتي‌اکسيداني که گفته مي‌شود مي‌تواند با چاقي و ديابت مبارزه کند- را با گوجه‌فرنگي قرمز معمولي پيوند زدند.

گفته مي‌شود که اين گوجه‌فرنگي‌هاي سياه به شيريني گوجه‌هاي معمولي نيستند اما خوش مزه‌اند و براي استفاده در سالاد بسيار مطلوب به نظر مي‌رسند.

اگرچه گوجه‌فرنگي‌هاي تيره ديگري نيز در بازار ديده مي‌شود اما رز نيلي تنها گوجه‌فرنگي سياه واقعي و تيره‌ترين محصول از اين نوع است که تاکنون کشت شده.

اين گوجه‌فرنگي‌ها توسط پروفسور جيم ميرز و همکارانش در دانشگاه اورگان رشد داده شده است. آنها برخي از گوجه‌فرنگي‌ها را با رنگ‌دانه بنفش يافته و آزمايش‌هاي آنها نشان داد که آنتوسيانين عامل ايجاد رنگ بنفش است.

سپس گوجه‌فرنگي‌هاي بنفش را با برخي گوجه‌فرنگي‌هاي وحشي ترکيب کرده و در نهايت به گونه سياه اين محصول رسيدند.

بازارهاي انگليس براي نخستين بار ميزبان اين محصول خواهند بود.


 خبر پزشکي 

 آغاز آسيب‌هاي آلزايمر ده‌ها سال پيش از بروز علائم

پژوهش محققان دانشگاه ملبورن استراليا با همکاري محققان آمريکايي و انگليسي نشان مي‌دهد وقوع علائم آلزايمر ارثي، سال‌ها پس از آسيب اصلي اين بيماري بر اعصاب رخ مي‌دهد. به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه اصفهان، محققان دريافتند که آسيب‌هاي سريع عصبي 10 الي 20 سال قبل از بروز علائم آلزايمر آغاز مي‌شود.

علاوه براين، هنگام آغاز رخداد علائم، تغييرات ديگري در مغز رخ مي‌دهد که ممکن است دليل آهسته‌شدن روند از بين رفتن اعصاب باشد.

آلزايمر اتوزومال غالب (نوع ارثي آلزايمر) ميليون‌ها خانواده را که حامل جهش ژنتيکي هستند تحت تاثير قرار داده است و باعث مي‌شود تا آنها مستعد اين بيماري فلج کننده شوند. محققان مي‌گويند اطلاعاتي که از بيماران آلزايمر اتوزومال به دست مي‌آيد درمان‌هاي جديد را نيز براي بيماران آلزايمر مرتبط با سن عرضه خواهد داشت. گام بعدي در اين تحقيق انجام آزمايشات باليني، روش‌هاي تصويربرداري مغناطيسي MRI وPET و تحليل نمونه خون و مايع مغزي در بيماراني خواهد بود که باداروهاي جديد پيشنهادي تحت درمان قرار گرفته‌اند.

روش تشخيص صحيح و سريع آپانديسيت

غلامرضا خاتمي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد علائم بيماري آپانديسيت اظهار داشت: کودکي که در طول روز هيچ مشکلي ندارد و نيمه‌هاي شب با دل‌درد بيدار مي‌شود و صبح نيز تب در وي پديدار مي‌شود و تا نزديکي‌هاي ظهر نيز استفراغ به اين موارد اضافه مي‌شود بايد به بروز آپانديسيت در وي شک کرد.رئيس انجمن پزشکان کودکان ايران گفت: محل دل‌درد در آپانديسيت مهم است. دل‌دردهايي را بايد در اين بيماري جدي گرفت که از ناحيه ناف دورتر باشند؛ چراکه آنهايي که در محدوده ناف هستند عمدتاً دل‌درد‌هاي غير احشايي هستند و به کبد، طحال، آپانديس، کليه و روده ارتباطي ندارند.

استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: درد آپانديس خارج از ناحيه ناف، در سمت راست و پايين شکم احساس مي‌شود و تشخيص اين امر بسيار مهم است چرا که اگر سريع تشخيص داده نشود و دو سه روز از اين قضيه بگذرد ممکن است عوارض بعدي‌ را به دنبال داشته باشد. وي عوارض بعدي را از جمله چرکي شدن آپانديسيت، ايجاد آبسه و انتشار عفونت دانست و گفت: اگر عفونت منتشر شود کار سخت مي‌شود و ممکن است حتي به مرگ فرد منجر شود. بنابراين زود رساندن فرد به پزشک و تشخيص درست و زود‌هنگام بسيار اهميت دارد. رئيس انجمن پزشکان کودکان ايران درمان آپانديسيت را يک جراحي آسان عنوان کرد و گفت: اگر آپانديسيت سريع تشخيص داده شود با يک جراحي راحت مي‌توان آن را خارج کرد و هيچ نگراني‌ در مورد آن وجود ندارد.

چه غذايي براي ميگرني‌ها مناسب است؟

به گزارش خبرنگارکلينيک باشگاه خبرنگاران؛ هرکس براساس تجربه خود بايد غذاهايي را که باعث سردرد مي‌شود از برنامه غذايي خود حذف کند.بررسي‌‌ها نشان مي‌دهند مواد غذايي حاوي مس و کافئين و نيترات باعث افزايش سردرد مي‌شوند. در سردردهاي عادي مصرف غذاهاي کافئين‌دار ممکن است بتواند به کاهش کنترل نشانه‌هاي سردرد کمک کند اما در سردرد ميگرني مصرف نوشيدني‌هاي کافئين‌دار نتيجه عکس دارد.

سوسيس و کالباس به دليل نيترات و نمک بيش از حد باعث بروز ميگرن مي‌شوند و هرچه سريع‌تر بايد آنها را از رژيم غذايي خود حذف کنيد. مواد غذايي حاويپروتئين، کلسيم و منگنز و گوشت پرندگان و ميوه‌هايي مانند گلابي، سيب، زردآلو و انگور به سردردتان کمک مي‌‌کند و باعث مي‌شود سردردتان آرام شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته