جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4680

صعود پنج پله‌اي فوتبال ايران
اول آسيا، سي و هفتم دنيا

نبي اعلام کرد :
تصميم جباري مردود است


دقيقه نود


سوت پايان


 صعود پنج پله‌اي فوتبال ايران
 اول آسيا، سي و هفتم دنيا 

 آخرين رده‌بندي فدراسيون جهاني فوتبال درحالي اعلام شد که طي آن فوتبال ايران 5 پله صعود کرد و به رده سي و هفتم دنيا دست يافت. عنوان برترين تيم آسيا نيز همچنان در اختيار فوتبال ايران است.

رده‌بندي فدراسيون جهاني فوتبال در ماه آپريل، اعلام شد که طي آن فوتبال ايران با کسب 715 امتياز، نسبت به رده‌بندي ماه گذشته 5 پله صعود کرد و به رده 37 دنيا رسيد. ضمن اينکه فوتبال ايران عنوان بهترين تيم قاره آسيا را همچنان حفظ کرد.

بر اساس اعلام سايت فيفا، رده‌بندي تيم‌هاي برتر قاره آسيا به شرح زير است:

1- ايران با 715 امتياز - رده 37 دنيا

2- ژاپن با 613 امتياز - رده 47 دنيا

3- ازبکستان با 577 - رده 53 دنيا

4- کره‌جنوبي با 551 امتياز - رده 56 دنيا

5- استراليا با 545 امتياز - رده 59 دنيا

6- اردن با 510 امتياز - رده 64 دنيا

7- امارات با 499 امتياز - رده 67 دنيا

8- عربستان با 455 امتياز - رده 75 دنيا

9- عمان با 418 امتياز - رده 81 دنيا

10- قطر با 336 امتياز - رده 95 دنيا

در اين رده‌بندي تيم آرژانتين با بدست آوردن 1174 از رده چهارم به هفتم سقوط کرد، همچنين در قاره آمريکاي جنوبي هم از جايگاه اول به رده سوم تنزل پيدا کرد. نيجريه با کسب 620 امتياز از رده 47 به رده 45 جهان رسيد و در قاره آفريقا نيز از جايگاه هشتم به ششم دست يافت. بوسني هم با بدست آوردن 795 امتياز و سقوط 4 پله‌اي در اين رده‌بندي، رتبه 25 دنيا را به خود اختصاص داد. اين تيم در قاره اروپا هم به رده شانزدهم سقوط کرد.


 نبي اعلام کرد :
 تصميم جباري مردود است 

 
مجتبي جباري يکي از بازيکنان تيم ملي فوتبال کشورمان هفته گذشته کناره گيري خود را از تيم ملي اعلام کرد ، در اين خصوص مهدي محمدنبي دبير فدراسيون فوتبال در خصوص خداحافظي مجتبي جباري از تيم ملي فوتبال گفت: من بعد از تعطيلات سال جديد با وي به صورت تلفني صحبت کردم که عنوان کرد يک موضوع شخصي بوده و قصد دارد جاي خود را به بازيکنان جوان‌تر بدهد. من هم تاکيد کردم که در اين باره بايد با بزرگ‌تر خود مشورت کند و براي همين بايد به تهران بيايد تا از نزديک با کفاشيان در اين باره حرف بزند.

وي افزود: کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال است و جباري بايد در اين باره به وي توضيح بدهد. بازيکن يک سرباز است و بايد تا آخرين لحظه حضور داشته باشد. اينطور نيست که تصور کند در تيم ملي آسيب مي‌بيند. تصميم او براي خداحافظي از نظر ما مردود است و اين آقا بايد بداند که پيراهن تيم ملي را از بين 20 ميليون نفر کسب کرده که بايد قدر آن را بداند. من براي حرف او احترام قايلم ولي تصميم‌گيري در اين باره به سرمربي تيم ملي و فدراسيون فوتبال بر مي‌گردد.

وي درباره شايعات دعوت از سيدمهدي رحمتي به تيم ملي نيز گفت: هم کفاشيان و هم من اين نيت را داريم که سرمربي تيم ملي اختيار تام را داشته باشد. من خودم به شخصه علاقمندم که رحمتي به تيم ملي بازگردد و اميدوارم که در ليست نهايي کي‌روش قرار داشته باشد.

نبي همچنين درباره آخرين و ضعيت قراداد فدراسيون فوتبال با کارلوس کي‌روش بيان کرد: قرارداد وي تا پايان جام جهاني است که بهمن ماه گذشته در هيات رئيسه تصويب شد قرارداد وي تمديد شود. در مذاکرات شفاهي کفاشيان با کي‌روش به توافق نرسيد و با ارسال ايميلي خواستار اين شد تا سرمربي تيم ملي خواسته‌هاي خودش را کتبا اعلام کند تا مورد ارزيابي نهايي قرار گيرد. در اين باره دنبال وزارت ورزش بايد کمک کند تا بتوانيم قرارداد کي‌روش را تمديد کنيم.


 دقيقه نود 

 مهدي تاج رئيس سازمان ليگ:

دادن ويلا و باغ و اتومبيل به بازيکنان ممنوع

مهدي تاج رئيس سازمان ليگ حرفه‌اي فوتبال ايران با انتقاد از رويه‌اي که طي چند سال اخير در فوتبال ايران باب شده است گفت: براي ليگ چهاردهم برنامه‌هاي ويژه‌اي داريم که يکي از آنها جلوگيري از دادن باغ و ويلا و اتومبيل و زمين به بازيکنان است. سازمان ليگ قطعا با اين موارد برخورد خواهد کرد و اجازه ثبت چنين قراردادهايي را نخواهد داد.

مهدي تاج که طي ماه هاي اخير تلاش کرده تا زمينه شفاف سازي در فوتبال ايران را فراهم کند ضمن بيان اين مطلب افزود: متاسفانه روال اشتباهي در فوتبال ايران باب شده که برخي باشگاه ها به بازيکنان مورد نظرشان باغ و ويلا و زمين و اتومبيل مي دهند و مشکلاتي را بوجود مي آورند.وي افزود: اين روند مورد تاييد نيست و سازمان ليگ قطعا روي اين موضوع خواهد ايستاد که جلوي اين مسائل گرفته شود. در فصل نقل و انتقالات ليگ چهاردهم از چنين مواردي جلوگيري خواهيم کرد.

رئيس سازمان ليگ حرفه اي فوتبال ايران به تصميم جديد اين سازمان در مورد بازيکنان اشاره کرد و گفت: براساس تصميمي که گرفته ايم از اين پس باشگاه ها بايد ماليات مربوط به خودشان را بدهند و بازيکنان هم موظف خواهند بود ماليات خودشان را بدهند. متاسفانه در سالهاي گذشته قرار گذاشته مي شد که باشگاه ماليات بازيکن را بدهد اما اين اتفاق رخ نمي داد و مشکلاتي را براي بازيکنان بوجود مي آورد و برخي از آنها ممنوع الخروج مي شدند. اين مشکل به تيم ملي هم کشيده مي شد و دردسرهايي را بوجود مي آورد.

مهدي تاج با تاکيد بر اينکه در ليگ چهاردهم بايد شفاف سازي در باشگاه ها صورت بگيرد گفت: باشگاه ها موظف هستند که مبلغ قرارداد بازيکنان خود را روي سايت اعلام کنند. براساس توافقاتي هم که داشته ايم مقرر شد که قراردادها علني اعلام شود تا اين مشکلاتي که بوجود آمده است به حداقل برسد. البته در اين مورد نظارت ويژه‌اي هم صورت خواهد گرفت و اگر مديري مبلغ قرارداد را متفاوت اعلام کند مجرم خواهد بود و با وي برخورد خواهد شد.

برنامه تيم ملي فوتبال تا جام جهاني

26 فروردين ماه حرکت بسوي آفريقاي جنوبي

برنامه ملي پوشان ايران تا حضور در برزيل و برگزاري اولين ديدار خود در مسابقات جام جهاني اعلام شد.براساس اعلام مهدي محمدنبي دبيرکل فدراسيون فوتبال، تيم ملي کشورمان پس از پايان رقابت هاي ليگ برتر از روز 26 فروردين ماه راهي اردوي آفريقاي جنوبي خواهد شد تا اولين اردوي خود را پشت سربگذارد. اين اردو تا روز 17 ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت. تيم ملي پس از بازگشت به ايران روزهاي 18 تا 21 ارديبهشت ماه را به استراحت خواهد پرداخت و روز 22 ارديبهشت راهي اتريش خواهد شد تا اردوي خود را در اين کشور اروپايي برپا کند. اين اردو تا 8 خردادماه ادامه خواهد داشت و پس از آن تيم ملي به ايران بازخواهد گشت.

ملي پوشان فوتبال ايران پس از چند روز استراحت روز 14 خرداد تهران را به مقصد سائوپولو برزيل ترک خواهد کرد تا اردوي پاياني اش را در اين کشور برگزار کند. تيم ملي فوتبال ايران در نخستين ديدار خود در مسابقات جام جهاني روز 26 خردادماه به مصاف نيجريه خواهد رفت.

غلامرضا بهروان مسئول برگزاري مسابقات ليگ دسته اول:

امکانات مسجدسليمان را بررسي مي‌کنيم

غلامرضا بهروان مسئول برگزاري مسابقات ليگ دسته اول فوتبال باشگاه‌هاي ايران با بيان اينکه پيش‌تر به مسئولان باشگاه نفت مسجد سليمان در خصوص امکانات سخت افزاري هشدار داده‌ايم، گفت: ما بلافاصله نمايندگان خود را براي ارزيابي امکانات ورزشگاه مسجد سليمان به اين شهر مي‌فرستيم.

بهروان در خصوص وضعيت امکاناتي تيم نفت مسجد سليمان گفت: من به مردم شهر مسجد سليمان و همچنين مشهد به خاطر صعود به ليگ برتر تبريک مي‌گويم. در اين باره سوالاتي از من مطرح مي‌شود و بايد بگويم که تيم مسجد سليمان برابر الزامات کنفدراسيون فوتبال آسيا استانداردهاي لازم را ندارد که قبلا به آنها هشدار داديم. وي در اين باره اضافه کرد: ما بلافاصله افرادي را براي بازديد از امکانات ورزشگاه مسجد سليمان و ديگر امکانات جانبي به اين شهر مي‌فرسيتم تا پس از بررسي دوباره، مشکلات موجود را به اطلاع آنها برسانيم. موضوع هتل خيلي مهم است. دسترسي راحت مردم به ورزشگاه نيز بايد مد نظر قرار گيرد. وضعيت نور و چمن ورزشگاه هم را نيز بايد به استاندارد برسانند.

بازي با تيم ملي شرط اسپانيايي‌ها

رئيس کميته فوتسال فدراسيون فوتبال شروط تيم ملي فوتسال اسپانيا براي بازي با تيم ايران را اعلام کرد. سيدرضا افتخاري درباره پيشنهاد ايران به اسپانيا براي برگزاري بازي تدارکاتي با بيان مطلب فوق اظهار کرد: در آخرين نامه‌هايي که از اسپانيا به دست ما رسيد، آنها تاريخ‌هايي را براي بازي با ما اعلام کردند. ما در حال رايزني هستيم تا همان تاريخ‌ها را قطعي کنيم. البته پيشنهاد ما به اسپانيا اين بود که با حضور آنها و روسيه در ايران يک تورنمنت برگزار کنيم ولي آنها شرط گذاشتند و گفتند در اينصورت به ايران نخواهند آمد. وي افزود: اسپانيا حضورش در ايران را مشروط به برگزاري يک مسابقه با تيم ملي ما دانست. همين يک بازي هم برايمان خوب است. فکر مي‌کنم در ايام دهه فجر اين اتفاق رخ بدهد و اسپانيا براي برگزاري اين بازي به تهران بيايد.

مديرعامل باشگاه مسجد سليمان:

مشکلي براي ميزباني در ليگ برتر نداريم

ابراهيم پيرامون مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان با اشاره به امکانات سخت افزاري اين باشگاه گفت: امکانات ما به گونه‌اي نيست که نتوانيم بازي‌هاي خانگي خود را برگزار کنيم. وي در خصوص برنامه‌هاي اين باشگاه براي حل مشکلات ورزشگاه نفت مسجد سليمان بيان کرد: ما در جلساتي که در فدراسيون فوتبال داشتيم نظرات مسئولان را شنيديم و در اولين فرصت نظرات مسئولان مربوطه شهر را درباره کاستي‌ها دريافت مي کنيم و مطمئن باشيد که مشکلات را قبل از شروع ليگ برتر رفع مي‌کنيم.

23 فروردين ماه سومين مرحله اردوي تيم ملي فوتسال

سومين مرحله اردوي تيم ملي فوتسال به منظور حضور قدرتمند در جام ملتهاي آسيا از امروز (23 فروردين ماه ) آغاز مي شود.به گزارش پايگاه خبري فدراسيون فوتبال، دومين مرحله اردوي تيم ملي فوتسال که از شنبه (شانزدهم فروردين ) آغاز شده بود پس از پنج روز به کار خود پايان داد. ملي پوشان پس از دو روز استراحت دوباره از شنبه زير نظر خسوس کاندلاس تمرينات خود را پيگيري مي کند تا براي مسابقات جام ملتهاي آسيا که به ميزباني تايلند برگزار مي شود آماده شود.

تيم ملي فوتسال کشورمان روز پنجشنبه (28 فروردين ماه ) راهي ازبکستان مي شود تا طي پنج روز اقامت در اين کشور دو بازي دوستانه با تيم ملي اين کشور داشته باشد. سپهر محمدي، احمد اسماعيل پور، محمد کشاورز، محمد طاهري، مهدي جاويد، سعيد افشار ، حميد احمدي، عليرضا صميمي، فرهاد توکلي ، مهران عاليقدر، مهدي مصطفايي ، ميثم خيام، فرهاد فخيم ، بهروز جعفري ، وحيد شفيعي، محمد شجري ، قدرت بهادري و عليرضا وفايي 18 ملي پوش دعوت شده به سومين اردوي تيم ملي فوتسال هستند.


 سوت پايان 

 حميد درخشان کارشناس فوتبال:

بعد از جام جهاني کي‌روش بايد تغيير کند

حميد درخشان کارشناس فوتبال درباره تمديد قرارداد سرمربي تيم ملي گفت: به نظر من فدراسيون نبايد خيلي به تمديد قرارداد با آقاي کي‌روش تمايل نشان دهد. هرکسي که سرمربي تيم‌ملي ايران مي‌شود بايد به اين سمت افتخار کند. کساني که قبل از ايشان سرمربي تيم ملي ايران بوده‌اند مثل برانکو قبل از تيم ملي ايران در هيچ کشوري سرمربي ملي نبوده‌اند و بيشتر به عنوان دستيار فعاليت مي‌کردند و حضور با تيم ايران در جام جهاني گارانتي اين مربي شد تا بتواند در ديگر کشور‌ها هم سرمربي‌گري کند.

درخشان افزود: آقاي کي‌روش در اروپا وجاهت خاصي دارد اما چه در رئال و چه در تيم ملي پرتغال خيلي موفق نبوده است و بنابراين فدراسيون نبايد در تصميم‌گيري عجله کند که حتما آقاي کي‌روش بعد از جام جهاني کنار تيم ما باشد. ابتدا بايد ببينيم در جام جهاني چه نتايجي را کسب مي‌کند و بعد از آن درباره تمديد قرارداد با او صحبت کنيم.

حميد درخشان درباره لزوم ادامه همکاري با کارلوس کي‌روش بعد از جام جهاني اظهار کرد: اعتقاد شخصي من اين است که بعداز جام جهاني مربي ايران بايد تغيير کند و اولويت هم مربي داخلي باشد و بعد از آن مي‌توانيم از مربي خارجي استفاده کنيم.

موافقت ضمني الکويت براي حضور نکونام در اردوي آفريقا

ام‌صلال رضايت منتظري را نداد

بحث همراهي جواد نکونام و پژمان منتظري با تيم ملي فوتبال ايران در اردوي آفريقاي جنوبي از آن مباحثي است که در فاصله حدود يک هفته مانده به اعزام تيم ملي به اولين اردوي خارجي خود در سال جاري همچنان لاينحل و مبهم است.

در همين زمينه گفته مي شود سرمربي ام صلال قطر با همراهي منتظري به شدت مخالفت کرده و به خاطر همزماني اين اردو با ديدارهاي اميرکاپ قطر علاقه اي به جدايي بازيکن ايراني تيمش ندارد.

در مورد نکونام نيز با وجود مسجل شدن صعود الکويت به مرحله حذفي رقابت هاي اي اف سي کاپ، گفته مي شود رايزني ها جواب داده و به احتمال زياد اين بازيکن مي تواند تيم ملي را در سفر به آفريقاي جنوبي همراهي کند.

پايان آخرين مرخصي

کي‌روش وارد تهران شد

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي کشورمان که اخيرا به مرخصي رفته بود و در پرتغال حضور داشت، بامداد ديروز (جمعه) به تهران رسيد.

اين آخرين مرخصي کي‌روش در قرارداد سه ساله‌اش با فدراسيون فوتبال بود، چرا که او از اين پس با شروع اردوهاي تيم ملي در کنار تيم ملي ايران خواهد بود و پس از برگزاري دو اردو در آفريقاي جنوبي و اتريش به برزيل همراه با تيم ملي مي‌رود و بعد از جام جهاني هم قراردادش تمام خواهد شد.

تلاش سازمان ليگ براي سه ساله کردن قراردادهاي فوتبال

مهدي تاج رييس سازمان ليگ از تلاش سازمان ليگ براي ملزم کردن بستن قراردادهاي حداقل سه ساله خبر داد و گفت: قرارداد بازيکنان و مربيان طبق مصوبه AFC مي‌تواند از يک تا پنج فصل باشد، اما ما راهي را انتخاب ‌کرده‌ايم تا قراردادها را حداقل سه ساله کنيم، از همين رو مذاکراتي را با وزارت ورزش و جوانان داشتيم تا در اين خصوص با تيم‌هاي دولتي هماهنگ شود. همچنين مذاکراتي را با وزارت صنايع و معادن نيز داشتيم تا تيم‌هاي صنعتي ملزم به اجراي اين طرح شود.

مشاور حقوقي باشگاه پرسپوليس:

پرسپوليس 5 درصد از قرارداد وينگادا را به دارايي نداده است

مشاور حقوقي باشگاه پرسپوليس در خصوص مشکل به وجود آمده براي حضور وينگادا در ايران به دليل بدهي مالياتي باشگاه پرسپوليس در زمان حضور اين مربي در اين تيم گفت: باشگاه پرسپوليس با وينگادا مشکلاتي داشت که بر اساس قرارداد، اين مشکلات مالي حل شد و اندازه‌اي که ايشان طلبکار بود به او پرداخت شد اما طبق هر قرارداد و قواعدي که حاکم است فردي که در ايران کار مي‌گيرد و به عنوان نيروي مولد کار شناخته مي شود بايد ماليات درآمد کارش را بپردازد که بر اساس قرارداد، باشگاه پرسپوليس بايد 5 درصد از مبلغ قرارداد وينگادا را علي‌الحساب کسر و به دارايي پرداخت مي‌کرد که اين اتفاق رخ نداده و الان اين 5 درصد و جرايم قانوني آن وجود دارد.

اتلتيکومادريد با چلسي ديدار مي‌کند

رئال‌مادريد به مصاف بايرن‌مونيخ مي‌رود

قرعه کشي مرحله نيمه نهايي رقابتهاي فوتبال ليگ قهرمانان اروپا در مقر يوفا در شهر نيون سوئيس برگزار شد که طي آن چهار تيم باقي مانده در رقابتها حريفان خود را شناختند.

قرعه کشي مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا

با حضور "لوئيس فيگو" سفير اين فصل ليگ قهرمانان و "جياني اينفانتينو" مديراجرايي يوفا برگزار شد که چهار تيم باقي مانده در پاي فينال به اين شکل به مصاف هم خواهند رفت:

رئال مادريد ............................................................................................ بايرن مونيخ

اتلتيکومادريد ................................................................................................... چلسي

ديدارهاي رفت مرحله نيمه نهايي 22 و 23 آوريل (2 و 3 ارديبهشت) و ديدارهاي برگشت 29 و 30 آوريل (9 و 10 ارديبهشت) برگزار خواهد شد

برنامه ديدارهاي پلي‌آف ليگ دسته اول

لغو وقت اضافه

برنامه ديدارهاي پلي‌‌آف ليگ دسته اول درحالي از سوي سازمان ليگ اعلام شد که در صورت تساوي اين بازي در مجموع دو مسابقه رفت و برگشت، ضربات پنالتي تيم صعود کننده به مرحله بعد را معرفي مي‌کند.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، برنامه ديدارهاي رفت و برگشت پلي‌آف ليگ دسته اول براي تعيين تيم صعود کننده به ديدار پلي‌آف ليگ برتر که بين تيم‌هاي پيکان تهران و سياه جامگان مشهد برگزار مي‌شود، به شرح زير اعلام شد:

ديدار رفت: دوشنبه - 25 فروردين

پيکان تهران - سياه جامگان مشهد، ساعت 16:45، ورزشگاه شهداي شهر قدس

ديدار برگشت:شنبه - 30 فروردين

سياه جامگان مشهد - پيکان تهران، ساعت 16، ورزشگاه تختي مشهد

با اعلام کميته مسابقات مقررشد اين بازي در صورت تساوي 2 تيم در وقت قانوني، وقت اضافي نداشته باشد و برنده بازي در ضربات پنالتي مشخص شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته