جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4691

آيت الله هاشمي تاكيد كرد:
تعامل با جهان و تقويت متخصصان داخلي لازمه توسعه كشور

سخنگوي دولت خبر داد:
انصراف دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه


كوچك‌ترين حمله به روسيه را پاسخ مي‌دهيم


"سمير جعجع" رئيس جمهور لبنان نشد!


هشدار آمريکا به کره‌شمالي درباره آزمايش اتمي

ادامه درگيري حقوقي ايران و آمريكا؛
پايان بي‌نتيجه نشست بررسي ويزاي سفير ايران در سازمان ملل


يک نکته از هزاران


ميز خبر


ميز خبر


ماندگار بر جريده عالم

آملي لاريجاني: درپي حوادث زندان اوين؛
قوه قضاييه از اين پس هيچ‌گونه تسامحي در مقابل فتنه‌گران نخواهد داشت


سرمقاله

رييس سازمان زندان‌ها تغييركرد؛
محسني‌اژه‌اي: تغيير اسماعيلي ربطي به حادثه اخير در اوين ندارد

كنفرانس مطبوعاتي مشترك با وزيرخارجه لتوني؛
ابراز اميدواري ظريف نسبت به گسترش روابط با اتحاديه اروپا


زنگ تعامل اديان، اقوام و فرهنگ در عرصه سلامت آذربايجان غربي


قصه گويي باراک اوباما، در مراسم عيد پاک براي کودکاني که به کاخ سفيد آمده بودند


 آيت الله هاشمي تاكيد كرد:
 تعامل با جهان و تقويت متخصصان داخلي لازمه توسعه كشور 

 
آيت الله هاشمي رفسنجاني، دامن زدن به تفرقه ها را سياست برنامه ريزي شده دشمنان خارج از كشور دانست و تاکيد کرد: عده محدودي در داخل كه خود را در برابر آراي اكثريت مردم مي بينند، دانسته يا ندانسته، گرفتار سياست هاي شوم و شيطاني مي شوند و به جاي تشويق ديگران به همكاري با دولت، بر طبل اختلاف مي كوبند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني در ديدار اعضاي سابق و فعلي دفتر سياسي حزب اسلامي كار، آراي سلبي مردم به يك جريان خاص و آراي ايجابي به تفكر اعتدال در انتخابات اخير را مهمترين دليل براي لزوم تغيير مسير امور اجرايي كشور دانست و گفت: گروه ها و احزاب هم همراه با موج حضور مردمي، صفحه اي را در تاريخ ايران گشودند و ثبت كردند كه افتخار آفرين و مايه مباهات است.رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با تأكيد بر آميختگي مسايل سياسي و اقتصادي در اداره جامعه، به مصوبات اقتصادي مجمع در سياست هاي كلي نظام اشاره كرد وگفت: اگرچه آن سياست ها مورد تأييد مقام معظم رهبري قرار گرفت، امّا در اجراي سياست هاي اصلاحي اصل 44 و خصوصي سازي و واگذاري ها، چنان بد عمل كردند كه به جاي حركت به سوي اهداف، عقب گرد داشتيم.

ايشان طرح مسايل مهم از سوي شخصيت ها و مسؤوليت ها را براي اصلاح مسايل مملكت ضروري خواند وگفت: همه بايد توجه داشته باشيم كه سوار يك كشتي هستيم و كارشكني در مسير حركت، همه را از اهداف متعالي نظام كه جزء آرمان هاي امام راحل و شهيدان بود، دور مي كند.آيت الله هاشمي رفسنجاني، تقسيم ابزار قدرت و تقسيم كار در جوامع را طبيعي و شرط تداوم حكومت هاي مردم سالار خواند و گفت: شرط اين تقسيم بندي، تلاش براي ارتقاي جايگاه نظام و تأمين منافع ملي است كه متأسفانه گاهي بعضي ها با تنگ نظري ها، به دنبال تحقق اهداف باندي و جناحي هستند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ارائه تحليلي از چرايي، چگونگي و اهداف اجراي طرح هدفمندي يارانه ها، گفت: اجراي نادرست اين طرح در سال هاي گذشته، دولت و مردم را متضرر كرد.ايشان با يادآوري سخنان خويش در سال هاي گذشته درباره هشدار نسبت به افزايش بودجه هاي جاري، گفت: بودجه هاي جاري، هم چسبندگي دارند و هم توقعات را بالا مي برند كه نتيجه آن توقف توليد و افزايش ركود تورمي است كه در اين سالها شاهد بوديم.

آيت الله هاشمي رفسنجاني با تأكيد بر اهميت «اقتصاد رقابتي»، گفت: اين موضوع لوازمي دارد كه اوّلين شرط آن همكاري دستگاه ها و قوا با دولت به عنوان مسؤول اجراست.رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تعامل با جهان و تقويت علم و دانش متخصصان داخلي را لازمه پيشرفت و توسعه كشور دانست و اظهار داشت: تحريم ها در هر سطحي كه باشد، براي هيچ كشوري خوب نيست و صادرات و واردات با استفاده از توليدات، مكمّل نيازهاي مردم در جوامع مختلف هستند.

ايشان با مقايسه ايران و كشورهاي همسايه در موضوع قيمت هاي حامل هاي انرژي، به تفاوت ها اشاره كرد و گفت: بايد بر اساس شرايط مثبت و منفي كشور برنامه ريزي و قيمت گذاري كرد.


 سخنگوي دولت خبر داد:
 انصراف دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه 

 سخنگوي دولت از انصراف بيش از دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه نقدي و درآمد هزار و 200 ميليارد توماني دولت از اين محل خبر داد.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت با بيان اينکه براي اجراي مرحله دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها ثبت‌نام از خانواده‌هاي متقاضي انجام شد و من لازم مي‌دانم از همه دستگاه‌هايي که در ارتباط با اين موضوع مشارکت داشتن تشکر کنم، گفت: در اين مرحله خانواده‌ها دو گزينه را مي‌توانستند انتخاب کنند که حدود دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه انصراف دادند. وي ادامه داد: کساني که اعلام کرده‌اند که متقاضي دريافت يارانه هستند، به مانند گذشته هر نفر حدود 45 هزار و 500 تومان يارانه نقدي دريافت خواهد کرد و درآمد ناشي از انصراف دو ميليون و 400 هزار نفر به نفع خدمات عمومي در زمينه بهداشت، درمان، حمل و نقل، توليد و اشتغال مصرف خواهد شد. سخنگوي دولت با بيان اينکه "در روزهاي نخست تعداد افرادي که ثبت‌نام نکرده بودند به بيش از 10 درصد رسيد و پيش‌بيني ما اين بود که حدود هفت تا هشت ميليون نفر از ثبت‌نام انصراف دهند"، گفت: در نهايت حدود دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه انصراف دادند.

وي با اشاره به عايدي دولت از محل اين انصراف‌ها، اظهار کرد: با انصراف اين تعداد از دريافت يارانه نقدي، هزار و 200 ميليارد تومان منابع در اختيار دولت قرار مي‌گيرد تا در خدماتي که در مرحله دوم اجراي قانون هدفمندي پيش‌بيني کرده‌ايم، هزينه شود.

سخنگوي دولت همچنين در پاسخ به پرسشي در مورد سازوکارهاي حذف دهک‌هاي بالا از ديافت يارانه نقدي در مرحله دوم اجراي قانون هدفمندي، گفت: قانون تکليف اين موضوع را مشخص کرده است و ما مي‌توانيم از اختيارات قانوني که در اين ارتباط وجود دارد استفاده کنيم اما فعلا مشکل دولت اين نيست و مشکل ما با اين ثبت‌نام حل شده، راه روشن است و اينکه عده‌اي همچنان مي‌خواهند از يارانه نقدي استفاده کنند.

وي از خانواده‌هايي که از دريافت يارانه نقدي انصراف داده‌اند، تشکر کرد و گفت: اين مبلغ صرفه‌جويي شده صرف بهبود شرايط بهداشت، درمان، توسعه، حمل و نقل عمومي، توليد و اشتغال خواهد شد.

نوبخت در بخش ديگري از اين نشست خبري، در برابر پرسش خبرنگار ايسنا درباره اتفاقات اخير مربوط به بند 350 زندان اوين، از تشکيل تيمي براي بررسي اين مسأله خبر داد و گفت: تيمي از سوي دولت براي بررسي وقايع اخير زندان اوين تشکيل شده است که پس از انجام بررسي‌هاي لازم، گزارش مربوطه را منتشر خواهيم کرد. سخنگوي دولت با اشاره به کاهش رشد تورم در سال 1392، گفت: در سال 92 نرخ تورم با اقداماتي که انجام شد از حدود 42 درصد به 32 درصد تقليل پيدا کرد و دولت مصمم است که در سال 1393 نرخ تورم بيش از اين کاهش پيدا کند و به زير 25 درصد برسد.

نوبخت گفت: براي خانواده‌هايي که ثبت‌نام نکرده‌اند و از دريافت يارانه انصراف داده‌اند تسهيلاتي خاصي اعلام مي‌شود. ضمن اينکه مي‌توانند از امکانات موجود مثل همه مردم استفاده کنند.

سخنگوي دولت با بيان اين که اميدواريم با اقدامي که انجام شد کاستي‌هاي مرحله اول هدفمندي يارانه‌ها برطرف شود و پرونده مرحله دوم بسته شود و کار اجرايي را آغاز کنيم، در پاسخ به اين سوال که آيا اين 1200 ميليارد تومان پاسخگوي اقداماتي که دولت مي‌خواهد در زمينه بهداشت، درمان و مسائل اين‌چنين انجام دهد خواهد بود؟ گفت: اين ميزان صرفه‌جويي حاصل شده جوابگو خواهد بود.

وي با بيان اين که مردم همچنان مي‌توانند از دريافت يارانه انصراف بدهند و راه اين بسته نشده است، اظهارداشت: تشخيص مردم براي ما محترم است. ما خودمان را خدمتگزار مردم و مجري نظرات آنها مي‌دانيم و نمي‌توانيم براي مردم تعيين تکليف کنيم.

سخنگوي دولت همچنين با انتقاد از انتشار برخي از اخبار غلط در ارتباط با فعاليت‌هاي دولت، گفت: برخي مي‌گويند که 4/2 ميليارد دلاري که طبق توافق ژنو قرار بود آزاد شود آزاد نشده و امکان استفاده از آن را دولت ندارد اما همان‌طور که ما به دفعات اعلام کرده‌ايم همه وعده‌ها که در اين زمينه بوده سر وقت محقق شده ولي اينکه ما چگونه استفاده کنيم يعني اينکه به صورت نقدي استفاده کنيم يا در قالب خريد کالا استفاده کنيم به قدرت انتخاب ما بر مي‌گردد و دست خودمان است.

نوبخت گفت: براي واردات کالاهاي ضروري مانند دارو حساب‌هايي داريم و ضرورتي نداشته که از اقساط آزاد شده در اين ارتباط استفاده کنيم البته اين به اين معنا نيست که ما نمي‌توانيم از اين اقساط آزاد شده استفاده کنيم. متاسفانه عده‌اي به نحوي مطرح مي‌کنند که گويي ما نمي‌توانيم از اين رقم استفاده کنيم و اين سخن نادرستي است که ممکن است ناشي از اطلاعات ناکافي باشد و يا اينکه عده‌اي بخواهند توافقنامه ژنو را ناموفق عنوان کنند و کليت آن را زير سوال ببرند. همان‌طور که گفتم همه اقساط طبق توافقنامه ژنو آزاد شدند و ما قابليت اين را داريم که در مورد چگونگي استفاده از آن تصميم‌گيري کنيم.

وي گفت: عده‌اي تلاش مي‌کنند وضع به وجود آمده در بازار ارز را عدم ثبات اقتصادي تعبير کنند در حاليکه اين ثبات به زودي اقتصاد کشور باز خواهد گشت.


 كوچك‌ترين حمله به روسيه را پاسخ مي‌دهيم 

 
مهر: وزير خارجه روسيه اعلام کرد که اگر به کشورش حمله‌اي شود، يقينا به اين حمله پاسخ خواهد داد.سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در مصاحبه با شبکه راشاتودي تاکيد کرد: اگر روسيه مورد حمله قرار گيرد و يا منافع مردم روسيه تهديد شود تلافي خواهيم کرد.وي افزود: کساني که انتخابات بدون اصلاحات قانون‌ اساسي در سوريه را به رسميت‌ نمي‌شناسند، از انتخابات در اوکراين استقبال مي‌کنند.رئيس دستگاه ديپلماسي روسيه تصريح کرد: در صورتي که مورد حمله قرار بگيريم، حتما پاسخ خواهيم داد، اگر مساله اوکراين هم مطرح نبود،‌ مساله ديگري همچون ايران وجود داشت.

اين مقام روسي خاطرنشان کرد: درصورتي که منافع روسيه در اوکراين در معرض خطر قرار بگيرد، مسکو همانگونه که به گرجستان پاسخ داد، در شرايط کنوني نيز واکنش نشان خواهد داد.


 "سمير جعجع" رئيس جمهور لبنان نشد! 

 
ايسنا: در جلسه پارلمان لبنان در دور اول راي گيري سمير جعجع 48 راي از مجموع 124 راي را از آن خود کرد اما چون به حد نصاب لازم نرسيد، نتوانست عنوان رئيس جمهوري لبنان را از آن خود کند.

جعجع بايد دور اول راي گيري 86 راي را از آن خود مي‌کرد.راي گيري در پارلمان لبنان براي تعيين رئيس جمهور جديد به عمل آمد و بر اساس آن سمير جعجع 48 راي و هنري حلو 16 راي را به دست آوردند و تعداد 52 ورقه سفيد داده شد. 7 راي باطله نيز داده شد که نام‌هاي رشيد کرامي، طوني فرنجيه و داني شمعون بر روي آنها نوشته شده بود.

سمير جعجع متهم به قتل اين سه تن است و 11 سال را بر همين اساس در زندان گذرانده است. يک راي هم به نام امين جميل به صندوق انداخته شد در حالي که وي کانديدا نبوده است.

بدين ترتيب مرحله اول انتخابات برگزار و رييس جمهور انتخاب نشد.


 هشدار آمريکا به کره‌شمالي درباره آزمايش اتمي  

دويچه‌وله: به دنبال انتشار گزارش‌ها مبني بر اينکه کره شمالي احتمالاً‌ قصد انجام آزمايش اتمي ديگري را دارد، آمريکا اعلام کرد که شديداً‌ کره شمالي را تحت نظر دارد و به پيونگ يانگ تاکيد کرد، از انجام اقداماتي که صلح منطقه را تهديد مي‌کند، بپرهيزد. به گزارش خبرگزاري رويترز، جن ساکي، سخنگوي وزارت امور خارجه آمريکا گفت: ما با دقت گزارش‌ها را درباره احتمال افزايش فعاليت‌ها در سايت آزمايش اتمي کره شمالي بررسي کرده‌ايم. ما شديداً‌ وضعيت شبه جزيره کره را تحت نظر داريم.

وي در کنفرانس خبري افزود: ما باز هم به کره شمالي تاکيد مي‌کنيم تا از اقداماتي که صلح و امنيت منطقه را تهديد مي‌کند، اجتناب کرده و از تعهدات و الزامات بين‌المللي‌اش پيروي کند. دولت کره جنوبي گفت، افزايش فعاليت‌ها در سايت زيرزميني آزمايش اتمي کره شمالي شناسايي شده که احتمالاً‌ حاکي از آمادگي‌ها براي انجام يک آزمايش اتمي ديگر است.


 ادامه درگيري حقوقي ايران و آمريكا؛
 پايان بي‌نتيجه نشست بررسي ويزاي سفير ايران در سازمان ملل 

 به درخواست جمهوري اسلامي ايران کميته تعيين رابطه با کشور ميزبان دفتر دبير کل سازمان ملل متحد در نيويورک به منظور رسيدگي به شکايت ايران از عدم صدور ويزاي حميد ابوطالبي سفير جديد ايران در سازمان ملل از سوي دولت آمريکا، تشکيل جلسه داد.

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري آسوشيتد پرس در اين جلسه کميته مزبور به شکايت ايران از دولت آمريکا بابت عدم صدور ويزا براي ابوطالبي رسيدگي کرد، اما تصميمي در اين باره نگرفت.در اين جلسه نمايندگان ايران و آمريکا بارديگر درباره مواضع شان در معرفي ابوطالبي و نيز دلايل عدم صدور ويزا به طور مبسوط سخنراني کردند.

پس از پايان سخنراني ها "نيکولاس اميليو" دبير قبرسي اين کميته با اشاره به اينکه اين کميته به تصميمي درباره عدم صدور ويزاي ابوطالبي نرسيده است، گفت اين موضوع همچنان در دستور کار کميته قرار دارد و در صورت لزوم اعضاي اين کميته اين دستور کار را مورد بررسي مجدد قرار خواهند داد.

در اين جلسه نماينده آمريکا با اشاره به اينکه ايالات متحده آمريکا به تعهداتش به عنوان ميزبان سازمان ملل درباره مقوله مصونيت ديپلماتيک پاي بند است، تاکيد کرد واشنگتن نمي تواند به کسي ويزا بدهد که خود در جريان اشغال سفارت آمريکا در ايران ، مصونيت ديپلماتيک کارکنان سفارت آمريکا در تهران را نقض کرده است و اين مساله سبب نگراني آمريکا است.

نماينده ايران نيز در اين نشست با تاکيد بر اينکه ابوطالبي تنها مشکل ايران نيست، به رفتار دولت آمريکا در قبال ديپلمات هاي ايراني سازمان ملل و صدور با تاخير و يا عدم صدور ويزا براي ديپلمات هاي ايراني به عنوان يکي از موارد نقض صريح " توافقنامه مقر سازمان ملل متحد مورخ سال 1947 " نام برد و از اين کميته خواست به اين موارد رسيدگي کند. يکي از شرکت کنندگان در اين نشست به خبرگزاري آسوشيتد پرس گفت که در اين جلسه نمايندگان دولت هاي کوبا، کره شمالي و بلاروس به نفع ايران سخنراني کردند و از از موضع ايران حمايت کردند. اين ديپلمات که نخواسته نامش فاش شود تاکيد کرده است در مقابل هيچ کشوري در حمايت از موضع آمريکا در عدم صدور ويزا براي ابوطالبي سخنراني يا اعلام موضع نکرده است.


 يک نکته از هزاران 

 مواد مخدر در كمين دانش آموزان...

ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اينکه 1.1 درصد دانش آموزان قرص اکستازي مصرف کرده‌اند اعلام كرد: طبق آمار شيوع شناسي سال 90، چهار درصد دانش آموزان که اغلب در سن 16 تا 17 سالگي قرار دارند يک بار محرک شيشه را مصرف کرده‌اند که اکثر اين مصرف مواد مربوط به شب امتحان است.

تهوع، بيهوشي، سکته‌هاي مغزي و قلبي و افسردگي نيز از عوارض مصرف مواد محرک در شب‌هاي امتحاني است که گزارش شده است.

مصرف سيگار و قليان در بين دانش آموزان زمينه‌هاي ابتلاي آنها به مواد مخدر را افزايش مي‌دهد.


 ميز خبر 

رحماني‌فضلي:

براي آزادي دانايي‌فر پولي پرداخت نمي‌شود

وزير کشور خبر رياست خود بر رسانه‌ملي را شايعه خواند.عبدالرضا رحماني فضلي در گفت‌وگو با خانه ملت، گفت: اخبار منتشره درباره حضورم در رسانه ملي و رياست بر اين سازمان شايعه است.

وي در پاسخ به سئوالي درباره اينکه گفته مي‌شود حتي شما برنامه هاي خود را براي رياست صدا و سيما به رهبر معظم انقلاب ارائه کرده‌ايد، تصريح کرد: هيچ برنامه‌اي براي تصدي اين مسئوليت ارائه نکردم.

رحماني فضلي در پاسخ به سئوالي درباره آخرين وضعيت جمشيد دانايي‌فر مرزبان ربوده شده به دست گروه جيش‌العدل، گفت: خبري جديدي وجود ندارد.

وزير کشور درباره برخي اخبار منتشر شده مبني بر اينکه گروه جيش العدل خواهان دريافت پول براي معاوضه مرزبان ربوده شده است، تصريح کرد: اينگونه نيست و پولي به آنها پرداخت نمي‌شود.

سيل جان دونفر را گرفت؛

آخرين وضعيت مناطق سيل زده در آذربايجان‌شرقي

معاون آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور آخرين وضعيت مناطق سيل زده شمال غرب کشور را تشريح کرد. مهندس مرتضي اکبرپور در گفت‌وگو با ايسنا دراين‌باره گفت: در پي ورود سامانه بارشي به کشورو بارش شديد تگرگ و باران در شهرهاي مختلف دو استان آذربايجان شرقي و غربي، هماهنگي‌هاي لازم براي اعزام تيم‌هاي امدادي و جستجوگر براي کمک به حادثه ديدگان و سيل‌زدگان انجام شد و برابر آخرين اطلاعات به دست آمده از اين تيم‌ها، متاسفانه 2 تن در آذربايجان شرقي جان خود را از دست داده‌اند.

اکبرپور ميزان خسارات و خرابي‌هاي ناشي از سيل در اين مناطق را نسبتا بالا دانست و گفت: گزارش‌هاي واصله حاکي از اين است که معابر عمومي شهرها و جاده‌هاي مواصلاتي استان و تاسيسات عمومي مانند تيرهاي برق و مخابرات آسيب جدي ديده‌اند و به بيش از 200 واحد مسکوني خسارت وارد شده است.

معاون آمادگي و مقابله سازمان مديريت بحران کشور ادامه داد: همچنين خساراتي به محصولات کشاورزي، باغي و اموال کشاورزان وارد شده و 400 راس گوسفند نيز تلف شده است.

حمله موشکي به سفارت آمريکا در ليبي

شبکه خبري اسکاي نيوز عربي از حمله موشکي به مقر سفارت آمريکا در ليبي خبر دارد.

به گزارش ايسنا، شبکه اسکاي نيوز عربي اعلام کرد که هشت موشک به نزديکي سفارت آمريکا در طرابلس، پايتخت ليبي شليک شد. هنوز مشخص نشده که اين موشک‌ها توسط کدام گروه به سفارت آمريکا شليک شده است. پيشتر نيز در حمله به سفارت آمريکا در بنغازي سفير اين کشور کشته شد.

معاون نخست وزير عراق:

پيروزي مالکي در انتخابات خطري براي عراق است

معاون نخست وزير عراق ضمن دعوت از مردم اين کشور براي حضور گسترده در انتخابات پارلماني آتي هشدار داد: پيروزي مجدد نوري مالکي در انتخابات "خطري" براي عراق است.به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه‌ خبري اسکاي نيوز عربي، صالح مطلق، معاون نوري مالکي، نخست وزير عراق نسبت به پيروزي مجدد مالکي در انتخابات پارلماني آتي هشدار داد.

وي با بيان اينکه پيروزي مالکي در اين انتخابات "خطري" براي عراق محسوب مي‌شود، از عراقي‌ها خواست تا به خاطر تغيير و اصلاح در کشور خود در انتخابات 30 آوريل مشارکت گسترده‌ داشته باشند.

المطلق گفت: مشارکت گسترده در انتخابات به تشکيل دولت جديدي که متشکل از شخصيت‌هاي سياسي ميانه‌رو باشد، کمک مي‌کند.وي خاطر نشان کرد: اگر عراقي‌ها اين بار نتوانند دست به تغيير و اصلاح بزنند با مشکلات بزرگ‌تري مواجه مي‌شوند که مهم‌ترين و اولين اين مشکلات جنگ طايفه‌اي است که به تقسيم کشور منجر مي‌شود.

هواپيماي نظامي اوکراين هدف قرار گرفت

وزارت دفاع اوکراين اعلام کرد، يک فروند هواپيماي نظامي اوکراين بر اثر تيراندازي از طرف شهر اسلاويانسک در شرق اوکراين که تحت کنترل جدايي‌طلبان طرفدار روسيه قرار دارد، مورد هدف قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، سخنگوي رسمي وزارت دفاع اوکراين اعلام کرد، يک فروند هواپيماي آنتونوف «اي ان 30» مجبور به فرود اضطراري شد و در اين حادثه هيچ يک از سرنشينان آن آسيب نديدند. در بيانيه وزارت دفاع اوکراين آمده است: افراد ناشناس به طرف يک فروند هواپيماي اي ان 30 نيروي هوايي که عمليات کنترل بر آسمان اسلاويانسک را انجام مي‌داد تيراندازي کردند و اين هواپيما مورد اصابت چند گلوله قرار گرفت. دو خلبان نظامي توانستند هواپيما را سالم به زمين بنشانند.

اعظام نيروي نظامي آمريكا به شرق اروپا

آمريکا قصد دارد 600 سرباز براي تمرينات پياده نظام به لهستان و کشورهاي حوزه بالتيک بفرستد. طبق اعلام پنتاگون اين اقدام آمريکا يکي از بزرگ‌ترين تلاش‌هاي آن براي تضمين امنيت متحدان واشنگتن در ناتو است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين سربازها در گروه‌هاي 150 نفره به لهستان، استوني، ليتواني و لتوني و در چارچوب تمرينات يک ماهه ارسال خواهند شد. پنتاگون اين اقدام را "حضور گردشي دائم" آمريکا در اين ناحيه مي‌داند. وي همچنين اظهار داشت: اين اقدام همچنين پيامي به مسکو است تا نشان دهد که ما تعهداتمان را در اروپا بسيار جدي تلقي مي‌کنيم.

خواننده رپ آلماني در جبهه القاعده سوريه کشته شد

يک خواننده رپ آلماني که به صف جنگجويان تندروي اسلامگرا در سوريه پيوسته بود در انفجار انتحاري گروه رقيب کشته شد.

به گزارش عصر ايران به نقل از خبرگزاري فرانسه، "دنيس ممدو گرهارد کاسپرت" با نام هنري " دسو داگ" خواننده رپ آلماني که از طريق ترانه هاي هيپ هوپ شهرت جهاني کسب کرده بود در سال 2010 مسلمان شده بود.

او به همراه جمعي از جنگجويان افراط گرا در عمليات بمب گذاري انتحاري توسط گروه جبهه النصره مرتبط با شبکه القاعده کشته شد. " دسو داگ" پس از سفر به سوريه علاوه بر برعهده گرفتن فرماندهي واحد ملت ابراهيم در داعش، همچنان به خواندن ترانه ادامه داد البته اين بار محتواي ترانه هايش، تشويق جوانان در غرب به سفر به سوريه براي جهاد و جنگ و انجام عمليات هاي انتحاري بود. او در اين ترانه ها مي خواند که پاداش جهاد و عمليات انتحاري بهشت است.


 ميز خبر 

کري:

ديپلماسي جنگ سرد آسان‌تر از اداره چالش‌هاي امروز بود

وزير امور خارجه آمريکا ضمن گلايه کردن از اين مساله که ديپلماسي جنگ سرد آسان‌تر از اداره چالش‌هايي است که امروزه با آن مواجه است، گفت: حتي تصميم گيري‌هاي بد در گذشته منجر به پيروزي مي‌شد؛ مساله‌اي که دستيابي به آن در يک جهان چند قطبي سخت‌تر است.

به گزارش مهر، به نقل از خبرگزاري راشاتودي، جان کري، وزير امور خارجه آمريکا در مراسم "بازبيني تحولات و ديپلماسي" که هر چهار سال يکبار و با تمرکز بر مناظرات آکادميک در سياست خارجه آمريکا برگزار مي‌شود، گفت: حقيقتا در جريان جنگ سرد شاهد رهبران بسيار عالي کنوني نبوديم اما اداره چالش‌ها در آن زمان بسيار راحت‌تر از امروز بود. در آن زمان حتي با تصميم گيري‌هاي بد همچنان پيروز بوديم چرا که ما تنها قدرت‌ اصلي نظامي و اقتصادي کل جهان بوديم که در حال حاضر اين مساله ديگر صادق نيست.

کري ادامه داد: سياست خارجه آمريکا در جهان امروز به دليل مجموعه گسترده‌اي از چالش‌ها که با آن مواجهيم پيچيده‌تر شده و جهان شاهد انفجار فرقه‌گرايي، افراط گرايي مذهبي، ايدئولوژي‌هاي راديکالي و تعداد بسيار زيادي از دولت‌هاي ناکام است و دولت‌هاي ناکام چالش بزرگي براي حکومت محسوب مي‌شوند که گاهي اوقات شاهد آن‌ها حتي در پايتخت آمريکا نيز بوده‌ايم.

خبرگزاري يونهاپ :

آزادي شهروند کره اي محکوم به جاسوسي از زندان ايران

خبرگزاري رسمي کره جنوبي از ازادي شهروند کره اي تبار از زندان ايران و بازگشت قريب الوقوع وي به کره خبر داد.به گزارش عصر ايران خبرگزاري "يونهاپ" کره جنوبي با انتشار اين خبر نوشت: " کيم" 43 ساله روز دوشنبه از زندان ايران آزاد شد و هم اکنون در سفارت کره جنوبي در تهران است.

کيم در سپتامبر سال گذشته ميلادي( شهريور 92) به جرم جاسوسي از ايران به هفت سال زندان محکوم شده بود.

اين شهروند کره جنوبي در اواخر سال 2012 و هنگامي که مشغول تصوير برداري از برخي اماکن حساس دولتي در ايران بود دستگير شد.

دولت کره جنوبي از جمهوري اسلامي ايران خواسته بود اين شهروند کره اي را بنا به دلايل انسان دوستانه آزاد کند. سئول اتهام جاسوسي اين شهروند کره اي را رد کرده و اعلام کرده بود وي قصد جاسوسي از ايران را نداشته و با قوانين ايران آشنا نبوده است.


 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

 اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW)

شوراي اجرايي / اجلاس سيزدهم

دانشگاه هاي بين المللي اسلامي مالزي

21-20 ربيع الاول 1429 هجري قمري /28-27 مارچ 2008/ 9- 8 فروردين 1387

قسمت نود و شش:

قسمت II

منابع

ماده 9:

بودجه بايستي ازمنابع زير تامين گردد:

- شهريه دانشجو

- درآمدهاي حاصل از انتشارات، فعاليت ها، پروژه هاي تحقيقاتي، دوره هاي آموزشي وبرنامه هاي آکادميک

- حق عضويت و کمک هاي دانشگاه هاي عضو. شوراي اجرايي FUIW بايستي مبالغ حق عضويت و کمک هاي متناسب با پيشنهادهاي هيأت امنا را مشخص نمايد.

- منابع تضمين شده از توافقنامه هاي همکاري ميان دانشگاه هاي اسلامي مجازي و ساير قسمتها

- امتيازات (grants)، اهدايي ها(donations) و وقف هاي صورت گرفته توسط سازمان هاي بين المللي عربي، اسلامي، دانشگاه هاي عضو، دانشگاه هاي غير عضو، مؤسسات و افراد يا هر منبع ديگري

- اهدايي ها براي هدف هاي غيرمشخص بايستي دريک حساب به نام « حساب ساير دريافت ها» ذخيره گردد.

ماده 10:

هنگامي که يک دانشگاه جديد بعدازشروع سال مالي جديد به IVU مي پيوندد، اين دانشگاه بايستي کمک کامل خود را براي همان سال مالي بپردازد. اين کمک بايستي در« حساب ساير دريافت ها» ذخيره گردد.

قسمت III

حساب هاي خاص

ماده 11:

يک حساب ذخيره، که راه هاي تامين مالي وسرمايه آن توسط دبيرخانه FUIW مشخص شده است، ممکن است افتتاح گردد، تا هيأت امنا را قادر سازد که منابع مالي لازم براي هزينه هايي که قبل از تجمع درآمدهاي تخميني اتفاق مي افتد به کار گيرد.

دراين حالت، منابع برگشت داده شده بايستي به عنوان وام که به حساب ذخيره برگردانده شده درنظر گرفته شود در حاليکه « حساب ساير دريافتي ها» با اين مبالغ مجدد ذخيره سازي مي شود.

ماده 12:

رئيس ممکن است به هيأت امنا پيشنهاد نمايد که براي تامين مالي پروژه هاي خاص، منابعي را به صورت خاص تخصيص دهند.

ماده 13:

حساب ساير پرداخت ها، حساب هاي ذخيره ومنابع مالي براي پروژه هاي خاص بايستي در رابطه با قوانين مالي موجود مديريت گردد.


 آملي لاريجاني: درپي حوادث زندان اوين؛
 قوه قضاييه از اين پس هيچ‌گونه تسامحي در مقابل فتنه‌گران نخواهد داشت 

 
آيت الله آملي لاريجاني از برخورد قاطع دستگاه قضايي با ايجاد هرگونه فضاسازي، نشر اکاذيب و اخلال در امنيت ملي با هدف احياي فتنه‌گري و فعال کردن فتنه‌گران در کشور خبر داد و گفت: دستگاه قضايي از اين پس در برخوردهاي عادلانه خود با فضاسازي‌هاي فتنه‌گرانه هيچ گونه تسامحي به خرج نخواهد داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي قوه قضاييه آيت الله صادق آملي لاريجاني رئيس قوه قضاييه در جلسه مسئولان عالي قضايي با اشاره به جريانات اخير رسانه‌اي و هجمه‌هايي که عليه قوه قضاييه و نظام اسلامي به بهانه بازرسي زندان از سوي برخي رسانه‌هاي داخلي در همراهي با رسانه‌هاي خارجي صورت گرفته است گفت: بازرسي‌هاي صورت گرفته در زندان اوين، وظيفه‌اي قانوني و عادي در سازمان زندانها بوده و حسب گزارش رئيس محترم سازمان هيچ خلافي صورت نگرفته است اما گويا جريان فتنه اين حرکت کاملاً قانوني را بهانه‌اي براي ميدان آمدن دوباره ديده و عده‌اي از درون کشور در هماهنگي و همراهي با دشمنان و معاندان خارجي در صدد زنده کردن جريان فتنه هستند.

رئيس قوه قضاييه با تأکيد بر اينکه « از رسانه‌هاي خارجي و دشمنان جمهوري اسلامي توقعي نيست و دولت‌هايي مانند آمريکا و انگليس هيچ گاه دوست ملت ايران نبوده‌اند » افزود: رسانه هاي بيگانه همواره به دنبال اين هستند که زهر خود را به نظام و ملت ايران بريزند اگرچه در جريان فتنه سيلي محکمي از ملت خوردند اما هنوز هم دروغ‌هاي خود را دنبال مي کنند و در هماهنگي با برخي رسانه‌هاي داخلي گويا دوباره به دنبال احياي جريان فتنه هستند .

آيت الله آملي لاريجاني با اشاره به اينکه « برخي‌ها علت تسامح نظام با فتنه‌گران را بد تلقي کرده اند و آن را به معني انفعال دستگاه قضايي و امنيتي در مقابل خود برداشت کرده‌اند » بر باطل بودن اين تصور تأکيد و تصريح کرد : به دادستان تهران و دادستان‌هاي سراسر کشور دستور اکيد مي‌دهم که با قاطعيت و رعايت ضوابط و مقررات قانوني در مقابل هرگونه فضاسازي، نشر اکاذيب و اخلال در امنيت ملي بايستند تا همگان بدانند که نظام اسلامي ايران نظامي نيست که به بهانه‌هاي واهي در مقابل فتنه‌گران و اخلال گران و حاميان آنان، به انفعال بيفتد و اگر تاکنون در مقابل آنان تسامحي از خود نشان داده از اين پس هيچ‌گونه تسامحي نخواهد داشت.

رئيس قوه قضاييه با طرح اين پرسش که « در کجاي دنيا به زندانيان اجازه مي‌دهند که از درون زندان و بدون هماهنگي با هر کجا که دلشان خواست تماس تلفني بگيرند و اينگونه امکانات رفاهي همراه داشته باشند» به برخوردهاي خشن پليس با معترضان در کشورهاي غربي اشاره کرد و گفت: نيروهاي پليس در کشورهاي غربي با تظاهرکنندگان و زندانيان بدترين برخوردها را دارند و معترضان را به صورت علني کف خيابان مي‌خوابانند و کتک مي‌زنند و هيچ کسي نمي‌گويد که اين کارشان خلاف حقوق بشر است، اما رسانه‌ها و دولت‌هاي همين کشورها بازرسي هاي عادي و قانوني از سلول‌هاي زندانيان را کاري خلاف حقوق بشر معرفي مي‌کنند .

آيت الله آملي لاريجاني به تصاوير و فيلم منتشر شده از بازرسي اخير و ملاقات خانواده‌ها با زندانيان امنيتي اشاره کرد وافزود: دستگاه قضايي به خوبي اين گونه تحرکات را رصد مي‌کند و اجازه فتنه‌گري دوباره نخواهد داد.

رئيس قوه قضاييه تأ کيد کرد: جمهوري اسلامي ايران مطالب بسياري براي گفتن دارد و البته عيبي هم ندارد که غربي‌ها هم دعاوي خود را در امور انساني و حقوق بشر بگويند، ولي بايد بدانند که نمي‌توانند حرف‌ها و ادعاهاي خود را بر ما تحميل کنند و مردم ايران با عزم راسخ به راه خود که همان مسير ايمان و اعتقاد الهي است ادامه خواهد داد.

رئيس دستگاه قضا در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي مرحله دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها اشاره کرد و گفت: روح اين قانون اجراي عدالت و گسترش آن و نيز حمايت از اشتغال مولد و جلوگيري از اتلاف و قاچاق حامل‌هاي انرژي و در نهايت گسترش توليد و رفع مشکلات اقتصادي کشور است که اين موضوع با پرداخت مستقيم و هميشگي يارانه به تمام آحاد مردم منافات دارد.

آيت الله آملي لاريجاني با تأکيد بر حمايت قوه قضاييه از دولت در اجراي مرحله دوم اين قانون افزود: توقع اين است که با تدبير و اراده دولت درآمدهاي حاصل از اجراي اين قانون در چرخه توليد و در اختيار توليد‌کنندگان حقيقي قرار گيرد و قوه قضاييه نيز با تمام توان در خدمت انجام مناسب اين قانون خواهد بود.

رئيس قوه قضاييه برخورد با مفسدان اقتصادي، رانت‌خواران، پيگيري جدي معوقات بانکي و حمايت از سرمايه‌گذاري مولد و مشروع را محورهاي عمده اقدامات دستگاه قضايي براي کمک به دولت در اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها اعلام کرد و گفت: صحيح نيست که عده‌اي با سوء استفاده از فضاي موجود بخواهند در حرکت اقتصادي کشور اخلال ايجاد کنند.


 سرمقاله 

 افزايش قيمت‌ها يكي پس از ديگري

حميدرضاعسگري

ازابتداي اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها مدام بر بهبود وضعيت معيشتي مردم تاكيد شد و اين طرح را نويد بخش حال اقشار ضعيف و متوسط جامعه معرفي كردند. درعوض آنچه ازاجراي مرحله اول اين طرح نصيب مردم شد گراني و تورم بود كه قشربندي جامعه را برهم زد و مردم را به فقير و غني تبديل كرد!. اما امروز هنوز مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها آغاز نشده، قيمت‌ها به صورت قانوني وغيرقانوني افزايش يافته‌اند و كسي پاسخگوي مشكلات و گرفتاري‌هاي مردم نيست.

موج افزايش قيمت‌ها جامعه را درنورديده و هر روز بخشي ازكالاها و خدمات را گران‌تر مي‌كند.اما نكته اينجاست كه معيار و ملاك اين گراني‌ها چيست و براساس كدام دستورالعمل مردم بايد فشار اين همه گراني و تورم را تحمل كنند. پيش از آغاز سال جديد افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي در دستوركار قرار گرفت و علت اين امر موجه نگرديد. اما تاثير اين گراني‌ها برزندگي مردم كاملا مشهود است. امروز مردم براي گذران زندگي دغدغه دارند، چرا مسولان به اين امر توجه نمي‌كنند؟! چرا صداي مردم را نمي‌شنوند؟!

اين چه منطقي است تمام كسري بودجه بايد از جيب مردم تامين شود؟! اين مملكت با اين همه ثروت و منابع طبيعي چرا بايد مردمش چشم به دست دولت براي پرداخت مبلغي ناچيز باشند و يا از افزايش قيمت‌ سوخت استرس بگيرند. چه دليلي براي افزايش قيمت بنزين وجود دارد، درحالي كه برآثار تورمي آن واقفيم. هنوز قيمت بنزين اعلام نشده، جامعه مضطرب گشته و مردم با تجربه گذشته خود از افزايش قيمت كالاها، همچون زمان جنگ وقحطي به خريد مايحتاج خوراكي خود افتاده اند تا حداقل براي مدتي از بار فشار گراني قيمت‌ها رهايي يابند! چرا بايد چنين طرز فكري در جامعه ما رواج پيدا كند و مردم از ترس گراني قيمت‌ها دست به چنين كارهايي بزنند و عده‌اي سودجو هم از آب گل آلود ماهي بگيرند.

افزايش قيمت‌ها دراين حد تنها مي‌تواند از جيب مردم بردارد و به جيب دولت بگذارد. چرا مسولان براي جبران كسري‌ها به راه‌هاي ديگري جز افزايش ماليات‌ها، عوارض‌ها، قيمت سوخت و حامل‌هاي انرژي، فكرنمي‌كنند؟ اين اقتصاد حكومتي كه هربخش آن توسط يك نهادي اداره مي‌شود و از دسترس بخش خصوصي خارج است و سود آن به جيب دولت و يا نهاد‌هاي ديگر مي‌رود، چرا بايد هزينه‌هاي كسر بودجه كشور را به مردم تحميل كنند!.

چرا به سمت استفاده ازتجارب كشورهايي كه اين مراحل اقتصادي را طي كرده اند نمي‌رويم و بر رويكرد غلط مديريتي خود اصرار مي‌ورزيم؟! درانگليس دولت براي كاهش مصرف سوخت، خودروهاي برقي با باطري‌هاي سلولوزي را با وام‌هاي بدون بهره به مردم عرضه مي‌كند درحالي كه هزينه توليد اين خودروها از بسياري از خودروهاي روزدنيا بالاتر است. لذا بايك مديريت آينده نگرصنعت گران بخش خصوصي و دولت انگليس به اين نتيجه رسيده‌اند كه با ساخت و عرضه اين خودروها درجامعه، هزينه كلي مصرف سوخت آنها درزمان حال و آينده كاهش مي‌يابد.

اما دركشورما برنامه ريزي‌ها و تصميم گيري‌ها آني و خلق الساعه مي‌باشد، چرا كه نمي‌خواهيم ساختار فعلي اقتصاد را تغيير دهيم. بايد قبول كرد كه اين سيستم فعلي فرسوده و هزينه‌آور شده است. نمي‌توان پذيرفت كه باافزايش قيمت بنزين مشكلات صنعت خودروسازي حل شود. نمي‌توان پذيرفت كه با افزايش ماليات‌ها و عوارض كسري‌هاي موجود را جبران ساخت، بايد از شيوه برداشتن از جيب مردم دست شست و با مديريت علمي مشكلات به فكر آينده كشور بود.


 رييس سازمان زندان‌ها تغييركرد؛
  محسني‌اژه‌اي: تغيير اسماعيلي ربطي به حادثه اخير در اوين ندارد 

سخنگوي قوه قضاييه اعلام کرد که حضور غلامحسين اسماعيلي در سمت رياست دادگستري استان تهران ارتقا محسوب مي‌شود.حجت‌الاسلام و المسلمين محسني‌اژه‌اي در گفت‌وگو با ايسنا در پاسخ به اين سوال که آيا رفتن غلامحسين اسماعيلي از سازمان زندان‌ها ارتباطي با اتفاقات اخير در بازداشتگاه اوين دارد؟ گفت: اين موضوع هيچ ارتباطي با اتفاقي که در بند 350 بازداشتگاه اوين رخ داد، ندارد.

وي با تاکيد بر اينکه حضور غلامحسين اسماعيلي در سمت رياست دادگستري استان تهران ارتقا محسوب مي‌شود، گفت: اين تصميم از حدود 40، 50 روز قبل گرفته شده بود و با توجه به لياقت و شايستگي‌هاي آقاي اسماعيلي به جاي آقاي عليرضا آوايي در دادگستري استان تهران حضور خواهند يافت.وي يادآور شد: احتمالا هفته آينده مراسم توديع و معارفه برگزار خواهد شد.


 كنفرانس مطبوعاتي مشترك با وزيرخارجه لتوني؛
 ابراز اميدواري ظريف نسبت به گسترش روابط با اتحاديه اروپا 

وزير امور خارجه کشورمان ابراز اميدواري کرد که با به نتيجه رسيدن مذاکرات هسته‌اي ايران و 1+5 زمينه گسترش روابط با اروپا هرچه بيشتر فراهم شود.

به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان که در نشست مطبوعاتي مشترک با وزير خارجه لتوني سخن مي‌گفت با بيان اينکه روابط ما با لتوني روابطي ديرينه است و به دهه 1920 ميلادي بر مي‌گردد اظهار کرد: ما هيچگاه اشغال لتوني را نپذيرفتيم و اين روابط خوب با لتوني همواره ادامه داشته است.

وي با ابراز خرسندي از سفر وزير خارجه لتوني به تهران گفت: بسيار خوشحاليم که اولين ديدار وزير خارجه لتوني از تهران اتفاق مي‌افتد و اولين سفير لتوني نيز به عنوان سفير غيرمقيم در ايران چند ماه پيش استوارنامه خود را ارائه کرد.

ظريف ادامه داد: امکان گسترش روابط در همه حوزه‌هاي مختلف فرهنگي،‌ سياسي و اقتصادي بين دو کشور وجود دارد. لتوني در سال 2014 پايتخت فرهنگي اتحاديه اروپا است و امکان همکاري گسترده فرهنگي در حوزه ميراث فرهنگي و ساير حوزه‌هاي وجود دارد در حوزه اقتصادي هياتي از بازرگانان و افراد بخش خصوصي وزير خارجه لتوني را در اين سفر همراهي مي‌کنند همچنن گفت‌وگوهاي سياسي نيز در اين سفر در دستور کار قرار دارد.

وزير امور خارجه کشورمان با بيان اينکه در مذاکراتش با وزير خارجه لتوني در همه حوزه‌هاي روابط دو جانبه مذاکراتي صورت گرفته است گفت: خواست سياسي دو طرف گسترش اين روابط است که با آرام‌تر شدن وضع سياسي و مذاکراتي که در وين در حال انجام هستيم و انشالله به نتيجه خواهد رسيد امکان اين فعاليت‌ها گسترده‌تر خواهد شد.

ظريف گفت: در موضوعات مختلف بين‌المللي از جمله وضعيت اوکراين،‌ سوريه،‌ افغانستان وعراق مذاکراتي انجام شد و ديدگاه‌هاي دو طرف مطرح شد. لتوني در سال 2015 رياست دوره‌اي اتحاديه اروپا را بر عهده خواهد گرفت و زمينه براي همکاري دو کشور در همه حوزه‌ها از جمله در افغانستان وجود دارد. لتوني در افغانستان حضور دارد و در دو دوره در آنجا فعال بوده است از جمله در زمان اشغال افغانستان توسط نيروهاي شوروي و همچنين امروز در قالب آيساف در افغانستان حضور دارد و نقش قابل توجهي در قسمت تاجيک‌نشين و ازبک نشين افغانستان در منطقه مراز شريف ايفا مي‌کند و سابقه نسبت خوبي در کمک به مردم افغانستان داشته‌اند.

وي با بيان اينکه زمينه براي همکاري با لتوني در افغانستان فراهم است اضافه کرد: درباره ضرورت گفت‌وگو و احترام متقابل در مباحث مربوط به حقوق بشر و جامعه مدني با يکديگر گفت‌وگوهايي داشته‌ايم بحث‌هاي خوبي صورت گرفته که جدي، مبنايي و دوستانه بود که اميدواريم زمينه‌اي براي همکاري هر چه بيشتر ايران و لتوني و اتحاديه اروپا در زمان رياست اين کشور باشد.


 زنگ تعامل اديان، اقوام و فرهنگ در عرصه سلامت آذربايجان غربي 


 قصه گويي باراک اوباما، در مراسم عيد پاک براي کودکاني که به کاخ سفيد آمده بودند  


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته