جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4691

رييس سازمان سنجش خبر داد؛
اعلام نتيجه اوليه "کار‌شناسي ارشد" در نيمه دوم ارديبهشت


توصيه‌هاي رييس سازمان سنجش به مجازين انتخاب رشته آزمون دکتري


زمان اعلام نتايج اوليه آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد

توسط معاون وزير بهداشت صورت گرفت؛
توضيحاتي درخصوص متعادل‌سازي جنسيتي در رشته‌هاي علوم پزشکي


خبر


خبر


انتصابات


 رييس سازمان سنجش خبر داد؛
 اعلام نتيجه اوليه "کار‌شناسي ارشد" در نيمه دوم ارديبهشت 

 نتيجه اوليه آزمون کار‌شناسي ارشد 93 به شکل کارنامه تنظيم و نيمه دوم ارديبهشت ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود.

بيش از 330 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند

دکتر ابراهيم خدايي رييس سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران، گفت: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده و نتيجه اوليه آزمون کار‌شناسي ارشد سال 93 به شکل کارنامه تنظيم و نيمه دوم ارديبهشت ماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام مي‌شود، آن دسته از داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي‌شوند، مي‌توانند اواخر ارديبهشت ماه نسبت به انتخاب رشته الکترونيکي خود اقدام کنند.

زمان اعلام نتيجه نهايي

وي افزود: نتيجه نهايي اين آزمون هفته اول شهريور ماه اعلام خواهد شد. خدايي با اشاره به تعداد مجازين به انتخاب رشته تصريح کرد: در اين دوره از آزمون بيش از 330 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته خواهند شد.


 توصيه‌هاي رييس سازمان سنجش به مجازين انتخاب رشته آزمون دکتري 

 دکتر ابراهيم خدايي رييس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به اعلام نتايج اوليه آزمون دکتري سال 93 از ظهر يکشنبه (31 فروردين ماه) از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، گفت: داوطلباني که براساس مندرجات کارنامه اوليه، مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي شده‌اند، بايد از چهار‌شنبه سوم ارديبهشت تا روز شنبه ششم ارديبهشت نسبت به ثبت حداکثر
50 کد رشته‌ محل در سايت اين سازمان اقدام کنند.

وي افزود: به داوطلبان توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقيق مندرجات دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و سايت دانشگاه‌هاي موردنظر اقدام کرده و سپس کد رشته‌ محل‌هاي موردعلاقه خود از کد رشته‌ محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني را انتخاب و آن‌ها را به ترتيب اولويت‌ علاقه، مرتب کرده و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌هاي خود اقدام کنند.

رييس سازمان سنجش با بيان اينکه دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از روز يکشنبه، روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است، اظهار کرد: نتايج اوليه به صورت چند برابر ظرفيت پذيرش در هر کد رشته امتحاني و براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل (شامل معدل‌هاي تراز شده مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و يا دکتري حرفه‌اي) و با توجه به کدرشته امتحاني که داوطلب درآزمون آن شرکت کرده، اعلام شده است.

خدايي با بيان اينکه افراد مجاز به انتخاب رشته با توجه به نمره اکتسابي، کد محل انتخابي و ظرفيت رشته محل‌ها و در مقايسه با ساير داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، براي مصاحبه و بررسي سوابق تحصيلي به کدرشته محل‌ها معرفي خواهند شد، تصريح کرد: بديهي است فردي که مجاز به انتخاب رشته مي‌شود، درصورت عدم احراز شرايط لازم در مقايسه با ساير انتخاب رشته‌کنندگان براي شرکت درمرحله بررسي سوابق علمي وآموزشي (مصاحبه) معرفي نخواهد شد.

زمان دعوت به مصاحبه

وي خاطرنشان کرد: پس از انتخاب رشته توسط داوطلبان با توجه به ظرفيت هر کد رشته محل دانشگاهي و براساس اولويت کد رشته محل‌هاي انتخابي و نمرات علمي آزمون و با در نظر گرفتن ساير ضوابط (از جمله سهميه رزمندگان، مربي و...) از بالاترين نمره تا چند برابر ظرفيت هر کدرشته محل، فهرست اسامي داوطلبان واجد شرايط شرکت در مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي وپژوهشي (مصاحبه) استخراج و در اوايل نيمه دوم ارديبهشت ماه 1393 به منظور شرکت در مصاحبه و بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي از طريق سايت سازمان اعلام خواهد شد.

هر داوطلب حداکثر به پنج کد رشته محل معرفي مي‌شود

رييس سازمان سنجش با بيان اينکه هر داوطلب حداکثر به پنج کد رشته محل معرفي مي‌شود، گفت: داوطلباني که اسامي آنها براي شرکت در مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي وپژوهشي اعلام مي‌شود، بايد با توجه به جدول زماني اعلام شده در اطلاعيه‌اي که به همراه اسامي درج مي‌شود، با به همراه داشتن مدارک لازم به شرح مندرج در اطلاعيه ذيربط و مدارکي که مورد نظر دانشگاه مصاحبه‌ کننده است، با توجه به اطلاعات مندرج در سايت هر دانشگاه به موسسات آموزش عالي ذيربط مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند.

خدايي افزود: پس از انجام مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي وپژوهشي (مصاحبه) و اعلام نمرات از طرف دانشگاه‌هاي پذيرنده، گزينش نهايي داوطلبان براساس نمره کل نهايي حاصل از 30 درصد نمره علمي آزمون (نمره کل اوليه) و 70 درصد نمره مربوط به مرحله بررسي سوابق علمي، آموزشي و پژوهشي واصله از دانشگاه و اولويت کدرشته ‌محل‌هايي که براي مصاحبه معرفي شده‌اند و همچنين نتيجه بررسي صلاحيت‌هاي عمومي صورت خواهد گرفت که در نهايت فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي در نيمه اول شهريورماه 1393 اعلام خواهد شد.


 زمان اعلام نتايج اوليه آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد 

 نتايج اوليه آزمون دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد که با حضور حدود 70 هزار داوطلب در بهمن ماه 92 انجام شد خرداد‌ماه امسال اعلام مي‌شود.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران، دکتر حميد ميرزاده، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين خصوص گفت: آزمون دکتراي تخصصي 93 دانشگاه آزاد با شرکت حدود 70 هزار نفر از متقاضيان در بهمن ماه سال 1392 برگزار شد و بناست حدود هشت هزار نفر را براي پذيرش دو هزار و 200 نفر در نوبت اول به مصاحبه دعوت کنيم.

وي، همچنين درخصوص دکتراي تخصصي بدون آزمون اين دانشگاه گفت: در اين دوره هم 13 هزار نفر شرکت کردند که دو هزار و 200 نفر براي مصاحبه دعوت و از اين تعداد 550 نفر پذيرش خواهند شد.

زمان اعلام نتايج نهايي

ميرزاده، با بيان اين مطلب تصريح کرد: وزن آزمون کتبي براي پذيرش 75 درصد و وزن مصاحبه 25 درصد است.رئيس دانشگاه آزاد درخصوص زمان اعلام نتيجه اذعان داشت: نتايج اوليه اين آزمون در خرداد ماه امسال و نتايج نهايي هم تا اواسط شهريور ماه اعلام مي‌شود.


 توسط معاون وزير بهداشت صورت گرفت؛
 توضيحاتي درخصوص متعادل‌سازي جنسيتي در رشته‌هاي علوم پزشکي 

 معاون وزير بهداشت با تاکيد بر اينکه در همه نظامهاي سلامت بايد خدمات‌رساني براي هر دو جنسيت وجود داشته باشد، گفت: بحث سهميه‌بندي و محدوديت براي زنان در رشته‌هاي علوم پزشکي مطرح نيست بلکه حداقل از هر جنس 40 درصد پذيرش در رشته‌هاي علوم پزشکي صورت مي‌گيرد.دکتر سيداميرمحسن ضيايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در رشته‌هاي علوم پزشکي تصميم گرفته شده است که حداقل از هر جنس 40 تا 45 درصد بايد در رشته‌هاي علوم پزشکي پذيرش شوند و ظرفيت از هر دو جنس تضمين شود.

وي افزود: 10 درصد ظرفيت به صورت رقابتي است که آمار نشان مي‌دهد بازهم اين 10 درصد در انحصار دختران است چون تعداد دختران شرکت‌کننده بيشتر است.ضيايي خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سربازي، نيمي از پسران از ادامه تحصيل در مرحله اول باز مي‌مانند و حدود نصف شرکت‌کنندگان از گردونه رقابت خارج مي‌شوند. اما نکته اين است که درحال حاضر در بخش مردان ما با کمبود پرستار و متخصصان زيبايي و پوست مواجهيم.

وي خاطرنشان کرد: سهميه زنان در دستياري از سوي مجلس در سال 91 حذف شده است و از اين رو در دستياري سهميه زنان نداريم و در بخش 30 درصد ظرفيت براي مناطق محروم ظرفيتبندي جنسيتي نداريم. اما نکته اينجاست که يک مرد نيز بايد بتواند يک پزشک مرد را براي درمان خود انتخاب کند زيرا حق انتخاب پزشک با بيمار است.

ضيايي خاطرنشان کرد: در آمريکا 75 درصد زنان براي مسايل خودشان به پزشک زن مراجعه مي‌کنند. از همين رو در کشور ما نيز با توجه به مسائل شرعي و فرهنگي و همچنين مسائل اخلاقي و حرفه‌اي بايد زن و مرد و امکان انتخاب آزاد پزشک خود را داشته باشد.معاون وزير بهداشت هر گونه تعيين سهميه براي محدودکردن ادامه تحصيل دختران در گروه پزشکي را رد کرد.


 خبر 

 ديدار سفير اتريش و هيات اتريشي با دكتر ميرزاده

سفير اتريش در ايران به همراه هيات اتريشي موسسه OEAD، ضمن بازديد از واحد علوم وتحقيقات تهران، در جلسه‌اي مشترک با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي، معاون پژوهش و فناوري و معاون آموزش دانشگاه آزاد اسلامي شرکت کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا در اين ديدار که در ساختمان سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي واقع در پونک برگزار شد، حميد ميرزاده رييس دانشگاه آزاد ضمن خوشامدگويي به ميهمانان اتريشي، بر ضرورت همکاري مشترک دانشگاه آزاد اسلامي با دانشگاههاي اتريش تاکيد کرد و گفت: ارتباط ايران با اتريش از ديرباز ارتباطي گسترده بوده و نسبت به روابط ايران با ساير کشورهاي اروپايي وجوه تمايز بسياري داشته است و انتظار مي‌رود اين ارتباط دوستانه به توسعه همکاريهاي علمي و پژوهشي و اجراي طرحهاي مشترک دانشگاهي منجر گردد.

وي ضمن ارائه توضيحاتي درباره گستردگي دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور و ارائه آماري از تعداد دانشجويان، اساتيد، فارغ‌التحصيلان و تعداد واحدهاي اين دانشگاه به هيات اتريشي، افزود: دانشگاه آزاد اسلامي در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي آماده همکاري مشترک با دانشگاههاي اتريش است و امکان استفاده دوجانبه از ظرفيتهاي علمي و پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي و دانشگاههاي اتريش براي محققان و پژوهشگران دو کشور، مفيد است.

در پايان اين جلسه نيز دکتر ميرزاده نشان دانشگاه آزاد اسلامي را به سفير اتريش و رئيس موسسه OEAD اهدا کرد.

قول سفير اتريش براي حل مشکل ويزاي دانشجويان

در حاشيه نشست مشترک هيات اتريشي با رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، واشقاني فراهاني؛ معاون پژوهش و فناوري دانشگاه، ضمن اشاره به جزئيات جلسه برگزار شده، گفت: اين هيات از اتريش آمده و هدفش ايجاد ارتباط بين دانشگاههاي اتريش و ساير دانشگاهها است و از جمله ماموريتهاي اين هيات در ايران ارتباط بيشتر بين دانشگاههاي ايران و اتريش در زمينه‌هاي تبادل دانشجو، استاد و انجام پروژ‌ه‌هاي مشترک و دادن بورس از طرف دانشگاههاي اتريش به آنهاست.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه يکي از دانشگاههايي که هيات اتريشي قصد امضاي تفاهمنامه با آن را دارد دانشگاه آزاد اسلامي است، افزود: اين گروه در واقع در حال ظرفيت‌يابي هستند و طي گفت وگوهايي که داشته ايم قرار شد هر دو طرف پيشنويس تفاهمنامه‌هاي موردنظر خود را نوشته و سپس دو پيش‌نويس را باهم مطابقت بدهيم تا پيش‌نويس نهايي تهيه شود و براساس آن تفاهم نامه اي ميان دانشگاه آزاد اسلامي و وزارت علوم اتريش امضا شود.

توسط دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار مي‌شود؛

اولين المپياد فرهنگي دانشجويي دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور

المپياد فرهنگي دانشجويي در سه مرحله دانشکده‌اي، دانشگاهي و کشوري و در دو سطح انفرادي و گروهي برگزار خواهد شد.

امين عادل، دبير اولين المپياد دانشجويي فرهنگي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران افزود: اين المپياد در سه مرحله دانشکده‌اي، دانشگاهي و کشوري و در دو سطح انفرادي و گروهي برگزار خواهد شد.

برگزاري اولين مرحله از اين المپياد با هدف استعداديابي و تکميل تيم علمي و اجرايي المپياد کشوري، روزهاي شنبه و يکشنبه مورخ 30و 31 فروردين ماه سال جاري،در سالن يکصد نفري کتابخانه مرکزي پرديس، در سطح دانشکده پزشکي صورت پذيرفت.براساس برنامه‌ريزي مسئولين برگزاري المپياد فرهنگي- دانشجويي، مرحله دوم اين المپياد اواخر ارديبهشت ماه و مرحله کشوري آن اواسط شهريور ماه سال93برگزار خواهد شد.

وي افزود: داوري مرحله اول را منتخبي از دانشجوياني که در اين ارتباط دوره‌هاي آموزشي مرتبط را سپري کرده‌اند، بر عهده داشته و در دو مرحله بعدي، داوران، تلفيقي از دانشجويان و داوران حرفه اي هر رشته خواهند بود.

دبير اولين المپياد دانشجويي فرهنگي تصريح کرد: مرحله انفرادي مسابقه با پاسخگويي دانشجويان به سوالات فرهنگي و اجتماعي آغاز شده است و در سطح گروهي، دانشجويان در قالب گروههاي سه نفره (که قبلا از هر دوره ورودي به دبيرخانه المپياد معرفي شده‌اند) به رقابت با ديگر گروهها مي‌پردازند.

انتشار كتاب عضو هيأت علمي دانشگاه شهركرد در آلمان

شهر كرد - رحيمي

کتاب "کاربرد آنزيم آلفا آميلاز در زيست فناوري" تأليف دکتر محسن مبيني عضو هيأت علمي دانشگاه شهرکرد به زبان انگليسي در آلمان انتشار يافت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه شهركرد، کتاب "کاربرد آنزيم آلفا آميلاز در زيست فناوري" تأليف دکتر محسن مبيني عضو هيأت علمي گروه ژنتيک دانشکده‌ي علوم پايه دانشگاه شهرکرد توسط انتشارات علمي (Lambert) در آلمان منتشر شد.

اين کتاب حاصل پژوهش‌هاي دکتر مبيني با همکاري فهيمه افضل‌جوان از فارغ‌التحصيلان دوره‌ي کارشناسي ارشد دانشگاه شهرکرد مي‌باشد که در آن آنزيم آميلاز معرفي شده و طبقه‌بندي انواع آن، كاربردهاي متنوع اين آنزيم در زمينه‌هاي مختلف زيست فناوري به تفصيل مورد بحث و بررسي قرار گرفته است.

گفتني است در اين کتاب کاربرد آنزيم آلفا آميلاز در زمينه‌هاي زيست فناوري ميكروبي، ژنتيك، داروسازي، كشاورزي و زيست‌شناسي نيز بيان شده است.

مشکلات عاطفي؛ اساسيترين دليل مشروط شدن دانشجويان

کارشناس بخش مشاوره دانشگاه علم و صنعت از راه‌اندازي کارگاههاي آموزش پيش از ازدواج با همکاري بهزيستي استان تهران خبر داد.

حسين سليمي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به کارگاههايي که توسط مرکز مشاوره دانشگاه علم و صنعت برگزار مي شود گفت: يکي از اين کارگاه‌ها، آموزشهاي پيش از ازدواج است که با همکاري بهزيستي استان تهران و با حضور اساتيدي از بهزيستي برگزار مي‌شود.

وي افزود: دراين کارگاه دانشجويان با مسايل پيش از ازدواج مانند شناخت، شيوه انتخاب، دوران نامزدي و دوران عقد آشنا مي‌شوند و دانشجويان در تمام مقطع تحصيلي مي توانند در اين کارگاهها شرکت کنند.

کارشناس بخش مشاوره دانشگاه علم وصنعت از ديگر کارگاههاي مرکز مشاوره به کارگاههاي پيشگيري از اعتياد اشاره کرد و گفت: در اين کارگاه‌ها دانشجويان با اعتياد و عوامل آسيب‌زا و محافظت‌کننده و مهارت نه گفتن آشنا مي‌شوند.

سليمي افزود: کارگاههايي نيز براي دانشجويان مشروطي برگزار مي‌شود که براساس آن دانشجوياني که دو ترم مشروط شده‌اند بايد در اين کارگاهها شرکت کنند.وي اساسي‌ترين دلايل مشروط شدن دانشجويان را عدم برنامه‌ريزي صحيح، دوري از خانواده و مشکلات عاطفي عنوان کرد و گفت: براي اين دانشجويان مشاوره‌هاي تحصيلي برگزار مي‌شود.


 خبر 

 تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون مباني مهندسي حرفه‌اي 93

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه اين سازمان درخصوص تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون مباني مهندسي حرفه‌اي سال 1393 بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار گرفت.در اين اطلاعيه آمده؛ سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون مباني مهندسي حرفه‌اي سال 1393مي‌رساند به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تا اين تاريخ براي ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده كه تا روز جمعه مورخ 5/2/1393 بتوانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.

لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت درنظرگرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است)، نسبت به ثبت‌نام در آزمون مباني مهندسي حرفه‌اي سال 1393 اقدام نمايند.

جذب گسترده اعضاي هيأت علمي در واحد علوم و تحقيقات و شعب آن

واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي و 42 شعب و پرديس وابسته به آن درراستاي ارتقاي کيفيت و اصلاح هرم هيأت علمي اقدام به جذب گسترده هيأت علمي در رشته‌ها و گرايشهاي گوناگون نموده است

افراد واجد شرايط

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات دارندگان مدرک دکتري تخصصي و دانشجويان ممتاز دکتري که امتحان جامع را گذرانده باشند، درصورت دارا بودن شرايط عمومي و تخصصي مي‌توانند به سايت واحد علوم و تحقيقات به آدرس www.srbiau.ac.ir مراجعه نمايند.

دانشگاه تربيت مدرس داراي بيشترين پايان‌نامه؛

آخرين آمار ثبت پايان‌نامه‌ها

رئيس مركز اطلاعات و مدارك علمي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات از ثبت 645 هزار و 660 ركورد اطلاعاتي در اين پايگاه خبر داد و گفت: بيشترين پايان‌نامه به ثبت رسيده در پايگاه ثبت پايان‌نامه‌ها، مربوط به دانشگاه تربيت مدرس بوده است.

دکتر فريبرز درودي در گفتگو با خبرنگار مهر، از افزوده شدن بيش از 52 هزار ركورد اطلاعاتي شامل پايان‌نامه و پروپوزال به پايگاه اطلاعاتي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران خبر داد و گفت: با افزودن اطلاعات 52 هزار و 186 پايان‌نامه و پروپوزال به پايگاه پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، تعداد كل ركوردهاي اطلاعاتي ايران داك به 645 هزار و 660 ركورد رسيد.

وي با بيان اينکه از ركوردهاي افزوده شده به اين پايگاه، 23 هزار و 463 ركورد مربوط به پايان نامه و 28 هزار و 723 ركورد مربوط به پروپوزال است، تصريح کرد: از كل ركوردهاي پايگاه اطلاعاتي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، 272 هزار و 649 رکورد مربوط به پايان نامه، 37 هزار و 864 رکورد مربوط به پروپزال، 70 هزار و 370 رکورد مربوط به طرح پژوهشي و 25 هزار و 375 رکورد مربوط به گزارش دولتي است.

درودي ادامه داد: در همين حال در اين پايگاه 93 هزار و 824 مقاله همايش‌هاي ايران، 130 هزار و 839 مقاله مجله‌هاي علمي و 14 هزار و 739 پايان‌نامه‌ از ايرانيان خارج كشور به ثبت رسيده است.

رئيس مركز اطلاعات و مدارك علمي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات بيشترين آمار ثبت شده رکوردهاي اطلاعاتي را مربوط به پايان‌نامه‌هاي دانشگاه تربيت مدرس در دو مقطع ارشد و دکتري عنوان کرد و گفت: به طورکل بيشترين ميزان توليدات علمي به ثبت رسيده مربوط به دانشگاههاي تربيت مدرس، فردوسي مشهد، تهران، دانشگاه صنعتي شريف، علم و صنعت و اميرکبير در رشته‌هاي مختلف است.


 انتصابات 

 سرپرست حراست دانشگاه تهران معرفي شد

سرپرست حراست دانشگاه تهران با حضور سرپرست اين دانشگاه منصوب شد.

به گزارش آفرينش در مراسمي که با حضور دکتر محمدحسين اميد سرپرست دانشگاه تهران، معاونان و جمعي از مديران دانشگاه در تالار اميرکبير برگزار شد دکتر اسماعيل سليماني به عنوان سرپرست حراست دانشگاه تهران معرفي و از زحمات مهندس خسروي در دوران تصدي مسئوليت حراست دانشگاه قدرداني شد.

انتصاب سرپرست حراست دانشگاه تهران دومين انتصابي است که توسط دکتر محمد حسين اميد سرپرست دانشگاه تهران صورت مي‌گيرد.

در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي؛

تعيين رؤساي چهار دانشگاه کشور

جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني رئيس‌جمهور تشکيل شد.

به گزارش ايسنا در اين جلسه دکتر احمد رضي به عنوان رئيس دانشگاه گيلان،‌ دکتر رحيم حب نقي به عنوان رئيس دانشگاه اروميه، دکتر اسماعيل ايدني به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي جندي شاپور اهواز و دکتر مصطفي محرابي بهار به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد از سوي اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي انتخاب شدند.

مشاور وزير علوم در امور اقتصاد مقاومتي منصوب شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا با حکم وزير علوم، محمدجعفر صديق به عنوان مشاور وزير علوم در امور اقتصاد مقاومتي منصوب شد.

صديق دانشيار مهندسي مکانيک دانشگاه صنعتي اصفهان است و از سوابق اجرايي وي مي‌توان به مسئوليت تصدي مديرکل دفتر علوم و تحقيقات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اشاره کرد.

با حکم معاون تحقيقات و فناوري؛

دبير کميته کشوري اخلاق در پژوهشهاي علوم پزشکي منصوب شد

به گزارش آفرينش به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دکتر رضا ملک‌زاده؛ معاون تحقيقات و فناوري طي حکمي دکتر احسان شمسي گوشکي را به سمت دبير کميته کشوري اخلاق در پژوهشهاي علوم پزشکي منصوب کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته