جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/02/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4691

معاون عمراني شهرداري اصفهان خبرداد؛
اختصاص 30 درصد از بودجه عمراني شهرداري به پروژه مترو در سال جاري

شهردار اسلامشهر:
پسابهاي خانگي؛ تهديدي براي اسلامشهر


تجليل از بانوان شاغل در ملي حفاري در روز زن


نخستين جلسه هيات عالي سرمايه‌گذاري و مشارکت شهرداري دماوند برگزار شد


خبر


در استان


خبر


 معاون عمراني شهرداري اصفهان خبرداد؛
 اختصاص 30 درصد از بودجه عمراني شهرداري به پروژه مترو در سال جاري 

 اصفهان – بهمن راعي

معاون عمراني شهرداري اصفهان اعلام کرد: 30 درصد از بودجه عمراني شهرداري در سال جاري به پروژه مترو اختصاص يافته است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا قاري قرآن با بيان اين مطلب گفت: امسال شهرداري و شوراي شهر اهتمام ويژه‌اي بر تکميل پروژه مترو و افزايش بودجه اين طرح داشتند.

وي افزود: در سال جاري شهرداري بالغ بر 300 ميليارد تومان به بودجه عمراني مترو اختصاص داده است. معاون عمراني شهرداري اصفهان با اشاره به اينکه 1100 ميليارد تومان بودجه عمراني براي سال جاري پيش بيني شده است، تصريح کرد: 30 درصد از بودجه عمراني شهرداري در سال جاري به پروژه مترو اختصاص داده شده است.

قاري قرآن خاطرنشان کرد: فاز اول مترو از ايستگاه پاسداران در خيابان بهارستان تا ميدان شهدا تکميل شده است که اميدواريم با همت همه جانبه امسال شاهد آغاز بهره‌برداري بخشي از پروژه مترو در اصفهان باشيم. وي به اجراي طرح تراموا در اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: تراموا به عنوان قطار روسطحي مکمل مترو است که شهرداري قراردادهاي اجراي اين طرح را انجام داده است. معاون عمراني شهرداري اصفهان ادامه داد: 4 سالي است که شهرداري در حال پيگيري اجراي طرح تراموا مي‌باشد اما به دليل تحريم ها با مشکل مواجه شديم چرا که تراموا صنعت خاص اروپايي است.

قاري قرآن بيان کرد: اميدواريم اين طرح نيز در سال جاري اجرايي شود تا در انتهاي سال آينده شاهد بهره برداري از تراموا در اصفهان باشيم.معاون عمراني شهرداري اصفهان همچنين با بيان اين كه در سال جاري بودجه آسفالت سه برابر نسبت به اعتبارات سال گذشته افزايش يافته است، اظهار داشت: امسال 60 ميليارد تومان براي آسفالت معابر شامل لكه‌گيري، زيرسازي و روكش آسفالت اعتبار در نظر گرفته شده است.

عليرضا قاري قرآن با بيان اين مطلب گفت: يكي از مهمترين برنامه‌هاي امسال مديريت شهري اصلاح و ساماندهي معابر به ويژه در بخش آسفالت است. وي با بيان اينكه در سال جاري بودجه آسفالت سه برابر نسبت به اعتبارات سال گذشته افزايش يافته است، افزود: امسال 60 ميليارد تومان براي آسفالت معابر شامل لكه‌گيري، زيرسازي و روكش آسفالت اعتبار درنظرگرفته شده است.

معاون عمراني شهرداري اصفهان تصريح كرد: درصورت نياز به اعتبارات بيشتر شوراي شهر و شهرداري نسبت به افزايش اين اعتبارات اقدام خواهند كرد. قاري قرآن خاطرنشان كرد: ساماندهي و آسفالت معابر شهر اصفهان به يك برنامه دوساله نياز دارد تا به صورت كامل انجام شود مانند پروژه پياده روسازي كه طي دو سال گذشته درحال انجام است.


 شهردار اسلامشهر:
 پسابهاي خانگي؛ تهديدي براي اسلامشهر 

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

احمد رئيسي شهردار اسلامشهر در همايش گراميداشت روزجهاني زمين پاک در سالن فجر اين شهراظهار داشت: در يك نگاه ساده، پسابهايي که به علت نبود سيستم فاضلاب به جويها و کوچه‌ها ريخته مي‌شود و زباله‌هاي توليدي شهروندان و نخاله‌هاي ساختماني از لحاظ زيست‌محيطي، تهديدي براي شهر اسلامشهر مي‌باشند. رئيسي گفت: بخش عمده زباله‌هاي توليدي شهروندان را مي‌توان ازطريق آموزش خانواده‌ها و ارتقاي فرهنگ عمومي و نيز کنترل و تفکيک از مبدا توسط همشهريان عزيز کنترل و مديريت کرد.

وي بيان داشت: مهمترين و عمده‌ترين نکته در مديريت زباله تفکيک از مبدا مي‌باشد که درصورت تفکيک صحيح، زباله نه تنها تهديدي براي شهر نمي‌شود بلکه فرصتي براي ايجاد اشتغال و کسب درآمد خواهد بود.

شهردار اسلامشهر با اشاره به نقش و تاثير هريک شهروندان درمديريت شهري، گفت: اگر هرکدام از شهروندان براين باور و اعتقاد باشند که خودشان شهردار اسلامشهر هستند ، 50 درصد از مشکلات و همچنين هزينه هاي اين کلانشهر کاهش مي‌يابد. وي تاکيد کرد: اگر امروز از خودمان شروع کنيم، فردا جامعه‌اي عاري از زباله خواهيم داشت و اين محيط آلوده به محيط قابل تحمل وپاکيزه تبديل خواهد شد. رئيسي از اجراي طرح شهردار مدرسه خبر داد و گفت: در جهت آشنا نمودن دانش‌آموزان با وظايف شهرداري، براساس تفاهمنامه‌اي با مديريت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، طرح شهردار مدرسه در سطح مدارس اين شهر به مرحله اجرا در خواهد آمد که اميدوارم در آينده شهردار اسلامشهر از ميان همين شهرداران مدارس انتخاب شود.

آسيب رساندن به محيط زيست، صدمه به افراد جامعه است

در ادامه اين همايش داود سرمدي مديرعامل سازمان بازيافت و پسماند شهرداري اسلامشهربا بيان داستان ژاپني، اظهارداشت: اگر بخواهيم آسيبي به محيط زيست برسانيم، قطعا تبعات آن به افراد جامعه برخواهد گشت و خود ما ضرر خواهيم کرد.

وي با اشاره به افزايش عمومي و مراقبت بيشتر از زمين افزود: زباله‌ها علاوه بر آن که محيط زيست را تهديد مي‌کند، موجب آلودگي آب، خاک و هوا نيز مي‌شود که مي‌توان با مديريت اصولي در توليد و بازيافت زباله‌ها اين تهديدات را خنثي نمود. سرمدي با انتقاد از کمرنگ بودن فعاليت گروههاي اجتماعي و رسانه‌ها در سطح شهرستان بيان داشت: کاهش توليد پسماند، استفاده مجدد از پسماندها و بازيافت پسماندها از مهمترين اقدامات در مديريت پسماند است که با همکاري فرد فرد شهروندان اين اقدامات چشمگيرتر خواهد شد.

وي تاکيد کرد: به منظور تفکيک زباله از مبدا در طي روزهاي گذشته، 3 ايستگاه تحويل مواد بازيافتي شهروندان در سطح منطقه 3 شهرداري اسلامشهر ايجاد شده که شهروندان مي‌توانند زباله‌هاي خشک خود را به اين مراکز تحويل دهند.


 تجليل از بانوان شاغل در ملي حفاري در روز زن 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران در آيين گراميداشت روز زن گفت: ما افتخار داريم در شرکتي کار مي‌کنيم که بانوان آن از لحاظ اخلاق، کار و تلاش نمونه هستند.مراسم گراميداشت روز زن با حضور امام جمعه مسجد سليمان، مديرعامل، مديران و کارشناسان و جمع کثيري از بانوان شاغل در شرکت برگزار گرديد.

در اين آيين مهندس حميدرضا گلپايگاني مديرعامل شرکت اظهار کرد: ما افتخار داريم در شرکتي کار مي‌کنيم که بانوان آن از لحاظ اخلاق و کار و تلاش نمونه هستند و وظايف محوله را به خوبي انجام مي‌دهند تا سازمان بالنده و پرتوان در مسير پاسخگويي به نيازهاي صنعت نفت کشور حرکت نمايد.مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران در بخش ديگري از سخنان خود به اصلاح ساختار شرکت اشاره و گفت: براي اينکه بتوانيم برنامه‌هاي هلدينگ را به خوبي اجرا نماييم، ابتدا بايد ساختار سازماني خود را متناسب با شرايط جديد اصلاح، سپس براساس استانداردهاي کار آن را به پيش بريم.

وي در ادامه گفت: حرکت شرکت ملي حفاري ايران درراستاي سياستهاي اصل 44 طبق برنامه هلدينگ و انجام کار براساس کار کارشناسي و استفاده از نظرات متخصصان باتجربه است تا برنامه‌هاي حفاري کشور به درستي و با دقت انجام گيردو صنعت نفت و حفاري کشور دچار آسيب نشود.وي تصريح کرد: هلدينگ ايجاد کردن نيازمند همراهي، همدلي و همگرايي کليه کارکنان سختکوش شرکت است،همه بايد تلاش نماييم تا ساختار جديد دقيق طراحي و متناسب با اهداف شرکت به اجرا درآيد. گلپايگاني نيروي انساني شرکت را ارزشمند و از سرمايه‌هاي اصلي عنوان و بر صيانت از آن تاکيد کرد.

مهندس گلپايگاني عدم تمرکز، سادگي در تفويض اختيارات و فرآيند کار، کاهش ريسک، ايجاد هم‌افزايي بين واحدها ،کاهش تصديگري ، ايجاد تعادل بين منابع و مصارف، اثربخشي سازمانهاي تابعه، افزايش بهره‌وري و کاهش هزينه و... را از دلايل اصلي ايجاد هلدينگ شرکت برشمرد.

وي در خاتمه با توجه به حضور شرکتهاي خارجي در بازار حفاري منطقه، اهميت و حضور صنعت حفاري را در کشورهاي منطقه بويژه عراق با اهميت دانست و آنرا يک الزام عنوان کرد.


 نخستين جلسه هيات عالي سرمايه‌گذاري و مشارکت شهرداري دماوند برگزار شد 

 دماوند - ايرج صادقعلي

نخستين جلسه هيات عالي سرمايه‌گذاري و مشارکت شهرداري دماوند با حضور اعضاي هيات درراستاي شناسايي قابليتها و پتانسيلهاي منطقه و شناسايي سرمايه گذاران بخش خصوصي برگزار شد.

ناصر محمودي فرد فرماندار شهرستان دماوند در نخستين جلسه هيات عالي سرمايه‌گذاري و مشارکت شهرداري دماوند که در ساختمان ناحيه دو اين نهاد شهري برگزار شد، اظهارکرد: در راستاي رهنمودهاي مقام معظم رهبري مبني بر اجراي اصل 44 قانون اساسي جمهوري اسلامي و خصوصي‌سازي، اين اقدام مي تواند نقش بسزايي در ايجاد درآمدزايي و کارآفريني در منطقه داشته باشد. اين مقام مسوول خاطرنشان کرد: نگاه دولت تدبير و اميد استفاده از ظرفيت و توان بخش خصوصي در اجراي پروژه‌هاي عمراني و توسعه است.

محمودي فرد افزود: اگر بخواهيم در شهرستان و در حوزه کوچکتر آن يعني شهر دماوند شاهد توسعه و رشد همه بخش ها باشيم، مشارکت بخش خصوصي بهترين راهکار است. وي ادامه داد: انتظار مي رود اعضاي هيات عالي اين دفتر با شناسايي و مطالعه فرصت ها و استعدادهاي سرمايه‌گذاري به اين مهم جامه عمل بپوشانند. عباص صفري شهردار دماوند در ادامه اين جلسه که با موضوع هم‌انديشي و تبيين وظايف براساس شيوه‌نامه ابلاغي هيات عالي سرمايه‌گذاري برگزار شد، هدف از تشکيل دفتر امور سرمايه‌گذاري و مشارکت را رسيدن به اهداف عاليه سازماني به منظور ارايه خدمات شايسته و در خور شان شهروندان و ايجاد يک بستر مناسب براي سرمايه‌گذاري با مشارکت و همکاري مردم دانست. وي افزود: با توجه به فاصله بسيار زياد نياز و خواسته‌هاي به حق شهروندان و بضاعت مالي مديريت شهري، رسيدن به يک درآمد پايدار درراستاي نيل به توسعه شهري ضروري و مشارکت و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي يکي از راههاي برون‌رفت از مشکلات اقتصادي و افزايش کسب درآمد است.لازم به ذکر است در ادامه جلسه اعضا نظرات و راهکارهاي خود را پيرامون مسايل سرمايه‌گذاري و برون‌رفت از مسايل پيش روي آن ارايه کردند.


 خبر 

 ضرورت استانداردسازي سيستم گرمايشي مدارس آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگارآفرينش

مديرکل نوسازي، تجهيز و توسعه مدارس آذربايجان غربي گفت: براي استانداردسازي سيسستم گرمايشي تمامي مدارس سطح استان حداقل يک هزار ميليارد ريال اعتبار نياز است. فريبرز اسماعيل‌زاده در جشنواره خيرين مدرسه‌ساز اشنويه با بيان اينکه تکميل طرحهاي نيمه‌تمام آموزشي و استانداردسازي سيستم گرمايشي مدارس در اولويت فعاليتهاي امسال اين اداره کل قرار دارد افزود: براي تامين اين اعتبار به کمک و مشارکت خيرين و و افراد نيکوکار نياز داريم. وي با اعلام اينکه سال گذشته تعداد 1900 بخاري تابشي کوچک با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال اعتبار در مدارس روستايي استان نصب شد اظهارداشت: علاوه بر اين تعداد 250 مدرسه با يک هزار کلاس درس نيز هم اکنون در حال استانداردسازي سيستم گرمايشي هستند که اين تعداد در سال جاري و در سال آينده به 9 هزار کلاس درس افزايش مي‌يابد.

فرهنگسراي ولاء؛ ميزبان ميهمانان همايش ذاکران اهل بيت آرميده در شهرري

شهرري - رضا فغاني

نخستين آئين تجليل از ستايشگران اهل بيت(ع) آرميده در شهرري با حضور علماء، شاعران آئيني ، شاعران و ستايشگران اهل بيت (ع) آرميده درشهرري همزمان با اولين سال درگذشت حاج علي رضا بهاري (شاه حسين) به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برگزار مي‌گردد. بازخواني خاطراتي از زنده‌يادان، شاه حسين بهاري، عليرضا بهاري، حاج محمد علامه و ديگر ذاکران اهل بيت آرميده در شهرري از برنامه‌هاي در نظر گرفته شده اين همايش است. پنجشنبه 4 ارديبهشت ماه ازساعت 16:30 مجتمع فرهنگي هنري وليعصر(عج) واقع در شهرري، ميدان نماز، فرهنگسراي ولاء ميزبان ميهمانان اين همايش مي باشند. علاقمندان جهت شرکت دراين مراسم و جهت کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره تلفنهاي 33391118 و 33370505 تماس حاصل نمايند.

معاون برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

همه واحدهاي توليدي بايد در درون استان کهگيلويه و بويراحمد دفتر داشته باشند

ياسوج – محمد شفيع ربيعي

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه در يک بازه يک‌ساله بايد صادرات غيرنفتي ما از 6.5 ميليون دلار به 14 ميليون دلار برسد، گفت: همه واحدهاي توليدي بايد در درون اين استان دفتر مديريتي داشته باشند.

به گزارش خبر نگار آفرينش از ياسوج، علي حسن نوروزي در کارگروه توسعه صادرات غير نفتي استان کهگيلويه و بويراحمد از تدوين برنامه چهار ساله اين استان در بخش‌هاي مختلف خبر داد و اظهار کرد: يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد در حوزه صنعت و معدن بوده که رشد 100 درصدي صادرات غير نفتي يکي از اين اهداف تعيين شده است.

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه بر اساس اين برنامه، تا پايان سال جاري، مي‌بايست ميزان صادرات غيرنفتي اين استان از 6.5 ميليون دلار به 14 ميليون دلار برسد که رشدي افزون بر 100 درصد است.

وي، تحقق اين برنامه را کمي سخت دانست و بيان کرد: بر اساس قول رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت و همه همکاران و کارشناسان بخش، با بکارگيري همه ظرفيت‌ها مي‌توان به ميزان 14 ميليون دلار صادرات غير نفتي برسيم.

نوروزي اضافه کرد: در اين استان برخي کالاها به فرايند صادرات رسيده‌اند و به راحتي مي‌توانند به کشورهاي هدف صادر شوند ولي متاسفانه در گير و دار بروکراسي، نبود پايانه صادراتي و يا ضعف بسته‌بندي منجر به صادرات نشدند.

همه واحدهاي توليدي بايد در درون استان دفتر داشته باشند

وي ادامه داد: ولي کهگيلويه و بويراحمد در برخي کالاهاي ديگر ظرفيت‌هاي زيادي براي صادرات دارد ولي توليد آن کالا به آستانه صادرات نرسيده است که لازم است در همه اين موارد، سازمان صنعت و معدن راهکار و برنامه عملياتي داشته باشد تا اينکه بتوانيم به رقم مورد نظر در صادرات غيرنفتي برسيم.

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد توليد، محصولات ارگانيک همانند سيب و انگور را از ديگر ظرفيت‌هاي صادراتي اين استان نام برد و خاطرنشان کرد: سيب توليدي در کهگيلويه و بويراحمد در همه کشور و حتي خاورميانه کم‌نظير است و به لحاظ سالم بودن نيز شرايط بسيار مناسبي دارد که بايد از اين ظرفيت بزرگ استفاده شود.

وي متذکر شد: از ديگر برنامه‌هاي مهم قابل اجرا در حوزه صنعت و معدن، پيگيري براي استقرار دفتر مديريتي واحدهاي توليدي اين استان در درون استان است. نوروزي، ساماندهي و راه‌اندازي تشکل‌هاي صادراتي و تمرکز روي توليد محصولات ارگانيک را در کنار شناسايي همه ظرفيت‌هاي توليدي اين استان به ويژه در بخش‌هاي کشاورزي، صنعتي و معدني از مهم‌ترين اقدامات لازم براي تحقق رشد 100 درصدي صادرات غيرنفتي نام برد.

معاون امور برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد در بخش ديگري از صحبت‌هايش بر ضرورت ثبت شرکت نمايشگاه‌هاي دائمي اين استان تاکيد کرد.

آموزش و پرورش نهادي تأثيرگذار در فرهنگسازي است

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

فرماندار و رييس شوراي آموزش و پرورش شهرستان فيروزکوه گفت: آموزش و پرورش به عنوان يکي از زيربنايي‌ترين عرصه‌هاي فرهنگي جامعه، بازويي توانمند در تحقق شعار است. به گزارش خبرنگارآفرينش، ابوالقاسم مهري در نخستين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان فيروزکوه در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش اين شهرستان، با اشاره به نامگذاري سال 93 به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي، اظهارکرد: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترين دستگاه فرهنگي در تحقق اين شعار نقش مهمي دارد.

وي با اشاره به ظرفيت بالاي آموزش و پرورش، گفت: اين نهاد مقدس بيشترين نقش را در شکل دهي فرهنگ جامعه بر عهده دارد و بايد تمامي توان خود را در جهت اعتلاي فرهنگ عمومي معطوف کند.

مهري با تبيين مقام معلم و تاکيد بر لزوم برگزاري باشکوه برنامه‌هاي اين هفته، تصريح کرد: پيشرفتهاي سه دهه اخير نظام اسلامي در عرصه‌هاي مختلف در سايه کيفيت‌بخشي به مقوله خطير تعليم و تربيت شکل گرفته است.

در اين جلسه سلسله اقدامات انجام شده در باب هدفمندي يارانه‌ها در نهاد آموزش و پرورش، بازديد از اردوگاه دانش‌آموزي در منطقه نم‌رود و اردوگاه کلفور، زيرسازي و آسفالت راه دسترسي به فضاي رفاهي و اردويي جاده جليزجند، تبديل و بهبود فضاهاي موردنظر، انجام عمليات شوفاژکاري مدرسه شاهد جليزجند، اقدامات انجام شده درخصوص ديوار مدرسه باقرالعلوم و همچنين وضعيت امتحانات پايان سال دانش‌آموزان با توجه به در پيش بودن رقابتهاي جام جهاني فوتبال مورد بحث و بررسي قرار گرفت. معاون سياسي و انتظامي فرمانداري، مدير و معاونان آموزش و پرورش، رييس اداره راه و شهرسازي، رييس شوراي اسلامي شهر، نماينده شبکه بهداشت و درمان، نماينده انجمن اولياء و مربيان و نمايندگان مقاطع مختلف تحصيلي، ديگر مسؤولان حاضر در اين جلسه بودند.


 در استان 

 رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران :

حمايت از دامداران با همکاري سازمانهاي جهاد کشاورزي و صنعت، معدن و تجارت

ساري - عبدالرحيم ديوسالار

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بيان اين که هر عاملي که شرايط بازار و صنعت را تحت تاثير قرار دهد بايد کنترل شود، از نياز به اختصاص حدود ده ميليارد تومان به بخش توليد اين استان خبر داد.

دکتر « محمد محمدپور عمران» در گفت و گو با خبرنگار ما درخصوص سفر هياتي از استان مازندران به کشور پرتقال گفت: پس از آغاز مذاکرات ژنو فضاي مناسبي براي همکاريهاي اقتصادي در سطح بين‌المللي فراهم شد و استقبال از همکاري در بين کشورهاي اروپايي افزايش يافت.

به گفته محمدپور، در بخش فرهنگي درخصوص ظرفيتهاي گردشگري و صنايع دستي و نيز آثار و سرمايه‌هاي هنري دو کشور بررسي شده و همکاري خواهد شد و در بخش اقتصادي نيز در حوزه‌هاي گوناگون صنعتي، معدن، کشاورزي توافقهايي انجام خواهد شد که 10 نفر از فعالان بخش اقتصادي در اين سفر استاندار را همراهي مي‌کنند و با همتايان پرتقالي خود در آن جا وارد مذاکره خواهند شد.

او اضافه کرد: همچنين از شرکتهايي که درحال حاضر با کشور پرتقال مبادلات اقتصادي دارند براي حضور از اين هيات دعوت به عمل آمده است و نيز با توجه به توسعه باغداري با طيور بافت سلولزي، قالبسازي و انرژيهاي نو تنوع خاصي در هيات وجود دارد و علاوه بر آن برخي از شرکتهاي پرقدرت اروپايي از پرتقال حضور دارند که با قطعي شدن زمان سفر، هيات راهي آن کشور مي‌شود. رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با اين که استان مازندران از استعداد و ظرفيت ويژه‌اي در برپايي همايشهاي ملي و بين‌المللي برخوردار است، از نبود مرکزي با گنجايش افزون بر 1500 نفر و پنلهاي موازي و اماکن اقامتي مناسب رنج مي برد.

محمدپور افزود: اين موضوع سبب شد تا به منظور برطرف کردن اين مشکل ايجاد مرکز همايش‌هاي بين‌المللي مازندران در ساري با همکاري بخش خصوصي در دستور کار قرار گيرد که عمليات اجرايي آن اين هفته در زميني به مساحت 9 هکتار در شهرک صنعتي ساري آغاز شد. او افزود: ايجاد چنين مرکزي به دليل اين که نمايشگاههاي گوناگون به ويژه در بخشهاي اقتصادي و فرهنگي در مرکز استان در فصول مختلف سال برپا مي‌شود، از اهميت فراواني برخوردار است.

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، با بيان اين که نمايشگاه مستقر در شهرستان قائمشهر به فعاليت خود ادامه خواهد داد، افزود: مرکز همايشهاي ياد شده يک مرکز فراملي بوده و به بسياري از نيازهاي استان پاسخ خواهد داد. محمدپور همچنين از اختصاص 24 ميليارد تومان به منظور حمايت از دامداران با همکاري سازمانهاي جهاد کشاورزي و صنعت، معدن و تجارت که از سوي هيات وزيران مکلف به پرداخت کمک نقدي به دامداران شدند، خبر داد.

او اضافه کرد: پرداخت اين مبلغ براساس واسطه بودن کارخانه‌هاي توليد مواد لبني مبتني بر آمار ارايه داده شده توسط اين کارخانه‌ها انجام مي‌شود. اين مسئول تاکيد کرد: براساس مصوبه ياد شده حداکثر ليتري 190 تومان کمک نقدي به شرط آن که سقف نرخ ليتر بيش از 1300 تومان در هر ليتر نباشد، به آنان پرداخت خواهد شد.

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران يادآور شد: تصميم مبني بر پرداخت کمک نقدي شامل دامداران داخل و خارج استان مي‌شود و اتحاديه دامداران موظف است نسبت به پرداخت اين مبالغ از کارخانه‌ها به دامداران پيگيري لازم را انجام دهد.

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بيان اين که قراردادهاي بانکي شامل ريسک مربوط به سرمايه‌گذاري نمي باشد، گفت: در صورتي که با تغيير فضاي کسب و کار و ايجاد شرايط جديد در عمل ممکن است سود بيش از ميزان پيش‌بيني شده و حتي ضرر در پروژه سرمايه‌گذاري مورد نظر پديد آيد و با يک قرارداد ثابت با فرمت ثابت بانک ها براي سرمايه گذاري به رسميت شناخته نشده اما در بورس به رسميت شناخته مي شود.

رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در ادامه از دستور وزير به منظور اولويت در خريد برنج ايراني خبر داد.

محمدپور عمران گفت: برغم اين که از فصل زراعي زمان زيادي را پشت سر گذاشتيم، براساس برآورد اتحاديه‌هاي شالي کاران و برنج‌فروشان و تعاونيهاي خوشه سبز و خانه به خانه و بررسي کارشناسي، امکان خريد برنج پرمحصول به ميزان 20 هزار تن وجود دارد.

او اضافه کرد: براساس تصميم‌گيري انجام شده در نشست معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس شرکت بازرگاني دولتي ايران با مديران غله ، جهادکشاورزي و رييس مجمع نمايندگان، نمايندگان دستگاههاي نظارتي(ديوان محاسبات و بازرسي) و تشکلهاي توليدي خريد برنج ايراني توسط شرکت بازرگاني دولتي انجام مي‌شود.

محمدپور افزود: با خريد برنج ايراني، احتمال دارد اين محصول به منظور توزيع در سبد کالا يا شيوه‌هاي ديگر توزيع توسط دولت برنامه‌ريزي و به اجرا درآيد. وي از تشکلهاي صنفي درخواست کرد تا در اقتصاد و بازار برنج به نحو قويتري مبتني بر سرمايه‌گذاري براي خريد با تناژ بيشتر از کشاورزان و بسته‌بندي مناسب وارد عمل شوند.


 خبر 

 گرافيست گيلاني در بين پذيرفته‌شدگان نسل نو طراحان گرافيک ايران

رشت - سيده حديث ميرزاده

مرتضي بيجاري گرافيست گيلاني و مسوول انجمن گرافيک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشت توانست با اثر خود به جمع راهيافتگان به نمايشگاه نسل نو طراحان گرافيک ايران راه يابد. رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشت گفت: طي اعلام انجمن صنفي طراحان گرافيک ايران، همزمان با روز جهاني گرافيک، «هفته طراحي گرافيک» در تهران برگزار مي‌شود.

رضا ثقتي گفت: اين انجمن که در سال گذشته چند نمايشگاه و رويداد متفاوت ازجمله سومين نمايشگاه دوسالانه آثار اعضاي انجمن صنفي طراحان گرافيک ايران، با عنوان سرو نقره‌اي 92 را در کارنامه خود دارد، همانند سال گذشته، امسال نيز همزمان با روز جهاني گرافيک (7 ارديبهشت) و با حمايت ايکوگرادا هفته طراحي گرافيک را در تهران برگزار خواهد کرد که از مهمترين بخشهاي آن برگزاري نمايشگاه پوستر منهاي 30 است.

وي افزود: اين نمايشگاه به مرور آثار نسل نو طراحان گرافيک ايران مي‌پردازد و طراحان گرافيک کمتر از 30 سال در آن شرکت کرده‌اند. بر اين اساس تعداد 2129 اثر از 27 استان براي شرکت در نمايشگاه پوستر منهاي 30 به دبيرخانه رسيده است که در اين ميان مرتضي بيجاري از استان گيلان و مسوول انجمن گرافيک شهرستان رشت نيز توانست با اثر خود به اين نمايشگاه راه يابد. ثقتي افزود: با توجه به مقررات شرکت در نمايشگاه، ميزان مشارکت و ارسال آثار در اين رويداد بسيار خوب بوده و اين اتفاق در سطح کيفي بسيار مناسب و قابل توجهي برگزار خواهد شد. وي يادآور شد: هيات انتخاب آثار اين نمايشگاه را قباد شيوا، بيژن صيفوري، مجيد عباسي، طاهره محبي تابان و عليرضا مصطفي‌زاده تشکيل داده که پس از برگزاري جلسات متعدد آثار راه يافته به نمايشگاه را انتخاب کرده‌اند. شايان ذکر است «هفته طراحي گرافيک، تهران 1393» متشکل از نمايشگاهها و برنامه‌هاي متعددي خواهد بود که در ارديبهشت ماه سال جاري در خانه هنرمندان ايران برگزار مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته