جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4718

بليچر ريپورت:
گلزني ، مشکل تيم‌ کي‌روش

مجيد جلالي سرمربي تيم سايپا:
ايده تيم ملي در جام جهاني "گل‌نخوردن" است


مشکل حقيقي امروز حل مي‌شود


وداع تلخ هاشم با جام جهاني؟


کفاشيان به اتريش نمي‌رود


دقيقه نود


سوت پايان


 بليچر ريپورت:
 گلزني ، مشکل تيم‌ کي‌روش  

 
سايت بليچر ريپورت در گزارشي پس از تساوي بدون گل تيم ملي فوتبال ايران مقابل مونته‌نگرو نوشت: ايران در ديداري دوستانه در اتريش که به منظور آماده‌سازي براي رقابت‌هاي جام‌جهاني برزيل انجام شد، به تساوي يک بر يک مقابل مونته‌نگرو دست يافت.فرصت‌هاي مسلم گلزني بسيار کم بودند و شاگردان کارلوس کي‌روش دومين تساوي بدون گل در ديدارهاي تدارکاتي جام‌جهاني را تجربه کرد. اين تيم هفته پيش مقابل بلاروس نيز به تساوي بدون گل بسنده کرد.

ايران دو ديدار تدارکاتي ديگر مقابل اتريش و ترينيداد و توباگو برگزار مي‌کند و سپس راهي اردوي خود در برزيل مي‌شود و بايد در رقابت‌‌هاي جام‌جهاني در گروه F با تيم‌هاي آرژانتين، نيجريه و بوسني و هرزگوين بازي کند اما از تساوي بدون گل ايران مقابل مونته‌نگرو 6 درس گرفتيم. شايد هيچ گلي دراين ديدار رد و بدل نشد اما ايران خودش را در بسياري از زمان‌ها در اين ديدار دوستانه خوب پيدا کرد.رضا قوچان‌نژاد، بازيکن چارلتون، بزرگترين تهديد ايران در خط حمله بود. اشکان دژاگه، بازيکن فولام در ضربه ايستگاهي که در دقيقه 30 مسابقه زد، دروازه ملادن بوزوويچ را محک زد.

مسعود شجاعي نيز دو فرصت داشت که نتوانست بهترين استفاده را از آن ببرد و در تلاش‌هاي بعدي‌اش دروازه مونته‌نگرو را باز کند.بازي شاگردان کي‌روش در اين مسابقه نرم و روان بود و نشان مي‌داد که آنها مي‌توانند تهديدي در مرحله گروهي رقابت‌هاي جام‌جهاني باشند.نگاهي به ترکيب بازيکنان ايران براي رقابت‌هاي جام‌جهاني قدرت آنها را در ميانه ميدان نشان مي‌دهد و اين مسئله در بازي دوشنبه نيز مشهود بود.

مشکلي که کي‌روش بايد حل کند، کمبود گلزن در خط حمله است. اين فرد قوچان‌نژاد نيست. او شايد تنها در 11 مسابقه براي تيم ملي 9 گل زده باشد اما تنها يکي از اين گل‌ها را مقابل رقيب قدرتمندي چون کره‌جنوبي به ثمر رسانده و نتوانسته در رقابت‌هاي ليگ دسته اول انگليس در چارلتون درخششي داشته باشد.کريم انصاري‌فرد که معمولا در ترکيب اصلي تيم ملي ايران قرار داردف با 8 گل زده در 40 مسابقه روي نيمکت بود اما احتمالا در ديدارهاي پيش رو حضور بيشتري در مسابقات خواهد داشت.

سه انتخاب ديگر ايران براي خط حمله به غير از قوچان‌نژاد و انصاري‌فرد رکوردي بين 8 بازي ملي و صفر گل زده دارند.ايران بر اساس آخرين رده‌بندي فيفا که هشتم مي 2014 منتشر شد، بهترين تيم آسيا است که بالاتر از تيم‌هاي قدرتمندي چون ژاپن و کره‌جنوبي قرار گرفته که تأييديه قدرتمندي براي توانايي‌ها و عملکردهاي اخير آن ها است.مونته نگرو در رقابت‌هاي مقدماتي پس از انگليس و اوکراين در رده سوم گروه خودش قرار گرفت و حضور در جام‌جهاني را از دست داد. مونته‌نگرو تيم بي‌کيفيتي نيست و شايد وقتي بدانيد که برانکو برنوويچ تيم اصلي‌اش را در اين مسابقه به ميدان نفرستاد، ناراحت کننده باشد.

مونته‌نگرو در رده‌بندي فيفا در رده 54 قرار گرفته است و پس از حريفان ايران در مرحله گروهي جام‌جهاني قرار گرفته: نيجريه که چهل و چهارم دنيا است، پايين‌ترين رده را دارد؛ در حالي که بوسني و هرزگوين در مکان 25 و آرژانتين هفتم است.

بازي‌هاي دوستانه بعدي ايران مقابل آنگولا و ترينيداد و توباگو (به ترتيب 94 و 74 دنيا در رده‌بندي فيفا) کمک زيادي به اين تيم نخواهد کرد. با توجه به اين مسئله ايران هنوز کارهاي زيادي در پيش دارد.

بلاروس و مونته‌نگرو شايد بزرگترين محک شاگردان کي‌روش در ديدارهاي دوستانه پيش از جام‌جهاني بودند که هر دو با تساوي بدون گل به پايان رسيدند.

هرچيزي جز پيروزي مقابل آنگولا و ترينيداد و توباگو مي‌تواند نشان دهنده حذف زودهنگام ايران در مرحله گروهي رقابت‌هاي جام‌جهاني برزيل باشد و روحيه بازيکنان را قبل از اين مسابقات تحت تأثير قرار دهد.

با اين حال با در نظر گرفتن اين مسئله که ايران در ديدار دوستانه با مونته نگرو تيم برتر ميدان بود، شايد نزديک‌ترين هدف کي‌روش در هفته‌هاي باقي مانده اين باشد که خط حمله تيمش را تقويت کند تا نتيجه قابل اعتمادي به دست آورد.

اگر اين اتفاق بيفتد و تيم او بتواند چند گل بزند؛ شايد آنها بتوانند در جام‌جهاني شگفتي‌ساز شوند.


 مجيد جلالي سرمربي تيم سايپا:
 ايده تيم ملي در جام جهاني "گل‌نخوردن" است 

 
مجيد جلالي سرمربي تيم سايپا درباره عملکرد تيم ملي در بازي تدارکاتي مقابل مونته‌نگرو و ميزان پيشرفتي که در اردوهاي آماده‌سازي داشته است گفت : عملکرد تيم ملي در اين بازي نسبت به بازي قبل بهتر بود. در شرايطي که تيم در اردو بسر مي‌برد و بازيکنان صبح و عصر تمرين کرده و زير فشار هستند، قطعا بازي‌هاي تدارکاتي که در جريان اردو انجام مي‌شود، نمي‌تواند بيانگر واقعيت‌هاي تاکتيکي تيم باشد. وقتي تيم ملي زير فشار تمرينات قرار دارد و در اين وضع بازي تدارکاتي مي‌کند، نبايد انتظار داشته باشيم به بلوغ و آمادگي کافي براي ارايه تاکتيک‌هاي نهايي و سطح مطلوبي از عملکرد خود رسيده باشد.

جلالي با بيان اينکه ايده تيم ملي براي جام جهاني در بازي با مونته‌نگرو به وضوح قابل ديدن بود، گفت: تنها مي‌توان اسکلت ايده آينده تيم را در اين بازي‌ها ديد و در اين‌باره هم سرمربي تيم مي‌تواند پاسخ بهتري بدهد که اسکلت ايده‌اش تا چه اندازه در تيم شکل گرفته است چون ما از تيم دور هستيم. ما هم بايد انتظار داشته باشيم تيم ملي در خلال اين اردوها صرفا در تمام بخش‌ها پيشرفت کرده و بهتر از قبل شود. مشخص بود تيم ملي اسکلت برنامه‌هاي تاکتيکي خود را بر مبناي گل نخوردن گذاشته است و اگر اولويت تاکتيکي تيم ملي براي جام جهاني همين باشد، مي‌توان گفت نسبت به بازي قبل پيشرفت کرده‌ايم.

وي در پاسخ به اينکه بخش هجومي تيم ملي را در بازي با مونته‌نگرو چطور ديديد و فکر مي‌کنيد تا جام جهاني چقدر جاي پيشرفت دارد، تصريح کرد: مسلما وقتي اولويت برنامه تاکتيکي تيم ملي مشخص باشد، عمده زمان تمرين را به خودش اختصاص مي‌دهد و تمرکز تيم هم بر همين مبنا خواهد بود. از طرفي خلاقيت هجومي تيم منوط به خلاقيت فردي مهاجمان است که در تمرينات نمي‌توان به بازيکنان خلاقيت آموخت. تنها مي‌توانيم روي نحوه استفاده از تک‌لحظه‌ها و سرعت ضدحملات برنامه‌هاي مشخصي داشته باشيم.

وي در پاسخ به اينکه فکر مي‌کنيد چقدر منطقي است که تيم ملي بخواهد در جام جهاني از بازيکنان جواني چون عليرضا جهانبخش و سردار آزمون در ترکيب اصلي‌ خود استفاده کند، گفت: جام جهاني جايي است که بايد بهترين نفرات و بدون در نظر گرفتن شناسنامه آنها، بازي کنند. شايد يکي مثل پله باشد که در 17 سالگي مي‌تواند در جام جهاني بازي کند و يکي هم مثل پيرلو که در 36 سالگي هم در اين جام به ميدان مي‌رود. در جام جهاني بايد بهترين‌ها بازي کنند، حالا ممکن است جهانبخش و آزمون باشند يا تيموريان و بازيکنان ديگر.


 مشکل حقيقي امروز حل مي‌شود 

مديرعامل باشگاه پرسپوليس از برطرف شدن مشکل رضا حقيقي، هافبک سرخ‌پوشان تا امروزچهارشنبه اين هفته خبر داد.

گفتني است، عليرضا رحيمي، مديرعامل باشگاه پرسپوليس، پس از جلسه هيأت مديره اين باشگاه با بيان اين که حميد استيلي وظيفه سخنگويي باشگاه را بر عهده دارد، به خبرنگاران گفت: استيلي بايد در مورد جلسات صحبت کند اما همين‌قدر مي‌گويم که هيئت مديره دوشنبه هر هفته ساعت شش جلسه برگزار مي‌کند و در خصوص سياست‌هاي کلي و مسائل کلان باشگاه بحث مي‌شود. رحيمي در پايان درباره آخرين وضعيت رضا حقيقي و حکم جلب اين بازيکن گفت: ان‌شاءالله مشکل رضا حقيقي چهارشنبه حل مي‌شود.


 وداع تلخ هاشم با جام جهاني؟ 

 
مدافع مصدوم تيم ملي توسط پزشکان معاينه مي‌شود تا در خصوص ادامه حضورش در اردوي تيم ملي تصميم‌گيري شود.گفتني است، هاشم بيک‌زاده، مدافع تيم ملي فوتبال ايران در دقايق آغازين ديدار تيم ملي مقابل مونته‌نگرو مصدوم و مجبور به ترک زمين مسابقه شد.بر همين اساس قرار است اين بازيکن توسط کادر پزشکي تيم ملي به صورت دقيق مورد معاينه قرار بگيرد تا در خصوص ادامه حضورش در اردوي تيم ملي تصميم‌گيري شود. بيگ‌زاده قرار است براي عکسبرداري به کلينيک برود و با مشخص شدن نتيجه MRI و تخمين زمان بهبودي‌اش مي‌توان درباره حضور و يا عدم حضور او در جام جهاني به نتيجه رسيد.


 کفاشيان به اتريش نمي‌رود 

 
رئيس فدراسيون فوتبال اعلام کرد به خاطر مشغله کاري که در تهران دارد نمي تواند به اردوي تيم ملي در اتريش برود. گفتني است، اردوي تيم ملي فوتبال ايران از چند روز پيش در اتريش آغاز شده و اين تيم دو بازي تدارکاتي برابر بلاروس و مونته نگرو برگزار کرده که در هر دو بازي به تساوي بدون گل دست پيدا کرده است. قبل از اين قرار بود که علي کفاشيان به اتريش برود اما او ديروز جمعه اعلام کرد که به خاطر مشغله کاري در تهران نمي تواند به اتريش برود. کفاشيان در اين مورد گفت: اماده سازي شرايط حضور در جام جهاني و کارهاي مربوط به حضور تيم ملي در ايران زياد است و به همين خاطر برخلاف درخواستي که بازيکنان تيم ملي داشتند نمي توانم به اتريش بروم.


 دقيقه نود 

 11 خرداد اعلام فهرست نهايي تيم ملي

کارلوس کي‌روش 11 خرداد فهرست نهايي تيم ملي را براي حضور در جام جهاني اعلام خواهد کرد.گفتني است، در حالي که 32 تيم حاضر در رقابت‌هاي جام جهاني فرصت دارند تا 12 خرداد فهرست نهايي خود را براي حضور در اين مسابقه‌ها به فيفا اعلام کنند، کارلوس کي‌روش تصميم گرفته يک روز پيش از مهلت قانوني، فهرست 23 نفره تيم ملي را به فدراسيون جهاني فوتبال معرفي کند.

کي‌روش در گفت‌وگويي که انجام داده گفته يک روز پس از پايان اردوي اتريش و با 24 ساعت تفکر عميق، فهرست نهايي تيم ملي را اعلام خواهد کرد.تيم ملي فوتبال ايران که در اردوي اتريش به سر مي‌برد روز جمعه پس از بازي با آنگولا به ايران باز خواهد گشت. تيم ملي بامداد شنبه در تهران خواهد بود.

بيژن ذوالفقار نسب:

فکر نمي کنم اعضاي کميته فني پرسپوليس تشريفاتي باشند

بيژن ذوالفقار نسب عضو مدنظر باشگاه پرسپوليس براي حضور در کميته فني، ضمن اعلام خودداري از پذيرفتن اين مسئوليت گفت: وقت کافي براي حضور در کميته فني باشگاه پرسپوليس را ندارم.بيژن ذوالفقار نسب در خصوص کناره گيري خود از کميته فني باشگاه پرسپوليس به مهر، گفت: متاسفانه وقت کافي براي حضور در کميته فني باشگاه پرسپوليس را ندارم و ضمن عذرخواهي از مسئولان باشگاه و اعضاي اين کميته بايد بگويم نمي توانم در آن حضور داشته باشم.وي در پاسخ به اين پرسش که آيا انصراف وي به اين دليل است که امکان دارد کميته فني در آينده داراي يک جايگاه تشريفاتي در باشگاه پرسپوليس شود، اظهار داشت: با جديتي که از دوستان در باشگاه پرسپوليس در تشکيل اين کميته ديده ام و آيين نامه اي که براي اين کميته تصويب شده بعيد مي دانم که داراي جايگاهي تشريفاتي باشد، البته گذشت زمان اين موضوع را بيشتر مشخص مي کند.

کمک 7 ميلياردي به فدراسيون فوتبال

با حمايت دولت، وزارت ورزش و جوانان 7 ميليارد تومان ديگر براي حضور تيم ملي در رقابت‌هاي جام جهاني اختصاص داد.

گفتني است، به دنبال ديدارهاي متعدد نمايندگان وزارت ورزش و جوانان با مسئولان ارشد دولت و با توجه به نزديک شدن به رقابت‌هاي جام‌جهاني فوتبال، مبلغ 7 ميليارد تومان ديگر به عنوان کمک براي آماده‌سازي تيم ملي به فدراسيون اختصاص يافت.

سيد مناف هاشمي در گفت‌وگو با ايسنا با اعلام اين خبر گفت: طي دو، سه روز گذشته سه و نيم ميليارد تومان از کمک جديد دولت به فدراسيون فوتبال پرداخت شده است. اميدواريم هفته آينده از محل تخصيص‌هاي جديد، سه و نيم ميليارد تومان ديگر را هم براي کمک به تيم ملي به فدراسيون فوتبال پرداخت کنيم.

او يادآور شد: از محل اعتبارات سال 92 در اواخر فروردين امسال چهار و نيم ميليارد تومان به فدراسيون فوتبال براي برپايي اردوهاي تيم ملي اختصاص داده بوديم که با تخصيص جديد، يازده و نيم ميليارد براي حضور در جام جهاني به فدراسيون پرداخت شده است.

علي کفاشيان عنوان کرد:

اميدوارم بتوانيم کي روش را حفظ کنيم

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي فوتبال ايران مقابل بلاروس و مونته نگرو در اردوي اتريش گفت: کار اصلي تيم ملي از اردوي اتريش شروع شده است.

وي افزود: در دو بازي اخير تيم ملي همه ديدند که بازيکنان ما هنوز صد درصد تمرکز خود را روي اين ديدارهاي تدارکاتي قرار نداده اند و ديديد که در دقيقه 60 کادر فني تيم ملي تعويض هاي زيادي را انجام داد. هنوز کادر فني و بازيکنان در حال محک زدن خود هستند اما مطمئن باشيد بچه ها رفته رفته در حال برگشت به روزهاي خوب خود هستند.

رئيس فدراسيون فوتبال تصريح کرد: در حال حاضر کي‌روش دو کار اساسي را در برنامه خود قرار داده است که آن هم بالا بردن آمادگي ذهني و بدني بازيکنان است که اين موضوع طي ديدارهاي اخير تيم ملي خود را در انگيزه هاي بازيکنان نشان داده است.

وي تصريح کرد: ما از اردوي آفريقاي جنوبي از کي‌روش خواستيم که براي آينده تيم ملي به بازيکنان جوان فرصت بازي بيشتري دهد که نمونه آن را نيز در بازي با تيم ملي مونته نگرو ديديد که سردار آزمون نخستين بازي ملي خود را انجام داد. وي در پاسخ به اين پرسش که آيا پس از بازيهاي جام جهاني کي روش را حفظ خواهيد کرد يا خير گفت: خود ما هنوز نمي دانيم که در اين زمينه چه اتفاقي خواهد افتاد چون به تفاهم اصلي با وي نرسيده ايم و سازوکار لازم نيز براي حفظ کي روش فراهم نشده است . اميدوارم در آينده اين سازوکار فراهم شود تا بتوانيم کي روش را حفظ کنيم.

حميد استيلي هافبک سابق تيم ملي:

هميشه دو پيراهن داشتيم

حميد استيلي هافبک سابق تيم ملي و عضو هيئت مديره و سخنگوي باشگاه پرسپوليس درباره اينکه پيراهن او در بازي مقابل آمريکا در جام جهاني 1998 در اختيار يک فرد ايراني در آلمان است، گفت: ما در هر بازي دو پيراهن داشتيم و در نيمه اول که عرق مي‌کرديم در بين دو نيمه پيراهن را عوض مي‌کرديم. من هم در آن بازي يکي از دو پيراهن را به اين دوست‌مان دادم و يکي هم دست مادرم بود که مي‌خواهيم آن را به حراج بگذاريم.

او ادامه داد: ما براي يک کار خيريه اين پيراهن را به حراج مي‌گذاريم، ضمن اينکه پول اين حراج قرار است به بچه‌هاي سرطاني برسد.

استيلي درباره تصميم‌ها و مصوبات نشست ديروز هيات مديره باشگاه پرسپوليس گفت: يک سري بدهي‌ها بر اثر ضعف در مديريت ايجاد شده، مثلا قرارداد پرسپوليس با باشگاه عجمان براي پرداخت رضايتنامه خلعتبري طوري بسته شده که اگر آن را منشر کنيم همه مي‌بينند که چقدر پرسپوليس متضرر شده است. همچنين به وضعيت تيم فوتسال بانوان رسيدگي کرديم که کل تيم‌شان تا الان 4 ميليون بيشتر پول نگرفته است، در حالي که آن‌ها زحمت زيادي کشيده‌اند و در رتبه اول جدول هستند. تصويب شد که کمک لازم به اين افراد انجام شود.


 سوت پايان 

 در محل سازمان ليگ و باشگاه ها ؛

استقرار ماموران سازمان بازرسي براي نظارت بر قراردادهاي فوتباليست‌ها

به دنبال شفاف‌سازي در قرارداد بازيکنان فوتبال، ماموران سازمان بازرسي کل کشور در سازمان ليگ و چند باشگاه ليگ برتري مستقر مي‌شوند تا بر نحوه عقد قرارداد بازيکنان نظارت داشته باشند.

به گزارش مهر، حکم نمايندگان سازمان بازرسي کل کشور براي مستقر شدن در سازمان ليگ و باشگاه‌هاي شرکت کننده در مسابقات ليگ برتر روز دوشنبه امضا شد. بر اين اساس آنها همزمان در اين دو نهاد مستقر مي‌شوند تا بر نحوه انعقاد قراردادها براي فصل چهاردهم مسابقات باشگاهي فوتبال نظارت داشته باشند.

البته قرار است از ميان تيم‌هاي ليگ برتري فوتبال، نمايندگان سازمان بازرسي کل کشور به صورت انتخابي در محل چند باشگاه مستقر شوند. حضور نمايندگان سازمان بازرسي کل کشور در سازمان ليگ و تيم هاي ليگ برتري در راستاي شفاف سازي در قرارداد بازيکنان انجام خواهد شد.

تغيير ساعت بازي ايران و ايتاليا در ليگ جهاني واليبال

ساعت برگزاري ديدارهاي تيم ملي واليبال ايران مقابل ايتاليا در چارچوب ليگ جهاني 2014 که در تهران برگزار مي‌شود تغيير کرد.

گفتني است، پيش از اين قرار بود تيم‌هاي ملي واليبال ايران و ايتاليا ساعت 21 روزهاي 31 خرداد و 2 تير ماه در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران به مصاف هم بروند. با توجه به اينکه همزمان با مسابقه نخست دو تيم، تيم ملي فوتبال ايتاليا در جام جهاني به مصاف کاستاريکا مي‌رود، مسئولان فدراسيون واليبال اين کشور و صدا و سيماي ايران براي اينکه مشکلي در زمينه پخش تلويزيوني مسابقات به وجود نيايد درخواست تغيير ساعت بازي واليبال را ارايه کردند که با موافقت FIVB همراه شد.

به اين ترتيب با موافقت فدراسيون بين‌المللي واليبال و فدراسيون ايران ساعت اين دو مسابقه تغيير کرد تا تيم‌هاي ايران و ايتاليا ساعت 18:30 روزهاي 31 خرداد و 2 تير به مصاف هم بروند.

در حاشيه ديدار ايران و مونته‌نگرو

کريمي در اتريش هم تشويق شد

ديدار تيم ملي ايران و مونته نگرو دومين ديداري بود که در اردوي اتريش برگزار شد. اين بازي حواشي را با خود داشت که مي خوانيد :

- استاديوم محل برگزاري اين ديدار از ساعت 16:30 پذيراي تماشاگران بود و هواداران ايراني که از اتريش و کشورهاي اطراف براي تماشاي ديدار به استاديوم آمده بودند وارد ورزشگاه شده و از بدو ورود به تشويق تيم ملي پرداختند تا در زمان شروع ديدار تعداد تماشاگران ايراني که به اوج خود رسيده بود به حدود 800 نفر برسد و البته تعداد معدودي از هواداران فوتبال مونته نگرو که تعداد آنها به انگشتان دست هم نمي رسيد در ورزشگاه حضور داشتند.

- هواداران تيم ملي در بدو ورود به استاديوم پرچم ايران را در جاي جاي استاديوم نصب کردند.

- تعداد زيادي از رسانه هاي خارجي و ايراني از کشورهاي مختلف مانند آلمان، فرانسه، انگلستان، شبکه الجزيره و رسانه هاي تصويري و نوشتاري ايران نيز ضمن حضور در استاديوم از اين ديدار گزارش خبري و تصويري تهيه کردند.

- جواد نکونام کاپيتان تيم ملي و بازيکن سابق استقلال همچنان در ميادين بين‌المللي با تيم ملي با بازوبند کاپتياني آبي به ميدان مي‌رود. او در ديدار امشب نيز بازوبند کاپيتاني تيم ملي را به رنگ آبي انتخاب کرده بود.

- در اين ديدار تقريباً ترکيب تيم اصلي کشورمان توسط کي‌روش در نيمه اول به ميدان رفت.

- پدراگ مياتوويچ و دژان ‌ساويسويچ دو بازيکن مطرح سال‌هاي دور يوگسلاوي براي تماشاي اين ديدار در ورزشگاه حضور داشتند.

- تماشاگران ايراني در اين مسابقه به شدت ملي‌پوشان ايران را تشويق مي‌کردند. آنها با شعار کي‌روش يادت باشه، کريمي بايد باشه از سرمربي کشورمان خواستند تا علي کريمي را به اردوي تيم ملي دعوت کند.

- در دقيقه 15 هاشم بيک‌زاده دچار آسيب‌ديدگي شد که همين موضوع کي‌روش را مجبور کرد تا اين بازيکن را تعويض کند. البته بيک‌زاده نيز از اين موضوع ابتدا عصبي شده و حتي ساق‌بندش را پس از تعويض جلوي پاي کي‌روش کوبيد. با اين حال بازيکن تيم ملي که به نظر مي‌رسيد مصدوميتش جدي باشد مورد استقبال ملي‌پوشان روي نيمکت قرار گرفته و پس از استقرار روي نيمکت جلسه‌اي سرپايي از سوي پزشکان تيم ملي و کارلوس کي‌روش براي وضعيت اين بازيکن برگزار شد.

علي نظري جويباري معاون ورزشي باشگاه استقلال:

ساموئل در فهرست قلعه‌نويي قرار دارد

علي نظري جويباري معاون ورزشي باشگاه استقلال در خصوص آخرين وضعيت باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات گفت: جلسه‌اي با امير قلعه‌نويي و بهرام افشارزاده برگزار شد و مقرر شد براي فصل جديد تيمي قدرتمند را روانه مسابقات کنيم.

وي در خصوص اينکه برنامه باشگاه براي ملي پوشان اين تيم چه خواهد بود گفت:ملي پوشان استقلال فعلا درگير جام جهاني هستند و دغدغه آنها بازي‌هاي تيم ملي است از همين رو ما فعلا تماسي با آن‌ها نگرفته‌ايم تا روي تيم ملي تمرکز داشته باشند ولي هر زمان که به تهران آمدند در خدمت آنها هستيم و با آن‌ها مذاکره خواهيم کرد.

معاون ورزشي باشگاه استقلال،در خصوص اينکه گفته‌ مي‌شود چون تيموريان قصد دارد لژيونر شود و به همين دليل باشگاه قيد اين بازيکن را زده و در حال مذاکره با بازيکنان ديگر است گفت:تيموريان يکي از نفرات اصلي استقلال براي تمديد قرارداد است و قلعه‌نويي روي حفظ وي تاکيد کرده است. هر تيمي دوست دارد اين بازيکن خوب فوتبال کشورمان را در اختيار داشته باشد و اگر ترانسفر نشود و با تيم هاي خارجي وارد مذاکره نشود حتما با اين بازيکن مذاکره خواهيم کرد.

وي در خصوص بازيکنان خارجي استقلال و اينکه گفته مي شود ساموئل هم در فهرست مازاد استقلال است گفت: من ريز به ريز در مورد بازيکنان صحبت نخواهم کرد چون سياست باشگاه اين است که با آرامش کامل در نقل و انتقالات کار خود را پيش ببريم اما ساموئل در فهرست مورد نظر قلعه‌نويي حضور دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته