جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/03/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4730

رئيس دانشگاه پيام نور اسلامشهر خبر داد؛
آغاز عمليات احداث ساختمان دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان اردبيل:
35 درصد منابع آب اردبيل کاهش يافته است


50 دستگاه اجرايي استان البرز در دو نوبت ارزيابي مي‌شوند


آماده‌سازي بسترهاي جذب سرمايه‌گذار براي توسعه شهر دماوند


تخريب 35 مورد ساخت وساز غيرمجاز در روستاي شهرستانک رباط‌کريم


خبر


خبر


 رئيس دانشگاه پيام نور اسلامشهر خبر داد؛
  آغاز عمليات احداث ساختمان دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

سيد محمدرضا محمود پناهي رئيس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر اظهار داشت: با همت و پيگيريهاي اعضاي هيات موسس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر،عمليات احداث ساختمان مرکزي اين واحد دانشگاهي بزودي آغاز خواهد شد. محمود پناهي افزود: در جلسه اخير که با حضور اعضاي هيات موسس واحد اسلامشهر و رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران تشکيل گرديد مقرر شد که شهرداري اسلامشهر ظرف يک ماه آينده نسبت به صدور پروانه ساخت اين واحد اقدام نمايند. وي بيان داشت: همچنين دراين جلسه مقرر شد شهرداري اسلامشهر ظرف مدت يک ماه آينده لايحه‌اي را جهت مساعدت در هزينه‌هاي صدور پروانه ساخت دانشگاه پيام نور به شوراي شهر اسلامشهر ارسال کند که اميدواريم اعضاي شوراي اسلامي نيز با ديد مثبت به اين موضوع نگاه کنند و حمايت لازم را جهت احداث هرچه سريعتر اين دانشگاه به عمل آورند.رئيس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر تصريح کرد: با توجه به اين که دانشگاه رديف بودجه‌اي براي پرداخت هزينه صدور پروانه ساخت ندارد مقرر گرديد تا با مساعدتهاي دستگاههاي اداري شهرستان و حمايت سازمان مرکزي هزينه صدور پروانه ساخت اين دانشگاه، پس از صدور مجوز لازم، در اسرع وقت تامين و پرداخت گردد.

محمود پناهي تاکيد کرد: درصورت صدور مجوز اين دانشگاه آمادگي لازم را دارد، تا دراسرع وقت و در کوتاهترين زمان نسبت به احداث اين مجموعه ساختمانهاي اداري و آموزشي واحد اسلامشهر اقدام نمايد. اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: با قولهاي مساعدي که مسئولين شهرستان دادند دغدغه و نگراني دانشجويان اسلامشهر از انحلال و تعطيلي اين واحد برطرف خواهد شد و اميدواريم براي سال تحصيلي 95-94 کلاسهاي درس در ساختمان جديدالاحداث اين دانشگاه تشکيل شود.


 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان اردبيل:
 35 درصد منابع آب اردبيل کاهش يافته است 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

داود نجفيان در نشست مديران و معاونان شرکت آب منطقه‌اي اردبيل اظهار داشت: بر اثر عوامل مختلف از جمله کاهش بارندگي و خشکسالي منابع آب استان نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش يافته است. وي تصريح کرد: سياست‌هاي جديد وزارت نيرو براي سال‌هاي آتي پرهيز از طرح‌هاي توسعه‌اي و اصلاح مديريت مصرف و فرهنگ‌سازي براي مردم است. مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان اردبيل خاطرنشان کرد: کشور ما علي‌رغم اينکه جز فقيرترين کشورها از لحاظ منابع آبي است متأسفانه جزء پرمصرف‌ترين کشورها هستيم در حالي که مصرف آب در دنيا 70 ليتر براي هر نفر است اين آمار در کشور ما 150 ليتر براي هر نفر است.

نجفيان اضافه کرد: وضعيت موجود منابع آبي استان مي‌طلبد که نگاهي درست به مصرف داشته باشيم و به عنوان رسالت شهروندي نسبت به اصلاح الگوي مصرف نظر درستي داشته باشيم و نسبت به امر فرهنگ‌سازي مصرف آب تلاش کنيم. وي بيان کرد: استفاده از ظرفيت مشارکت مردم و اطلاع‌رساني در مورد وضعيت منابع آب استان و لزوم مصرف صحيح بايد جز برنامه‌هاي اساسي ما باشد. نجفيان همچنين عدم توجه به فرهنگ صحيح مصرف آب را زمينه بحران آب در کشور و استان عنوان کرد و ادامه داد: تبيين و تشريح وضعيت موجود و آشنا کردن مردم با شيوه‌ صحيح مصرف آب و کشاورزي مي‌تواند درجهت جلوگيري از بحران آب کارساز باشد.

وي، تشکيل چندين باره شوراي آب با حضور رئيس جمهور و تشکيل جلسات اتاق فکر با حضور نخبگان در وزارت نيرو را شاهدي بر حياتي بودن موضوع کمبود آب در کشور نام برد و گفت: بحران آب در کشور امروز بسيار جدي است و همگان در اين زمينه بايد احساس مسئوليت داشته باشيم. نجفيان با اشاره به تکميل طرح‌هاي عمراني شرکت در سطح استان افزود: سه طرح شبکه گيوي، شبکه سبلان و شبکه خداآفرين با استفاده از فاينانس چيني تکميل مي‌شود.


 50 دستگاه اجرايي استان البرز در دو نوبت ارزيابي مي‌شوند 

 کرج - خاکپور

مديرکل دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري البرز از ارزيابي 50 دستگاه اجرايي استان در دو نوبت خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، فريبرز همداني با بيان اين مطلب در جلسه توجيهي شاخصهاي عمومي ارزيابي عملکرد دستگاههاي اجرايي استان در سال ، اظهار کرد: امسال ارزيابي فعاليتهاي دستگاههاي اجرايي در دو نوبت انجام مي‌شود.

وي افزود: اين جلسه در راستاي بخشنامه طرح 2 معاونت توسعه و سرمايه انساني رئيس جمهور به منظور توجيه دستگاههاي اجرايي مستقر در استان البرز و به منظور انجام مديريت ارزيابي عملکرد در شاخصهاي عمومي و اختصاصي و با حضور نماينده معاونت توسعه و سرمايه انساني رئيس جمهور و جهت هر چه مطلوبتر و منظمتر شدن فعاليت دستگاههاي اجرايي انجام مي‌شود.

همداني گفت: اين فرايند در دو نيم سال جاري راست آزمايي شده و درنهايت به دستگاههاي اجرايي امتيازدهي خواهد شد.


 آماده‌سازي بسترهاي جذب سرمايه‌گذار براي توسعه شهر دماوند 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس شوراي اسلامي شهر دماوند گفت: جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي مدنظر شوراي اسلامي شهر دماوند است. به گزارش خبرنگارآفرينش، مصطفي آقايي با اشاره به جاذبه‌هاي گردشگري و توريستي شهر دماوند و اهميت توسعه آن با همکاري سرمايه‌گذاران بخش خصوصي اظهار کرد: شهر دماوند با داشتن موقعيت خوب و کم‌نظير به واسطه نزديک بودن به پايتخت، در جذب توريست و گردشگر نيازمند توسعه، عمران و آباداني است.

وي افزود: اين مهم با اعتبارات محدود نهادهاي دولتي و خدماتي قابل تحقق نبوده و براي تسهيل در اين باره جذب سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي ضرورت دارد. رييس شوراي اسلامي شهر دماوند خاطرنشان کرد: بخش خصوصي مي‌تواند با فعال کردن حوزه سرمايه‌گذاري درراستاي توسعه صنعت گردشگري دماوند موثر باشد.

اين مقام مسوول جذب سرمايه‌گذاري بخش خصوصي را رويکرد اصلي مديريت شهري دماوند خواند و بيان کرد: بحث سرمايه‌گذاري بخش خصوصي يکي از مهمترين راهکارهاي توسعه شهري و خروج از عقب ماندگي است و ما بطور جدي، هدفمند و با برنامه‌ريزي دقيق سعي مي‌کنيم تا از اين راهکار موثر براي تسريع روند رو به رشد دماوند استفاده کنيم. آقايي گفت: شهر دماوند، شهري با وسعت امکانات، پتانسيلها، نيروها و منابع انساني متخصص و کارآمد است و بايد از اين ويژگيها و توانمنديهاي شهر با مديريت هدفمند استفاده کرد. وي به اقدامات صورت گرفته در اين بخش اشاره کرد و افزود: يکي از مهمترين اقدامات اين نهاد شهري در جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي، تشکيل هيات عالي سرمايه‌گذاري و مشارکت با هدف برنامه‌ريزي و سياستگذاري در اين بخش است.

اجراي فاز نخست ساخت شهربازي دماوند

شهردار دماوند اجراي فاز نخست ساخت شهربازي دماوند را از جمله کارهاي عمراني شهرداري دماوند عنوان کرد. عباس صفري اظهار داشت: روز جوان فرصتي است تا به عنوان يک فرهنگ از جوانان و افتخارآفرين‌هايي که در سطح شهر دماوند حضور دارند، استفاده شود.


 تخريب 35 مورد ساخت وساز غيرمجاز در روستاي شهرستانک رباط‌کريم 

 رباط‌کريم - اصغري

فرماندار رباط‌کريم از تخريب 35 مورد ساخت وساز غيرمجاز در روستاي شهرستانک خبر داد.بيژن سليمانپور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: براساس مصوبات ستاد مقابله با ساخت‌وساز غيرمجاز شهرستان رباط‌کريم و در اجراي احکام قضايي، 35 مورد ساخت وساز غيرمجاز و خلاف قانون در روستاي شهرستانک تخريب شد.

وي با قدرداني از همکاري بسيار خوب مراجع قضايي افزود: واحدهاي ساخته شده بدون کسب مجوزهاي لازم قانوني و به صورت غيرمجاز ساخته شده بودند که درراستاي حفظ حقوق مردم، تخريب شدند.اين مسئول با بيان اينکه به طور جدي با هرگونه ساخت وساز غيرمجاز مقابله مي‌شود، تاکيد کرد: شهرستان رباط‌کريم را براي کساني که بخواهند قانون و حقوق مردم را با ساخت وساز غيرمجاز ضايع کنند ناامن خواهيم کرد.


 خبر 

 اتمام پروژه‌هاي مصرف بهينه آب بخش کشاورزي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگارآفرينش

رئيس جهادکشاورزي آذربايجان غربي گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده بايد اتمام پروژه‌هاي مصرف بهينه آب بخش کشاورزي آذربايجان غربي در اولويت قرار گيرد. اسماعيل کريم‌زاده در جمع کارکنان سازمان جهادکشاورزي آذربايجان غربي اظهار داشت: با توجه به در پيش بودن هفته جهادکشاورزي لازم است تا پروژه‌هايي که در اولويت قرار دارند به بهره‌برداري برسند. وي با اشاره به نياز استان در بخش کشاورزي، تصريح کرد: آذربايجان غربي در بخش آب نيازمند توجه ويژه‌اي است که براي اين منظور پروژه‌هاي مصرف بهينه آب بايد در اولويت بهره‌برداري باشند. کريم‌زاده افزود: بخش ديگري از پروژه‌ها که به مناسبت هفته جهادکشاورزي در اولويت قرار دارند پروژه‌هايي هستند که در توسعه صنعت کشاورزي استان موثر هستند. 

طرح تحول سلامت نخستين و بي‌نظيرترين طرح بهداشت و درمان کشور است

دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس بيمارستان سوم شعبان دماوند اجراي طرح تحول سلامت را نخستين، تنهاترين و بي نظيرترين طرح بهداشت و درمان در تاريخ کشور دانست. دکتر عباس حيصمي در گفت وگو با آفرينش درخصوص مزاياي بزرگ اين طرح گفت: طرح تحول سلامت به دليل اجراي سريع و عملياتي شدن آن در کوتاهترين زمان ممکن در کشور در مقايسه با ديگر طرحهاي اجرايي، بيانگر اهتمام و توجه ويژه و اراده عمومي مديران و مسوولان نظام در توجه به بهداشت و درمان عموم جامعه است که همه آحاد کشور را در برمي‌گيرد. رييس بيمارستان سوم شعبان دماوند گفت: هر طرحي پس از تدوين تا زمان اجراي آن حداقل دو الي سه سال زمان نياز دارد، در حالي که طرح تحول سلامت در کشور از زمان اعلام آن پس از کمتر از سه ماه از محل اجراي دوم طرح هدفمندي يارانه بلافاصله عملياتي شد. 

اسفندياري:

شاخصهاي آماري عملکرد شهرداري قزوين تدوين و طراحي مي‌شود

قزوين - خردمند

مديرعامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري قزوين گفت: طراحي و تدوين شاخص‌هاي آماري عملکرد شهرداري قزوين، در دستور کار قرار گرفت. محسن اسفندياري افزود: در سال جاري پروژه‌هاي متعددي در دستور کار اين سازمان قرار گرفته است که پروژه مذکور از مهمترين آنها به شمار مي‌رود. اسفندياري برقراري ارتباط با دستگاههاي خدمات‌رسان به منظور تبادل داده‌ها از طريق سيستم را از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان در سال جاري برشمرد و گفت: پيش‌فروش اينترنتي قبور سازمان آرامستانهاي شهرداري نيز كه هم‌اكنون در مرحله آزمايشي قرار دارد، به سازمان مربوطه جهت اجرا تحويل داده شده است. وي راه‌اندازي سيستم متمركز مديريت بر قراردادها (سميم) ميان شهرداريهاي مرکز، مناطق و سازمانها را از ديگر اقدامات سازمان آمار و فناوري اطلاعات در سال جاري عنوان و تصريح کرد: راه‌اندازي سيستم GIS در سامانه 137 از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان است که از طريق آن مي‌توان مختصات مکاني مشکلات شهري و تصاوير مربوط به آنها را از طريق شهروندان دريافت و نسبت به رفع دقيق آن از سوي مناطق و سازمانهاي شهرداري اقدام کرد.

ساماندهي و نوسازي سينماها؛ اولويت اول حوزه فرهنگي آذربايجان غربي

اروميه - خبرنگارآفرينش

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي ساماندهي و نوسازي سينماهاي استان را يکي از اولويتهاي اصلي حوزه فرهنگ و هنر استان طي سال جاري دانست. حجت‌الاسلام محمد باقر کريمي در دومين جلسه کميته بررسي و تدوين راهکارهاي اجراي فرامين مقام معظم رهبري در ديدار با اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: مسائل مرتبط با نوسازي و ساماندهي بخش‌هايي از فرهنگ نظير سينما، کتاب، رسانه‌ها و… از مواردي است که در اولويت کاري شوراي فرهنگ عمومي آذربايجان غربي در سال جديد قرار دارد. وي با بيان اينکه بر لزوم بررسي، آسيب‌شناسي و ارائه راهکارهاي مقابله با موضوعات مرتبط با رفتارها و هنجارهاي اجتماعي، آسيب‌هاي اجتماعي موجود در جامعه با توجه به تنوع قوميتي و مرزي بودن آذربايجان غربي تاکيد و عنوان کرد: شوراي عالي انقلاب فرهنگي مرکز سياستگذاري فرهنگي کشور است و ما نبايد با پرداختن به برخي موضوعات که داراي اهميت کمتري است، از وظيفه اصلي‌مان فاصله بگيريم.

بازديد مديرعامل برق منطقه‌اي خوزستان از پست هاي در حال احداث در اهواز‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان وهيات همراه از پستهاي در حال احداث در اهواز بازديد و در جريان فعاليتهايي که در اين پستها انجام مي‌شود، قرار گرفت.محمود جانقربان در اين بازديد از پستهاي مهديس، شيبان،شهيد هاشمي و گلدشت بازديد نمود و از نزديک در جريان وضعيت وآمادگي اين مراکز قرار گرفت.وي در اين بازديدها ضمن قدرداني از تلاشهاي بي‌دريغ همکاران مديرعامل خواستار تسريع در تکميل پروژه‌ها جهت آمادگي و پايداري شبکه برق در تابستان سال جاري شد.گفتني است مهدي زيبايي‌فر سرپرست طرحهاي توسعه، منگري مديريت حراست و امور محرمانه و ناهيد غلامحسين مدير روابط عمومي مديرعامل را همراهي مي‌‎کردند.

سرپرست معاونت طرحهاي توسعه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان معرفي شد‏

سرپرست معاونت طرحهاي توسعه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان معرفي و از معاون سابق تقدير شد.در اين مراسم توديع و معارفه مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: با توجه به در پيش بودن تابستان همه واحدها بايد آماده باشند تا با تلاش شبانه‌روزي برق موردنياز مشترکان را تامين کنيم. وي افزود: با توجه به گرماي زودرس و پيش‌بيني تابستان گرم در سال جاري تلاش مجموعه شرکت و مخصوصاً همکاران معاونت طرحهاي توسعه برق براي افزايش ظرفيت شبکه به ميزان 900 مگاولت‌آمپر بودکه تاکنون 400 مگاولت‌آمپر افزايش ظرفغيت شبکه محقق شده است و اميدواريم ديگر پروژه‌هاي تعريف شده نيز تا قبل از تابستان آماده و وارد مدار شوند.

عکاس گيلاني؛ برگزيده چهارمين جشنواره عكس ايرانشناسي

رشت - سيده حديث ميرزاده

افشين ميرزايي عکاس گيلاني و عضو انجمن عکاسان شهرستان رشت در مراسم افتتاحيه چهارمين نمايشگاه جشنواره عكس ايرانشناسي که در تالار «محتشم» بنياد ايرانشناسي گشايش يافت، به عنوان نفر برگزيده انتخاب شد. رضا ثقتي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشت گفت: چهارمين نمايشگاه جشنواره عكس ايرانشناسي با موضوع «آثار تاريخي و فرهنگي ايران‌زمين» طي مراسمي در تالار «محتشم» بنياد ايرانشناسي گشايش يافت و ضمن آن برندگان اين جشنواره نيز معرفي شدند. وي افزود : طبق اعلام دبيرخانه جشنواره حدود 4300 عكس از 463 عكاس به دبيرخانه ارسال شد كه 1623 قطعه عكس از 168 عكاس مربوط به بخش حرفه‌اي و 2667 عكس از 295 عكاس مربوط به بخش غيرحرفه‌اي بوده است و از اين ميان هيأت داوران در مجموع 80 عكس را از 63 عكاس براي نصب روي ديوارهاي نمايشگاه انتخاب كردند و از بين اين تعداد نيز شش نفر به عنوان برگزيده انتخاب شدند كه سه نفر جايزة ويژه دريافت کردند و از 3 نفر ديگر نيز قدرداني شد. وي گفت: با حضور دكتر پورحسين، قدرت‌ا... عليزاده و شريتعمداري (معاون اداري بنياد ايرانشناسي) جوايز برندگان حرفه‌اي و غيرحرفه‌اي اين جشنواره اهدا شد که در اين ميان افشين ميرزايي عکاس گيلاني نيز موردتقدير قرار گرفت و جوايز خود را دريافت کرد.

نايب رئيس کميسيون بهداشت و درمان شوراي شهر کرج:

تکريم ارباب رجوع جزو دغدغه‌هاي هميشگي شهرداري کرج باشد

کرج ـ اسماعيل نوبخت

نايب رئيس کميسيون بهداشت و درمان شوراي شهر کرج از مديران شهرداري درخواست کرد طي بازديدهاي سرزده از زير مجموعه‌هاي خود نحوه برخورد پرسنل با مراجعان و ميزان توجه آنان به تکريم ارباب رجوع را مورد ارزيابي قرار دهند.به گزارش خبرنگار آفرينش فاطمه آجرلو در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب از تامين رضايت ارباب رجوع به عنوان يکي از هفت برنامه تحول کشور ياد کرد که به منظور ايجاد تحول در نظام اداري کشور به تصويب شوراي عالي اداري رسيده و در حال اجراست.عضو پارلمان شهري کرج اضافه کرد: برخورد مناسب و خوش‌رفتاري با ارباب رجوع در ادارات بايد به يک فرهنگ رفتاري تبديل شود و پرسنل متوجه اين مهم که تامين رضايت مراجعان گنج نهفته خدمت در فضاي اداري است، شوند. وي ادامه داد: کلاسهاي آموزشي و توجيهي با حضور اساتيد مربوطه، استفاده از روشهاي تشويقي و تنبيهي، معرفي پرسنل نمونه در بحث تکريم ارباب رجوع از طريق رسانه‌ها، امتيازدهي و ارزيابي به عملکرد نيروها در زمينه تامين رضايت خاطر مراجعان از جمله راهکارها براي نهادينه کردن فرهنگ تکريم ارباب رجوع در نظام اداري کشور مي‌باشد.


 خبر 

 بهره‌برداري از پروژه عمراني حمل و نقل ريلي در بندر خرمشهر

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون فني و مهندسي اداره کل بندر و دريانوردي خرمشهر، از آغاز بهره‌برداري پروژه عمراني حمل و نقل ريلي بندر خرمشهر خبر داد.

صالح کوثري‌زاده با اعلام اين خبر گفت: پروژه حمل و نقل ريلي در سال 90 با اعتباري بالغ بر 125 ميليارد ريال کليدخورد و در اواخر سال 92 به بهره‌برداري رسيد. وي در ادامه افزود: خط راه آهن بندر خرمشهر با 2/2 کيلومتر طول، 7 هکتارمحوطه بارانداز،کانال هدايت سطحي به طول يک کيلومتر،ساختمان اداري به مساحت 220مترمربع و مجهز به سيستم باسکول ديناميکي (توزين در حال حرکت) باقابليت حمل انواع کانتينر، مصالح ساختماني و مواد جامد، به شبکه سراسري راه آهن کشور متصل است.

معاون فني و مهندسي اداره کل بندر و دريانوردي خرمشهر، ايمني جابجايي کالا، کاهش ترافيک عملياتي، صرفه‌جويي در مصرف سوخت و کاهش قيمت تمام شده کالا(صرفه‌جويي در هزينه‌ها) را از مزاياي سيستم حمل و نقل ريلي دانست. کوثري‌زاده با اشاره به اينکه شبکه حمل و نقل ريلي کارآمد يکي از اساسي‌ترين نيازهاي توسعه پايدار است، افزود: با بهره‌برداري از پروژه عمراني راه‌آهن داخلي بندر خرمشهر، زنجيره حمل و نقل ترکيبي در اين بندر تکميل شد.

برخورد پليس با 402 وبگاه اينترنتي فروش داروهاي غيرمجاز

رشت - سيده حديث ميرزاده

فرمانده انتظامي استان گيلان از شناسايي و برخورد قانوني با 402 وبگاه اينترنتي فروش داروهاي غيرمجاز توسط پليس فتا درراستاي اجراي طرح بين‌المللي" پانجي آ7" خبر داد.

سردار ابراهيم قائد رحمتي فرمانده انتظامي استان گيلان در مصاحبه با خبرنگار پايگاه خبري پليس در تشريح اين خبر گفت: كارشناسان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات پليس گيلان در راستاي اجراي طرح بين المللي "پانجي آ 7" كه به طور همزمان در 111كشور جهان انجام شد ، توانستند 402 وبگاه اينترنتي فروش داروهاي غير مجاز را شناسايي و برخوردهاي قانوني را با آنان انجام دهند.فرمانده انتظامي استان گيلان با اعلام اينكه بسياري از گردانندگان اصلي وب سايت هاي اينترنتي شناسايي شده در استانهاي ديگر سكونت دارند، گفت: تمهيدات لازم براي دستگيري آنها با همكاري فرماندهي انتظامي استانهاي مربوطه صورت گرفته است.

سردار قائد رحمتي با بيان اينكه اجراي اين طرح بين‌المللي يك ماه به طول انجاميد، خاطرنشان كرد: كارآگاهان سايبري پليس فتاي گيلان با بهره جستن از توان فني و مهندسي خود موفق شدند با دستگيري 5 نفر از مديران 8 سايت اينترنتي فروش داروهاي غيرمجاز و تقلبي در استان، 334 قلم انواع دارو و مكملهاي غيرمجاز و تقلبي به ارزش دويست ميليون ريال كشف و ضبط و متهمان دستگير شده را با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي نمايند.

رئيس پليس گيلان عرضه داروهاي تقلبي و غير مجاز از طريق فضاي مجازي را يكي از دغدغه‌هاي بزرگ جامعه جهاني عنوان و با بيان اينكه اين گونه اعمال، بهداشت و سلامت جامعه را به مخاطره مي‌اندازد، از شهروندان خواست به هيچ وجه اقدام به خريد داروهايي كه از طريق سايتهاي اينترنتي تبليغ و عرضه مي‌شوند، نكرده و درصورت مشاهده چنين مواردي مراتب را سريعاً به پليس فتا اطلاع دهند تا با عوامل سودجو و فرصت‌طلبي كه براي كسب منافع مادي خود بهداشت و سلامت جامعه را به خطر مي‌اندازند برخورد قانوني و قاطع انجام و از ادامه فعاليت مجرمانه آنها جلوگيري به عمل آيد.

69 درصد سهميه بخش صنعت از تسهيلات صندوق توسعه ملي پرداخت شد

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

معاون برنامه‌ريزي استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: 69 درصد سهميه سال 92 بخش صنعت و معدن اين استان از تسهيلات صندوق توسعه ملي تاکنون پرداخت و يا انعقاد قرارداد شده است. علي حسن نوروزي در نشست بررسي عملکرد سال 92 بخشهاي کشاورزي و صنعت و معدن کهگيلويه و بويراحمد از تسهيلات صندوق توسعه ملي افزود: سهميه پارسال بخش صنعت و معدن استان از تسهيلات اين صندوق 349 ميليارد ريال بوده که از اين ميزان 240 ميليارد ريال در شش ماه گذشته پرداخت و يا انعقاد قرارداد شده است. وي بيان کرد: 17 طرح به مبلغ 330 ميليارد ريال در بخش صنعت و معدن کهگيلويه و بويراحمد از اوايل دي 92 تاکنون به صندوق توسعه ملي ارسال شده که از اين تعداد 16 مورد به مبلغ 329 ميليارد ريال به تصويب صندوق رسيده است. نوروزي اظهار کرد: از مجموع اين 16 طرح 13 مورد به مبلغ 240 ميليارد ريال انعقاد قرارداد و يا پرداخت شده است.

وي عنوان کرد: 36 درصد سهميه سال 92 بخش کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد از تسهيلات صندوق توسعه ملي در اين مدت پرداخت و يا انعقاد قرارداد شده است. نوروزي ابراز داشت: سهميه پارسال بخش کشاورزي کهگيلويه و بويراحمد از تسهيلات صندوق توسعه ملي 308 ميليارد و 900 ميليون ريال بوده که 59 طرح از اوايل دي 92 تاکنون به اين صندوق ارسال شده است. معاون برنامه‌ريزي استاندار افزود: از اين تعداد 30 طرح به مبلغ 114 ميليارد و 360 ميليون ريال در شش ماه گذشته پرداخت و يا انعقاد قرارداد شده است. نوروزي گفت: کل سهميه سال 92 کهگيلويه و بويراحمد از تسهيلات صندوق توسعه ملي 657 ميليارد و 900 ميليون ريال بوده که از اين ميزان 349 ميليارد ريال سهم بخش صنعت و معدن و 308 ميليارد و 900 ميليون ريال نيز سهم بخش کشاورزي است.

بهره‌گيري صحيح از اوقات فراغت

کرج ـ فائزه باقري

عضو شوراي شهر کرج با تاکيد بر بهره‌گيري صحيح از فرصت اوقات فراغت، خواستار توجه بيشتر به نيازهاي جوانان و نوجوانان شد و اظهار داشت: نقش اوقات فراغت در تکامل فردي و سلامت اجتماعي بي‌بديل است و نبايد اجازه دهيم در سايه غفلت و بي|‌توجهي نهادهاي فرهنگي، تابستان به جولانگاه تهديدهاي فرهنگي و اجتماعي تبديل شود.به گزارش خبرنگار آفرينش داوود وحيدي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج ادامه داد: برنامه‌هاي تابستاني وزارت آموزش و پرورش و ساير نهادهاي مرتبط بايد همراه با نيازسنجي باشد و از آن جا که شاهد تراکم امکانات بخش خصوصي در مناطق برخوردار شهر هستيم، شايسته است پايگاههاي اوقات فراغت در مناطق محروم مستقر شوند تا شاهد عدالت در توزيع فرصتها باشيم. وحيدي اعتياد و بسياري از معضلات اجتماعي را محصول عملکرد ضعيف نهادهاي فرهنگي خواند و اذعان داشت: برخلاف برخي تصورات، اوقات فراغت فرصت طلايي براي بهره‌مندي افراد از انواع آموزشهاي تکميلي است تا با تکامل فردي و تقويت سلامت اجتماعي بتوان حس مسئوليت‌پذيري را در جوانان و نوجوانان تقويت کرد.وي گفت: يکي از مهمترين کارکردهاي مثبت اوقات فراغت را مي‌توان در فهم مسئوليت‌پذيري و نقش فرد در سازندگي و اعتلاي خويش و نيز شناخت نقاط ضعف و محدوديتهاي خود دانست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته