جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4737


پنج سد لرستان تا پايان سال 94 به بهره‌برداري مي‌رسد


فرصتهاي تجاري کشور به سرمايه‌گذاري تبديل شود


برگزاري آئين تقدير از كارگران نمونه شركت مارون


عمليات تعيين حريم محوطه باستاني کيابک فيروزکوه به اتمام رسيد

با حکم استاندار تهران؛
منصور ميرزايي بخشدار مرکزي اسلامشهر شد


خبر


خبر


 پنج سد لرستان تا پايان سال 94 به بهره‌برداري مي‌رسد 

 خرم‌آباد – خبرنگار آفرينش

وزير نيرو از به بهره‌برداري رسيدن پنج سد در لرستان تا پايان امسال و سال آينده خبر داد.

حميد چيت‌چيان در حاشيه بازديد از طرح انتقال آب کاکارضا با اشاره به اينکه خوشبختانه طرح تامين آب شرب شهر خرم‌آباد يکي از بهترين طرح‌هاي است که با کيفيت و سرعت بسيار خوب در حال انجام است، اظهار داشت: در حال حاضر با گذشت زمان کوتاهي از آغاز اين طرح پروزه انتقال آب کاکارضا با پيشرفت 75 درصد در حال انجام است. وي با بيان اينکه پيش‌بيني شده است که قبل از اتمام پروژه مراحل مختلف اين طرح به صورت فازبندي و مرحله‌اي به بهره‌برداري برسد، تصريح کرد: تاکنون يک سد بر روي رودخانه کاکارضا ساخته شده و حوضچه‌هاي رسوب‌گذاري و کانالها و تونلهاي موردنظر ساخته شده است. وزير نيرو با اشاره به اينکه در مرحله بعدي نياز است که يک سد در منطقه سراب تلخ براي ذخيره آب و انتقال آن به خرم‌آباد ساخته شود، يادآور شد: ساخت اين سد دو سال زمان نياز دارد. چيت‌چيان با بيان اينکه پيش‌بيني مجريان و پيمانکاران طرح اين است که توسط يک خط لوله بخشي از آب به شهر خرم‌آباد منتقل شود، تصريح کرد: اين امر در طي سال جاري به سرانجام مي‌رسد.

وي با تاکيد بر اينکه قرارگاه خاتم خوشبختانه در اجراي اين طرح با کيفيت و سرعت بالا در حال کار است، افزود: اين نويد را به مردم مي‌دهم که يک آب بسيار مطمئن و با کيفيت به مردم شهر خرم‌آباد مي‌رسد. وزير نيرو با اشاره به اينکه علاوه بر تامين آب شرب مردم خرم آباد اين طرح فوايد ديگري نيز دارد، اظهار داشت: صنايعي که از اين به بعد در اين منطقه احداث مي‌شوند مي‌توانند از آب اين پروزه استفاده کنند و همچنين بسياري از زمينهاي ديم منطقه نيز مي‌توانند از اين آب بهره‌مند شوند.

چيت چيان با بيان اينکه استان لرستان يکي از مناطقي است که در حال حاضر بيشترين طرحهاي سد سازي در آن در حال انجام است، تصريح کرد: تعداد پنج عدد از سدهاي اين استان طي امسال و سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسند. وي با اشاره به اينکه سدهاي مروک، ايوشان، حوضيان،کمندان و سد کاکارضا تا پايان سال جاري و سال آينده به بهره‌برداري مي‌رسند، گفت: بيش از 3 هزار هکتار زمين کشاورزي به وسيله آب اين سدها آبياري مي‌شوند.

وزير نيرو با بيان اينکه در جريان ساخت اين سدها 30 هزار نفر اشتغال به صورت مستقيم ايجاد مي شود، تصريح کرد: همچنين بنا به دستور رئيس جمهور سد معشوره با قدرت و سرعت در اين استان اجرا مي‌شود.

چيت چيان با تاکيد بر اينکه سد رودبار لرستان نيز با حجم پيشرفت 80 درصد به کار خود ادامه مي دهد، يادآور شد: نيروگاه سد رودبار نيز با ظرفيت 450 مگا وات تا پايان سال آينده اجرا مي‌شود.وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وضعيت سد بختياري استان لرستان اظهار داشت: ممکن است اجراي اين طرح با تاخير انجام شود. وزير نيرو با بيان اينکه به دليل محدوديت منابع وزارت نيرو ممکن است که اين سد با تاخير اجرا شود، تصريح کرد: اين سد تاثيري در زندگي مردم لرستان ندارد و تنها براي توليد برق در نظر گرفته شده و از نظر تامين آب استان کاري انجام نمي‌دهد.


 فرصتهاي تجاري کشور به سرمايه‌گذاري تبديل شود 

 کرج - خاکپور

رئيس سازمان سرمايه‌گذاري و کمک‌هاي اقتصادي و فني ايران گفت: يکي از استراتژيهاي مهم ما در راهبرد مشوقهاي سرمايه‌گذاري خارجي کشور تبديل فرصتهاي تجاري کشور به سرمايه‌گذاري است.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر عليشري با بيان اين مطلب در جريان بازديد از شرکت اتوشاسي اينترنشنال پارس اظهار داشت: يکي از استراتژيهاي مهم ما در راهبرد مشوقهاي سرمايه‌گذاري خارجي کشور با همکاري وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت، تبديل فرصتهاي تجاري کشور به سرمايه‌گذاري است.

وي در ادامه از استراتژي نسل جديد مشوقهاي سرمايه‌گذاري خارجي در کشور خبر داد و گفت: براساس اين استراتژي فرآيند ساخت توليد در داخل تمام کالاهاي خارجي وارداتي عملياتي خواهد شد. اين مسئول گفت: بازديد از حوزه‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي در دستور کار و جزءبرنامه هاي دائمي ما است و با حضور مستقيم مديران و کارشناسان سازمان سرمايه‌گذاري و در عين حال مرکز خدمات سرمايه‌گذاري که به گونه اي مستقيم درگير بخش سرمايه‌گذاري هستند به صورت عيني و ملموس مشکلات و نيازهاي اين واحدهاي را برطرف نمايم.

عليشري گفت: بازديد از اين شرکت خودرويي نيز درراستاي سياستهاي ما است و اين شرکت از جمله پروژه‌هاي موفق و خوب سرمايه‌گذاري خارجي در حوزه‌هاي صنعتي به شمار مي‌رود. وي افزود: اين شرکت نشان داد که اگر ما تلاش کنيم که ظرفيتهاي تجاري کشور را تبديل به رابطه درازمدت اقتصادي و سرمايه‌گذاري خارجي شکنندگي تاثير متغيرهاي بيروني کاهش
پيدا مي کند.


 برگزاري آئين تقدير از كارگران نمونه شركت مارون 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

طي مراسمي از خدمات ارزنده چند تن از كارگران نمونه شركت بهره‌برداري نفت و گاز مارون در سال 92 تقدير به عمل آمد. مدير عمليات شركت بهره‌برداري نفت و گاز مارون ضمن ابراز خرسندي از برگزاري اين مراسم گفت: تلاش كارگران در صنعت نفت باعث توسعه و نگهداشت توليد مي‌گردد. مهندس داريوش شكرخدايي افزود: نگهداشت توليد رسالت اصلي صنعت نفت به‌خصوص شركت‌هاي بهره‌بردار نفت و گاز است كه جز با همت و بازوي توانمند و بي‌ادعاي كارگران ميسر نمي‌شود. رئيس بهبود روابط كار و امور اجتماعي شركت بهره‌برداري نفت و گاز مارون نيز ميزباني اين گردهمايي را مايه مباهات خود و زيرمجموعه‌اش خواند و افزود: عملكرد كارگران شركت براساس استانداردهاي روز بررسي و 17 نفر از آنان به عنوان كارگر نمونه انتخاب شدند. علي حريزاوي تقدير از كاركنان نمونه هر سازمان را كليد افزايش انگيزش شغلي در راستاي تحقق برنامه‌ها خواند و گفت: نيروي محركه اين شركت و اصولا هر سازماني، نيروي انساني است و ارج نهادن به خدمات اين عزيزان ضامن حركت رو به جلوي سازمان، افزايش توليد و صيانت از آن مي‌شود.


 عمليات تعيين حريم محوطه باستاني کيابک فيروزکوه به اتمام رسيد 

 دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان فيروزکوه از خاتمه عمليات تعيين حريم محوطه باستاني کيابک خبر داد. پوران غندالي در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: اين مهم براي نخستين بار طي مجوز صادره از سوي پژوهشگاه باستان شناسي کشور به سرپرستي محمدرضا نعمتي و با پيگيري هاي فراوان اداره ميراث فرهنگي شهرستان انجام شد.

وي گفت: اين اقدام به منظور حفاظت از محوطه مذکور در مقابل عمليات ساخت و ساز فاز 2 توسعه شهرک صنعتي عليدره اجرايي شد. غندالي افزود: با انجام اين مهم مطالعات باستان شناسانه شواهد فرهنگي سطحي نيز انجام شد و اطلاعات ارزشمندي از گاهنگاري منطقه به دست آمد.برخي از آثار تاريخي شهرستان فيروزکوه به دوران پس از اسلام، پيش از اسلام، دوره ساسانيان، صفويان، قاجاريان و هخامنشيان تعلق دارد. اين آثار شامل آرامگاههاي تاريخي، امامزاده‌ها، قلعه ها، حمامها، برجها، تپه‌ها، مجموعه‌ها، خانه‌ها، رباطها، قدمگاهها، چهارطاقيها، گنبدها، غارها و عمارتهاي تاريخي مي‌شود.

بناهاي تاريخي مذهبي شهرستان فيروزکوه شامل امامزادگان 12 تن، عبدالله، عبدالقهار، عبدالجبار، محمد و احمد، احمد و محمد طارس، بي‌بي حليمه خاتون، جعفر (نجفدر)، سلطان ابراهيم رضا، سلطان محمدرضا، سيد اسماعيل، سيد مظفرالدين ابن موسي، شاه طاهر، عبدا... و شاهزاده مريم سياده، عسگري شهرآباد، معصوم و بي‌بي در جليزجند است.

از برجهاي معروف شهرستان فيروزکوه مي‌توان به برج روستاي مزاران، برج سنگي جنوبي روستاي گذرخاني، برج سنگي شمالي روستاي گذرخاني و برج سنگي مياني روستاي گذرخاني اشاره کرد. منطقه تنگه واشي شهرستان فيروزکوه هم اينک از پربازديدکننده‌ترين نقاط تفريحي و توريستي در استان تهران است. گزارش حاکي است؛ شهرک صنعتي عليدره در حدود 2 کيلومتري شمال شرق فيروزکوه قرار دارد.


 با حکم استاندار تهران؛
  منصور ميرزايي بخشدار مرکزي اسلامشهر شد 

 اسلامشهر - محمدرضا عباسي

مراسم توديع ومعارفه بخشدار مرکزي شهرستان اسلامشهر با حضور فرماندار، مسئولين ادارات و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاهاي شهرستان اسلامشهر برگزار شد. در اين مراسم اميراله حقيقي فرماندار شهرستان اسلامشهر با ابلاغ حکم استاندار تهران، به منصور ميرزايي بعنوان بخشدارجديد بخش مرکزي اين شهرستان، از تلاشها و خدمات سه ساله اسداله تقي‌زاده بخشدار سابق اسلامشهر تجليل و قدرداني بعمل آورد. حقيقي با قدرداني از تلاشها و خدمات بخشدار سابق اسلامشهر بيان داشت: با تغيير و جابجايي دولتها قطعها تغييراتي در سطوح مديريتي و لايه‌هاي مختلف کشور در جهت پويايي و تحرک هرچه بيشتر بدنه دولت بوجود مي‌آيد و نيرهايي که همراه و همفکر و همگام با دولت باشد باقي مي‌مانند و برخي جابجاييها نيز ناگزير بوجود انجام مي‌شود.

اسداله تقي‌زاده بخشدار سابق اسلامشهر نيز طي سخناني ضمن ارائه گزارشي از فعاليتهاي انجام شده در مجموعه بخشداري مرکزي اسلامشهر در طي سه سال گذشته اظهار داشت: ما سرباز نظام هستيم اگر اين تغييرات و جاجاييها وجود نداشت اين مسئوليتها واين ميزو صندلي به ما مسئولين نمي رسيد. وي ضمن قدرداني و برشمردن نام بخشداران سابق اين بخش در شهرستان اسلامشهر بيان داشت: اقدامات صورت گرفته با همکاري و مشارکت و حمايت مردم و مسئولين منطقه و پرسنل و همکاران خدوم در بخشداري و فرمانداري صورت گرفته که اگر موفقيت و توفيقي بدست آمده حاصل تلاشهاي همه عزيزان بوده است .


 خبر 

 بودجه پيشنهادي سال 93شوراي مرکزي تصويب شد

سنندج - اسرين مقصودي

دکتر جمال قناعت عضو هيأت رييسه و خزانه دار شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور از تصويب بودجه هزينه‌اي شوراي مرکزي دريکصدو هفتاد و ششمين جلسه شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي ساختمان خبر داد. در يکصد و هفتاد و ششمين جلسه شوراي مرکزي که با حضور رييس و اعضاء شوراي مرکزي و رؤساي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ها در تهران برگزار شد، پس از بحث و بررسي و تبادل‌نظر و ارائه توضيحات توسط دکتر قناعت خزانه دار شوراي مرکزي، بودجه سال جاري شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي ساختمان با اکثريت آراء تصويب شد. دکتر جمال قناعت خزانه دار شوراي مرکزي گفت: براساس مصوبه، هزينه‌هاي عمومي جاري با افزايش حدود 6 درصد نسبت به بودجه سال 92 به تصويب رسيد و در بخش دريافتيها و درآمدها سرانه حق عضويت بدون افزايش نسبت به سال 92 مصوب و درآمد ناشي از فعاليت شوراي انتظامي حذف گرديد.

تکميل بيمارستان دهگلان؛ نيازمند 5 ميليارد تومان اعتبار

سنندج - مقصودي

محمود قبادي اظهار کرد: براي تکميل و بهره‌برداري از بيمارستان 32 تختخوابي شهرستان دهگلان 5 ميليارد تومان اعتبار نياز است که از اين ميزان تاکنون فقط يک‌ميليارد تومان آن تخصيص يافته است.رئيس اداره راه و شهرسازي دهگلان افزود: به دليل بدهکاري زياد به پيمانکاران اين ميزان اختصاص جوابگوي ادامه کار نيست.وي با بيان اينکه تاکنون براي پروژه بيمارستان 32 تختخوابي شهرستان دهگلان 3.3 ميليارد تومان هزينه شده است، خاطرنشان کرد: اين پروژه در حال حاضر 68 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

وي خاطرنشان کرد: عدم وجود بيمارستان مشابه در اين شهرستان توجه و نگاه ويژه مسئولان به اين پروژه را ضروري‌تر مي‌کند. 

896 روستاي بالاي 20 خانوار در آذربايجان غربي طرح هادي ندارند

اروميه - خبرنگارآفرينش

مديرکل دفتر امور روستايي استانداري آذربايجان غربي گفت: 896 روستاي بالاي 20 خانوار در شهرستانهاي مختلف استان، طرح هادي ندارند. عين‌ا... شريف‌پور در جلسه شوراي فني که با حضور معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي برگزار شد افزود: با توجه به تفاهم نامه منعقده بين بنياد مسکن انقلاب اسلامي و دفتر امور روستايي استانداري استان قرار است اين روستاها تا سه سال آينده داراي طرح هادي شوند. وي اضافه کرد: اجراي طرحهاي هادي به عنوان اساس فعاليتهاي عمراني در روستاها تلقي مي‌شود و مي‌تواند در بهبود وضعيت روستاها بسيار موثر باشد. وي اظهار کرد: اميدوار هستيم با تهيه طرح هادي و اجراي آن در برخي از روستاهاي استان، رضايتمندي بيشتري را در بين ساکنان روستاهاي استان فراهم کنيم. مديرکل دفتر امور روستايي استانداري آذربايجان غربي در ادامه از وجود نزديک به 400 ميليارد ريال اعتبار بلاتکليف در حساب دهياران استان خبر داد و گفت: اين ميزان اعتبار بلاتکليف از حسابهاي دهياران جمع‌آوري شده و در راستاي بهسازي و عمران روستايي در شهرستانهاي مختلف استان بکار گرفته مي‌شود.

در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي؛

توليد ريل ملي در شرکت ذوب آهن اصفهان كليد خورد

اصفهان – بهروز راعي

اولين جلسه پروژه (جلسه kick of meetig ) توليد ريل ملي ذوب آهن اصفهان با حضور كارشناسان شركت kuttner آلمان و همكاران حوزه‌هاي برنامه‌ريزي و توسعه و بهره‌برداري در دفتر ذوب آهن در تهران برگزار گرديد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس مهدي نصر مدير ارشد مهندسي كارخانه در اين خصوص گفت: در طي جلسات فني در كارخانه اصفهان با تيم كارشناسان آلماني، جانمايي (layout) تجهيزات كارگاه ريل نورد 650 نهايي شد و گراف زمانبندي پروژه جهت توليد ريل ملي در حداقل زمان ممكن مورد بازبيني دقيق قرار گرفت. وي افزود: همچنين در اين جلسات فعاليتهاي مهندسي پروژه و اقدامات اصلاحي در خط توليد نورد سنگين شركت (نورد 650) جهت توليد ريل براساس استانداردهاي معتبر بين‌المللي مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت تا درراستاي بومي‌سازي و اهداف اقتصاد مقاومتي نيز گام برداشته شود.

کسب رتبه دوم رشته مفاهيم قرآن کريم توسط شرکت گاز استان مرکزي

اراك-خبرنگار آفرينش

يکي از کارکنان شرکت گاز استان مرکزي درهفتمين مرحله سراسري مسابقات قرآن کريم و نهج البلاغه ويژه کارکنان و همسران کارکنان شرکت ملي گاز ايران رتبه دوم رشته مفاهيم قرآن کريم اين مسابقات را کسب کرد. به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان مرکزي اين مسابقات که به ميزباني شرکت گاز استان آذربايجان شرقي از نوزده تا بيست و سوم خردادماه در تبريز و با حضور برترينهاي مرحله مقدماتي کليه رشته‌هاي مسابقات مذکور از سراسر کشور برگزار گرديد، مهدي کمال‌آبادي فراهاني از گروه قرآني اعزامي شرکت گاز استان مرکزي موفق به کسب رتبه دوم رشته مفاهيم قرآن کريم در بخش کارکنان شد. بر پايه اين گزارش در مراسم اختتاميه اين مسابقات با تقديم لوح تقدير توسط معاون وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي گاز ايران از برترينهاي اين مسابقات تقدير بعمل آمد.

کارآفرينان برتر هرمزگان تجليل شدند

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

نهمين جشنواره امتنان از كارآفرينان برتر استان هرمزگان با حضور معاون فرهنگي اجتماعي وزارت تعاون در بندرعباس برگزار شد. معاون فرهنگي اجتماعي وزارت تعاون، كارورفاه اجتماعي در اين آيين، از پيگيري ايجاد سازمان نظام كارآفريني خبر داد و گفت: لايحه سازمان نظام كارآفريني تدوين و در حال نهايي شدن است.دكتر محمدرضا موالي‌زاده افزود: در بخشهاي از جمله مختلف تشكلي بعنوان سازمان نظام مربوطه وجود دارد و به جهت اهميتي كه كارآفرينان و تاثيري كه در رشد و پيشرفت كشور دارند، لايحه سازمان نظام كارآفريني در كشور نيز تدوين شد.

موالي‌زاده با تاکيد بر اينکه کارآفرين موتور توسعه است، اظهار داشت: براساس مطالعات صورت گرفته نوع نگاه به کار در ايران بايد تغيير کند، با جلب نيروي کارآفرين مي‌توانيم دولتي کارآفرين شکل دهيم چرا که تا زماني که بدنه دولت کارآفرين نباشد و دولت کارآفرين تشکيل نشود، امکان رشد و توسعه فراهم نخواهد شد.

مديرکل زندانهاي همدان:

تشريح برنامه‌هاي ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه در اداره کل زندانهاي همدان

همدان – خبرنگار آفرينش

به دنبال تشکيل ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه در اداره کل زندانهاي همدان، برنامه‌هاي اين هفته از سوي ستاد ،مورد بررسي و تصويب قرار گرفت. "حسن محمدياري"مدير کل زندانهاي همدان در جلسه ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه، هدف از برگزاري نشست را اهميت بزرگداشت هفته قوه قضائيه عنوان کرد و بر لزوم همکاري زندانهاي تابعه استان براي گراميداشت هر چه باشکوهتر اين هفته در زندانهاي استان تاکيد کرد. جلسه ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه با حضور "حسن محمدياري "مدير کل زندانهاي همدان و اعضاي ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائيه در محل دفتر مدير کل زندانهاي همدان برگزار شد.

محمد ياري مراسم غبارروبي ازگلزار شهداو تجديد ميثاق با شهدا ،شرکت کارکنان و سربازان وظيفه در نماز عبادي سياسي جمعه ،مراسم گراميداشت شهداي هفتم تير ماه،برپايي نمايشگاه صنايع دستي،اشتغال و حرفه آموزي،اهداي خون توسط کارکنان و افتتاح قرنطينه مجتمع اردوگاه حرفه‌آموزي و کار درماني همدان را از برنامه‌هاي اجرايي اداره کل زندانهاي همدان در هفته قوه قضائيه عنوان کرد.

وي همچنين تسهيل در اعطاي ملاقات حضوري به مددجويان واجد شرايط، بازديد قضات از زندانهاي استان،تجليل از خانواده‌هاي معظم شهدا،جانبازان و ايثارگران و برگزاري مسابقات مختلف ورزشي ويژه کارکنان ،سربازان وظيفه و مددجويان را از ديگر برنامه‌هاي اداره کل در هفته قوه قضائيه برشمرد.


 خبر 

حضور دکتر همايون هاشمي معاون وزير و رئيس سازمان بهزيستي کشور در بهزيستي کردستان

سنندج - مقصودي

دکتر همايون هاشمي معاون وزير و رئيس سازمان بهزيستي کشور به منظور بازديد از بهزيستي کردستان به همراه هيئتي وارد شهرستان سنندج شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي کردستان برابر برنامه‌ريزيهاي انجام گرفته ابتدا دکتر هاشمي با نماينده ولي فقيه و امام جمعه سنندج ديدار و گفتگو خواهند نمود سپس با استاندار کردستان ديداري خواهد داشت و در اين ديدار به بررسي وضعيت بهزيستي استان کردستان از جنبه‌هاي مختلف از جمله اهداف و برنامه‌هاي آتي بهزيستي، موانع و چالشها و انتظارات مديران بهزيستي از ساير دستگاهها پرداخت خواهد شد.

در ادامه سفر دکتر هاشمي به استان قرار است ضمن بازديد از چند مرکز و اداره بهزيستي شهرستان سنندج در شوراي اداري بهزيستي استان کردستان با حضور سالار مرداي نماينده مردم شريف شهرستانهاي سنندج و کامياران و ديواندره، اميد کريميان نماينده مردم شريف شهرستان مريوان، استاندار کردستان و جمعي از مديران ستادي و استاني طبق برنامه‌ريزي به عمل آمده از بهزيستي شهرستان کامياران نيز بازديد نمايند و از نزديک در روند نحوه خدمات‌رساني بهزيستي به مردم شهرستانهاي استان قرار گيرند.

اداره امور آب شهرستانهاي شهرکرد – بن و سامان واقع در چالشتر افتتاح شد

شهركرد - رحيمي

در اين مراسم که با حضور فرمانداران شهرکرد و سامان وتني چند از مديران و معاونين شرکت آب منطقه اي استان صورت گرفت مدير عامل اين شرکت گفت: با توجه به شرايط کنوني و کاهش کمي منابع آب بوژه منابع آب زيرزميني ضرورت دارد که همگان بويژه کشاورزان عزيز در زمينه مصرف بهينه آب اهتمام ورزند. دکتر حسين صمدي افزود: حفاظت کمي و کيفي از منابع آب وظيفه ذاتي شرکت آب منطقه‌اي است و اميد است با همکاري همه مصرف‌کنندگان بويژه کشاورزان عزيز شاهد بهره‌برداري پايدار و حفظ منابع ارزشمند آب براي سالهاي آتي و نسلهاي آينده باشيم. مدير اداره منابع آب شهرستان شهرکرد نيز در اين مراسم گفت: هدف از انتقال اداره آب شهرستانهاي شهرکرد، بن و سامان به چالشتر تسهيل در رفت وآمد مراجعين از شهرستانهاي بن، سامان و روستاهاي اطراف مي‌باشد.

رييس اتاق اصناف دماوند:

رضايت مصرف کننده موجب برکت روزي کسبه مي شود

دماوند - خبرنگارآفرينش

رييس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: رضايت خريداران و عرضه کالاهاي مورد نياز مردم با قميت منصفانه، موجب برکت روزي و رزق حلال مي شود. عليرضا خواجه اي در نشست حلقه صالحين در جمع کسبه شهرستان دماوند در خصوص برگزاري اين گونه نشست ها افزود: دولت با تصويب قوانين به منظور ايجاد ثبات در بازار انتظاراتي از کسبه دارد که عدم توجه به ضوابط و قوانين اسلامي از سوي کسبه ظلمي در حق مصرف کننده و کسب روزي غير شرعي و عاري از برکت الهي مي شود.

وي کاسب را حبيب خدا و بزرگترين گروه اقتصادي کشور دانست که علاوه بر نقش آنان در امنيت اقتصادي به عنوان خادمان مردم با ارائه خدمات به ملت در چرخه اقتصادي نيز نقش ايفا مي کنند.

رييس اتاق اصناف شهرستان دماوند افزود: ثبات و تنظيم بازار به نحوه عملکرد کسبه بستگي دارد و چنانچه اصناف هر گونه اخلالي در اين چرخه ايجاد کنند ضمن برهم خوردن وضعيت و ثبات بازار، اين چرخه ناموزون حرکت خواهد کرد که به عنوان جرم تلقي مي شود و با خطاکاران برابر قانون برخورد خواهد شد. وي گفت: هرگز به دنبال سود غير متعارف در کسب نباشيد، زيرا در حقيقت روزي حلال است که موجب تقويت، ثبات و استحکام نظام کسب و خانواده مي‌شود، همانگونه که روزي حرام دوام و سلامت خانواده و کسب را مختل مي‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته