جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4737


ايتاليا پل صعود ايران!


همگام با جام جهاني


سوت پايان


 ايتاليا پل صعود ايران! 

 
تيم‌هاي ملي واليبال ايران وايتاليا ساعت18:30 امروز يکشنبه دومين بازي خود را درهفته پنجم رقابتهاي ليگ جهاني در سالن 12 هزار نفري آزادي برگزار مي‌کنند.

دربازي نخست اين دو تيم که روزجمعه برگزار شد، تيم کشورمان با اقتدارحريف صاحب نام خود را در3 ست متوالي شکست داد تا شانس خود را براي صعود افزايش دهد.از قبل هم قابل پيش بيني بود تيم دوم ايتاليا از توان کيفي پايين‌تري نسبت به بازيکنان اصلي اين تيم برخوردار باشد. آنها بعد از دو شکست برابر لهستان به تهران سفر کردند و تحت تاثير جو سالن 12 هزار نفري آزادي و بازي منسجم و کوبنده تيم ايران نتوانستند در طول سه ست خود را در زمين پيدا کنند. کم تجربگي بازيکناني جوان تيم ايتاليا درمسابقه نخست کاملا محسوس بود و البته تيم ايران هم با ارايه يکي از بهترين بازي‌هايش توانست 3 امتياز ارزشمند رابه اندوخته قبلي خود اضافه کند.اين دو تيم قرار است امروز يکشنبه براي دومين مرتبه به مصاف يکديگر بروند که به طور حتم شرايط تيم ايتاليا نسبت به ديدارروز جمعه متفاوت خواهد بود. بازيکنان اين تيم براي اعاده حيثيت و دفاع ازاعتبارواليبال ايتاليا به ميدان خواهند آمد و اين کار تيم ملي ايران را دشوارتر مي‌کند. بازيکنان ايران به خوبي ازاهميت کارباخبرند و نبايد درباد برتري جمعه شب بخوابند چرا که در اين صورت همان اتفاقات بازي دوم خانگي برابر برزيل تکرارخواهد شد.بعد ازاينکه لهستان دراولين بازي خود برابربرزيل 3 امتياز کسب کرد، حالا شرايط جدول گروه A به گونه‌اي است که تيم ايران در ديدار امروز مقابل ايتاليا نياز به برد 3 امتيازي دارد تا جمع امتيازاتش را به عدد 13 برساند.

در اين صورت اگر لهستان دومين بازي خانگي خود برابر برزيل را با برد 3 امتيازي به پايان برساند تيم کشورمان به يک قدمي صعود مي‌رسد چرا که 5 امتياز ازبرزيل فاصله مي‌گيرد و حتي با وجود احتمال کسب 6 امتياز توسط برزيل درخانه ايتاليا، تيم ايران تنها به يک برد مقابل لهستان درچهار بازي پيش روي برابراين تيم احتياج دارد تا بارخود را براي صعود به مرحله نهايي ببندد.اما اگر برزيل برابر لهستان برنده شود، معادلات تغيير خواهد کرد و اين تيم شانس صعود خود را روي کاغذ حفظ خواهد کرد، با اين حال تيم ايران مي‌تواند از دو بازي خانگي باقي مانده برابر لهستان امتيازات لازم را کسب کند و گام به مرحله نهايي بگذارد.آنچه مسلم است بازي امروز برابر ايتاليا مثل پلي است که تيم ايران را به دم دربهشت مي‌رساند وشاگردان کواچ مي‌توانند درچهاربازي آخرخود شرايط صعود را کسب کنند و براي نخستين باردرتاريخ به مرحله دوم ليگ جهاني راه يابند. جايي که حضور در آن رويايي دست نيافتني به نظر مي‌رسيد.


 همگام با جام جهاني 

 رقابت هاي جام جهاني 2014 برزيل

نماينده آسيا به دنبال صعود

درادامه رقابت هاي جام جهاني2014 برزيل از گروه هاي مختلف چند ديداربرگزارمي شود که ساعت ديدارهاي گروهي به وقت ايران به اين ترتيب است.

يکشنبه،اول تير:

گروه H: بلژيک - روسيه،ساعت20:30(ريودوژانيرو)

گروه H: کره‌جنوبي - الجزاير،ساعت23:30 (پورتوالگره)

دوشنبه،2 تير:

گروه G: آمريکا - پرتغال،ساعت2:30 (مانائوس)

پنجمين حضور فغاني در جام جهاني 2014

فيفا پنجمين حضورعليرضا فغاني درجام جهاني 2014 را با انتخاب اوبه عنوان داورچهارم ديدار الجزاير و کره جنوبي رقم زد.

ديدار اين دو تيم امشب ازگروه H درورزشگاه بيراريودرشهر پورتوآلگره برگزار مي‌شود. ويلماررولدان از کلمبيا قضاوت اين بازي را بر عهده داردوادواردو دياز(کلمبيا) و کريستين لسانو(اکوادور) کمک‌هاي اودراين بازي هستند.

کري‌خواني داغ هواداران ايران - آرژانتين

ديدارآرژانتين وايران شب گذشته درحالي برگزار‌شد که شهر بلوهوريزنته کاملاً تحت تاثيراين ديدارقرار گرفت و خيابان‌هاي اين شهر دراختيار هواداران دو تيم بود.درحالي که تعداد بسيارزيادي ازآرژانتيني‌ها و هواداران تيم ملي فوتبال اين کشوردرسطح شهربلوهوريزنته حضور داشتند، ايراني‌هاي زيادي هم خودشان را به اين شهررسانده تا ديدارآرژانتين و ايران را ازنزديک ببينند.

ازهمين روشب شنبه هواداران دو تيم بارها با يکديگرروبرو شدند که اين ملاقات‌ها همراه با کري‌خواني بود.

تمام کري‌خواني‌ها ديدارآرژانتين و ايران بين هواداران دو تيم درفضايي دوستانه صورت ‌گرفت و هواداران پس از کري‌خواني براي يکديگر با هم عکس يادگاري ‌گرفتند.

تدابير شديد امنيتي در بلوهوريزنته

پليس برزيل تدارکات امنيتي بسياربيشتري براي بازي آرژانتين و ايران درنظر گرفت. اين بارنه تنها بازرسي پليس درسطح شهر بلکه در مسيرهاي ورودي به شهربلوهوريزنته هم وجود داشت.

شبکه‌هاي تلويزيوني برزيل گزارشي راازاقدامات پليس و نيروهاي امنيتي اين کشوردراين زمينه پخش کردند که پليس با ايجاد ايست بازرسي در شهربلوهوريزنته وضعيت و مدارک تماشاگراني که براي بازي آرژانتين و ايران به اين شهر آمدند را با دقت و سختگيري بررسي مي‌کرد.

با توجه به درگيري‌هاي پيش آمده توسط برخي هواداران آرژانتيني درديداراين تيم با بوسني نيروهاي پليس برزيل تصميم گرفتند تا مانع ورود افراد آشوبگر به شهربلوهوريزنته شوند.


 سوت پايان 

 مهمت شول و آناليز ديدار ايران ـ آرژانتين

مهمت شول هافبک اسبق تيم ملي آلمان و تيم فوتبال بايرن‌مونيخ که دردهه گذشته براي ژرمن‌ها بازي کرد، هم‌اکنون براي شبکه تلويزيوني ARD آلمان کار مي‌کند.درشرايطي که اين شبکه دومسابقه گروهF يعني ديدارايران وآرژانتين وهمچنين نيجريه و بوسني را پوشش تصويري زنده داد، شول اقدام به تحليل بازي تيم ملي کشورمان کرد.دراين راه يک تيم20 نفره به وي کمک کردند.

محمد موسوي:

امروزهم بايد با اقتدار 3 امتياز بگيريم

سيد محمد موسوي سرعتي‌زن تيم ملي واليبال ايران در مورد پيروي3 برصفر برابرايتاليا در هفته پنجم رقابت‌هاي ليگ جهاني 2014 اظهار داشت: از ابتدا با حمايت پرشور تماشاگران خوب شروع کرديم و قدرت خود را به حريف نشان داديم. در زدن سرويس‌ها تقريباً بي نقص ظاهر شديم و ايتاليايي‌ها در دريافت اول با مشکل مواجه بودند.وي ادامه داد: فکرمي‌کنم که بازي تيم ايران حتي بهتر از اين بود که ديديد؛ اميدوارم در بازي‌هاي بعدي بتوانيم قدرت واقعي خود را نشان دهيم. قطعاً حالا که سه برصفر بازي را برديم انتظارها از تيم ما بيشتر مي‌شود. بايد تلاش کنيم که بازي بعدي را هم همين طور مقتدرانه دنبال کنيم.وي خاطرنشان کرد: ايتاليا دراواخر ست دوم خيلي خوب بازي کرد، اما اجازه نداديم که به برتري برسد. خوشبختانه همه بازيکنان تيم ملي آماده هستند و فرقي نمي‌کند چه کسي در زمين بازي کند. طبيعي است که هر چه جلو مي‌رويم هماهنگ‌تر مي‌شويم.موسوي گفت: بايد سه امتياز بازي دوم را هم کسب کنيم تا شانس‌مان براي صعود بيشتر از گذشته شود؛ اگر بتوانيم به دور بعد راه پيدا کنيم مي‌توانيم با هماهنگي بالاتري به مصاف حريفان برويم. در پايان بازهم از تماشاگران که ما را تنها نگذاشتند تشکر مي‌کنم و بدون شک آنها تاثير زيادي در پيروزي ما مقابل حريفان دارند.

چرا ايران درورزشگاه "بلوهوريزنته" تمرين نکرد؟

ايران وآرژانتين شب گذشته دومين ديدارشان را درجام جهاني 2014 برگزارکردند. طبق قانون فيفا دو تيم بايد شب قبل از مسابقه در زمين اصلي ورزشگاه محل مسابقه به تمرين بپردازند اما درشب بازي ايران و آرژانتين اين اتفاق رخ نداد و دو تيم تمريني در ورزشگاه "بلو هوريزنته" نداشتند و تيم ملي فوتبال ايران به اين ترتيب در12 کيلومتري ورزشگاه "بلوهوريزنته" به تمرين پرداخت.مسئولان ورزشگاه بلوهوريزنته دليل تمرين نکردن ايران و آرژانتين را در اين ورزشگاه مراقبت از چمن آن عنوان کرده و گفتند: به خاطر اين که چمن ورزشگاه به خطر نيفتد، تصميم گرفتيم تا دو تيم تمريني در اين ورزشگاه نداشته باشند. به اين ترتيب بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران تنها در ورزشگاه "مينه‌رائو" به قدم زدن پرداختند تا شرايط اين ورزشگاه آماده شود.

پديده به مصاف پرسپوليس مي‌رود

پديده خراسان هفته آينده به ديدار پرسپوليس مي‌رود.تيم فوتبال پديده که براي برپايي اردويي به تهران خواهد آمد روز دوشنبه هفته آينده به ديدار پرسپوليس خواهد رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته