جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4773


شهرستان دماوند نياز به احداث کمربندي دارد

مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان مطرح کرد
72درصد از مراجعين براي فراگيري مهارتهاي فني و حرفه‎اي داراي تحصيلات دانشگاهي هستند


شرکت 155نفر در اولين جشنواره مطبوعات و رسانه‎هاي استان البرز


هشتمين همايش ملي و دومين همايش بين المللي تجارت و اقتصاد الکترونيکي


خبر


خبر


 شهرستان دماوند نياز به احداث کمربندي دارد 

دماوند - ايرج صادقعلي

فرمانده پليس راه ويژه شرق استان تهران بر نياز به احداث هرچه زودتر کمربندي در دماوند تأکيد کرد.به گزارش خبرنگارآفرينش، مهران کرانيان در آيين معارفه فرمانده جديد راهور شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان با بيان اينکه راهنمايي و رانندگي جايگاه و مأموريت فراگيري دارد، اظهار کرد: از اين رو، از کودک تا پير سال‌خورده با راهنمايي و رانندگي سر و کار دارند و امرار و معاش مردم با اين يگان به‌‌ هم آميخته شده است.

فرمانده پليس راه ويژه شرق استان تهران ادامه داد: در اين بين، خدمت‌گزاري در اين يگان کار بسيار دشواري است و بايد پاسخگوي مردم باشيم تا حقوق آن‌ها را به جاي بياوريم.

کرانيان با بيان اينکه تلاش‌هاي ناصر اميريان رئيس سابق پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند نتيجه‏بخش بوده است، گفت: نتيجه آن حضور پرشور مسئولان در مراسم امروز است که نشان از تلاش‌هايي دارد که در مدت خدمت خود داشته‌ است.

وي تصريح کرد: همچنين اين امر موجب مي‌شود تا رئيس جديد پليس راهور شهرستان دماوند بداند که چه بار سنگيني بر دوشش قرار دارد و بايد از تمام قدرت خود براي خدمت به مردم که پشتيبان و قدرشناس وي هستند، استفاده کند.

فرمانده پليس راه ويژه شرق استان تهران با بيان اينکه شهرستان دماوند وضع بسيار ويژه‌اي دارد، افزود: اين شهرستان در محور شرياني و حساس تهران- ساري قرار دارد؛ مسيري است که اگر جاده قزوين- رشت، چالوس و هراز بسته شود، آخرين اميد دسترسي مردم به استان‌هاي شمالي کشور است.

وي با بيان اينکه اميدواريم و انتظار داريم با برنامه‌ريزي مناسب و همت مديرکل راه و شهرسازي استان تهران و فرماندار شهرستان دماوند هر چه زودتر طرح شايسته‌اي براي بهبود ترافيک شهرستان دماوند و ترافيک محور شرياني تهران- ساري اجرا شود.فرمانده پليس راه ويژه شرق استان تهران اضافه کرد: اميدواريم هر چه زودتر اين طرح به نتيجه برسد و مردم شهرستان دماوند درون شهر و خيابان‌ها از ترافيک‌هاي سنگين آسوده خاطر شوند و مسافران نيز بتوانند در يک مسير و کمربندي مناسب به آسودگي عبور کنند و به مقصد برسند.

صدور روزانه 300 گواهينامه براي متقاضيان دماوندي

رئيس سابق پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند گفت: روزانه 300 گواهينامه با نام شهرستان دماوند توسط راهور تأييد و چاپ مي‌شود.

ناصر اميريان اظهار کرد: خوشبختانه امکاناتي که اکنون شهرستان دماوند در زمينه راهنمايي و رانندگي دارد، در بسياري از شهرستان‌هاي ديگر استان تهران وجود ندارند.

وي با بيان اينکه اين امر به ياري مسئولان شهرستان دماوند و فرماندهي راهور شرق استان تهران محقق شده است، افزود: به لطف خداوند متعال امروز شهرستان دماوند شرايط بسيار مناسبي دارد و اين موضوع حاصل تلاش همه کساني است که راهور شهرستان دماوند را حمايت کردند.

رئيس سابق پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان دماوند با بيان اينکه راهور دماوند خدمات زيادي را به مردم ارائه مي‌دهد، گفت: به خاطر کمبود‌ها و نداشتن امکانات شهرستان‌هاي همجوار، ‌آن‌ها را نيز زيرپوشش خود قرار داديم و خدمات راهور دماوند از انتهاي بزرگراه بابايي تهران تا نزديکي‌هاي فيروزکوه ادامه دارد.


 مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان مطرح کرد
 72درصد از مراجعين براي فراگيري مهارتهاي فني و حرفه‎اي داراي تحصيلات دانشگاهي هستند 

 همدان – خبرنگار آفرينش

در حال حاضر در کشور و استان همدان با بالاترين نيروي کار جوان که اغلب فارغ‎التحصيلان دانشگاه نيز هستند مواجه هستيم که براي اشتغال آنان بايد برنامه‎ريزي کنيم.مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان گفت: بايد براي تأمين آينده به تعريف و ايجاد شغل‌هاي جديد براي پاسخ به نيازهاي تازه به وجود آمده در جامعه روي آورد.

عليرضا محرابي به مناسبت هفته کار آفريني و ترويج آموزش‌ فني‌و‌حرفه‌اي و هفته خبرنگار در جمع اهالي رسانه اظهار کرد: در دنياي امروز عمر مشاغل به دليل افزايش و تغيير نيازهاي مردم کوتاه شده است و به مانند گذشته امکان انتقال شغل‌ از پدر به پسر فراهم نيست.

وي با اشاره به اينکه فناروي‌هاي جديد برخي از شغل‌هاي گذشته را حذف کردند، افزود: در حال حاضر بسياري از کارهاي فيزيکي حذف و مشاغل ذهني و فکري جاي آن‌ها را گرفته است.

مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان با تأکيد بر اينکه 71.4 درصد جمعيت استان که در سن 15 تا 64 سال قرار دارند، براي يافتن شغل و يا حفظ شغل نياز به آموزش دارند، تصريح کرد: در حال حاضر در کشور و استان همدان با بالاترين نيروي کار جوان که اغلب فارغ‌التحصيلان دانشگاه نيز هستند مواجه هستيم که براي اشتغال آنان بايد برنامه‌ريزي کنيم.

وي با بيان اينکه 85 رصد از افرادي که براي فراگيري مهارت وارد مراکز فني‌وحرفه‌اي مي‌شوند نيمه ماهر و يا فاقد مهارت هستند، افزود: 72 درصد از مراجعان براي فراگيري مهارت داراي تحصيلات دانشگاهي هستند و 75 درصد بين 15 تا 30 سال سن دارند.

محرابي با اشاره به اينکه براي ايجاد شغل جمعيت جوان به همگرايي بين دستگاه‌هاي مختلف اجرايي نياز است، خاطرنشان کرد: آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در سه حوزه دولتي، خصوصي و مشارکتي با کارآفرينان ارائه مي‌شود.

وي با تأکيد بر اينکه بايد از ارائه آموزش‌هاي غيرکاربردي خودداري کرد، اظهار کرد: مرکز مهارت‌هاي پيشرفته در پنج دانشگاه استان همدان راه‌اندازي شده که در سال گذشته 193 هزار نفر ساعت آموزش ارائه داده است.

مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان با اشاره به اهميت رعايت عدالت آموزشي در سراسر استان، گفت: در سال گذشته 366 هزار نفر ساعت در روستاهاي استان، 306 هزار نفر ساعت در زندان، 3 هزار و 384 نفر ساعت در مراکز درمان اجباري، 130 هزار نفر ساعت در صنايع و اصناف، 189 هزار نفر در مراکز سيار شهري و حاشيه شهر و 103 هزار نفر ساعت در پادگان‌هاي نظامي آموزش ارائه شده است.

وي با بيان اينکه در آموزشگاه‌هاي آزاد نيز 4 ميليون و 230 هزار و 498 نفر ساعت آموزش ارائه شده است، ادامه داد: در چهار ماه اول سال جاري نيز در بخش دولتي يک ميليون و 300 هزار نفر ساعت و در بخش آموزشگاه‌هاي آزاد605 هزار نفر ساعت آموزش به مهارت آموزان داده شده است.

محرابي با تأکيد بر اينکه فني و حرفه‌اي در هر حوزه‌اي که نياز باشد براي ارائه آموزش ورود پيدا خواهد کرد، افزود: مرکز آموزش علمي کاربردي مهارت نيز ايجاد شده و 325 دانشجو در حال تحصيل هستند.

وي با اشاره به اينکه دستگاه‌هاي دولتي نبايد جزيره‌اي عمل کنند، تصريح کرد: در حال حاضر براي استفاده از تمامي امکانات موجود استان براي ارائه آموزش، با بسياري از دستگاه‌هاي اجرايي توافق‌نامه امضا شده به طوري که 43 درصد دانش آموزان کار ودانش توسط فني و حرفه‌اي آموزش داده مي‌شوند.

مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان با بيان اينکه به مددجويان کميته امداد آموزش‌هاي فني‌وحرفه‌اي ارائه مي‌شود، اظهار کرد: 60 درصد هزينه آموزش مددجويان کميته امداد توسط اداره کل آموزش فني‌وحرفه‌اي پرداخت مي‌شود تا مددجويان به خودکفايي برسند.وي با تأکيد بر اينکه در آينده نزديک با اداره کل بهزيستي استان همدان نيز تفاهمنامه منعقد خواهد شد، تصريح کرد: آموزش نانوايان، کارگران ساختماني و قاليبافان بر عهده اداره کل آموزش فني‌وحرفه‌اي است. محرابي با اشاره به اينکه نخستين دوره مسابقات معلولان نيز برگزار شد، ادامه داد: در اين مسابقات 97 معلول شرکت کردند که شامل 65 نفر مرد و 32 نفر زن بودند.

وي با بيان اينکه آزمون‌هاي فني و حرفه‌اي براي دو گروه آموزش ديده در مراکز و افراد مدعي مهارت برگزار مي‌شود، افزود: در سال گذشته از 87 هزار و 159 نفر آزمون سنجش مهارت به عمل آمد و 64 هزار و 192 نفر موفق به اخذ نمره قبولي شدند و در چهار ماهه سال جاري نيز از 15 هزار و 965 نفر آزمون به عمل آمده است.

مديرکل آموزش فني‌وحرفه‌اي استان همدان با تأکيد بر اينکه گواهي مهارت کاغذي از دور خارج شده، تصريح کرد: براي افراد آموزش ديده کارت الکترونيکي مهارت که قابليت ذخيره 20 گواهي مهارت را دارد صادر مي‌شود و امکان استعلام آنلاين آن وجود دارد.

وي با اشاره به اينکه ميانگين آموزش فني و حرفه‌اي در کشور براي هر فرد 14ساعت است ،ادامه داد:در استان همدان ميانگين اموزش براي هر فرد 16 ساعت است.


 شرکت 155نفر در اولين جشنواره مطبوعات و رسانه‎هاي استان البرز 

 کرج - خاکپور

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز گفت: برگزيدگان جشنواره مطبوعات و رسانه‎هاي استان 18 مرداد معرفي مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز، سيد موسي حسيني کاشاني با اعلام اين خبر افزود: اولين جشنواره مطبوعات و رسانه هاي استان به پيشنهاد اهالي رسانه برگزار شد تا برترين هاي اين حوزه شناسايي شوند.

وي اظهار داشت: در مجموع 155نفردر نه بخش خبر، گزارش، تيتر، سرمقاله و يادداشت،عکس، تحليل،مصاحبه ،طنزو کاريکاتورو صفحه آرايي و گرافيک مطبوعاتي در اين جشنواره شرکت کرده‌اند.

کاشاني خاطر شان کرد:با پايان مهلت ارسال آثار، در مجموع 725 اثر به دبيرخانه ارسال شد که از ميان اين آثاردر نهايت 27 اثر برگزيده مي‌شوند.

وي گفت : سه نفر برگزيده در هر بخش روز 18 مرداد با يکديگر رقابت مي‌کنند و در نهايت يک نفر از هر بخش به عنوان برگزيده نهايي انتخاب و معرفي مي‌شود. اين مسئول تصريح کرد: سه نفر از اساتيد برجسته حوزه رسانه داوري آثار ارسالي را به عهده دارند و تا 18 مرداد برگزيدگان اوليه اين جشنواره را اعلام مي‌کنند. مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز افزود: در مجموع 10 پايگاه خبري،هشت خبرگزاري،10 نشريه محلي و 18 سرپرستي در اولين جشنواره مطبوعات و رسانه‌هاي استان شرکت کرده‎اند.

کاشاني اظهار داشت: در مراسم اختتاميه اين جشنواره علاوه بر تقدير از برگزيدگان، نشست تخصصي با عنوان استقلال حرفه اي روزنامه نگاران نيز برگزار مي‌شود.


 هشتمين همايش ملي و دومين همايش بين المللي تجارت و اقتصاد الکترونيکي 

 اراک - الهام فراهاني

با توجه به آمادگي مناسب کشور در پذيرش تکنولوژي و حضور بخش خصوصي به منظور همکاري در حل مسائل کلان کشور هشتمين همايش ملي و دومين همايش بين المللي تجارت و اقتصاد الکترونيکي در تاريخهاي 29،28 و 27 مهرماه سال جاري در برج ميلاد تهران برگزار مي‎گردد. اين همايش با هدف ارائه دستاوردهاي اجرايي شدن نقشه راه توسعه تجارت و اقتصاد الکترونيکي ايران، پياده‌سازي طرحها و پروژه‌هاي پايلوت کشور، رصد تجارت و اقتصاد الکترونيکي در ايران، بررسي آخرين پيشرفتهاي جهاني در حوزه تجارت و اقتصاد الکترونيکي و... برگزار مي‌شود.


 خبر 

 820 وانت بار در دماوند ساماندهي شد

دماوند - ايرج صادقعلي

مسوول تاکسيراني شهرداري دماوند از ساماندهي 820 وانت بار در اين شهر خبر داد. محمدرضا عسگري در گفت و گو با آفرينش اظهار کرد: ساماندهي وانت بارهاي سطح شهر در حال حاضر به صورت کامل اجرايي شده و موفقيت آميز بوده است.

وي اضافه کرد: بخش نخست اين طرح ثبت اطلاعات مالک و مشخصات وانت بار موجود در شهر دماوند و حومه در سامانه سوخت کشور بوده که بطور کامل انجام و پس از آن با درج آرم و علائم بر روي بدنه خودرو و ارايه مدارک و سير مراحل قانوني، متقاضي تحت پوشش سازمان حمل و نقل همگاني دماوند و حومه قرار گرفت.

اين مقام مسوول ادامه داد: در گام بعدي پس از متحدالشکل شدن ظاهر خودروها با نصب نوار شطرنجي نارنجي بر روي گلگير و حک آرم سازمان بر روي در، جهت معرفي رانندگان به سازمان بيمه تامين اجتماعي که يکي از نيازهاي ضروري هر فرد مي‌باشد اقدام شد.

دستگاه‏‌هاي متولي اشتغالزايي را در فيروزکوه تقويت کنند

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

مدير آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فني و حرفه‏اي استان تهران گفت: دستگاه‏هاي متولي با کمک يکديگر اشتغالزايي را در شهرستان فيروزکوه تقويت و پويا کنند. محمدصديق محمدي اظهار کرد: در تمام دنيا آموزش مهارتي از اهميت خاصي برخوردار است. وي با اشاره به بازنگري سازمان آموزش فني و حرفه‏اي عنوان کرد: اين سازمان در طراحي ساختار خود، بستر اشتغال را به عنوان رسالت اصليش قرار داده است.مدير آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فني و حرفه‏اي استان تهران بيان کرد: هم‏اکنون در بحث مهارت آموزشي مشکلات زيادي وجود دارد.

محمدي با اشاره به اينکه بخش خصوصي تا کنون بسيار ضعيف عمل کرده است، تصريح کرد: اکنون بايد دستگاه‏هاي متولي با کمک يکديگر موضوع اشتغال را در شهرستان فيروزکوه تقويت و پويا کنند.

در حال حاضر يکي از مهمترين موضوعات کشور بحث توليد است

رشت - سيده حديث ميرزاده

مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي گيلان گفت: بايد مشکلات حوزه توليد را چنان رفع کرد که مدنظر دولت مي‌باشد.

مهندس طهمورث لاهوتي اشکوري گفت: بانکها مي‎بايست حامي باشند حتي اگر حق با آنها هم باشد مي‎بايست در جهت گردش چرخ صنعت استان و حمايت از توليدکنندگان به ويژه در شهرکهاي صنعتي و تحقق اقتصاد مقاومتي راهگشا باشند. عمده مشکلات واحدهاي صنعتي مربوط به بانکها، دارايي و تامين اجتماعي مي‎باشد.

وي در ادامه گفت: بنا به تاکيد استاندار بومي گيلان، کار گروه حمايت از توليدکنندگان با حضور مسئولين تصميم‎گيرنده در بانکها برگزار مي‎شود چرا که برخي از مشکلات درون استاني و برخي کشوري مي‎باشد و دغدغه توليدکنندگان در بانکها بدهيهاي معوقه مي‎‎باشد.

رئيس هيئت مديره شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان بيان داشت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، استاندار گيلان، فرمانداران و مديران مرتبط با صنعت در سطح استان تکيه گاه بزرگ صنعتگران و گرهگشاي دغدغه‎هاي حال حاضر توليدکنندگان مي‎باشند.

مدير صنعت، معدن و تجارت پرديس:

روزانه 40 بازرسي از اصناف پرديس صورت مي‏گيرد

پرديس - ايرج صادقعلي

مدير صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس گفت: روزانه 40 بازرسي از اصناف شهرستان پرديس صورت مي‏گيرد.

جواد سياح در گفت‏وگو با خبرنگارآفرينش از تشکيل هفت اتحاديه اصناف در شهرستان پرديس خبر داد و گفت: تعداد اتحاديه‏هاي اين شهرستان بايد به 15 اتحاديه افزايش يابد.

وي بيان کرد: زماني که تعداد اتحاديه‏هاي شهرستان پرديس به 10 اتحاديه برسد، با برگزاري انتخابات در زمينه تشکيل اتاق اصناف در شهرستان پرديس اقدام مي‏شود.

مدير صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس از صادر شدن روزانه 20 برگه تخلف در شهرستان پرديس خبر داد و افزود: روزانه 40 بازرسي از اصناف شهرستان پرديس صورت مي‏گيرد که با شناسايي تخلفات و صدور برگه‏هاي تخلف مشکلات را در اين شهرستان به حداقل مي‏رسانيم.

سياح اولويت بازرسي‏ها را بيشتر بر روي اقلام ضروري مانند نان دانست و گفت: تمام مناطق جاجرود بازرسي شده است و در اين بازرسي‏ها راي براي پلمپ بيش از 30 مغازه که مشکلات بهداشت محيطي و فردي داشته‏اند، صادر شده است.

وي تاکيد کرد: در تلاش هستيم تا واحدهايي که بدون پروانه مشغول به کسب در شهرستان پرديس هستند را ساماندهي کنيم و اين در صورتي است که اتحاديه‏ها با برگزاري انتخابات تشکيل شوند و به اين موارد رسيدگي کنند.

با اجراي طرح صنعتي احداث آب‌زدايي از لجن کنورتور؛

بزرگترين پروژه تحقيقاتي صنعت فولاد در ذوب آهن اصفهان کليد خورد

اصفهان - راعي

با اجراي طرح صنعتي احداث آب زدايي از لجن کنورتور در ذوب آهن اصفهان، سيستم عمليات استخراج فعلي، جهت فروش لجن در منطقه هواشناسي و فراهم آوردن امكان فرآوري، فروش يا استفاده از لجن مذكور در داخل كارخانه مستقيماً پس از آب‌زدايي حذف مي‌شود. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، معاون برنامه‌ريزي و توسعه شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: طرح پايلوت «مطالعه، آزمايش و اجراي آبزدايي از لجن کنورتور» در قالب يک پروژه نيمه صنعتي در ذوب آهن اصفهان، در شرکت کيان معدن در بروجن و با همکاري کار‌شناسان ذوب آهن با موفقيت به پايان رسيد. مهندس محمدرضايي افزود: با توجه به نتايج مطلوب اين پروژه، مقرر شد طرح صنعتي آن در ذوب آهن اصفهان اجرا شود. لذا در اين خصوص طرح اجرايي آماده و اسناد مناقصه در فرمت BOT استخراج و فراخوان شد که پس از انجام بررسي‌هاي لازم در جلسات کار‌شناسي، شرکت کيان معدن به عنوان سرمايه گذار انتخاب شد.

وي اظهار داشت: بر اساس مفاد قرارداد منعقده، رسماً عمليات اجرايي اين طرح از22 تيرماه آغاز شد که کل سرمايه آورده شده سرمايه گذار، بصورت تحويل محصول لجن ماهيانه برداشت مي‌شود.

وي مزاياي اقتصادي و زيست محيطي اين طرح را شامل کاهش هزينه‌هاي انتقال آب و لجن به سايت هوا‌شناسي حدود ده ميليارد ريال در سال عنوان کرد و ادامه داد: از ديگر مزاياي اين طرح، شامل برگشت حجم قابل توجهي از آب به سيکل توليد است که با توجه به شرايط بحراني تامين آب بطوري که پس از اجراي طرح و در شرايط ظرفيت کامل هر روز 800-600 متر مکعب آب به سيکل در گردش بر مي‌گردد. رضايي تاکيد کرد: حذف سيستم عمليات استخراج فعلي جهت فروش لجن در منطقه هوا‌شناسي وفراهم آوردن امکان فرآوري، فروش يا استفاده از لجن مذکور در داخل کارخانه مستقيماً پس ازآب زدايي از ديگرمزاياي اين طرح است. معاون برنامه‌ريزي و توسعه ذوب آهن اصفهان گفت: به دليل شرايط خاص خشک کردن لجن در روش قبلي در محوطه هوا‌شناسي که مقداري با خاک موجود مخلوط مي‌گرديد عملا 10 درصد محصول از بين رفته يا کيفيت فروش نداشته است و با اجراي اين پروژه از اين پرت هم جلوگيري مي‌‌شود. وي افزود: حفظ و بهبود محيط زيست به دليل مشکل تردد و حمل تانکر‌هاي لجن در سطح کارخانه و همچنين عدم ارسال آب مذکور به سفره‌هاي زير زميني در ضلع غربي ذوب آهن از ديگر محاسن اين طرح است. رضايي بيان داشت: در اين طرح به دليل اجراي طرح‌هاي توسعه، بخشي از زمين که جهت خشک کردن لجن استفاده مي‌شود آزاد سازي مي‌‌شود و تنها يک محوطه 4000 مترمربع جهت کنترل و خشک کردن و آماده سازي لجن براي فروش نياز است. که در حال حاضر زمين اشغال شده بيش از 5 برابر اين مساحت است.


 خبر 

 اعضاي کميته مديريت عملکرد برق منطقه‌‎اي خوزستان منصوب شدند‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

توسط مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اعضاي "کميته مديريت عملکرد" در اين شرکت منصوب شدند.

محمود جانقربان در حکمي آقايان صمد صباغ، کيوان خورسند، مهرداد محمودي عبداله، بيژن بابادي، مهدي زيبايي‎فر و رستم شمس (دبير کميته) را به عنوان اعضاي کميته مديريت عملکرد اين شرکت منصوب کرد.

فرماندار فيروزکوه خواستار شد؛

ارائه راهکار براي اشتغال‏زايي جوانان متقاضي کار در فيروزکوه

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

فرماندار فيروزکوه گفت: بايد براي جمعيت ثبت‏نام شده جوان متقاضي کار در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعي و واحدهاي کارآفرين زير نظر اين اداره که در ترافيک مانده‏اند، راهکارهايي ارائه دهيم.

به گزارش خبرنگارآفرينش، ابوالقاسم مهري در جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه‏گذاري که با حضور محمدصديق محمدي مدير آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فني و حرفه‏اي استان تهران و هيئت همراه در سالن اجتماعات مرکز فني و حرفه‏اي شهرستان فيروزکوه برگزار شد، به گذشت يک سال از بر سر کار آمدن دولت تدبير و اميد و خدمات اين دولت اشاره کرد.

وي بيان کرد: بايد بررسي شود تا بدانيم در اين يک سال در کجاي کاري که در راستاي اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي انجام شده است و هر پنج سال به عنوان برنامه توسعه تعريف مي‏شود، قرار گرفته‏ايم و تا چه اندازه به احقاق اين اهداف پرداخته‏ايم.

فرماندار فيروزکوه اضافه کرد: بايد مشخص شود دستگاه‏هاي عضو کارگروه اشتغال و سرمايه‏گذاري در مسير فعاليت‏ها و ماموريت‏ها چه کارهايي انجام داده‏اند.

مهري افزود: بايد براي جمعيت ثبت‏نام شده جوان متقاضي کار در اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعي و واحدهاي کارآفرين زير نظر اين اداره که در ترافيک مانده‏اند و فسيل شده‏اند، راهکارهايي ارائه دهيم که اين ترافيک روان و تسهيل شود.

وي تصريح کرد: دولت در گام نخست بايد زمينه اشتغال و سرمايه‏گذاري را فراهم کند که زمينه و بستر آن هم آموزش‏هاي مهارتي در رشته‏هاي گوناگون فني و حرفه‏اي است.

فرماندار فيروزکوه با اشاره به افزايش کيفيت آموزش اظهار کرد: آموزش توسط دستگاه‏هاي متولي مثل کميته امداد امام خميني(ره)، بهزيستي، فرهنگ و ارشاد اسلامي و ... بايد راستي‏آزمايي شود؛ در غير اين صورت دچار آسيب مي‏شويم.

مهري ادامه داد: ظرفيت‏سازي افرادي که در اين زمينه تعهد دارند، بايد توسط کارگروه اشتغال و سرمايه‏گذاري در شهرستان فيروزکوه رهبري شود.

فرماندار فيروزکوه با بيان اينکه زمينه و تجهيزات کامل و لازم براي آموزش مهارت‏هايي همچون مکانيک، برق، معرق‏کاري، قالي‏بافي و ... در شهرستان فيروزکوه فراهم است.

مهري تاکيد کرد: تمامي صاحبان صنعت و بخش کشاورزي و دستگاه‏هايي که کلاس‏هاي آموزشي در رشته‏ها و در سنين مختلف در اداره خود برگزار مي‏کنند با انعقاد يک تفاهم‏نامه دو يا چندجانبه با فني و حرفه‏اي شهرستان فيروزکوه مي‏توانند همه کلاس‏هاي آموزشي، مهارتي، هنري و ... را با همکاري و با استفاده از تجهيزات و ظرفيت اين واحد برگزار کنند.

وي با اشاره به اينکه همکاري چندجانبه دستگاه‏ها با يکديگر آثار گوهرباري به همراه دارد، عنوان کرد: اين امر سبب مي‏شود زيان‏ها و چالش‏هاي پيش رو برداشته شود و هزينه‏ها کاهش و ميزان بهره‏وري افزايش يابد.

مدير آبفاي فردوسيه مطرح کرد؛

اقدامات آبفاي فردوسيه جهت گذر از فصل بحران

شهريار - برزگر

مدير آبفاي فردوسيه از اقدامات اين امور جهت گذر از فصل پيک مصرف و به حداقل رساندن افت فشار و قطعي آب خبر داد.

محسن احمدي با اعلام اينکه امور آبفاي فردوسيه همه کوشش خود را کرد تا مشکلات ناشي از بحران آب گريبان مشترکين اين امور را نگيرد گفت: از مهم‌ترين اقدامات اين امور در روزهاي بحران مي‌توان به جمع‌آوري 28 فقره انشعاب غيرمجاز باغات و ويلاهاي اطراف شهر، ارسال 300 مورد اخطار به مشترکين پرمصرف، جمع‌آوري و قطع بالغ بر 4000 متر از معابر دوشبکه‌اي، ارسال بروشور به همراه قبوض و نصب بنر در اماکن و معابر عمومي، مکاتبه با شهرداري در خصوص آبياري فضاهاي سبز در ساعات پاياني شب و ابتدايي صبح، توجيه مامورين قرائت جهت بررسي انشعابات کم‌مصرف و اخطار شفاهي به مشترکين پرمصرف اشاره کرد. مدير آبفاي فردوسيه همچنين از ارجاع 7 مورد پرونده انشعاب غيرمجاز به دادگاه خبر داد.

آغازبرداشت گندم در فيروزکوه

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

مدير جهاد کشاورزي شهرستان فيروزکوه گفت: با توجه به کاهش بارشهاي جوي پاييزه و زمستانه در سال گذشته، پيش بيني مي شود سطح برداشت گندم شهرستان در سال زراعي جاري کاهش داشته باشد.

روح ا... درويش خضري در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: برداشت محصول گندم از 23 تيرماه گذشته از مزارع شهرستان فيروزکوه آغاز شده است.

وي گفت: شهرآباد، دهين، حصاربن، چزکين و سله بن عمده مناطق کشت ديم شهرستان است و کشت آبي نيز بطور پراکنده در جايجاي شهرستان که امکان حضور کمباين هاي برداشت وجود دارد، انجام شده است.

درويش خضري تصريح کرد: با توجه به کاهش بارشهاي جوي پاييزه و زمستانه در سال گذشته، پيش‌بيني مي‌شود سطح برداشت گندم شهرستان در سال زراعي جاري کاهش داشته باشد و عملکرد 5/3 تا چهار تن در هکتار براي گندم آبي و 700 تا 900 کيلوگرم در هکتار براي گندم ديم قابل تصور است.

وي با اشاره به اينکه معمولاً برداشت گندم تا پايان مردادماه در شهرستان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: دو دستگاه کمباين از گرمسار وارد منطقه شده اند و به برداشت گندم مشغولند که عملکردشان رضايتبخش بوده و تاکنون شکايتي در اين زمينه از سوي بهره برداران واصل نشده است.

اين مقام مسؤول افزود: سطح زير کشت گندم در شهرستان در سال زراعي 93-1392 در مجموع هزار و 200 هکتار بوده است که از اين ميزان 500 هکتار آبي و مابقي آن ديم است.

اين گزارش حاکي است؛ الوند و پيشتاز عمده ارقام آبي و اميد عمده رقم کشت ديم گندم را در اراضي زراعي شهرستان فيروزکوه تشکيل مي‌دهند. در سال زراعي گذشته در مجموع سه هزار تن گندم آبي با متوسط عملکرد پنج تن در هکتار و 840 تن گندم ديم با عملکرد 2/1 تن در هکتار از سطح زمين هاي زراعي برداشت شده بود. جو و تريتيکاله (چاندوم) از ديگر غلاتي است که در گستره پراکنده‌اي از شهرستان فيروزکوه از گدوک تا سيمين دشت کشت مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته