جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777


زمان ثبت‌نام کارشناسي پيوسته و ناپيوسته و انتشار نتايج ارشد و دکتري دانشگاه آزاد اعلام شد


خبر


خبر


انتصابات


 زمان ثبت‌نام کارشناسي پيوسته و ناپيوسته و انتشار نتايج ارشد و دکتري دانشگاه آزاد اعلام شد 

 معاون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ثبت نام براي مقاطع کارشناسي پيوسته و ناپيوسته از صبح امروز سه شنبه 21 مرداد آغاز خواهد شد و تا شنبه اول شهريور ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دکترعلوي فاضل در نشست خبري که يکشنبه برگزار شد، گفت: هر داوطلب مي‌تواند با مراجعه به سايت www.azmoon.org و با تهيه کارت اعتباري رشته محل‌هاي خود را انتخاب و ثبت نام خود را انجام دهد.

وي اظهارکرد: هر داوطلب مقطع کارشناسي پيوسته مي‌تواند 10 رشته محل را از يک مجموعه آموزشي با توجه به دفترچه ثبت نام که بر روي سايت قرار دارد، انتخاب کند. همچنين هر داوطلب مقطع کارشناسي ناپيوسته مي‌تواند يک رشته را در 10 محل انتخاب کند. وي ادامه داد: داوطلباني که علاقمند به ثبت نام در چند مجموعه آموزشي هستند مي‌توانند با خريد کارت اعتباري جداگانه به صورت آنلاين و الکترونيکي از سايت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي نسبت به ثبت نام خود در آن مجموعه اقدام کنند که هزينه ثبت نام در دو مقطع کارشناسي 25 هزار تومان و در مقطع کارداني 23 هزار تومان است.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه براي ثبت نام در رشته‌هاي بدون آزمون هيچ محدوديتي وجود ندارد و داوطلبان با هر شغل و سني مي‌توانند براي ادامه تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي اقدام کنند، توضيح داد: براي پذيرفته شدگان بدون آزمون مطابق مقررات وظيفه عمومي درخواست معافيت تحصيلي صادر خواهد شد که به آنها اين امکان را مي‌دهد در رشته مورد نظر خود ادامه تحصيل دهند.

علوي فاضل ادامه داد: هر داوطلبي با هر ديپلمي مي‌تواند در هر مجموعه‌اي با توجه به علاقه خود انتخاب رشته کند، همچنين در صورتي که داوطلبي علاقمند به ثبت نام در هر مجموعه باشد نيزبرايش هيچ مسئوليتي وجود ندارد. معاون دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه در مورد ثبت نام رشته‌هاي کارداني پيوسته و ناپيوسته توضيح داد: ثبت نام رشته‌هاي کارداني پيوسته و ناپيوسته از روز سه شنبه 21 مردادماه آغاز و تا روز شنبه يکم شهريور ماه ادامه خواهد داشت. همچنين داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org و انتخاب يک رشته محل نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.علوي فاضل تاکيد کرد:‌ داوطلبان مقطع کارداني مي‌توانند با يک پرينت از ثبت نام خود در سايت از روز شنبه هشتم شهريور ماه به واحد دانشگاهي انتخابي خود مراجعه و نسبت به ثبت نام قطعي خود اقدام کنند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه در مورد انتخاب رشته داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسري 93 نيز اظهار کرد: اين فرايند از روز سه شنبه 21 مردادماه آغاز و تا روز شنبه يکم شهريور ادامه خواهد داشت.هر داوطلبي که در آزمون سراسري 93 شرکت کرده است مي‌تواند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته براي دانشگاه آزاد اسلامي اقدام کند.

علوي فاضل افزود: هر داوطلب بايد با تهيه کارت اعتباري که به صورت الکترونيکي امکان تهيه آن وجود دارد براي انتخاب رشته اقدام کند. هر داوطلب مجاز است با تهيه کارت اعتباري در گروه آزمايشي فوق هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت به صورت جداگانه انتخاب رشته کند.

وي در مورد تعداد رشته محل‌هاي انتخابي داوطلبان توضيح داد: هر داوطلب مي‌تواند بر اساس نمره کل و علاقه در 20 رشته محل انتخاب رشته کند. داوطلباني که علاوه بر گروه آزمايشي اصلي خود متقاضي گروه‌هاي زبان خارجه و هنر هستند مي‌توانند براي هر يک از گروه‌هاي مذکور نيز انتخاب رشته نمايند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي در مورد زمان اعلام نتيجه کليه رشته‌هاي با آزمون و بدون آزمون نيز گفت: زمان اعلام نتايج در هفته‌هاي اول و دوم شهريور ماه خواهد بود که از طريق سايت روابط عمومي مرکز آزمون به نشاني pubr-azmoon.com اخبار تکميلي آن اعلام خواهد شد.

علوي فاضل در پايان تاکيد کرد: داوطلبان مي‌توانند در صورت مواجه شدن با هر سوال يا ابهامي به سايت www.azmoon.org به pubr-azmoon.com مراجعه کنند تا کارشناسان مرکز به سوال آنها پاسخ دهند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي در مورد انتخاب رشته داوطلباني که در رشته‌هاي بدون آزمون شرکت کرده‌اند، توضيح داد: همه داوطلبان با هر رشته در دبيرستان و هر مدرکي در مقاطع مختلف مي‌توانند در مقاطع بالاتر شرکت کنند براي مثال داوطلبي با رشته دبيرستاني علوم انساني مي‌تواند در رشته عمران شرکت کند.

علوي فاضل افزود: اما اگر داوطلبان در آزمون شرکت کردند فقط درمقطعي که تجانس ديپلم و رشته انتخابي وجود دارد مي‌توانند انتخاب رشته انجام دهند.

وي تاکيد کرد: همه متقاضيان تحصيل در آموزش عالي چه داوطلباني که در کنکور شرکت کرده‌اند و چه افرادي که در کنکور شرکت نکرده‌اند مي‌توانند در سيستم بدون آزمون شرکت کنند.

رئيس مرکز آزمون در مورد ظرفيت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي اظهارکرد: به طور کلي يک ميليون ظرفيت در همه رشته‌ها وجود دارد که 30 درصد آن خالي خواهد ماند يعني 300 هزار ظرفيت در مقاطع کارداني و کارشناسي پر نمي‌شود.

علوي فاضل در ادامه با تاکيد بر اينکه شرط معدل براي ثبت نام در آزمون وجود ندارد، توضيح داد: اگر تقاضا بيشتر از ظرفيت باشد معدل تعيين کننده پذيرش خواهد بود.

وي با تاکيد بر اينکه بيش از96 درصد رشته محل‌ها بدون آزمون هستند، افزود:‌ کمتر از چهار درصد رشته محل‌هاي پرتقاضاي دانشگاه آزاد اسلامي در مقطع کارداني، کارشناسي و دکتراي حرفه‌اي که شامل رشته‌هاي پزشکي،‌ دندانپزشکي، ‌داروسازي و دامپزشکي است بايد با آزمون پذيرش شوند.

معاون دانشگاه آزاد اسلامي به آمار سال 91 اشاره کرد و افزود: در سال 91، 488 هزار تقاضا براي رشته‌هاي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي وجود داشت که ما توانستيم به 1500 نفر پاسخ دهيم در واقع تقاضا زياد و ظرفيت کم بود. در سال 91 بيش از 8000 داوطلب با رشته دبيرستاني علوم تجربي با معدل بالاي 19 به دليل ظرفيت کم پذيرش نشدند. ما تلاش مي‌کنيم پاسخگوي اين تقاضا باشيم تا نياز کشور را رفع کنيم.

اعلام نتايج ارشد و دکتري دانشگاه آزاد در نيمه اول شهريور

علوي فاضل در مورد اعلام نتايج آزمون کارشناسي ارشد و دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي نيز توضيح داد: هم اکنون پاسخنامه‌هاي کارشناسي ارشد قرائت شده است و سوالات کتبي دکتراي تخصصي تصحيح شده و 70 درصد مصاحبه‌ها تمام شده است. نتايج هر دو آزمون در هفته اول و دوم شهريور اعلام خواهد شد. وي در مورد ظرفيت‌ها در مقاطع مختلف اظهارکرد: در مجموع 998 هزار و 189 ظرفيت وجود دارد که 183 هزار و 350 ظرفيت متعلق به کارداني پيوسته، 177 هزار ظرفيت متعلق به کارداني ناپيوسته، 171 هزار ظرفيت متعلق به کارشناسي ناپيوسته، 291 هزار ظرفيت متعلق به کارشناسي پيوسته، 156 هزار و 920 ظرفيت متعلق به کارشناسي ارشد، 1900 ظرفيت متعلق به دکتراي حرفه‌اي و 17 هزار و 19 ظرفيت متعلق به دکتراي تخصصي است.


 خبر 

 با تجميع واحد علوم و تحقيقات با واحدهاي دانشگاه آزاد؛

1000 رشته ارشد و500 رشته دکتري به دانشگاه آزاد افزوده مي‌شود

نماينده تام الاختيار رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي کشور در استانهاي هرمزگان ، کرمان و سيستان و بلوچستان گفت: با تجميع واحد علوم و تحقيقات با واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در کشور يک هزار رشته در مقطع کارشناسي ارشد و 500 رشته در مقطع دکتري به رشته‌هاي پيشين افزوده مي شود.به گزارش خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خليج فارس، رستمي افزود: با افزوده شدن اين رشته‌ها، شمار رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي در نيمسال تحصيلي جديد به 20 هزار رشته در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري مي رسد.

وي کيفي سازي دانشگاه‌ها و تبديل آنها به دانشگاه‌هاي جامع، افزايش شمار مقالات و اعضاي هيئت علمي، ايجاد قطب‌هاي علمي با توجه به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي هر استان را از مهمترين اهداف تجميع واحدهاي علوم و تحقيقات با واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد.

نماينده تام‎الاختيار رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي کشور در استانهاي هرمزگان، کرمان و سيستان و بلوچستان بيان کرد: کاهش واحدهاي زيان ده اين دانشگاه از 235 واحد به 171 واحد از ديگر مزاياي اين تجميع بوده است.

رستمي اظهارکرد: اکنون 42 واحد علوم و تحقيقات در سراسر کشور وجود دارد که فقط 8 واحد آن مجوز رسمي از وزارت علوم تحقيقات و فناوري دارند و با اين تجميع اين واحدها با واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي، مجوز لازم را کسب مي کنند.

وي خاطرنشان کرد: بر اساس بخشنامه جديد، افرادي که به هر دليل در دانشگاه آزاد اسلامي از تحصيل بازمانده‌اند، امکان تحصيل مجدد آنها فراهم شده است.

نماينده تام الاختيار رئيس عالي دانشگاه آزاد اسلامي کشور در استانهاي هرمزگان، کرمان و سيستان و بلوچستان عنوان کرد: متقاضيان مي‌توانند از نيمسال تحصيلي جديد در دانشگاه محل زندگي خود نام‌نويسي کنند و مشغول به تحصيل شوند.

رستمي با اشاره به تغييرات در ميزان شهريه تصريح کرد: بر اساس مصوبه هيات امنا ، شهريه‌ها بر حسب واحدهاي دانشگاهي در هر استان تعيين مي‌شود.وي در پايان گفت: بر اين اساس ميانگين افزايش شهريه‌ها در واحدهاي دانشگاه‌هاي استانها در هر نيمسال تحصيلي نبايد از15 درصد بيشتر باشد.

معاون آموزشي جهاد دانشگاهي خبر داد؛

مشاهده آنلاين کارنامه‌ي دانشجويان از ترم آينده

دانشجويان از ترم آينده مي‌توانند کارنامه‌ي خود را به صورت آنلاين مشاهده کنند و براي ترم آينده نيز ثبت نام کنند.منير سهرامي معاون آموزشي جهاد دانشگاهي واحد البرز در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: با ساخت نرم افزار رويشي، دانشجويان مي‌توانند از ترم آينده ثبت نام خود را آنلاين انجام دهند.

وي افزود: هفته‌ي آينده اين نرم افزار راه‌اندازي مي‌شود و پرسنل، دانشجويان و مخاطبين مي‌توانند از اين نرم‌افزار آموزشي استفاده نمايند و ثبت نام خود را به صورت آنلاين انجام دهند و کارنامه‌ي خود را نيز به صورت آنلاين مشاهده کنند.

نتايج اولين روزدوازدهمين المپياد ورزشي دانشجويان دختر سراسر کشور اعلام شد

نخستين روز از رقابتهاي تکواندو دوازدهمين المپياد ورزشي دانشجويان دختر با شناخت قهرمانان چهار وزن پيگيري شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، مسابقات تکواندو دوازدهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان دختر سراسر کشور در بخش مبارزه آغاز شد که در اوزان فرد نفرات ذيل به ترتيب صاحب مدال هاي طلا، نقره و برنز شدند.وزن اول : 1- بهناز عابدي از دانشگاه تهران ، 2- فرانک ساساني از دانشگاه پيام نور ، 3- سهيلاتاج زاده از دانشگاه جامع علمي کاربردي تهران و مهديه عباس زادگان از دانشگاه فردوسي مشهد.وزن سوم: 1- فريما ساساني از دانشگاه پيام نور ، 2-فاطمه بيک محمدي از بوعلي سينا همدان ، 3- آيناز پور مطهري از دانشگاه شهيد بهشتي و پگاه باقري از دانشگاه علم و صنعت تهران.وزن پنجم: 1- کوثر اصلاني از دانشگاه اصفهان ، 2- زهرا دودانگه از دانشگاه شهيد بهشتي ، 3- سپيده سيف پور از دانشگاه الزهرا و نيلو فر محمدي پور از پيام نور گيلان.وزن هفتم : 1- ريحانه راد از دانشگاه الزهرا ، 2- سمانه ملوندي از دانشگاه فردوسي مشهد ، 3- فاطمه بهراميان از دانشگاه جامع علمي کاربردي و مستانه بشارتي از دانشگاه پيام نور گيلان.

در ادامه مسابقات رشته تکواندو شاهد برگزاري ديدارها در اوزان زوج خواهيم بود.

قهرمانان چهار ماده شنا شناخته شدند

اولين روز رقابت هاي شناي دوازدهمين دوره المپياد ورزشي دانشجويان دختر دانشگاه هاي کشور که در استخر دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد با شناخت قهرمانان 4 ماده به پايان رسيد.در مسابقات اين روز ورزشکاران در مواد 100 متر آزاد، 50 متر قورباغه، 4 در 50 متر مختلط انفرادي و 4 در 50 متر آزاد تيمي به رقابت پرداختند و قهرمانان اين رشته ها شناخته شد.

در 100 متر آزاد: 1- محدثه کاوياني فرد از دانشگاه رازي کرمانشاه ، 2- نوشين واعظ زاده از دانشگاه فني حرفه اي، 3- فرانک بني حسن از دانشگاه بين المللي امام رضا(ع).50 متر قورباغه : 1-رضيه رضايي از دانشگاه فردوسي مشهد2- آزاده سروش از دانشگاه غير انتفاعي روزبه زنجان3- نگار پورحسين از دانشگاه غير انتفاعي دانش پژوهان اصفهان.

200 متر مختلط انفرادي : 1-راحله محمد ميرزايي از دانشگاه تهران،2 – عاطفه رئوف از دانشگاه شيراز 3-سروناز حسيني از دانشگاه تهران.4 در 50 متر آزاد تيمي : 1- دانشگاه تهران2 – دانشگاه پيام نور تهران 3- دانشگاه رازي کرمانشاه.

دومين روز مسابقات شنا در مواد 50 متر آزاد، 400 متر آزاد، 100 متر قورباغه، 50 متر کرال پشت و 4 در 100 متر مختلط تيمي پيگيري خواهد شد.

آغاز رقابتهاي دووميداني و توزيع 15 مدال طلا، نقره و برنز در روز نخست مسابقات

رقابتهاي دووميداني المپياد دانشجويان دختر دانشگاه هاي کشور با شناخت قهرمانان پنج ماده و توزيع 15 نشان طلا، نقره و برنز در روز نخست پيگيري شد. قهرمانان اين مواد به اين ترتيب است :

پرش طول: 1- الناز کمپاني از شيراز، 2- فريده دريايي از پيام نور کرمان ، 3- سمانه کوهکن از علمي کاربردي گلستان.

100 متر : 1- مريم طوسي از تهران 2- فرزانه فصيحي از اصفهان3- سهيلا مرادي از بوعلي سينا همدان.

پرتاب ديسک : 1- فاطمه رحيميان از فني حرفه اي تهران 2- سميرا منصوري از کردستان 3- مهلا طبسي از فردوسي مشهد.

500 متر : 1- پريسا هاشمي از فني حرفه اي تهران 2- فائزه خدمتي از تبريز 3- مهناز زارع از تبريز.

400متر: 1- فاطمه بختيار نژاد از شهيد بهشتي 2- اسماء بيگ زاده از شهيد باهنر کرمان 3- مرجان عليخاني از خوارزمي.

نتايج رقابتهاي بسکتبال، واليبال و فوتسال

در مسابقات واليبال نيز که در سالن دانشگاه تربيت مدرس برگزار مي شود دانشگاه هاي شيراز،خوارزمي، جامع علمي کاربردي، تهران، فني حرفه اي ، شهيد باهنر کرمان و بيرجند مقابل حريفان خود به پيروزي رسيدند.

در مسابقات فوتسال که با شرکت 16 تيم در دانشگاه شهيد بهشتي در جريان است در پايان روز اول دانشگاههاي غيرانتفاعي، زنجان، جامع علمي حريفان خود را با شکست بدرقه دادند.در مسابقات بسکتبال که در دانشگاه شهيد بهشتي در جريان است در پايان روز اول دانشگاههاي گيلان، شهيد بهشتي، تربيت دبير شهيد رجايي ، شهيد چمران اهواز، پيام نور اصفهان، فني و حرفه‌اي، جامع علمي کاربردي، غير انتفاعي رقابتهاي خود را با پيروزي پشت سر گذاشتند.


 خبر 

 رئيس دانشگاه پيام نور اعلام کرد؛

لزوم توجه ويژه داوطلبان انتخاب رشته به اصلاحيه مندرج در "سايت سازمان سنجش"

دانشگاه پيام نور به عنوان دانشگاه پيشگام در آمايش رشته‌اي از پنج ماه پيش طرح مطالعاتي را در ارتباط با آمايش رشته‌هاي تحصيلي، مراکز و اعضاي هيات علمي آغاز کرد که مطابق آن طرح در بخش رشته‌هاي تحصيلي براساس تقاضاي اجتماعي و توسعه بين رشته‌اي و امکانات اجرايي دانشگاه پيام نور، رشته‌هايي به اين دانشگاه اضافه شد که اين مساله در دفترچه اصلي سازمان سنجش اعلام نشده است.

فراهاني رئيس دانشگاه پيام نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: داوطلبان در انتخاب رشته سال 93 به اصلاحيه مندرج در سايت سازمان سنجش توجه کنند. وي گفت: يک اطلاعيه در سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org از سوي دانشگاه پيام نور درج شده که مطابق آن 300 کد رشته محل به رشته‌هاي دانشگاه پيام نور اضافه شده است.بنابراين توصيه مي‌شود دانشجويان براي انتخاب رشته به آن‌ها توجه داشته باشند.

نتيجه بررسي وضعيت لغو قبولي متقاضيان استعداد درخشان دکتري دانشگاه تهران اعلام شد

سرپرست دانشگاه تهران نتيجه جلسه اين دانشگاه در خصوص وضعيت لغو قبولي متقاضيان دکتري (استعداد درخشان) دانشگاه تهران را اعلام کرد.دکتر نيلي احمد آبادي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نتيجه بررسي وضعيت لغو قبولي متقاضيان دکتري (استعداد درخشان) دانشگاه تهران گفت: جلسه اي درخصوص اين موضوع برگزار شد و بررسيهاي لازم صورت گرفت و وقت زيادي بررسي تمام مکاتبات و سوابق صرف شد.

وي ادامه داد: براساس بررسي هايي که صورت گرفت مشخص شد که قبولي آنها توسط دانشگاه و ستاد دانشگاه، اعلام نشده بلکه گروه‌ها و دانشکده‌ها اين مساله را اعلام کرده بودند.سرپرست دانشگاه تهران افزود: به خاطر ضوابطي که از سوي وزارت علوم اعلام شده بود متاسفانه اين دانشجويان نمي توانستند مشمول استعداد درخشان شوند.

وي ادامه داد: اکنون دو سالي از اين موضوع گذشته است و دانشگاه ظرفيت خود را با استعداد درخشان و پذيرش دانشجو تکميل کرده نمي‌تواند کار خاصي دراين زمينه انجام دهد.به گزارش خبرنگار مهر، سال گذشته دانشگاه تهران مازاد بر ظرفيت آزمون سراسري، در فراخواني اقدام به جذب دانشجويان استعدادهاي درخشان در مقطع دکتري کرد. طبق روال، متقاضيان به گروههاي آموزشي جهت مصاحبه، آزمون کتبي و يا شفاهي و ارزيابي مدارک معرفي شدند.

سپس گروهي از اعضاي هيات علمي، پس از آزمون کتبي، اين دانشجويان را مورد مصاحبه علمي قرار داده و مدارک علمي آنها را ارزيابي کردند افرادي که بيشترين امتياز را آورده بودند به عنوان افراد پذيرفته شده به شوراي آموزشي دانشکده ها معرفي کردند.

همچنين از معاونت آموزش دانشگاه با اين افراد تماس گرفته و قبولي آنها تائيد شد و از آنها خواسته شد که مدارک ثبت نام خود را تحويل دانشگاه دهند. در حالي که اين دانشجويان خود را براي ثبت نام آماده مي کردند از اداره آموزش دانشگاه مجددا با آنها تماس گرفته و اعلام شد که قبولي آنها لغو شده است. آنها در توضيح اين رويداد اعلام کردند که طبق مصوبه جديد هيات رئيسه وقت دانشگاه، افرادي که دوره ارشد خود را در مدتي بيش از چهار ترم به پايان رسانده اند استعداد درخشان تلقي نمي شوند.

براين اساس پرونده قبولي دکتراي استعدادهاي درخشان اين دانشجويان لغو شد. اين مساله باعث شد که اين دانشجويان که حدود 43 دانشجو هستند امکان ثبت نام در دانشگاه هاي معتبر ديگر را نيز از دست بدهند و پيگيري هاي آنها نيز در دوره دکتر فرهاد رهبر رئيس سابق دانشگاه تهران، سپس در دوره دکتر محمد حسين اميد سرپرست دانشگاه ، به جايي نرسيد اکنون اين دانشجويان در بلاتکليفي قبولي يا عدم قبولي به سر مي برند و خواهان بررسي موضوع توسط سرپرست جديد دانشگاه تهران دکتر نيلي احمد آبادي بودند.

دانشگاه ثبت احوال دانشجو مي‌پذيرد

دانشگاه علمي کاربردي سازمان ثبت احوال در رشته هاي فناوري اطلاعات و مديريت اسناد و مدارک براي مقطع کارشناسي دانشجو مي پذيرد.به گزارش ايسنا، محمد جليل سائلي سرپرست دانشگاه علمي کاربردي سازمان ثبت احوال با بيان اين مطلب افزود: به منظور افزايش توان تخصصي و مهارتي و نيز توانمند سازي نيروي انساني و در راستاي نظام آموزش مهارت، براي تحصيل در رشته فناوري اطلاعات گرايش امنيت و کارشناسي مديريت اسناد و مدارک پذيرش دانشجو را آغاز کرده ايم.

سائلي افزود: پذيرش دانشجو در اين رشته ها بر اساس شرايط و ضوابط اختصاصي مندرج در جدول شماره5 دفترچه سازمان سنجش و آموزش کشور و براي ترم اول سال تحصيلي 94-93 مي باشد.سرپرست دانشگاه علمي کاربردي ثبت احوال همچنين ضمن اعلام اينکه ثبت نام تا 26 مردادماه ادامه دارد، افزود: داوطلبان براي ثبت نام بايستي به سايت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و انتخاب رشته نمايند.

گفتني است دانشگاه علمي کاربردي ثبت احوال بيش از دو سال است که دانشجو مي پذيرد و در حال حاضر بيش از 150 دانشجو در پنج رشته کارداني حرفه اي در اين دانشگاه مشغول تحصيل مي باشند.


 انتصابات 

 طي حکمي از سوي وزير بهداشت؛

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي قزوين منصوب شد

به گزارش آفرينش، طي حکمي از سوي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي دکتر منوچهر مهرام به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني قزوين منصوب شد.

پيش از اين دكتر علي اكبر زينالو رياست دانشگاه علوم پزشکي قزوين را برعهده داشت.

رئيس پرديس علوم دانشگاه تهران منصوب شد

سرپرست دانشگاه تهران با صدور حكمي رئيس پرديس علوم دانشگاه تهران را منصوب کرد.

به گزارش آفرينش دکتر محمود نيلي احمدآبادي سرپرست دانشگاه تهران با صدور حکمي دکتر حميد پزشک به را به عنوان رئيس پرديس علوم دانشگاه تهران منصوب کرد.

دکتر حميد پزشک دکتراي آمار بيزي از دانشگاه آکسفورد انگلستان سال 1379 و استاد پايه 27 دانشگاه تهران است که از سوابق اجرايي وي مي توان به معاون اداري و مالي دانشکده علوم، مدير گروه رياضي آمار و علوم کامپيوتر، اولين رئيس پرديس علوم، رئيس پژوهشکده علوم زيستي پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي و عضو هيات مميزه دانشگاه تهران اشاره کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته