جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777

فرماندار تکاب:
وضعيت راههاي ارتباطي تکاب نامناسب وغير قابل قبول است


مسئولان بايد تفکر جامع استاني داشته باشند


سکان هدايت بخشداري احمد آباد مستوفي دردست گل احمدي


ديدار مدير عامل و معاونين آبفا ي کردستان با نماينده ولي فقيه در کردستان


خبر


خبر


 فرماندار تکاب:
 وضعيت راههاي ارتباطي تکاب نامناسب وغير قابل قبول است 

 اروميه - خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان تکاب با اشاره به اينکه « تکاب در بخش راه مشکلات فراواني دارد» گفت: وضعيت فعلي راههاي ارتباطي اين شهرستان بسيار نامناسب و غيرقابل قبول است. مهدي قهرماني در جلسه شوراي اداري شهرستان تکاب که با حضور روسا و مسوولين ادارات و دستگاههاي اجرايي اين شهرستان برگزار شد ضمن گراميداشت ياد وخاطره شهيد « محمود صارمي» و «روز خبرنگار» با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر در تمام محورهاي مواصلاتي اصلي، فرعي و روستايي تکاب مشکلات عمده و تخريبهاي گسنرده مشاهده مي‌شود که مشکلات فراواني براي مسافران و خودروها به وجود آورده است.

وي تصريح کرد:عدم نظارت کافي و دقيق بر اجراي پروژه‎هاي راهسازي دليل اصلي مشکلات عمده در راههاي دسترسي در تکاب است و براي بهبود اوضاع جاده‌ها وسهولت تردد بايد سطح نظارتهاي فني و کارشناسي در اين بخش افزايش يابد.

وي با تاکيد بر ضرورت رسيدگي اداره راه و شهرسازي تکاب به وضعيت نامطلوب جاده‌هاي اين شهرستان اظهار کرد: دستگاههاي اجرايي ذيريط بايد سازو کار مناسب و البته سريعي براي اصلاح و بهبود جاده‌هاي بين شهري و راههاي روستايي تکاب بکار گيرند چراکه حل مشکل راههاي دسترسي از اولويتها وضرورتهاي موردنياز مردم اين شهر به شمار مي‌رود.

فرماندار تکاب همچنين با اشاره به افزايش سطح تخريب مراتع و منابع طبيعي در اين شهرستان افزود: چراي بي‎رويه وغيرمجاز از عوامل اصلي تخريب مراتع در اين شهرستان به شمار مي‎رود.قهرماني ادامه داد: عده‌‎اي با ناآگاهي وعده‎اي ديگر به قصد سودجويي به دنبال تخريب مراتع تکاب هستند و براي حفاظت از اين سرمايه ملي بايد علاوه بر صنعتي کردن دامداريها و نظارتهاي دقيق، راهکارهاي تعادل مرتع و دام نيز اجرا شود.

وي خاطر نشان کرد: تخريب مراتع موجب ايجاد محدوديتهاي فراوان براي روستائيان ونيز نابودي جبران‎ناپذير طبيعت و محيط زيست تکاب شده است. وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر حل مشکل کمبود آب شهر در برخي از روستاهاي تکاب از مسوولان و روساي ادارات اين شهرستان خواست « با تمهيدات لازم وبرنامه‎ريزي مدون، سياستهاي دولت را در بخشهاي مختلف اجرا ونهادينه کنند. در ادامه اين جلسه يحيي علي‌پناه به عنوان مدير جديد آموزش وپرورش و «سيد شکرا...رضويان » به عنوان رئيس جديد اداره کار ورفاه اجتماعي تکاب توسط فرماندار اين شهرستان معرفي شدند.


 مسئولان بايد تفکر جامع استاني داشته باشند 

 دامغان - مهناز ابوالحسني

استاندار سمنان گفت: با حمايت از بخش خصوصي طرحهاي نيمه تمام استان به بهره‌برداري خواهد رسيد. به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش، محمد وکيلي در مراسم توديع و معارفه فرماندار شهرستان دامغان که در مجتمع شهيد شاهچراغي شهرستان دامغان برگزار شد در جمع مديران استان سمنان و دامغان گفت: مسئولان در سراسر استان بايد تفکر، جامع استاني داشته باشند و هيچ مديري حق ندارد با تفکر بخشي مديريت کند. استاندار سمنان با بيان اينکه مديران استان بايد از اتاق کار خود بيرون آمده و به شهرها و بخشهاي مختلف استان بيشتر سفر کنند افزود: مديران مي‌توانند با آشنا شدن مشکلات مناطق از نزديک بيشتر به آن مشکلات رسيدگي و با کمک مردم آن منطقه در جهت برطرف کردن آن مشکلات اقدام کنند. وکيلي با اشاره به اينکه حمايت از بخش خصوصي بايد در اولويت کاري مديران قرار گيرد گفت: با حمايت از بخش خصوصي و با قرار دادن فضاي مناسب براي اين بخش طرحهاي نيمه‌تمام استان زودتر به بهره‌برداري خواهد رسيد و استان نيز در زمينه‌هاي مختلف پيشرفت چشمگيري خواهد داشت.

وي با بيان اينکه در حال حاضر 5 هزار ميليارد ريال طرح نيمه تمام استان سمنان وجود دارد گفت: بودجه‌هاي دولتي نمي‌تواند جوابگوي اين طرحها باشد و بايد با جذب سرمايه‌گذاريهاي خصوصي اين طرحها را به پايان برسانيم.استاندار سمنان به 32 ميليارد ريال بودجه استان سمنان که در بين 8 شهرستان اين استان تقسيم مي‌شود اشاره کرد و افزود: اگر چه منابع و امکانات استان سمنان محدود مي‌باشد مديران مي‌توانند با همت و تلاش مضاعف خود در جهت رشد و اعتلاء استان سمنان بکوشند.

وکيلي از همه مسئولان و صاحبنظران خواست تا پيشنهادهاي سازنده خود را در جهت رشد و اعتلاي استان و کشور به استانداري پيشنهاد داده تا استانداري نيز بعد از بررسي به وزارت کشور اعلام کند. همچنين امام جمعه شهرستان دامغان در اين مراسم با اشاره به اينکه مسئولان با توديع نبايد از مسئوليت خداحافظي کنند گفت : انسان تا زنده است بايد به مردم خدمتگزاري کند.

وي با بيان اينکه بايد براي رضاي خدا به مردم خدمت کرد افزود: مسئولان بايد امانت دار خوبي براي نظام جمهوري اسلامي باشند. ترابي تصريح کرد : مردم توقعشان از مسئولان نظام بسيار زياد است و بزرگترين ارج براي مسئولان خدمت رساني درست و صحيح به مردم مي باشد.

ترابي با اشاره به اينکه شهرستان دامغان داراي عقب‌افتادگيهاي زيادي از گذشته تاکنون بوده گفت: مسئولان بايد وظايف خود را به عدالت نزديک کرده و طرح هاي نيمه تمام را در شهرستان دامغان به پايان برسانند.وي به طرحهاي نيمه‌تمام جاده گلوگاه، آب و فاضلاب و نيز استاديوم 15 هزار نفري شهرستان دامغان اشاره کرد و افزود: در اجراي اين طرحها کم کاريهايي صورت گرفته که مسئولان بايد به مردم در تمام مسائل توضيح بدهند.همچنين علي اصغر مجد فرماندار جديد دامغان در اين مراسم با تشريح برنامه هاي خود حمايت از سرمايه‌گذاران خصوصي‌، تکميل طرحهاي نيمه‌تمام و برطرف کردن مشکل بيکاري را از اولويت هاي کاري خود و فرمانداري شهرستان دامغان برشمرد.

لازم به ذکر است از زحمات فرماندار قبلي؛ مرتضي علي‌آبادي تقدير و طي حکمي از سوي وزير کشور علي اصغر مجد به عنوان بيستمين فرماندار دامغان منصوب شد.


 سکان هدايت بخشداري احمد آباد مستوفي دردست گل احمدي 

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

با حکم استاندار تهران سکاند هدايت بخشداري احمدآباد مستوفي به کاظم گل احمدي سپرده شد.با حضور فرماندار و مسئولين ادارات شهرستان اسلامشهر، امام جمعه و جمعي از مسئولين بخش احمدآباد مستوفي، بخشدار سابق احمدآباد مستوفي توديع و بخشدار جديد اين بخش معرفي شد.در اين مراسم بنا بر حکم استاندار تهران، کاظم گل احمدي بعنوان بخشدار جديد احمدآباد مستوفي معرفي و از زحمات و تلاشهاي 2 ساله حسن ابارشي نخستين بخشدار اين بخش جديدالتاسيس تقدير بعمل آمد.

ضرورت توجه ويژه به بخش آحمد آباد

اميراله فرماندارشهرستان اسلامشهر در مراسم توديع ومعارفه بخشداراحمد آباد مستوفي اظهارداشت: منطقه احمدآباد مستوفي بعنوان تنفس‌گاه شهرستان اسلامشهر و کلانشهر تهران بوده و ضرورت دارد که نسبت به اين بخش توجه بيشتري قرار گيرد.

حقيقي افزود: وجود اراضي کشاورزي بسيار زياد در اين بخش و نيز وجود مراکز توليدي و صنعتي بيشمار در آن، منطقه احمدآباد مستوفي را بعنوان قطب مستعد کشاورزي ،دامپروري و صنعتي در سطح شهرستان تهران و استان تهران تبديل کرده است.

وي بيان داشت: سياستهاي دولت تدبير و اميد با توجه به رکود در صنعت کشور، بر توسعه و حمايت از واحدهاي صنعتي در جهت شکوفايي چرخه صنعت و رونق اقتصادي بوده و در اين منطقه عليرغم وجود جمعيت کم، مراکز توليدي و صنعتي در حال رشد و شکوفايي و شاهدافزايش توليد و اشتغالزايي است.

حقيقي تاکيد کرد: با توجه به گسترش فضاهاي سبز منطقه، ضرورت داردکه دستگاههاي اجرايي بخش، نسبت جلوگيري از ساخت وسازهاي غير مجاز و غير ضروري اقدامات لازم را بعمل آورده و مانع از تغيير کاربري اراضي مستعد کشاورزي در اين منطقه شوند.

وي تصريح کرد: اعتقاد داريم که بايد در بخشهاي عمراني فعاليتهاي بيشتري در منطقه صورت گيرد و خدمات بيشتري نسبت به گذشته به مردم اين منطقه ارائه شود و در اين زمينه تعريض و بهسازي محور احمدآباد مستوفي به بزرگراه آزادگان، تعيين تکليف و رفع موانع و مشکلات حريم شهر از مهمترين خواسته‌هاي مردم منطقه است.

استقرار ادارات در بخش احمد آباد مستوفي

حجت‌الاسلام سيدسعيد طبايي امام جمعه بخش احمدآباد مستوفي نيز در اين مراسم طي سخناني اظهارداشت: بالاترين مسئوليت يک مسئول در دولت اسلامي خدمتگزاري بيشتر به مردم و جلب رضايت آنها است.


 ديدار مدير عامل و معاونين آبفا ي کردستان با نماينده ولي فقيه در کردستان 

 سنندج - مقصودي

با هماهنگي شوراي انسجام بخشي وزارت نيرو در استان کردستان مدير عامل و معاونين شرکت آب و فاضلاب شهري استان کردستان با آيت‌ا... حاج سيد محمد حسيني شاهرودي نماينده ولي فقيه در استان و مسئول مرکز بزرگ اسلامي غرب کشور ديدار نمودند.

در ابتداي اين ديدار مهندس عليرضا تخت شاهي رئيس هيئت مديره و مدير عامل شرکت گزارش مفصلي از سيماي آب استان در بخش شرب شهري و عملکرد بخش فاضلاب ارايه نمود و اظهار داشت : امسال با توجه به پيش‌بينيهاي صورت گرفته براي فصل گرما اين پيش‌بينيها به وقوع پيوست و مصرف آب شرب توسط شهروندان بالاتر از حد انتظار بود بطور مثال شهروندان سنندجي در روز 7 ميليون ليتر بيشتر از حد مجاز مصرف نموده‌اند. با توجه به تعاملي که با کارگروه مرتبط در اين حوزه وجود دارد توانستيم تا اين لحظه آب شرب مصرفي شهروندان را مديريت نمائيم اما نگرانيهايي در اين راستا وجود دارد که بايستي شهروندان عزيز بيشتر توجه نمايند و الگوي مصرف خود را اصلاح کنند تا با همکاري مردم عزيز بتوانيم فصل گرم را بدون تنش و جيره‌بندي سپري نمائيم . مهندس تخت شاهي در ادامه با اشاره به نواحي منفصل شهري گفت : با توجه به الحاق نواحي منفصل و سکونتگاههاي غير رسمي به شهر سنندج عليرغم اينکه هيچ گونه زيرساختي براي ايجاد خطوط انتقال و شبکه‌هاي آب و فاضلاب و مخازن ذخيره وجود نداشت اما با تلاش و زحمات پرسنل شرکت و از محل منابع داخلي بدون هيچ گونه مساعدتي از محل اعتبارات عمراني توانستيم نزديک به 70 درصد مشکلات موجود در نواحي منفصل شهري بويژه نايسر را مرتفع کنيم.

مدير عامل شرکت آبفا کردستان در ادامه مشکلات حوزه آب و فاضلاب را در بخشهاي مختلف عنوان و از نماينده محترم ولي فقيه در استان تقاضاي مساعدت نمودندتا درخصوص تذکر به مشترکين پرمصرف بويژه نيروهاي مسلح و نظارت بيشتر بر مصارف آب مساجد استان با توجه به نصب تجهيزات کاهنده مصرف عنايت ويژه‌اي داشته باشند.

مهندس تخت شاهي در ادامه عنوان نمود: عمده مشکل ما در بخش شهري انشعابات غير مجاز و کاربريهاي غيرمجاز است که نيازمند تدبير ويژه است و بايستي در طرح جامع شهري توجه ويژه اي به اين مقوله بمنظور ساماندهي آن انجام گيرد.

در ادامه حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حسيني شاهرودي نماينده ولي فقيه در استان کردستان اظهار داشت: بايستي اطلاع‌رساني وسيعي در راستاي اصلاح الگوي مصرف آب صورت پذيرد و به شهروندان رعايت الگوي مصرف آب را يادآوري کنيم و در جاهايي که لازم است نگرانيها را به مردم بگوئيم و از مصرف زياد آب توسط شهروندان جلوگيري نمائيم و در جاهايي نيز مشترکين کم‌مصرف را تشويق نمائيم.


 خبر 

 پلمپ 17واحد صنفي متخلف در لاهيجان

رشت - سيده حديث ميرزاده

ماموران اداره نظارت بر اماكن شهرستان لاهيجان در راستاي طرح تشديد نظارت بر اصناف، 17واحد صنفي متخلف را پلمپ كردند. سرهنگ پاسدار محمود قاسمي فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان استان گيلان گفت: ماموران اداره نظارت بر اماكن شهرستان لاهيجان در راستاي طرح تشديد نظارت بر اصناف، طرح بازديد از واحدهاي صنفي را به مرحله اجراء درآوردند. فرمانده انتظامي شهرستان لاهيجان افزود: ماموران اداره نظارت بر اماكن در اين بازديد ضمن صدور اخطار براي 52 واحد، 15 واحد صنفي شامل سفره‌خانه، چايخانه و مشاور املاك رستورانها به علت نداشتن صدور پروانه كسب و فعاليت غيرقانوني و عدم توجه به قوانين و ضوابط ابلاغي در اين مدت پلمپ شدند. سرهنگ قاسمي در پايان با بيان اينكه صاحبان صنوف متخلف با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني معرفي شدند، افزود: اين طرح به صورت مستمر و شبانه‌روزي ادامه داشته است.

دختران البرزي در روز دختر از انتظاراتشان مي‌گويند

کرج - خاکپور

سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداري البرزگفت: با همکاري دستگاه هاي متولي، بزرگداشتي در تجليل از جايگاه مقام دختران البرزي برگزار شود؛ در اين بزرگداشت، دختران از انتظاراتشان به مسئولان خواهند گفت. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، بي‌بي عصمت سرفرازي با بيان اين مطلب در جلسه ستاد هماهنگي هفته دولت اظهار داشت: با توجه به اينکه دولت تدبير و اميد برنامه‌ها و رويکردهاي ويژه اي براي بانوان دارد با همکاري دستگاههاي متولي از جمله دفتر اداره کل بانوان استانداري، بنياد نخبگان، اداره کل آموزش و پرورش بزرگداشت و جايگاه مقام دختران برگزار مي‌شود. وي افزود: با در نظر گرفتن جايگاه خانواده و زنان در سند چشم انداز 1404، برنامه‌هاي توسعه‌اي کشور از جمله برنامه پنجم توسعه و با توجه به رويکردهاي دولت تدبير و اميد در حوزه زنان و جوانان در اين مدت کوتاه با همکاري کارشناسان حوزه زنان و خانواه به تحليل وضعيت موجود در استان مي‌پردازيم.

گنجي خبر داد؛

براي تامين آب شرب جويبار 15 ميليارد تومان اعتبار نياز است

جويبار – خبرنگار آفرينش

فرماندار جويبار با اشاره به وسعت شهرستان جويبار 300 کيلومتر مربع است؛ گفت: با وجود توانمندي مختلف بخصوص در بخش کشاورزي اين شهرستان مي تواند از شهرستان هاي سرآمد مازندران عنوان کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش، رضا گنجي سهم توليدات گوشتي و شيلاتي در شهرستان جويبار را بسيار خوب اعلام و اظهارداشت: دفع آبهاي سطحي؛ شور بودن آبهاي زيرزميني؛ عدم وجود سدها و آب‌بندان‌ها براي نگهداري آب رودخانه؛ عدم کفايت يکپارچه‌سازي اراضي کشاورزي؛ راکد ماندن احداث کانال و انشعابات سد البرز را از مشکلات شهرستان جويبار عنوان کرد.

وي سهم توليد آبزيان در شهرستان را 11 درصد و گندم را 13.5 درصد عنوان کرد و افزود: اين شهرستان در توليد گوشت مرغ نيز حائز رتبه خوبي در استان است. نماينده عالي دولت در شهرستان مهمترين مشکل فعلي شهرستان را آب شرب و راههاي دسترسي مناسب به جويبار عنوان و اظهارداشت: متاسفانه توزيع اعتبارات با توجه به شاخصه‌هاي که از سالهاي قبل براي اين شهرستان تعريف کردند، اصلا مناسب نيست.

گنجي با بيان اينکه براي تامين آب شرب شهرستان نياز به 15 ميليارد تومان اعتبار دارد، اذعان داشت: با تخصيص اعتبارات قطره چکاني سالانه اين مشکلات به اين زوديها برطرف نمي‌شود. وي بخش عمده تامين آب شرب شهرستان را از شهرهاي سيمرغ، قائم شهر و ساري اعلام کرد و فرسودگي خطوط لوله، ترکيدگي لوله‌هاي انتقال آب، افزايش جمعيت، عدم ظرفيت لوله انتقال آب، فرسوده بودن تاسيسات مکانيکي انتقال آب را از جمله مشکلات تامين آب شرب عنوان کرد. گنجي بيان کرد: براي تعويض لوله هاي انتقال آب به 29 ميليارد تومان اعتبار نياز است، اظهارداشت: کل اعتبارات دو سال اخير 5.5 ميليارد تومان بوده که اگر 100 درصد جذب اين اعتبار صورت گيرد براي حل اين مشکل به سالها وقت نياز است. وي از نشستهاي مختلف با سرمايه‌گذاران در حوزه‌هاي مختلف خبر داد و افزود: وجود 3 سرمايه‌گذار در بخش ماهيان خاوياري، ماهيان در قفس و حوزه گردشگري در شهرستان قطعي شده است.

فرماندار جويبار در خصوص چهاربانده شدن راه مواصلاتي جويبار به قائم شهر، اظهارداشت: در سفر هيات دولت نهم به مازندران چهاربانده شدن اين محور جزء مصوبات بوده است که متاسفانه اعتبارات ملي به اين طرح اختصاص نيافت.

گنجي بيان کرد: هر سال از اعتبارات اندک استاني براي اجراي طرح چهار بانده شدن استفاده مي‌شود که اميد است نشستهاي مختلف با مسئولين ملي و استاني هرچه سريعتر مشکل اعتبار اين محور برطرف شود. وي کل راههاي اصلي و فرعي شهرستان را 278 کيلومتر مربع عنوان و اذعان داشت: از اين ميزان 205 کيلومتر آن آسفالت شده است.

گنجي همچنين به نامناسب بودن راه دسترسي دريا در جويبار اشاره کرد و گفت: 12.5 کيلومتر طول نوار ساحلي شهرستان است که با کمک خيرين و اعتبارات دولتي اقدامات زيرسازي انجام شده است و اقدامات بعدي در حال بررسي است. وي بحث ضايعات را يک ظرفيت اقتصادي خوب براي شهرستان عنوان و اظهارداشت: حدود 7 ساليست که قرار بود طرح شهرک بازيافت ضايعات در اين شهرستان انجام شود که هنوز موافقت زمين آن اعلام نشده است.فرماندار جويبار از وجود 23 طرح هادي روستايي نيمه‌کاره در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر اکثر اين طرحها با مشارکت مردم و اعتبارات قطره چکاني دولت در حال اجراست.

همچنين امام جمعه جويبار با بيان اينکه شهرستان جويبار بعنوان پايتخت کشتي ايران و جهان مطرح است، گفت: نخستين دوره ليگ جهاني کشتي در جويبار با توجه به توانايي و پتانسيل کافي اين شهرستان برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمين محمد اسماعيل قلي‌پور ورزش را يک اقدام خوب فرهنگي بيان و اظهارداشت: متاسفانه بداخلاقيهاي زيادي از سوي برخي بازيکنان ورزشي شاهد هستيم که اين در شان شهرستان نيست. وي همچنين به پديده شوم طلاق در کشور اشاره و اظهارداشت: با توجه به آمارهاي اعلام شده ، جويبار پايين ترين آمار طلاق را در بين شهرستان هاي استان مازندران دارد که با اين وجود نياز به بررسي بيشتر در خصوص علل طلاق و فروپاشي خانواده ها در شهرستان دارد.

دكتر كرباسيان اظهار داشت؛

فولاد مباركه اصفهان؛ بازوي اصلي توسعه صنعت فولاد كشور

اصفهان - راعي

معاون وزير صنعت،معدن و تجارت و رئيس هيئت عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران با اشاره به نقش شركت فولاد مباركه اصفهان در توليد فولاد كشور و توسعه‌ي اين صنعت گفت: اين شركت با توجه به اينكه بيشترين سهم توليد فولاد كشور را به عهده دارد هم به لحاظ توليد و هم به لحاظ فني و تكنولوژي و داشتن نيروهاي مجرب و خبره، بازوي اصلي ايميدرو در توسعه و گسترش صنعت فولاد كشور مي‌باشد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر مهدي كرباسيان افزود: شركت فولاد مباركه اصفهان با توجه به سرمايه‌گذاري‌هاي بسيار خوبي كه در زنجيره توليد فولاد كشور انجام داده است با حضور در نقاط مختلف كشور از جمله سنگان، هرمزگان، چهارمحال و بختياري و استان اصفهان، اين زنجيره توليد را تكميل نموده كه ماحصل آن گسترش و توسعه‌ي صنايع منطقه و ايجاد اشتغال در كشور مي‌باشد. وي در خصوص حضور شركت فولاد مباركه اصفهان در استان چهارمحال و بختياري و خريداري نمودن سهام شركتهاي ورق خودرو و فولاد سفيددشت اظهار داشت: همانطوري كه اشاره شد فولاد مباركه اصفهان نقش بسيار ويژه‌اي در توليد فولاد و دانش فني و تكنولوژي صنعت فولاد دارا مي‌باشد و با توجه به نيروهاي خبره و با دانشي كه دارد از يك كارخانه‌ي توليد كننده فولاد خارج شده و در صدد انتقال تجارب و دانش فني اين صنعت به اكثر نقاط كشور مي‌باشد و حضور اين شركت در استان چهارمحال و بختياري از جهاتي بسيار حائز اهميت است. ابتدا اينكه حضور فولاد مباركه در اجراي طرح فولاد يك ميليون تني سفيددشت باعث تكميل چرخه توليد فولاد و توسعه‌ي منطقه و ايجاد اشتغال خواهد شد كه آينده بسيار درخشاني را براي اين استان فراهم مي‌نمايد.

وي با اشاره به اينكه استان چهارمحال و بختياري ظرفيت لازم براي تبديل شدن به يكي از قطب‌هاي اصلي توليد فولاد در كشور را دارا مي باشد، افزود: حضور فولاد مباركه اصفهان به عنوان ليدر صنعت فولاد كشور در اين منطقه موجب افزايش سطح آگاهي و دانش متخصصان دراين منطقه خواهدشد. و با بهره‌برداري هر چه سريعتر از طرح فولاد سفيددشت توليد ناخالص اين استان افزايش خواهد يافت.

دكتر كرباسيان افزود: فولاد مباركه اصفهان با توجه به پتانسيل بالايي كه در به ظرفيت رساندن واحدهاي فولادسازي دارد قطعاً در آينده پروژه‌هاي مهم ديگري را در نقاط مختلف كشور اجرا خواهد نمود كه در نهايت كمك بسيار ارزشمندي به اقتصاد كشور و قرار گرفتن كشور عزيزمان در صدر توليدكنندگان فولاد منطقه خواهد بود.


 خبر 

 بيست و سومين جشنواره سراسري تئاتر«سوره ماه» ميزبان هنرمندان البرزي

کرج - خاکپور

به گزارش واحد خبر روابط عمومي حوزه هنري استان البرز ايمان اردي‌زاده مسئول واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري استان البرز از برنامه‌ريزي توليد دو نمايش مفهومي با موضوع دفاع مقدس به منظور شرکت در بيست و سومين جشنواره سراسري تئاتر «سوره ماه» خبر داد و گفت: نمايشهاي "سرباز شال بلند" به کارگرداني مهدي فتحي و "سه گانه خاک" به کارگرداني اسماعيل آقا محمدي با حضور هنرمندان جوان استان البرز در حال آماده‌سازي براي حضور در جشنواره سراسري تئاتر «سوره ماه» مي‌باشد.

اردي‌زاده در ادامه به ويژگيهاي خوب اين دو اثر اشاره کرد و گفت: اين آثار با موضوع دفاع مقدس و با هدف به تصوير کشيدن رشادت و دلاوري فرزندان ايران زمين ساخته شده و بهره‌مندي از داستان و نمايشنامه قوي و حضور بازيگران مستعد و آينده دار از نقاط قوت اين دو اثر مي‌باشد.

مسئول واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري استان البرز ابراز اميدواري کرد اين دو اثر بتواند در بخشهاي مختلف جشنواره حائز رتبه و مقام گشته و براي استان سرافراز البرز افتخار آفريني نمايد.

شايان ذکر است حوزه هنري در راستاي تحقق اهداف والاي انقلاب اسلامي و با هدف كشف و پرورش استعدادهاي هنرمند جوانان، بيست وسومين جشنواره سراسري تئاتر «سوره ماه» را با شعار «معنويت، انديشه و هنر» و در دو بخش اصلي و تجربه‌هاي جوان برگزار کرده است.

جشنواره سراسري تئاتر «سوره ماه» هر ساله به صورت سراسري و با حضور هنرمندان طراز اول نمايش کشور در کنار هنرمندان جوان اين عرصه برگزار مي‌شود که امسال استان هنر پرور گلستان ميزبان هنرمندان نمايشي از سراسر کشور در شهريورماه 93 باشد.

شايان ذکر است علاقمندان جهت آشنايي بيشتر با نحوه فعاليتهاي حوزه هنري استان البرز و اطلاع از برنامه‌هاي اکران مي‌توانند به پايگاه مجازي اين مرکز به آدرسwww.artalborz.ir مراجعه و از آخرين رويدادهاي هنري استان نيز مطلع گردند.

بازديد نماينده مجلس از تصفيه‌خانه فاضلاب نجف‌آباد

اصفهان - راعي

نماينده مردم شهرستانهاي نجف‌آباد و تيران و كرون در مجلس شوراي اسلامي با حضور در سايت تصفيه‌خانه فاضلاب نجف‌آباد از قسمتهاي آماده بهره‎برداري اين پروژه شامل دستگاه دانه‌گير و آشغالگير، تجهيزات اسكروپمپها، حوضچه‌هاي لاگون هوادهي، حوضچه‌هاي لاگون ته‌نشين، دستگاه ديزل ژنراتور و تانك كلرزني، همچنين زيباسازي و درخت كاري محوطه تصفيه‌خانه بازديد نمودند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، با حضور ابوالفضل ابوترابي اسكرو پمپ ها و توربين هاي هوادهي تصفيه‌خانه آزمايش و تست نهايي گرديد.

نماينده مردم شهرستانهاي نجف‌آباد و تيران و كرون با ذكر بيانات مقام معظم رهبري در ابتداي سال اجراي اين پروژه را بعداز چندين سال وقفه يك مديريت جهادي دانسته كه با تلاش و پي‌گيري مكرر مهندس اميني مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان و مدير آبفاي منطقه محقق گرديد. وي افزود: مردم شهرستان بعد از چندين سال انتظار از خدمات شبکه فاضلاب بهره‌مند مي‌شوند.

نماينده مردم شهرستانهاي نجف‌آباد، تيران و کرون در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه مهندس اميني و مسئولين شهرستان با جديت اجراي مصوبه شوراي اسلامي شهر كه در چندين شهرستان در استان درحال اجرا است پيگيري نمايند اعلام کرد: با همكاري مردم فهيم و شهيد پرور نجف‌آباد همچنين با مسئولان شاهد اجراي عمليات تکميل شبكه‌هاي جمع‌آوري فاضلاب شهر در آينده باشيم و اين مشكل اساسي و بهداشتي شهروندان مرتفع گردد.

خاطرنشان مي‌گردد فرآيند تصفيه‌خانه فاضلاب نجف‌آباد با لاگون هوادهي و برگشت لجن داراي چهار لاگون هوادهي دو عدد تانك و دوعدد لاگون ته نشين و دو عدد ايستگاه پمپاژ مي‌باشد و هر مدول جمعيتي حدود 100هزار نفر را تحت پوشش قرار مي‌دهد که در حال حاضر مدول اول آن تکميل شده و در مدار بهره‌برداري قرار گرفته است.

زير سايه سکوت مدعيان حقوق بشر

سنندج - اسرين مقصودي

کوباني تنها مانده است... امروز وجود و قلب انسانها براي کودکان غزه و کوباني به تنگ آمده است. يکي «عرب» و «مسلمان» در فلسطين اسير وحشي گري صهيونيستها و ديگري «کُرد/کُرمانج» و باز هم «مسلمان» در شمال سوريه.. کوباني با پنجاه هزار نفر جمعيت يکي از مناطق کردنشين سوريه است. اين منطقه تا پيش از بحران سوريه ناحيه‌اي آرام به شمار مي‌رفت و اما در حال حاضر شهري است که داعش مي‌خواهد با کشت کشتار و انفجار در آنجا خلافت کند و کنترلش را در دست بگيرد. همان‌جايي که دقيقاً در همين لحظه در چهار طرفِ آن جنگ و کشتار و انفجار است. مقاومتِ کوباني، مقاومتِ مردماني است که حاضرند جانشان را از دست بدهند اما آرماني را که آرمانشان نيست، و ايده‌اي را که تفکرشان نيست، قبول نکنند. ?ک طرف گروه داعش با پرچمهاي سياه و قلبهاي سياهتر که مي‌خواهد دنياي امروزي را به هزاران سال پيش برگرداند و در روبرو مردمي که مي‌خواهند با استقلال زندگي کنند و تحت بندگي مذهب و جنايت و خرافات درنيايند. جهان کوباني را فراموش کرده است !!!

با توجه به بيانيه صادر شده از دفتر سيد احسن علوي نماينده مردم استان کردستان در مجلس شوراي اسلامي و حمايت از مردم بيدفاع و همچنين اعتراض به‌ سکوت رسانه‌هاي جهاني و منطقه‌‎اي در برابر کشتار وحشيانه کُردهاي سوريه‌ در منطقه کوباني و بيتوجهي سازمانهاي جهاني مدعي حقوق بشر به‌ کُردها از سوي تندروهاي تکفيري... علوي در بيانيه خود اظهار داشت که: اين نکته نيز حائزاهميت است که نزديکي داعش از طرف سوريه و عراق به مرزهاي ايران، در آينده سبب ايجاد نگراني امنيتي خواهد شد و هم اکنون زمان واکنش مناسب به‌ رشد اين گروه در خاورميانه‌ و کمک به همنوعان و کُردهاي شمال سوريه است، زيرا که در صورت عبور داعش از سد کُردها، منطقه‌ وقوع فجايع جبران‌ناپذيري را شاهد خواهد بود. در حالي که کوباني از هر سمت در محاصره قرار دارد؛کمبود سلاح و تجهيزات نظامي در اين منطقه جنگ را براي مقابله با گروه داعش دچار مشکل نموده.

زارا مستو در پاسخ به اين سوال که تا چه اندازه احتمال مي‌دهيد؛ داعش درصدد فتح کوباني باشد، گفت:«چنين چيزي بعيد به نظر مي‌رسد. چرا که شرايط فرهنگي و اجتماعي کوباني به گونه اي است که هيچ زمينه‌اي براي پذيرش آراي افراطي و غيرقابل قبول داعش وجود ندارد و از اين گذشته مردم کوباني از ديرباز اهل مقاومت بوده اند و عشاير و ديگر گروه هاي مردمي حاضرند تا نفس آخر از شهر دفاع کنند و اين مهم فراموش نخواهد شد که بيشتر 280 نفر از جوانان و مردم کرد زبان ترکيه براي مقابله با داعش و دفاع از اين مرز و بوم به ياري مردمان کوباني شتافتند.

ديگر زمان آن رسيده تا همه ما در کنارهمدردي با مردم ستمديده غزه از زنان و کودکان و مردان کوباني هم دفاع کنيم.کوباني ديگر تنها نيست ...


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته