جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/05/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4777

عليرضا رحيمي:
اول من را برکنار کنند بعد دايي را!


دقيقه نود


سوت پايان


 عليرضا رحيمي:
 اول من را برکنار کنند بعد دايي را! 

آنهايي که اخبار پرسپوليس ويا کلاً فوتبال را پيگيري مي‌کنند به خوبي شاهد اين هستند که دررأس مديريت باشگاه پرسپوليس شکاف بين اعضاي هيئت مديره و مديرعامل ايجاد شده است والبته شايد بهتراست بگوييم اين شکاف ازابتدا هم وجود داشته اما شايد آنهايي که مسئول انتخاب هيئت مديره اين باشگاه مردمي بودند نمي‌خواستند که اين شکاف را ببينند يا آن راعيان کننداما اکنون که مسابقات شروع شده وهر شکست و پيروزي ممکن است در خيلي از مسائل اين تيم تأثير بگذارد اين شکاف نمايان شده والبته شايد خيلي دردناک باشد براي باشگاهي مثل پرسپوليس پس از سپري شدن فقط دو هفته از مسابقات اين اختلاف به شکلي عميق خود را نشان دهد. درهر صورت اين اتفاق چه براي آنهايي که تصميم‌گيرنده پرسپوليس هستند و چه آنهايي که علاقه‌مند به اين تيم‌،خوشايند يا ناخوشايند رخ داده و بايد ديد وزارت ورزش تا چه زماني مي‌خواهد خود رابابت اين اتفاقات کنار بکشد.عليرضا رحيمي مديرعامل پرسپوليس که شايد در اين 4 ماه مصاحبه‌هاي مختلفي درباره اين تيم و باشگاه داشته اما هيچگاه به صورت علني و شفاف پرده از اختلافاتش با برخي از اعضاي هيئت مديره برنداشته بود اما وي در گفت‌وگوبا فارس صحبت‌هايي مطرح کرد که نشان مي‌دهد شايد درد پرسپوليس باختن به فولاد نيست بلکه بايد دنبال ريشه درد بود.

- روزگذشته سياسي مصاحبه تند و شايد بگوييم عجيبي را عليه دايي انجام داده بود نظرتان در مورد اين صحبت‌ ها چيست؟

مصاحبه را خواندم و متوجه شدم که تمام اين مصاحبه عليه علي دايي است. من در اين 4 ماه بارها از اعضاي هيئت مديره خواهش کردم که مصاحبه نکنند و اگر هم مشکلي مي‌بينند بهتر است درهيئت مديره مطرح شود نه دررسانه‌ها. من يک سؤالي از شما دارم،آقاي سياسي دراين مدت مصاحبه‌هايي متعددي انجام داده است ولي درکجاي دنيا ديده‌ايد که يک رئيس هيئت مديره اين همه مصاحبه کند اصلاً چراراه دور برويم مگر ما 16 تيم ليگ برتري نداريم آيا تا به حال ديده ايد رئيس يا اعضاي هيئت مديره تيم‌هاي حاضر در مسابقات که اين همه مصاحبه کنندآن هم مصاحبه در جهت تضعيف عليه سرمربي و تيم؟

- شما فکر مي‌کنيد اين مصاحبه‌ها براي رسيدن به هدفي است؟

حتماً مصاحبه مي‌کنند تا به اهداف خود برسند من روي صحبتم با آقايان حاضردرمجلس شوراي اسلامي،‌دولت، قوه قضاييه، وزارت اطلاعات و مردم است که آقايان بررسي کنيد که حضوربرخي از آقايان در هيئت مديره پرسپوليس با چه هدفي است.

- با اين صحبت ها به نظر مي‌رسد مشکلات عميقي در باشگاه پرسپوليس است؟

من خدمت شما همه چيزرا مي‌گويم، تيمي به من تحويل داده شده که بيش از100 ميليارد تومان بدهي دارد سؤال من اين است آقايان مسئول به باشگاه پرسپوليس ورود کنيد و ببينيد برخي ازآدم‌ها با چه اهداف مشکوکي به اين باشگاه آمده‌اند آيا هدف‌شان موفقيت پرسپوليس است آيا در جهت کمک به اين تيم کاري کرده‌اند من4 ماه است سکوت کرده‌ام درحالي که برخي از دوستان به شدت مخالف دايي هستند. من دراين 4 ماه به خاطر اينکه بتوانم تيمم را ببندم مجبور به سکوت شدم اما درهمان ابتداي راه متوجه شدم که 15 ميليارد تومان از سال گذشته اين باشگاه به بازيکنان بدهي دارد.

از سوي ديگر براي اينکه بتوانم تيمم را براي فصل جديد ببندم بايد به بازيکنان پول هم مي‌دادم.

-‌ آيا درهيئت مديره کسي هم موافق صحبت‌هاي آقاي سياسي است؟

هيچکس موافق صحبت‌هاي آقاي سياسي نيست مگر آنهايي که با او هستند.


 دقيقه نود 

 پيشنهاد چند تيم آلماني و هلندي به جهانبخش

تيم نايمخن درهفته‌ نخست ليگ دسته دوهلند به ديدار تيم دوم آيندهوون رفت و موفق شد با نتيجه‌ سه بر يک به برتري برسد.عليرضا جهانبخش، مهاجم جوان ايراني يکي از بهترين بازيکنان زمين که موفق شد علاوه بر اين که گل سوم تيمش را در دقيقه‌ 78 به ثمر رساند يک پنالتي براي نايمخن بگيرد تا اين تيم هفته‌ نخست اين رقابت‌ها را با برد شروع کند.رود برود، سرمربي نايمخن پس از پيروزي تيمش برابر آيندهوون گفت: تنها در يک صورت مي‌توانيم در اين ليگ سخت موفق شويم و آن هم اين است که کاملا جنگنده ظاهر شويم. فصل گذشته دوردشت تا هفته‌هاي پاياني صدرنشين بود اما در نهايت ويلم‌تيلبورگ توانست به ليگ برترهلند صعود کند.عليرضا جهانبخش که فصل گذشته بازي‌هاي خوبي را براي تيمش به نمايش گذاشته بود، در هفته‌ نخست ليگ دسته دو هلند نيز درخشش خود راادامه داد و توانست گل سوم تيمش را به ثمر برساند.رسانه‌هاي هلندي اعلام کردند که مهاجم جوان ايراني از چند تيم آلماني و هلندي پيشنهاد دارد اما جهانبخش ترجيح مي‌دهد تا در تيم نايمخن بماند. نقل وانتقالات تابستاني تقريبا تا دوهفته‌ ديگر ادامه خواهد داشت و احتمال دارد جهانبخش نايمخن را در اين مدت ترک کند.

ترکيب ايران براي جام کنفدراسيون واليبال آسيا

چهارمين دوره مسابقات واليبال جام کنفدراسيون آسيا ازدوشنبه 27 مردادماه به مدت هفت روز درشهر آلماتي قزاقستان پيگيري خواهد شد.دور مقدماتي اين رقابت ها با حضورهشت تيم برتر آسيا پيگيري خواهد شد که تيم هاي قزاقستان (ميزبان)، ژاپن، کره جنوبي و هند در گروه اول و تيم هاي چين (قهرمان دوره قبل)، ايران، استراليا و تايلند درگروه دوم با يکديگر رقابت مي کنند.پيمان اکبري سرمربي تيم ملي ب واليبال اسامي 12 بازيکن اعزامي به اين رقابت ها را اعلام کرد که به اين قراراست:محمدطاهروادي، فرهاد سال افزون، محمدرضا حسيني پويا، رحمان داوودي، سعيد شيرود قرباني، حامد تاروردي، رضا صفايي، آرمين رنجبر،عليرضا جديدي، مصطفي شريفات، سجاد دهنوي و علي حسين.

پيروزي تيم ملي بسکتبال ب ايران برابر مصر

تيم ملي بسکتبال ب ايران درسومين ديدارش در جام ويليام جونز به مصاف تيم اصلي مصررفت و با نتيجه 65 بر 62 به پيروزي رسيد و دومين بردش را جشن گرفت.شاگردان محمد کسايي‌پور درکوارتر نخست 18 بر 17 مغلوب شدند اما از کوارتر دوم توپ و ميدان را در اختيار گرفتند و در نهايت برنده شدند. کوارترهاي دوم وسوم با نتايج 13 بر 11 و 22 بر 13 به سود ايران تمام شد و مصري‌ها در کوارتر چهارم 20 بر 13 برنده شدند.در اين مسابقه محمد حسن‌زاده با کسب11 امتياز و 18 ريباند دبل دبل کرد و بهترين بازيکن ميدان بود. فريد اصلاني با 10 امتياز، 6 پاس منجربه گل و 6 ريباند ديگر بازيکن موثر ايران بود.تيم ملي ايران درچهارمين مسابقه خودامروزبه مصاف اولسان کره‌جنوبي مي‌رود که سه بازيکن خارجي در اختيار دارد.گفته شده فدراسيون بسکتبال کره جنوبي قصد دارد يکي از اين سه بازيکن را تبعه کشور خود کند و در جام جهاني و بازي‌هاي آسيايي به ميدان بفرستد.

نيکولوف در تيم واليبال شهرداري اروميه

مديرعامل باشگاه شهرداري اروميه گفت: نيکولاي نيکولف بازيکن ملي پوش تيم بلغارستان با قراردادي يک ساله به تيم واليبال شهرداري اروميه ملحق شد. اين بازيکن خارجي پست کوتاه زن فصل گذشته با تيم متين ورامين به مقام قهرماني ليگ برتر واليبال رسيد و امسال با عقد قراردادي يک ساله براي تيم شهرداري اروميه بازي مي کند. نيکولوف پس از اتمام بازيهاي ليگ جهاني 2014 پيشنهاداتي از چند باشگاه ايراني و خارجي داشت که پس از بررسي تصميم گرفت به تيم شهرداري اروميه که در فصل نقل و انتقالات خوب عمل کرده است، ملحق شود. سعيد معروف، شهرام محمودي، ميلاد عبادي پور، فرهاد نظري افشار و نيکولاي نيکولوف بازيکنان جديدي هستند که امسال براي شهرداري اروميه بازي مي کنند. عبدالرضا عليزاده، پوريا فياضي، فرهاد پيروت پور، وحيد سيد عباسي، حامد رضايي و ايرج ميکائيل زاده نفراتي هستند که قرارداد خود را يک سال ديگر با اين تيم تمديد کرده اند.

افشارزاده همراه استقلال در سفر به اصفهان

اعضاي تيم فوتبال استقلال روزچهارشنبه براي ديدار مقابل سپاهان درهفته سوم ليگ برتر تهران را به مقصد اصفهان ترک مي‌کنند.قراراست در اين سفر بهرام افشارزاده، پندار توفيقي و کامران صاحب پناه به نمايندگي از آبي‌پوشان حضور پيدا کنند.تيم فوتبال استقلال ور پنجشنبه سومين ديدار خود را در ليگ برتردر اصفهان برگزار خواهد کرد.

امضا تفاهم نامه همکاري بين فدراسيون هاي فوتبال ايران و ژاپن

تفاهم نامه همکاري ورزشي بين فدراسيون هاي فوتبال ايران و ژاپن امروز سه شنبه در حضور نمايندگان اين دو فدراسيون در تهران امضا مي شود.نائب رييس ومسوول روابط بين الملل فدراسيون فوتبال ژاپن به همين منظور صبح ديروز وارد تهران شدند و با حضور در محل فدارسيون فوتبال با علي کفاشيان رييس اين فدراسيون ديداروگفت وگو کردند.نمايندگان فدراسيون فوتبال ژاپن پس از اين ديدار عصرديروز با حضور در سازمان ليگ نشستي مشترک با مهدي تاج برگزار کردند.مراسم امضاي تفاهم نام دو جانبه فدراسيون فوتبال ايران و ژاپن عصر سه شنبه پس ازبازديد ازامکانات آکادمي ملي فوتبال در اين محل برگزار مي شود.همچنين، دايني رييس فدراسيون فوتبال ژاپن صبح امروز به تهران سفر مي کند.


 سوت پايان 

 اشکان دژاگه:

العربي را انتخاب کردم چون سرشناس است

کمتر کسي فکر مي کرد که اشکان دژاگه بازيکن تيم ملي فوتبال ايران، فولام را به مقصد قطر ترک کند اما اين بازيکن تصميم گرفت تا به خليج فارس بيايد و پيراهن العربي قطررا بر تن کند.دژاگه درباره دلايل خود براي انتخاب العربي گفت: ترجيح دادم که با العربي قرارداد امضا کنم چرا که اين تيم شهرت و آوازه زيادي دارد و از باشگاه‌هايي است که درخارج قطر هم شناخته شده است. گذشته از اين هم بسياري از بازيکنان ايراني هم در اين تيم بازي کرده‌اند.ايمواه ازکيل ديگر بازيکن سرشناس العربي هم از پيوستن به اين تيم بسيار خوشحال است. او گفت: ازاينکه به چنين باشگاه بزرگي پيوسته‌ام بسيار خوشحال هستم. العربي از تيم‌هاي سرشناس قطري است که طرفداران زيادي دارد. زمان آن فرارسيده که العربي به جايگاهي که شايسته‌اش است برگردد. همه بازيکنان تمام توان خود را براي موفقيت اين تيم به کار خواهند گرفت. من تجربه زيادي در فوتبال اروپا دارم که اين بدون شک کمک زيادي به من خواهد کرد.العربي در فصل جابجايي تابستاني بازيکنان سرشناسي به خدمت گرفت.

ابلاغ محروميت صادقيان به پرسپوليس

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال صبح دوشنبه حکم محروميت و جريمه سه ماهه پيام صادقيان و جريمه مربوط به تماشاگران پرسپوليس را تسليم اين باشگاه کرد.پرسپوليسي‌ها قصد دارند به راي محروميت بازيکن‌شان اعتراض کنند که طبق روال قانوني بايد درخواست تجديدنظر را همراه با پرداخت هزينه مربوطه تحويل کميته انضباطي دهند تا پرونده از آنجا راهي کميته استيناف فدراسيون فوتبال شود.عليرضا صالحي درباره زمان و نحوه رسيدگي کميته استيناف به محروميت پيام صادقيان گفت: پس ازارايه درخواست تجديدنظر به کميته انضباطي، پرونده را براي ما مي‌فرستند. شروع مسابقات ليگ است و خوشبختانه پرونده انضباطي درحال بررسي در دست کميته استيناف نيست، بنابراين هر زمان پرونده به کميته بيايد، در اولين جلسه کاري به آن مي پردازيم.وي در واکنش به اينکه رسيدگي به چنين پرونده‌هايي معمولا چقدر طول مي‌کشد، خاطرنشان کرد: وقتي پرونده را نديده‌ايم نمي‌توان نظر دقيقي داد اما بنابر ظواهر موجود موضوعي نيست که رسيدگي به آن زمان‌بر باشد و مي‌توانيم بزودي نظرمان را اعلام کنيم.

هافبک آرسنال در راه پرسپوليس

علي دايي، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در برخي از پست‌ها در دو بازي گذشته ليگ برتر با توجه به جدايي مهرداد پولادي و سيد جلال حسيني کمي دستش بسته شده و ازهمين روازمسئولان باشگاه درخواست کرده تا با گزينه خارجي مذاکراتي را انجام دهند. يکي از اين بازيکنان که قرار است به ايران بيايد تا با پرسپوليسي‌ها تمرينات خود راآغاز کند هافبک21 ساله انگليسي است.نام اين بازيکن دنيل جسي بوآتنگ است که سابقه کاپيتاني تيم جوانان آرسنال را دارد.

اين بازيکن به دليل مشکلات رواديد نتوانست به ايران بيايد تا اينکه مقرر شد مسئولان باشگاه پرسپوليس نامه‌اي را به وزارت امور خارجه بزنند و درخواست ويزا براي اين بازيکن انگليسي کنند.گفتني است مسئولان باشگاه پرسپوليس به شدت پيگير حضور اين بازيکن جوان در ايران هستند و نماينده‌اي را براي پيگيري کارها به وزارت امور خارجه فرستاده‌اند. 

کاهش قرارداد کادرفني و بازيکنان استقلال بعد از بازي با سپاهان

قرار بود روز يکشنبه درجلسه هيات مديره باشگاه استقلال درخصوص کاهش قرارداد بازيکنان و کادرفني صحبت شود.اين تصميم از اين جهت بود که قرارداد اعضاي تيم براي پايين آمدن هزينه هاي باشگاه وخارج نشدن ازسقف بودجه کاهش پيدا کند.با تصميمي که در هيات مديره استقلال گرفته شد قرار است بعد از بازي با سپاهان که اين هفته روزپنجشنبه برگزار مي شود قرارداد اعضاي تيم کم شود.همچنين قرار است با توجه به اينکه در ليست مالي که پيش از اين سايت باشگاه منتشر کرده و اسامي برخي از اعضاي کادرفني و پزشکي تيم درج نشده بود و رقم آنها مشخص نبود پس از کاهش قراردادها اسامي اعضاي تيم به صورت کامل منتشر شود.

بازتاب محروميت صادقيان در خبرگزاري رويترز و رسانه‌هاي عربي

هفته گذشته و درجريان ديدار تيم‌ فوتبال پرسپوليس با فولاد خوزستان درهفته دوم ليگ برتر ايران بود که پيام صادقيان با اعتراض به تصميم داور از زمين مسابقه اخراج شد و پس ازآن دراعتراض به اين تصميم، داورراهل داد. کميته انضباطي فدراسيون فوتبال ايران هم اين بازيکن را به مدت سه ماه محروم کرد.

اين حرکت درخبرگزاري رويترزهمه بازتاب داشته است. اين خبرگزاري درباره محروميت صادقيان نوشت: صادقيان در بازي با فولاد که به شکست دو بر صفر پرسپوليس منجر شد با دست داوررا لمس کرد که اين امر محروميت سه ماهه براي اين بازيکن به همراه داشته است اما وي مي‌تواند در اين خصوص فرجام خواهي کند. پيام صادقيان به خاطر لمس داورعذرخواهي کرد ولي هرگونه بي احترامي به داور مسابقه را رد کرد.اين موضوع حتي در سايت‌هاي خبري عربي از جمله الدوري الکاس و الکوره باز نشر شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته