جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4786

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:
تيم ملي بايد جوان شود


دقيقه نود


سوت پايان


يادداشت


 علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:
  تيم ملي بايد جوان شود 

 
علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به تمديد قرارداد اين فدراسيون با سرمربي پرتغالي تيم ملي تاکيد کرد حتي اگر وي نتواند تيم ملي را در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا به عنوان قهرماني برساند بازهم مورد حمايت قرار خواهد داشت. علي کفاشيان همچنين گفت: از کي‌روش خواسته‌ايم تيم ملي را براي حضور در جام‌جهاني جوان کند و اين کار را در جام ملت‌ها جزو برنامه‌هايش قرار دهد.

علي کفاشيان که در نشستي با کارلوس کي‌روش براي تمديد قرارداد با وي به توافق رسيد، روند مذاکرات را مثبت ارزيابي کرد و در مورد خواسته هاي فدراسيون فوتبال از سرمربي پرتغالي تيم ملي گفت: به هر حال کي روش شناخت خوبي از فوتبال ايران دارد و نياز نبود توضيحات زيادي در اين باره ارائه شود. با اين حال از وي خواستيم تيم ملي را براي جام ملت ها جوان کند تا براي حضور در جام جهاني مشکلي نداشته باشيم.

وي افزود: در جلسه اي که با کي روش داشتم به او گفتم اولويت اصلي ما حضور در جام جهاني است و برنامه اش را به گونه اي تنظيم کند که ما بتوانيم با قدرت راهي جام جهاني شويم و در آن مسابقات هم عملکرد خوبي داشته باشيم. هدف فدراسيون فوتبال اين است که تيم ملي با تمام توان در جام ملت هاي آسيا حضور پيدا کند.

رئيس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين پرسش که اگر تيم ملي نتواند عنوان قهرماني آسيا را به خود اختصاص دهد، بازهم کي روش سرمربي تيم ملي خواهد ماند؟ گفت: قطعا کي روش سرمربي تيم ملي ايران تا جام جهاني خواهد ماند. براي ما عملکرد تيم ملي خيلي مهم است. ما در جام جهاني عملکرد خوبي داشتيم و هدفمان اين است که در جام ملت ها هم اين روند را ادامه دهيم.

علي کفاشيان با تاکيد بر اينکه پاداش هاي خوبي را براي روي سکو رفتن تيم ملي در جام ملت هاي آسيا در نظر گرفته ايم خاطرنشان کرد: البته درست است که حضور در جام جهاني براي ما از اهميت بالايي برخوردار است اما به جام ملت ها هم توجه ويژه داريم و به کي روش هم گفته ايم که اگر بتواند تيم ملي را روي سکو ببرد پاداش خوبي را به وي پرداخت خواهيم کرد.

رئيس فدراسيون فوتبال در پايان گفت: هدف ما اين است که وقتي مربي را براي هدايت تيم ملي انتخاب مي کنيم از او حمايت کنيم. نمي خواهيم مثل کشورهاي عربي باشيم که با هر باختي سرمربي تيم ملي شان را عوض مي کنند. به هر حال ما بايد از يک مربي حمايت کنيم تا بتواند با آرامش کارش را انجام دهد.


 دقيقه نود 

 حميد درخشان مربي اسبق پرسپوليس:

نبايد با رفتن دو بازيکن پرسپوليس وارد بحران مي‌شد

حميد درخشان مربي اسبق پرسپوليس معتقد است نبايد با رفتن دو بازيکن از اين تيم،‌ پرسپوليس نتايج ضعيف بگيرد.وي افزود: مشکلات پرسپوليس بايد موشکافانه مورد بررسي قرار گيرد. پرسپوليس هم در مسائل فني و هم در مديريت مشکلاتي دارد. البته معتقدم مشکلات فني اين تيم بيش از مشکلات مديريتي آن است. دايي بايد جلسه‌اي با همکاران فني‌اش برگزار کند و در جهت رفع مشکلات قدم بردارد. او به تنهايي نمي‌تواند پرسپوليس را از بحران خارج کند.

وي همچنين درباره رفتن سيد جلال حسيني و مهرداد پولادي از پرسپوليس نيز گفت: فولاد که سال گذشته قهرمان شد، 70 درصد بازيکنانش را در فصل جديد از دست داد. حال بايد به ليگ يک سقوط کند؟‍! از پرسپوليس فقط دو بازيکن جدا شد و بازيکنان جايگزين هم جذب شدند. نبايد دليل نتايج ضعيف پرسپوليس را جدايي بازيکنان اين تيم بدانيم.

بيک زاده مدافع استقلال:

براي اولين بار دفاع وسط بازي کردم

هاشم بيک زاده مدافع استقلال مي گويد براي نخستين بار در پست دفاع وسط برابر سايپا به ميدان رفته و اگر قرار باشد يکبار ديگر اين اتفاق برايش رخ دهد، تلاش مي کند عملکردي مناسب داشته باشد.

به گزارش سايت باشگاه استقلال، هافبک مدافع استقلال در خصوص تجربه بازي در مرکز دفاع استقلال عنوان کرد: براي اولين بار در اين پست به ميدان مي رفتم و اميدوارم اگر با صلاحديد کادر فني باز هم در اين منطقه از زمين به ميدان رفتم باز هم بتوانم به استقلال کمک کنم. تمام تلاشم را مي کنم تا بتوانم تا رسيدن مدافعين استقلال اگر در اين پست بازي کردم عملکرد خوبي داشته باشم.

وي در خصوص بازي با پيکان گفت: بازي بسيار سختي داريم. پيکان هفته گذشته شکست خورده است و اين بازي با تمام انگيزه وارد زمين مي شود. اميدوارم با ارائه يک بازي خوب برنده از زمين بيرون بيايم.

پارگي رباط مهاجم پرسپوليس قطعي است

کيهاني: نوروزي بزودي جراحي مي‌شود

پارگي رباط صليبي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس قطعي شده و او بايد بزودي پاي مصدوم خود را به تيغ جراحان بسپارد.

گفتني است، رضا نوروزي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس که در ديدار برابر ملوان از روي نقطه پنالتي براي سرخپوشان گلزني کرد، به خاطر پارگي رباط صليبي نمي تواند اين تيم را تا پايان سال همراهي کند. وي بايد بزودي پاي مصدوم خود را به تيغ جراحي بسپارد.

دکتر سهراب کيهاني که پاي مصدوم مهاجم پرسپوليس را معاينه کرده است ضمن تاييد اين خبر گفت: رباط صليبي رضا نوروزي پاره شده و بايد تحت عمل جراحي قرار بگيرد. اين عمل احتمال تا يک هفته آينده انجام خواهد شد.

وي افزود: پارگي رباط پاي نوروزي قطعي است و او پس از عمل جراحي تا پايان سال نمي تواند براي پرسپوليس بازي کند اما پيش بيني مي کنم براي شروع فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا بتواند اين تيم را همراهي کند.

آخرين تلاش‌هاي باشگاه اوساسونا براي عقد قرارداد با انصاريفرد

ملاقات مدير ورزشي باشگاه اوساسونا و نماينده کريم انصاريفرد در فرودگاه بيلبائو از تلاش‌هاي اين باشگاه دسته دومي براي خريد مهاجم ملي پوش ايراني حکايت مي‌کند.

گفتني است، کريم انصاريفرد از جمله بازيکناني است که هنوز تيم جديد خود را براي فصل آينده انتخاب نکرده است. اين بازيکن که قصد دارد فوتبال خود را خارج از ايران ادامه دهد مورد توجه باشگاه اوساسونا قرار گرفته است و در صورتي که تيم پامپلونايي بتواند از نظر مالي با اين بازيکن توافق کند با وي قرارداد مي بندد.

سايت اسپانيايي diariodenavarra در اين باره از سفر انصاريفرد به اسپانيا خبر داد و نوشت: کريم انصاريفرد مورد توجه باشگاه اوساسونا قرار گرفته و اين تيم قصد دارد با خريد بازيکن ايراني خود را در خط حمله تقويت کند. در صورت توافق انصاريفرد با اوساسونا او در کنار جواد نکونام قرار خواهد گرفت.

منابع نزديک به باشگاه اوساسونا نيز از ملاقات پيتر واسيليچويچ مدير ورزشي اوساسونا با رضا فاضلي مدير برنامه‌هاي انصاريفرد در فرودگاه بيلبائو خبر دادند.

خبري از حضور در اروپا نشد؛

مهرداد پولادي به تيم فوتبال الشحانيه قطر پيوست

بازيکن فصل گذشته تيم فوتبال پرسپوليس که قرار بود راهي تيم هاي اروپايي شود، به يک تيم قطري پيوست.

گفتني است، مهرداد پولادي که يکي از بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران در بيستمين دوره مسابقات جام جهاني بود و پس از اين مسابقات عنوان شد از تيم هاي از تيم هاي اروپايي پيشنهاد دارد، پس از کش و قوس هاي فراوان به تيم الشحانيه قطر پيوست.

نام پولادي در فهرست بازيکنان اين تيم ثبت شده است. قرارداد وي با اين تيم که به تازگي از دسته پايين تر به سطح اول فوتبال قطر صعود کرده، يکساله است. منابع غير رسمي از مبلغ 700 هزار دلار به عنوان ميزان قرارداد يکساله اين بازيکن تيم ملي فوتبال ايران خبر داده اند.

بازي‌هاي آسيايي 2014 - اينچئون؛

تيم فوتبال اميد ايران با ويتنام و قرقيزستان همگروه شد

تيم فوتبال اميد ايران در مرحله گروهي بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره‌جنوبي با تيم‌هاي ويتنام و قرقيزستان همگروه شد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، قرعه‌کشي رشته‌هاي تيمي شرکت‌کننده در بازي‌هاي آسيايي اينچئون برگزار شد که در بخش فوتبال، تيم فوتبال ايران با تيم‌هاي ويتنام و قرقيزستان در يک گروه قرار گرفت.

گروه‌بندي تيم‌هاي شرکت‌کننده در اين مسابقات به شرح زير است:

گروه A: لائوس، عربستان، مالزي، کره جنوبي

گروه B: افغانستان، بنگلادش، هنگ‌کنگ، ازبکستان

گروه C: تاجيکستان، سنگاپور، فلسطين، عمان

گروه D: نپال، عراق، کويت، ژاپن

گروه E: اندونزي، تيمور شرقي، مولداوي، تايلند

گروه F: پاکستان، چين، کره‌شمالي

گروه G: هند، اردن، امارات

گروه H: ايران، ويتنام، قرقيزستان

هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي از 28 شهريورماه در شهر اينچئون کره‌جنوبي آغاز مي‌شود.


 سوت پايان 

 پيروزي تيم دوم واليبال ايران برابر ژاپن

شاگردان اکبري به نيمه نهايي رسيدند

تيم واليبال ب ايران با پيروزي مقتدرانه برابر ژاپن به مرحله نيمه نهايي رقابتهاي جام کنفدراسيون آسيا راه يافت.

مرحله يک چهارم نهايي چهارمين دوره رقابتهاي جام کنفدراسيون آسيا در سالن بالوان شولک شهر آلماتي قزاقستان ادامه يافت که در يکي از اين بازي‌ها تيم ملي واليبال ب ايران برابر ژاپن به برتري 3 بر صفر دست يافت تا حضور خود را در مرحله نيمه نهايي اين مسابقات مسجل کند. رضا صفايي، محمدطاهر وادي، سعيد شيرود، مصطفي شريفات، عليرضا جديدي، رحمان داودي و علي حسين(ليبرو) بازيکنان شروع کننده تيم ايران در اين بازي بودند. پيش‌تر تيم کره‌جنوبي با غلبه بر استراليا به مرحله نيمه نهايي راه يافته بود.

موضع باشگاه پرسپوليس در قبال انتشار خبر عقد قرارداد پولادي

باشگاه پرسپوليس موضع خود را در قبال انتشار خبر عقد قرارداد مهرداد پولادي با تيم الشحانيه قطر اعلام کرد.

سيدمهدي خواجه وند ، در خصوص موضع باشگاه پرسپوليس در قبال مهرداد پولادي بيان کرد: پولادي هيچ صحبتي با ما در اين باره نداشته است. با اين حال موضع باشگاه کاملا مشخص است. اين بازيکن با پرسپوليس قرارداد رسمي دارد و ما آن را به مدير برنامه‌هايش نيز اعلام کرده ايم و تاکيد کرديم که پولادي بايد به تمرين بيايد. چه خبر قرارداد وي با تيم قطري صحت داشته باشد و چه نداشته باشد او بازيکن پرسپوليس است و بايد در تمرينات تيم ما شرکت کند.

سخنگوي باشگاه پرسپوليس در همين حال اضافه کرد: من بعيد مي‌دانم که وي واقعا قرارداد رسمي امضاء کرده باشد. هم پولادي يک بازيکن حرفه‌اي است و هم مدير برنامه هايش کاملا با تجربه است. از طرفي باشگاه قطري نيز حتما اين اطلاعات را دارد که بازيکن بايد رضايت نامه يا همان کارت بين‌المللي را از باشگاه سابق خود داشته باشد تا بتواند براي آنها بازي کند.

وي با بيان اينکه نام پولادي در ليست بازيکنان پرسپوليس ثبت شده است يادآور شد: ما در ليستي که به سازمان ليگ ارايه کرده‌ايم نام پولادي را به عنوان بازيکن خود رد کرده‌ايم. آقاي دايي نيز روي اين بازيکن حساب ويژه باز کرده و حضور او مي‌توانست به ما کمک کند.

خواجه وند در پاسخ به اين سوال که آيا باشگاه پرسپوليس از پولادي شکايت خواهد کرد، گفت: نمي‌دانم چرا اين اتفاق رخ داد. موضع ما کاملا درباره او مشخص بود و حتي در خصوص تاخير او در تمرينات تيم نيز باشگاه تصميم گيري خواهد کرد. ما معتقد هستيم قراردادي که در باشگاه وجود دارد کاملا روشن و قانوني بوده که بر اساس آن پولادي با پرسپوليس قرارداد دارد و اين بازيکن هم گفته مي‌تواند آن را فسخ کند. تازه اگر اينطور باشد فسخ قرارداد هم روال خودش را دارد و اينطور نيست که بازيکن بگويد مي‌توانم فسخ کنم و ديگر به باشگاه نيايد.

سخنگوي باشگاه پرسپوليس تاکيد کرد: تا امروز به گونه‌اي رفتار کرديم که همه چيز را مسالمت آميز حل کنيم ولي حالا با اين اتفاق بايد به دنبال حق و حقوق باشگاه باشيم و شرايط را بررسي کنيم. مشخص شدن اين موضوع هم کار سختي نيست. پولادي ادعايي را مطرح کرده و ما هم قرارداد را در باشگاه ثبت کرده‌ايم. براي همين مي توان استعلام گرفت و وضعيت را کاملا مشخص کرد.

توافق نهايي با سرمربي پرتغالي

کي‌روش يکشنبه امضا مي کند

سرمربي پيشين تيم‌ ملي پرتغال که هدايت تيم ملي ايران را در 3 سال گذشته و خصوصا جام جهاني 2014 برزيل برعهده داشت، با مسئولان فدراسيون کشورمان براي ادامه همکاري‌اش به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال تا پايان جام جهاني 2018 روسيه به توافق رسيد و قرار است قرارداد طرفين روز يکشنبه به صورت رسمي امضا شود. در اين نشست که علي کفاشيان رئيس، مهدي محمدنبي دبير فدراسيون فوتبال، مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال و عباس ترابيان به عنوان دبير کميته اقتصادي فدراسيون فوتبال در آن حضور داشتند، طرفين به توافق نهايي دست يافتند تا اين مربي پرتغالي همچنان هدايت تيم ملي ايران را برعهده داشته باشد که اين قرارداد به صورت رسمي روز يکشنبه امضا مي شود.


 يادداشت 

 ابهام در توافق کي‌روش

مسئولان فدراسيون فوتبال در شرايطي با کارلوس کي‌روش به توافق رسيدند که طرفين بر سر هدف نهايي که صعود تيم ملي ايران به جام‌جهاني 2018 روسيه است به توافق رسيده‌اند. حال سوال اينجاست که اگر تيم ملي ايران نتواند با اين مربي پرتغالي طلسم قهرمان شدن در جام ملت‌هاي آسيا را بشکند، حضور وي با اين رقم سنگين چه فايده‌اي براي فوتبال دارد؟

به گزارش مهر، تيم ملي فوتبال ايران با هدايت کارلوس کي روش در بيستمين دوره مسابقات جام جهاني نمايش آبرومندي در بازي دفاعي داشت و توانست برابر نيجريه و آرژانتين عملکرد قابل قبولي داشته باشد اما آنجا که نياز به پيروزي و باز کردن دروازه حريف وجود داشت، کار برعکس شد و اين دروازه ايران بود که سه بار باز شد تا مشخص شود، کي روش هم خيلي نمي تواند تيم ملي ايران را در سيستم هجومي کارآمد نشان دهد.

با اين حال پس از جام جهاني و به خاطر رضايتي که مردم از عملکرد وي داشتند، فدراسيون فوتبال باب گفتگو براي تمديد قرارداد را باز کرد و پس از کش و قوس هاي فراوان در نهايت طرفين دور يک ميز نشستند و بر سر ادامه همکاري به توافق رسيدند، قرار است قرارداد نهايي روز يکشنبه امضا شود اما به نظر مي رسد همه چيز تمام شده است و کي روش کارش را بزودي آغاز خواهد کرد.

کي روش پس از نشست خود با مسئولان فدراسيون فوتبال ضمن بيان مطلب فوق گفت: دوطرف براي تمديد قرارداد به توافق رسيده ايم و قرارداد را روز يکشنبه امضا خواهيم کرد. تنها برنده جلسه علي کفاشيان بود. او در مذاکره بسيار سخت گير است و دفعه آينده تنهايي با او مذاکره نخواهم کرد.

سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران همچنين افزود: از مبلغ قرارداد جديدم با فدراسيون فوتبال حرفي نمي زنم چون يک چيز شخصي است. زمان اين قرارداد هم تا پايان جهاني 2018 خواهد بود. هدف مشترک ما صعود به جام جهاني 2018 روسيه است اما من مربي هستم که مي خواهم هميشه ببرم به همين خاطر نگاه ويژه اي هم به جام ملت هاي آسيا خواهيم داشت.

کي روش در مورد رويارويي با تيم هاي امارات، قطر و بحرين تصريح کرد: براي آنها شکست دادن ايران مهمتر از موفقيت در جام ملت هاست اما ما هم با يک برنامه ريزي ويژه به آن مسابقات مي رويم. من برنامه هايم را به فدراسيون فوتبال ارايه کردم وطبق آنها پيش مي رويم. مطمئناً اين برنامه ها از امروز اجرايي و آغاز خواهد شد.

ظاهرا مسئولان فدراسيون فوتبال و کي روش از توافقي که با يکديگر داشته‌اند کاملا راضي هستند اما سوال اينجاست که اگر تيم ملي ايران نتواند با هدايت کي‌روش طلسم سالها قهرمان نشدن در آسيا را بشکند و قهرمان جام ملت‌ها شود، حضور او با قراردادي سنگين چه ثمره اي براي فوتبال ايران دارد؟ آيا بدون کي روش و با يک مربي ايراني ما نمي توانيم به جام جهاني صعود کنيم؟ قطعا انتظار علاقمندان به فوتبال از کي روش و فدراسيون فوتبال بالاتر از اين است که بخواهند صعود به جام جهاني را هدف اصلي شان قرار دهند.

به نظر مي رسد کفاشيان در اين مورد نبايد مرتکب اشتباه شود و قرارداد کي روش را تا پايان جام جهاني 2018 امضا کند. بايد براي موفقيت در جام ملت‌هاي آسيا هم گزينه اي در نظر گرفته شود که اگر ايران نتوانست قهرمان آسيا شود، راهي براي فسخ قرارداد وجود داشته باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته