جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/11/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - 29 محرم سال 1428 هجري قمري نسخه شماره 2702

مهدي بي باک عضو تيم دانشگاه آزاد اسلامي :
قهرماني حق دانشگاه آزاد اسلامي بود

محمد پنجعلي مربي تيم ملي اميد :
فقط مي داودي و اولادي مشکل دارند


حذف استقلال قطعي است


دفاعيه باشگاه استقلال

مرتضي رستمي قهرمان تکواندو جهان:
دانشگاه آزاد اسلامي مزد زحماتش را با قهرماني گرفت

وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي اميد ايران :
ما قوي تر از استراليا هستيم


بارسلونا - ليورپول، جدال دو قهرمان سابق در جام قهرمانان اروپا


كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90


  مهدي بي باک عضو تيم دانشگاه آزاد اسلامي :
 قهرماني حق دانشگاه آزاد اسلامي بود  

تيم تکواندو دانشگاه آزاد اسلامي ايران در اولين دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه هاي آسيا به مقام قهرماني دست يافت .
در اين راستا مهدي بي باک نيز براي تيم دانشگاه آزاد اسلامي مبارزه کرد و به مقام قهرماني رسيد .
وي در اين خصوص گفت :  از قبل هم قسم شده بوديم، قهرمان شويم.
وي افزود : براي رسيدن به مقام قهرماني زحمت کشيديم و هم قسم شده بوديم که سکوي اول را کسب کنيم ; اردوي 20 روز پيش از مسابقات جام باشگاه ها تاثير بسيار زيادي در کسب اين موفقيت داشت.
وي ادامه داد : براي حضور در اين رقابت ها، از لحاظ روحي و رواني و جسماني آماده نبودم; اما، شرکت کردم تا در صورت نياز به تيم خود کمک کنم; خوشحالم که توانستيم به آن چه که مي خواستيم برسيم.
قهرمان تکواندو جهان با تاکيد بر اين که قهرمان در ليگ برتر هدف بعدي تيمش است خاطرنشان کرد: سه بازي حساس در ليگ برتر را پيش رو داريم که اميدواريم با پيروزي در اين ديدارها قهرمان ليگ برتر شويم.
وي داوري هاي جام باشگاه ها را مطلوب دانست و گفت: داوران قضاوت هاي خوبي داشتند; غير از يک يا دو مورد شاهد اشتباهاتي بوديم. البته اين اشتباهات سهوي بود و غرضي در کار نبود.
بي باک ادامه داد: تيم کره جنوبي براي توجيه شکست شان مقابل دانشگاه آزاد در بازگشت به کشورشان شياپچانگ را ترک کردند. تيم چين و فيليپين با ترکيب ملي خود در جام باشگاه ها حاضر بودند که سطح رقابت ها را افزايش داده بود.
وي در مورد مسابقات جهاني چين در ارديبهشت ماه گفت: تمام تلاش خود را مي کنم تا بتوانم هوگوي تيم ملي را بر تن کرده و دوباره براي کشورم مدال طلاي جهان را کسب کنم.


  محمد پنجعلي مربي تيم ملي اميد :
 فقط مي داودي و اولادي مشکل دارند  

 محمد پنجعلي مربي تيم فوتبال اميد ايران درخصوص وضعيت اين تيم و چگونگي حضورش در مسابقات انتخابي 2008 پکن گفت: فوتبال ايران همواره فاکتورهايي در اختيار داشته است که نقشي حياتي براي آن در ميادين بين المللي بازي کرده است.
وي افزود : اگر چه فوتبال ايران همواره از نبود برنامه اي منسجم رنج برده، اما عواملي نظير خلاقيت ها، شعور و تعصب بازيکنان ايراني نقش موثري در فوتبال ايران داشته است.
وي ادامه داد : بايد سطح توقعات از تيم فوتبال اميد ايران منطقي باشد و باتوجه به امکانات و شرايط فراهم شده براي مهيا کردن اين تيم، نسبت به آينده آن اميدوار باشيم.
او اضافه کرد : در شرايط عادي و طبيعي، بايد اين حق را به افکارعمومي و رسانه ها بدهيم که نسبت به زمان، امکانات و بازي هاي تدارکاتي فراهم شده، از تيم اميد کشورشان توقع کسب نتايج درخور نام ايران داشته باشند.
وي گفت : شرايط ما در مقايسه با تيم هايي که مدت طولاني تمرينات منسجم و بازي هاي تدارکاتي متعدد انجام داده اند قابل قياس نيست اما اميدواريم نتايج لازم را کسب کنيم.
 پنجعلي  خاطرنشان کرد: ما يک ديدار تدارکاتي با بلاروس برگزار کرديم و در آن ديدار تنها به شيوه چينش بازيکنان در کنار يکديگر رسيديم، در حالي که پس از اين ديدار، تمرين بعدي تيم اميد تنها با   9 بازيکن داير شد.
وي در مورد مشکل خروجي بازيکنان تيم اميد گفت: مساله خروج اغلب بازيکنان بجز  ميلاد مي داودي  و  مهرداد اولادي  حل شده، البته تا امروز نيز فرصت داريم و اميدواريم که بتوانيم با ترکيبي کامل راهي امارات شويم.
پنجعلي  درباره ديدار تدارکاتي با تيم اميد امارات عربي متحده گفت: نتيجه اين ديدار اهميتي ندارد و مساله اصلي محک زدن بازيکنان و ارزيابي توانايي هاي آنان براي رفع ضعف عمومي تيم است.


  حذف استقلال قطعي است  

 روز گذشته صحبت هاي زيادي مطرح بود مبني بر اينکه تيم استقلال مي تواند با ارائه دفاعيه به کنفدراسيون فوتبال آسيا بار ديگر به جمع تيم هاي حاضر در مسابقات ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا بازگردد .
در اين خصوص علي تارقلي زاده مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا مستقر در محل کنفدراسيون آسيا در کوآلالامپور گفت : تصميم نهايي در اين خصوص گرفته شده و بازگشتي براي آن به نظر نمي رسد.
وي افزود : کنفدراسيون آسيا سال گذشته دو تيم ديگر آسيايي را نيز به همين دليل از حضور در رقابت ها محروم کرد و ارسال اسامي و پيگيري بعدي اين تيم ها نيز موثر واقع نشد.
وي ادامه داد: روال کار به گونه اي است که در پايان مهلت قانوني ثبت نام تيم ها، کميته مربوطه با حضور اعضاي خود تشکيل جلسه مي دهد و در همان جلسه و به سرعت در خصوص تيم هاي متخلف مطابق آئين نامه کنفدراسيون تصميم گيري مي شود و درمورد استقلال تهران نيز اين مراحل طي شده است.
تارقلي زاده در پاسخ به اين سوال که مديران استقلال مدعي ارسال به موقع اسامي هستند و اهمال مسوولان کنفدراسيون هستند، گفت: تاکنون چنين چيزي رخ نداده است. چنانچه مديران اين تيم وظيفه خود را انجام داده باشند، مي توانند از طريق نمابر و مدارکي که در اختيار دارند، پيگير احقاق حق تيم خود باشند.
وي با اشاره به اينکه آمادگي کامل دارد تا نهايت همکاري را با مسوولان استقلال داشته باشد، تصريح کرد: در اينجا صحبت از مملکت و ضايع شدن سهميه ايران است و آبروي کشور به ميان آمده است.
مدرس فدراسيون فوتبال يادآور شد: از ابتدا هم استقلال نسبت به اين موضوع بي اهميت عمل کرد و حتي در روز قرعه کشي نيز نماينده اي از اين تيم به مالزي نيامده بود.
وي متذکر شد: تمامي فرم ها و قوانين کنفدراسيون آسيا اول هر سال به همه 46 کشور عضو ارسال مي شود و کشورها مي توانند فرم هاي مربوطه براي ثبت نام را از فدراسيون همان کشور دريافت کنند.
تارقلي زاده ادامه داد: تيم ها مي توانند يا راسا يا از طريق فدراسيون فوتبال اقدام به ارسال فرم ثبت نام کنند. اين کاري است که سپاهان اصفهان به موقع انجام داده و اين مسير را طي کرده است.
وي از اتفاق به وجود آمده ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفانه با اتفاقاتي که در اين ايام براي فوتبال ايران به وقوع پيوسته، يک نگاه ناخوشايند متوجه شده که ناخودآگاه کلمه بي انضباطي را در ذهن مسوولان آسيا و دست اندرکاران تداعي مي کند; اين درحاليست که نام برخي کشورها مانند ژاپن همواره به عنوان فوتبالي با انضباط و منظم بر سر زبان ها است.


  دفاعيه باشگاه استقلال  

 مسوولان باشگاه استقلال براي رفع محروميت از حضور در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا از فدراسيون فوتبال درخواست کمک کردند.
گفتني است که يک روز پس از محروميت باشگاه استقلال از حضور در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان باشگاه آسيا مقداد نجف نژاد مديرعامل اين باشگاه به همراه عباس ترابيان معاون باشگاه و علي نظري جويباري سرپرست تيم فوتبال استقلال در فدراسيون فوتبال حضور يافته و در ملاقات با مهدي محمد نبي راهکارهاي حل اين مشکل را بررسي کردند..
در پايان اين نشست حاضرين با تنظيم نامه اي از کنفدراسيون فوتبال آسيا خواستند تا محروميت باشگاه استقلال از حضور در مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان اين قاره را به حالت تعليق در آورد. اين نامه به مقر AFC  ارسال شد و بزودي پاسخ مسوولان برگزاري مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا در اين زمينه تصميم گيري خواهند کرد. 


  مرتضي رستمي قهرمان تکواندو جهان:
 دانشگاه آزاد اسلامي مزد زحماتش را با قهرماني گرفت 

مرتضي رستمي قهرمان تکواندو جهان در خصوص مسابقات تکواندو جام باشگاه هاي آسيا گفت: تيم دانشگاه آزاد اسلامي مزد زحمات خود را گرفت.
وي در گفت وگو با ايسنا افزود : دانشگاه آزاد اسلامي در شرايطي قهرمان شد که تيم هاي فيليپين و چين با ترکيب اصلي تيم هاي خود در اين رقابت ها حاضر بودند، تيم کره جنوبي با سه يا چهار ملي پوش خود به ايران آمده بود. در ديدار فينال نيز به مصاف پاس رفتيم که شش تا هفت نفر از ملي پوشان بزرگسال ايران در اين تيم مبارزه مي کنندغ با اين قهرماني مزد زحمات خود را گرفتيم.
وي ادامه داد : پيش از حضور در جام باشگاه هاي آسيا يک اردوي 14 روزه در تنکابن داشتيم که در تيم هاي باشگاهي اين چنين اردوهايي کمتر اتفاق مي افتد. تمام تکواندو کاران براي رسيدن به اين موفقيت تلاش کردند. قهرمان تکواندو جهان با تاکيد بر اين که مربيان تيم دانشگاه  آزاداسلامي زحمت زيادي کشيدند خاطرنشان کرد: سيد نعمت خليفه کمک بسياري به من کرد. پيش از اين در يک دوره  افت شديدي داشتم که با راهنمايي هاي وي توانستم به يک ثبات برسم.
وي تصريح کرد: سه ديدار حساس از ليگ برتر باقي مانده که اميدوارم تکواندوکاران به روند خوب خود ادامه داده و با پيروزي در آن ديدار ما قهرمان ايران شويم.
وي يادآور شد: در وزن من،  هادي افشار و مهدي نوايي حضور دارند که تا کنون چندين بار با آن ها مبارزه کرده ام; اميدوارم اين بار ديگر هرگوي تيم ملي را بر تن کنم.


  وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي اميد ايران :
 ما قوي تر از استراليا هستيم  

وينگو بگوويچ سرمربي تيم ملي اميد ايران در خصوص تمرينات اين تيم جهت سفر به امارات و آمادگي جهت بازي با تيم استراليا گفت :  تيم فوتبال اميد ايران در روز شنبه در کمپ تيم  ملي تمرين کرده است و يکشنبه شب براي انجام يک بازي تدارکاتي عازم امارات مي شود.
وي افزود : ما روز دوشنبه يک تمرين سبک در امارات انجام خواهيم داد و سه شنبه با تيم اميد اين کشور بازي خواهيم کرد و روز چهارشنبه نيز به ايران باز خواهيم گشت.
وي ادامه داد : پس از بازگشت از امارات، بازيکنان تيم اميد 5 جلسه تمرين تاکتيکي و سبک انجام خواهند داد تا از هر نظر براي بازي با استراليا آماده شوند.
وي خاطر نشان کرد: تيم فوتبال اميد استراليا   45 روز است که در اردو به سر مي برد و هيچ يک از باشگاه هاي آن کشور حق استفاده از ملي پوشان اميدشان را نداشته اند.
وي افزود: آنها تا قبل از بازي با ايران   8 بازي تدارکاتي برگزار خواهند نمود اما با وجود اين، تيم ما قوي تر است و بازيکنان ما با انگيزه بالا آماده اند تا آنها را شکست دهند.
وي گفت: من فيلم بازي آنها را آناليز خواهم کرد و مسلما روي نقاط ضعف آنها کار خواهيم نمود.


 بارسلونا - ليورپول، جدال دو قهرمان سابق در جام قهرمانان اروپا  

مهاجمان باشگاه ليورپول انگليس پس از سپري کردن اردوي کوتاه مدت در پرتغال، از آمادگي مطلوب براي رويارويي با بارسلونا در ديدار روز چهارشنبه در ورزشگاه نيوکمپ برخوردارند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از ليورپول، حذف اين تيم از دور رقابت هاي جام حذفي انگليس در مصاف با آرسنال، موجب شد تيم تحت رهبري رافائل بنيتز با انگيزه بيشتر براي ديدار نخست از مرحله حذفي جام قهرمانان آماده شود.
پيتر کراچ، ديرک کويت و کراگ بلامي سه مهاجمي هستند که با توجه به رويکرد محافظه کارانه بنيتز و استفاده از سيستم تک مهاجمي، بايد در انتظار بمانند.
کويت معتقد است هيچ دليل ندارد که ليورپول نتواند با دست پر از بارسلون برگردد بويژه با توجه به نشانه هاي ناهماهنگي و اختلافاتي که اخيرا در اردوي کاتالان مشاهده شده و فرانک ريکارد سرمربي تيم علنا مقابل مهاجم خود ساموئل اتوئو قرار گرفته است.
مهاجم هلندي ليورپول اظهارداشت: بدون شک رونالدينيو بهترين بازيکن جهان است اما بهترين بازيکنان هميشه بهترين تيم را نمي سازند. کراچ با تاييد اين ادعا افزود: بارسلونا نمي تواند فقط به خاطر اينکه مدافع قهرماني است، خود را پيروز تصور کند. ما فکر مي کنيم از موقعيت خوبي براي کسب نتيجه در هر دو بازي رفت و برگشت برخورداريم و قطعا اين تيم شکست ناپذير نيست. به گفته کراچ براي قهرماني در يک رويداد بايد بهترين تيم ها را شکست داد. اين همان کاري است که ليورپول براي قهرماني در سال   2005 انجام داد. ليورپول در مصاف با يوونتوس، لورکوزن، چلسي و ميلان تيم ضعيف تر تلقي مي شد ولي همه آنان را مغلوب کرد.


 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 


 سيد محمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو:
مسابقات تکواندو جام باشگاه هاي آسيا در سطح بالايي برگزار شد

اولين دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه هاي آسيا با قهرماني تيم دانشگاه آزاد اسلامي به پايان رسيد .
در خصوص کيفيت اين بازي ها محمد پولادگر رييس فدراسيون تکواندو گفت: اين رقابت ها در تمام سطوح عالي بود.
وي افزود : مسابقات جام باشگاه ها از لحاظ کمي وکيفي در سطح خوبي برگزار شد. بايد توجه کنيم که در آسيا و جهان، ايران تنها کشوري است که ليگ باشگاهي دارد و 10 سال تجربه برگزار آن را دارد.
وي ادامه داد : اين مسابقات اولين دوره برگزاري خود را با حضور 11 کشور تجربه کرده که نشان دهنده سطح کمي  بالاي رقابت ها است. از لحاظ کيفي هم تيم هايي مثل کره جنوبي که قهرمان 37 ساله جهان است، با دو تيم حاضر بود; تيم هاي چين، فليپين و ژاپن هم که از بهترين ها آسيا هستند، حاضر بودند. وي با تاکيد بر اين که انگيزه سازي براي جوانان يکي از اهداف برگزاري چنين رقابت هايي است خاطرنشان کرد: محک خوردن ملي پوشان بزرگسال ايراني در اين رقابت ها يکي از ويژگي هاي مسابقات بود; اين که قهرمانان جهان و المپيک در مقابل جوانان گمنام جوياي نام شکست مي خوردند، نشان از سطح کيفي بالاي مسابقات بود. وي با اشاره به قضاوت هاي اين دوره از رقابت ها گفت: داوران حاضر در جام باشگاه هاي آسيا با نظر اتحاديه آسيا دعوت شده و در حد قابل قبولي بودند. ما نهايت تلاش خود را انجام داديم تا با وارد کردن سيستم هاي داوري جديد از کشورهاي پيشرفته جلوي بهانه گيري تيم ها را بگيريم و به هيچ تيمي اجازه چنين کاري را ندهيم.

هادي ساعي قهرمان تکواندو جهان و المپيک :
احساس کردم تکواندو کار فلسطيني برادر من است

هادي ساعي قهرمان تکواندو جهان و المپيک درخصوص رقابت هاي جام فجر و ديدارش با تکواندوکار فلسطيني گفت: هنگام مسابقه با تکواندو کار فلسطيني احساس کردم مقابل برادر خود قرار گرفته ام.
وي افزود: هنگامي که ازحضور تيم فلسطين در رقابت هاي جام فجر اطلاع پيدا کردم، بسيار خوشحال شدم چرا که آنها برادران ما هستند. وي ادامه داد : دراين ديدار احساس کردم مقابل برادر خود مسابقه مي دهم و با توجه به اينکه تکواندو کار فلسطيني يک ورزشکار کم تجربه بود، با آرامش بيشتري با وي روبرو شدم. ساعي در خصوص ضربه اي که منجر به ناک اوت شدن حريف خود شد اضافه کرد :اين ضربه کنترل شده بود و شدت چنداني نداشت . قهرمان تکواندو جهان و المپيک در مورد حرکت ارزشمند خود درخصوص تقدير از تکواندو کارفلسطيني گفت: اين ورزشکارکم تجربه بود و از اينکه مقابل قهرمان المپيک شکست مي خورد دچار مشکلات روحي شد و من براي دلجويي از وي اين کار را انجام دادم . ساعي درپايان يادآور شد: اميدوارم سرزمين فلسطين روزي آزاد شود و مردم اين کشور در کمال آرامش و خوبي درکنار هم زندگي کنند.
 
ليگ برتر فوتبال ايران
پرسپوليس در اهواز باخت

تيم فوتبال استقلال اهواز در هفته نوزدهم رقابت هاي فوتبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران مقابل تيم پرسپوليس به برتري رسيد.
در اين ديدار که در ورزشگاه نفت اهواز برگزار شد، تيم استقلال اهواز با تک گل دقيقه 13 فريدون فضلي  حريف خود را شکست داد.
قضاوت اين ديدار را  سعيد مظفري  با کمک  حسين نجاتي  و  صفدر احمدي  به عهده داشت.
حسين بادامکي، محمدرضا ماماني و الونگ الونگ از تيم فوتبال پرسپوليس و فريدون فضلي و سعيد رمضاني از تيم فوتبال استقلال اهواز از سوي داور اين ديدار کارت زرد دريافت کردند.
ترکيب دو تيم در اين ديدار به شرح زير بود:
پرسپوليس
فرشيد کريمي، احسان خرسندي، فرزاد آشوبي، پژمان نوري، محمدرضا ماماني ابوالفضل حاجي زاده، داود سيدعباسي(محمدپروين دقيقه 70)، حسين بادامکي، رابرت ساها، الونگ الونگ و مهرزاد معدنچي.

محمد احمدزاده سرمربي تيم فوتبال ملوان :
مي توانستيم هر 3 امتياز را از سايپا بگيريم

تيم فوتبال ملوان بندرانزلي در ديدار مقابل سايپا بازي خوبي را به نمايش گذاشت ، اما فقط به يک امتياز دست يافت .
در اين خصوص محمد احمدزاده سرمربي تيم ملوان گفت: با توجه به عملکرد خوب بازيکنان تيم مي توانستيم در اين ديدار خارج از خانه آنهم مقابل صدرنشين ليگ پيروز شويم. وي افزود: دراين بازي خصوصا درنيمه اول آن بازيکنان ملوان عملکرد بسيار خوبي داشتند و حتي مي توانستيم با استفاده بهتر از موقعيت هاي خود در اين ديدار خارج از خانه پيروز شويم.وي ادامه داد: درست است ما در اين ديدار يک امتياز حساس را در زمين سايپا به دست آورديم ولي بازي قابل قبول بازيکنان تيم مي توانست زمينه ساز نتيجه بهتري باشد.احمدزاده همچنين تاکيد کرد: سايپا از بازيکنان قدرتمندي سود مي برد و در حال حاضر مدعي عنوان قهرماني در ليگ برتر است که با در نظرگرفتن اين مسائل بايد بگويم کسب يک امتياز در زمين و ورزشگاه خانگي اين تيم براي من رضايت بخش است.
  
ايناسيو سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان :
براي جبران زمان نداشتيم

تيم فوتبال فولاد خوزستان در ديدار مقابل استقلال با نتيجه 3 بر 2 مغلوب شد .
در اين ارتباط ايناسيو سرمربي پرتغالي تيم فولاد گفت: در دقايق پاياني ديدار با استقلال بازي را در اختيار داشتيم و حتي گل دوم را نيز به ثمر رسانديم اما زمان کافي در اختيار ما نبود تا بازي را مساوي کنيم. وي افزود : دو تيم فولاد خوزستان و استقلال تهران بازي خوبي را به معرض نمايش گذاشتند. استقلال از هافبک هاي قدرتمندي استفاده مي کرد که به خوبي حفظ توپ مي کردند. روي همين اصل اين تيم به دو گل رسيد و با استفاده از سرعت بازيکن تهاجمي اش گل سوم را نيز وارد دروازه فولاد خوزستان کرد.وي ادامه داد: در زمان به ثمر رسيدن گل سوم استقلال مجموعه ما بسيار کند عمل کرد اما درمقابل سرعت بازيکن استقلال بسيار زياد بود و توانستند باگذر از سد مدافع پيش رويش گل سوم را به ثمر برساند.وي اضافه کرد : پس از دريافت گل سوم واکنش خوبي داشتيم و توانستيم گل دوم را نيز به ثمر برسانيم اما متاسفانه زمان کافي در اختيار ما نبود تا بازي را مساوي کنيم وبه يک امتياز برسيم.ايناسيو با دفاع از عملکرد مدافعان تيمش گفت : از وجود دو مدافع مياني استفاده مي کرديم و گمان نمي کنم  در زمان به ثمر رسيدن گل استقلال مقصر باشند.
سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان  درتوجيه عملکرد تيمش در سه بازي اخير گفت: هر بازي حکايت خاص خود را دارد. مي توانيم به عقب باز گرديم و بررسي نسبت به گذشته داشته باشيم. من به فولاد آمده ام تا در تيم تغيير ايجاد کنم. تيمي که در نيم فصل نخست تنها شش گل به ثمر رسانده بود در زمان مربيگري من در سه بازي پنج گل به ثمر رسانده است. آيا اين مسئله نشان دهنده پيشرفت تيم نيست. تيم ما در مقابل صدرنشين و تيم دوم جدول رده بندي با ارائه دو بازي خوب يک امتياز گرفته است. آيا اين مسئله نشان دهنده پيشرفت تيم ما نيست؟


وضع استقلال تا پايان هفته مشخص مي شود

مهدي محمدنبي دبيرکل موقت فدراسيون فوتبال درخصوص وضعيت تيم استقلال و کنار گذاشتن اين تيم از ليگ قهرمانان آسيا گفت: وضع تيم فوتبال استقلال تهران براي حضور در رقابت هاي جام باشگاه هاي آسيا تا پايان هفته مشخص مي شود.
وي افزود: جلسه اي با مسوولان باشگاه استقلال در رابطه با اين موضوع جلسه داشته ايم و مدارک مورد نياز از سوي باشگاه استقلال ارائه شده است.
وي اضافه کرد: مدارک باشگاه استقلال کاملا مستند بوده و حاکي از آن است که اين باشگاه يک روز پيش از اتمام موعد مقرر يعني   21 بهمن مدارک مورد نياز را ارسال و رسيد پستي آن را دريافت کرده است.
او با بيان اينکه فدراسيون فوتبال تمام تلاش خود را براي حل اين مشکل به کار خواهد گرفت، اظهارداشت: مدارک و مستندات ارائه شده از سوي باشگاه به همراه نامه اي به مقر کنفدراسيون فوتبال آسيا ارسال خواهد شد.
دبير کل فدراسيون فوتبال ادامه داد: کميته انتقالي نيز در جريان اين موضوع قرار دارد و با توجه به مشخص بودن مدارک و مستندات موجود ، آقاي صفايي فراهاني و هاشمي نيز تلاش خواهند کرد تا اين مشکل هر چه سريع تر مرتفع شود.
 
 عليرضا منصوريان هافبک تيم استقلال :
فولاد مايلي کهن شانس نداشت

تيم فوتبال استقلال در هفته نوزدهم رقابت هاي ليگ برتر باشگاه هاي کشور در ورزشگاه آزادي ميزبان تيم فولاد خوزستان بود که موفق شد حريف خود را در يک بازي پرگل با نتيجه 3 بر 2 شکست دهد .
در اين راستا عليرضا منصوريان هافبک تيم استقلال معتقد است که اين پيروزي روحيه بازيکنان استقلال را بالا برده است .
وي در اين ارتباط گفت : طبيعي است وقتي تيمي 3 بر يک پيش است، مي تواند گل هاي بيشتري به ثمر برساند; اما، در صورتي که از فرصت ها استفاده کنيم، اين قانون فوتبال است; تيمي که از فرصت ها استفاده نکند و گل نزند، گل مي خورد.
وي افزود : با اين پيروزي روند روحي و رواني تيم بهتر شد; اميدوارم با حفظ همين روند در بازي هاي آينده نيز بتوانيم پيروز باشيم.
وي در مورد تيم فولاد خوزستان گفت : اين تيم جوان و دونده بود و به خوبي در ميدان برنامه هايش را اجرا مي کرد. البته در زمان حضور محمد مايلي کهن در اين تيم نيز فولاد به همين نوع بازي مي کرد; اما، بايد قبول کرد که شانس جزيي از فوتبال است. در زمان مايلي کهن هم تيم فولاد خوب بازي مي کرد; ولي، شانسي نداشت.

علي انصاريان مدافع تيم استقلال :
جمعه روز آشتي بود

علي انصاريان مدافع تيم استقلال تهران در مورد ديدار تيمش مقابل تيم فولاد خوزستان و پيروزي آبي پوشان گفت : ديدار سنگيني بود و به خوبي گل زديم ولي زمان بسيار بدي گل خورديم. بعد از 3 بازي که نتيجه مناسبي نمي گرفتيم خوب شد که در اين ديدار حساس نتيجه لازم را گرفتيم.
وي افزود:  در بازي هاي گذشته که نتيجه لازم را نمي گرفتيم، تماشاگران کمي به استاديوم مي آمدند، ولي اين پيروزي کمک کرد که تماشاگران دوباره به استاديوم بيايند و با استقلال آشتي کنند. مهم بود که اين ديدار را ببريم که خوشبختانه برديم.
وي اضافه کرد: تيم فولاد خوزستان با اين بازي، ثابت کرد که تيم خوبي است. پيش از اين بد بازي مي کرد و نتيجه نمي گرفت اما، نشان داد که به مرور بهتر مي شود.
وي ادامه داد: با اين پيروزي در کورس قهرماني باقي مانديم و عقب نيفتاديم. در استقلال بازيکن و يک نفر مهم نيست، بلکه تيم و مجموعه مهم است.
 
ميثم بائو هافبک تيم استقلال :
استقلال کاري به سايپا ندارد

ميثم بائو هافبک تيم استقلال پس از مدت ها بار ديگر در ترکيب آبي پوشان قرار گرفت و زننده يکي از سه گل تيم استقلال مقابل فولاد خوزستان بود .
وي در خصوص اين بازي گفت : در نيمه اول کاملا سوار بازي بوديم و به خوبي توانستيم گل را بزنيم. در نيمه دوم اين روند را ادامه داده و گل ديگري را نيز به ثمر رسانديم. مسلما تيمي که جلو است ناخواسته به عقب مي آيد تا نتيجه را حفظ کند به همين خاطر ما گل خورديم.
وي افزود : ما کار خودمان را انجام مي دهيم و کاري به سايپا وامتياز از دست دادن اين تيم نداريم. بعد از حضور يونگ در استقلال همه کارهايشان را طبق روال با شادابي بيشتري انجام مي دهند. بازيکنان روحيه شان بالاتر رفته و روحيه تيمي نيز تقويت شده است. ما براي قهرماني مي جنگيم.
وي ادامه داد: فولاد خوزستان تيم خوب و جواني است و در آينده بهتر مي شود. فکر نمي کنم جايگاه اين تيم بزرگ اينجا باشد، آنها قطعا در هفته هاي آينده وضعيت بهتري را کسب مي کنند.
وي اضافه کرد: در ديدار با فولاد گل خودم را روي ضعف عميق دفاع حريف به ثمر رساندم. چند بازيکن را هم تيمي هايم کنار زدند و پاس در عمقي را برايم ارسال کردند که من نيز با تکيه بر سرعت و تيزهوشي توانستم زحمات هم تيمي هاي خود را به ثمر برسانم.
بائو با اشاره به مصدوميتش گفت: در هفته ششم يا هفتم بود که مصدوم شدم و مدتي را از ميادين دور بودم. بعد از رفع مصدوميت تمريناتم را کم کم آغاز کردم تا به آمادگي مطلوب رسيدم. هم اکنون کاملا خوب هستم و روند خوبي را طي مي کنم.

امير کريم پور عضو کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال :
ليست بازيکنان استقلال چهار روز ديرتر
 به AFC ارسال شد

امير کريم پور يک مقام مسوول در کميته روابط بين الملل فدراسيون فوتبال سهل انگاري و تاخير در ارسال ليست نهايي بازيکنان استقلال را علت اصلي تصميم AFC در کنار گذاشتن اين تيم از رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا عنوان کرد.
وي در گفت وگو با مهر با بيان اينکه طبق مهلت تعيين شده از سوي کميته مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم هاي شرکت کننده در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا تا روز يکشنبه 11 فوريه (22 بهمن) مهلت داشتند تا فرم هاي ارسالي را تکميل و به AFC ارسال کنند افزود : طبق ماده 30 بند F مقررات کنفدراسيون فوتبال آسيا، تيم هايي که مدارک و فرم هاي ارسالي خود را پس از تاريخ تعيين شده به AFC ارسال کنند از شرکت در مسابقات محروم خواهند شد و متاسفانه بدليل تاخير غير موجه باشگاه استقلال در تکميل و ارسال مدارک ظرف مدت تعيين شده اين محروميت شامل حال استقلال شده است.
اين مقام مسوول درخصوص زمان ارسال مدارک از سوي فدراسيون فوتبال به AFC اظهار داشت : باشگاه استقلال شنبه گذشته تنها اسامي 26 بازيکن را بدون اسامي کادر فني در اختيار فدراسيون فوتبال قرار داد که طبق مقررات بايد اسامي 30 بازيکن و 7 همراه در اختيار ما قرارمي گرفت و در واقع مدارک اوليه نيز ناقص بود. باشگاه استقلال حتي با يونگ روز يکشنبه گذشته و درست روزي که مهلت AFC به پايان رسيده بود ، قرارداد بست و عليرغم تاکيدي که بر تسريع در ارسال مدارک به سرپرست تيم فوتبال استقلال داشتيم ، توجهي به اين امر نشد.
وي اضافه کرد : روز پنج شنبه سرپرست باشگاه استقلال پس از چهار روز تاخير مدارک کامل شده خود را در اختيار فدراسيون فوتبال قرار داد و پس از تماس آقاي مهدي محمد نبي ، حوالي ساعت 16 بعدازظهر پنجشنبه اين مدارک به مقر AFC ارسال شد که طبيعي است اين زمان خارج از مهلت تعيين شده بوده و کميته مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا مدارک ارسالي را نپذيرد.
کريم پور درخصوص اظهارات اميرقلعه نوعي مبني بر مفقود شدن مدارک ارسالي در AFC گفت : چنين اتفاقي به هيچ وجه امکان ندارد و اين تنها شانه خالي کردن از زير بار مسووليت است.

 


 نتايج رقابت هاي دانشجويان دختر سراسر کشور
قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه پيام نور
 در تيراندازي

رقابت هاي قهرماني تيراندازي دانشجويان دختر دانشگاه هاي سراسر کشور با قهرماني تيم دانشگاه پيام نور به کار خود پايان داد.
گفتني است که مسابقات تيراندازي قهرماني دانشجويان دختر دانشگاه هاي کشور گراميداشت دهه مبارک فجر با شرکت 19  تيم به ميزباني دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد که در پايان در مجموع امتيازهاي تفنگ و طپانچه بادي تيم دانشگاه پيام نور با 28  امتياز به عنوان قهرماني رسيد، تيم دانشگاه علوم انتظامي با 19  امتياز دوم شد و تيم دانشگاه شاهد با 9  امتياز در جايگاه سوم ايستاد.
بنابراين گزارش در مسابقات تفنگ بادي الهام هاشمي از دانشگاه شهيد بهشتي طلا گرفت، مهناز روحي از دانشگاه صنعتي سهند تبريز صاحب مدال نقره شد و ليدا فريمان از دانشگاه تبريز به مدال برنز رسيد و در مجموع تيم دانشگاه علوم انتظامي با 1106  امتياز اول شد، تيم دانشگاه پيام نور با 1094  امتياز دوم و تيم دانشگاه شاهد با 1081  امتياز سوم شدند. همچنين در مسابقات طپانچه بادي مريم سلطاني و سميه گردان شکن هر دو از دانشگاه پيام نور به ترتيب اول و دوم شدند ومحجوبه بهاري از دانشگاه علوم انتظامي سوم شد و در مجموع تيم دانشگاه پيام نور با 1070  امتياز، تيم دانشگاه عغلوم انتظامي با 1056  امتياز و تيم دانشگاه تهران با 1026  امتياز به ترتيب عناوين اول و سوم را به دست آوردند.

بهترين هاي رقابت هاي بين المللي تکواندو جام فجر

بهترين داوران ، مربيان و تيم برتر رقابت هاي بين المللي تکواندو جام فجر معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومي فدراسيون تکواندو، درپايان اين رقابت ها علا محمد از اردن ، چو يونگ بون از کره جنوبي ، زانگ پو از چين، عبدالرحمان از افغانستان و علي اصغر ذوالفقاري از ايران به عنوان بهترين داوران اين مسابقات انتخاب شدند.
همچنين عنوان بهترين مربي به  جو سانگ مون از کره جنوبي رسيد و تيم چين نيز به عنوان بهترين تيم رقابت هاي بين المللي جام فجر برگزيد شد. بهترين هاي اين مسابقات جوايز خود را ازسوي مسوولان فدراسيون تکواندو ايران و اتحاديه آسيا دريافت کردند.

ايران، نايب قهرمان رقابت هاي بين المللي تکواندوي جام فجر شد

تيم آينده سازان المپيک  ايران عنوان نايب قهرماني نوزدهمين دوره رقابت هاي بين المللي تکواندو جام فجر شد.
گفتني است که نوزدهمين دوره مسابقات بين المللي تکواندو جام فجر با قهرماني تيم کره جنوبي به پايان رسيد و تيم فيليپين به عنوان سومي دست يافت . در اين دوره از مسابقات تکواندو جام فجر که در روزهاي   26 و  27 بهمن ماه درسالن شهيد افراسيابي مجموعه ورزشي شهيد شيرودي تهران برگزارشد  18  تيم داخلي و خارجي حضور داشتند . در اين دوره از رقابت ها تيم هاي خارجي کره جنوبي ، چين ، ارمنستان وافغانستان هرکدام با 2 تيم ،اردن فيليپين ، عراق ، تاجيکستان ، فلسطين و صربستان با يک تيم شرکت داشتند ضمن اينکه تيم هاي مس کرمان، کويرتاير، ملي اميد ، آينده سازان المپيک و جوانان ايران نيز دراين پيکارها حضور داشتند.
 
دانشگاه آزاد اسلامي قهرمان ليگ برتر واليبال نشسته باشگاه هاي ايران

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورز ش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; هفته پاياني ليگ برتر واليبال نشسته باشگاه هاي ايران در حالي به پايان رسيد که قهرماني تيم دانشگاه آزاد اسلامي ونايب قهرماني تيم ذوب آهن اصفهان از هفته گذشته مسجل شده بود. گفتني است که در رقابت هاي هفته پاياني نبرد براي کسب عنوان سومي اين رقابت ها بود که اين نبرد را بهزيستي گنبد از آن خود کرد و به مقام سوم دست يافت. در هفته دهم و پاياني اين رقابت ها سه ديدار انجام شد که طي آن تيم دانشگاه آزاد اسلامي به ديدار تيم قعر جدولي هيات گيلان رفت و بانتيجه   3 بر  2 به برتري رسيد. دانشگاه آزاد اسلامي با پيروزي هاي پياپي و بدون باخت و کسب   20 امتياز، يک رکورد خوب از خود بجا گذاشت و قهرماني خود را جشن گرفت. ديگر ديدار هفته پاياني بين تيم هاي ذوب آهن اصفهان و بهزيستي گنبد در گنبد انجام شد. در اين ديدار تيم ذوب آهن اصفهان هر نتيجه اي که مي گرفت نايب قهرمان ليگ بود اما بهزيستي گنبد براي کسب عنوان سومي و مدال برنز بايد پيروز ميدان مي شد. اين ديدار پرکش و قوس که دو ساعت به طول انجاميد، بانتيجه   3 بر  2 به سود تيم بهزسيتي گنبد به پايان رسيد و عنوان سومي به تيم بهزيستي گنبد رسيد. آب و فاضلاب ساري آخرين ديدار خود را در مقابل شوراي شهر گرگان برگزار کرد که اين ديدار با نتيجه   3 برصفر به سود آب و فاضلاب ساري به پايان رسيد تا اين تيم علي رغم پيروزي مقام بهتر از چهارمي را کسب ننمايد.

صمد مرفاوي سرمربي تيم فوتبال استقلال :
از فرصت ها خوب استفاده کرديم

صمد مرفاوي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران پس از پيروزي تيمش مقابل فولاد خوزستان گفت: پيروزي برابر فولاد خوزستان باعث بالا رفتن روحيه بازيکنان ما شد و اميدواريم بتوانيم با ادامه اين روند به صدر جدول برسيم. وي افزود : هردو تيم بازي خوبي را به نمايش گذاشتند بي تاثير از شرايط گذشته آنها نبود. تيم ما با توجه به تساوي از سه بازي گذشته نياز به کسب برتري مقابل فولاد داشت و از سوي ديگر تيم حريف نيز براي رهايي از انتهاي جدول براي کسب برتري تلاش مي کرد. اين تيم با تمام وجود مقابل استقلال بازي کرد و اين که برابر استقلال نتيجه را واگذار کرد دليل بر ضعفش نيست .وي ادامه داد: تيم ما در مصاف با فولاد خوزستان به خوبي از فرصت ها استفاده کرد و گرچه در پاره اي از زمان بازي شانس گلزني را از دست داديم اما توانستيم به يک پيروزي روحيه ساز دست يابيم.

    برگزاري مسابقات کونگ فو بانوان در پاکدشت

با تلاش هيات کونگ فو بانوان شهرستان پاکدشت يک دوره مسابقات (مبارزه ، فرم) در سالن ورزشي آزادگان اين شهرستان با حضور 64 نفر از بانوان ورزشکار برگزار گرديد.

برگزاري مسابقات چند جانبه بسکتبال بانوان
 در پاکدشت

هيات بسکتبال بانوان شهرستان پاکدشت يک دوره مسابقات چند جانبه در سالن ورزشي آزادگان اين شهرستان برگزار نمود که پس از انجام مسابقات به ترتيب تيم هاي شهداي حصار امير مقام اول ، پاکدشت ب مقام دوم و پاکدشت الف مقام سوم را کسب نمودند .
 
پاکدشت نايب قهرمان فول کيک بوکسينگ جام فجر استان تهران

پاکدشت - خبرنگار آفرينش
تيم فول کيک بوکسينگ شهرستان پاکدشت در مسابقات جام فجر که در شهرستان طالقان با حضور 120 شرکت کننده از شهرهاي پاکدشت ، طالقان ، کرج ، شهرري ، ساوجبلاغ و هشتگرد برگزار شده بود توانست پس از تيم طالقان به مقام دوم اين مسابقات دست پيدا کند و تيم شهرري سوم شد.

ليگ سوريه تعطيل شد

فدراسيون فوتبال سوريه اعلام کرد: بازي هاي هفته شانزدهم رقابت هاي فوتبال باشگاه هاي دسته يک اين کشور به خاطر آمادگي تيم اميد اين کشور به تعويق خواهد افتاد.
به گزارش الجزيره اسپورت، تيم اميد سوريه براي کسب آمادگي جهت ديدار با مالزي قرار است روزهاي سه شنبه و پنجشنبه هفته جاري دو بازي تدارکاتي به ترتيب مقابل تيم هاي اميد کويت و عربستان سعودي در دمشق برگزار کند.

     
 رقابت برترين پينگ پنگ بازان ايران در تهران

مسابقات پينگ پنگ دسته يک انفرادي بزرگسالان کشور با حضور 16 بازيکن از امروز يکشنبه 29 بهمن بمدت دو روز در آکادمي بين المللي پينگ پنگ تهران برگزار مي شود. دو نفر برتر اين پيکارها به مسابقات انفرادي جهان که هفته اول خرداد ماه سال آينده در زاگرب کرواسي انجام مي گردد اعزام مي شوند. احدي ، نوروزي ، اخلاق پسند ، رحمت پناه ، بايرامپور ، سربخشيان ، فرقداني ، بهمني ، طهماسبي ، اکبري ، لطف الله نسبي ، تدبيري ، مالميري ، نادري ، يعقوبي و احمدي فر بازيکنان حاضر در اين بازي ها هستند که بصورت دوره اي با هم مسابقه خواهند داد .

آغاز مرحله نيمه نهايي مسابقات ليگ دسته اول

مسابقات پينگ پنگ ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور با انجام ديدار تيم هاي بازرگاني لياقي تهران و تربيت بدني قزوين مرحله رفت نيمه نهايي خود را آغاز مي کند . در ديگر ديدار اين مرحله نهم اسفند ماه تيم هاي صندوق ضمانت صادرات ايران و نفت آبادان در تهران با هم به رقابت خواهند پرداخت . در اين مسابقات 14 تيم در دو گروه 7 تيمي به رقابت پرداختند که در نهايت از گروه يک تربيت بدني قزوين و نفت آبادان و از گروه دو نيز صندوق ضمانت صادرات ايران و بازرگاني لياقي تهران به مرحله نيمه نهايي راه يافتند.
 
بمناسبت گراميداشت دهه مبارک فجر
بزرگترين جشنواره فرهنگي ورزشي جانبازان نيروهاي مسلح برگزار شد

سازمان تربيت بدني ارتش بمنظور تشويق و ايجاد انگيزه در تحرک و نشاط جانبازان و تعامل بين جانبازان نيروهاي مسلح و ارزش نهادن به شهيدان زنده هشت سال دفاع مقدس با همکاري بنياد شهيد انقلاب اسلامي استان تهران همزمان با ايام ا... دهه مبارک فجر اقدام به برگزاري بزرگترين جشنواره فرهنگي ورزشي ويژه جانبازان و ايثارگران نيروهاي مسلح نمود.
به گزارش روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران ، در اين جشنواره يکروزه که با حضور 400 جانباز از يگان هاي مختلف ارتش ، سپاه پاسداران ، نيروي انتظامي و وزارت دفاع در محل مجموعه ورزشي ستاد مشترک ارتش برگزار شد ، ورزشکاران در 10 رشته پينگ پنگ ، دارت ، طناب کشي ، ويلچرراني ، تيروکمان ، بازي هاي فکري ، بسکتبال ، وزنه برداري ، راه پيمايي و مچ اندازي در دو رده ايستاده و با ويلچر با هم به رقابت پرداختند.بر اساس اين گزارش ، در پايان اين جشنواره طي مراسمي با حضور امير سرتيپ محمودي معاون اجرايي ستاد مشترک ، حجت الاسلام و المسلمين نيکبخت رييس اداره عقيدتي سياسي ستاد مشترک ارتش ، مسوولين سپاه ، نيروي انتظامي ، ستاد کل نيروهاي مسلح و ديگر فرماندهان و مسوولين حاضر ضمن اهدا» جوايز به کليه شرکت کنندگان ، از نفرات برتر نيز با اهداي مدال ، حکم و جوايز نفيس تجليل بعمل آمد.
گفتني است در پايان مسابقات به رسم يادبود تنديس سازمان تربيت بدني ارتش به ستادهاي شرکت کننده توسط مسوولين آجا اهدا و مقرر شد در سال آينده با حمايت بنياد شهيد انقلاب اسلامي در سطح کشور مسابقات انجام شود .
اسامي نفرات برتر رشته هاي مختلف به شرح زير مي باشد :
* پينگ پنگ با ويلچر : حسين قزويني ، حسن زارع ، علي نعمتي
* پينگ پنگ ايستاده : مهرداد شيرافکن ، علي کلاهي ، حسين عابدي
* دارت با ويلچر : مهدي زماني ، محمدرضا باراني ، علي رنجبران
* دارت ايستاده : مصطفي راوند ، فرج الله روستا ، کورش حشمتي
* ويلچرراني ، نجفعلي کوهي ، نعمت قزلباش ، کريم احمد شعار
* راه پيمايي : خليل اقدام پناه ، غلامعلي بيدلي ، جواد قرباني
* تيروکمان : وحيد گل محمديان ، محمدعلي شاکري ، حميدرضا برگي
* بسکتبال با ويلچر : بيژن وليزاده ، فرج نيا ، ابوتراب صادقي
* بسکتبال ايستاده : محمدرضا کريمي ، احمد دهقاني
* مچ اندازي با ويلچر : رسول بايرامي ، علي اصغر ميرزايي
* وزنه برداري سنگين وزن : محمود حسني ، ابراهيم عليزاده ، محسن غلامحسيني
* وزنه برداري ميان وزن : علي فخرآور ، خليل برقي ، علي راستگو
* بازي فکري : منوچهر لشگري ، عبدالرحمن نازقليچ ، مجتبي اکبري

برگزاري مسابقات تيراندازي بانوان باشگاه هاي استان گلستان

گرگان - خبرنگار  آفرينش
به گزارش روابط عمومي هيات تيراندازي استان گلستان يک دوره مسابقات تيراندازي با تفنگ و تپانچه بادي بين بانوان تيرانداز باشگاه هاي تيراندازي استان در سالن امام محمدباقر (ع) توسط هيات تيراندازي استان گلستان برگزار شد.
در اين مسابقه که 30 نفر از 5 باشگاه تيراندازي استان با هم به رقابت پرداختند. در پايان به نفرات اول تا سوم هر رشته هدايايي به رسم يادبود اهدا» شد .
تفنگ بادي :  زينب ميراحمدي مقام اول ، ملاحت حسيني راد مقام دوم ، فاطمه زهراسيدالنگي مقام سوم .
تپانچه بادي :  سيدمعصومه شاهيني مقام اول ، مريم پايدار مقام دوم ، فاطمه مرزبان مقام سوم .
 
پايگاه چهارم شکاري دزفول قهرمان مسابقات چند جانبه دزفول شد

دزفول - خبرنگار آ فرينش
يکدوره مسابقات کشتي با حضور ورزشکاران شهرهاي مسجدسليمان ، انديمشک ، گتونه ، پادگان شهيد باکري ، مقاومت و تربيت بدني دزفول و نيز 2 تيم از پايگاه چهارم شکاري و تيم استان لرستان در دزفول برگزار شد تا در پايان تيم کشتي پايگاه چهارم شکاري به مقام قهرماني رسيد. در اين دوره از مسابقات 96 کشتي گير آزادکار بمدت 2 روز در سالن ايثار پايگاه هوايي دزفول به رقابت پرداختند که در پايان تيم پايگاه هوايي دزفول با 84 امتياز تيمي اول شد و تيم هاي خرم آباد و دزفول با 83 و 61 امتياز به ترتيب دوم و سوم شدند.در اين دوره از مسابقات محمد بني نجار ، مهدي موسي حسيني ، جواد کردعليپور ، عباس مروتي ، سيروس کشوري ، اميد قنبري ، رامين گودرزي و بابک بهاروند در اوزان 50 الي 120 کيلوگرم مقام اول را بدست آورند .

راهيابي چهارتيم به نيمه نهايي مسابقات فوتبال جانبازان و معلولان کشور

غلامعلي محمودزاده مسوول روابط عمومي فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين اعلام کرد ; تيم هاي صعودکننده به مرحله نيمه نهايي سيزدهمين دوره مسابقات فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولان قهرماني ايران در يزد مشخص شدند.
در پايان مرحله دوم اين رقابت ها تيم هاي تهران الف، خوزستان، بوشهر و کرمانشاه با غلبه بر حريفان خود به مرحله نيمه نهايي صعود کردند.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
مقاله
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته