جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4793

با آغاز طراحي سوالات آزمون بورد تخصصي و فوق تخصصي؛
آزمونهاي دانشنامه پزشکي 13 شهريور برگزار مي‌شود

تخفيف 20درصدي براي پرداخت نقدي؛
نرخ اجاره‌ بهاي خوابگاههاي مجردي و متاهلي براي سال تحصيلي جديد اعلام شد


خبر


انتصابات


 با آغاز طراحي سوالات آزمون بورد تخصصي و فوق تخصصي؛
 آزمونهاي دانشنامه پزشکي 13 شهريور برگزار مي‌شود 

 
طراحي سئوالات شصت و يکمين آزمون دانشنامه تخصصي و بيست و هشتمين آزمون دانشنامه فوق تخصصي در دانشکده پرستاري مامايي شهيد بهشتي آغاز شد.به گزارش پايگاه خبري و اطلاع‌رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي؛ طراحي سئوالات اين دوره از آزمونهاي بورد تخصصي و فوق تخصصي با حضور دکتر ضيايي معاون آموزشي وزارت بهداشت، دکتر پيوندي رييس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و جمع کثيري از استادان طراح سئوال دانشگاههاي علوم پزشکي سراسر کشور آغاز شد.

دکتر سيد امير محسن ضيايي معاون آموزشي وزارت بهداشت در حاشيه جلسه طراحي سئوالات آزمون، آزمون بورد تخصصي و فوق تخصصي را بزرگترين امتحان در کشور از نظر ارزش و اعتبار در سطح وزارت علوم و بهداشت عنوان کرد و آن را ملاکي براي عضويت در هيئت علمي دانشگاههاي علوم پزشکي کشور برشمرد.

وي با اشاره به اين که اين آزمونها پنجشنبه 13 شهريور برگزار مي‌شود، گفت: در اين دروه از آزمون دانشنامه فوق تخصصي311 داوطلب شرکت دارند که 88 نفر از آنان را خانمها و 223 نفر از شرکت‌کنندگان را آقايان تشکيل داده‌اند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت افزود: بيشترين داوطلبان شرکت کننده در آزمون دانشنامه فوق تخصصي در رشته گوارش و کبد بالغان و کمترين شرکت‌کنندگان مربوط به رشته جراحي کودکان هستند.

دکتر ضيايي همچنين با اشاره به آمار داوطلبان شرکت کننده در شصت و يکمين آزمون دانشنامه تخصصي گفت: در اين دوره از آزمون تخصصي3421 داوطلب در26رشته تخصصي ثبت‎نام کرده‎اند که 1570 نفراز آنان را خانمها و 1851نفر از آنان را آقايان تشکيل مي دهند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت بيشترين آمار داوطلبان در شصت و يکمين آزمون دانشنامه تخصصي را مربوط به رشته بيماريهاي داخلي با 433 نفر شرکت کننده و کمترين آمار را مربوط به رشته طب هوا و فضا با سه نفر شرکت‌کننده اعلام کرد.

وي گفت: آزمونهاي کتبي اين دوره پنجشنبه 13 شهريور برگزار مي‌شود و آزمونهاي شفاهي نيز از 14 شهريور آغاز مي‌شود و تا 18 شهريور طبق جدول زمانبندي ادامه خواهد داشت.

بنا به گفته معاون آموزشي وزارت بهداشت نتايج نهايي اين دوره از آزمونها19 شهريور اعلام خواهد شد و در مراسم اختتاميه که پنج شنبه20 شهريور برگزار مي‎شود از نخبگان و رتبه‎هاي برتر با حضور مسئولان وزارت بهداشت تقدير بعمل خواهد آمد که اين برگزيدگان مي‎توانند از امتياز عضويت در هيئت علمي دانشگاهها برخوردار شوند.

وي با اشاره به اين که اين آزمونها از نظر علمي و اجرايي از ارزش و اعتبار و کيفيت بالا برخوردار است و با استانداردهاي بين‎المللي مطابقت دارد تاکيد کرد که هدف ما افزايش و ارتقاي کيفيت آموزش پزشکي و به دنبال آن ارتقاي سلامت مردم جامعه است که اين آزمونها نيز در همين راستا برگزار مي‌شود.

دکتر ضيايي با اشاره به اين که مسايل اجرايي و برگزاري آزمون برعهده دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي است و اين دانشگاه در برگزاري اين آزمونها موفق عمل کرده است از همکاري و تلاشهاي شبانه‎روزي مسئولان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي در اجراي آزمون قدرداني کرد.


  تخفيف 20درصدي براي پرداخت نقدي؛
 نرخ اجاره‌ بهاي خوابگاههاي مجردي و متاهلي براي سال تحصيلي جديد اعلام شد 

به پيشنهاد معاونين دانشجويي دانشگاه‌هاي منتخب کشور و تاييد و تصويب هيات امناي صندوق رفاه دانشجويان، اجاره‌بهاي خوابگاههاي دانشجويي مجردي و متاهلي ملکي در سال تحصيلي 94-93 اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نرخ اجاره‌بهاي خوابگاههاي ملکي مجردي در بخشهاي 1و2 نفره، 3و 4 نفره، 5و6 نفره،7و8 نفره و 9نفره و بيشتر به صورت ماهانه در سال تحصيلي 94-93 تعيين شده است.

درصورتي که دانشجويان اجاره‌بهاي خود را به صورت نقدي پرداخت کنند از 20 درصد تخفيف در سال تحصيلي جديد برخوردار مي شوند.

دراين جدول سکونت مجاز دانشجويان روزانه در نيمسال اول و دوم سال تحصيلي جديد به صورت نقدي و غير نقدي تعيين شده است. بالاترين قيمت مربوط به خوابگاههاي يک و 2 نفره و پايينترين نرخ مربوط به اتاقهاي 9نفره و بيشتر است.

به عنوان مثال نرخ اجاره‌بهاي خوابگاه يک و 2 نفره مجردي ملکي مختص دانشجويان مجاز روزانه با 20 درصد تخفيف و به صورت نقدي 131 .398 ريال و نرخ اجاره‌بهاي خوابگاه 9نفره و بيشتر با همين شرايط 199.66 ريال تعيين شده است.

نرخ اجاره‌بهاي سکونت مجاز دانشجويان شبانه، ميهمان و بورسيه، شاغل و همچنين نرخ اجاره‌بهاي سکونت غيرمجاز و اضافي دانشجويان شبانه ميهمان، بورسيه و شاغل تعيين شده است.

نرخ اجاره‌بهاي سکونت مجاز دانشجويان شبانه،ميهمان و بورسيه، شاغل مجرد يک و دونفره746.496 ريال و نرخ اجاره‌بهاي خوابگاه 9نفره و بيشتر با همين شرايط 373.248 ريال تعيين شده است.

دراين جدول نرخ اجاره‌بهاي سکونت غيرمجاز دانشجويان (عدم تخليه به موقع) نيز مشخص شده است.

بنابراين گزارش، نرخ اجاره‌بهاي خوابگاههاي ملکي متاهلي درسال 94-93 به صورت ماهانه تعيين شده است که دراين بخش دانشجويان براساس امکانات مستقل و مشترک اجاره پرداخت مي‌کنند.

دانشجويان مجاز روزانه متاهل هم مانند دانشجويان مجرد درصورت پرداخت نقدي اجاره‌بهاي خوابگاه از 20 درصد تخفيف برخوردار مي‌شوند.

نرخ اجاره‌بهاي خوابگاه ملکي متاهلي با 20 درصد تخفيف و امکانات مستقل796.262 ريال و نرخ اجاره بها با امکانات مشترک با همين شرايط 557.383 ريال تعيين شده است.

نرخ اجاره‌بهاي سکونت دانشجويان متاهل مجازشبانه،ميهمان،بورسيه، شاغل، نرخ اجاره‌بهاي متاهلي نيمسالهاي اضافي شبانه، ميهان، بورسيه و شاغل و سکونت غيرمجاز متاهلان در سال تحصيلي 94-93 مشخص شده است.

دانشگاه‌ها ملزم هستند براساس جدول موجود نرخ اجاره‌بهاي خوابگاهها را درسال تحصيلي جديد محاسبه کنند.


 خبر 

 ايران جايگاه دوم المپياد بين‌المللي شيمي را به دست آورد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا پانزدهمين المپياد بين‌المللي رياضي، هفتمين المپياد بين المللي شيمي و نخستين المپياد بين‌المللي آمار از 26 تا 29 مرداد 93 در شيراز برگزار شد و با معرفي نفرات برتر به کار خود پايان داد.حميدرضا گلي دانشجوي کارشناسي شيمي محض دانشکده علوم دانشگاه فردوسي مشهد موفق به کسب مدال برنز المپياد بين المللي شيمي شد.

براساس اين گزارش، اين مسابقات در رشته شيمي با شرکت کشورهاي روسيه، تاتارستان، آذربايجان، عمان، عراق، ترکمنستان و ايران برگزار شد و در پايان تيم ايران با کسب يک مدال طلا، يک نقره و دو برنز در جايگاه دوم تيمي جاي گرفت.همچنين در اين دوره تيم‌هاي روسيه و تاتارستان با تيم سال گذشته خود پا به اين رقابت‌ها گذاشته بودند و از نظر مدالي وضعيت ايران به نسبت سال گذشته با اضافه شدن يک مدال برنز بهبود يافت.گفتني است که حميد رضا گلي درمرحله کشوري اين رقابت‌ها موفق به کسب مدال طلا شده بود.

ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور برگزار مي‌شود

معاونت آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور را برگزار مي‌کند.به گزارش سرويس «دانشگاهي» ايسنا، ششمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي کشور در چهار حيطه استدلال باليني - مديريت نظام سلامت - تفکر علمي در علوم پايه و هنر در آموزش پزشکي به مرحله اجرا در مي‌آيد.

بنابراين گزارش، اين دوره المپياد از تاريخ 15 لغايت 19 شهريور ماه با همکاري دانشگاه‌هاي علوم پزشکي ايران و مشهد به ميزباني دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي ايران در تالار همايشهاي رازي تهران برگزار مي‌گردد.

ثبت‌نام آيلتس دانشگاه آزاد آغاز شد

فرايند ثبت نام آزمون زبان آيلتس در دانشگاه آزاد، آغاز شد.به گزارش آفرينش ثبت‎نام آزمون آيلتس آکادميک دانشگاه آزاد از روز شنبه در سامانه ielts.iauset.com آغاز شد.

زمان برگزاري و اعلام نتايج

اين آزمون روز شنبه 3 آبان ماه در تهران برگزار مي‌شود.مصاحبه در فاصله زماني يك هفته قبل تا يك هفته پس از آزمون كتبي برگزار و از طريق ايميل و پيامك اطلاع‌رساني خواهد شد.

نتايج اين آزمون در روز شنبه 17 آبان ماه در سامانه مذکور، منتشر مي‌شود.

دانشگاه جامع علمي کاربردي مازندران، قهرمان کشتي آزاد المپياد دانشجويان پسر شد

در پايان رقابتهاي کشتي آزاد دوازدهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان کشور تيم دانشگاه جامع علمي کاربردي مازندران در رشته آزاد به مقام قهرماني اين دوره از مسابقات دست يافت.در رقابتهاي کشتي آزاد که با شرکت 119 کشتي‌گير از 43 دانشگاه برگزار شد، تيم دانشگاه جامع علمي کاربردي مازندران با 52 امتياز به مقام نخست دست يافت، تيم دانشگاه فني وحرفه‌اي مازندران با 34 امتياز دوم شد و تيم دانشگاه تهران با 29 امتياز سوم شد. در مسابقات کشتي فرنگي نيز که با شرکت 102 کشتي‌گير از 32 دانشگاه برگزار شد تيم دانشگاه تهران با 30 امتياز در جايگاه نخست قرار گرفت، تيم دانشگاه فني وحرفه‌اي مازندران با 30 امتياز و شهيد چمران اهواز با 29 امتياز به ترتيب در سکوي دوم و سوم قرار گرفتند.


 انتصابات 

 سرپرست جديد دانشگاه جهرم معرفي شد

در جلسه شوراي اداري دانشگاه جهرم، سرپرست جديد اين دانشگاه معرفي شد.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس از جهرم، در اين جلسه، غلامرضا رحيمي، به عنوان سرپرست جديد دانشگاه دولتي جهرم معرفي شد.

دکتر رحيمي پيش از اين سمت‌هاي مدير امور فرهنگي دانشگاه ايلام، مديرکل امور دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه ايلام، عضو شوراي پژوهشي دانشگاه ايلام، مدير گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه ايلام و مدير گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه جهرم را برعهده داشته است.

با حکم دكتر ميرزاده صورت گرفت؛

3 انتصاب و يک ابقا در دانشگاه آزاد اسلامي استان فارس

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، دکتر حميد ميرزاده در حکمي دکتر سيد ابراهيم حسيني را به سرپرستي واحد مرودشت منصوب کرد و مسئوليت تجميع با واحد علوم تحقيقات استان فارس را به وي سپرد.رييس دانشگاه آزاد اسلامي همچنين در احکام جداگانه ديگري دکتر مهدي وادي را در سمت سرپرستي واحد سروستان ابقا و دکتر حمزه صيدي سارويي و دکتر مهرداد کريمي را به ترتيب به سمت سرپرستي واحدهاي شيراز و فسا منصوب کرد.

وي در نامه‌هاي جداگانه از زحمات و خدمات دکتر عبدالمجيد اسدي در مدت سرپرستي موقت واحد شيراز، دکتر عليرضا يوسفي سرپرست سابق واحد فسا و دکتر محمد کاظم کاوه پيشقدم سرپرست سابق واحد علوم تحقيقات فارس قدرداني کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته