جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/06/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4793


جزئيات معافيت مالياتي حقوق بگيران

نوبخت:
بودجه سال 94 به موقع تقديم مجلس خواهد شد


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 جزئيات معافيت مالياتي حقوق بگيران 

 
معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان مالياتي کشور به تشريح جزئيات معافيت مالياتي حقوق بگيران و افزايش طبقات درآمدي مشمولان ماليات پرداخت.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان امور مالياتي ،حسين وکيلي در پاسخ به اين سوال که معافيت مالياتي حقوق بگيران و صاحبان مشاغل به چه ميزان در بسته پيشنهادي خروج از رکود افزايش خواهد يافت، اظهار داشت: در سياستهاي مالي بر افزايش معافيت مالياتي حقوق بگيران و صاحبان مشاغل تاکيد شده است.

معاون ماليات‌هاي مستقيم سازمان امور مالياتي کشور افزود:‌ يکسان‌سازي نرخ ماليات بر حقوق کارکنان بخش خصوصي با کارکنان دولتي و حذف تدريجي قيمت‌گذاري دولتي تا پايان سال 1393 به غير از کالاهاي اساسي و انحصاري از نکات اين بسته است.به گفته وي، ميزان معافيت ماليات حقوق همه ساله با توجه به اوضاع اقتصادي همچون تورم و ساير عوامل در حال تغيير بوده، بطوريکه قانون گذار براي سال 1393 ميزان اين معافيت را 120.000.000 ريال در سال تعيين نموده که براي هر ماه 10.000.000 ريال مي‌باشد.

وکيلي با بيان اينکه طبق قانون بودجه سال 1393 حقوق ماهانه زير يک ميليون تومان معاف از ماليات است، گفت:‌ افرادي که حقوق آنان يک تا هفت ميليون تومان است بايد با مأخذ ده‌درصد (10 درصد) ماليات پرداخت نمايند.

اين مقام مسئول يادآور شد: ضمن آنکه حقوق مازاد بر هفت ميليون تومان با ماخذ بيست درصد ملاک ماليات حقوق قرار مي‌گيرد چنانچه حقوق بگيران بابت ماليات بر درآمد حقوق ماليات اضافي پرداخت نموده باشند بموجب ماده (87) قانون، اضافه پرداختي مذکور قابل استرداد است مشروط بر آنکه بعد از انقضاي تيرماه سال بعد تا آخر آن سال با درخواست کتبي حقوق بگيران از اداره امور مالياتي محل سکونت مورد مطالبه قرار گيرد.


 نوبخت:
 بودجه سال 94 به موقع تقديم مجلس خواهد شد 

 معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس جمهور از آماده شدن سياست‌هاي کلي پيش‌نويس برنامه ششم توسعه خبر داد.به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت در جشنواره شهيد رجايي با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر، گفت: در سالي که گذشت بودجه سال 92 به دليل ناهماهنگ بودن با سياستي که در جهت ايجاد يک تحول مي‌توانست زمينه‌ معيشت مردم را فراهم کند و البته دولت بر آن اصرار داشت، تغيير کرد متعاقب آن بودجه سال 93 نيز تهيه و تنظيم شد و در وقت مقرر در اختيار مجلس قرار گرفت. شايد بتوان گفت که با چنين تدبيري بود که همه آيين‌نامه‌هاي اجرايي و ضوابط بودجه سال 93 براي نخستين بار قبل از شروع سال تصويب شد.

وي خاطرنشان کرد: در اين مسير براي سال 94 نه تنها بودجه به وقت تقديم مجلس خواهد شد بلکه با اصلاحي که در اين نظام خواهيم داشت با دستور رييس‌جمهور با توجه به اينکه سال آينده پايان برنامه پنجم خواهد بود نظام برنامه ششم نيز تهيه و تقديم ايشان شده است در واقع پيش‌نويس سياست‌هاي کلي برنامه ششم به دستور مقام معظم رهبري در دولت فراهم شده و با شانزده جلد پيوست تقديم خواهد شد.


 تريبون اقتصادي 

 پيشنهاد افزايش وام بافت فرسوده به حداقل 50 ميليون تومان

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه 35 هزار متقاضي وام بافت فرسوده پشت درهاي بانک براي دريافت وام مانده‌اند، گفت: پيشنهاد ما براي افزايش سقف تسهيلات بافت فرسوده حداقل 50 ميليون تومان است.

به گزارش آفرينش، محمدسعيد ايزدي در نشستي خبري در خصوص تسهيلات بافت فرسوده اظهار داشت: متاسفانه دولت يازدهم با مشکل بزرگي در تامين منابع مالي مواجه است و بانک‌هاي عامل تسهيلات بافت فرسوده را نمي پردازند. وي افزود: در سال 91 و 92 هر سال بايد 200 هزار واحد تسهيلات به بافت فرسوده اعطا مي شد اما متاسفانه تاکنون فقط 53 هزار واحد تسهيلات داده شده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر وام بافت فرسوده متوقف شده و کمتر از 15 درصد اختصاص پيدا کرده است، گفت: ما بيش 35 هزار متقاضي داريم که منتظر دريافت وام بافت فرسوده هستند اما بانک‌ها همکاري نمي‌کنند؛ به همين جهت تلاش داريم تا تامين مالي را از روش‌هاي ديگري انجام دهيم.

سرشماري نفوس و مسکن دوباره 10 ساله شد

رئيس مرکز آمار ايران گفت: سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال 95 بر اساس روال ده ساله انجام مي‌شود و از اين پس اين سرشماري به صورت پنج ساله انجام نخواهد شد.

به گزارش آفرينش ، عادل آذر در آغاز کلاس‌هاي مرحله اول آموزش سرشماري عمومي کشاورزي 93 در جمع خبرنگاران افزود: سرشماري‌هاي عمومي در دنيا نيز ده ساله انجام مي شود اما در مقطعي در دولت قبلي بدليل آنکه نتايج سرشماري را سريعتر مي خواستند پس از برگزاري سرشماري عمومي سال 85 ، سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال 90 و پنج سال پس از سرشماري سال 85 انجام شد. وي اضافه کرد: به علت هزينه هاي بالا سرشماري عمومي نفوس و مسکن ديگر پنج ساله برگزار نخواهد شد، حتي سرشماري عمومي کشاورزي نيز ده ساله انجام مي شود. رئيس مرکز آمار ايران گفت: در سرشماري عمومي نفوس و مسکن در سال 90 هفتاد هزار نفر فعال بودند که صد ميليارد تومان هزينه مستقيم داشت و به همين ميزان نيز هزينه غيرمستقيم دارد.

عادل آذر گفت: در قانون نيز آمده است که هر ده سال يک بار حداقل يک بار سرشماري انجام شود.

برنامه دولت براي مسکن اقشار ضعيف

وزير راه و شهرسازي از برنامه دولت براي مسکن اقشار ضعيف خبر داد.به گزارش آفرينش، عباس آخوندي در مراسم راه اندازي اولين صندوق زمين و ساختمان با اشاره به برنامه هاي وزارت راه و شهرسازي براي مسکن خانه اولي ها از طريق پس اندازهاي موجود هرچند بسيار اندک آنها و حمايت هاي جدي از اين قشر گفت: برنامه هاي فعلي که وزارت راه در دست اجرا دارد، براي اقشار متوسط است و براي اقشار ضعيف و کم درآمد که نياز به برنامه مستقل دارند، دولت برنامه ويژه اي را براي آنها خواهد داشت.

به گفته وي، در ستاد اقتصادي دولت با هماهنگي وزارت اقتصاد هدف گذاري براي اندازه بازار رهن بايد ايجاد کنيم که لازمه اين کار اصلاح نظام آماري بازار رهن ايران است، اين در حالي است که هم اکنون نظام ملي آمار ايران در اين بخش روشن نيست و بانک مرکزي و مرکز آمار رسمي در اين زمينه ندارد، بنابراين ما ناچاريم که آمارها را به شکل ضمني با قرينه به دست بياوريم اما تشکيل صندوق‌هاي زمين و ساختمان مي تواند به شفاف سازي آمارهاي اين بازار کمک کند.


 نهادهاي مالي 

 امام جمعه آبادان:

بانک مسکن شايسته مدال افتخار براي خدمت رساني به مردم است

عملکرد بانک مسکن در بخش اعطاي تسهيلات خريد و ساخت واحدهاي مسکوني به مردم و کمک به رفع يکي از نيازهاي اساسي آنان درخشان است و بايد مدال افتخار در عرصه خدمت رساني را به اين بانک اهدا کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن؛ حجت الاسلام و المسلمين ابراهيمي پور امام جمعه آبادان،در ديدار با مسوولان مديريت بانک مسکن در استان خوزستان و حوزه ناظر جنوب اين استان ، با بيان اين مطلب و با اشاره به ايجاد حوزه ناظر جنوب خوزستان به منظور خدمت رساني بهتر به مشتريان ازکارکنان بانک مسکن به دليل تسريع در فرايند انجام امور و ارايه خدمت به مشتريان تقدير کرد.

قدرداني از بانک اقتصادنوين

قدرداني از بانک اقتصادنوين در اولين کنفرانس بررسي راه‌هاي ارتقاء سلامت مالي و اداري تنديس و لوح سپاس اولين کنفرانس علمي "بررسي راه‌هاي ارتقاء سلامت مالي و اداري" به مديرعامل بانک اقتصادنوين اهدا شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصاد نوين اولين کنفرانس علمي "بررسي راه‌هاي ارتقاء سلامت مالي و اداري" با حمايت نهادهاي مالي و نظارتي ذيربط با حضور سيد حسين وهابي مدير بازرسي بانک اقتصادنوين برگزار شد.

خدمات کارگزاري در شعبه هاي خيابان زرتشت، جمهوري و سايپا بانک پاسارگاد

در ادامه پياده‌سازي طرح موفق ارايه خدمات کارگزاري در شعبه‌هاي بانک‌پاسارگاد و به‌منظور رفاه حال مشتريان گرامي، اين خدمات از تاريخ 8 الي 13 شهريور در شعبه‌‌هاي خيابان زرتشت و جمهوري ارايه مي‌شود. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط‌عمومي بانک‌پاسارگاد،همچنين به دليل استقبال مشتريان گرامي، ارايه خدمات کارگزاري در شعبه سايپا تا تاريخ 11 شهريور تمديد شد.

بانک صادرات نسخه جديد همراه بانک را روانه بازار کرد

بانک صادرات در آستانه شصت و دومين سالگرد تاسيس در راستاي افزايش رضايت و پاسخ به نيازهاي مشتريان نسخه جديد همراه بانک را که داراي قابليت هاي فراوان و مبتني بر سيستم عامل اندرويد است را روانه بازار کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ، اين بانک در راستاي ارايه خدمات مطلوب و کاهش حضور مشتريان در شعب و افزايش سطح دسترسي آنها به خدمات نوين بانکي از طريق ابزارهاي الکترونيکي، ارايه خدمات از طريق همراه بانک را از سال 1387 آغاز نمود و ارتقاء و توسعه آن را همواره در دستور کار قرارداده است .

مديرعامل بانک تجارت هفته بانک داري اسلامي را تبريک گفت

محمدابراهيم مقدم مديرعامل بانک تجارت در پيامي فرارسيدن هفته بانک داري اسلامي را به فعالان اقتصادي و کارکنان شبکه بانکي کشور تبريک گفت.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، در بخشي از اين پيام آمده است:امروز بانک داري اسلامي نه تنها در کشورهاي اسلامي بلکه به عنوان يکي از شاخه‌هاي اصلي فعاليت بانک‌هاي بزرگ جهان تبديل شده است که از اهميت بسيار بالاي اين روش پاک در نظام مالي و پولي بين‌المللي حکايت دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته